MARKTBERICHTEN. De Nederlandsche Pelgrims te Rome. Voor geest en hart. Sparen Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Te Kingman in Kansas (Ver. Sta- teu) kan niemand vergunning verkrijgen tot den verkoop van sterken drank in het klein. Die verkoop is by de wet verboden. Dit is door gedreven door de partij der afschaffers of tea- totalers. Nu gebeurde het, dat de Burgemeester op ze keren morgen gewaarschuwd werd, dat er toch een kroeg was even buiten "de poort. ZEA. gaat den Commissaris van politie halen, maar deze was niet tehuis; begeeft zich naar het bureau, niemand is aanwezig; belt aan bij de wethou ders en onderscheidene gemeenteraadsleden, geen van allen is tehuis. Dit ontmoedigt hem niet; hij gaat er alleen op uit. Verwonderd, dat zoo vele personen denzelfdeu kant uitgaan, waaronder velen zijner kennissen, volgt hij de schare en komt aan eene te huur staande villa. Wat zou daar te doen wezen? Hij verschijnt op den drem pel en ontwaart een volmaakt koffiehuis. Alle personen, die hij tevergeefs gezocht had, zaten aan de tafeltjes te bitteren en in het buffet de bezoekers te bedienen stond.... de Commissaris van politie, ook een tea-totaler. Te Keulen heeft zich het merk waardige geval voorgedaan dat een 76-jarig man, die van zijn derde jaar af aan het linkeroog blind was geweest, dus 73 jaren lang, door een oogarts werd genezen. Hij was eerst wegens een ook sinds jaren bestaande cataract aan het rech teroog geopereerd, en toen bleek den oogarts, dat ook het linkeroog voor eene gelijksoortige operatie geschikt was. Hoogst-moderne dienstboden. Onze huis- moeders klagen soms over dienstboden maar wat zeggen ze van de volgende iypeu van mo derne dieustbsren Een knecht, die zich bij iemand te Parijs kwam verhuren, stelde als voorwaarde, dat hij de dagen der wedrennen vrij wilde zijn en ook gele genheid moest hebben om elk jaar de Derby-feesten in Engeland op zijn gemak te kunuen bezoeker. Een kok wilde achtduizend franks verdienen en bij eene dame verlieten zes meiden den dienst, omdat zij bij 't verhuizen geen eigen zitkamer kregen, om hare kennissen behoorlijk te ont vangen. Sommige kamerdienaren te Parijs kunnen over dag hun partijtje biljart, 's avonds hun dansje niet missen en sommigen gaan zelfs verder en oefenen zich, met het oog op een duel, eiken morgen een uurtje met pistool of degen Daarbij moeten zij politieke vergaderingen bijwonen, waar zij een woordje over Boulauger meespreken en staat de meester bij zulke gelegenheden, natuur lijk bij de belangen van het dierbaar vaderland, ten achter. Verder bezoeken zij viermaal in bet jaar hun //oramissionnair" meestal een groote schurk die heti voorlicht bij hunne specu- latiën, want sinds eene keukenmeid te Lyon iu de Union générale honderdduizend franks heeft gewounen, is de mode van speculeeren onder de bedienden verbazend toegenomen. Op de Iersche Aran-eilanden 1 ij- den 3000 menschen gebrek. De volksleider Da- vitt vraagt onderstand voor ben, tot na den aard appeloogst, in Augustus, welke, naar men hoopt, den toestand zal verbeteren. De Directeur van het Postkan toor te Utrecht kreeg het dezer dagen te kwaad mot een der bestellers, een gewezen zee man, die na een merkbaar gebruik van sttrken drank, eerst met den hoofdbesteller eenige woorden wisselde, daarop een der heeren commiezen op luidruchtige wijze te kennen gaf, deze aangele genheid zonder hem te zullen beredderen en toen ten slotte de heer Directeur zich iu het geschil mengde, werd aan dezen demonstratief de onder- Bcbeiding8teekenen, aan den bestellersrang verbon den, terhand gesteld en mede terstond een aanvang