MA llKTBÊllICHTBN Laatste Berichten, Kronenberg aan en verwondde baar zoodanig, dat meri voor het behoud van haar leven vreest. Voor geest en hart. Die zich zelveu is onnut, Is ook anderen niet ten stut. Geen vrienden heeft. Die altijd neemt en nimmer geeft. Recht uit te gaan It best gedaan. In woorden zonder slot Is 't kenmerk van eeu zot, Leugen en bedrog en lagen Zijn der wereld ploeg eu wagen. Ter behartiging. Hoe meer dampeu de aarde ten Hemel opzendt, des te meer vruchtbare regens ontvangt zij terug. Onze mildheid jegens God verdient ons Zjue weldaden. Wie met volle hand zaait, zal overvloedig maaien. God zal zich jegens ons betooueu, zooals wij zelveu willen. Allerlei. Uien. vermetel vermoeden. Student (die door ziju kleermaker op de meest beleefde wijze wordt gegroet). Drommels, zou ik hem betaald hebben Langs een omweg. Jongen. (die zijn vader 's avonds een biefstukje ziet verorberen). Zeg eens, papa, als ik groot ben, laat ik de meid 's avonds ook een biefstuk bakken maar dan geef ik mijn zoontje ook een stukje. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Door Dr. Pariset, secretaris der Genees kundige Academie te Par js, en door meer dan 200 vermaarde geneesheereu is gecon stateerd geworden, dat de Echte Pate van Reguauld een voordeel heeft op de andere borstmiddelen eu dat de Pate het hoesten, den kinkhoest en de zinkingen spoedig kal int. Daar dit kostelijk middel geen opi um, noch opiumzuur, noch codeïne bevat, kan men er zelfs 11a den maalt jd gebruik van maken en het aau nog jonge kinderen geven. De Echte Pate van Reguauld wordt geprepareerd, rue Jacob, 19, te 1 arjs, en wordt overal tegen ff 0.75 verkocht. Te Mess? na is binnengebracht door het Nederlandsclie stoomschip Castor, van de Amsterdamsche Soomvaartmaatschappij, het Engelsche stoomschip Rhodora, dat door eerstge noemd schip I in lichte laaie werd aange troffen bij Kaap Pasaro. De brand, die aange komen was in de steenkolen, had eene hevige ontploffing tengevolge, waardoor lie* bovendek vernield en de middenmaat werd verbrijzeld. Twee van de bemanning kregen zware ver wondingen. Het bekend Hotel en Badhuis Zam Enqlischen Hof op den Kranzplatz te Wies- baden, is naar men bericht, voor 550,000 Mark gekocht door onzen landgenoot, den HeerJacolss, nit Scheveniugen. Een jonggehuwd paar was dezer dagen te Botterdam van het stadhuis naar ds Kruiskade No.39 (het kerkgebouw der doleeren- den) gereden, om het huwelijk te laten inzegenen. Het paar schijut daar echter te lang naar den zin van den koetsier te hebben vertoefd, daar deze in die bedrijven den inwendigen mensch zoo versterkt had, dat hij niet meer op den bok kon komen, eu de politie het raadzaam vond, hem met hoogen hoed, witte haudschoenen en bouquet op de borst op te brengen iu het bureau van politie in de Witte De Withstraat. Toen het bruidspaar uit de kerk kwam, rond men het rijtuig wel gereed staan, dochde voerman was afwezig. Gelukkig werd een collega, hoewel minder officiëel uitgedost, gereed ge vonden, het paar huiswaarts te rijden. F Naa'floop van de loting voorde nationale militie te Achtkarspelen trachtte een jongeling in een vlaag van delirium tremens een jeneverglaasje met den iunoud naar binnen te brengen en hij zou het zzker gedaan hebben, ware hij hierin niet door spoedig toeschietende hulp verhinderd geworden. Met een bloedenden mond kwam hij alzoo vrij van een anders vermoedelijk treurigen dood. De kostbaarste brillantengar- nituur, die ooit eene dame heeft bezeten, is het eigendom van Mrs. Stanton, de gemalin van den senator van California en verwekt niet weinig afgunst in de verschillende kringen van Washing ton. Hare diamanten hebben eene waarde van een millioen dollars en zouden iedere Koningin eer aandoen. Er zijn dan ook verscheidene gar nituren bij, die vroeger aan Koningin Isabella van Spanje behoorden en die door Mr. Stanton voor de mooie som van 600,000 dollars gekocht zijn, toen de Koningin na hare onttroning, hare