GEMENGDE BERICHTEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Herziening van onze tarieven van in en uit gaande rechten met het oog op de handelspoli tiek van andere rijken. V. Beperking van de geldelijke en personeele lasten der defensie, met behoud der wettelijk bestaande vrijstellingen, met dien verstande dat de verdedigbaarheid des lands ten volle blijve verzekerd. Bij de herstemming op 20 Maart voor leden van de Tweede Kamer worden behalve de Can- didaten aan het hoofd van ons blad vermeld, de volgende candidaten van katholieke zijde aanbe volen: GroningenA. Brummelkamp. ZuidhornS. Van Velzen. WinschotenOnthouding. FranékerL. W. De Vries: SchoterlandOnthouding. WolvegaR. K. Okma. DeutichemMr. J. G. S. Bevers. EistMr. B. H. Bahlmann. Wijk bij Duurstede Dr. H. J. A. M. Schaepman. BreukdenS. M. Van Wijck. AlkmaarJhr. O. Hartsen. HelderH. W. Van Marle. AmsterdamOnthouding. KatwijkMr. J. Mascheck. BodegravenS. Van Velzen. LoosduinenMr. A. H. M. Van Berckel. SchiedamL. W. Jansen. 's-GravenhageMr. L. P. M. TI. Baron Michiels Van Verduynen en L. J. S. Van Kempen. DordrechtA. P. R. C. Baron Van der Borch Van Verwolde. MiddelburgMr. C. Lucasse. OostburgN. Glinderman. HontenisseMr. P. J. F. M. Walter. Bes gen-op-Zoom W. H. B. Wilkens. Als een bewijs tot welke onedele prak tijken de liberalen hunne toevlucht nemen om de verkiezing van hunne candidaten te bevor deren, kunnen wij nog mededeelen, dat bij de stemming van 6 Maart te Helder, de liberalen een wapen ter hand hebben genomen, dat aller minst in hunne handen past. Men heeft daar nameljjk op den morgen van den verkiezings dag strooibiljetten uitgereikt, waarin gezegd wordt, dat de Marinewerf zoo goed als veroordeeld was wanneer de liberale Candidaat, de Zeeoffi cier Land, ni; t werd gekozen. Z. E. G. alleen zou in staat zijn die ramp te bezweren. En nu is het van algemeene bekendheid, dat juist de liberale partij de opheffing der Marinewerf steeds verlangd heeft en nog verlangt, terwijl de anti liberale partij die opheffing steeds zooveel in haar vermogen is, heeft tegengegaan. Om zeker te zijn van de uitwerking van deze ongeoorloofde kiesmanoeuvre, werd het leugen achtige strooibiljet ook uitgereikt bij het aangaan der Marinewerf, aan beambten en werklieden van dit etablissement, onder welken ongetwijfeld een groot aantal kiezers zich bevinden. De verkiezingstatistiek van de stemming op 6 Maart jl. geeft de volgende cijfers: Geldige stemmen 236,564, waarvan op Liberale candidaten 94614 Katholieke 47319 Antirevolutionnaire 21246 Candidaten van beide partijen 54353 Radicale candidaten 7199 Conservatieve n 6448 Candidaten der nationale partij 1016 Protectionisten 272 Candidaten van ongenoemde richting 5097. Aan de Eerste Kamer is door de heeren F. Boogaardt-, mr. L. Hovy en A. Fraser, di recteuren dar Stoomvaartmaatsch. «Holland//, een adres ingediend tegen het wetsontwerp op de Nederl.-Indische Paketvaart, waarin zij on derscheiden bezwaren aanvoeren tegen 's Minis ters beweren, dat de waarborgen voor het echt nationale der onderneming alleen kunnen wor den gevonden bij de combinatie-Boissevain. Zij wijzen er op, dat ook hunne maatschappij is eene nationale. De nauwe relatie waarin zij staat tot de Nederl. Indische Stoomvaartmaatsch., die nu de pakketvaart bedient, levert h. i. de beste waarborg op voor de nauwgezette nakoming van de met hen te sluiten overeenkomst. De vereeniging van voorstanders eener Ned. octrooiwet zal Zondag a. s. hare tweede algemeene vergadering houden. De proeve van een ontwerp-octrooiwet voor Nederland en ko loniën zal dan ter tafel worden gebracht. Het vervoer derAmst. Omnibus- Maatschappij in het jaar 1887 bedroeg, met