kcukeuRieid. llorsl loggcblocm Burgermeisje Haagsclie Simei 1 Ie W te tan. Paarlaarsleeg 6. MARKTBERICHTEN, ADVERTENTIES Droog Eikenhout. E Vrijhandel, DUBBELE HIT f Laatste Berichten, Zijlstraat 9, Het verslag der Tilburgsche f ol- Industri e en HENDRIK MULLER Szoon Bescherming 9 Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. biv ft. van de pers gekomen alle woorden van lof over. Onze afdeeling maakte dan ook werkelijk een voortreffelijk figuur, zoodat de algemeene president, de commandatore Aqua- dermi uit Bologna, het reeds meermalen als zijne eerlijke overtuiging heeft uitgesproken, dat de Nederlandscbe tentoonstelling, naar verhouding van onze bevolking, onder alle afdeelingen de beat en gelukkigst geslaagde moet genoemd worden. Toen de Paus de gansche linkerzijde van onze zaal had doorgewandeld, aan de tegenoverge stelde wordt eeu later bezoek voorbehouden waren alle Hollanders eerbiedig neergeknield op de grens, die ons gebied van de Luxemburgsche afdeeling scheidt. Daar mocht ieder der aanwe zigen een minzaam woord van Z. H. ontvangen en zijne gewijde hand kussen. Ten slotte vroeg onze President den zegen voor de gansche groep en voor geheel het vaderland. Nadat de Paus, aldus gelijk een vader midden onder zijue kinderen staande, onze personen en geheel ons volk had gezegend, was de Heer J. J. F. Beynes, uit Haarlem, zeker wel de tolk van de algemeene geestdrift, toen hij uitriep: ,/Vive le Pape, vive Léon XIII!" En nog, voor dat allen in dien kreet jubelend kouden instemmen, voegde de H. Vader met blijkbare sympathie daaraan toe: ,/Et vive la Hollaude 1" Ter gedachtenis aan deze schoone oogenblikken overhaudigde een der Kame.rheeren, op een wenk van den K. Vader, aan ieder onzer eene zilveren medaille, waarop zijne beeltenis en eene herin- nerings-spreuk van zijn jubilé zijn geslagen. Daarop begaf de Paus zich met zijn gevolg door de afdeelingen van Luxemburg en België, om zich vervolgens te verwijderen in de lange „Sala delle Carte geographiche" (zaai der landkaarten) waar de inzendingen der koloniën en missielanden ziju ten toon gesteld. En ieder der aanwezige Neder landers keerde met eeu van vreugde stralend ge laat huiswaarts; want vertrouwelijker en gemeen zamer had de H. Vader geene audiëntie kunnen verleenen; meer ingenomenheid mtt onze inzen ding en sympathie voor ons vaderland, had hij heden wel moeilijk kunnen toonen, en nooit was uit een eerbiedwaardiger en meer geheiligden mond de zegenroep omhoog gestegen: //Vive la Hollaude!" Als de raagbol rust, werkt de spin. Door in het vuur te kijkeu zal de schoorsteen niet rooken. Koopmaus goed, is ebbe en vloed. Uit de redeD, kent men de zeden. Als vriendschap vau éeue zijde komt duurt zij niet lang. Evenals iu het maatschappelijk leven be- teekenen ook bij de kunst woorden niets, maar men ziet op het handelen. De be schrijving, welke men bij eene schilderij van Raphael geeft, beteekenl weinig; het doek moet spreken. Royaal. Professor Klinkerfuss heeft den zo mer op eene badplaats doorgebracht. Bij zijn vertrek geeft hij den portier eeu kwartje./Is dat voor mij of voor den schoenpoetser vraagt de man beleedigd. /,Voor u beiden", is het leuke antwoord van den hooggeleerden heer. Goed bezorgd. Kleine Karei amuseert zich op zijne manier, dat is hij speelt koetsier met een paar stoelen en maakt daarbij een heidensch leven. Mama, die hoofdpijn beeft en hem gaarne kwijt wil wezen, oppert het denkbeeld //Zou je niet eeijs naar Papa gaan kijken, Ka- rel Die verveelt zich zeker!" ;/Die zich vervelen!" is het besliste ant woord. //Wel, hij heeft immers zijn kamer vol stoelen 1" Ik wed met u om tien gulden, dat u niet