Dienstbode, Huishoudster, Te Koop, A. LAANE, De Zang 9 KmcMl 9 TSiEEAHDJES Luxe papier „Vooruitgang". J. SABELIS, B roedeieren van zuiver ras. DRINKT: Vollenhoven's Lagerbier. Depót Kinderhuisvest 43. Hoofddepöt i Nieuwe Groenmarkt 18. Neerlandia Catholica, Jansstraat 89, Wed. NI. WENTING. Klcedermakersknecht Gij kunt niet beter. Laatste Berichten. ADVERTKl\TlEi\. Huishoudster Een Zomerverblijf HAARLEM. Iiüppers (f Laurey KIESYEREENIGING KRAMER Wed, G, A, Rooseboom,I AMSTERDAM. P. BAGGERMAN, Kleine Houtstraat 7. Voor geest en hart. Uit het leven. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. f Kassier Commission- nair in Effecten. Katholieke Kerk, In KÜPPER'S Boekhandel Z. H. PAUS LEO XIII, fffigT" Verzending onder Rembours "T^jg g s 2 I'S I W o e n s d a g-m orgen is uit de A m- sterdamsche vaart, onder de gemeente Haarlem- merliede, opgehaald het lijk eenrr onbekende vrouw, oud naar gissing 34 a 35 jaren tame lijk lang, tenger aangezicht, donker haar; ge kleed met blauw oxford pak, grijzen omslagdoek, zwarten rok en blauw boezelaar. De Burgemee ster van Haarlemmerliede verzoekt zoo spoedig mogelijk inlichtingen. Lindenhout is, zooals men weet, zeer zacht en samendrukbaar. Wordt het na in eenpersing evenwel gestoomd, dan herneemt het volkomen het vorige volume. Van deze eigenschappen maakt men gebruik op de navolgende manier. Paneelen, lijsten enz., waarop allerlei figuren in relief moeten gemaakt worden, belegt men eerst met ijzeren mallen van den vorm dier figuren, en drukt dan die mallen diep in het hout. Daarna wordt alles gelijkgeschaafd tot op da diepte der ingedrukte figuren, en ten slotte het geheele stuk gestoomd. De samengeperste deelen zetten daar bij weer uit, hernemen het vorige volume en treden dus en relief te voorschijn. Dergelijk houtwerk is goedkoop en maakt een aardig effect. Onze papierhandelaren zouden als zij wilden gemakkelijk afzet van hun papier in China kunnen vinden. De Britsche Consul te Swatow klaagt, dat tengevolge van de buiten gewone vochtigheid van den dampkring, gedu rende ongeveer 3 maanden van bet jaar de glans van het schrijfpapier na eenigen tijd gebed ver dwijnt, zoodat dit papier door schrijven onbruik baar wordt. Iemand, die een middel had om dit te beletten, zou eeu goeden afzet voor zijn papier ouder de vreemde kooplieden van Indië en China kunnen vinden. In den Amerikaan sche Staat Penn- sylvanië bestaat eene krasse drankwet, die Btrer.g wordt gehandhaafd. Volgens die wet, berust de bevoegdheid tot het verleenen van verguuniugen alleen bij de gerechtshoven, en elke vergunning kost 500 dollars. Te Philadelphia zal het aantal drankwinkels, dat nu meer dan 6000 bedraagt, met 1 Juni a. s. tot 1200 worden teruggebracht. Te Pittsburg worden die gelegenheden verminderd van 727 tot 225 en in Alleghany County van 1551 tot 485. Te Almkerk zat Woensda g-m o r- gen de gemeente-secretaris rustig op zijn bureau te werken, toen hij eensklaps op de trap, die naar de secretarie leidt, een oorverdovend geraas hoorde. Hij opende de deur en zag tot zijne niet geriuge verbazing eene koe, welke uit een voorbijgaandeu koppel vee was weggeloopnu en in het gemeentehuis de trap van veerlieu treden was