gemaakt met een pak slaag, den Directeur be loofd bij zijne bedreiging den levenmaker te ont slaan. Gelukkig slaagde het personeel met eenige militairen er in, den opgewonden besteller aan de politie te overhandigen, die hem op haar beurt logies bezorgde en zich voorstelt hem uit te noodigen de kennismaking binnenkort te her nieuwen. In den omtrek vanZwickau 1 ij den weder 80 menschen aan trichiuenziekte. Sakser. is van de DuiUche Staten het meest bezocht door deze plaag, welke aan onvoldoend toezicht op het varkensvleesch en onvoorzichtigheid van de verbruikers moet geweten worden. Met het oog op de vele werken in vreemde landen en werelddeelen, waarbij arbei ders uit Sliedrecht worden gebruikt, beeft de plaatselijke schoolcommissie de hoofden der scholen aldaar aangeschreven, dat op hunne scholen ook de vreemde munten moeten behandeld worden. Een jonkman te Par ij s, zoo ver haalt de Gazette des Tribunaux, woonde onlangs met een paar vrienden hypnotische proeven bij, en was er op gesteld, dat men ook zulk eene proef met hem zou nemen. Men maakte hem in slaap, zette eene ledepop bij hem, als een man, dien hij vermoorden moest, en hij bracht die pop ver scheidene steker, toe. Na dien avond wordt de jonkman voortdurend gedrukt door de gedachte aan dien gewaanden moord. Hij heeft telkens vlagen van verstands verbijstering, waarin hij berouwvol de door hem gepleegde misdaad betreurt. Iu zulk een toestand werd hij onlangs op straat aangehouden door politie-ageuten, wien hij schreiend verhaalde, dat hij zijue moeder had vermoord. Bij onderzoek vond men de moeder gezond en wel in hare woning, waarheen na hare ophelderingen nu ook de ongelukkige jonkman werd gebracht. Zoodra hij zijue moeder zag, kwam hij tot be zinning, en hij was zeer verbaasd toen men hem verhaalde van zijne mededeeüng aan de politie, waarvan hij zich niets herinnerde. In de stads-bank van leening te Neurenberg, vond men dezer dagen, in den zak van een voor 6 Mark verpande jas, een vergeten 20 Afarfc-stukDe eigenaar van de jas, is nog onbekend. Ingevolge de pensioneering van den kapelmeester der Kon. Mil. kapel is by het reg. gren. en jagers tot die betrekking be noemd de onderkapclmeester Van der Linden; en tot onderkapelmeester de stafmuzikant Kleine, terwijl tot stafmuzikant zijn bevorderd de muzi kanten-titulair v. d. Houwen en Ogier. Op het eiland Cuba exploiteert men tegenwoordig eene badplaats, die in hare soort een juweeltje schijnt. Zij ligt in de weste lijke Sierra, 126 kilometers van Havana. De weg daarheen is afschuwelijk, maar men komt er toch vrij gemakkelijk in daarvoor berekende rijtuigen, volantes, door drie paarden getrokken. De omgeving is verrukkelijk en over de voeding en verpleging valt er niet te klagen. Het bron water aldaar bezit eene meer dan buitengewone geneeskracht. Het ontspringt uit eene harde klei achtige laag, gelijk aan die der Pyreneesche ba den, met eene temperatuur vau 32 tot 38 cen tigraden, en op eene andere plaats, waar het met ijzer verbonden is, van 16 graden. Het riviertje, dat er door ontstaat, is sterk zwavelhoudend, en muilezels drinken er gretig uit. Deze baden zijn goed voor verlamming, rheumatiek, jicht, scrofula, huid- en luchtpijpaandoeningen, vrou wenkwalen en algemeene zwakte, vooral voor armbloedige kinderen, doch geenszins voor aange dane longen. Patiënten, die er geheel hulpeloos heengebracht waren, konden jbinnen drie of vier dagen met een stok loopen, en vrouwen, die zich reeds op den rand des grafs bevonden, hebben er eene krachtige gezondheid terug ge kregen daaronder was eatie vrouw, die acht jaren verlamd was