juweelen te gelde maakte. Elk van deze garnituren bestaat uit een dia deem, een collier met prachtig medaillon, van vier tot zes armbanden, oorringen, eene broche en verscheidene ringen. Buitendien heeft Mr. Stanton nog andere, eveneens heel kostbare diamanten, b. v, een collier van groote steenen, dal 100,000 dollars kost, en waaraan een stuk hangt, dat alleen 30,000 dollars waard is. De schoonste saphir, die men kent, is het eigendom van eene schatrijke Russische vorste lijke familie; deze steen is ruim 2 duim lang, II/2 duim breed, en heeft een prachtige azuur blauwe kleur; zij heeft den vorm van eene broche en is met diamanten omzit. Esn lid der familie Bolschild bood eenigen tijd geleden anderhalf millioen franks voor dezen steen; maar de Bus- sische familie, die juweelen bezit ter waarde van ongeveer zeveu eu een half millioen franks, sloeg het aanbod af. Men herinnert zich, dat te Nieuw- York eene vereeniging zich geïnteresseerd In eft voor de gezondheid van den zeer jeugdigen pia nist Joseph Hoffmann, wiens bekwaamheid door zijn vader zeer tot schade van zijn lichamelijk welvaren werd geëxploiteerd. De zaak is voor den rechter gebracht; maar de ouders van den jongen piauist hebben er nu in toegestemd, dat hij terstond zal ophouden in het publiek tespe- leu en iu de eerste jaren zich daarvan zal ont houden. Twee zoons van den bakker Van Wijk, te Paterswolde, waren bezig boomen te vellen. Door een ongelukkig toeval bracht de eene broeder den andere een slag met de bijl over de rechterhand toe, waardoor deze bijna geheel werd verbrijzeld. Naar men verneemt, heeft het dienstmeisje van der, in hechtenis genomen slager nit de Warmoesstraat te Amsterdam, in wiens woning verleden week brand is ontstaan, bekend, op aanraden van haren meester Wiistefeld en zijne vrouw, dien gesticht te hebben, onder voorwaarde, dat zij hiervoor/100 zou ontvangen. Toen het echtpaar gevat werd, moet de vrouw een braudpolis eu ruim 300 aan geld bij zich hebben gehad. Er zijn weer acht Italiaan sche Burgemeesters van hun ambt ontzet, omdat zij mede-onderteekenaars waren van bet verzoekschrift door Italiaansclre Katholieken aan de Kamer ge richt ten gunste eener verzoening van Italië en der. Paus. De Heer C. E., te I J s e 1 s t e i n, wet houder dier gemeente, is Dinsdagmorgen plotse ling overleden. Van hem kan gezrgd worden, dat h'j weldoende is gestorven. Er kwam een be- boefiige natuurgenoot aan de deur zijner woning dien hij eene aalmoes toereikte. Nauwelijks bad hij dit gedaan, of bij zeeg op zijn stoel neer, en gaf den geest. Onder de gemeente Arcen (Limb.) werd dezer dagen eene koe binnengebracht. Het dier wist zich echter van zijn geleider los te rukken en koos het hazenpad. Toen men daarna, met een lantaarn voorzien, het dwalende beest wilde opsporen en de koe het licht in den nacht bemerkte, viel het woedende dier op de wed. Eerst bij het krieken van den morgen werd de koe neergeschoten en afgemaakt. Dat overigens niet alleen eene koe, maar zelfs een ezel wel eens een gevaarlijk dier kan zijn, bleek onlangs te Giesen-Nieuwkerk. Een ezel, die zijn meester ontsnapt was, heeft aldaar eene vrouw aangevallen en hevig gebeten. Eerst 11a veel moeite mocht het zijn meester gelukken hem wederom te bemachtigen, waarna hot woest geworden dier ook op hem aanvloog en hem de kleeren van het lijf scheurde. Twee van onze iandgenooten heb- ben een paar dagen geleden in een Munchener-bisr- huis te Parijs oeuige zeer moeilijke oogenblikken beleefd, wijl een vurig Eranschmau heu in eene onbekende taal hoorde spreken en hen dus voor Duitschers hield. Er ontstond eene opschudding vau belang, waaraan eerst een eiude kwam toen de heide Hollanders door het vertoonen van hunne passen bewezen hadden, dat zij geen Sales cochons d'AUemands waren. Een schoon vooruitzicht voor 1889 Als men een open haard in de ka mer heeft en 's winters brandt, moet meu zomerB pruimepitten bewaren eu drogen. Als men dan op een winteravond een