MA1IKTBERI0 HTM Voor geest en hart. Tijd gewonnen Winst gesponnen. Wien het staag naar wenschen gaat, Die weet ter wereld goed noch kwaad, Edel, arm en rijk Maakt de'dood gelijk. Lust en moed Maken 't werk goed, Wat haast ontstaat.."' Ook haast vergaat. Ter behartiging. Wij zijn onverstandig en zeiven onze grootste vijanden, indiea wij de wapenen des vijands, in plaats ze af te stompen, wetten, en in plaats van ze hem te ont rukken, in handen geven. Niets gal hij tegen ons vermogen, zoo wij niet wilden. Allerlei. De hoogste graad van zwakte. Goe den dag, mevrouw L. Hoe gaal het met uw man STEDELIJK NIEUWS. Necrologie. Kerknieuws. BERLIJN, 6 Febr. In deu Rijksdag heeft heden eene indrukwekkende demonstratie plaats gehad. Na eene redevoering van Prins Von Bismarck, die gedurende twee uren sprak en aanhoudend iii volkomen vrede- lievenden zin zich uitliet, o. a. dat Duitsch- land nimmer een aanvallenden oorlog zal voeren, maar sterk moet zijn zelfs om tegelijkertijd tegen twee aanvallers zich te kunnen verdedigen, zagen alle verdere sprekers van het woord af en eenstemmig nam de Rijksdag het militaire en het lee- niugsoutwerp en bloc aan. Von Bismarck daukte geroerd voor dit bewjjs van vertrouwen. Voor het Rijksdagsgebouw hadden indrukwekkende ovaties voor Von Bismarck plaats. BUCHAREST, 6 Febr. Bij de verkiezin gen voor den tweeden trap zijn er 43 mi nisterieel gezinde Afgevaardigden gekozen eu 18 leden der oppositie. In 3 districten herstemming. MED E D E E L INGEN, a 10 Cents per regel. Genezing van eene drie jaar oude ver koudheid, dank aan de Capsulen Guyot. Tengevolge van eeue driejarige verkoud- heid, had ik geen eetlust noch krachten »meer, toen ik een flacon Capsulen Guyot begon te nemen. Als de tweede flacon »mij zooveel goed doet als de eerste, dan »geloof ik, dat ik geheel eu al zal genezen yziju. Dat is eene schoone genezing met betrekking op mijn hoogen leeftjjd, aEdouard te Saint-Claude.» loop der tijden, een weinig vergroeid en ver vormd. Wie een brief schrijft, kan het niet anders doen dan met behulp van „Kadmus zwarte doch tertjes", de Grieken haalden haar bij de Plioeni- ciërs en op hunne beurt leerden de Phoeniciërs het letterschrift in Egypte, zoodat in elke let ter, die wij op het papier zetten, de onttakelde mummie van een oud-Egyptisch hiëroglief haar bestaan voortzet. Wie zijn horloge uithaalt om te weten hoe laat het is, ziet op eene wijzerplaat, die het uur ver deelt in 60 minuten. Voor duizenden jaren heeft het oude Bahylon het uur alzoo ingedeeld van daar, langs Griekenland en Rome kwam het tot Ons; ja, toen in de vorige eeuw de Eransche revolutie alles, tot zelfs de tijdberekening, omver haalde en maanden eu dagen met nieuwe namen doopte, heeft zij de wijzerplaat onzer horloges ontzien en de 60 Babylonische minuten behouden. Ik hoor het gaarne als een aaukomende knaap aan zijn vader of grootvader vraagt, wie het huis heeft gebouwd, waarin zij wonen en ik mag het ook wel, dat een nadenkend mensch bij de ge schiedenis informatie gaal nemen, hoe wij in be zit zijn gekomen van alles, wat wij r,u ons eigen dom noemen. F. Max Muller. De Gemeenteraad van Lissabon had een internationalen wedstrijd uitgeschreven voor teekeiiingen en plannen voor een groot park. De eerste drie prijzen zijn allen aan Franechen ten deel gevallen, nl. aan de heeren Lusseau, Duchene en Denys. Te G e n t i 11 y (b ij P a r ij s) is de w a t