MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Schaam u der schaamte niet! Dat zou valsche schaamte zijnschaamte is de doch ter der waarheid eu de zuster van 't ge weten. De gevaarlijksteu zijn zij, die gevoe ligheid de besten soms, die ongevoelig heid huichelen. Een sterke man is hij, die de over winning op zich zelveu behaalt. Als men minder door zijne verdienste, dan wel door drieste zelfverheffing, eene eerekroon verwierf, blijkt het later dikwijls, dat die kroon voor dien tijd verwelkt. Als men den moed heeft, zijne armoede te tooneu, verliest zjj hare scherpste doornen. De ware vriend. Een vriend, die mij den spiegel toont, De kleinste vlekken niet verschoont, Die is mijn vriend, hoe weinig hij 't ook schijnt. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Pa rochiekerk van den 11. Anlonius vuil Padua. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zomlag, de gelezene HH. Missen te half 6» 7, en half 9 uur. De Hoogmis te half 11. Te 3 uur de Vespers, te half 5 Congcgratie der H. Familie. Land- en Tuinbouw. Kerknieuws. Kunstnieuws. BERLIJN, 20 April. Terwijl gedurende de beide laatst verloopen dagen de koorts zoo hevig was, dat de Keizer zijn bewust zijn verloor en vaak zelfs zijne naaste bloedverwanten niet meer herkende, is de dag van heden vrij gunstig en, hoewel zeer zwak, was de Keizer toch voortdurend bij bewustzijn. In tegenstelling van vroeger, toen de hooge lijder steeds vol hoop bleef, is heden zijn geest telkens met gedachten aan den naderenden dood vervuld; hij vroeg dan ook onomwonden aan de geneesheeren, hoe lang zij hem nog te leven gaven, en toonde daarbij volle berusting in zijn lot. Slechts eenmaal ontglipte hem bij hevige pijn de verzuchting: Ach, laat mij spoedig sterven! Nog altijd bestaat er verschil van mee ning over de vraag, of er bloedvergiftiging dan wel reeds een begin van verlamming der longen is ingetreden. Intnsscben is die strijd volkomen doelloos, zoo lang de koorts de krachten zoo sloopt, dat de prognose nog slechts dagen levens, in het allergunstigste geval misschien weinige weken nog voorspelt. Van heden-avond 8 uur wordt van de vertrouwbaarste zijde uit Charlottenburg bet volgende gemeld: In den algetneeneu toestand is weinig verandering. De koorts hield, zij het ook iu minder hevigen graad, toch onafgebro ken aan. Ook de etterloozingeu duren in dezelfde mate voort. De eetlust was be trekkelijk zeer goed, waardoor de krachten vrij wei onderhouden worden. Behalve eene krachtige voeding neemt de Keizer ook arsenicum in, dat als middel tegen het plaatselijk lijden werken en tevens de krach ten opbeuren moet. Morphine en antipyrine werden sedert de laatste dagen niet meer toegediend. In den loop van den namiddag sliep de Keizer eenige «ogenblikken, en in het algemeen voelde de zieke zich heden iets beter, waarop echter de loop der ziekte van geen invloed kan zijn. De geheele keizerlijke familie was heden in het paleis van Charlottenburg bijeen. Heden-avond zal er nog een consult der geneesheeren plaats hebben. In den loop van den avond is de koorts weder gestegen en de ademhaling moei lijker geworden. Voor den ingetreden nacht laat zich de toestand des Keizers al zeer ernstig aanzien. MADRID, 20 April. De Kamer heeft aangenomen de handelsverdragen met Italië en Rusland. LONDEN, 20 April. De Daily News zegt dat Frankrijk, verdeeld als het is, niet in staat is oorlog te voeren. De Times verklaart, dat de toestand voor Frankrijk en Europa zeer ernstig is. Alles schijnt aan te duiden, dat Frankrijk met versnelden pas een staat van zaken tege moet gaat, waarin het handelen zal met eene kracht als van eene ontploffing, die aan alle berekeningen ontsnapt. Daily News ontvangt uit St.