marktberichte^ mm BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Voor geest en hart. Zijt ge eigenwjjs, wees dan voorzichtig, Gy maakt u vaak aan domheid plicktig. Gelukkig hij gewis. Die steeds gehoorzaam is. 't, Is steeds verdienstig, altijd goed. Wat men, oprecht gehoorzaam, doet. Wat is die eigen wil een kwaad, Als hij den wil van God weerstaat. Gehoorzaam zijn met tegenzin Is moeilijk en het geeft zeer min. Ter behartiging. Den rechtvaardige strekken zelfs tegen spoeden tot voordeel, zij baten door to schaden: evenals eene hagelbuNvan^paar- len den wijngaard van bladen berooft, maar met een betereu schat verrijkt. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. PARIJS, 28 Maart. Boulanger trekt zich iu het departement Aisne terug ten behoeve van Doummer, doch hp aanvaardt de caudidatuur in het departement du Nord voor de verkiezingen op 24en April. Hij zal eeue uiteenzetting zyner geloofsbe- ïydeuis geven, en in persoon naar het de partement du Nord gaan om daar zelf zijne caudidatuur te verdedigen. BERLIJN, 28 Maart Aan den rechter oever van de Elbe begint het water in de overstroomde districten een weinig te vallen. Yan den linkeroever komen echter zeer treurige tydingen. De overstrooming strekt zich daar tot diep in Hanover uit. Heden stonden hondertvijftig plaatsen, al leen in het gebied van Elbe en Weichsel, onder water. Van de Oder en de Warthe ontbreken nog nadere berichten. Iu het stroomgebied van den Weichsel en de No- gat alleen wordt de schade geraamd op 50 millioen mark. Daar zijn tien vierkante mijlen met 77 plaatsen en 30,000 inwoners, overstroomd. De dykbreuk is aldaar 500 voet breed. Aau de beceden-Elbe is bij Boitzenburg een door mijlen lange dijken omgeven polder met 15 plaatsen over stroomd. Aan de linker-Elbe staan bij Dauneuberg 20 of 25 dorpen onder water. De stroom sloeg over den dijk heen, en het water kan nu niet terugvloeien. Blijkens de berichten, afkomstig uit de verschillende door de overstrooming getroffen districten, is reeds van meer dan honderd personen het verdrinken bekend. Authentieke gege vens ontbreken nog, omdat bij deu heer- schenden angst niemaud het getal der ver misten met eenige zekerheid kan aaugeven. Sedert dertig jaren heeft Duitschland zulk eene overstroomiug niet gehad. Het ergste is dat, te oordeelen naar den loop tot dasverre, deze staat van zaken nog wel weken lang zal kunnen aanhouden. MEDEDBELINGEN A 10 Cents per regel. Sedert dertig jaren leed ik aan eene verwaarloosde catarrhe, met moeilijke slym- opgeving. Zonder myu geneesheer te raad plegen, heb ik tegen dien hoest Capsulea Guyot gebruikt (twee by eiken maaltyd.) Ik heb er den betten uitslag mede ver kregen, de hoest hield op en de slym loste zich geheel en al op. «V., Pastoor te D.« De Capsulen Guyot zyn wit. De liand- teekening E. Guyot is op elke witte cap sule geschreven. Te Buenos Ayree, de hoofdstad der Argentynsce Republiek, is dezer dagen een Pasteur-gesticht geopend, waar gebeteneu door dolle honden behandeld worden volgens de methode van den beroemden Franschen geleerde. Tegen verscheidene menschen, die te Berlijn, bij de begrafenis van Keizer Wil helm, stukken doers of doek van de rouwversie- ringen aftrokken en medenamen, is eeue gerechte lijke vervolging ingesteld. Zij zouden streng gestraft kunnen worden wanneer men hen beschouwde als schuldig aau „diefstal met samenrotting" „moedwillige beschadiging van o/.eubare ge- denkteekeuen" enz. Maar algemeen wordt ver wacht, dat zij wel met eene berisping zullen vrijkomen. Tengevolge van een valsch ge rucht, dat de Hertog van Westminster door wed denschappen op de renbanen zijn vermogen had verloren een zeer dwaas gerucht, daar het voor een Croesus als de Hertog van Westmin ster uiterst moeilijk zou wezen zijne schatten op die wijze te verliezen, had zich in Londen Donderdag een paniek van de arme bevolking van de wijk Westminster meester gemaakt. Men dacht dat de National