lei Mooplofcaa BEURSBERICHTEN, MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Na eer en staat Volgt nijd eu haat. Hebt gij 't in uw macht Wat beloofd is moet volbracht. Die weinig wint en veel verteert Vindt op het laatst een kalen heerd. Zie, dat ge een kwaden heer bewaart, Zoo krijgt ge er geen van kwader aard. Men schat de schijnsels naar de vlam, De takken naar den stam. Ter behartiging. Wee den mensch, door wien de ergernis komt! Al de krachtsinspanning van velen te zamou kan nauwelijks weer goed maken, wat het slechte voorbeeld van een mensch heeft bedorven. Allerlei. Uit de geneeskundige praktijk. Dokter (tot een patiënt, die de waterzucht heeft). Nu, hebt ge de door mij voorgeschreven geneesmid delen ingenomen? Patiënt. Ja dokter, maar ze hebben niets geholpen. Dokter. Dat is onmo gelijk. Patient. Eu toch is het waar. Dokter. Dan heb je ook geen waterzucht. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Onderwijs. BERLIJN, 19 Maart. Naar men ver neemt, is dr. Mackenzie voornemens, bij den Keizer eeue kunstbewerking te ver richten van de mondholte uit, teu eiude laugs dezen weg de overblijfselen vau kraak been uit bet strottenhoofd te verwijderen, welke voortdurend tot hoesten prikkelen, doch tot dusverre niet door het hoesten werden uitgeworpen. De hiertoe benoodigde gereedschappen zijn reeds uit Engeland outvaugen eu gisteren heeft eene raadple ging met Prof. Bergmaun plaats gevonden. Voor het overige was 's Keizers toestand gisteren zóo gunstig, dat hij in staat was alle bizoudere Afgezanten van vreemde Mogendhedeu in gehoor te ontvaugeu en daarna nog geruimen tjjd aan den arbeid te wjjden. In de keizerljjke boodschap aan den Rjjksdag belooft de Keizer trouw aau de grondwet eu eerbiediging vau de rechten der bondsstaten. Op het voorbeeld zjjns vaders zal Z. M. gemeenschappeljjk met de Duitsche Vorsten en vrjje steden, en onder de grondwetteljjke medewerking der Rijks dagen, het recht, de vrijheid en de orde beschermen, de eer van het rijk handhaven en naar vrede en welvaart streven. Bjj de verwjjzing naar de eenstemmig aaugenomen wet op den dienstplicht zegt de Keizer, dat deze daad eu de vreugde daarover van Keizer Wilhelm, als het ware voor hem eene erfenis zjjus vaders is. De bizoudere vertegenwoordiger van Z. M. den Koning der Nederlanden werd giste ren door de Keizerin-weduwe in afzon- derljjk gehoor ontvangen. a 10 Cents per regel. Oude hoest, vergezeld van uitspuwingen, door de Capsulen Guyot genezen. Ik heb van de Capsulen Guyot gebruik gemaakt eu ben er zeer over voldaan, want zjj hebben den hoest en de uitspu wingen, waaraan ik sedert twee jaren leed, dadelijk doen ophouden. De echte Capsulen Guyot,bereid rue Jacob, 19 te Parjjs, zjju niet zwart de bandteekeuiug E. Guyot staat op elke witte capsule. Hij, die tracht beproefde, echte volksgeneesmiddelen te bestrijden en verdacht te makeu, bewjjst deu mtuge- goeden daarmede waarljjk geen dienst. Zoolang 's menschen heugenis reikt zjju er altijd geneesmidddlen geweest die in ieder gezin als huismiddel goldeu. Met het voort- schrjjden der wetenschap zjju er ook allengs betere huismiddelen gekomen, en iu de plaats van het vdraukjo vau moedereu vau de »druidenzalf«, zjjn middelen ge treden, die door mannen van het vak on derzocht en goedbevonden zjjn. Dit geldt vooral van de nu reeds jarenlang door het publiek zoo zeer gewilde Zwitsersehe Pillen vau den apotheker R. Brandt.