marktberichten. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. kuil onder den vloer. Dat toestel zal ongeveer f 12,000 kosten. Gisteren-morgen had te Rijnsburg eene botsing plaats tusschen 2 stoomtrammen van de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij. Eeuigen der passagiers werden bij dit ongeval licht gekwetst. Voor geest en hart. Wat men niet heeft, zon men juist wil len hebben en wat men beeft, waardeert men niet. De daden van het voorgeslacht zijn als voetpaden voor onze oogen. Gestorven vrienden zijn banden, die ons van de aarde aftrekken en ons vaster met eene betere wereld verbinden. Elke gOede daad, elk goed woord, is een aalmoes. Vertrouwt niet op den tijd die komen zal; dat vertrouwen heeft velen doen ver loren gaan. Ter behartiging. Er zijn menschen, die geen hand of voet kunnen bewegen, of meu merkt,dat zij denken aan den indruk, dien zij zullen maken. Hunne geringste bewegingen zjjn strikken om de bewondering te boeien. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. Wij vernemen dat de portefeuille van marine, aangeboden aan den Kapitein ter zee H. Dyseriuek, door dezen is aangenomen. Naar bet Vaderland verneemt, ligt het in bet voornemen van den kabinets formateur, den beer Mackay, aan Z. M. deu Koning voor te stellen de afdeeling handel eu nijverheid van bet departement van waterstaat af te nemen eu bij dat van buitenlaudsche zaken te voegen. BERLIJN, 18 April. In weerwil van een vreeselijk lijden houdt de Keizer zoo veel mogelijk zich bezig met de staatsaan- gelegeuhedeu. Ook heden ontving bij Von Bismarck bij zich, die een half uur bij hem bleef en voorstellen indiende. Later ont ving de Keizer andere booge amotenareu. Bij bet consult der geueesbeereu, dat beden-voormiddag is gehouden, werd ge constateerd, dat de bronchitis zich toen met verder bad ontwikkeld. Een uitwendig on derzoek, door Professor Bergmaan inge steld, beeft aaleidiug gegeven tot bet sterke vermoeden, dat zich nieuwe abcessen hebben gevormd en dat iu de nabijheid van de luchtpijp, en ook aan de borst en deu bals, zich zwellingen voordoen. De moeilijke ademhaling iu de laatste tijden u outstaau, doordien de woekeringen bet benedeneinde der canule en bare ope ning gedeeltelijk hadden verstopt. De thans ingezette dubbel gebogene canule reikt tot eene der beide brouchiëu. De Keizer wordt gevoed met vleeschgelei en een mengsel van thee, bouillon en eeu ei. Daar 's Keizers ademhaling een weinig moeilijker wordt als bij ligt, zoo is in bet bed een toestel aangebracht, waardoor het hem mogelijk zal wordeu in half zittende hou ding te slapen. Toen de Keizer beden-middag bjj bet heerlijkste lenteweder eenige oogenblikken zich aan een open venster van het kasteel vertoonde, droeg hij een lichte overjas met het grootkruis om den hals, eu, iu den vorm van een wijden das, een lossen zwarten band, waaronder de canule ligt. Tengevolge van den grooten toeloop van belangstellenden is de bewaking van het kasteel te Charlottenburg voor bet oogen- blik niterst moeilijk. Slechts zij, die voor zien zijn van eene bizondere toegangskaart, mogen door den keten van militaire posten en andere wachthebbende personen heen gaan, eu ook dan uog wordt menigeen der doorgelaten personen in het oog gehouden. PARIJS, 18 April. De dagbladeu zeg gen, dat er groote militaire maatregelen van voorzorg tegen morgen, den dag der we- der-bijeenkomst der Kamer zijn genomen. LONDEN, 18 April. Het Lagerhuis heeft met 239 tegen 182 stemmen de wet aan genomen, waarbij het huwelijk van iemand met de zuster zijner overledene vrouw vrordt toegelaten. De Daily News verneemt uit Odessa, dat de Gouverneur van Kherson bevel beeft gegeven tot de uitzetting van 2000 Joden aldaar. Eenige dagen g e 1 e d e n h a k t e e e n arbeider te Hoon zich bij ODgeluk in de knie. Om de wond te genezen werd daar spinneweb en tabakspapier op gelegd, en toen de wond na eeuigen tijd begon op te zwellen, werd er een