opgeklommen. Hoewel zij met hare horens voor het trapraampje stond, ging zij niet verder dan het bovenportaal. De eigenaar kwam spoe dig de vluchtelinge terughalen, valte haar bij den staart en slaagde er in na veel moeite de moedige klimster op den beganen grond te brengen. UitOotmarium wordt gemeld: Tengevolge van de aanhoudende lage prijzen der kipeieren hebben onderscheidene landbou wers alhier hunne biggen met eieren gevoed. Zij hebben retda de ondervinding opgedaandat dit hun eene betere winst oplevert, dan dat zij eieren voor een en een halve cent rerkoopen. De Heer Willink Ketjen heeft cassa- tie aangeteekend tegen het arrest van het Ge rechtshof te 's-Gravenhage, bevestigende het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij hij tot ƒ25 boete is veroordeeld wegens beleediging van den afgetreden Minister van Koloniën Spvenger Van Eyk. Zoolang het nog volstrekt niet uitgemaakt is, zegt Het Dagbl. van Z. H. en 's-Gr., of de boekdrukkunst door een enkel persoon is uitgevonden en het nog te bewijzen valt wie zich voor deze kunst het meest verdienstelijk heeft gemaakt, Lauiens Jansz. Koster of Gutenberg, is het wel wat veel van een Hollander gevergd, eene medaille ter eere van Gutenberg in ontvangst te nemen. Wij verkeeren in het gevaldat eene Duitsche firma ons «höflichtst und ergebenst" een aantal beeltenissen van Gutenberg aanbiedt voor de horlogekettingen van ons personeel. Onder opmerking, dat de aanbieding van deze medaille, door den fabrikant dichterlijk //Sinnbild der Bttchdruckerei" genoemd, meer getuigt van 'a mans induslriëelen geest dan van zijne historische weten schap, hebben wij de medaille teruggezonden, die bij ons evenmin «freundliche Aufnahamcals milde Beurtheilung" kan vinden. De fabrikant had dit laatste wel gewenscht, doch elke me daille heeft hare keerzijde. Wie altijd meer verlangt, dan wat hem h toebedeeld, staat eindelijk hongerig van den leveusdisch op. De gezondheid is de kostbaarste maar de minst en slechtst bewaarde schat op aarde. De zekerste weg tot eer is, deze te verdienen. Op elkeo rug drukken lasten. Hoe hooger iemand geplaatst is, des te zwaarder wordt hij soms beproefd. Vertel aan iemand van een derde eene daad, die edel was en goed 'k wed, dat hij kalm die tjjding inpakt en ze dan op de trekschuit doet. Maar fluistert gij iets van eene laagheid, iets van eene schande hem in 't oor dan is bjj in een wip de straat op en holt naar.'t telegraafkantoor. Aan een spoorwegstation bij de aankomst van een trein. Zij (met een papegaai in de eene en een hondje in de andere hand.) Ja, Edu- ard, nu hebben we alles, geloof ik maar waar is het kind? Hij. Wel, dat heb ik jou gegeven. Zij. Dat weet ik, maar toen heb ik je het terug gegeven. Hij. Daar zul je het hebben, het kind zit nog iu de coupé. De straf. «Straf moet er zijn zei een lange slungel, die in eene school op de kleintjes moest passen, toen hij een boterham, die een hunner tot middagmaal moest dienen, opat. Practisch. D'Agnesseau, de beroemde Franscbe advocaat, had eene vrouw, die hem altijd een kwartier wachten liet voor dat zij aan tafel kwam of met hem zou gaan wandelen of visites maken. De verstandige man besloot van dezen geregeld terugkeerenden