er- leiding van Villejuif naar Parijs gesprongen. De Boute de Fontainebleau, waar het ongeluk plaats had, was in weinige oogenblikken overstroomd, er viel een kuil van twee meter diepte, vier me ter breed en niet minder dan vijftig meter lang in den weg. Het water stroomde in de lager gelegen huizen, in eene steengroeve en vernielde den muur van een naburig kerkhof. De veroor zaakte schade is zeer groot en moet door de Compagnie des Eaux worden vergoed. Dat men op het platteland vooral onder de arbeiders-bevolking, cr soms zorgeloos op los leeft, bewijst weder het feit, dat in den loop der vorige maand in de Friesche gemeente O. een paartje in het huwelijk trad, dat nu reeds onderstand heeft aangevraagd. Treinen, die tunnels van eene ze- kere lengte moeten doorloopen, dienen ook bij dag te worden verlicht, en nu is meu er op be dacht geweest eene zoodanige inrichting te maken dat electrische gloeilampen in de spoorwegwagens worden ontstoken bij het binnenloopeu, en uit— gebluscht bij het verlaten van de tunnels. Tot dat einde zijn de spoorwegen in de tunnels voor zien van een derde spoor, dat door eene aan de wa gens aangebrachte inrichting, in electrische ge meenschap wordt gesteld met de lampen, en in on afgebroken verbinding staat met een ter plaatse opgestelde dynamo, die naar omstandigheden een of meer tunnels bedient. Eene zoodanige installatie is tot stand gebracht voor den tunnel van Queen Street Station te Lon den waarbij ook de noodige voot zorgsmaatrege- len zijn genomen ter voorziening in geval van accidenten, als b. v. het weigeren van lampen, enz. Door een jager o n der de gemeente Loosdninen zijn eergisteren in den WeBt-Escamp- polder in een dubbel schot zeven wilde ganzen geschoten. Naar aanleiding van een door de gezondheidscommissie te Botterdam ingesteld on derzoek naar in den laatsten tijd in den handel gebrachte sigarenpijpjes, vervaardigd van karton en meestal opgesierd door fraaie kleuren, waar schuwt men tegen die nieuwe pijpjes, welke groen, groen en verguld of ook blauw en verguld zijn, dat wil zeggen arsenichoudend. Hij, die der gelijke pijpjes in huis mocht hebben, doet het best ze te vernietigen. Doet" bij dit niet, dan zorge hij er ten minste voor, dat die pijpjes niet geraken in handen van kinderen, welke dikwerf het papieren gedeelte al spelende in den mond nemen en er aan zuigen alsof zij eene sigaar rooken. Uit Amsterdam wordt ons gemeld, dat de Begeering van Bulgarije ook aan onze Bgksmunt voor dertig millioen aan nikkelmunt heeft willen doen slaan, wat echter door onze Begeering moet geweigerd zijn. Eene groote bankiersfirma te Utrecht zou voor nemens zijn, voor eeue niet onaanzienlijke som aan gouden tientjes te doen aanmunten. Sedert eenige dagen had de po litie te Amsterdam wegens het in omloop brengen van valsch geld, argwaan tegen sommige per sonen, en ook reeds te dier zake een jongen gearresteerd, zonder dat men echter de bron ontdekt had. Zaterdagavond evenwel tusschen negen en tien uur, heeft de justitie, in vereeni- giug met de politie, in een sigarenwinkeltje op de Bloemgracht de hand gelegd op twee mannen en eene vrouw, op wie men vermoeden had, dat deze zoowel de vervaardigers als de uitgevers der hier en daar in den laatateu tijd aangetroffen munt stukken waren. Dit vermoeden bleek nu alleszins gegrond te zijn, want in het bedoelde huis, de woning van een hunner, werd behalve verschil lende