* Zjj zjju aanbevolen geworden door de hoogste ge- zagsmaunen vau de medische faculteit en honderden van practiseereude geneesheeren prjjzen ze aan als bet aangenaamste, ze kerst werkeude en onschadeljjkste laxeer middel. Men late zich dus niet bepraten door afgunstige redeneeringen, maar neme eene proef met de Zwitsersehe Pillen, die in de apotheken voor 70 cents de doos verkocht worden, en de ondervinding zal met het oordeel der geneesheeren instem men. Verkrjjgbaar bjj deu Heer P. RAA- SEN Koningstraat 48 alhier. te te aan het Begijnhof te Haarlem. De Makelaar A. F. BALABREGA, komst van een ijverig voorstander onzer begin selen. (Stand.) Te Kerkwijk (Bommelerwaar d) verkocht de Heer J. Yan Voorthuizen dezer dagen een door hem gemest varken van 319 kilogram voor 114,84: een zeldzaam voorbeeld zoo wat zwaarte als prijs aangaat. Bij de aanbesteding der stoom machines enz., voor de bronwaterlciding teNie- wer-Amstel, heeft zich het verblijdend teit voor gedaan, dat van de 8 inschrijvers 4 Nederlanders waren. Alle Nederlanders hadden aanmerkelijk lager ingeschreven dan de Buitenlanders. l)ö inschrijvingen waren als volgtGsbr. Siork uit Hengeloo f34,500; Kon. Fabriek Amsterdam f37,300 Begemann, Helmond, f 40,500 W. C. en K. de Wit, Amsterdam, f 41,600 Luik f43,942. Bremen f47,000, Hannover f 49,400, en Londen f55,863. Eene onbekende variëteit van rijst (de Mozirijst). Te Straatsburg is eene dissertatie uitgekomen van een jongen Japanschen geleerde, Yuniclnro Shimoyama, over de Japansche kleefrijst (Mozi- gome). In Japan wordt eene merkwaardige varië teit vau rijst verbouwd, welker zaad bij het stooten in een mortier een kneedbaar deeg op levert. Dat deeg wordt algemeeu tot nieuwjaars ec andere familie-geschenken er. voor oflers ge bezigd. Ook maakt me.n uit de Mozirijst een zeer smakelijk en voedzaam soort van mout-extract. Het zetmeel van de kleefrijst wordt met jodium koperrood gekleurd, terwijl het van de gemeene rijst (Kome), zooals bijna alle overige soorten van zetmeel, met jodium donkerblauw wordt. Het Mozirijstzetmeel, dat ook bij het koken niet in stijfselpap verandert, bevat veel oplosbare stijfsel en dextrine. Merkwaardig is het, dat de Mozirijst- plaut uiterlijk zich in het geheel niet onderscheidt van andere Japansche rijstsoorten. De hongerlijder voorgeld, Succi wordt thans door de Academia medico-nsica te Florence onderzocht. Hem is volkomen rust aan bevolen om na te gaan hoe langzaam ziju verte ringsvermogen werkt. Na rust genomen te hebben staat men hem toe te schermen en zich in de gymnastiek te oefenen. Het volgend bulletin is den 12n Maart uitge geven. Gewicht van zijn lichaam 56 kilo's en 440 gram en sedert den vorigeu dag 450 gram ver minderd. Het eiland Cuba is in de laatste maanden geducht door pokkeu geteisterd. De pokken, die het laatst in 1878 epidemisch in Havana hadden gehcerscht, traden in 1887 we der op. Het eerste geval kwam voor op 4 Mei. Tot uit0 December stierven er 1654 personen aan die ziekte. Daarvan Waren 1060 blanken. De ziekte Werd uit Spanje ingevoerd. Te San tiago de Cuba kwamen 3037 ziekte— en 1127 sterfgevallen voor, van Mei tol October. Vandaar kwam de ziekte op Sienfuegos, waar 834 ziekte en 161 sterfgevallen voorkwamen. Enkele Btreken op Cuba bleven vrij. Het is gebleken dat verschei dene schrifturen, documenten uit de negende tiende, elfde en twaalfde eeuw uit de nationale boekerij te Parijs vermist werden. Bij onderzoek is aan het licht