ledigen tijd gebruik te maken en besteedde dien aan het schrijveu van een rechtsgeleerd werk, dat vier quarto deeleu besloeg en zijn naam heeft vereeuwigd. In een hotel. Reiziger. Voor het logies be taal ik maar den balveu prijs. KellnerWaarom, mijnheer? Reiziger. Omdat ik den halven nacht nitt heb kunnen slapen. «Opgegeven." Van iemand, die als kind door de doctoren was «opgegeven", maar niettemin, gelijk wel meer geschiedt, leven bleef en een hoogrn ouderdom bereikte, zeide bij zijn dood een goed vriend «De arme vent heeft een lan gen doodstrijd gehad negen en zeventig jaren 1" Ook eene vergelijking. Papa, zeide een kleine jongen tot zijn vader, die nog uiet ge schoren was, uw kin ziet er net uit als de rol van de muziekdoos. Twee wegen éen doel. Tooneeldirecteur (tot een jongniensch die eene proeve zijner bekwaam heid voor hem heeft afgelegd). Als ik u een goeden raad mag geven, mijnheer, zie dan van nu af aan en voor altijd van het tooneel af. Jongmensch. Mijnheer! u vernietigt mijne toe komst 1 Ik heb altijd gedweept met de planken. Directeur. Tracht dan timmermansknecht te worden. Haarlem, 12 Mei. In de jl. Woensdag ge houden vergadering van den Gemeenteraad wer den van de acht punten, dien dag op de agenda voorkomende, slechts behandeld punt 1: goed gekeurde besluiten, en een klein gedeelte van punt 2: voorstel van B. en W., betreffende de ontworpen overeenkomst met de Duinwater- Maatschappij. Op voorstel van den Heer Enschedé, die we gens ziekte verhinderd was de vroegere verga dering bij te wonen, waarin deze zaak in ge heime zitting werd behandeld en die gaarne eenige inlichtingen zou ontvangen en tevens nog mededeelingen hieromtrent wenschte te doen, giug de Baad weder tot geheime zitting over. Na verloop van ongeveer een uur ving men aan met de openbare behandeling van het ontwerp besluit. De Baad kon echter, na uitvoerige bespreking van de algemeene beginselen van dit ontwerp, niet meer in behandeling nemen dan drie arti kelen. De 28 volgende zullen dus in eene vol gende vergadering, waarschijnlijk op Woensdag den 161en Mei a. s., worden behandeld. Tegen een herbergier hier ter stede is proces verbaal opgemaakt wegens het houden van twee verlotingen in zijn lokaal zonder hiertoe de ver- eiechte vergunning te hebben verkregen. Al ware deze aangevraagd, zou zij toch niet verleend zijn, omdat nooit loterijen in tapperyen worden toe gelaten. Jl. Donderdag heeft op de algemeene be graafplaats aan den Schoterweg alhier, de ont hulling plaats gehad van het monument, dat op het graf vaü wijlen den Heer A.De Waal Malejijt, door de zorg van een aantal vrienden van dien overledene, is opgericht. Door den Heer Jhr. C. F. Van de Poll werd hulde gebracht aao de verdiensten van den af gestorvene, waarna de Heer L. Schlegel, oudste schoonzoon van den ontslapene, het geschenk uit naam der familie aanvaardde en voor de betoonde waardeering zijn innigen dank uitsprak. Het monument is van wit marmer vervaardigd door de firma L. Sabelis Jr., naar een model van deu Heer J. A. G. Van der Steur, student aan de Polytechnische school te Delft. Een honderdtal personen woonden de plechtig heid bij. Bij de indeeling der lotelir.gen hier ter stede was aan een huis in de Koningstraat, door welke straat de meesten moesten heentrekken, een socialistisch pamflet aangeplakt zonder den naam van schrijver of drukker. Het werd spoedig door een goedgezind voorbijganger verwijderd en aan het politiebureau gedeponeerd. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. .1 ozej. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Bozenhoedje en de Litanie; te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Eiken dag iu de week te 3 uur het Bozen- hoedje. Maandag en de volgende dagen in de week, uitgenomeh Zaterdag, gedurende de maand Mei, 'e avonds te half 8 het Lof en Oefening van de Meimaand. Na die Oefening zal een der liederen van wijlen Mgr. Van der Ploeg worden gezongen. Zaterdag te half 8 wijding van de Doopvont en gezongen H. Mis, 's avonds te 6 uur het Lof en vau 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Zondag, het Hoogfeest van Pinksteren, te 10 uur de plechtige Pontificale Hoogmis. In de week de HH. Missen en de Catechismus, volgens gewoonte. Parochiekerk van den H. Antonins van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 met Onderrichting, te half 11 de Hoogmis met Predikatie, te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis tei eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar ge- wooute. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9 uur. De Hoogmis te half 11. Te 3 uur de Vespers, te half 5 Congegratie der H. Familie. Te 7 uur het Lof met Preek. Gedurende de Meimaand iu de week des avonds te 7 uur Oefeningen ter eere vau de H. Maagd. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. Vierde muziek-uitvoering in den Hout op Zondag 13 Mei a s., des namiddags van 2 tot 4 unr, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. II. Muller, Kapelmeester. Programma. 1. Marche, Soaveuir du pays natal; Degréz. 2 Onv. Robin des mers; Nihoul. 3. Satanella, Polka; Steenebrugen. 4 Fras Colina, Valse; Govaert. 5. Potp. der lustige Krieg; Strauss. 6. Our. La renaissance; Nihoul, 7. Ein Miirchen aua schöuer zeit, Walzer; Strauss. 8. Caprice héroique, Le reveil dn lion; Kontsky. BUBG. STAND DEB GEM. HAABLEM. Ondertrouwd: 9 Mei F. Rijbroek en C. Hagedoorn. P. Mulder en G. Teunisse. J. P. F. Van Rossum en W. F. Siepman Van den Berg. H. B. Huvsmans en P. Boers. Getrouwd: 9 Mei: J. L. Mager en J. Hougee,. L. De Waal en A. Retel. G. J. J. Hurkmans en A. Dekkers. J. Jorritsma en H. A. De Graaff. T. •lacobs en W. Boere K. M. Van Tuyl en T. Micdema. H. J. Heerens en H. Van der Mey. J. B. Kion en S. Poelgeest. P. Komen en P. B. Schipper. H. Luikmau en D. Groenewoud. P. De Zwart en L. Van de Werken.— 3. H. Kok en M. E. VanEedeu.— P. Vergers en C. Broekmeyer. H. Sombeek en A. Tem me. J. Prins en J. Pot. Bevallen.- 7 Mei A. M. Baumeieter-Menke, d. M. C. Busé-De Laat, d.-8 Mei: C. M. Leeuwenkamp-Van Baaren, d. W. Habiecht-De Vos; d. C. J. Kuypers- Geerling, d. (levenloos). G. A. Hozee-Begeer, d. (levenloos), 9 Mei: E. Van Hemert-Voet. z. 10 Mei: C. E. Verkerk-Dernisou, d. Overleden.- 7 Mei; E. Boeda, 7 j. M. Van Heer den, 2 j. J. M. Dielis, 74 j. H. Klaassen, 3 ra. T, Hutte; 3 mn. 8 Mei: L. H. Heeremans, 25 d. W. Puts- Sabel. 