geweest. Het oord is zeer gezond, de temperatuur niet te heet en er waait altijd eene frissche bries ook is bet er veilig. Bij de tegenwoordige snelheid der Atlantische scheepvaart behoeven patiënten, die wat betalen kunnen, zich van een bezoek aan deze schier wonderdadige bronnen niet door vrees voor de gele koorts te laten weerhouden. Het wetenschap" pelijk onderzoek heeft namelijk aangetoond, dat de microbe dezer geduchte ziekfe, zeer veel ge lijkend op die, welke men in de ingewanden van cholera-lijder8 vindt, in eene droge atmosfeer geen 20 uren kar. blijven leveD. Vandaar dat deze geesel van Amerika niet in het biuuenland voorkomt, maar zich tot de kustlanden bepaalt. De ondervinding te Nieuw-Orleans, Vera-Cruz, Brazilië en elders heeft dit bewezen. Mm schrijft ons uit Piome van Vrijdag-ochtend: Heden-morgen hadden wij het groote voorrecht een H. Mis van Z. H. Leo XIII te mogen hij wonen. De Sixiijnsche Kapel was overvol, aan de eene zijde waren de Hollaudsche, aan de andere de Portugeesche pelgrims (beiden ten getale van pl. m. 400) geschaard. De Hoogw. Bisschoppen en de Hollaudsche en Portugeesche comités namen op het altaar plaats. Te kwart na 8 betrad de H. Vader het altaar. Z. H. zag er goed uit en scheen weinig van de vermoeinissen der laatste dagen geitden te hebben. Zijne Btem was zeer helder en kon tot achter in de kapel worden gehoord. Zoo'n H. Mis vergeet men zijn leven niet, en beloont ten volle de bedevaart naar Rome. Men benijdt de leden van het Comité, die bet hoogste geluk genoten de H. Communie uit, de handen des H. Vaders te ontvangen. Vooral deze plechtigheid was zieltreffend, en men zag menigteu een traan wegpinken. In het Gebed na de H. Mis was Z. H. zicht baar aangedaan, toen Hij de belangen der H. Kerk God aanbeval. Na het laatste Evangelie barstte een donderend Eviva der Portugeezen met een Hoera der Hol landers los. Z. H. deed de dankzegging in de kapel, waar intusschen nog een II. Dienst werd gedaan. Zoodra deze tweede H. Mis geëindigd was, hie,ven allen uit volle borst een Laudate Dominum aan. Diep bewogeu deelde de H. Vader hierop Zijn zegen uit en verliet onder aanhoudende toejui chingen de kapel. Voorwaar, deze dag is een der schoonste van den pelgrimstocht! Per telegraaf ontvingen wij de volgende bizonder- heden omtrent den dag van gisteren: Zondng-cchtend te 8 uur werd door Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht de H. Mis op gedragen in de St. Pieterskerk aan het hoog altaar. Alle Nederlanders naderden tot de H Tafel en Dr. Ariens hield eene toespraak. Na afloop van den H. Dienst gingen de pelgrims naar het Hotel op de Piazza di San Pietro, waar men het ge meenschappelijk ontbijt gebruikte en zich gereed maakte voor de groote audiëntie bij Z. H. den Paus. Deze had plaats, zooals was aangekondigd, in de Sola Ducale. Z. H. was bij zijne verschijning Vergezeld van tien Kardinalen. HH. EE. Sacconi, Ledochowsky, Melchers, Rampolla, Bausa, Zi- gliara, Mazella, Luisi, Masella en Christofari. Mgr. Snickers las uit naam van het Katholieke Neder land, thans voor den troon van den Stedehouder Gods door de Pelgrims vertegenwoordigd, een adres van hulde voor, hetwelk door Z. H. den Paus iu de Eransche taal werdjjbeantwoord. Z. H. roemde de Nederlanders om hun standvas tig en degelijk karakter en om hunne trouw aan het H. Geloof, bedankte ben voor de groote geestdrift, waarmede iu Nederland zijn Gouden Priesterfeest was gevierd, moedigde hen aan, om den strijd tegen den geest des kwaads, die de vijands is der Kerk, moedig vol te houden, en om naast en in vereeniging met OBZe Bisschoppen aan de verzorging