Penny Bank, een soort van spaarbank door philanthropische heeren opge richt, zou gesloteu worden, en 'het gevolg was een groote toeloop van lieden, die hunne spaar penningen kwamen terugeischen. Er zijn in het geheel 70,000 inleggers met een totaal bedrag aan inleggelden van 483,000, n.st. terwijl de balaus boven het bedrag dat zoude kunnen worden op gevorderd 20,000 p. st. bedraagt. Van de 70,000 inleggers hebben 22,7 89 minder dan 1 Shilling op hunne rekening, terwijl er andereu zijn, die een bedrag van 600 p. st. tot 800 p. st. hebben belegd. Gelukkig had men geld genoeg voorhan den en had men bestoten de aanvragen da delijk uit te betalen, hoewel volgens de regle menten vooraf eens maand kennisgeving noodig is. In het geheel werd 15,000 p.st. terugbetaald, en toen raakte het bekend, dat het gerucht valsch was geweest. De verspreider van dat gerucht heeft het op zijn geweten, dat van die met moeite bijeen ge brachte spaarpenningen, bij pennies tegelijk be legd, een groot deel in de kroegen is verteerd, want de uitgenomen gelden worden, voor zoover zij niet aau andere inrichtingen zijn gebracht, slechts gedeeltelijk weder in de spaarbank belegd. Dezer dagen deed zich teOve- zande (Z.-Bev.) de zeldzaamheid voor, dat een hier te lande niet thuis be'noorende vogel geschoten werd. Deze vogel (Lepelaar) had eene vlucht van ruim 1 mtter. Mou vermoedt, dat de strenge kou hem hierheen heeft gedreven. De godsdrenstonderwijzers-e- vangdisten J. Van Maanen en A. Hissink, te Haarlemmermeer, zijn door den kerkeraad der Hervormde gemeente aldaar tegen ultimo April uit hun ambt ontslagen, wegens doleerende hande lingen. De knaap uit Fochteloo, die stil van ziju vader wss weggeloopen, is einde lijk teruggevonden te Smilde, waar hij zich bij menschen heeft opgehouden, naar men zegt voor gevende familie van hen uit Friesland te zijc, wat niet waar was. Hij deed dit om onder dak te komen. De aansprakelijkheid van loge- menthouders voor het goed hunner gasten heeft in Duitschland al dikwijls lot ernstige grieven hunnerzijds aanleiding gegeven. De tot dusver geldende bepalingen van het Eomeinsche recht gingen nog altijd uit vau de ouderstelling, dat men bij logementhouders per se met oneerlijke menschen te doen had. Thans is in het nieuwe Duitsche burgerlijk wetboek daarin veraudering gebracht. De ver antwoordelijkheid blijft bestaan, maar met de wijziging, dat de logementhouder voor geld en kostbaarheden, welke niet tot dagelijksche be- noodigdhtden zijner gasten behooren, dar. alleen aansprakelijk is, wanneer zij hem uitdrukkelijk ttr bewaring zijn toevertrouwd, of de schade door hem of zijne bedienden is veroorzaakt. Voorts wordt bepaald, dat aangeplakte biljetten, waariu de logementhouder verklaart zich niet aansprakelijk te stellen, in rechten niet geldig zijn. Een koffiehuishouder te Deven ter, die klaren jenever onder den naam van blanke sherry verkocht, werd door den kantonrechter, omdat hij geene vergunning had tot verkoop van sterken drank in 't klein, veroordeeld tot eene boete van f75, subsidiair 20 dagen hechtenis. De eisch was f 50 boete. Wederom zijn er plannen ter sprake om de Haarlemmer trekvaart door middel van een schutsluis bij Halfweg met de riDgvaart te verbinden. Kleinere vaartuigen zouden hier door dus een korteren weg naar Amsterdam vinden. De Pruisische Minister van O n - derwijs heeft gekleurde lichtdrukafbeeldingeu laten maken van het door Richter geschilderde portret van Keizer Wilhelm, om die aan ongeveer 5000 Pruisische scholen te schenken. Op bet gedach— tenisfeest van 22 Maart ismen met de uitdeeling begonDen. Het wegruimen van de sneeuw in de straten van Berlijn heeft dezen winter het gemeentebestuur dier stad 600,000 Mark 360.000) gekost. Onlangs is de broeder onzer Ko ningin Erfprins Friedrich van Waldeck en Pyr— mout (geboren 20 Januari 1865) door Z, M den Keizer Friedrich benoemd tot 2en lui tenant a la suite van het 3e garde ulanen-regi- ment