inbegrip van de ontvangen overstapkaarten, in 1,364,017 ritten, 14,281,398 passagiers; tegen 14,112,830 in het vorige jaar. De geheele opbrengst van het vervoer was ƒ1,174,218.67 Vs tegen/1,157,437.62% in 1886. Het dividend beloopt over 1887 11 pCt. DeAmerikaansche Generaals hou den zich buiten dienst met de meest afwisselen de zaken bezig. Generaal Bartlett, de overwin naar van Appoiiatose, is directeur var. een asyl. Generaal Webb is bestuurder eener school. Gene raal Wallace schrijft romans. Generaal Slocum is baukier. Generaal Smaytm is advocaat en Gene raal Mahneux is commissionair in koopwaren. In Hongarije schijnt het met de tooneelspeelkunst al zeer treurig gesteld te zijn. Het tooneelgezelschap van Gustav Hubay, zoo bericht de Pester Lloydis te Szentee geheel ten onder gegaan, en de arme acteurs en actrices be delen daar nu, met toestemming van de overheid, hun brood langs de straten. Recht in Amerika. Zekere Willem Longl-y, een aartsdeugniet in Texas, dus ver telt een Duitsch blad, die er zich op beroemde, dat hij dertig moorden had gegaan, werd ten slotte gesnapt, gevonnisd en zou opgehangen wor den. De kerel had een rijken oom iu Californië, die wat voor het leven van neeflief over had. Hij wist den rechter Jim Brown, door middel van tienduizend gulden om te koopsn en die gestren ge heer wist de ophaugerij zoo keurig netjes te doen uitvoeren, dat Willem, eea uur na de exe cutie in een spoorweg coupé zat en zich op reis naar oom bevond. Een afdoende proef of het verguld- sel van lijsten en dergelijke zaken echt is dan wel onedele metalen bevat, bestaat in het be vochtigen van een klein gedeelte ervan met eene oplossing var. koper-chlorid. Echt goud blijft onveranderd, terwijl imitatie-verguldsel eene zwarte kleur aanneemt. Nu Keizer Wilhelm is overleden is Z. H. Paus Leo XIII de oudste vorst in Eu ropa, dan volgen de 71 jarige Kouinv Willem der Nederlanden, de 69 jarige Koning Christiaan IX van Denemarken, de evenoude Koningin van Engeland, Koning Oscar van Zweden, die 59, en Keizer Frans Jozef, die 57 jaar oud is. De jong ste is, zooals men weet, Koning Alfons XIII van Spanje. Volgens een Amerikaansch blad moet de verversohing van lucht ia de vertrekken voor lijdera aan besmettelijke ziekten bedragen 6000 kub. voeten per uur per persoon, en voor een gewoon niet besmettelijk lijder 2000 kub. voeten per uur. Het hoofd der Berlijnsche politie beeft, iu weerwil van het bekende decreet des nieuwen Keizers, zijn verbod van tooueelvoor- stellingen in de hoofdstad gehandhaafd, en de schouwburgdirecteuren, door overmacht tot slui- tiug gedwongen, willen hunne artisteu niet be talen. Men zal een beroep doen op de Regeering. Een 15-jarig meisje, dal in de gemeente Wouw (N.-Br.) verleden week door eeu dollen hond iu het aangezicht verwond werd, is op Staatskosten naar Parijs overgebracht, om in het instituut van dr. Pasteur behandeld te worden. De nieuwe vorm van adverteeren is de betaalde winkelraamkijker. Het vak is niet moeilijk; eeu paar uetgekleede heeren wandelen bedaard voort. Eensklaps wordt hunne aandacht getrokken door een voorwerp in de uitstalling van een magazijn. Zij bijven staan en bekijken het voorwerp goed, terwijl zij er heftig over re deneeren. Dat wordt opgemerkt door eeu paar voorbijgangers. Dezen blijven ook staan, bekij ken het voorwerp in de winkelkast ook en spre ken er ook over. Als er vier menschen voor een winkel staan in eerie drukke straat, staan er binnen rijf minu ten twintig elkaar te verdringen. Men kijkt niet alleen naar het bewuste voorwerp maar naar de geheele uitstalling, en tien tegen een, dat er ie- maud iets ziet, dat bij aardig vindt en koopt. Daar is het om te doen. De beide heeren, die het eerst bleven staau, zijn ondertusschen door gewandeld en staan bij een anderen winkel te kijken. Zij zijn de door de winkeliers betaalde winkelraamkijkers. D r. W. J. F. N u y e n s te W e s t w o u d, wiens beterschap in de laatste dagen merkbaar toenam, zal den 24en dezer zijn 40-jarig docto raat vieren. Doe geen ander kwaad; Wacht het, vroeg of laat. 