-Petersburg bericht, dat Oostenrijk's nieuwe krijgstoe rustingen de Russische diplomatie ernstig ongerust beginnen te maken, doch dat de Russische Regeering er desniettemin niet aan denkt om daarover ophelderingen te vragen. Uit Sofia verneemt de Timesdat de Bulgaarsche Regeeriug het garnizoen vau eene der grenssteden heeft doen versterken, op het bericht, dat Bulgaarsche vluchte lingen de grens aldaar over wilden om er een opstand te weeg te brengen. f de voorete, tot in het eind, toen Howell, die zijne krachten bespaard had voor een laatsten spurt, hem voorbij reed en overwinnaar werd. Eersi bij de laatste mijl begon de eigenlijke wedstrijd; met de vier eerste mijlen namen de rijders het zeer gemakkelijk op. Ouder de vier candidate n, welke Dinsdag met goed gevolg te Maastricht het examen voor onderwijzeres hebben afgelegd, waren twee Duitsche dames, geb. te Keulen en Münstereifel, en eene Japansche, geb. te Jokohama. Een nieuw toestel, „t e 1 a r i t o g raa f" genaamd, is dezer dagen door den Amerikaan- schen werktuigkundige Gray uitgevonden. Het dient tot het overbrengen van korte medcdee- lingen, evenals de telephoon, met dit onderscheid, dat het gesproken woord door het geschrevene wordt vervangen. Als iemand aan het eene einde der electrische verbinding iets schrijft, worden aan het andere uiteinde de woorden zeer nauw keurig op^een stuk papier weergegeven. Zoo loopt men gien gevaar van vergissingen als bij den telephoon. De geschenken, die Z. H. den Paus in zijn jubiléjaar zijn aangeboden, worden op eene waarde van 40 a 50 millioen franks geschat. Het is bekend, dat een varken vrij vergiften kan gebruiken zonder er nadeel van te ondervinden en zelfs vergiftige slangen kan eten. Nu bevat de gal van een varken een bizonder organisch zuur, dat andere dieren missen. Dit heeft zekeren heer Henrichsou op het denkbeeld ge bracht dit zuur uit de galblaas der varkens af te zonderen. Indien dit mogelijk is en dat zuur ge bruikt werd voor bet behandelen der slangenbeten of zelfs inwendig aangewend, dan zoude dit wellicht het beste middel tegen die gevreesde vergiftiging z'jn. De geneeskundige raad van Mel bourne is bizig de zaak te onderzoeken. De betrekking. Een jougelje, wiens vader bij een nieuwsblad belast was met de rubriek „Ge mengde berichten//, antwoordde op de vraag, welke betrekking zijn vader vervulde, op trotschen toon: Hij maakt ongelukken, mijnbeer, voor de courant. Onbekende gemeente. 't Is toch wat te zeggen zei een gepensionneerd soldaat. Wat heeft 'n meuscb toch een moeite en geloop met zulke papieren. Daar kom ik op het gemeentehuis en geef mijn request af en daar zeggen ze waar achtig, dat ik 't in duplo moet indienen. Wat drommel heb ik ooit van 'u stadje Duplo ge hoord. Waar dat nest ligt, mag de drommel weten. Onze dienstboden. Mevrouw had eene vrien din vau buiten ten eten en de meid flensjes laten bakkeu. De flensjes werden opgediend. „Zijn dat fleusjes?" vroeg mevrouw aan de meid, en draaide verstoord de meelplakkateu met haar vork om eu om. „Ziju dat flensjes Dat zijn ge wone pannekoeken.// „Dat weet ik wel, mevrouw? Ik hou Diet vau flensjes. As mevrouw geen pan nekoeken lustik des te liever, Mevrouw heeft ze niet te eten, as ze niet wil." Aan tafel. Een babbelaar, die een uur lang geredeneerd heeft, vroeg, zich tot een der gasten wendende„Brengt u niet een woordje in het midden, mijnheer X?" De heer X, met zijn zoet- sten glimlach „Ik zou bang ziju er u van te berooven." Een prachtig geval. Patiënt (die een on geluk heelt gehad). Is het een leelijke breuk, dokter? Geneesheer (hartstochtelijk chirurg). Leelijk? 