MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten, Uit 'aGravenbage wordt gemeld, Voor geest en hart. Vaak brengt het aardsche goed. Den mensek tot overmoed. 't Heeft bjj God vaak liooge waarde, Wat verdacht wordt op deze aarde. Geef, Christen, van uw overvloed, Gij doet u zelv' het meeste goed. Steeds uitbazuinen wat men doet, Doet veel verloren gaan van 't goed. Gehoorzaam zijn, doet soms welpijn, Maar 't za! altijd voordeelig ziju. Ter behartiging. Gods weldaden zijn banden, die ons aan God hechten; wie ze ontvangt verliest zijne vrijheid. Gelukkige gevangenschap, die ons bindt aan Go:.! Hoe meer wij ons aan Christus gelijkvormig maken, des te nauwer ziju wij aau God, en God aan ons ver bonden. Allerlei. Een Amerikaansch couranten-bericht. STEDELIJK NIEUWS. door het hoofdbestuur overgenomen, door de ver gadering goedgekeurd. Kerknieuws. Bij het departement van binnenlaudsche Zaken is van Domela Nieuwenhuis uit Zwitserlaud bericht ontvangen, dat bij het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanvaart. PARIJS 26 Maart. Het Hof van appèl beeft het eerste vonnis vernietigd en Wil son en consorten vrijgesproken. Te Marseillo heeft de politie, uit kracht- van de wet op de drukpers, procesverbaal opgemaakt tegen de uitdeeling van stem biljetten met den naam van Generaal Bou- langer. De Kamer van Afgevaardigden heeft met 290 stemmen tegen 170 het voorstel iu overweging genomen, waarbij machtiging verleeud wordt tot uitgifte eeuer premie- leeniug ten behoeve vau het Pauarna- kanaal. Verscheidene bladeu melden dat de beslis sing van den Raad van onderzoek ongun stig is voor Boulanger. BERLIJN 26 Maart. Uit de overstroomde districten aan de Elbe zijn thans van oog- getuigeu verschrikkelijke berichteu ontvan gen. Het overstroomde gebied nabij Me cklenburg, aau de Pruisische grenzeu, is door ongeveer 10,000 mensehen bewoond. De ter hulp gezondene pioniers hielpen de gevluchten van de dakeu der huizen eu uit de boomett, waar zij eenige dagen en nachten, ten laatste zonder levensmiddelen, hebben doorgebracht. Er waren door me delijdende persouen lijken door touwen vast gemaakt, om uiet door den stroom mede gevoerd te worden. De moeilijkheid bij het redden bestond daarin, dat tusschen den slijkerigen vloed sterke ijsschotseu ter hoogte vau een hal ven meter waren. Tallooze boomstammeu, lijken vau vee, meubelen, enz. dreven op het water, waardoor de na dering met schuiten en stoombooten in hooge mate werd belemmerd. Bij deze treurige berichteu van de dis tricten aan de Elbe zijn heden ook nog vreeselijke tijdingen vau plaatsen aau de Nogat 'eu den Weichsel ontvangen. Ten gevolge van ijsopstopping is de vloed bij Marienburg binnen twee uren vjjftien voet gewassen. Tien dorpen zijn daardoor over stroomd. mededeelingen d 10 Cents per regel. Vermindering van een asthma van 10 jaar door de Capsules Guyot. Reeds 10 jaar lijd ik aau een asthma, vergezeld van een hevigen hoest die mij sniet gedoogt te slapen, ik hoest, en spuw eiken morgen gedurende 2 uren. Uwe witte Capsulen Guyot doen mij veel goed, niettegenstaande mijne 74 jaren. Auguste, te G. (België). »De haudteekeuiug E. Guy ot staat op elke witte Capsule, dat door den gapens. Kolonel Kroot», aldaar, bij den officier vau justitie eens klacht moet zijn ingediend, wegens laster, tegen Mr. J. H. J. Hoek, die voor den prefect van Politie te Lu gano in