't Zijn onze lusten, Die ons ontrusten. Laat haters haten En praters praten. Het goed voorgaan Leert goed nagaan. Al is uw kleed heel mooi en fijn, Het doet geen haar u beter zijn. Geen wonder, dat hij valt, die als een blinde niet toeziet, waar bij den voet zet. De wijze zet de oogea open, de dwaze wandelt iu de duis ternis de eerste beraamt in het begin de mid delen den tweede berouwt op het einde zijne dwaling maar dan is het te laat. Onze dienstboden. «lic weet niet wat me vrouw van daag mankeert. Daar geeft ze mij een hevig standje, omdat ik den thermometer gebroken heb eu er is toch niets af dan het onderste knopje Altijd in zijn vak. Een kapelmeester was er getuige van, hoe twee straatvogels des avonds een heer met hunne stokken toetakeldeu. Wat ik u bidden mag, heeren, riep de musicus een beetje in de maat De toepassing. In eene familie werd over Beethoven gesproken. De kleine Frits vroeg Mama, wie is toch Beethoven? Een musicus. Maar wat is dat een musicus Een man die muziek maakt. Den volgenden dag staat er een man met een draaiorgel op straat. Mama, roept Frits ijverig, Beethoven is er en hij maakt zulke mooie muziek; mag ik hem wat geven Naïef. De heer Digby komt voorbij de wo ning van zijn koetsier, wiens kinderen builen spelen. Een aardigen snuiter van zes jaar vraagt hij «Wel, mijn kleine man, weet je wel wie ik ben Ja, zegt de jongen, «je bent de man, die in vaders rijtuig rijdt." Eene geëmancipeerde jonge vrouw. Ge spierd vrouwtje. Kom nog eens zoo laat thuis als van-avond, Paul, en je zult eens ondervinden, dat ik niet voor niets aan gymnastiek heb gedaan Goed opgemerkt. Kareltje legt zijn jongere broertje de inrichting der regeering uit. Meester heeft ons gezegd, dat er eene wetge vende en eene uitvoerende macht is. Wat is dat? Ja, dat weet ik niet precies. Maar het is zoo iets als bij ons thuisMa geeft de orders en pa voert ze uit. Aan elkaar gewaagd. Twee heeren speelden in een koffiehuis kaart om veel geld. Uwe tegenpartij speelt valsoh, fluisterde een kellner een der spelers in het oor. Het komt er weinig op aan, zei deze, ik ben zakkenroller. Haarlem, 17 Maart. Tot de sprekers, die men.in de R. K. Leesvereeniging met het meeste genoegen ziet op treden, behoort ongetwijfeld de Heer M. TV. Van der Aa. Hij toch weet zoo boeiend te verhalen, met zooveel gloed en kleur te teekenen, bovenal zijne voordracht steeds te kruiden met zooveel werkelijk Attisch zout, dat de bijval, dien hij vindt, allerminst bevreemding kan wekken. Geen wonder dan ook, dat er gisteren avond weder een talrijk publiek in „de Vereeniging" bijeen was, derwaarts getogen om eene lezing van den Heer Van der Aa bij te wonen. Na eene zeer geestige inleiding, waarin de geachte Spreker eene vergelijking trok tusschen het leven en doen van menschen en dieren op deze aarde, ging hij over tot de behandeling van zijne eigenlijke stoffe, die wij 't best kunnen omschrijven, wanneer wij zeggen, dat de Spreker de gebreken schetste, welke kleven aan het kiesstelsel van onze dagen. Op duidelijke wijze ontwikkelde spreker zijue denkbeelden OTer de stembus eu deu verkiezingsstrijd en deed hij uitkomen hoe door het tegenwoordige kiesstelsel de parlementen de oppermacht verkrijgen in den Staat en bewees hij: dat de kiezers geen dam zijr. tegen de misslagen der