'tls een prachtig geval, mijnheer, prach tig 't Been is op niet minder dan dertien plaat een gebroken. Eene goede keuze. Erederik de Groote was bet niet met zichzelven eens, wieu bij als Ge zant near een klein hof zou zenden. „Waarom", vroeg Majoor Pinto, „neemt Uwe Majesteit niet Maarschalk Lucchesine (toenmaal bibliothecaris vau den Koning). Dat is een man van geest." „Juist daarom", antwoordde de monarch, „behoud ik hem bij mij en zend liever uj' De benoe ming volgde ten spoedigste. Eene mooie zaak. Jonge man. U zoudt het niet gelooven, mevrouw, maar ik heb gisteren eeu buis gekocht voor 200,000 gulden, en ik heb dat geld door mijne kennis en volharding verworven. Dame. Zoo Welk eene zaak heeft u dun Jonge titan. Ik ben schoonzoon. Haarlem, 21 April Op het gebied der ge- meentereinigiug is alhier eene groote verbetering ingevoerd. Het ledigen der facaliënputten, dat vroeger, hoewel het zooveel mogelijk 's nachts geschiedde, oorzaak van stank enz. was, gebeurt nu door middel van pneumatische toestellen van Eugene Klots, te Smttgardt, vertegenwoordigd door de firma CA R. KouvelcL te Amsterdam. Deze werkzaamheid, zoowel als het overstorteil in de schuiten, geschiedt zoodanig dat niet de minste stank wordt veroorzaakt. Dit voordeel, gepaard aan eene aanzienlijke besparing van ar beidsloon, weegt zekerlijk op tegen de belangrijke kosten van aanschaffing der werktuigen. Tot adsistent-geneesheer in het Buiten gasthuis te Amsterdam is benoemd de Heer A. Van der Willigen, arts te (lezer stede. Bij de jl. Donderdag door B. en W. ge houden verpachting bij enkele inschrijving van 2 kiosken in den Hout is ingeschreven door den Heer W. Warmerdam voor de kiosk no. 1 voor 82,50 en door den Heer H. Poppen voor 60. Laatstgenoemde schreef mede in voor de kiosk no. 3, voor f 20. Beslissing a. s. Donderdag. Door* Gedeputeerde Staten van Noord- Holland is aan deu Heer G. Van Burlcom, op zijn verzoek met ingang van 1 Juli e. k., eer vol ontslag verleend als bode ter prov. griffie en ais concierge van het prov. gouvernements gebouw alhier. In zijne plaats is, met ingang van betzelfde tijdstip, als concierge benoemd de bode J. Moolenaar, met bepaling, dat hij als bode dienst zal blijven doen. Het verslag uitgebracht in de eergisteren ge houden vergadering van de Haarlemeche Hulp bank zegt: dat het kapitaal der Hulpbank bleef op f 25.000. Het aantal leeners klom iu 1887 tot 359, en het uitgeleend bedrag was f42,090. Wegens wanbetaling werd geene schade geleden. Het bedrag der boete beliep ƒ54,30 tegen 53,95 in het vorige jaar, dat der premiën ƒ212,99 tegen ƒ247,84 in 1886. De te verdeden winst over 1887 beloopt f 1375, makende over 500 aandeden 2.75 per aandeel (1886 2.95 per aandeel). Het kapitaal onder de leeners was op 31 December 1887 22.964. Gisteren-voormiddag heeft de aanbesteding plaats gevonden van het bouwen van een lokaal met vergaderzaal naast de bestaande inrichting door het bestuur van bet Departement Haarlem der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, en zulks onder directie van den architect D. E. L. Van den Arend. Achttien biljetten werden om vangen, waarvan één van onwaarde is verklaard. De minste inschrijving was van den Heer S. B. Peyra alhier, voor 4765. Omtrent de gunning zal later uitspraak worden gedaan. KERKBERICHTE N Kathedrale en parochiekerk van den 11. Jozej. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie; te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Eiken dag in de week ie 3 uur het Rozen hoedje. Woensdag voor de H. Mis van half 10, de groote Litanie voor de vruchten der aarde. Donderdag-avond te 7 uur het Lof. Zalerdag te half 9 de H. Mis van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der zondaars, met 500 dagen Aflaat, 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu half 10, en de Catechismus volgens ge woonte. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9, te half 11 de Hoogmis met Predikatie, te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis tei eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur vergadering voor de Leden der Derde Orde. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HII. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar ge woonte. Maandag en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM Ondertrouwd: 19 April: J. Blad en M. Kroes. 20 April: J. Stol en C. M. Serné. Getrouwd: 19 April: 1'. M. G. Van Walsem en M. C. Ackersdijk. Bevallen: 18 April: J. M. Van Vreeden-Versteeg, d. C. L. De Bruin-Stiphout, d. 18 April: D. De Vrie9- Van der Horst, d. 1 C. J. De Wilde-Stol, d. -— 19 April J. T. Hoes-Smit, z. A. Wilders Neuman, d. S. Jonker-Elzinga, d. 20 April: A. M. Verloop-Ko ning, d. Overleden: 16 April. W. M. Sehoppenhout-Van deu Berg, 28 j. 18 April: E. C. De Alon, 17 j. 19 April: Z. Van Oest-Van Roon, 90 j. E. F. C. M. Leising-Dekker, 29 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 19 April 1888. 1. .1. de B. Czn te Westzaan. Bedelarij. 7 dagen hechtenis. 2. J. Z. te Purmerend. Bedelarij. Vrijgesproken. 8. P. M. te Amsterdam. Bedelarij. Vrijgesproken. 4. A. S. te Koog aan de Zaan. Openb. dronkenschap, 4 herh. en wederspan- nigheid. 14 dagen gev. straf, 63 dagen hechtenis en 1 jaar plaatsing in eene R. W. I. 5. A. G. en W. de J. W. W allen te Amsterdam. Verduistering en medeplich tigheid daaraan. De le en 2e ieder 3 maanden de 3e twee maanden gev. straf; de le onder vermindering van den tijd der preventieve hechtenis. 6. K. O. te Zaandam. Diefstal en visscherij-overtreding. Bij verstek (2 boete elk en f3 of een dag hechtenis voor elke boete, met vrijspraak van het meerdere. 7. C. J. te Zaandam. Diefstal, f10 boete Qf 5 dagen hechtenis. 8. P, A. de H. te Alkmaar, Diefstal. 14 dagen gev. straf. 9. S. M P. te Haarlem. Diefstal. 4 maanden gev. straf. 10. A. L. te Zandvoort. Diefstal, zonder oordeel des onderscheids. Ontslagen van rechtsver volging met last tot plaatsing in een rijks opvoedings gesticht voor den tijd van 4 jaren. 11. E. W. te Zaandam. Diefstal. 3 maanden gev. straf. 12. E. W. te Zaandam en K. S. te Koog aan de Zaan. Diefstal en heling. De le een jaar en de 2e 2 jaar gev. straf. Comissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks; uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een paar verguld-zilveren oorbellen. Eeu zakmes. Een gouden ring. Een kan met petroleum. Een halsbontje. Een defecte koperen dop van een rijtuigwiel. Een koperen dop van eer. rijtuigwiel. Een Rozenkrans. Een groote mantelkuoop. Zeven centen. Een zwartzijden heerenhoed. Een defecte koperen kamerkruk. Een schrijfboek met alpha- betische klapper. Een bruinglacé handschoen. Eene zweep. Eenige portemonnaies met eenig geld, waaronder eene witbonte. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den Heer Stevens, Korte Leidsche Dwarsstraateen zak met behangersgereedschappenbij den Heer Roesack, Jan Steenstraat no 1 eene zwarte kip, bij den Heer J. Konings, Jacobstraat no 5eene porte- monnaie waarin eenig geld, eenige pennen en een sleuteltje; hij den Heer A. D. Broekhuizen, Groot Heiligland no. 43 een zilveren Rozenkrans. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent 10 zak aardap pelen, 16 April jl. aangevoerd door een Schipper uit Lisse en geadresseerd aan W. Van Zadel, wonende te Zandvoort, op Groot Bentveld, welke onbekeerd zijn ge vonden aan het Spaarne. Nog twee andere Haarlemsche bloemisten-firma's hebben op de bloemententoonstelling te Gent eene onderscheiding behaald, namelijk de firma J. H. 