gereedschappen, die tot vervaardiging had den gediend, eene aanzienlijke hoeveelheid valsch geld gevonden, waarop onmiddellijk beslag is gelegd. De gearresteerde personen zijn naar de cel overgebracht. In den loop dezer maand wordt uit de gevangeuis te Leeuwarden ontslagen een 77-jarige grijsaard, die wegens verschiller de dief stallen ongeveer 4 2 jaren in de verschillende ge vangenissen doorbracht. Behalve deze straffen, werd nog op hem in- derlijd toegepast de tepronkstelling en br,andmerk, de geeseling en brandmerk met den strop om den hals. De luchtreiziger Merighi steeg op den morgen van 31 Jan. in de Arena Alsieri te Livorno met zijn ballou op en voerde aan de daaraan hangende trapeze gymnastische toeren uit. Eensklaps voerde een krachtige windvlaag den ballon zeewaarts. De lucbtschipper stortte van eene hoogte van vier honderd voet in zee. Der bemanning van de stoomboot Garibaldi gelukte het den verongelukte te redden. Zaterdag-middag had te Breda een dronkemansdiner in de open lucht plaats. Wie er den Hoogdijk kent, begrijpt dat die straat met het dooiweder niet van de schoonste ia. Een man, wellicht door het „Breda's bruintje" ver schalkt, zwierde met eene mand gevuld met eieren op den Hoogdijk, de mand viel en de //duren beieren" vormden op het slijk een pasteitje van schalen, dooiers en wit. Na eene korte alleenspraak boog de man zijne knieën, wat hem blijkbaar niet veel moeite kostte, en begon de eieren op te slurpen. Krantenpapier. Ik Amerika i s d e o n t- dekking gedaan, dat men van den afval der tabak zeer goed krantenpapier kan fabriceeren en dat wel met eene besparing van 80 procent. Dat geeft een blij vooruitzicht 1 Als iemand dan zijne krant gel-.zeu heeft, zal hij haar in eene pijp kunnen stoppen en oprooken Ook zullen heeren redacteurs een of andere scherpzinnige opmerking kunnen besluiten met een: „steek op en geniet 1" Put this in your pipe and smoke it In kleinigheden, die oogenschijn- lijk door het toeval worden beheerscht, spiegelt zich het individueel karakter vau eer. volk af. Een treffend voorbeeld hiervan vindt men in de woorden, uitdrukkingen, zinswendingen waar van de oude talen zich bedienden bij afscheids groeten. Wie zich de vroolijke, zonnige levens beschouwing der Grieken in de gedachte roept, zal moeten erkennen dat de Grieksche afscheids groet „chaire" „wees vroolijk, verheug u" voor deze levensbeschouwing uitnemend kenschetsend eu de eenige geschikte is. In het oude Boine, toen de jonge, snel voor uitstrevende Staat onder bloedigen strijd zich rechts en links weerde, was niet het genot, maar de werkzaamheid, de kracht, de flinkheid als staatsburger en soldaat, het middelpunt, waarom het denken en doen der bevolking draaide. De Bomeirsche afscheidsgroet luidt dan ook „vale", „wees krachtig, wees sterk, wees gezond". „Sualoom" zei daarentegen de Hebreeër. Voor den oosterling is vrede, rust, onbeweeglijkheid de groote levensvraag, bij welke alle overige als van geenerlei waarde op den achtergrond treden. Z a t e r d a g-a vond ontmoette een matroos der Kon. Ned. Marine op den Hom- melechen weg bij Arnhem een schamel gekleed knaapje, bibberende van koude. Hij hield het kind staande bracht het in een winkel, waar gemaakte kleereu te koop zijn, gaf hem eene jas eu eene pet en vervolgens een paar schoenen, waarop bij den jongen met een hartelijk woord naar zijne moeder zond. Door den Minister vnn Water staat