monarchieën, maar zeiven optreden als heer- schers en regeerders; dat het stemrecht geen waarborg is voor eene goede regeering en dat het kiesstelsel demora- liseerend werken kan. Sprekende over de jorgste stembus-overwinningen, ge tuigde Spreker geen groote verwachtingen te hebben van een voortdurend succes. Immers de leugen en laster zullen door onze tegenstanders aangewend worden om op de kiezers, vooral op de nieuwe stemgerechtigden, een ver- derfelijken invloed uit te oefenen. De liberale partij zal niet rusten, doch door allerlei middelen trachten te veroveren wat zij verloor. Het volksbederf, dat vreeselijke gevaar voor de toekomst, zal in dienst der politiek ge nomen worden en de gevolgen daarvan zullen ontzettend zijn. Op welkewijze door onze politieke tegenstanders het vólks- bederf zal worden ingevoerd, werd door den Spreker aan getoond. Nochtans voor totalen ondergang vreesde hij niet. De Kerk, die te allen tijde, en op elk gebied zich een dam beeft getoond tegen het kwade, tegen de aanvallen van de vijanden des Christendoms, zal ook krachtig optreden tegen het werk van hen, die het bederf ouder het volk trachten te verspreiden en zij, de Kerk, zal de natiën voor algeheelen ondergang behoeden. De redevoering van den Heer Van der Aa, waarvan wij hier slechts enkele punten vermelden, was zoo gekruid met geestigheden, dat de Spreker zich van tijd tot tijd eene wijle moest inhouden, om zijn auditorium gelegenheid te geven zich te verluchten van de opgeruimdheid, die zijn humor teweeg bracht. Alle aanwezigen zullen dan ook bij het verlaten van „de Vereenigingden wensch geuit hebben, dat de Heer Van der Aa spoedig wederkeere om hier als Spreker 'op te treden. De Voorzitter der R. K. Leesvereeniging, de Heer C. J. Gonnet, bracht in welgekozen bewoordingen, hartelijker: dank aan den geachten Spreker voor het zeldzame genot, dat hij den aanwezigen had doe.n smaken en aan de leden der R. K. Leesvereeniging voor de groote belangstelling, welke zij voor de lezingen hadden aan den dag gelegd, daarbij den wensch uitsprekende, onder Gods besten zegen, allen in welzijn bij den aanvang van het volgende leesseizoen te mogen ontmoeten. Nu de reeks der lezingen van dit seizoen alzoo geëindigd is, voegt het voorzeker, onzen dank te brengen aan de Leden van het lofwaardig Bestuur der R. K. Leesver eeniging voor de vele moeite en zorg, welke zij zich bebbeu getroost om de vergaderingen zoo belangrijk, leerrijk en onderhoudend als mogelijk is, te doen zijn. Ook met het oog op net schoone Leo feest, 't welk tot algemeen genoegen door de R. K. Leesvereeniging op zoo waardige wijze werd gevierd, mag getuigd woiden, dat het vereenigingsjaar 1887/8S een der merkwaardigste perioden is geweest, welke meergemeld genootschap heeft doorleefd. Het Bestuur kan zich dan ook verzekerd hou den, dat de vele zorgen, welke aan zijne moeilijke taak zijn verbonden, door de Leden ten volle worden gewaar deerd en het kan de overtuiging in zich opnemen, dat de R. K. Leesvereeniging ook in de toekomst die algeheele sympathie zal blijven behouden, welke zij tot dusver heeft genoten en op welke zij in zoo hooge mate mag aanspraak maken. """kerkberichten. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezens HH. Missen met Ouderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek; 's middags te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje met de Litanie, 's avonds te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, met Preek eu daarna gelegen heid om te biechten. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Maandag de H. Missen als op Zondag, te 10 uur de plechtige Hoogmis, te 3 uur het Rozen hoedje, te 7 uur plechtig Lof eu Fetstpreek. Douderdag-avond te 7 uur het Lof eu de Meditatie over het H. Lijden des Heeren. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, met uit stelling en vereering der Reliquitën van het H. Kruis en van de Doornenkroon, en 's avonds te 7 uur de H. Kruisweg. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 6 uur Lof, en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HII. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den U.Antonius van .Pudua. Zondag de HH. Misser: te half 6, 7 en half 9 met Onderrichting, te half 11 de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te halt 4 de Vespers. Maandag te 8 uur gezongen H. Mis. Na de H. Mis van half 9 generale absolutie voor de leden der Derde Orde. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis tel eere van St. Antonius, te 7 het uur Lof en de Me ditatie. Woensdag-avond te 7 uur vergadering voor de leden der Derde Orde. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur Lof en Oefening van den II. Kruisweg. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, eu de Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11. De Vespers te 3 uur. Te half 5 Congregatie der H. Familie.Te 7 uur Oefening van den H. Kruisweg. Maandag, feestdag van den H. Jozef, gezongen H. Mis te half 9, 's avonds te 7 uur het Lot. Woensdag, des avonds te 7 uur Lof eu Me ditatie. In de week de HH. Missen te half 8, 8, halt 9 en 9 uur, en de Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DE a GEM. HAARLEM Ondertrouwd.- 15 Maart: Y. Van Akkeren en G. A. Fiege. Getrouwd 15 Maart: J. P. Jansen en M. J. Mi- gielse. Bevallen: 13 Maart: E. De Smit-Van Zonneveld, d. C. M. Pieters-Asmussen, z. 14 Maart: S. Wagge- naar-Jacobson, d. 15 Maart: E. Outshorn-Lasschuit, z. P. J. Misset-Kleiböker, d. 16 Maart: H. Abbink- Van de Molen, d. - W. C. Vermeer-Verzijlberg, z. Overleden: 14 Maart: E. Kamakers-Kinkinga, 42 j. Z. D. H. de Bisscbop van Roermond, Mgr. F. AII. Roermans, heeft benoemd tot Pastoor te Broekhuizen de weleerw. Heer P. J. Swillens, thans Kapelaan te Bochten. MARKTBERICHTEN. SCHIEDAM, 16 Maart. Moutwijn per Ned. vat a 17,25 Jenever 1 12 75 Amsterd. proef f 14,— Spoeling f 160 Commmissie f 1,50. HOUDEN, 15 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoe'd Runderen 300, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren 60, Zwijnen PrijzenBeste Runderen 2/4 a 4/8, Schapen eu Lammeren 3/4 a 5/6, Kalveren 31- a 5/2, Zwijnen 2/4 a 3/6. LEIDEN, 16 Maart. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen ala volgt: paarden f 9 stieren f 48 a f 106; ossen f a 91 melkkoeien 101 a 240 kalveren dito f a 72 vare dito f 88 a 190, 130 vette dito f 116 250; 8 graskalveren f 20 a 28, 26 vette f 31 a 69 75 a 85; 122 nuchtere dito f 2,50 a 7,130 vette schapen f 18 a 27, - weide dito a—lammeren 62 magere varkens 17 a 34, 94 biggen f 4,75 a 13. HOOBN, 15 Maart. Ter waag gewogen 22 stapels kaas wegende 5743 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 32,— voor kleine/29,— voor commissie, voor mid delbare ALKMAAR, 16Maart. Aangev. 2500H.L.Granen,Men be steedde voor tarwe 6,50 a7,rogge 5,15 a 5,40 gerst 4,— a 4,75, dito chev. 5,15 n 5,75 haver f 3. J' 3,75 paardenboonen 5,25 a 5,60 bruine dito J' 8,50 a ƒ10,—, duiven dito f 6.50 kanariezaad f 7,— a 7,60 rood mosterdzaad J' a geel dito karwijzaad ƒ13,— a 13,25blauw maanzaad 10,— groene erwten ƒ10,— a 13,grauwe dito 11,a 14,vale dito 6,50 a 10,— Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 80 stapels, wegende kilo. Hooi kleine f 33,commissie f 27,— middel bare f29 laagste prijs f.Gras kleine fcom missie f middelb. f. per 50 kilo. DELFT, 15 Maart. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 175 a 215 dito 2de qual. 130 a 156 kalf- koeien, 1ste qual. 160 a 200 dito 2de qual. f 120 a 140, vaarkoeien le qual. 130 a 160, dito 2de qual. 85 a 110 vette kalveren, 1ste qual. 50 a 75 dito 2de qual. 32 a 40 vette schapen 1ste qual. J 14 a 23, dito 2de qual. a lamscha- pen le qual. 23 a 30. 2de qual. a vette lammeren a - - weilammeren a magere varkens 14 a 26 biggen f 3,a 8, nuchtere kalveren f 2l/a a 11, paarden f 30 a 100 stieren f a ossen f a Rundvleesch 55, 58 a 62 c.vet kalfsvleesch 70, 80 90 o., schapevleesch 54 a 60 c., lamsvleesch c. GOUDA, 15 Maart. Granen. Witte poldertarwe f 6,40 a f 6.60. roode dito f 6.25 a 6,35. angel dito f 6.80 a 7.jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f 7.20 a 7.40, mindere soort poldertarwe f 6.80 a 6.90 afwijkende dito 1' 6.10 a 6.25. polderrogge f 4.50 a 4.60. Zeeuwsche dito f 5.40 a 5.60. voor dito (per 70 kilo) f 3.90 a 4.50. wintergerst f 4.60 a 4.80, zomer dito f4.30 a 4 50. jarige chevalier dito f 5.25 a 6.25 nieuwe dito faHaver f 2.75 a 4.per heet. dito 6.10 a 7.— per 100 kilo. Kookerwten f 8.10 a 9.—. Witte boonen f a brnine boonen 1 10.50 a 11.duiveboouen f 6.10 a 6.25. paardenboonen f 5.70 a 5.90 Mais. Amerik. f 6.60 a 6.80. Odessa 6.80 a 6.90 Cinquantine f 7.50 a 7.75 per 100 kilo. Hennepzaad iulaudsch f 7.60. a 7.80 en buitenlandsch f 5.a 6.50 spelt f 2.40 a 2.65. kanariezaad f 8,50 a 9. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 1.10 a 1,20; der weiboter f.80 a 0.95 per kilo. Melkvee met tamelijken aanvoer, handel gewoon. Vette varkens met goeden aanvoer handel gewoon, van 19 tot 2.1 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel gewoon, van 16 tet 17 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,75 a 1.00 per week. Vette schapen met goeden aanvoer, han del iets vlugger, f a Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f 3 a 6. Graskalveren met grooten aanvoer handel gewoon, van a LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 16 Maart. De begrafenis van Keizer Wilhelm he»ft heden op het vastgestelde uur plaats gehad, 12 uur, beginnende met een lijk dienst, in de Domkerk. De plechtigheid leverde een onbeschrijflijk schouwspel op. De lijkkoets be spannen met 8 paarden werd voorafgegaan door de Ministers, die de Rijksinsigniën en het groote Rijkezwaard droegen. L)e slippen van het lijk kleed werden door Generaals gedragen. Achter den lijkwagen volgde de RijkebauLr waaronder zich de mannelijks leden van het Huis Hohen- zolleru, de Europeesche Vorsten en Gezanten schaarden. Dan volgde's Keizers lijfpaard, daarna de hoogwaardigheidsbekleders en de deputaties benevens de Hofmaarschalken, universiteits-de- putatiëu eu ambtenaren. De stoet werd gesloten door twee afdeelingen iinie-trocpeu. Honderdduizenden menschen waren getuige van de treurige plechtigheid. Vou Bistnaick en Von Moltke woonden om redenen van gezond heid de begrafenis niet bij. PARIJS. 16 Maart. De vader van den Pre sident der republiek is overleden. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Door Dr. Pariset; secretaris der Genees kundige Academie te Parijs, en door meer dan 200 vermaarde geneeskeeren is ge constateerd geworden, dat de Echte Pate van Reguauld een groot voordeel heeft op de andere borstmiddelen en dat die Pate het hoesten, den kinkhoest en de zinkingen spoedig kalmeert. Daar dit kostelijk middel geen opium, noch opiumzuur, noch codeïne bevat, kan men er zelfs na den maaltijd gebruik van maken en het aan nog jonge kinderen geven. Da echte Pate van Re guauld wordt geprepareerd, rue Jacob, 19 te Parijs, eu wordt overal tegen fl. 0.75 verkocht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 2