onzer kinderen door middel van goed en godsdienstig onderwijs met ijver en nauwgezetheid de hand te houden. Alsnu traden Dr. Andreas Jansen en Jhr. Jos. De la Court voor en boden Z. H. den Paus het Album Neerlandia Catholica aan. Z. H. was blijkbaar ten zeerste vertast en betuigde Zijne hooge ii genomenheid met het schoone kunstwerk en verleende den aanwezigen Priesters volmacht, om op een dag naar verkiezing in hunne parochiën den Pauselijken zegen te geven. Te 5 uur na den middag ontving Z. H. de Paus de Nederlanders ten tweede male in de Sala Clementina, waar Z. H. in zijn draagstoel werd binnengebracht. Alle aanwezigen werden tol den handkus toegelaten en ontvingen medailles en andere geestelijke gunsten. Te 8 uur vertrokken de Nederlanders uit de Eeuwige Stad. De te Rome verblijvende land- genooten deden hen aan het epoorwegperron uitgeleide. Ook Mgr. Snikkers was daar aan wezig. Z. D. H. blijft nog eenigen tijd te Rome. C. Voordeeliger kan men niets wenschen Dan klein te zijn in de oogen der menschen. Englen deugd, reeds hier op aard, Is wel dubbel strijden waard. Hij is niet waardig, dat hij leeft, Die God geen wederliefde geeft. Een zuiver hart kan in dit leven Een voorsmaak van den Hemel geven. Geen kuischheid zonder zedigheid En zonder vlucht der ledigheid. is een talent, waarvoor men aanleg hebben kan, maar dat men zich ook met inspan ning eigen kan maken. Sparen is niet goed koop iukoopen, maar zijne behoeften inkrim pen; sparen is ooren en oogen gebruiken en zich eiken wenkelke ontdekking ten nutte maken; het is alleen het noodige zich aanschaffen en daarbij minder op het goedkoope dan op het degelijke zien. Vóór alles is sparen, dat wat men bezit of ver werft, tot op het laatste toe te gebruiken en niets onnut verloren te laten gaan. Wanneer zoowel mannen als vrouwen op die wijze spaarden, dan zouden de sociale vragen, die tegenwoordig de wereld be roeren, lichter beantwoord en zou men tevredener en gelukkiger zjju. Goed overlegd. Boer (bij den photoorsal). Ik heb een zoon in Amerika, die een portret van mij verlangt. Photograaf. Welnu, laat u dan phofographeeren. Boer. Dankje, dat kost mij te veel, verkoop mij liever een portret, dat om en bij op mij gelijkt. Uit de bedelaarspraktijk. Bedelaar. Mag ik u eene kleinigheid verzoeken? Heer. Ik geef uit beginsel Bedelaar. Gegroet hoor! Als iemand van beginselen spreekt, dan weet ik reeds, dat ik niets krijg. Koopmans-logicaIk geef u crediet, omdat ik veronderstel, dat ge in goeden doen zijt, nu ik echter verneem, dat ge niets bezit, verzoek ik u mij onmiddellijk te betalen. Correspondentie in een tijdschrift. „Het spijt ons, dat wij uw gedicht „De Oceaan// Diet kun nen plaatsen. Zooveel water kunnen onze lezers niet verdragen. Ook eene logica. Vader. Het spijt mij ra zend, dat ge bij 't examen gedropen zijt. Zoon. Nu, papa, de zoon van den burgemeester is ook gezakt, ea denk eens, wat een troost voor den burgemeester te weten, dat zijn zoon niet de eenige gedropene is. Langs een omweg. Eerste student. Zoo even zendt mijn vader mij honderd gulden. Tweede student. Ik feliciteer je; zeg eens, ben je overmorgen thuis? Eerste student. Waarom vraag je dat? Tweede student. Dan kan ik je de tien gulden teruggeven, als je ze mij nu wilt leeuen. Ook ean coryphóe. Kleine Emma (dochter vair een professor). Mama, in de courant staat, dat papa een coiyplrée der wetenschap is; wat is dat? Moeder. Een coryphée is een groot man. Emma (ua eenigen tijd). Mama, er staat een coryphée voor de deur, die aan een orgel draait. Haarlem, L Mei. Z. K. H. de Groothertog van Saksen-Weimar bezocht jl. Zaterdag