is op het verzoekschrift van eenige inge zetenen uit de gemeenten Hillegom, Lisse, Sas- senheim eu Bennebroek, om uitbreiding van liet postverkeer voor die plaatsen, afwijzend beschikt. Op de Vischinarkt te 's-Hage was dezer dagen een zeebot aangebracht, die de res pectabele lengte had van ruim i.50 meter en eene breedte van 0.75. Een twintigtal personen zouden met dat viscbje hun maal kunnen doen. Iets zonderlings in dit saisoen mag zeker genoemd worden, een levende meike ver, welke te Boxtel in het café Merkx te zien is en met koolbladeren wordt gevoed. Wat ech ter de bizonderhaid nog verhoogt, is, dat het diertje door den heer Van Lieshout in zijr.e vlucht op straat werd gevangen. Als eene bizonder beid kan m e - degedeeld worden, dat een man ouder de ge meente Eosendaal in één uur tijds 27 konijnen bemeesterde, die hij in de sneeuw doodsloeg. Alleen in het Vrijdagsnnmmer der „Leeuwarder Courant" stond voor niet min der dan f 2850 uitgeloofd aan prijzen en pre- miën bij hardrijderijen. De heer G. Stek te Termunten is in het bezit van een nog geheel gaven, bijna meerderjarigen appel. Deze groeide in het jaar 1865 en kreeg in Augustus van dat jaar een plaatsje in eene kast van den heer S. Naar vernomen wordt, is het rap port van den Baad van toezicht op de spoor wegdiensten over het ongeluk te Buinerwold ge reed. Zooveel moet daaruit met zekerheid blijken, dat de omgekomen machinist, wien men gemeend heeft de ramp te moeten wijten, buiten schuld is, en ook niet dronken was, zooals werd beweerd. Langs een omweg. A. Wat? Wilt geweer geld van mij leenen B. Neen, geenszinsmaar ge kunt mij toch nu al de vijftig gulden terug geven, die ik je in 't begin van 't volgende kwartaal met genoegen zal leenen. Bloementaal. Mevrouw. Chrisje, doe me een genoegen en houd toch op met dat vervelende zingen. Dienstbode, Nu, Mevrouw, een vogel zingt ook wel als hij honger heeft. Oprecht. Heer (tot een binnentredend vriend) 't Is mij recht aangenaam je nog eens te ont- moeteu, amicekom, neem plaats aan tafel, we waren juist van plan te gaan eten, je moet eebter voor lief nemen wat de pot biedtDe vriend. Maak voor mij geen drukte, wij zijn im mers oude bekenden. Is dat uw zoontje Een aar dige ventboe oud is hij? Heer. zes jaren. De vriend. Kom eens hier, mannetje, eu geef me een handje. Knaap. Neen, dat doe ik niet. Heer. En waarom geef je geen handje, Karei. Knaap. Als die mijnheer niet was gekomen, hadden we hazepeper gegeten, maar nu wil Moe de hutspot van gisteren opwarmen. Uit de kazerne. Kapitein. Waar ia de kor poraal Zwabnelman Luitenant. Die kerel maakt zich weer onzichtbaar als eeue trichine in een geslacht varken. Slecht hij wordt alle dagen zwakker hij kan zijn woord al niet meer houden Complimenteus. „Je moet dien jongen van jou eer.s flink aanpakken Zooals het nu gaat, is het toch al te erg 1" „Och, het geeft niets of ik al met hem spreek. Naar den eersten, den besten gek luistert hij meer dan naar mij 1 Toe, spreek jij eens met hem Zeer gelukkig. Een i echter troostte eeiis een maD, die zich erover beklaagde, dat hij niet rechtvaardig behandeld was, met de opmerking, dat dit „zeer gelukkig voor hem was." Haarlem, 7 Februari. Door de Commissie, te dezer stede gevormd met het doel 't noodige geld bijeen te brengen ten einde bij gelegenheid van 's Pausen Gouden Priesterfeest aan de B. K. armen dezer stad onderstand te verleeneu, zal, naar wij