weet, waarom ik u een bezoek kom breDgen. Om geld natuurlijk. Gij komt nooit om iets anders. Beste oom, dan hebt gij tien gulden aan mij verloren, want ik kwam u vragen, hoe tante het maakt. Jammer! U ziet, mijnheer, het huis ligt vlak bij de mastbosscher.de heerlijke geur der dennen komt als van zelf in uw kamers. Is er een van uwe kinderen ook teringachtig O, neen volstrekt niet. Dat is werkelijk jammer, met hel oog op de gezondheid van de plaats, weet u Ben slimmerd. Goeden morgen, oom, hoe gaat het Uitstekend, gelijk ge ziet. Een voordeel. Een reiziger trof in eeu spoorweg-coupé een vriend aan, die met zijne jonge vrouw op zijn huwelijksreisje was. De dame was afschuwelijk leelijk cn de uieuw- aangekomene wilde dit ziju vriend toefluisteren, z/Je wilt zeggen, dat ze er barbaarsch uitziet, he riep deze, //geneer je niet, zeg het maar hard op, doof is ze ook al 1" In de 3e klasse. Reiziger vertrouwelijk tot een ander, die naast hem zit.) Is u soms van de belasting Neen 1 Geld-ophaler van de gasfabriek Neen 1 Van de waterleiding Neen 1 O colporteur soms Neen 1 Maar hoe vraagt u dat zé r Wel ik zag u, toen ik naar 't spoor ging, juist uit een huis vallen, terwijl een emmer en een bezem u achterna vlogen en een stiijkijzer rakelings aan uw hoofd voorbij snorde, daarom dacht ik, dat u een van die soort van merisohen waart, die. O, neen, ik woon daar, (fluisterend) ik had een paar woorden met mijne vrouw, weetje? O zoo 1 neem me dan niet kwalijk Een goed motto. Een oude dokter, die reeds veel oudervinding had opgedaan, had boven aan zijne rekeningen laten drukken: De dankbaar heid van een patiënt is eeu deel van zijne ziekte. Zij is het grootst, wanneer de ziekte baar hoogste punt heeft boieikt, neemt af, en is bij de gene zing geheel verdwenen. Haarlem, 14 Januari. Door de ltden der Commissie, welke te dezer stede gevormd is met het doel 't noodige geld bijeen te brengen ten einde bij gelegenheid van het gouden Priesterfeest van Z. H. Paus Leo XIII eene buitengewone bedeeling aan de katholieke armen dezer stad te doen plaats hebben, werd bij advertentie een beroep gedaan op de liefdadigheid der katholieke geloovigen. Zij pleitten voor onze gebreklij Jende geloofs- genooten en drukten de overtuiging uit, dat de ernst der tijdsomstandigheden, door de mildda digheden, zal worden gevoeld en dat dus het bedrag der giften van dat bewustzijn de uitdrukking zal openbaren. Wij vertrouwen, dat de Commissie in die gun stige opvatting niet zal dwalen. De gegoeden niet alleen, maar ook de schaars bedeelden in ons midden, toonden zich steeds bezield door een geest van echte humaniteit. Zij waren steeds bereid om het leed van anderen te verzachten en kommer of gebrek weg te nemen of te vermin deren. Zij hebber, altijd getoond eene gezonde op vatting van liefdadigheid te bezitten eu zij be grijpen, dat de aan God meest behagelijke en voor hen verdienstelijkste offergave, de aalmoes voor de armen is. Neen, het vertrouwen van de Commissie zal niet beschaamd woider. Wij schrij- daarom slechts eene aankondiging, geene aanbe veling van de collecte, welke morgen onder alle heilige Missen in de drie parcchie-kerken onzer stad zal gehouden worden, zoo overtuigd zijn wij, dat die collecte zich zelve gegoegzaam aanbeveelt en de bede van de Commissie ongetwijfeld zal verhoord worden. „Die den armen geeft, leent den lieer,n met dit Schriftwoord wordt bij vernieuwing herinnerd aan de aangekondigde schaalcollecte ten behoeve onzer armen en durven wij te profeteeren, dat ook morgen niemand zal weigeren een offer neder te leggen op het altaar dèr christdijke liefda digheid. Met zekerheid kunnen wij thans