geneeskundige bij gehaald. Het was nu echter te laat, daar de bloedvergiftiging reeds van dien aard was, dat de dood er het gevolg van is geweest. Negen duizend schilder ij en ter beoordeeling! De leden der Koninklijke Ëngelsche Academie hadden vurig gehoopt, dat door de toeneming van schilderijen-galerijen in Londeu de inzendii gen van schilderijen voor de Academie minder groot zouden zijn, maar in deze hoop zijn zij teleurgesteld. Niet minder dan 9000 schilderijen zijn voor de tentoonstelling ingezonden, waaronder bijna 3000 landschappen en de leden der commissie van beoordeeling zitten meer dan ooit met hun ne moeilijke taak verlegen. Van alle bejaarde dames neemt waarschijnlijk Koningin Victoria de meeste baga ge mee op reis. Zij voert naar verhaald wordt behalve de gewone benoodigdheden, overal een bed, een badkuip, een schommelstoel, twee leuningstoelen, een canapé, een bureau, twee por tretten van deu Prins-Gemaal en eene doos vol pho- tographieën met zich mede, eu daarenboven een grauwen ezel. Een Zwitsersche Professor heeft een lOOlal monsters turf uit Hannover, Olden burg, Mecklenburg, Oost Pruisen, Nederland, Frankrijk en Zwitserland onderzocht en daarbij ook de merkwaardige licht—turf gevonden. Het lichtend vermogen van die turfsoort is het ge volgvan het zeer groot gehalte aan turfmeel-korrels, daarin voorkomende. Men vond ze o. a. in de Oldenburgsche venen; misschien bezitten ook onze hooge venen deze eigenaardige soort. In het Alhambr a-t beater teBrus- sel bestaat de gewoonte alle avonden voor de komst van het publiek de groote gaskroon met reiligheidskettingen te bevestigen. Terwijl men biermede bezig was, is de 1800 kilo zware kroon naar beueden gevallen. Eene ouvreuse, die bezig was de nominers op de besproken p'aatsen vast te hechten, ontsnapte gelukkig aan het gevaar. Het Alhambra is verzegeld eu een onderzoek is ingesteld. Te Maastricht viel eergisteren- morgen een meisje van 9 jaren in de Zuid- Willemsvaart, waarin zij zeker zou zijn verdronken, zoo niet een 14-jarige knaap, Anton Theunissen genaamd, haar ware nagesprongen en zoolang boven water gehouden had tot beiden door in- midde's toegeschoten personen werden gered. In tegenstelling met de vele klachten op landbouwgebied, meldt men ons, dat de bewoners der Langedijker dorpen met eene bevolking van bijna 4000 zLlen, -die mee- rendeels hun bestaan tinden door warmoezi-rij alle reden hebben om tevreden te zijn. Het geheele jaar door heelt de oogst goede prijzen opgebracht, maar vooral kool en uien zijn tot zeer hooge prijzen van de hand gedaan, hetgeen waarschijnlijk hieraan is toe te schrijven, dat die vruchten ook in het buitenland worden gevraagd. Te Par ij s wordt verteld, dat Baron Alphonse l)e Rothschild voor 40,000 franks ma- honie-houten kisten heeft laten maken, om zijne kostbare schilderijen-verzameling te kunnen op bergen, voor het goval dit eens onverwacht noo- dig mocht zijn. Men vindt dit een slecht teeken. I)e Oostenrijksche Aartshertog Jozef heeft, zooals men weet, een werk over de taal der Zigeuners geschroven, dat onlangs ver schenen is. Een aantal daarvoor erkentelijke Zigeunera hebben nu dezer dagen eene bijeenkomst gehouden, tn daarop besloten, Moritz Jokai te verzoeken, een adres van dankbetuiging voor hen op te stellen. Dat adres zal, door een kunstenaar bewerkt en versierd, den Aartshertog door eene deputatie uit hun midden worden overhandigd. Zaterdag-morgen vond men te Gemert het lijk van den heer G. S. oud-burge meester aldaar, met het hoofd in eene sloot en bet overige van het lichaam op het droge liggende. Waarschijnlijk ia hij, door de duisternis misleid, op deze wijze omgekomen. Een doode herleefd Voor eenige da- gen herkenden bedroefde verwanten in de Mor gue bet lijk van zekeren K., en dat des te gemak kelijker omdat hij slechts éan oog had. Verleden Vrijdag zou de begrafenis plaats hebben, toen plotseling de gewaande docde in deu besten wel stand weder