vernemen, morgen-ochtend eene tweede uitdeeling van levensmiddelen worden gehouden. Het hoofdkiesdistrict Haarlem is voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer verdeeld in de volgende vier onderkiesdistricten de afdee- lingen II en VIde afdeelingen I en IIIde de afdeeling IVde afdeeling V. Zaterdag-avond is de Zeereerw. Heer Philippona, Pastoor in de Parochie O.L. V. Onbevl. Ontvangenis, te Amsterdam, na een lijden van een paar dagen aan zijne gemeeutenaren als herder door den dood ontnomen. Slechts weinige maan den geleden volgde hij wijlen den Zeereerw. Heer Haan op als Pastoor in deze pastorie, waar intu6schen de tij ding van zijn dood eene algemeene verslagenheid teweeg bracht, te meer wijl het vroegtijdig verscheiden van den krachtigen man, naar monschelijke beschouwing, slechts is veroorzaakt door zijne ijverige bemoeiingen bij de jongste Leo-feesten. De grootste inspanning en hoofdbreken met achtende, moet Pastoor Philippona op een der feestavonden door eene verkoudheid zijn aangetast, die eene hevige keel aandoening ten gevolge had. Vrijdag, feest van den H. Blasius, Patroon tegen keelziekte, had eene operatie plaats, die ondanks alle geestelijke en wetenschappelijke vooizie- ningen niet het gewenschte gevolg had, zoodat de lijder den volgenden dag het tijdige met het eeuwige vei wis selde. Z. D. H. de Bisschop van Koermond, Mgr. F. 3. Boermans, heeft benoemd tot Pastoor-Deken te Heeren den Zeereerw. Heer F. A. H. Moubis, thans Pastoor te Thorn; tot Pastoor te Thorn den Weleerw. Heer J. S. Canoij, thans Professor te Weert; tot Professor te Weert den Weleerw. Heer J. A. L. Van Soest, uit het Seminarie. BUB.GL STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 2 Febr.t E. van Heulen-Erdtsieck, d. M. H. A. Heiligers-Jansen, z. C. Visman-Lap, d. C. Slenders-Arons, z. .1. M. llijbroek-Vau Maas, z. 3 Febr.: S. Waalewiju-Volleuga, d. A. van Kampen-Negriju, d. N. Kroonstuiver-Mollevacger, z. M. M. Velthuys-Van Kesteren, z. S. M. Kuyten- Rijbroek, d. L- M. Srhonenberg-Van der Laar, d. 4 Febr.: M. A. Bloemzaad-Prinsen, z. H. L. Kluit- Traksel z. C. C. Sala-Romp. d. M. E. Schrama- Flooren, d. 4 Febr.: A. J. Bertholee-Van der Hoogen, z j] Frölich-Mandemaker, z. W. J. Van Bilder- beek-Quivooi, z. 5 Febr.: J. C. Stevens-Rozenhart, d. B. Koning-Van Huizen, d. 6 Febr.: S. H. Thoolen- Staphorst, z. D. De Oude-Anthonisse. d. Overleden: 3 Febr.: H. Vos, 5G j. C. C. Brakel, 4 y J. H. Van der Vliet, 42 j. J. A. Steenkist, 5 j.'— 4 Febr.: F. Heesemans, 42 j. S. M. Kuyten, 1 (jag, M. E. Kipperman-Van Blijdestijn, 59 j, 5 Febr.: A. Cop. 77 j. C. G. M. Becker-Brngman, 67 j. HAARLEM6 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6.75 a 6,50 rogge f 4.SO a f4.80 Haver f 3.20 a f2,65 gerst f4 75 4 10- duivenboonen f 6,20 a 6,paardenboonen f5,25 5 20 bruine boonen f 8,50: Gr. erwten f a f AMSTERDAM, 6 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 523 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f -.65. dito 2de qual. f 0.55 dito 3de qualiteit -.50 per kilojmelk- en kaifkoeien 130 a 220, 3 graskalv. a 46 nuchtere kalveren 7 U. 3 "kapen en lammeren a 392 vette varkens 36 a 40 c.; beide per kiloi— biggen f a paarden f a LEIDEN, 4 Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: —heet tarwe winter- f a zomer- af heet. rogge winter- a zomer- a heet. gerst zomer- a chevalier -,a heet. haver, zware- f De prijs der boter was heden pel »/4 vat lste qual. f66.