gekomen, dat deze gestolen zijn door zekeren Chevreux, een jougmensch van 22 jaar, die telkens aan de nationale boekerij kwam en de schrifturen ter inzage vroeg, die hij dacht te stelen. Hij is gevat in het gebouw der boe kerij, waar hij opnieuw was verechenen, om z'jne diefstallen voort te zetten. Voor de Vrijdag, 23 dezer te Alk- maar, te houden Paaschteutoouetelling van rij stieren, melkvee, vet rundvee, rammen en fok schapen op het üoelenveld, aldaar, zijn 166 nummers aangegeven, waarvan 90 vette run deren en 70 fokdieren zijn. Deze groote aanvoer, die den vorig<n ver oveitreft, pleit wel voor den toenemenden bloei dezer tentoonstelling, en is te meer te waardeeren, nu zij de laatste jaren, een, vrij ongelijken, siriju heeft vol te houden Biet dien te Botterdam. De goede naam der Alk- maarsche Paaschtentooustelling, ook in het bui tenland reeds niet meer onbekend mag een levendigen handel doen verwachten. Dr. H. J. A. M. Schaepman is van zijne reis naar Londen, waar hij dezer dagen als spreker optrad in het gebouw der Nederlandsche Vereeuiging, Vrijdag-avond over Queenboro en Vlissinger. teruggekeerd. Een onderofficier van de marine, de konstabel Jacobs, was eergisteren op den Zuid- wal, een bij het Nieuwediep bij laag water droogliggende vlakte, bezig vogels te schieten. Eensklaps zakte hij gedeeltelijk in den drassigen bodem weg en, door de strenge koude bevangen, geen kracht bezittende om zich uit het zand los te werken, bezweek hij, eenige oogenblikken nadat hij uit zijn benarden toestand verlost en naar het fort de Harsens was vervoerd. Daar nu, volgens voorschrift, zoo schrijft men ons uit Kleef, alle ambtelijke cor respondenties, gedurende 14 dagen, met zwart lak moeten verzegeld worden, is de voorraad daarvan in onze provincie zoo schaars geworden, dat in esue stad de prijs van dat artikel bereids 500% is gestegen. Ongehoorde vrijpostigheid. Onderofficier. R-cruut Vau Puutereu, je hebt even veel begrip van 'texerceeren als een komkommer van het pandoerspel en dan veroorlooft zoo'u kerel zich nog de vrijheid een lorgnet te dragen. In termijnen. Bedelaar. Vandaag koop ik me een paard. Goede bekende. Een paard En je hebt nauwelijks zelf genoeg geld om te leveu. Bedelaar. Juist daarom, ik koop het ia ter- mijuen eiken dag een pond bij den slager. Goed gemeend. Baron (tot ziju koetsier). Kerel, wat verspreidt die traau, waarmede ge uwe laarzen smeert, een onaangename lucht. Hier heb je een fïesch eau de Cologne, smeer uw schoeisel voortaan daarmede in. Muzikaal. Mevrouw A. Ik verzeker je, liefste, Mevrouw vau Vulpen is zeer muzikaal. Zij bab belt onder het zingen steeds voorl, maar als de geringste fout wordt gemaakt, houdt ze dadelijk met praten op. Goed uitgedrukt. Ja ja, beste Tante, ik heb al heel wat klappen en schoppen van mijn baas moeten slikken. Zoo men 't neemt. Vader (tot zijn zoon, den student). Maar, Fritsliel, kunt ge dat bier drinken niet laten terwijl ge studeert? Zoon. In tegendeel, Vader, ik kan het studeeien niet laten, terwijl ik hier drink. Haarlem, 16 Maart. In het lokaal der St. Vincentius- Vereeniging alhier, had jl. Zondag het jaarlijksche feest plaats van de prijsuitdeeliug aan de leerlingen del' Ambachts school welke onder het patronaat van den II. Jozef ia op gericht. Een groot aantal ouders der leerlingen eu andere belangstellenden woonden deze plechtigheid bij en brachten daardoor hulde aan de St. Viccntius-V er. door^ wier