BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Volgens De Wereldburger zal de co m- mandant-generaal der Zuid-Afrikaanscbe Kepu- bliek, de Heer Piet Joubert, cene Europeeeche reis ondernemen en dan ook Nederland bezoeken. Voor geest en hart. We moeten ons over de kruisen verblyden; Want alle verdienste komt voort uit 't lijden Het heerlijkst lustpaleis der aarde Heeft bij den Hemel toch geen waarde. Het kruis, dat God geeft,kunt gy dragen, Als kracht ontbreekt, dan kunt gij vragen. Om 's Heilands wil vervolging lijden, Dat lot is waarlijk te benijden. Doorn en distel steken zeer. Valsche tongen nog veel meer. Ter behartiging. Men roept zoo spoedigach en wee Maar doet er niet veel voordeel mee. Draag liever met geduld die pijn, Dat zal u zeer voordeelig zijn. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. «o 3/, êÖ'/s PARIJS, 15 Mei. Ia een bericht uit Berlijn aan den lemps wordt verzekerd, dat Duitschland geweigerd heeft zich met Rusland te vereenigen tot een nieuwen stap tegen Prins Ferdinand van Bulgarije, en dat de diplomatieke verhouding tusschen de beide lauden zeer is gespannen. Boulanger is te Anziu met dezelfde mauifestatiëu ontvangen als iu de overige plaatsen van het Noorder departement. Hij ontving er de mijnwerkers. De Afgevaardigde Laguerre hield eene rede ter eere van Boulanger. Hij zeide dat diens rol nu eerst begon. Te Valenciennes is Boulanger teruggeko men te midden van tallooze toejuichingen. Een diner van 600 couverts is door Bou langer ter eere van de pers gegeven. MILAAN, 14 Mei. De Keizer van Bra zilië heeft gisteren eeu goeden dag gehad. Men gelooft., dat het gevaar is geweken. BERLIJN, 14 Mei. De Keizer heeft een zeer goeden nacht en verkwikkendeit slaap gehad en is te 10 uur opgestaan. De otte ring is verminderd. LONDEN, 14 Mei. Aan de Standard wordt uit Constantinopel geseind, dat on danks alle tegenspraak de Eugelsch-Turk- sche onderhandelingen omtrent Egypte worden voortgezet. Aan boord van den gouvernements- stoomer Sperwer is (er reede van Macassar het volgende voorgevallenDe bemanning had ge- exercecrd, en de wapens werden door een ma troos, die daarmede belast was, schoongemaakt en opgeborgen. Terwijl hij daarmee bezig was, ging hij, met een geweer bij zich, schijnbaar zonder erg en zonder in het minst argwaan op te wekken, naar een stoker, die aan de werk bank stond en bracht spelende den loop van het wapen tegen diens hoofd onder het uiten van de woorden: „Kameraad, ik zal je dood schieten", waarna hij aftrok. Er volgde echter geen schot, zoodat zelfs de stoker dacht met eene grap te doen te hebben. Eeuige oogenblikken later kwam de matroos echter opnieuw terug en herhaalde hetzelfde spel als de eerste maal, doch nu ging het geweer wèl af, en kreeg de arme stoker het volle schot dwars door het hoofd heen, zoodat hij onmiddellijk dood was. Toen men den moor- deuaar overmeesterde, kon niet belet worden dat hij op het dek viel en zijne handen in bet bloed van den gevallene doopte en vervolgens die ban den aflokte, onder de opmerking dat de smaak eenigszins //asem" was. Vreemd is het dat de stoker zón weinig wist hoe innig hij door zijn collega werd gehaat, dat hij zich voor de tweede maal waagde aan een spel, dat voor hem op zoo dramatische -vijze afliep 1 De Servische Skoepchina heeft besloten eene belasting te heffen van 10 gulden van elke „tournure" die in het Koninkrijk Servië wordt verkocht. Jovis, de bekende luchtreiziger, is bezig mag men den Parijschen correspon dent der Chronicle gelooven met het maken van een luchtballon, waarin hij in het najaar vau New-York naar Europa hoopt over te steken. De ballon zal genoemd worden „Atlantic" en hoog zijn 200 voet bij een inhoud van 25000 M3. Met mand, instrumenten en passagiers mag hij 9000 Engelsche ponden wegen. Met vijf passa giers hoopt hij 70 mijlen per uur af te leggen. Drie en een halve dHg na zijn vertrek denkt hij iü Ierland of Noorwegen te landen. De reis ia wetenschappelijk en zal 8000 pd. st. kosten. In het Groothertogdom Olde n- burg wordt de daar bestaaude Zondagswet zeer gestreng toegepast. Een kleedermaker te Olden burg o. a. werd dezer dagen veroordeeld tot 1 