— a 76.—, 2de qual. f 52.— a 64. ALKMAAR, 6 Febr.* Ter veemarkt werden ver kocht 7 koeien vau 145 a 210 93 kalveren van f 40 a 110 21 nuchtere dito van f 5 a 12 1 schapen f 10 a 105 varkens a 36 a 46 c. 22 magere 10 a 14 per kilo. ALKMAAR, 4 Febr. De aanvoer van vee en daar- voorbestede prijzen volgt 1 koeien110a39 nuchteren kalveren /5a 14,vette kalveren a 203 schapenlO a/20 varkens!per kilo, 42 ma gere dito ƒ13 a 15,— 4 bokken 4 a 8, 7 paarden 30 a 180, lammeren f it HOORN, 4 Febr. Op de weekmarkt van hedesr waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: heel. tarwe f 5,75 a 7,50 heet. rogge f 4,25 a 5, heet. gerst 4,25 a 5.heet. haver f 2,50 a f 4,— mosterdzaad a heet. bruine f 6,50 a 10,25 gele heet. paardeboonen f 5,25 a 6,—heet. erwten f 6,75 a 13,—. beet. groene f 8,75 a 12, heet. grauwe f 11,25 a 15 heet. witte/' 7,75 a f 9 heet. aardappelen f a manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paaiden van f tot veulens f a —koeien van ftot —kal veren van 4 tot 16, schapen van 24 tot lammeren van 17 tot 18— varkens van 8 a 12, zeugen 15 a 25, biggen van 5.a 7 ROTTERDAM, 6 Febr, Op de veemarkt waren heden teren en heden aangevoerd: paard. 131 ïundcren, 15 vette- en graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 33 scha pen of lammeren, 426 varkens, biggen, bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van beden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 66 c. 2de qual. 62 c., 3de qual. 58 c.; kalveren 1ste qual. 105 2de qual. 95 a 85 c., schapen 60 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 6 Febr. Moutwijn, per ned. vat ƒ9, Jeneverfl4,50, Amsterd.proef 115,75 spoeling f 1,30 dito oommissie f 1,70. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 6 Februari 1888. Prijzen der onderstaande effectengauoieer pCt. Se kows Nederland. Oertif. Werk. Sohuld. 2' s 74'/, v 8 V 3' 3 Hongnrtje. Obl. Leening 18675 GoutUeeuingE Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope& Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Acnot. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1' Spanje. Turkije. Egypte. 2 4 5 6 4 4> 4 1876. (Perpetueele) OU. AJg. Schuld 1865. 1869. Obl. Leening 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 1877 Columbia. Obligation4s 4 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Annd. Nationale Bank. divid Nederland. Hol). lJz. Spw. Aund. M. tot Ëipl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gesteinp. Obl Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. A and. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. S7"/io 987/s 983/'s 87 92'/, 603/8 82'/is B8'/u lOO'/s 803/s 95'/s Halte. Rusland Rumenle. Amerika. Gr. pw. Maatsch. Aand,. 5 Balti che Spw. Aand.. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Kursk Chark. Obl. J 1000, 5 Morschansk Sysran Aand.. 5 Riascbk Wiasma 5 Aandeelen Spw. div. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cel t.. 7 BREMIE-LEENIHGEN, Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1887. Oostenryk. Staatsl. 18544 r 1860S 1864 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2'/s pet Rusland. 60 13'3/i« 73'/, 106'/, 80 15 V, 13V, 112", 147'/, 117 77 137'/, 88»/, 10 597/a 1093/, 53 3/„ 86'/, 93 25'/s 253/a 141 26'/, 1213/a ioi3A 110'/, 105 103 895/s 102'/, 184»/, 1303/, 135 1253,, LAATSTE BERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3