Zwitserland, tegen genoemden gewezen hoofd-officier de onware beschuldiging zou heb ben geuit, dat hij uit het leger zou zijn ont slagen wegens valsche getuigenis, gelijk de Eu- gelsche advocaat Charles Wiock in het Vader land, heeft medegedeeld. Te Washington ie Woensdag de bliktem geslagen in het koepeldak van het kapi— tooi, den zetel van de wetgevende macht der Vereenigde Staten. Er werd een hevige schok gevoeld, maar scbade werd er niet aangericht. Men vermoedt, dat de bliksem (ie plniin trof van de godin der vrijheid, boven op den koepel, zich in alle richtingen over het metalen dak ver spreidde, en langs de vele mrtaleu pijpen en dra den naar den grond werd geleid. In den Senaat en de zaal van het Hooggerechts hof werden verscheidene menschen voor een oogen- blik verblind. Men moet vuurballen langs de gangen hebben zien zweven. La Patrie meldt, dat een o u d e r w ij zer iu het kanton Marcenal (Cantal) eene beris ping heeft ontvangen, omdat hij, het overlijden van den Duitschen Keizer vernemende, midden in de school uitgeroepen had: „Ik geef u een kwartier vrij, mijne vrienden, ter eere van den dood van den beul van Elzas-Lotharingen, den ouden bandiet Wilhelm". De varker. steelt in de provincie Drente is door de groote behoefte vau Hamburg naar een niet al te vet varken, vei bazend groot. Zoo is te Buiuen, een plaatsje bestaande uit 72 huisgezinnen, een voorraad van 624, per gezin aldus ruim 8 varkeus. Muzikaler plaatsje zal vooreerst uiet aan te wijzen zijn. „Majoor" Taylor, van het Heil s- leger te Amsterdam, zal eerstdaags naar Engeland terugkeeren en vervangen worden door den Engelsehraan Hodde, thans „Commandant" van een Eegelech bataljon. Een litteeken, veroorzaakt door een slag met een hammebeeu, neemt „Majoor" Tyler als decoratie uit den te Amsterdam ge- voerden veldtocht mede. Naar het voorbeeld der meeste Europeescbe Staten is thans ook, b:j eeue den 20 dezer openhaar gemaakte vkase, een post- duivendienst hij het .Russische ieger ingesteld. Deze dienst staat in vestingen ouder het bevel van den commandant, in opeiie plaatsen ouder dat van de plaatselijke overheid. Een officier is belast met het b< lieer van eik poslduivenstation. Er zijn vier klassen van stations, naar gelang van liet aantal „vluchten", dat elk station lelt. Elke „vlucht" bestaat uit 250 duiven. Te JBrest- Litewek zal eene postduiventeelt worden aasge- legd. Dtze maatregel zal, naar het heet, spoedig worden gevolgd door een dienst tot het africh ten van valken, bestemd om de postduiven van den vijand op te vangen en te dooden. De zoogenaamde „tweede millioe- nenjuffrouw" T. De Jong, gedetineerd te Heeren veen, is naar de vrouwengevangenis te Appiuge- dam overgebracht. Men heeft dezer dagen te Posen ontdekt, dat de eigenaars eener daar gevestigde groote fabriek negeu jaren lang de stad bestolen hebbeu door in de gemeentelijke, waterleiding, behalve de buis, welke hunne fabriek voorzagen welker verbruik door den watermeter werd aange- gtvert, nog eeue buis te laten maken, door welke zij kosteloos water kregen. Zij hebben zoo de ge meente voor ongeveer 70,000 Mark benadeeld. Het bstlrog kwam uit door een arbeider, die indertijd de buis had aangelegd, zonder eenig begrip te hebben vau het misdadige van de han delwijze der fabrikanten. Aan de gemeente-universiteit te Amsterdam zijn nu 797 studenten ingeschreven. Uit Borne r broek, bij Al me 