iVl A it KT B lil I M C 1 i TliN de „maling// genomen. De lieve straatjeugd had zich al uitgeput in het verzinnen van scheldwoorden, welke den man in een vloed naar het hoofd werden geslingerd, doch hij bleef tamelijk kalm. Eindelijk roept een jongen: „sociaal". Dat was te erg. Hij zet zich in postuur en begint het volks lied te zingen, wel niet zeer zuiver, maar tocb zoo luidkeels, dat een politie-agent zich genood zaakt zag een einde te maken aan 's mans vader landslievende ontboezeming. Voor geest en hart. Vrees vermeerdert liet gevaar en werkt aanstekelijk. Ziekte herinnert ons aan den dood, tegenspoed aan onze plichten. Varkies deugd boven rijkdom. Bezaten wij geen hoogmoed, wij zou den niet zoo dikwerf over dien van an deren spreken. -Voorspoed geeft ons vrienden, tegen spoed beproeft hen. De Schijn. Wij vergissen ons dikwerf, wanneer wij anderen naar den schijn beoordeeleu en dikwerf mishaagt ons een persoon door dezelfde hoedanigheid door welke een ander onze sympathie verwierf. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Kunstnieuws. MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. »Ik had de borst bezet, en eiken morgen moest ik bjjua eeu uur hoesten ejj spuwen. Dank aau de Capsules Guyot, beeft dat slijm zich losgemaakt en nu beu ik ge nezen van die kwaal, waaraan, helaas! velen lijden en die er zich even als ik, van konden ontdogn. Ontvang mijne oprechte dankbetuiging.» Aan Mr. Guyotapoth 19 rue Jacob, Parijs. De echte Capsules Guyot ziju wit; de handteekeuing E. Guyot staat op elke Cap sule. Prijs per doos; 1 fl. 25. Al te beleefd. Iemand, wiens naam wij niet kennen, had geboord, dat het beleefd was ineen tramwagen op te staan en zijne plaats aau eene dame aan te biedeu. Hij zat echter geheel alleen in den wagen, toen er stilgehouden werd en eene dame instapte. Mag ik u mijne plaats aanbieden, mevrouw? sprak hij heel beleefd en ging zelf achterop slaan 1 Moderne hoeden. Piet. Mama, mama! Eietje klimt op uw hoed Een voordeel. A. Nu, ik had ook liever een andereu schoonzoon gehad dan dien langen Pie- terse. B. Wat zal ik je zeggen hij is de eenige, die onze gangklok kaa opwinden zonder op een stoel te gaan staan. Nog zoo gek niet. Een heer, die een knecht had met een zeer dikken schedel, noemde hem dikwijls den koning der gekken. „Ik wou, dat uwe woorden waarheid bevatten," zei de knaap, „want dan zou er geen vorst zijn, die meer on derdanen had dan ik." De jonge criticus. Je hebt weer ezels- ooren in je boek gemaakt, zeide vader Lessing tot den kleinen Gotthold Ephraïm. Vader, ezelsooren komen het boek toe, ant woordde de toekomstige criticus. Antiquiteit. Gastheer. Kijk eens, vriend, deze bierpul is reeds 300 jaar oud. Gast. ZooJa, maar op den buitenkant staat de slag bij Leipzig en op het deksel het portret van Von Bismarck. Gastheer. Dat zit zoo in elkaarmijn groot vader brak de pul en liet toen aan het oude deksel een nieuwe pul maken, en daar mijn va der het deksel beeft gebroken, heb ik op de pul een nieuw deksel laten zetten. Gevat. Vader Durand vertelt voor de zoo- veelste maal eene anekdote aan een zijner vrienden. „Otide heer," zegt deze, „die heb ik meer van je gehoord." „Onzin herneemt de verteller, „dat zeg je maar, om me te doen gelooven, dat je een ge heugen hebt." Haarlem, 28 Jan. In de door den Heer Ph. Loots smaakvol en toepasselijk versierde concert zaal der Sociëteit Vereeniging alhier, werd giste ren-avond, door de toede zo/gen van de volijverige Bestuursleden der R. K. Leesvereeniging, met me dewerking vau twee hoogst gunstig bekende di lettant-solisten en een koor van ruim honderd zaneers, een schitterend feest gevierd ter gelegen heid van het gouden Priesterfeest van Z. H. den Paus, Leo XIII. Het Bestuur der