handvol daarvan in het vuur werpt, springen zij met een luiden knal open, en vullen zij bij het branden darkamer met een heerlijken geur. Het ganse he nachtwakersperso- neel te Maassluis diende collectief ontslag in en is door eeu nieuw stel vervangen. De aftre- deuden deden ieder omstreeks eene halve eeuw dienst. Vijftig jaren nacht aan nacht geloopen. Wat zullen die luidjes lekker slapen! Wel te rusten 1 Aan alle oorlogsgeruchten is op eenmaal de bodem ingeslagen. Dank zij den areudshlik van een der Dor- drecbt-che bladen, zijn wij Zaterdagavond te weten gekomen, dat het heele Buitenland in elkaar is gevallen. Het aantal persoonlijke ongelukken wordt door het blad niet opgegeven, maar stellig bedraagt het eenige millioenen DordNbl.) Tot heden hebben zich b ij denal- gemeenen secretaris van den Ned. Protectionis- tiscben Laudbouwbond ruim 1200 contribueerende leden doen inschrijven. Da bekende Spanjaard „Don E u- genio Ornez", gedetineerd in eene of andere ge vangenis in Spanje, blijkt nog altijd pogingen aan te wenden om goedgeloovige Hollanders geld uit den zak te kloppen. Vroeger gold het een schat, hier of daar in ons land verborgen en waarop de geadresseerde kans zou hebben als bij begon met een zeker sommetje over te maken aan een bepaald adres. Tl ans heeft hij eene belangrijke uitvinding gedaan, waarvan hij het geheim schijnt te willen verkoopen. De Heer J. d. B., opzichter in de Veenkolo nie, is dezer dagen met een brief van den //uit vinder" begunstigd! Te Gent is een fabrikant ten ge volge vau de trichinenziekte gestorven. Men denkt, dat bij de kiem dezer verschrikkelijke ziekte had opgedaan bij het eten van varkensvleesch iu de Ardennen, waar hij onlangs eene reis heeft gedaan voor zaken. De gevreesde lammergier is in Zwitserland uitgeroeid. Zoo althans doelt de Schweizerische Bliittcr für Ornithologie mede. De laatste, een oud wijfje, huisde sinds 25 jareu op den Bietschhotn te Oaerwallis, en wist aan alle belagers te ontkomen. Eindelijk echter vond zij den dood. Men had een vergiftigen vos op eene rots gelegd. Deze lekkernij werd haar dood. Zij had eene vlucht van 21/2 meter. Van den steenadelaar komen echter nog vele exemplaren voor. Op den Eliusterstein werd er onlangs een geschoten, die eene vlucht had van 2.20 meter. Een man van orde. Heer. Schaamt ge u niet, zoo jong en dan reeds loopen bedelen, foei! Bedelaar Ge moet weten, edele Heer, dat ik voor vader, die ziek is geworden, bedel. Men kan de zaak toch niet stil laten staan. hoofdpijn kom. Van de kroegjool van gisteren avond kan het niet zijn. Wacht eens even gisteren heb ik een half uur gestudeerd dat zal. de oorzaak zijn. Krachtige werking. Juffrouw X. Heer lijk, verrukkelijk Ik heb nog nooit zoo'n wie- geïnd op de viool hooren spelen juffrouw IJ. Ja, 't is inderdaad een uitstekend wiegelied. Mijne beiden voeten slapen al. De oorzaak. Student (ontwakende). Nu zou ik wel eens willen weten hoe ik aau die ellendige Op de hoogte. Jonge bedelaar. Waarom vroeg je niets aau die dame? Zs ziet er wel uit, of ze je wat zou gegeven hebben. Oude Bedelaar. Ik vraag nooit iets aan dames, die alleen loopen. Ik wacht altijd tot ik er twee bij elkaar zie. Als dat het geval is, kun je ge rust wat vragen, waut de eene is dan bang, dat de andere haar voor schriel zal aanzien, als ze niets geeft. Je zult naar ik hoop begrijpen, jong- mensch, dat niet ieder spriog-in-'t-veld dade lijk op de hoogte is vau de kennis, vereiecht voor de juiste oefening van ons beroep. Moderne huisvrouw. Jong echtgenoot. Ik verbeeld me, dat er eeu bizondera smaak is aan dize uien. Jong vrouwtje (angstig). Ik heb er zoo veel moeite mee gehad, ik beo ze nog met mijn heer lijke parfum besprenkeld om de vieze lucht weg te nemen. Haarlem, 23 Eebr. Met ingang van 1 Maart e. k. zijn benoemd tot onderopzichter bij de ste delijke lijkbezorgers bij de B.-K. afdeeling G. L. Zandvoort eu bij de Prot. afdeeling W. Wijkhuizen en F. Roelofs. Het getal kiezers voor de Provinciale Sla- ten, behoorende tot het hoofdkiesdistrict Haarlem, bedraagt 5763. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen eene jeugdige zakkeurolster. Dit meisje, negentien jaren oud, had vroeger wegens derge lijk feit gevangenisstraf ondergaan. Thans had zij zich in eene bijeenkomst van het Leger des Ileiis weten meester te maken van eene zilveren knipwelk voorwerp zij eenige oogenblikken later had beleend. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem. Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd: tot Kapelaan te Kethel den Weleerw, Heer A. H. Hulsker; tot Kapelaan der parochie kerk van den H. Nicolaas te Amsterdam den Weleerw. Heer W. C. C. Albers; tot Kapelaan te Dordrecht den Weleerw. Heer G. A. De Groot; tot Directeur aan het Seminrie te Warmond den Weleerw. Heer W. H. Van Halen; tot Kapelaan der parochie van den H. Willebrordus binnen de Veste te Amsterdam den Weleerw. Heel' H. C. Maat. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 22 Febr.: J H. Rees en P. Vermeereu. P Hessels en R. Ruys. Getrouwd: 22 Febr.: J. Schol en T. Tijms. Bevallen: 19 Febr.: P. Oerlemans-Klooster, z. G. J. E. Vroom-Kramer, d. 20 Febr. C. .1. Schous- Ilommerich. z. 21 Febr.: A. Smit-Van den Haak, d. A. Dekker- Kerkhof, d. P. M. Berendrecht-Derks, d. W. C. C. Van der Boon-Nelck, z. G. Siteur-Van Sobaik.d. H, M. Sureudonk-Eagel, d, 22 Febr.: E. P. Rieu-Van Leeuwen, d. Overleden: 20 Febr.: II. W. A. Leuring, 43 j, H. Ponsioen-Renser, 73 j. R. J. Van Honschoten, 13 m'. I-I. C. Duits, 7 j R- G. Martens 3 j. A. W. N. Van Gelder-Frijboff, 24 j. B. J. M. Jansen, 8 d. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 16 Pebr. 1S8S. 1 P. A. te Marken. Mishandeling, f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 2 J. B. te Zaandam. Mish. 3 dagen gev. straf. 3 P. v. d. Z. te Roelofarendsveen. Mish. 14 dagen gev. straf. 4 P. G. V. te Rijp Wetering, Mislr. en vernieling. Bij verstek 7 dagen gev. straf. 5 D. de V. zonder vaste woonplaats (geld). Diefstal. Vrijgesproken, (iu deze zaak heeft tot O. M. appèl sangeteekend) 6 J.S. laatst te Haarlemmermeer. Diefstal. Vrijgesproken. 7 B. S te Nieuwer-Arr.stel. Diefstal, f 6 boete of twee dagen hechtenis. 8 A. F. te Purmerend. Diefstal. Bij vei stek. 14 dagen gev. slraf. 9 C. J. B. h/v C. N. te Haarlem- meer. Diefstal. Eene maand gev. straf. 10 P. M. te Zaan dam. Diefstal. Bij verstek een jaar. gev. straf. HAARLEM, 22 Febr. Aau de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien 4, verkocht 4 voort 150 a 90, stier verk. voor fvaarzen, verkocht voor f pinken verkocht voor f a grnskalv. verk voor f a nuchtere kalveren, 36 verk. 36 voor' 7 a 3, 12 schapen, verk. 12 voor 13 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 10 stapels kaas, 947 stoks, wegende 2034 kilo, hoog ste prijs f 29,middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM-, 22 Febr. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen, 206 vette kalveren lste qual 85, 2de qual. 0,65 per kilo, graskalfy a 104 nuchtere kalveren, 5 a 11, 4 schapen e»lammeren r 137 vette varkens 36 a 41 c. per kilo. PURmÊrEND, 21 Febr. Kaas:aangevoerd 87 stapels prijs der kleine kaas f 31.middelbare J 25,Boter 1 55 a 1.60 per kilo; 102 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kalfkoeien - Vette kalveren aanvoer 91 stuks prijs 70 a 100 c. per kilo, handel ving; nuch tere dito:aanvoer 246 stuks prijs f 5 a 14 per stuk, stug- gen handel. Vette vnrkens: aanvoer 63 stuks, prijs 38 45 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 54 stuks, prijs f 10 a 14 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 103 stuks prijs f 5 a 8—. ROTTERDAM, 21 Febr. Op de veemarkt waren heden teren eu lieden aangevoerd: 8 paarden. 