met gevolg, onze stad. Na een bezoek aan het Mu seum van Kunstnijverheid in den Hout, waar Z. K. H, werd rondgeleid door den Directeur, den Heer F. W. Van Eeden, en de Heeren S. J. Graaf Van Limburg Stirum, II. J. Scholten en F. Von Saher, werd aldaar een déjeuner ge bruikt en na het maken van een rijtoer, die om streeks een uur duurde, keerden de hooge gasten tegen 4 uur naar Den Haag terug. Gisteren-nacht, omstreeks éen uur, is hier ter stede een onzer oudste stadgeuooten ont slapen, met came Jhr. G. P. C. Van Breugel, gedurende eene reeks van jaren ontvanger der Rijks directe belasliugen alhier, welke betrekking bij in 1867 met pensioen verliet. De geachte overledene had aan den veldtocht iu 1830/31 deelgenomen en was als zoodanig gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis. Zaterdag-namiddag heeft hier een droevig on geluk plaats gehad. Het eenig kind van den Heer F. Van der Geinwonende aan de Ged. Raam gracht, dat in de buurt speelde, werd namelyk door een wagen overreden en derwijze aan het hoofdje verwond, dat voor haar behoud gevreesd wordt. Het kindje was eerst in de maand Fe bruari van dit jasr drie jaren oud geworden. Zaterdag Damiddag omstreeks 4 uren is uit den Zijlsingel opgehaald het lijk van een 3jarig zoontje van den werkman Sleemanwonende Jacobstraat, dat kort te voren spelende te water was geraakt. In de Boerensteeg alhier hebben eenige bewouers eene eerepoort opgericht als een blijk van belangstelling in een daar woonachtig echt paar, genaamd Johannes Stevenhagen, geb. 3 April 1820, en Anna Van Hoogenhuizen, geb. 15 Dec. 1814, die den 2den Mei e. k. hunne gouden bruiloft vieren. Een dergelijk feest vier den bij hunne kinderen in de Korte Hofstraat de echtelieden dan Van Bommel, geb. 28 Juni 1808, en Cornelia De Wildegeb. 29 Januari 1812, verpleegden in het Doopsgezinde Bestede- huis, die den 9den Mei e. k. vyftig jaren door het huwelijk zijn vereenigd. In gemelde straat wapperde voor die gelegenheid de nationale vlag. Door de Politie alhier zijn in de afgeloo- pen maand 31 personen vervolgd wegens dron kenschap op sfraat. In de maand April van het vorige jaar was dit getal 50, dus 19 meer. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 27 April: M. E. Staffers-Brakenhof, z. F. Delmnote-Paardebek, d. 28 April: M. Van Kampen- Van Veen, z. - J. Ter Horst-Vergeer, z. H. W. Tcrpoorten-Tijssen, z. W. Krnyer-Henning, z. Overleden: 26 April: M. J. Graat, 62 j. 28 April: W. F. De Vos, 5 j. H. J. M. Vermeer, 4 mn. J. P. Borrenberg, 6 j. J. Sleeman, 4 j. A. Koene, 4 j. 29 April: M. Boogaart-Sinot, 72 j. HAABLEM 30 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f af witte f 7,25 a 6,50 rogge f af,— Haver f3.— a f 2,80 gerst f duivenboonen f a paardenboonen f bruine boonen flO,—af,Gr. erwten f 5,60 a f AMSTERDAM, 30 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 719 rnnderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.65. dito 2de qnal. f 0.58 dito 3de qnaliteit f 0,50 per kilo; melk- en ksifkoeien fa graskalv. a 138 nuobteie kalveren 4 s 9, 12 schapen en lamineren a 493 vette varkeus 34 a 41 e.; beide per kilo.