1 o o, liet het Nieuws van den Dag zich voor een paar dagen een allerschandelijkst verhaal mel den, waarin de Kanelaan dier gemeente de zeer treurige hoofdrol vervulde en ten slotte als schuldig slachtoffer om het leven zou ge komen zijn. Ii gewonnen berichten veroorloven ons te verzekeren, dat van het geheele verhaal schijn noch schaduw waar is. Een der Eerwaarde Herren Geestelijken in de. nabijheid der plaats, waar het schandaal zou zijn voorgevallen, door ons naar de waarheid gevraagd, antwoordt per telegraaf„Daar is in de verste verte niets uit te denken wat aanleiding tot dit lage verzinsel heeft kunnen geven." Tijd) Duitse h land telt 60000 scholen met 6 millioen leerlingen; Oostenrijk-Hongarije 29000 scholen met 3 mitiioeu leerlingen; Frank rijk 71000 scholen met 5 millioen leerlingen; Spanje 29000 scholen met 2 millioenMeedingen; Engeland 58000 scholen met 3 millioen leer lingen; Italië 47000 scholen met 2 millioen leer lingen; Rusland 32000 scholen met 1 millioen leerlingen. De groote mogendheden in Europa tellen aldus te zamen 326000 scholen met 22 millioen leerlingen. Te Dalen had een paar oude lic- den het voorrecht, dit jaar hunne 7Ojarige huwe- lijksvereeniging te mogen vieren. Zekere Perron, die met nog vier mannen te Parijs terechtstond wegens diefstal, had terwijl zijne medebeschuldigden alle mede plichtigheid bleven ontkennen, voor den rechter vau instructie schuld bekend. Hij heeft echter nu zijn bekentenis w eer ingetrokken eu door ziju verdediger een aanklacht doen indienen tegen den rechter van iustructie die, naar hij verklaart, hem door gewelddadige middelen tot het beken nen van schuld heeft gedwongen. De zaak is verdaagd, totdat een onderzoek zal gedaan lijn. T- -1 Kellner-humor. Gast (iu de restauratie) Kelluer, ik zou hij het vleesc'n gaarne iets riu- schigs, iets zuurs willen hebben. AellnerAsjeblieft, mijnheer, hier is de wijnkaart, u kau kiezen. Nog erger. A. Ik zeg je, dat de vrouwen duur zijn, amice. Oulangs valt er een zandkorreltje in het oog mijner echtgenoote; zij gaat onmiddellijk naar den oogarts en ik krijg eeDe rekening van vijf gulden. B. Nu, dat heeft niet veel te be duiden, miju waaide; toen ik onlangs met mijne echtgenoote eene wandeling maakte, kreeg zij een modemagazijn iu 't oog en die geschiedenis kostte mij vijf en zeventig gulden. Tragische gerechtigheid. A. (tot zijn buur man iu 't parterre van eten schouwbure) Wat een ellendig libretto heeft deze opera. Kan u ook verklaren, waarom de heldin na het zingen van hare aria in de ge, a gc nis wordt gebracht? Buurman. Waarschijnlijk omdat de aria is ge stolen. Wraak. Orgeldraaier (ontvangt van eene dame een halve cent) Wat! Durft ge een halven cent te geven. Wacht eens, nu zal ik alle stukken draaien. Op 't concert. Dame (tot haar echtgeuoot, die gedurende een pianissimo zijn zakdoek wil gebruiken). Man, wacht nog even, tol de trom petten weer beginnen. Mr. Kleepfort, de kassier vau de X—hunk te New—York reed dezer dagen op een ontembaar paard, dat ten slotte met zijn berijder op hol ging. De kassier had nog kort te voren een cheque van 300,000 dollars gfïecasseerd, welk bedrag de ongelukkige ruiter iu een ledereu portefeuille bij zich droeg. Onze dienstboden. Heer (barsch tot de dienstmaagd). Zeg eens, Auna, voortaau breng je mijne broodjes, niet in de hand, maar op een bordje. Breng me nu mijue laarzen. Dienst