ia garnizoen te Potsdam. De sneeuw heeft het Zuidwesten van Zweden ongeveer geheel bedolven. Alle ver keer is bijna belemmerd. Enkele hoofdbauen worden met moeite open gehouden. Reeds op drie plaatsen raakten de sneeuwploegen vast en sneeuwden onder, een zelfs met 4 locomotieven. I n h e t Rntt. Nbl. komt de volgende correspondentie voor: De heeren Redelijk Co. schrijven nan Ze venbergen Co: „Wij zijn zoo vrij u vriendelijk te verzoeken ons te willen inlichten omtrent de soliditeit van twee firma's van wie we een bod op koffie ge kregen bebben, we hebben nl. gehoord, dat ze allebei failliet geweest zijn. Wij bedoelen de firma's J. G. Sïebels Co. eo Sal. Sniedera Zoon. „Wij verzoeken u vriendelijk ons te willen berichten of wij hen voor een niet te groot be drag weer crediteeren kunnen en danken u bij voorbaat voor uw welwillend bericht, waarvan wij een bescheiden gebruik zullen maken. „Tot wederdienst bereid enz." De Heeren Zevenbergen Co. zenden aan de heeren Redelijk Co. het volgende antwoord: „In het bezit vau uwe waarde letteren van gisteren haasten wij ons u te berichten, dat de firma J. G. Siebels C. verleden jaar voor 75 pCt. heeft geaccordeerd. De stand van hunne za ken liet eigenlijk niet toe, dat zij zooveel per centen uitbetaalden. Wij gelooven dat zy te wei nig hebben overgehouden en kunnen u dus niet aanraden met hen opuieuw zaken te doen. „De firma Sal. Suieders Zoon heeft by het akkoord 8 pCt. betaald. Deze lui zijn weer goed. Gij kunt ze nu gerust weer crediteeren. „Steeds gaarne bereid u van dienst te zijn enz." Terwijl eene moeder te Nieuw- Beierland eenige oogenblikken by eene buurvrouw stond te praten, had zij haar kind vau acht maanden alleen in hare woning achtergelaten. Het arme wicht viel uit den stoel in het haard vuur, waardoor het zulke hevige brandwonden bekwam, dat het weldra is overleden. Eene vrouw in de gemeente Saint- Lö-d'Ourville is door een ram gedood. Om haar weg te bekorten ging zij door een land, waar eenige schapen weidden. Eensklaps kwam een ram op haar af en viel de ongelukkige zoo heftig aan, dat zij viel en het dijbeen brak. Door de hulpkreten der ongelukkige werd het ditr nog meer verwoed, dat met heftig stooten met de horens op de borst en den rug van zijn slacht offer voortging. Een boer op haar geschreeuw toegesneld, be vrijdde haar van het dier, maar het was te laBt eenige oogenblikken later gaf zij den geest. Even over de Pruisische grenzen, te Bochelt, werden dezer dagen door een Pruisisch grensbeambte vier Hollandsche koeien in beslag genomen, die frauduleus werden ingevoeld. De smokkelaars zochten hun heil in de vlucht. Uit Delfzijl wordt aan de Veend. Ct. gemeld. Door de activiteit van den rijksveldwachter brig.-tit. Trost alhier en den brigadier-majoor Hymersma, te Appiugedam, is het gelukt twee gevaarlijke individu's, met name P. K. en diens vrouw, domicilie hebbende te Over 't Schild, gemeente Slochteren, iu handen te krijgen en proces-verbaal tegen hen op te maken. Ge noemde P. K. heeft zich hier en te Appiuge dam schuldig gemaakt aan het uitgeven of in wisselen vau valsch papieren geld, zoogenaamde bons van koffie, de een groot 10 dollars, de ander groot 3 dollar. Eerstgenoemd waardeloos papier, aan de eene zijde waarvan staat: Geconfedereerde Staten, 10 dollars, is alhier gewisseld voor 23, en het tweede voor ruim 7 te Appingedam. Aan de eene zijde, waarop de aanbeveling voor kwam van de in den handel gebrachte koffie, was, om de ontdekking van bedrog te voorkomen, het facsimile beplakt met dun papier. Aan de beurs te Berlijn is giste- ren eeue poging tot schandelijk bedrog gepleegd. Aan firma's van speculauten werden namelijk onder beuistijd postkaarten bezorgd, voorzien van valsche handteekeningen der beide Presidenten van de Rijksbank, en meldende dat Von Bismarck zwaar ziek was geworden. De politie stelt een onder zoek in. Berichten uit Wee n e n en Berlijn bevestigen het gerucht, dat de Duitsche Keizerin weduwe tot het katholiek geloof zal overgaan. Amersfoort. (2945 kiezers.) Uitgebr. 