berichten, dat de openbare viering van 's Pausen gouden Priesterfeest in deze stad zal plaats hebben op Vrijdag den 27sten Januari a, s. en zal bestaan uit eene feestelijke meeting te houden in de Con certzaal van de Sociëteit //Vereeniging". Als feestredenaar zal dien avond optreden de Weleerwaarde Heer F. J. Poelhekke, Kapelaan aan de kathedrale kerk te dezer stede. Voorts zal een koor van ruim honderd zangers verschillende toe passelijke zangstukken uitvoeren onder leiding van den Heer N. H. Andriessen. Twee hoogst gunstig bekende solisten (dilet tanten) de Heeren J. Brom en P. Hegener (van Amsterdam) hebben hunne welwillende medewer king voor dien feest-avond toegezegd. Ten slotte vermelden, wij nog, dat de zaal sier lijk zal gedecoreerd worden, zoodat wij met ze kerheid kunnen zeggen, dat aan het feest de noodige luister zal worden bijgezet en dat der halve het gouden Priester-Jubilé van den li. Vader, ook in deze stad, in het openbaar, op aangename en waardige wijze zal gevierd worden. Voor de door B. eu W. gehouden verhuring van het weiland, genaamd //de Koekamp", gelegen in het Erederikspark, zijn ingekomen 4 biljetten voor de huur van dat perceel als weiland, waar onder 1 dat niet in aanmerking kou genomen worden. Het hoogste van de drie overige was van den Heer J. Van den Berg, voor /140'sjaais. Bovendien is ingekomen een biljet van de Cricket club //Bood en Wit" alhier, waarbij wordt ge boden ƒ150 's jaars, mits zekere voorwaarden worden gewijzigd. Uitspraak a. s. Donderdag. In de volgende week zullen op het museum vau kunstnijverheid alhier weder een aantal platen tentoongesteld zijn, die betrekking hebben op weefsels uit verschillende tijdperken, en vrouwe lijke haudwerkeD. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen, met Onderrichting, te 10 unr de Hoogmis met Preek; 's middags te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Bozenhoedje met de Litanie,'s avonds te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, met Preek. Maandag te half 11 het plechtig Jaargetijde voor Z. D. H. Mgr. Gerardus Petrus Wilmer en de Conventueele H. [Mis door het Hoogeeiw. Kapittel dezer kathedrale kerk. Eiken middag te 3 uur het Bozenhoedje. Donderdag-avond te 7 uur het Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der zondaars, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 6 uur Lof, eu van 5 tot 10 uur gelegen heid om te biechten. In de week de HH. Missen te 8, half 9 en half 10, en de Catechismus, naar gewoonte. Parochiekerk van den H.Antonins van Padua. Zondag de siille HH. Missen te half 6, 7 en half negen uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, le half 4 uur de Vespers en Processie. Dinsdag te half 9 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur Predikatie en Oefe ning vau den II. Kruisweg voor de ledeu der Broederschap Vrijdag te half 9 de gezongen H. Mis, te 6, uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9, en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur. 's Namiddags te 3 uur de Vespers, te half 5 Congegratie der H. Familie, te 7 uur Lof met het Bozenhoedje. Maandag te 7 uur het Lof. Woensdag te 7 uur het Lof. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar.gewoonte. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft jl. Zondag in zijne huiskapel de Tonsuur en mindere Orden toegediend aan den Heer C. F. J. Smit, theologant te Warmond. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 12 Jan.: F. J. Honnebier en C. H. De Vaal. Bevallen: 10 Jan.: M. E. Hoogerwerf-Steenkist, d. A. le Nohle-Renout, z. E. T A. Kwekkeboom-Mangels- dorf, z. J. Vellinga-Mulder, z A Roozeboom-De Vries-Kuiper, z. A van Daalen-Hoff. z. A. C. Nelissen-Van Staveren, d. 11 Jan.: R. Misset-De Jong, z. J. Van den Berg-Braazem, d., (levenloos). 