63 j. M. J. Van Eeuwijk, 2 mn.9 Mei: C. Van Staveren-Feye, 57 j. 10 Mei: T. Van Schooten, 25 j. R>eper, 50 j. G. A. Van der Willigen-Van Voorthuysen, 69 j. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 9 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 16, verkocht 15 voor 165 a 80, stier verk. „oor f vaarzen, verkocht voor f pinken 3 verkocht 3 voor f 40 a 20 graskalv. verk. foor I— nuchtere kalveren, 27 verk. 27 voor /5a 3, schapen. 254 verk. 198 voor t 21 a 12 Lammeren 64, verk, 42, f9 af 12. Varkens verk. c. per 5 ons. Biggen 15, verk. f a Paarden verk. f a f Veulens verkocht f af Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 3S stapels kaas, 4283 stuks, wegende 8639 kilo, hoog ste prijs f 31,— middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 9 Mei. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: 4runderen, 162 vette kalveren, Istequal. 1,00,2de qual./ 0,80 per kilo, graskalf a 101 nuchtere kalveren, 5 a 9, 1 sehapen en lammeren 226 vette varkens 36 a 42 c. per kilo. Leiden, 11 Mei. Kaas. Heden aangevoerd 4S partijen. Goodsche ƒ18 a 24. Derby a Edammer 2de soort a per 50 kilo en Leidsche a per 150 kilo. ALKMAAR, 11 Mei. Aangev. 500 H. L. Granen. Men besteedde voor tarwe 7.65 a.rogge 4,50 a 6,— gerst 5,50 a dito ehev. f 5,75 a haver ƒ3.60 a 4,25 paardeuboonen 5,25 s 5,50 bruine dito 9,50 a 12,duiven dito kanariezaad 6,75 a rood mosterdzaad 15,50 8—. geel ditokarwijzaad ƒ12,35 ablauw maanzaad 9,50 groene erwten 9,— a 11,— grauwe dito i 1,25 a vale dito 9,— s Witte a HOORN, 9 Mei. Ter waag gewogen 222 stapels kaas wegende 61,820 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 34, voor kleine ƒ28,— voor commissie, voor mid delbare LONDEN10 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 300, Schapenen Lammeren 5000, Kalveren 80, Zwijnen PrijzenBeste Runderen 2/4 a 4/8, Schapen en Lammeren 3 2 a 5/8, Kalveren 3/- a 5/4, Zwijnen 2/4 a 4/2. SCH1ED M, 11 Mei Montwijn per Ned. vat a f 7,25 Jenever f 12 75 Amsterd. proef f 14Spoeling f 1,40 Commissie f 1,40. GOUDA, Mei. Granen. Witte poldertarwe f 6,90 a f 7.10. roode dito f 6.30 a 6,40. angel dito f 7.20 a 7.30. jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f 7.50 a 7.70, mindere soort poldertarwe f 7.25 a 7-35 afwijkende dito f 6.30 a 6.40. polderrogge f 4.60 a 4.75. Zeeuwsche dito f 5.40 a 5.60. voor dito (per 70 kilo) f 4.— a 4.60. wintergerst f 4.80 a 5.—, zomer dito f 4.30 a 4 60. jarige chevalier dito f 6.a 7.nieuwe dito faHaver f 3.30 a 4.50 per heet. dito 6.50 a 7.50 per 100 kilo. Kookerwten f a 8.—. Witte boonen f a bruine boonen f 10.50 b 11.25. duiveboonen f a paardenboonen f a Mais. Amerik. I 7.60 a 7.75. Odessa a Cinquantine f 8.— a 8.25 per 100 kilo. Hennepzaad inlanctsch f 7.90. a 8.en buitenlandseh f 5.20 a 5.65 spelt f a kanariezaad f 8,25 a 9. Kaas. le qual. f 23 a 25.2e qual. 20.a 22.— zwaardere a Noordhollandsche f a aangevoerd 43 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 1.a 1,10; der weiboter f 0.75 a 0.90 Melkvee met tamelijken aanvoer, handel gewoon. Vette varkens met goeden aanvoer handel gewoon, van 18 tot 20 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel gewoon, van 17 tot 17'/s c- per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,80 a 1.