opdaagde, die op de hoogte gebracht van de vergissing, naar de Morgue snelde om er kennis van te geven. De verbaasde griffier dier inrichting verzocht hem zich te doen photogra- pheeren eu nu bleek het portret volkomen te ge lijken op dat van deu doode. Zelfs de kleedereu en de wijze van bet haar te dragen gezwegen nog van het éane oog waren gelijk. (Haarl. Ct.) Naar wij vernemen zal de inric fa ting tot het fabriceeren van schoeisel voor de gevangenen, van Leiden naar Breda worden over gebracht. De kroon juwetlen, welke doorde Frac8che Regeeriug behouden zijn, zullen nu in de Apollo-zaal van den Louvre tentoongesteld worden. Om diefstallen te verhoeden, zal men eene dergelijke inrichting maken als toen de kost baarheden voor de veiling werden tentoongesteld, eu die ook is toegepast op wijlen de Amster- damsche tentoonstelling in 1883. Zij zullen na- jneiijk geborgen wordeu iu eene glazen kast, welke binnen een paar seconden kan wegzinken in een Eene weddenschap, door beide partijen gewonnen. Den 1. dezer kregen aan de open tafel in 't Habsburger Hof te Meran twee Duitschers geschil over Volt Bismarcks ouderdom. De eene wedde dat hij 74, de ander dat hij 73 jaar oud was. Een van het gezelschap sloeg voor 't geschil te laten beslechten door de Köln. Ztg., die met de eerste post zou aankomen. De courant kwam. Aan het hoofd stond: //Duilschland 31 Maart. De Rijkskanselier, Prins Yon Bismarok, viert morgen zijn 73. verjaardag." „Wacht eveD," zei de voorlezer, toen er een luid gejuich opging; hier staat nog iets onder Keulen. //Keulen, 1 April. Prins Yon Bismarck viert heden zijn 74. verjaardag." Homerisch gelach ontstond en de verwedde Champagne werd door beide partijen betaald. De wonderdokter H. Sirie te Wa- geningen, door het kantongerecht aldaar, wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde, tot f 60 boete of 2 maanden hechtenis veroor deeld, is in hooger beroep, door de arrond.- rec'ubank te Arnhem vrijgesproken. De Geneeskundige Inspecteur in Friesland eu Groningen plaatst in de Gro ninger bladen de volgende waarschuwing „In dt-ze stad zijn sedert eenige dagen, tegen verminderden prijs, hammetjes in comsumplie gebracht, die alhier reeds in eenige huisgezinnen tot vergiftigingsverschijnselen aanleiding hebben gegeven. Vermoedelijk zijn ook hier eu daar iu de provincie van de bedoelde voorwerpen aan gekocht. „Zij, die in het bezit zijn van die hammetjes, zullen wel doen, die niet te eten, noch rauw, noch gekookt." Naar men uit Danzig bericht, zijn alleen in de vlakt-n aan de Elbiug 2,000 sluka vee door de overstrooming omgekomen. De bekende toeristen-agenten, de Heeren Thomas Cooh Sons te Londen werdeu dezer dagen voor den Londetischeu rechter ge daagd, omdat zij iemand, bij bet wisselen van Eugi-lsch geld in Russische papier-roebels, te veel hadden laten betalen. Het geding eindigde met hunne veroordeeling tot betaling van een deel van liet verschil, doch met het oog op liet belang der zaak voor geldwisselaars en bankiers iu liet algemeen, werd hun verlof gegeven om van dit vonnis in appèl te komen, zeer tegen den zin van den eischer, die thans de kans heeft, voor ten eisch van ongeveer f 30, jarenlange procedures te moeten tloorloopen. Hij vroeg zelfs, doch te vergeefs, liever in het ongelijk te wordeu gesteld en zijn eisch te zien afgewezen, Verraden. Meisje. Mag ik voor vijfcents or dinaire leverworst; asjeblieft wat veel, 'tis voor onzen hond. Slager. Ik kan er u niet aan helpen, beste meid, mijn voorraad is op. Meisje. Dat spijt mewij hadden er zoo op gevlast. Voor de balie. Rechter. Wat is uwe qualiteit? Beschuldigde. Correspondent van een dagblad. Rechter. Vergeet dan voor eenige oogenblikken uw beroep en spreek de zuivere waarheid. Gevat. Hij. Zie eens, vrouw, wat een heerlijk winter-landechap. Zij. Prachtig, 't is als of het Siberië is de pelsmantel ontbreekt slechts, dier. ge mij reeds lang hebt beloofd. In den toon. Vader (tot zij zoontje