1495 inudereu, 185 vette- en graskalveren, 157 nuchtere kalveren, 3 scha pen of lommeren, 2 varkens, 44 biggen, 3 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt vau heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 62 e. 2de qual. 58 c., 3de qual. 54 c; kalveren lste qual. 102'/j 2de 'qual. 95 a 90 c., schapen CO c., alles per kilo. 3CHIEDAM, 22 Febr. Moutwijnper ned. vat/8, Jeueverfl3,50, Amsterd.proef 115,75 spoeling f 1,40 dito commissie l 1,50. Portugal. Rusland Spanje. Turkse. Egypte. BEURSBE HICHTE N. Amsterdam, 22 Februari 1888. Prijzen der onderstaande effecteiiganoteer. pCt. de koers Nederland. Gertif. Werk. Sohuld. 2l 741/3 u 8 a 0 a 31 Hongarije. Old. Lr*uilig 1867 5 Goudleouiug5 Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Old. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten], 1853-84 3 hij Hope& (lomp. Oude Russen 5 Old. Nir Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 Obl. buiteul. 1867, 1871 73. 1876 (Perpetueeie) Obl. Alg. Schuld 1865. 1869. 6 Obl. Leeuiug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Oldigatien434 Peru. Leening 1870,6 1872 3 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk. divid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Ejpl. St. Spw. Aaud. Geut. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aaud. Boxtel Wezel Obl v 1873. Zuid-Hal. Spoorw. Obl8 Gr. pw. Maatsch. Aaud,. 5 Balti che Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl3 Kiew Brost Aaud5 Kursk Ghark. Obl. J 1000,. 6 Morscbausk Sy»ran Aand., 5 Riaschk Wiasma B Aandeden Spwdiv Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texa» Obl. Gert.. 7 PJiEMIE-LEENÏNGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet.. 8 Belgio. v Stad Antwerpen 1887. Ooetenrfjk. Staal»!. 18544 18605 1864. Huolaud. u 18643 18665 Geldkoors prolongatie 2'/j pot. 4', s Italië. Ruilend Rumen le Amerika. S7>/4 98'/4 713/is 8 3'/a 90 OOVis 62 5874 9S3/4 781/4 947s 66 13»/is 74'/4 106 313/s !53/4 14Vs 1137a 146» 'a 116 767a 138 86 10?/, 587/s lOS1^ 503/4 84 927a 25 Va 257a 141 b074 121 1007, IIO74 1057a 102 7/g 907a 102' I, IO474 133 132 1243/4 De R. Katholieke ceutrale kiesvereeni- ging iu het kiesdistrict Enschede, heeft tot caudidaat voor de Tweede Kamer gepro clameerd deu Heer J. Van Alpen, te Heu- geloo. Door de R. K. Kiesvereeniging te Roermond is Mr. H. Brouwers, met alge- meeue stemmen, caudidaat gesteld voor het district Roermond. BERLIJN, 22 Februari. Duitschland heeft evenmin aau Zwitserland als aan België eene uitnoodiging gericht om zich bij het midden-Europeesche vredesverboud aau te sluiten. Verder verneemt men, dat de Regeering te Berlijn tot dusver sr in het geheel niet aau gedacht hq^ffc, eenige klachten tot Zwitserland te richten wegens de jongste voorvallen aangaande de soci- listen. Zwitserland laat veeleer uit eigen beweging voortaan door de politie een scherper toezicht op de socialisten houden. Op Ruslands voorstel, dat de Europee- sclie Kabiuetten de aanwezigheid vau Prins Ferdinand in Bulgarije zullen verklaren als in strijd met het tractaat van Berlijn, heeft Frankrijk toestemmend geantwoord. Daar entegen verklaarde het Kabinet te Weeuen, dat het vau den beginne Prins Ferdinand niet erkend eu zijue verheffing tot Vorst van Bulgarje onwettig verklaard heeft. In dit opzicht heeft dus de Oostenr ijksche Regi eriug noch aau hare vroegere ver klaringen iets te veranderen, noch deze aau te vullen. Doch Oosteurjk weuscht niet de hand te leeuen tot eeu stap, die de gevaren voor eene geweldige botsing in het Oosten zou vermeerderen. Hiermede zou hier alleen het denkbeeld eener militaire bezetting vau Bulgarje, maar ook het plan omtreut het instellen van een commisso riaal bestuur onder Russischeu invloed al daar van de hand zju gewezen. Oostenrjksche en Duitiche bladen be richten, dat op den Russischen zuidweste- ljkeu spoorweg 36 bizondere treinen tot vervoer van troepen aangekondigd zjn. Opmerking verdient het dat voor de herfst- oeleuiug betreffende het Pruisische leger korps een poutouniersoefeuing op den Weichsel en een belegeringsoefeniug bj de grerisvestiug Graudeuz aangezegd is gewor den.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3