maagd. Ook op een bordje Haarlem, 27 Maart. Op de blnemeu-tentoon- stelUng, welke te Hietziug, bij Weeneri, ter eere van de 40jarige regeering van Z. M. Frans Jozef I, Keizer van Oostenrijk, gehouden wordt en die den 21sten Maart -jl. geopend is, werd de eerste prijs voor buitenlaudeis, zijnde de gouden me daille, voor eene collectie van 200 diverse bloei ende hyacinten toegewezen aan de firma J. II. Kersten Co. alhier. Gisteren werd alhier gehouden de 69ate al- gemeene vergadering der Algemeene Verecniging voor Bloembollencultuur. De zestien afdeelingcn der Maatschappij waren jalle vertegenwoordigd, voor te zanten 563 leden, uitbrengende 45 stem men. Iu een kort woord van opening heette de voorzitter de afgevaardigden vau de nieuw opge richte afde ling Zandpoort iu het bizonder wel kom. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan over 1887 en die rekening op voorstel eener te dezer zake vroeger benoemde commissie, goedgekeurd in ontvangst van f 1985,43, in uitgaaf van f 2403 501/3 gevende dus een na- deelig slot van f 4-18,07 Va- Va" hel *erslag van den algemeeneu secretaris over 1887 werd onder dankzegging kennis genomen. Het voorstel van liet hoofdbestuur om voor 1889 geeue medailles vanwege de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur op buitenland- sche tentoonstellingen uit te loven, werd na dis cussie met 30 tegen 15 stemmen aangenomen. Naar aanleiding van een voorstel indertijd ge daan door de afdeeling Oegstgeest, werd door bet hoofdbestuur voorgesteld op den 24sten De cember e. k. tijdens de daar te houden a'gemtene vergadering eu op volgende dageu eene tentoon stelling te openen van bloeiende bol-, knol— en wortelgewassen, opengesteld voor inzendelingen van leden en niet- leden eu waar als be- krouiugen geeue medailles, maar certificaten van drie klassen zouden toegekend worden. De verga dering vereenigde zich met dit voorstel. Ook werd bepaald dat collectieve inzendingen van afdeelingeu zullen kunnen mededingen, echter niet in con currentie met de gewone inzendingen. Aan het hoofdbestuur werd de verdere regeling dezer zaak overgelaten. Het concept-programma dezer ten toonstelling, iu beraadslaging gebracht, werd, nadat eeuige aanvullingen waren aanbevolen en Het voorstel der afdeeling Sassenheim-Yoorhout om hyacinten die, op de publieke veilingen ver onder de productiewaarde verkocht worden op te koopen eu te vernietigen werd, nadat de te dezer zake benoemde commissie verklaard had de aan neming niet te kunnen aanraden, door de voor stellende afdeeling ingetrokken. De voorzitter deid immens het hoofdbestuur verslag omtrent hetgeen sedert de laatste algemeene vergadering geschied is in zake het wereu van den handel in afgesneden bloemen; over enkele punten in verband met tb ze zaak had uitvoerige discussie plaats; besloten werd om de verplichte ondertoekening van de ver bintenis tot het tegengaan van dezen handel te bepalen tot hen, die gevestigd zijn in de pro vinciën Noord- en Zuid-Holland, en voorts om eene circulaire te richten tot Heeren notarissen en directeuren van openbare veilingen met ver zoek om zooveel mogelijk mede te werken tot liet behoorlijk ten uitvoer leggeu van de door de Vereeniging te dezer zake genomen besluiten. Er werd nog besloten voor 1888 geene afzon derlijke ledenlijst te doen drukken. Ouder de in gekomen stukken was eene missive vau het eere lid der