'Kersten Cie, met den tweeden prijs, een gouden medaille, voor 150 enkele en dubbele Hyacinten in potten; en de firma P. Jf. Koet, met een eersten prijs, vergald zilveren medaille, voor 50 enkele en dubbele Hyacinten in potten. De Weleerw. Heer H. W. Strijthout, Kapelaan te Vlis- singen, is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem be noemd tot Rector van het pensionaat O. L. V van Laurdes (Bijdorp) Voorschoten. De Zang - en de Orkestvereniging der Haarlemsche Af deeling van de Maatsch. tot bevordering der Toonkunst schonk Donderdag-avond, onder leiding van den Heer W. Robert aan het talrijk opgekomen publiek het voorrecht Mendelssohns beroemd oratorium Élias11 te hooren. Tot de inderdaad zeer schoone eu genotrijke uitvoering werkten uitmuntende solisten mede. Hunne namen zijn: Mejuffrouw 31. Fillunger (van Frankfort), Mevrouw V. B. (van Haarlem), de Heer J. J. Rogmans (van Amst.) en de Heer Paul Haase (van Rotterdam). Daarenboven waren de quaitetten samengesteld uit eenige talentvolle leden der Zangvereniging, die zich op hoogst lofwaardige wijze in de vertolking hunner partijen hebben onderscheiden. De titel—partij werd gezongen door den ook hier ter stede zoo gunstig bekenden baszanger, Paul Haase. Zijne voordracht was als steeds vol gloed en leven. De uit drukking, die hij in zijn zang legt, is niet gemakkelijk in wooiden weer te geven; men kan ze niet beter ken schetsen dan door te zeggen, dat het de ware is en grooter lofspraak voor het vertolken van eene oratorium- partij is wel ondenkbaar. MejufFrouw Fillungermede eene goede bekende van Haarlems kunstlievend publiek, deed zich ook thans als eene hoogst beschaafde en uitmuntende zangeres kennen. Zij zong de sopraan-partij met gevoel, zonder overdrijving. Hare schoone stem spreekt tot het hart. Het aria Höre Israëlwas aangrijpend, sehoon en vol uitdrukking. Mevrouw V. B. zong de altpartij. Met een edel en recht lieflijk geluid droeg zij hare recitatieven en aria's hoogst verdienstelijk en ongekunsteld voor. De Heer J. J. Rogmans betooverde het oor door de zuiverheid en welluidendheid van zijn zang. Hij paarde als altijd zelfoeheersching aan waardigheid en edelen toon, en beantwoordde volkomen aan de eischen zijner partij. Het orkest heeft zich dapper gedragen, het werkte op dezen avond zeer gelukkig eu onderscheidde zich door zijn fraaien klank. Mag van deze uitvoering gezegd worden, dat zij uit muntend is geslaagd, dan is dit succes ook te danken aan de welbeproefde leiding van den Heer Robertmaar ook aan het koor, 't welk ook ditmaal zirg droeg van zijn roem niets te verbeuren. De zekerheid en eenheid, zoowel van de koren afzonderlijk als waar zij met de solisten samenwerkten, liet niet veel teVenschen over. Men wijst slechts glanspunten aan wanneer men stilstaat bij het koor Baal erhöre uns of bij het met bewonderenswaar- digen gang voorgedragene dankkoor aan het slot der eerste afdeeling, alsmede bij het koor Her Herr ging vorübereen der schoonste gedeelten van het gansche toonwerk en bij het slotkoor Herr unser Ilerrscher. Al het overige droeg trouwens het kenmerk van dege lijke studie en toewijding. Luide bijvalsbetuigingen vielen den Directeur, den so listen, het orkest en den koren ten deel. De aanwezigen toonden dan ook door die uitingen hun dank voor 't geen „Toonkunst" Donderdag-avond schoons en edels wederom heeft gepresteerd. ALKMAAR, 20 April. Aangev. 1400 H. L. Granen. Men b steedde voor tarwe 7 a 7,25, rogge f 5,a 5,50 gerst 5,50 a dito chev. 5,60 a 6,haver 3.50 a 4,50 paardenboonen 5,50 a 4,85 bruine dito 9,25 a ƒ11,duiven dito kanariezaad 7,a rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad ƒ12,90 al3,12V2 blauw maanzaad 10, groene erwten 7,— a 10,—, grauwe dito 9,— a 13,— vale dito 7,— a 12,— Witte a ALKMAAR, 20 April. Aangevoerd 175 stapels kaas; kleine hooi- f 34,commissie dito f 28,middelbare f 26.1/, HOORN, 19 April. Ter waag gewogen 168 stapels kaas wegende 46,997 kilo; hoogste pr(js*per 