12 Jan.: G. Groet-Baeder, z. Overleden: 10 Jan.: C. Van BI, 75 j. 11 Jan.; C. II. van Vladeracken, 79 j. C. M. Saeys, 4 m. 12 Jan.: J. W. Blom. 2 j. L. Sparreboom, 11 md. SCHIEDAM, 13 Jan. Moutwijn per Ned. vat a f 9 Jeuever f 14 50 Amsterd. proef f 15,75 Spoeling f 1,— dito commmissie f 1,30. BONDEN 12 Jan. Ter veemarkt zijn aangevoeld Runderen 400, Schapen en Lammeren 3000, Kalveren 2000, Zwijnen—, Prijzen: Beste Runderen 2/4 5/- Schapen en Lammeren 3/4 a 5/2, Kalveren 3/- a 5/ Zwijnen 2/4 3/8. LEIDEN, 13 Jan. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 3 paarden 30155; 14 stieren f 54 a f 100; ossen f a 116 melkkoeien f 100 a 235 kalveren dito f a 108 vare dito f 90 a 188, vette dito f 10 graskalveren 18 a 45,44 vette f 25 a 70 60 a80; 18 nuchtere dito i 4,a8,— 270 vette schapen f 15 a 27, 46 weide dito f 11, a 22, ,- lammeren magere varkens a84 biggen f 4,all.— HOOEN, 12 Jan. Ter waag gewogen 28 stapels kaas wegende 8515 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 33,— voor kleine ƒ25,25 voor oommissie, f voor mid delbare 13 Jan. Aangevoerd 59 schapen vau f 12 a 16. koeien f a het stuk. varkens a f a pea kg. Handel stug. DELFT, 12 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 170 a 235 dito 2de qnal. f 130 a 154 kalf koeien, 1ste qual. 160 a 20Ö dito 2de qual. 110 a 130, vaarkoeien le qual. f 140 a 200, dite 2de qual. f 70 a 100 vette kalveren, 1ste qual. f 55 a 70 dito 2de qual. J 30 o 40 vette schapen 1ste qual. 19 a 25, dito 2de qual. 13 a 16 lamscha- pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren J a -- weilammeren f a magere varkens 15 a 18 biggen f 4.—a 18,— nuchtere kalveren f 5 a 15, paarden f 30 a <§0 stieren f 40 a 140,OBsen f a -. Rundvleesch 54, 60 a 64 c., vet kalfsvleesch 70, 80 85 o., schapevleesch 44 a 54 c., lamsvleesch c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 6.— a 7.mindere en blauwe dito f a roode dito f 6.— 7.50 min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeeuwsche dito f4,25 a 5,25, rogge f 4.50 a 5.nieuwe dito f a n. winlergerst f 4,50 a f 5,— n. zomer dito f 450 5,25, n. chevalier dito f4,75 f5,75, haverf3,50 a4— n. groene erwten f 6,50 a a7,50 mesting f 575 a f625 paardeboonen f 5.25 a 5.75, duiveboonen 6.a 675 bruine boonen f 9.75 a .11,25 koolzaad 1887 f8,75a 975 hennepzaad f 6.85 a 725 kanariezaad f 8.50 a 9.50 Aan de stadswaag gewogen van 6 Jan. tot 12 Jan. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 313/8 en 109/16 vn. boter, wegende te zamen?350 kilo: prijs f 58 a 66 per 40 kilo f a f per kilo. GOUDA, 12 Jan. Granen. Dc toestand is nog gelijk aan dien in de vorige week, alleen was er voor loco goed iets meer vraag, waardoor een en ander iets hooger prijs bedong. Kaas. le qual. f 25 a 27.2e qual. 23.— a 25.— zwaardere aNoordhollandsche f 25 a 28.— aangevoerd 33 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prijs der goeboler f 1.30 a 1,40; der weiboter f 1.10 n 1.20 per kilo. Melkvee met goeden aanvoeren handel traag. Vette varkens met tamelijken aanvoer, van 18 tot 20 c. per half kilo.Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel gewoon, van 15l/a tot 16'/s c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,70 a 0.90 per week. Vette schapen met goedeu aanvoer, han del iets vlugger, f a Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f 6 a 9. Graskalveren met grooten aanvoer handel gewoon, van a Volgens geruchten te Amsterdam moet het tekort der voedingstentoonstelling we der met 10000 toegenomen zijn, zoodat de volle waarborgsom alsnog wordt opge vraagd. PARIJS; 13 Januari. De heer Athalin is tot rechter van instructie in de zaak van Wilson benoemd, ter vervanging vau den heer Vigneau. MADRID, 12 Januari. Generaal Ruiz- dant is benoemd tot Gouverneur van Porto Rico. MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. Genezing van een drie jaar oude ver koudheid, dank aau de Capsulen Guyot. Tengevolge vau eeue driejarige verkoud heid, had ik geeueu eetlust, noch krachten meer, toeu ik een flacon Capsulen Guyot begon te nemen. Als de tweede flacon inij zooveel goed doet als de eerste, dan geloof ik dat ik geheel eu al zal genezen zijn. Dat is eene schoone genezing met betrek king op mpueu hoogen leeftijd. Edouard, te Saint-Ciaude.« Getrouwd: JOH. E. P. VOOBWALT en CHEISTINA A. DOLKEIN. Amsterdam, 12 Jan. 1888. Getrouwd: J. J. HENDBIKSZ, Weduwnaar van A. A. Van Ileeswijk. eu E. A. M. NELISSEN. Bergen op Zoom, 12 Jan. 1888. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER A. M. STADHOU- DEB geb. Hoffmann. Leiden, 11 Jan. 1888. Htdeu overleed, na een kortsiondig doch smartelijk lijden, ons dierbaar eenig Zoontje HENRI, in den ouder dom van ruim 9 maanden. J. B, HOLLEN. G. C. H. HOLLEN.— Essink. Oüdb Tonge, 10 Jan. 1888. Den 28 Januari hopen onze geliefde ouders den dag te herdenken waar op zij voor 25 jaar in den Echt zijn vereenigd. Hunne dankbare Kinderen. Haarlem, 15 Jan. 1888. GBAESTEENEN tot 100 letters, er op, van af f 25, geleverd door P. KABSTEN, Kampen. le qualiteit. zacht Zuidduitsch in de meeste afmetingen gezaagd, voorhanden hij A. G. WIJEBS ZONEN, Zutphen. ene JUFFHOUW B. K., van b fats. fam., zag zich gaarne, liefst zoo spoedig mogelijk, ge plaatst als Juffrouw van Gezel schap, en is ook niet ongenegen dë leiding van eene Huishouding geheel op zich te nemen. Er zal meer gelet worden op eene nette behandeling dan op groot Sala ris. Brieven, onder letter A. B. aan den Boekhandel J. J. VAN TUBNHOUT, te Breda. Gevraagd met 1 Eebr. in een stil deftig gezin eene brave, eenvoudige KEUKENMEID B. K. Adres franco brieven letter Z. Postkan toor Purmerend. De van ouds bekende IS STEEDS VEEKBIJGBAAB a 15 Cents per 1/2 Kilo. Een B. K. 24 jaar oud, zoekt tegen Febru ari eene betrekking tot assisten tie iii de Huishouding en voor kinderen, de beste getuigschriften staan haar ten dienste. Franco brieven onder letter A. aan het Bureau van dit blad. Er biedt zicb aan eene B. K. ter assistentie in eene huis houding of voor WINKELJUF- FBOUW. Tien jaren in eene betrekking geweest zijnde, kan zij de beste getuigschriften over leggen. Brieven franco onder let ter M. aan het Bureau van dit blad. Zuivere Natuurboter, in en ,/16 vaatjes, pl. m. 20 10 kilo. ItRONS, Beilen (Drente.) Door W. P. VAN STOCKUM 8t Zn. te 's Gravenhage is uit gegeven: No. 18. Dr. 11. J. A. M. SCHAEP- MAN, Terugblik op 1887. Eod gedicht. Bij abonnement van 52 wekelijkscke nommers f 6.80 franco per post. Suelpersdrukkerij van N. LUIJ- TEN, Tilburg. contra DOOR ABMAND DIEPEN. 120 p. 8o. prijs 70 Cts., tr. p. p. 80 Cts. Een HUIS met TUIN bevat tende 2 Kamers eu Keuken, 2 Slaapkamertjes en verder alle gemakken, gelegen te Haarlem nabij bet Spaarne, dicht bij de K. K. kerk. Koopsom f 2200, Brieven franco onder letter D. aan het bureau van dit blad. Prima Geldersche Worst, 35 Cts. bij 5 pond 321/2 Ct. de 5 ons. Boter, 35, 40, 50 Cents de 5 ons. Puike Geldersche Boter, 70 Cents de 5 ons. Zult, 50 Gents de 5 011s. Spek, 32Vs Gents de 5 ons; bij de 5 pond 30 Cents de 5 ons. te Koop, 7 jaar oud, (Baspaard) Brieven franco, letter D. H., b/d Boekh. JOH. G. STEMLEK Haarl, str. 2, Arast,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3