Leesver, had de gelukkige gedachte den Zeereerwaarden Heer F. J. Poelhelclce uit te noodigeu bij deze gelegenheid als feestre denaar op te treden, aan welk verzoek door ZKerw. met bereidwilligheid werd voldaan. Nadat door de heeren A. J. Jacobs en P. Van Kessel eene inleiding voor orgel en piano op keurige wijze was voorgedragen, werd door de zangers, onder uitstekende leiding van den Heer N. H. Andriessen, een feestzang aan Z. H. den Paus gezongen. Vervolgens hield de Zaereerw. Heer F. J. Poelhelclce de feestrede. Aan de hand der ge schiedenis schetste de Eerwaarde Redenaar het geen de Paus was en is. Telkens op zijne vraag: „Wat is de Paus" releveerde hij een historisch feit, dat getuigde van de macht, den invloed en de waardigheid van Paus en Pausdom. Spreker voerde zijne hoorders terug naar den tijd van de vestiging der eerbiedwaardigste aller dynastiën en hidde hen, in chronologische orde hij merk waardige feiten 01 verschillend gebied stilstaande, tot het tijdstip, waarop Leo XIII tot Paus, tot Vader der Christenheid werd verkozen. In zijne keurige redevoering deed Spreker daghelder uit komen, dat Rome nu bijna 2000 jaren een di plomatiek middelpunt is geweest, dat het Paus schap steeds eene macht was, waarmede te re kenen viel en dat de Paus altijd groot is 't zij hij optreedt in het bezit van al zijne souvereine rechten, 't zij hij leeft in ballingschap of als ge vangene op het Vaticaan. Nadat de Eerwaarde Redenaar zijne beschou wingen had geëindigd over den Paus en het Pausschap in 't algemeen, ging hij over tot het schetsen van het leven en de daden van den tegeuwoordigen Vader der Christenheid. De Eerw. Redenaar deed ons Paus Leo XIII ken nen als de autoriteit voor welke de geloovigen het hoofd buigen, als een middelaar aan wieus uitspraak de vorsten hunne geschillen onderwer pen, als een Opperherder, die geenszins de kracht zoekt in het isolement noch in den heftigen aan val, maar, de uitersten vermijdende, den gulden middenweg inslaat en door zijne wijsheid, in het belang van Kerk en Staat en tot heil der geloovigen zaken tot stand brengt, die de be- woudering wekken van vriend en vijand. De Eerw. Redenaar schetste den H. Vader als ge leerde, als staatsman, als vredevorst, als uitste kend letterkundige en als vriend en vader van het volk en gaf ten slotte menige bizonderhe,id ten beste, welke hij tijdens zijn verblijf in de eeuwige stad omtrent den H. Vader had verno men. Tijd en ruimte ontbreken ons om van de zoo door inhoud als vorm boeiende redevoering een uitvoeriger resumé te leveren, dat ook slechts in de verte den indruk van het gesprokene zou terug geven. Ieder begrijpt, dat de sierlijke en gespierde taal, de kernachtige gezegden, de schoon gebouwde zinnen, met gloed en warmte uilge sproken, niet door ons zijn weder te geven. Dit zij echter nog vermeld, dat de redevoering van den Zeereerw. Heer Poelhelclce een machtigen indruk maakte op de overtairijke hoorders, die met de grootste aandacht den genialen Redenaar in zijne heerlijke beschouwingen en betoogen volgden. Met daverende toejuichingen werd de Eer waarde Spreker aan het slot van zijne heerlijke redevoering begroet, waarna door het krachtige mannenkoor en de beide solisten de Heeren Q. Brom en P. Hegener, de verschillende nummers van het welgekozen programma werden ten uit voer gebracht. De Leo-Cantate van A. H. Amory, de lof zangen Veni Sancte Spiritus, (eene zeer schooue en hoogst verdienstelijke toouscli6ppiDg van den Keer Andriessen) Deus noster refugium van Aiblinger, Te Deum laudamus van Verhulst en de Slotzang der Leo-Cantate van den Zeereerw. Heer M. J. A. Lans, werden door het flink ge organiseerde mannenkoor voortreffelijk vertolkt. Er werd met geestdrift en accuratesse