—biggea a paarden J' A ALKMAAR, 2S April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen is als volgt: 54 koeien/60 a 170,59nuchtere kalveren 3 a 10, vette kalveren a690 schapenlO nj 24 varkens fper kilo, 89 ma gere dito 13 a 18, 12 bokken J 4 a 9, 7 paarden 100 A f 325, 44 lammeren f 4 A 10. ALKMAAR, 30 April. Ter veemarkt werden ver kocht 6 koeien van 180 a 225, 231 kalveren van f 35 a 95 29 nuchtere dito van f 4,— a 14 schapen t a 153 varkens a 34 a 44 e. 30 magere 18 a 17 per kilo. HOORN, 28 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen eu aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe 6,25 a 8,heet. rogge f 4,— a 5,heet. gerst 4,25 a 5.heet. haver f 2,75 a f 4,mosterdzaad a heet. bruine 17,50 a 13,gele /10,75 a 15. heet. paardeboonen (5,75 a 6,25 heet. erwten J 7,50 a 14,— heet. groene 9,25 a 12, heet. grauwe 10,25 a 14 heet. witte 10,75 a f 15 heet. aardappelen fa manden appelen a alles per heet De aanvoer van vee en dasivoor pryzen betaald waren als volgt: paarden van f tot veulens f a koeien van f tot kal veren van f 4,tot 9, schapen van 15 tot 22, lammeren van 8 tot 11.varkens van 11 a 16, zeugen /25 a biggen van 4.a 7,— 30 April. Op de heden alhier gehouden voorjaarsvee markt werden aangevoerd 2266 stuks vee, meest van de beste qual. Met vluggen haudel werden hooge prijzen besteed. LEIDEN, 28 April. De prys der boter was heden pei l/t vat lste qual. f42.— a 48.—, 2de qual. 32.— A 40.Aanvoer groot eu handel middelmatig. DELET, 28 April. Heden werden aangevoerd 23 stapels kaas, wegende te zamen 4846 kilo; prijs f 17 a 21,— per 100 kilo. LONDEN, 30 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapenen Lammeren 13000. Kalveren 150, Zwijnen 30, Prijzen: Beste Rundereu 2/4 a 5/- Schapen en Lammeren 3/2 a 5/8, Kalveren 3/- a 5/4. Zwijnen 2/4 a 4/-. ROTTERDAM, 30 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden. 209 innderen. 129 vette en gras kalveren, 2 nuchtere kalveren, 71 schapen of lam meren, 601 varkens, biggen, bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qnaliteit ,68 c. 2de qual. 62 c., 3de qual. 58 c.; kalveren lste qual. 100 2de qual. 90 a SOc., schapen 58 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 30 April. Moutwijn, per ned. vat f 7,25 Jenever (12,75, Amsterd. proef f 14,spoeling f 1,80 dito commissie f 1,70. LAATSTE BERICHTEN. Naar men verneemt, hobben de Ministers onderling bepaald, dat voortaan des Zondags aan geen der departementen meer zal ge werkt worden. Deze bepaling is reeds eer gisteren ingetreden. BERLIJN, 30 April. Omtrent den toe stand des Keizers wordt gemeld, dat de lij der voortdurend zeer zwak blijft. De sluip- koortsen houden in geringe mate, doch hardnekkig aan. De verklaring van Prof. Bergmann, dat hij niet langer aan de geneeskundige behan deling des Keizers deel wil nemen, eu zijne hiervan naar Charlottenburg ge zonden kennisgeving, hebben niet weiuig opzien gebaard. Tusschen Mackenzie en Bergmann bestond sedert geruimeu tijd een ernstig verschil van zienswijze. Reeds te San Remo wilde Bergmann, ofschoon door Keizer Wilhelm als diens vertrouwde geneeskun dige raadsman derwaarts gezonden, zich terugtrekken, maar op bepaald bevel des Keizers gaf bij daaraan geen gevolg. Ook de tegenwoordige Kroonprins Wilhelm was op zijne baud, eu aan Prins Yon Bismarck moest bij hernaaldelijk officieel verslag van den loop der ziekte geven. De rechtstreek- sche aanleiding, dat Bergmann nu zijn ont slag genomen heeft, was o. a., dat in de laatste dagen verschillende bladen brieven hebben opgenomen, door Mackenzie met zijn naam voluit onderteekend, waarin persoonljjke aanvallen op Prof. Bergmann gedaan en zijne diensten overtollig genoemd worden. Dit kwam hiervandaan, dat Mac kenzie vermoedde, dat de ongunstige be oordeelingen over de Engelsche genees kundigen iu de dagbladen van Bergmann uitgingen. Zooals reeds gemeld werd, is de bekende heelkundige directeur van het Charité-hospitaal alhier; de 70 jarige ge heimraad You Bardelebeu, in de plaats van Bergmann bjj den Keizer in consult geroepen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3