Anton, die zijn pantoffel laat uitvullen en een bedenke lijk hiaat in het stopwerk zijner kousen vertoont). Een toon, die zich vertoont, is geen toon van goeden toon, Toon I waren aohter den rug en driemaal was hij met groot gevaar voor de teenen zijner buren heen gegaan en teruggekeerd. Toen hij na de vierde akte zich op nieuw langs de smalle ruimte ver wijderde, zeide eene dame zoo bescheiden mogelijk; Ik hoop niet, mijnheer, dat ik u hinder door hier te zitten De kortzichtige kunstrechter. Professor X iu de pliilologie toont zijn collega Z. der zoö logie zijn eigen, door eeu bekend schilder ver vaardigd, portret. X. Niet waar, natuurgetrouw weergegeven, col lega Z. Uitstekend. In mijn gausche collectie heb ik zoo'n prachtigen goiilla niet. Scherp. Hij zat in den schouwburg en ging bij elke akte even de zaal uit. Drie bedrijven Exouus. „Och MarieKijk toch wat heter uit, als je blieft. Daar ga je nu warempel zitten op miin nieuwen hoogen hoed t Spijt me Maar, zie je, man, ik lieb er maar eventjes op gezeten Haarlem, 19 April. De Burgemeester dezer Gemeente maakt bekend, dat de eerstvolgende paardenmarkten, benevens de daaraan verbonden ledermarkt te dezer stede zullen gehouden wor den op Maandag 7 en Dinsdag 8 Mei e. k. Voor het gebruik der markt moet bij bet ter markt brengen in handen van den marktmeester voor elk paard eene belasting van 25 cents worden betaald. Door acht van de negen beeren (een is inmiddels overleden), die bij gelegenheid van de onlangs gehouden verkiezing van een lid der Tweede Kamer alhier, zich als comité hebben gevormd [om de verkiezing van Mr. Farncombe Sanders te bevorderen, is thans eene uitnoodi- ging gericht aan al degenen, die destijds in ad- vertentiën en strooibiljetten die candidatuur hebben ondersteund, en in eene den 28sten Fe bruari gehouden bijeenkomst aan hen hebben opgedragen om de oprichting eenerkiesvoreeniging voor te bereiden. Door ben is ook reeds een ontwerp gereed gemaakt van een reglement, dat vooraf wordt toegezonden, ten einde bet reeds in eene op 25 April c. k. te houden eerste bijeenkomst in behandeling te kunnen nemen. Bij den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is gisteren o. a. in gekomen een koninklijk besluit, houdende be slissing in zake bet beroep van den Heer K. M. B. Reigersalhier, van een besluit van Burgemeester on Wethouders dezer Gemeente, waarbij hem voorwaardelijk vergunning is verleend tot bet oprichten van een gloei-oven. Het beroep is ongegrond verklaard en de daarbij bestreden beschikking van B. en W. gehandhaafd. Twee werklieden alhier zullen zich hebben te verantwoorden wegens een door ben ge- pleegden diefstal van een groot getal stukken ijzer, afkomstig van de fabriek //de Phoenix// aan de Parklaan, waaraan men dezer dagen was begonnen af te breken. Bij een oudroestver- kooper zijn de voorwerpen in beslag genomen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 18 April: L. De Waal en A. Retel. C. De Vogel en W. A. Zwart. J. Jorritsma en H. A. De Graaff. T. Jacobs en W. Boeré A.J. Roosen en L C. Bottelier. J. P. Boerkool en M. De Jong. Getrouwd: 18 April: J. Leuselink en A. De Braber. P. Martens en G. Van Reyendam. G. Stolker en A. Niënkemper. J. W. Koopman en G. Smau. P. Mudde en A. R. Vermeer. Bevallen; 15 April: J. B. Teunis-Muller, z. C. Van Suylichem-Beerders, z. E. De Vries-Naiwitter, z. 16 April: A. Van Rossum-Jantz, d. C. M. Staal- Molenaars, z. J. Van der Grift-Schoonewelle z. en d. M. W. Walbrink-Hofman, d. - M. Broekman-We9~ ling, z. 17 April: B. Roest-Vau Wooning, d. M. Spreng^rs-Roelofs, z. 19 April: T. Dan kei man-Van der Putten, z. Overleden: 15 April: M. C. Van Staveren, 17 j. 16 April: T. F. Mijnders, 5 m. r'\ G. M. Visser, 5 in. M. J. Donker-Van Zijtveld 65 j. 17 April: D. Lind, 1 m Op Je tuiubonw-tentoonstelling te Gent zijn de beide eerste ptijzen voor hyacinten en de eerste prijs voor tul pen toegekend aan de firma Gebr. Bijvoet, te Overveen. De afdeeling Beemster, Parmerend en omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft den lln dezer besloten, in dit jaar geene afdeelings-tentoonstelling te honden. UITLO TINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. Den Burg (Tessel) ParocTüekerlc. Uitgeloot anndeel No. 9 letters A. B. C. D. E.; betaalbaar bij de Heeren H. .1. Van Ogtrop Zoon, Amsterdam. HAARLEM, 18 April. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 10, verkocht 9 voor t 135 a 100, stier verk. voor fvaarzen, verkocht voor f pinken verkocht voor f a grnskalv. verk. voor f a nuchtere kalveren, 142 verk. 142 voor 4 a 3, achapen, 104 verk. 90 voor f 19 a 10. Lammeren 4, verk, f a f Varkens verk. c. per 5 ona. Biggen G, verk. f a Paarden verk. f af Venlens verkocht f a f Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 19 stapels kaas, 1783 stnka, wegende 3815 kilo, hoog ste prijs f 29,middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 18 April. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: - runderen, 158 vette kalveren, lBte qnal. 1,00, 2de qual./0,80 per kilo, graskalf a 100 nuchtere kalveren, 4 a 8, schapen en lammeren 1S3 vette varkens 37 a 42 c. per kilo. PURMEREND. 17 April. Kaas: aangevoerd 149 stapels, prijs der kleine kaas f 33.50 middelbare f Boter 0.871/, 5 0.92'/s per kilo; 126 llunderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger iu prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 138 stuks prijs 60 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito:aanvoer 408 stuks prijs f 4 a 12 per stuk, stug- geu handel. Vette varkens: aanvoer 143 stuks, prijs 38 44 e. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 135 stuks, prijs f 12 a 25 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 271 stuks prys f 5 a 8 ROTTERDAM, 17 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 6 paarden. 2122 innderen, 164 vetle en gras- kalveren, 248 nuchtere kalveren, schapen of lam meren, 3 varkens, 174 biggen, bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van beden waren ala volgt: Runderen 1ste qualiteit 68 c. 2de qnal. 62 e., 3de qual. 56 c kalveren 1ste qnal. 105 2de qual. 95 a 85 c., schapen 60 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 18 April. Moutwijn, per ned. vat 7,25 Jenever f12,75, Amsterd. proef 114,spoeling f 2,—dito oommisaie l 2,—, Amsterdam, 18 April 1888. Prijzen der onderstaande etfectengjnoteel.. pCt. de koers. Portugal Buoland Spanje. Turkije. Egypte. Nederland. Cerlif. Werk. Sohuld. 2' r 8 a a a 2 Hongarije. Obi. I.couing 1867. 5 QoudlceuingE Italië. Obl. Banaal. Leen. 1860-64 6 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 a a silver (Jan.Juli). 5 Obl. bnitenl. 1853-84 8 bij Hope A Oom p. Oude Kussen 5 Obl. Ni>. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 a (l'erpetueele)4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 a a 1869. 6 Obl. Leeniug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4's 1877 4 Columbia. Obligation4s 4 Peru. Leaning 18706 18725 Ooatenrfjk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. iJz. Spw. Aand. a M. tot Kipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boztel Wezel Obl4' a 18765 Znid-ltal. Spoorw. Obl8 Gr. pw. Maatscb. Aand.. 6 Haiti che Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Ckark. Obl. J 1000, 5 Morschansk Sysran Aand.. 5 Riasclik Wiasina 5 Bumente Aandeelen Spwdiv. Amorikn Chicago N. W. Oert. Aand.. N York Lake Brie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet 8 Belgle a Antwerpen 1*87- Oostenrijk. Staats! 18544 18605 1864a ttuslsad a 1884. 5 18666 Italic. Rusland. Geidkoeit prolongatie 2'/j Pet. 74u/n 88V16 99 98s/is 867. eoVi 62f/s 587/g 100 803'4 963/4 47 60 13 12 7874 104 2874 15 133 '4 1147s 1461/4 117 7774 1347- 887,/8 11 6074 108 527/8 86 937s 26I/4 261/4 138 241/4 1177/8 98?/s 1107a 1037„ IO21/4 8974 1031/j 104 131 1337a 1211/4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3