Vereeniging, Prof. Dr. Hugo De Vries te Amsterdam, de hulp der Vereeuiging inroepende, tot bevordering van bacteriologisch onderwijs hier te lande. Dit schrijveu werd in handen gesteld van het hoofdbestuur tot praaadvies. Raarl.Ct Dezer dagen werd door den Heer W. te dezer stede aan zijue huishoudster een bankbiljet van f 300 ter baud gesteld om daarmede eenige betalingen te doen. Tot ziju niet geringea schrik vernam hij later van zijue hoogst ontstelde dienst maagd, dat zij het biljet met eenige zaken var. geene waarde in de braudende kachel had ge worpen eu dat het door het vuur onmiddellijk was verleerd. Gistereu-namiddag te half zes heeft een begin van brand plaats gehad ten huize Van den Heer De Voswonende Zonnestecg no. 4, out- staxu in den kelder door het omvallen van een petroleumlampje iu een hoop krullen. Door krach tige hulp der buren en van eeu agent van politie was de brand spoedig gebluscht. Te 7 uur 's avonds isj brand ontstaan in den winkel vau den Heer B. J. Van Liemt, Spaante, hoek korte Veerstraat, waar de jalou- zitëu in aanraking waren gekomen met het gas licht. De brand ia door de bewoners en twee werklieden gebluscht. Alles was verzekerd. Comissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, di e dagelijks; uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Eene portemonnaie raet eenig geld. Een knipmes. Een handschoen. Een kerkboek voor R. K. Een zwarte hand schoen. Een duimstok. Een paar zwartsajetten wanten* Een fantasie-armband. Een wit kinderboezelaar. Een gou den medaillon met twee portretten. Eene oorbel. Twee gouden oorbellen. Eeu notitieboekje. Een tweewielige hand wagen. Een broche. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den Heer F. J. Leuven, Brou wersvaart No 62: Eene zilveren potloodhouder, gemerkt V. M.; bij den Heer Raaphorst, Nauwe Appelaarsteeg No. 34 a: eene gvijsbonte pélérine; bij deu Heer Wereldsma, Lange Wijngaarstraat No. 2: eene slede; bij den Heer P. J. Luyten, Oranjestraat; eene wit ivoren biljartbal; bij den Heer H. Prent, Lange Boogaardstraat: een groen ge schilderde tweewielige handwagen; bij Mevr. Bosscha, Spaarne No.17: eene witharige portemonnaie met nikkelen sluiting, waarin eenig geld en een briefje waarop met potlood geschreven Wouter Pieterse. Iu een der tramwagens achtergelaten. Een schaartje in den vorm van een pelikaan. Nog steeds voorhanden een zak met aardappelen. Z. D. II. de Bisschop vau Roermond, Mgr. F. A. ff. Boermans, heeft benoemd tot Rector te Oostum deu Weleerw. Heer P. J. M. Obers, thans Rector aan het pensionaat te Mook. BUHG. STAND DEK GEM. HAARLEM. Bevallen: 22 Maart C. Van Kessel-Van der laan, z. W. Vau der Laan-Van Nimwegen, d. E.'iibboel- Van Es, d. 24 Maart: J. Oudholf-Tibboel, z. A. Möhringer-Tibboel, d. 25 Maart: C. Pelser-Van Opzeeland, d. 26 Maart: A. Van der Boogaard-Van der Werff, d. M. J. Scbuipzaud-Smits, d. J. Jonker- Flens, z. Overleden: 22 Maart: C. II. Van Beaumont, 3 j. 23 Maart: K. Van Rossum, 67 j. C. H. Van der Roest 18 md. 24 Maart: G. Klaasseu. 50 j. J. Jansen, 75 j. 25 Maart: M. Van der M--y-Van Welt, 85 j. A. M. Frijhoff, 15 j. M. P. Thoënis, 1 md. HAARLEM 26 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f af witte I 7.a 6,55 rogge f 4.70 a I Haver f 3.10 a f3,gerst f duivenbooneu f 6,50 a 6,45paardenboouen f 6,— a f '550 bruine boonen f9,50; Gr. erwten f,—af SCHIEDAM, 26 Maart. Moutwijn, per ned. vat ƒ7,25 Jenever f 12.75, Amsterd. proef f 14,spoeling f2,dito commissie f 2, LEIDEN, 24 Maart. De prijs der boter was beden pel Ivat lste qual. f54.