50 kilo f 34,50 voor kleine ƒ29,50 voor commissie, voor mid delbare LONDEN, 19 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 300, Schapen en Lammeren 3000, Kalveren 90, Zwijnen Prijzen Beste Runderen 2/4 a 4/6, Schapen en Lammeren 3/4 a 5/-, Kalveren SI- a 5/4, Zwijnen 2/4 a 3/8. GOUDA, 19 April. Granen. Witte poldertarwe f 6,80 a f 6.90. roode dito f 6.30 a 6,40. angel dito f 7.25 a 7.40. jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f 7.40 a 7.60, mindere soort poldertarwe f 7.10 a 7.20 afwijkende dito f 6.25 a 6.35. polderrogge f 4.60 a 4.75. Zeeuwsche dito f 5.40 a 5.60. voor dito (per 70 kilo) f 4.15 a 4.65. wintergerst f 4.50 a 4.70, zomer dito f4.30 a 4 40. jarige chevalier dito f 5.50 a 6.40 nieuwe dito faHaver f 3.25 a 4.50 per heet. dito 6.50 a 7.50 per 100 kilo. Kookerwten f 7.75 a 8.—. Witte boonen f a bruine boonen f 10.a 10.50. duiveboonen f6.40 a 6.60. paardenboonen f5.70 a 6.Mais. Amerik. f 6.80 a 7.Odessa 6.70 a 6.90. Cinquantine f 7.75 a 8.per 100 kilo. Hennepzaad iulandach f 7.60. a 7.80 en buitenlandscli f 5.25 a 5.60 spelt f 2.40 a 2.60. kanariezaad f 8,a 8.75. Kaas. le qnal. f 23 a 25.2e qnal. 20.a 22.— zwaardere a Noordhollandsche f 23 a 27. aangevoerd 37 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 0.85 a 0,95; der weiboter f 0.65 a 0.75. Melkvee met tamelijken aanvoer, handel gewoon. Vette varkens met goeden aanvoer handel gewoon, van 18 tot 21 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel gewoon, van 15'/, tot 16'/, c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,65 a 0.95 per week. Vette schapen met goeden aanvoer, han del iets vlugger, f 16 a 20. Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f 2 50 a 5. Graskalveren met grooten aanvoer, handel gewoon, van f 6 a 11. DELET, 12 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: - vette koeien le qnal. 150 a f 230 dito 2de qual. f 130 a 160 kalf- koeien, 1ste qual. 170 a 200 dito 2de qual. ƒ110 a 140, vaarkoeien le qual. 120 a 160, dito 2de Qual. 75 a 100 vette kalveren, 1ste qual. f 50 a 65 dito 2de qual. 30 a 40 vette seftapen 1ste qual. a dito 2de qual. a lamscha- pen le qual. 25 a 30, 2de qual. 18 a 22, vette lammeren a - - weilammeren f a magere varkens 18 a 50 biggen f 3 a 8, nuchtere kalveren f 2,— a 11 paarden f 40 a 100 stieren f a ossen f a Rundvleesch 55, 60 a 65 c.vet kalfsvleesch 70, 80 85 o., schapevleesch 54 a 60 c.. lamsvleesch c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 6.50 a 7.75 mindere en blauwe dito f a roode dito f 6.50 7.75 min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeeuwsche dito f a rogge f 4.25 a 5.25, nieuwe dito f a n. wintergerst f 5,a f 5,50 n. zomer dito f 5 6,—, n. chevalier dito f 5,50 f 6,50, haver f8,75 a 4,25 n. groene erwten f7,25 a S,mesting f 5,75 a f6,25 paardeboonen f 5.25 a 5.75, duiveboonen 6.25 a 7, bruine boonen f 9.75 a 11,25 koolzaad f 9,50 a 10,— hennepzaad f 8.— a 8,50 kanariezaad f 8.25 a 9.25 Aan de stadswaag gewogen van 13 tot 19 April en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 627/8 en 116/16 vn. boter, wegende te zamen 13700 kiloprijs f 34 a 46 per 40 kilo f af.per kilo. SCHIEDAM, 20 April. Moutwijn per Ned. vat a f 7,25 Jenever f 12 75 Amsterd. proef f 14,— Spoeling f 2,— Commissie f 2, LEIDEN, 20 April. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren eu prijzen als volgt: paarden f 12 stieren f 53 a f 108; ossen f a 596 melkkoeien f 112 a 275 kalveren dito f a 320 vare dito f 90 a 206,110 vette dito i 114 250; 12 graskalveren f 15 a 45, 34 vette f 32 a 68 55 a 80; 204 nuchtere dito f 2,a 4,50 vette schapen fa 914 weide dito f 10, a 23, ,-lammeren L24 magere varkeus 15 a 33, 256 biggen f 4,— a 9.50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3