gezongen. Treffend vooral was de baryton-solo nDat als een wolk van heilig vuur" en het daarop vol gende koor U klinkt het lofgezang der aard// in Amory's Cantate. Ouder de best geslaagde nummers noemen wij ook de byrnme Veni Sancte Spiritus van den Heer Andriessen. De samen werking, ztkerheid en eenbeid, zoowel van de koren afzonderlijk, als waar zij met de soli samen werkten, liet niets te wenschen over en getuigde van grondige studie en voortreffelijke voorberei ding ouder de welbeproefde leiding van den Heer N. II. Andriessen. De Heeren Q. Brom en P. Hegener gaven ieder eene Solo ten beste. Eerstgenoemde zong het welbrkende heerlijke recitatief en aria uit de nSchöpfung// van Haydn, terwijl laatstvermelde het auditorium vergastte op eene toonschepping van Van Paeschen Gouden Jubeltoon). Beide solisten brachten door hunne fraaie voordracht en heerlijke stemgeluiden het publiek in veriuk- king. Aan het einde van den schoonen feest-avond bracht de voorzitter van de R. K. Leesver.de Heer C.J.Gonneto]) welsprekende wijze den d nk aan den Hoogwaard igen Heer Mgr. J. A. Van den Akker, die door hooggewaardeerde raadgevingen zooveel had bijgebracht tot de organisatie van dit Leo- feest, aan den geachtsn Redenaar, den Zeereerw. Heer F. J. Poelliekke, die door zijne heerlijke redevoering grooteu luister had bijgebracht aan den schoonen feest-avond, aan den Heer N. H. Andries sen, die zich met de leiding van het muzikaal ge deelte had belast-, aan de Heeren A. J. Jacobs en P. Van Kessel, die de moeilijke taak van het accompagnement op zich hadden genomen, aan de heeren Zangers en Ceremoniemeesters en aan allen, die tot het welslagen van den genotrijken feest-avond hadden medegewerkt. Geïnspireerd door de woorden van den Heer Gonnet, die bij zijne dankbetuiging ook herinnerde aan de vrijheid, welke de Katholieken in ons dierbaar vaderland genieten, zong het mannenkoor op enthusiatische wijze het Nederlandsche volks lied, waarmtde do feestviering werd besloten. Wij eindigen dit verslag met een welverdienden lof te brengen aan het ijverige Bestuur der R. K. Leesvereeniging 't welk op zoo uitmuntende wijze in zijne moeilijke taak is geslaagd. Wij zijn overtuigd, dat de aanwezigen dankbaar en voldaan de concertzaal hebben verlaten en eene hoogst aangename herinnering zullen behouden aan dit schooue feest, 't welk ter eere van Z. H. Leo XIII, den algemeen beminden en koogver- eerden Opperherder der Christenheid, op zoo waardige wijze, met innige toewijding en met sympathieke gevoelens, werd gevierd. Door Burg. en Weth, is jl. Donderdag aanbe steed: lo het bouwen van eene school voor het lager onderwijs op een terrein aan de w.z. van de Leidsche-vaart, tusschen de Oranje- en Brou werstraten, beuevens het makeu en leveren van de voor die school benoodigde meubelen 2o het bouwen vau eene woning voor den bewaarder van die te bouwen school, op bovenvermeld ter rein. Voor het le perceel werd ingeschreven door 12 gegadigden, waarvan de Heeren Mar tens en Zoon de laagste waren, voor 49,684. Voor het 2e perceel 10 inschrijvingen, waarvan de laagste van den Heer B. ZuithoJ, voor /"223B. Voor beide perceelen in massa 7 inschrijvingen, waarvan de Heeren Mariens en Zoon de laagste zijn, voor f 52,844. Aan hen is de uitvoering gegund. Eergisteren-avond is eene negen-en-zeveu- tigjarige weduwe, bewoonster vau een hofje in de Barrevoetestseg, in de Gierstraat loopende, plot seling ineengezakt en onmiddellijk overleden. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den tl. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen, met Onderrichting, te 10 unr de Hoogmis met Preek; 'e middags te 2 uur de Catechismus; te 3 uur het Rozenhoedje met de Litanie,'s avonds te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, met Preek. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Woensdag-avond van 3 tot 5 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag de HH. Missen als op Zondag, vóór de Hoogmis de kaarsvvijdingj 's avonds te 7 uur het Lof. Vrijdag-morgen te 8, 9 en 10 uur de zegen van den II. Blaaius; 's avonds te 7 uur Lof en Oefening ter eere van het Goddelijk Hart vau Jezus. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere vsn bet H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der zondaars, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 6 uur Lof, en van 5 tot 10 uur gelegen heid om te biechten. In de week de HH. Missen te 8, half 9 en half 10, en de Catechismus, met uitzondering van Donderdag, naar gewoonte. Parochiekerk van den H.Anto?iius van Padua. Zondag de stille HH. Missen te half 6, 7 en half negen uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te half 9 uur de gezongen H. Mis ter eere van Sl. Autonius, te 6 uur het Lof. Donderdag de HH. Missen als des Zondags, des avonds te 6 uur het Lof. Vrijdag te half 9 de gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9, en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur. 's Namiddags te 3 uur de Vespers, te half 5 Congegratie der H. Familie, le 7 uur Lof met het Rozenhoedje. Maandag te 7 uur het Lof. Woensdag te 7 uur het Lof. Donderdag verplichting om de H. Mis bij te wonen. De 1IH. Missen als des Zondags. Voor de Hoogmis wijding der kaarsen, des 's avonds te 7 uur Lof. Vrijdag na de H. Mis van half 8 en half 9 zal de zegen van den H. Biasius wordenfgegeven, 's avonds te 7 uur Oefening van den H. Kruis weg. In de week de HH, Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 26 Jan. J. D. Andrist en G. H. Bol- derdijk. Getrouwd: 26 Jan.: F. J. Honnebier en G. H. de Vaal. G. J. Evers en M. E. Goverde. Bevallen: C. D. Groos-Ramakers, d. L. Schouten- De Jong, d. M. C. Schildmeijer-Van Dijk, z. 25 Jan.: K. Janssen-Engele, z. H. M. De Haan-Van Geffen, d. S. P. Muller-Guillaume, d. A. Zuren- donk-Stokhof, d. 26 Jan.: J. J. Graaraan-Van Haren, z. C. Schoove-Eyking, z. E. A. Doncker- wolcke-Massee, z. A. M. Van den Berk-Majoor, z. C. v. d. Steeg-Bosmau, z. J. C. Oldenmark-Bouman,d. W. Priesman-Donkerlo, d. 27 Jan.: A. Severijnse- Sorber, z. C. Kaptein van Gestel, d. Overleden: 24t Jzn.: M. Brouwer, 63 j. F. A. de Graad'. 2 j. 25 Jan.: H. W. A. Steenkist, 13 m. C. Vrugt, 8 j. W. J. Ankersmit, 80 j. C. M. Keunen-Van Aalst, 78 j. E. Van Kessel Hens 38 j. 26 Jan.: J. M. Smink Brenkei Traanberg, 71 j.— J. P. Groenendaal, 15 md. S. H. M. Groeneveld, 5 j. W. C. J. Klabou, 67 j. Naai* het Limb. Nbl. verneemt, is de Weleerw. Heer Joannes Leminens, geboortig van Groot Haasdal, door de gezamenlijke Priesters van het bisdom Van-Couver (Westkust der Vereenigde Staten)gekozen als opvolger van Mgr. Seghers, vermoord in November 1886. Handels oratorium Der Messias is eene toonschepping, welke door bevoegde kunstrechters onder de beste com posities van dien grooten meester is gerangschikt. De uitvoering ervan heeft hare eigenaardige moeilijkheden, welker overwinning groote talenten, degelijke voorbereiding en sterke krachtsontwikkeling vereischen. Wordt aan diever- eischten niet voldaan, dan komt het werk niet tot zijn recht, hoe verdienstelijk de poging overigens ook moge zijn. Geen wonder dus, dat de Zaug-en Orkestvereeniging van de Haarlenfsche Afdeeling der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, welke genoemd oratorium jl. Donderdag avond in de concertzaal der Sociëteit Vereeniging uit voerden, eene zware taak hadden te vervullen, waarvan zij zich echter op de meest lofwaardige wijze, onder uit muntende leiding van den Heer IV. Roberthebben