— a 60.—, 2de qual. f 42.— 52.Aanvoer middelmatig en handel vlug. LONDEN26 Maart. Ter Veemarkt ziju aangevoerd Runderen 3000, Schapenen Lammeren 12000. Kalverei 220. Zwijnen 20, Prijzen: Beste Runderen 2/4 a 4/9 Schapen en Lammeren 3/4 a 5/8, Kalveren 3/- a 5/2, Zwijnen 2/4 a 4/-. BOTTERDAM, 26 Maart. Op de veemarkt waren beden aangevoerd:paarden. 390 runderen, 212 vette en gras kalveren, 7 nuchtere kalveren, 103 schapen of lam meren, 602 varkens, biggen, 1 bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van lieden waren als volgt: Runderen lste qnaliteit 68 c. 2de qual. 62 c., 3de qnal. 56 c.; kalveren l.te qual. 110 2de qual. 95 a 85 e.. schapen 62 c., alles per kilo. ALKMAAR. 24 Maart. De aanvoer van vee en daar- voorbestede prijzen volgt25koeieu/120 a 200,202uuchteren kalveien 3 a 12, vette kalveren a,216 schapen 10 a/ 16 varkens fper kilo, 117 ma gere dito ƒ12 a 16, bokken a paarden f lammeren f a HOORN, 24 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heel. tarwe f 6,— a 7,50 beet. rogge f4,a 4,75 heet. gerst 3 75 a 5.heet. haver f 2,75 a f 4,25 mosterdzaad a heet. bruine f 8,50 a 12,gele J heet. paardeboonen f 5,25 a 6,25 heet. erwlen j 7,10.— beet. groene J 8,50 a 12, heet. grauwe J 9,a 14 heet. witte J 7,— a f 10 beet. aardappelen f f' manden appelen a allea per heet. Portugal. Rusland. Bpanje. Turkije. Egypte. 5 1' 4 2 4 5 6 4 4 De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren all volgt: paarden van f 70 tot 100. veulens f a —koeien van ftotkal veren van 4,tot 12, schapen van tot lammeren van 13 tot 19,50 varkens van 10 a 18, zeugen/ 25 a 35, - biggen van 4.a 7,— Amsterdam, 26 Maart 1888. Prijzen der onderstaande effecteng)lluteer- pCt. de koers. Nederland. Cortif. Werk. Sohuld 2' 73'/j 87 99 67 85 89 607/s 62s'a 589/t. 99'3/u 80 >/s 96»/4 47 60 13'A 76'/j 1047s 281 /s 153/la 137a 1137, 1453/4 1173/4 77 135 88 ID/s 597, 107? '8 537i« 857, 93'A 257, 267, 13S7j 227, 1157, 927/, 1107, 104» 102?/, 897, 1037, 104'/, 1297 130 120 2' 3 31 Hongarije. Obl. Leeuiug 1867 5 Gondleeuiug5 Italië. Obl. Fausoi. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. kuiten). 1853-84 8 bij Hope& C'omp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amat. L 20-100 Obl. buitoni. 1867, 1871 76 1876 (Perpetneele) OM. Alg. Schuld 1865. n it 1869. OM. I.eeniug 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 1877 Columbia. Obligation4s, Peru. Leeuiug 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aaud. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Geut. Spw. geoterap. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl v 1876. Zuid-Kal. Spoorw. Obl.. Gr. pw. Maatscb. Aaud.. Balti cho Spw. Aand.. Jelez Griasi OM.. Kiew Brest Aand6 Kurak Ohark. OM. 1000, 5 Morscbansk Sysran Aand.. 5 Riasclik Wiasma 5 Aandeden Spwdi Chicago N. W. Gert. Aaud.. N York Lake Erie W. S. Aaud. Illinois Gert. Aaud Miss Kansas Texas OM. Gert.. 7 PREMIE-LEENIHGEN. Nederland. I.ot«n Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam.8 Gemeente Orediet 8 Belgis Stad Antwerpen 1887. Ooatenryk. Staatsl 18S4 1860 1864 1864 1866. Halte. Rusland Rumeuto. Amerika Rusland Geldkoers prolongatie 27,, 3 pol.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3