2335 geldige stemmen. Gekozen: Mr. 2E. Baron Mackay (antirev.) met 1443 stemmen. Mr. H. J. Baron van Boetzelaar van Ooslerhout (lib.) verkreeg 890 stemmen. Botterdam. (8373) kiezers). Uitgebr. 5155 geldige stemmen. Gekozen: de Heer G. H. Hint- ZEN (lib.) met 3261 stemmen. De Heer L. W Jansen (Kath.) bad 945 en de Heer J. M. Voor hoeve (anti-rev.) 924 stemmen. Het beste kenteeken. Eigenaar van een hotel in de Zwitsersche hergen. Professor, hoe kan men in het gebergte weten, hoe hoog men zich boven de zeevlakte bevindt Professor. Dat wordt men 't beste gewaar als men ziet hoe hoog de rekening van het hotel is. Uit de kegelbaan. Kegeljongen (wiens voeten in eeue onaangename aanraking komen met den kegelbal, huilende) Alle tien JEen verstandige rechter. Advocaat. Ik verzoek de heeren rechters mijn cliënt wegens eenvoudige niet wegens openbare beleediging te veroordeelen. Hij heeft de gewraakte woorden wel in een koffiuhuis uilgesproken, doch slechts in tegenwoordigheid van een getuige, een bar bier. Rechter. Van een barbier? Dat is meer dan openbare beleediging, ik stel voor uw cliënt te veroordeelen wegens openbare beleediging, onder verzwarende omstandigheden. Goed gekozen vergelijking. Toen iemand eens deu grijzen Grilparzer in Weeuen bezocht, had de dichter juist Crysanders „Leven van H5ndel„ voor zich liggen. „Hoe bevalt u dat boek vroeg zijn bezoeker, „'t Is een zeer goed boek," antwoordde Grill- parzer. „Maar", liet hy er op volgen, „eene be schrijving van muziek heeft altijd iets van een verteld diner." Bij de les in de natuurkunde. Onderwijzer. Zeg mij eens, Willem, wat gebeurt er als het licht in het water valt Leerling. Dan dan wordt het uitgebluscht. Uit het soldatenleven. Een oude sergeant laat zijue manschappen de menagepotten en pannen schuren. Een Generaal komt voorbijloopen. „Schouder 't geweer!" commandeert hij. „Alle donders," laat hij er dadelijk op volgen, „jelui hebben geeu geweer bij je, ik was verstrooid. Geweer af Een fideele klant. Eene arme reiziger liep eene kegelbaan binuen en vroeg het aanwezig ge zelschap geld om dien nacht onder dak te komen. De heeren hielden onder elkander eene collecte en gaven hem twee gulden. „Permilteereu de heeren nu misschien, dat ik meegooi vroeg hy, op vriendelijk-familiaren toon. Haarlem, 29 Maart. Op de gisteren hier ge houden veemarkt was een os aangevoerd, we gende ongeveer 2400 halve kilo's toebehoorende aan H. F. Van Luiken, door wien het beest was aangekocht te Rotterdam, waar het op de ten toonstelling met den eersten prijs was bekroond. De hier ter stede gebonden collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft opge bracht ƒ338,17. Z. D. H. Mgr. A. Godschalk, Bisschop van 'sBosch heeft benoemd tot Deken van het Dekenaat Heusden den Zeereerw. Heer J. B. H. Van Ryckevorsel, Pastoor te Diunen; tot Pastoor te Heusden den Weleerw. Heer J. C. Bijnen, en tot Kapelaan te 'sBosch, parochie H. Catharina, den Weleerw. Heer J. Der Kinderen, laatstelijk, Assistent te Heusden. BUBG. STAND DEB GEM. HAABLEM. Ondertrouwd: 28 Maart: .1. Van Leeuwen en M. P. H. Bosch. J. Lenselink en A. de Braber. H. J. Vrancken en M. T. Hendriks. J. H. De BruynenM' F. Hendriks. Getrouwd: 28 Maart. D. T. Romp en A. M. Dam- miaans. Bevallen: 25 Maart: J. C. Huykman-Van der Bogaardt, 2, 3. C. Van der Werff-Wijkhnizen, d. 26 Maart: G. A. Jochemsz-Lamme, z. A. Serné-Veenstra, z. 27 Maart: J. F. Ter Horst-Smits, d. M. A. Blesgraaf- Jansen, d. H. M. Smit-Van Tongeren, d. M. Blauket-Van de Vegte, z. K. A. Miezenbeek-De Graaff, a. 28 Maart: H. M. C. Vos-Summels, z. Overleden: 25 Maart: T. W. H. J. W. Van den Bergh, 23 j, 26 Maart: G. Hellekamp-Kebbel, 91 j. J. D. Suyskens, 66 j. E. Boer-Hartel, 31 j. C. Van Schie-Tromp, 57 j. G. De Lange, 15 j. J. Van den Gragt, 78 j. J. Van der Pigge, 73 j. J. J. Adelaar, 3 j. L. Van Gelder, 5 md. J. Bos, 5 dg. HAARLEM, 28 Maart. Aau de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien 10, verkocht 8 voor l 150 a 60, atier verk. Toor f vaarzen, verkocht voor f pinken verkocht voor f a graskalv. verk. voor fa nuchtere kalveren, 117 verk. 117 voor 5 3, schapen, 34 verk. 20 voor I 25 a 10. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 21 stapels kaas, 1956 stuks, wegende 4344 kilo, hoog ste prijs 1 29,middelbare prys f per 50 kilo. AMSTERDAM, 28 Maart. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: - runderen, 170 vette kalveren1ste qual 0,95,2de qual./0,80 per kilo, graskalf a 97 nuchtere kalveren, 6 s 11, 2 schapen en lammeren 190 vette varkens 36 a 40 c. per kilo. FURMEREND, 27 Maart. Kaas:aangevoerd 71 stapels prijs der kleine kaas 34.middelbare f Boter 0.95 a 1.05 per kilo; 239 Runderen aangevoerd. .-"ette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- IgtJr in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 155 stuks prijs 70 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 561 stuks prys f3 B lOper stuk, stag gen handel. Vette varkens: aanvoer 120 stuks, prijs 38 45 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 145 stuks, prys f 11 a 25 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 321 stuks prijs f 5 a 8 ROTTERDAM, 27 Maart. Op do veemarkt waren heden aangevoerd: Spaarden. 1527 innderen, 22 vette en gras kalveren, 221 nuchtere kalveren, 2 schapen of lam meren, 2 varkens, 107 biggen,bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 68 c. 2de qual. 62 c., 3de qual. 56 c.; kalveren lite qual. 110 2de qual. 95 a 85e., schapen 62 c., alles per kilo. 15-/, 137i. 113'/, 145'/, 1177, 777a 135 90 10'/, 597.» 107 537, 85'/, 94'/, 25'/, 257,, 138'/, 237s 1157a 947a 111 104 102'/, 39'/a 102'/, 1039/,, 130 129'/. 119". SCHIEDAM, 28 Maart. Moutwijn, per ned. vat ƒ7,25 Jenev«rfl2,75, Amsterd. proef f 14,spoeling f 2,20 dito commissie f 2, LEIDEN, 28 Maart. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden I 6 stieren f 46 a f 78; ossen f a 102 melkkoeien 100 a 240 167 kalveren dito f a 66 vare dito f 86 a 195, 44 vette dito f 118 255; graskalveren f a 18 vette f 31 a 68 80 a 90; 149 nuchtere dito f 2,50 a 6,— 190 vette schapen f a—190 weide dito 12, a 20, ,-lammeren 62 magere varkens/ 16 a 33, 144 biggen f 5,a 10.— Amsterdam, 28 Maart 1888. Prijzen der onderstaande etfecterg8n0teer pCt. de koerd Nederland. Certif. Werk. Sohuld. 2l ?37/18 8 S7'/s 3'98'Vis Hongarije. Obl. Leening 1857. 5 97 Goudleening3 86'/, Italië. Obl. Pausel. Leen. 1850-54 5 89 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 60"/n zilver (Jan.Juli). 5 627'i6 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 58'/, Rusland. by Hope Cornp. Oude Russen 5 100 OM. Nic. Spw. 1867 69 4 80'/, 1877 A nut. L 80-100. 5 967a Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871 76. 1', 18762 47 (Perpetueele)4 60 Turkye. Obl. Alg. Sehnld 1865. 6 13'/$ 1869. 6 12 Egypte. Obl. Leeniug 18764 77'/z N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4', 104'/s 9 1877 4 Columbia. Obligation4s, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. dlrid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw.Aaud. Geut. Spw. gestemp. Obl. Indisebe Spw. Aand9 Ryn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 9 9 1875. 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. pw. Maatsch. Aand.. Balti che Spw. Aand.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand6 Knrsk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Morachansk Sysran Aand.. 5 Riasohk Wiasma 6 Humsnle. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Mis» Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 9 Rotterdam3 9 Gemeente Grediet8 Belgle. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staatel. 18544 18605 1864 Rusland. 9 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2'/,. 3 pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3