— per week. Vette schapen met goeden aanvoer, ban- del iets vlugger, f 16 a 20. Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f2.50 a 5. Graskalveren met grooten aanvoer, handel gewoon, van f 6 a 14. DELFT, 9 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 190 a 250 dito 2de qual. 140 a 150 kalf- koeien, 1ste qual. f 180 a 23Ö dito 2de qual. 120 a 160, vaarkoeien le qual. 150 a 190, dito 2de qual. 80 a 110 vette kalveren, late qual. 50 a 68 dito 2de qnal. 25 a 45vette schapen lste qual. 19 a 26, dito 2de qual. f alamscha- pen le qual. 24 a 28, 2de qual. 17 a 20, vette lammeren a weilammeren 4 a 11 magere varken» 16 a 48 biggen f 4,a 9,— nuchtere kalveren f 3,—' a 13 paarden f 40 a 110 stiereD f 60 a 150, ossen f a ltundvleesch 58, 65 a 70 c.vet kalfsvleesch 70, 80 85 o., echapevleesch 54 a 60 c., lamsvleeschc. BEBLIJN, 11 Mei. De Keizer heeft een goe den dag gehad. Hij is tot 's avonds half 9 iu zijne schrijfkamer gebleven. Er zal waarschijnlijk morgen geen bulletin worden uitgegeven. De Nordd. Allg. Ztg. bericht, dat het huwelijk van Prins Heinrich met Prinses Irene van Hes sen op 24 dezer, den verjaardag van de Koningin van Engeland, op het slot te Charlotteuburg zal plaats hebben. MILAAN, 11 Mei. Bij den Keizer van Brazi lië hebben zich verschijnselen Van eeDe hersen ziekte geopenbaard. Dr. Semonna acht den toe stand bedenkelijk. LONDEN, 11 Mei. Iu het officiëele blad is de beschikking van het departement van koophandel opgenomen, waarbij de invoer van vee en schapen uit Vlissingen en België in Groot-Brittanuië van morgen af verboden wordt. DUBLIN, 11 Mei. De Afgevaardigde Dillon is tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld, we gens het houden van eene redevoering ten gunste van het veldtochtplan der Liga. DUINKEBKEN, 11 Mei. Boulanger, alhier te half 2 uur aangekomen, werd verwelkomd door het Boulangistische comilé. Buiten het sta tion stond een talrijke nieuwsgierige menigte, welke i/leve Boulanger" riep, hetgeen echter door sommigen met gefluit werd beantwoord. Bou langer heeft zich naar een hö'el begeven en zal morgen naar Douai vertrekken; er heeft zich geen enkel bizonder voorval voorgedaan. Voorspoedig bevallen van een ZOON 3. WOLKEN-Zonneveld. Leimuiden, 5 Mei 1888. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, pa voorzien te zijn van de HH. Sacramen ten, onze veelgeliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoedor, MARIA PETRONELLA DE BOER, Wed. Van AL- BE11TUS FBANCISCUS MA- BIANUS HOEFKENS, in dei. ouderdom van bijua vier en zeventig jaar. Uit aller naam, J. E. H. HOEFKENS. Amsterdam, 7 Mei 1888. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, meermalen gesterkt door de HH. Sacra- menteu, onze dierbare Vader en Behuwd vader, de Heet PETRUS JOSEPHUS CAE SAR, Weduwnaar van MA- BIA SOHWIKABT, in den ouderdom van 82 jaar. A. C. CAESAB. J. W. LOOTS. A. LOOTS— Caesar. P. CAESAB. F. C. CAESAB—Bobijn. J. M. CAESAB. E. M.CAESAB-VanKeulen. Breda, 8 Mei 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Gevraagd tegen a. s. eene B. K. 1 Augustus genegen huiswerk te verrichten, niet beneden de 24 jaren oud, en van goede getuigschriften voorzien. Adres