gekweten. Als solisten traden op Mevrouw Lydia Rollmuit Frankfort a/M, Mejuffrouw C. Veltman en de Heer Joh. Messchaertde beide laatstgenoemden uit Amsterdam, De Heer Rogmans was, jammer genoeg, door ongesteldheid verhinderd als Tenor-solist op te treden. Mevrouw Rollm deed zich als eene hoogst beschaafde zangeres kennen, zij zong hare partij van begin tot einde met schitterende klankmiddelen en aangrijpende zeggings kracht, met eene wezenlijk voor het oor streelende wel luidendheid en eene tot het gemoed sprekende toewijding. Haar orgaan is mild van timbre en in gelijkmatige sterkte ontwikkeld. Mejuffrouw Veltman is eene altzangeres van edele begaafdheid en hare stem heeft een sympathieken klank. De kracht en helderheid van haren toon bleken steeds onverminderd. Gaarne leggen wij het getuigenis af, dat zij als oratorium-zangeres groote verdiensten heeft en de moeilijkheden van hare partij glansrijk weet te overwinnen. De Heer Messchaertdie ongetwijfeld tot de categorie der uitstekende concertzangers behoort, zong met eene stem uitmuntende van ongerepte frischlieid van jeugd bij mannelijke volheid van timbre. Hij toch heeft eene voordracht, die in woord en toon getuigt van dichterlijk begrip en uitstekende muzikale opvatting. Ook deze gevierde zanger droeg in hooge mate bij tot het succes van den avond. Plegen de solisten steeds het leeuwenaandeel te vor deren van elk verslag toch wat er voor de verdere bezetting der ensemble-nummers, voor het orkest, voor de slagvaardige koren en voor den bekwamen aanvoerder van dat al, den Heer W. Robertlofs overblijft, is, hoewel zoo veel korter van beslag, gewis niet minder vol van hulde en waardeering. Het orkest werkte uitstekend en de koren zongen in den regel met eene frischheid, rein heid en vuur, die hen met de solisten en het orkest in de toejuichingen van het groote auditorium deden deelen. 60, Zwijnen Prijzen Beste Runderen 2/4 4/6 Schapen en Lammeren 3/4 a 5/2, Kalveren 3/- a 5/ Zwijnen 2/4 a 3/4. LEIDER, 27 Jan. Op de heden alhier gehouden, veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden f 9 stieren f 68 a f 145; ossen f a 59 melkkoeien f 104 a 246 kalveren dito f a 56 vare dito f 88 a 190, 148 vette dito f 115 250 8 graskalveren f 14 a 38, 32 vette f 29 a 70 68 a85; 21 nuchtere dito f 4,-— a 14,-— 95 vette schapen f15 a 25, 23 weide dito f 11, a 20, ,- lammeren 22 magere varkens 14 a 26, 66 biggen f 5,— a 14.— HOORN, 26 Jan. Ter waag gewogen 61 stapels kaas wegende 17091 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 31,50 voor kleine/26,-— voor commissi^, f voor mid delbare 26, DELFT, 26 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 165 k f 225 dito 2de qual. 120 a 160 kalf- koeien, 1ste qual. 160 af 200 dito 2de qual. f 1.30 a 145, vaarkoeien le qual. f 140 a 170, dito 2de qual. 70 a 100 vette kalveren, 1ste qual. f 65 a 78 dito 2de qual. f 30 a 56 - vette schapen 1ste qual. 19 a 24, dito 2de qual. f 12 a 15 lamscha pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren a -- weilammeren a magere varkens 13 a 16 biggen f 5.a 13,— nuchtere kalveren f 5 a 13, paarden f 30 a 90 stieren f 65 a 118,— ossen f a Rundvleesch 54, 58 a 62 c.vet kalfsvleesch 70, 75 85 o., 8chapevleesch 44 a 55 c.. lamsvleesch c. Granen. Zeeuwscke tarwe f 5.90 a 7.40 mindere en blauwe dito f a roode dito f 5.90 7.40 min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeeuwsche dito f - a rogge f 4.25 a 5.25, nieuwe dito f a -,n. winlergerst f 4,50 a f 5,— n. zomer dito f 450 5,25, n. chevalier dito f4,75 f5,75, haver f3,50 a 4— n. groene erwten f 6,25 a a7,25 mesting f 575 a f625 paardeboonen f 5.25 a 5.75, duiveboonen 6.a 675 bruine boonen f 9.75 a .1],25 koolzaad 1887 18,75a 975 hennepzaad f 6.85 a 725 kanariezaad f 8.50 a 9.50 Aan de stadswaag gewogen van 20 Jan. tot 26 Jan. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 236/8 en 117/16 vn. boter, wegende te zamen 5890 kilo: prijs f 58 a 66 per 40 kilo f af.per kilo. GOUDA, 26 Jan. Granen. Witte poldertarwe f 6,50 a f 6.60. roode dito f 6.10 a 6,20. angel dito f 6.40 a 6.50. jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f 7.20 a 7.40, mindere soort poldertarwe f 6.80 a 6.90 afwijkende dito f 6.a 6.25. polderrogge f 4.40 a 4.65. Zeeuwsche dito f 5.40 a 5.50. voor dito (per 70 kilo) f 4.a 4.50. wintergerst f 4.75 a 4.85, zomer dito f4.35 a 4 50. jarige chevalier dito f 5.75 a 6.— nieuwe dito f—aHaver f 2.50 a 3.50 per heet. dito 6.— a 6.50 per 100 kilo. Kookerwten f 9.a 9.25. Witte boonen f a bruine boonen f 10.50 a 11.50. duiveboonen f 5.90 a 6.20. paardenboonen f 5.70 a 6.— Mais. Amerik. f 7.a 7.15. Odessa 7.10 a 7.20 Cinquantine f 7.25 a 7.50 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 6.75. a 7.-- en buitenlandsch f 5.25 a 5.50 spelt f 2.50 a 2.65. kanariezaad f 8,50 a 9.50. Kaas. le qual. f 22 a 2.6— 2e qual. a zwaardere a Noordhollandsche f a aangevoerd 16 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 1.40 a 1,50; der weiboter f 1.20 a 1.30 per kilo. Melkvee met tamelijken aanvoer, handel gewoon. Vette varkens met goedeu aanvoer handel gewoon, van 18 tot 21 c. per half kilo. Biggen Yoor Engeland met goeden aanvoer, handel gewoon, van 16 tot 17 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,70 a 0.95 per week. Vette schapen met goeden aauvoer, han del iets vlugger, f 18 a 22. Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f 5 a 8. Graskalveren met grooten aanvoer handel gewoon, van 5 a 8. BE URSBE RICHTE N. Amsterdam, 27 Januari 1888. Prijzen der onderstaande e(fectengall0te6r pCt. de koers Nederland. Oertif. Werk. Schuld. 2', ff 8 31 a Hongarije. Obl. Leeulng 1867 Goudleening8 Italië. Obl. Paneel. I.een. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 silver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. bnitenl. 1853-84 8 Busland. bij Hope Oomp. Oude Rueeeu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 6». 4 1877 A met. L 20-100 K Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 76. I1 18762 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sobuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Iieening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligation4s, Peru. Leaning 1870,6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .divid Nederland, floll. Uz. Spw. Aand. M. tot Eipi. St. Spw. Aaud, Cent. Spw. gesterap. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 1875. Halle. Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. Bualand Gr. pw. Maatecb. Aaud Balti cbe Spw. Aaud.. Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aaud5 Kursk Obark. Obl. 1000, 5 Morschausk Syeran Aand.. Riaecbk Wiaama Jiuiuenie. Aandeeleu Spw Amerika. Chicago N. W. (Jort. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cart.. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 ff Rotterdam8 Gemeente (Jrediet.. 8 JBelgle. Stad Antwerpen 1887. i', 5 8 5 3 5 5 5 div. QostenrUk. Staalsl. 1854... I860., 1864. Bueland. 1864, 1866. 74'/, 88'/, 99'/is 97 V» 87Vs 927a 61n/is 637a 589/iu 1017a SO»/, 975/8 847, 60 127a 747a 106 26 16 147i. 116"4 1467, 117 1377, 887, 10 607a uo'7is 55 897, 957a 25'7is 25'7i« 140 2878 1187, 1017ie 1107a 105 103 897a 1037, 1077a 1307, 138 129 Geldkoers prolongatie 27a pel. SCHIEDAM, 27 Jan. Moutwijn per Ned. vat a f 9,— Jenever f 14 50 Amsierd. proel f 15,75 Spoeling f 1,40 dito commmissie f 1,30. HONDEN, 26 Jan. Ter veemarkt zijn aangevoeld Runderen 400, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3