initiatief ook het liefdewerk der ambachtsschool in het aanzijn kwam. Na de aanwezigen een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, zette de President, de Heer IV. II. Geurts, in breede trekken het nut van het liefdewerk uiteen en weuschte den leerlingen, aan wie eene bekroning ten deel viel, geluk met hunne overwinning, spoorde hen aan tot volharding in den betoonden ijver, en gaf aau de niet-be kroonden den hartgrondigen raad han lust tot den arbeid in 't vervolg op betere wijze te ontwikkelen. Vervolgens behandelde de President eenige punten, waarbij het aan practische werken aan het adres der ouders ten opzichte van het lie dewerk niet ontbrak. Hij getuigde met blijdschap dat het liefdewerk der Spaarbank in den laatsten tijd op vooruitgang mag bogen, toch zou eene meer algemcene nredewerkiug der ouders aan dit liefdewerk zeer ten goede komen en er toe bijdragen om het eenmaal ten volle aan zijn doel te doen beantwoorden. Tot slotte bracht de President zijn dank aan de heeren leden vau de Commissie der teekenschool, aan de Onder wijzers, de Heeren RobbersLoots en Maas voor de vele zorgen en moeite, welke zij zich in het belang der school getroosten en aan de aanwezigen voor de be toonde belangstelling in deze plechtigheid. Nadat de prijsuitdeeling aan de bekroonde leerlingen had plaats gehad, werd het feest met eene hartelijke eu opwekkende toespraak van den Weleerwaarden Heer A. D. Timans, Geestelijk Directeur der School, gesloten. Bij het beschouwen van de tentoongestelde teekeniugen bleek ons opnieuw, welke groote vorderingen de leerlingen zoowel in het hnud- als bouwkundig teekeneu hadden gemaakt. De afg«loopen cursus, het kan met zekerheid worden getuigd, behoeft bij zijn voorgauger niet achter te staan. Men weet bij het beschouwen vhu het geëxpo seerde waarlijk niet wat meer te bewonderen, öf de vlijt der leerlingen, dan wel de uitmuntende methode, welke de Heeren leeraren bij hun onderwijs iu toepassing brengen. Volkomen overtuigd van het groote nut, dat deze am bachtsschool kan en ongetwijfeld zal stichten, bevelen wij haar ten zeerste aan in de belangstelling van de Katho lieken dezer stad. Die deze nnttige inrichting steunt, draagt bij tot de intellectueele ontwikkeling en vorming van den katholieken werkman, eeue aangelegenheid, welke voorzeker in onze dagen hare rechtmatige aanspraak op algemeene sympathie in hooge mate mag doen gelden. ])e |leer QB. 't Hooft te Haarlemmermeer heeft zijne benoeming tot lid der Staten van Noord-Holland aangenomen. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 15 Maart. 1S88. 1 R. S. te Buiksloot. Bedelarij. 6 dagen hechtenis. 2 W. K. te Zandvoort. Desertie. 7 dagen gev. straf. 3 E. van E. h/v M. W. te Zaandam. Bij verstek f3 boete of een dag hechtenis 4 N. K. te Haarlem. Opz. vernieling van eens anders goed. f15 boete of 6 dogen hechtenis. 5 J. P. Lz. te Zandvoort. Wederspannigheid, eenv. belee- diging en openb. dronkenschap. 7 dagen gev. f 5 boete of 3 dagen hechtenis. 6 J. J. de B. wonende aan boord van ziju schip. Opz. vernieling van eens anders goed. 6 dagen gev. straf 7 J. K. te Botterdam (gedet.) Diefstal 18 Maanden gev. straf. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen; 15 Maart: M. Der Kinderen-De Boer, d. M. E. Van Opzeeland-Kenselaar. d. B. Schouten- Grijzen, z. 17 Maart: J. C. Plompen-Elzen, d. C. A. Uitenbosch-De Pauw, z. J- P. Torcque-Neder- koorn, z. C. J. Van Looy-Waalewijn, z. A. Van der Sluis-Van Ginkel, z. 18 Maart: J. M. A Donker- Van Dieren, z. A. De Maat-Siotemaker, z. W. Graal-Godefrooi, d. M. E. Ouderkerk-De Haan, d. Overleden: 16 Maart: 1. W. H. Witsen-Van Vloten, 34 j. 17 Maart: J, B, Hommes, 54 j,M, Hugten- burg, 44 j. C. Westerman, 6 md. 18 Maart: T.M Swart, 83 j. J. Hartel, 10. j. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers heeft Zaterdag den 17 dezer in de Kapel van het Seminarie Rijsenburg de H. Wijding van het Diaco naat toegediend aan de Eerw. Heeren: G. J. G. Hendriks. T. W. Hendriks, V, J. Kortland, A. J. Lauteslager, G. J. Reinders, G. Rentinck, G. H. Reuvekamp, .1. P. J. Sneltiug, H. A. P. C. Van der Waarden en H. J. Wel ling; en aan de Eerw. Fiaters Carmelieten van Zenderen: H. Koppendrayer, A.Van Kerkhoff,G. Sanders, P. Hurkmans en W. JBachmaier. Aan het verslag der Vereeniging tot bevordering van katholiek bizonder onderwijs iu het Bisdom van Haarlem oiitlcenen wij het volgende: Voor het onderhoud en de inwoning van ver scheidene kweekeliugen werden de nooiiige gelden verstrekt tot een bedrag van j 3505,27. Gewoon lijk ontvingen zij van de onderwijzers, op wier scholen zij werkzaam wareD; de opleiding, die tot verkrijging van den rang van onderwijzer wordt gevorderd. Aan de katholieke oefenscholen bekwamen zich de kweekeliugen tot onderwijzers, de beide katho lieke vormscholen stellen de onderwijzers iu de gelegenheid om zich ter verwerving eeuer hoogere akte voor te bereiden Al deze inrichtingen wer den door de Ver. met aanmerkelijke geldelijke bij dragen ondersteund. Op de oefenscholen waren in het vorige jaar, te Amsterdam 27, te Rotter dam 18, te 's-Hage 14, te Haarlem 4, te Hoorn 2 kweekelingeii. Op de vormschool te Amsterdam bereidden zich voor 11 ouderwijzers, 18 op die te Rotterdam. Eenige onderwijzers werden vereerd met eene toelage van tan hoogste ƒ100 voor elk der kwee keliugen, dien zij tot een gunstig afgeloopen examen had den opge-leid. Deze toelagen te zamen bedragen 750. Voor het Pensioenfonds voor onderwijzers aan katholieke scholen in het Bisdom werd de som van 2656 besteed. Geldelijke ondersteuning werd aau eenige katho lieke scholen gegeven. Dank aan uwe medewerking, zegt het Bestuur, heeft onze Vereeniging het bovengenoemde kun nen tot stand brengen; hernieuwen wij gezamen lijk ons besluit om veel voor baar te arbeiden, en moge de Voorzienigheid onzo pogingen, die vooral voor het heil der armen moeten dienen, ruimschoots zegenen. Amsterdam, 19 Maart Prijzen der onderstaande Nederland. (Jortif. Werk. Schuld. 1888 effecten 31 w V Hongarije. Obl. Loeuiiig 1867- 5 Goud leening5 Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 v u zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Huslnnd. bij Hope& Oomp. Oude Rub8«u 5 ganoteer- pCt. de koers. 2» 73 863/4 Obl. Nic. Spw. 1867 69 1877 Amst. li 20-100 Turkije, ffigypte. 4 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1» 18762 (Perpetneele)4 übi. Alg. Sobhld 1865. 5 1869. 6 Obl. I.eening 18764 N.-Amerik». Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation43 Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oosteuryk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Hol). IJz. Spw. Aand. &I. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl Indische Spw. Aand Bijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. e 1875. Znid-ItalSpoorw. Obl.. Gr. pw. Maatacb. Aand. Balti oho Spw. Aand.. Jelez Griaai Obl5 Kiow Brest Aand5 Knrak (Jhark. Obl. ƒ1000, Moracliansk Syaran Aand. Riaachk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cegt. Aand.. N York bake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl.Oert.. 7 PR SMIE-LEENINGEN, Nederland. Koten Amsterdam /100. 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet .8 gelgle. Stad Antwerpen 1S87. Oostenrijk. StaaUl 1814,4 18605 1864 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3 pet. ltalle. anilaud Rumeule Amerika 5 5 5 div ttuslaud. 98% 96 86'/, 89 60'%e 62% 58"/is 99% 80% 96 V, 47 63% 13% 75% 104% 28% 15% 18% 113'% 145'/, 117% 77 135 85 11% 1087 -8 63% 85 93 25'/, 25'/, 13S% 23%s 118'/, 97 111 105 102'/, 89% 102% 103% 129 127 122 HAARLEM.19 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f af witte f 0.80 a 5,80 rogge f 4.75 af.Haver f 2 95 a f 2.37'/, gerst f 5,30 duivenbooneu f 6,35 a 5,90; paardeuhoonen f bruine boonen flO,—Gr. erwten f a f AMSTERDAM, 19 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 624 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.65. dito 2de qunl. f 0.58 dito 3de qualiteit J 0,50 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 210, 2 gvaskalv. a 129 nuchtere kalveren 4 a 9, 115 schapen en lammeren 4 a 9 371 vette varkens 36 a 41 c.; beide per kilo.—biggea a paarden k ALKMAAR, 19 Maart. Ter veemarkt werden ver kocht 1 koeien van 150 a 50 kalveren van f 40 a 120 31 nuchtere dito van f 2,50 a 10 schapen f a 74 varkens a 38 a 49 c. 3 magere 11 a 16 per kilo. ALKMAAR, 17 Maart. De aanvoer van vee en daaiN voorbestede prijzen volgthkoeien J 140 a 160,133uuchteren kalveren 3 a 10. vette kalveren a36 schapen 12 a/ 18 varkens per kilo, S6 ma gere dito /II a 18, bokken a paarden A f lammeren f A HOORN, 17 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heel, tarwe f 7,— a 8,heet. rogge f 6,—a 7,— heet. gerst 4,a 5.heet. haver f 3,50 af 4,mosterdzaad a heet. bruine f 11,a 12,gele f heet. paardeboonen f 6,a 7,heef. erwten 8,a 10,— heet. groene /ll,— a 13, heet. grauwe 12,a 15 heet. witte 8,— af 10 heet. aardappelen a manden appelen a allea per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f tot veulens f a koeien van ftot kal veren van 4,— tot 12, schapen van tot lammeren van 10 tot 17,varkens van 2 a 16, zeugen 25 a 35, - biggen van 5.a 7,— LEIDEN, 17 Maart. De prijs der boter was heden pei vat lste qual. f54.— a 64.—, 2de qual. f 46.— a 54.—. Aanvoer middelmatig en handel vlug. LONDEN19 Maart. Ter Veemarkt ziju aangevoerd Runderen 2400. Schapenen Kammeien 101/00. Kalveren 130, Zwijnen 10, Prijzen: Beste Runderen 2/4 5/- Sehapen en Kammeren S/4 a 5/9, Kalveren 3/- a 5/2, Zwijnen 2/4 a 4/-. ROTTERDAM, 19 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden. 223 innderen, 29 vette en gras kalveren, nuchtere kalveren, 7 schapen of lam meren, 392 varkens, biggen, bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 64 c. 2de qual. 58 c., 3de qual. 52 c.; kalveren lste qtial. 105 2de qual. 90 a 85 c., schapen 60 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 19 Maart. Moutwijn, per ned. vat ft,25 Jenever 112,75, Amsterd. proef f 14,spoeling f 1,60 dito commissie f 1,40. LAATSTE BERICHTEN. MEDEDEELINGEN <1 te te li Wegens het ongunstige weder is de verkoopiug ten overstaan van Notaris VAN DER MADEN UITGESTELD tot Woensdag 28 en Donderdag 29 Maart te 10 uur. Maandag eu Dinsdag te voren te zien.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3