persoonlijk, bij de Boekh. N. J. VEBHOEFF ZOON. Houttuin 63, Botterdam. Gevraagd tegen hoog loon, eene flinke B. K. niet- beneden de 25 jnar, van goede getuigschriften voorzien. Franco brieven of in persoon, Hotel de Gouden Kat, Gelder=che- kade, Botterdam. Een fatsoenlijke bekwame HUIS- HOUDSTEB, van middelbaren leeftijd B. K., zag zich liefst bij een Weduwnaar, met Augustus of eerder, geplaatst, goed met Kinderen kunnende omgaan en van de beste getuigschriften voor zien. Brieven franco, letter M H, bij H. J. E1JNDHOVEN, Pa- pierhandol, Utrecht. TE HUUB voor een klein gezin, op de Brederie, in de nabijheid van Zutphen en Voorst. Dadelijk te aanvaardeu. Brieven aan Nota ris WILBRENNINCK, te Voorst. Een Weduwnaar met Kinderen vraagt een R. K. uit den burgerstand, niet bene den 30 jaar, liefst van buiten. Adres met frauco brieven, motto Huishoudster, Hulppostkantoor Diemerbrug. in het Gooi, eeu CAFÉ-RES TAURANT met Vergunning. Huurjaren eu volledige Inven taris. Te bevragen bij Notaris MUNNIKHUIZEN, Naarden. Bij de Uitgevers te HAABLEM, is verschenen: IN DE door L. A. LAUREY. Prijs 25 Gents. te Haarlem, is de inteekening opengesteld op de getrouwe na bootsing van het Album het monumentaal geschenk van Nêerlands Katholieken aan ti-r trelegenh'-id vau diens GOU DEN PRIESTERFEEST. De prijs vau dit kostbaar prachtwerk is f 30.— ff#" Slechts een zeer be perkt getal exemplaren wordt in den handel gebracht. DEVENTER WINKEL. Boter van 30 tot 60 Cts. p. Vs kilo- Rookworst 35 Zaandammer Mosterd 19 Cents per kilo. zijn dagelijks voorhanden tegea billijken prijs. Gedempte Oude Gracht 107. M. VAN DEUESEN. /bevraagd tegen 1 Juni, een B. 1 K. JONKMAN, bekend met het vak Manufacturen. Brieven franco, letter K V, Boekh. BAN NING EIJLERTS, Schippers- gracht, Amsterdam. De bekende UTRECHTSCHE van RENNES, verpakt in luxe- blikken van f 0,50, f 0,85 en f 1,00. Alleen-verkoop voor Haarlem. bij de Groote Markt. in nette verpakking, van 17V2 cents per doos en hooger, tot f 5,in KüPPERS' Boekhandel, Jansstraat 25, Haarlem. gevraagd, B. K., om zoo spoedig mogelijk geplaatst te worden, bij T. VEBHOEFF, te Breukelen. In de VERGADERING van 2 MEI 11. is met bijua ALGEMEENE STEMMEN tot CANDIDAAT voor den GEMEEN TERAAD bij de verkiezing op DINSDAG 15 MEI a. s. gesteld: de Heer Lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, alhier, die met den meesten aandrang den Kiezers wordt aanbevolen. Het voorloopig Bestuur der Kiesvereeniging voornoemd: A. C. WALLEB, Voorzitter. Joh. DE BREUK. H. BRONGERSMA. DE HAAN HUGE1SHOLTZ. J. H. KRELAGE. RETHAAN MACARÉ. W. H. VOET. Witte-, zwarte- en Patrijs-Italianen en Langshannenper stuk 15 Cts. Goudlakensche-, Padua-; en blauwe Andaluziërsn 20 n Witte Cochin-China's20 Wijandotten40 Versehe Eieren5 Kennemerstraat bij de Frans Halsstraat, HAARLEM. 73 w O» i Medicinaal WATER M O fl s ut o 3 O U DER i levert, onder controle van den Heer N. VAN DER SLEEN, La boratorium voor scheikundig onderzoek alhier, alle soorten van Princesse-Bieren, Bass Co. Stout, Raven's Extra Stout, Vollenhoven's Extra Stout, Beiersch, Pilsener en Lager- bier eu verder alle soorten tegeu concurraercuda prijzen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3