Mark geldboete of een dag gevangenisstraf, omdat hij des Zondagsmorgens onder kerktijd met een pantalon over den arm door de Oderstrasse was gegaan. Te Goriucbem vertoeft een uit Rusia: d geweken Israëliet, de Heor Salomon Eckerliug uit Balta, een beklagenswaardig offer van de vervolgingszucht tegenover Israëlieten. De Heer Eckerling was vroeger fabrikant, verheugde zich in eene bloeiei de fabriek en eene geluk kige familie, maar thans is bij gebroken naar lichaam en geest, van zijne spraak bijna geheel beroofd, daar hem de long is uitgesneden, en half blind iloor het uilsteken van een zijner oogen. Alles wat bij aan goederen bezat weid hem ont nomen, zijne fabriek in brand gestoken, zijn va der en 2 zijner kinderen door zijne oogen ge dood en zijne vrouw verminkt. De ongelukkige heeft thans nog eene oude moeder, zijne vrouw en 5 kinderen, voor wie hij moet zorgen. Te Delhi vielen zware ijsklompen van den hemel gedurende een tweetal minuten, een der hagelkorrels, in den tuin van het zie kenhuis opgeraapt, woog anderhalf pond en een andere nabij het telegraafkantoor, woog twee pond en was zoo groot als eene kleine meloen. Een barometer. Het vet van een soort van marmot, iu Pennsylvania woodchuk genaamd, moet volgens de Reading Herald eene uitstekende stof zijn om een weerglas te vullen. Het vet is olieachtig, doch vier-en-twintig uur voor net begint te regenen wordt de olie troebel, en met eenige oefening kan men uit den aard der troebel heid bepalen welk weer er zal komen. Het is niet zoo onwaarschijnlijk, dat het vet vau sommige dieren op gelijke wijze wordt aan gedaan door komende weersverandeiingen, en dat daarin bat geheim ligt van de grootere kennis van het wtder bij sommige dieren. Het vet van den woodchuck zou in een ander klimaat wellicht van streek raken, doch in elk land is misschien het een of ander dier te vinden, welks vet gelijke eigenschappen heeft. Weerprofeten onder de dieren zijn er genoeg; aileeu kunnen wij buuue voorspel lingen meestal niet lezen. In eene school te Nashville (Yer. Staten) kwam dezer dagen een dolle hond binnen rennen, die de kinderen dreigde aan te vallen. De daar aanwezige onderwijzeres, de achttien jarige Miss Green, stelde zich echter, met eene zware liniaal gewapend, tus9chen hare leerlingen en het woedende dier. De hond vloog haar near de keel, maar zij weerde hem af met krachtige slagen hij scheurde hare kleaderen aan flardenmaar het kloeke meisje hield stand, tot al de kinderen waren ge vlucht. Toen wist zij zelve vaardiglijk te ont vluchten en den hond op te sluiten in het lokaal. Daarop begaven baar de krachten en viel zij in zwijm. Twee mannen met geweren, die ter hulp kwa men opdagen, schoten den hond dood. Uit dankbaarheid gaf de bevolking der kloeke onderwijzeres een rijpaard ten geschenke. Te Würzbnrg is een onderoffi cier, de brigadier Gottel, tot ten jaar gevangenis straf veroordeeld wegens het mishandelen van soldaten. Ni.t minder dan 22 door hem geslagen en getrapte soldaten hadden eene aanklacht tegen hem ingediend. Daaronder was er een, wieu Gottel door een slag om de ooren het trommelvlies ge broken en een ander wien hij een arm had stuk geslagen. En dan voerde Gottel nog tot zijne verdediging aan, dat hij niet erger gehandeld had, dan ieder ander goed Duitsch onderofficier. Het aantal nieuwe Duitsche goud- stukkeu van 20 Mark, met het borstb-eld van Keizer Prederik, is voorloopig op 500 000 be paald. Er zijn reeds 125,000 van in omloop ge bracht. De Engelsch-AuBtralische Ko- loniën schijnen al evenmin op Chineesche be volking gesteld te zijn als de Californiërs. De Chineesche Gezant te Londen, die eene inspectie reis door die Koloniën heeft gemaakt, en daarbij bemerkt heeft, dat zijne landgenooten met extra belastingen worden bezwaard, in tegenstelling met andere emigranten, heeft tot Lord Salisbury, den Engelschen Minister, deswege eeu protest gericht, zooals hij dat reeds aan de betrokken Gouver neurs in Australië had gedaan, nu ook het eiland Tasmania met een dergelijk wets-outwerp bezig is. De Engelsche Regeering, die gaarne met de Chineesche goede vrienden wil blijven, heeft hare Gouverneurs iu Australië om inlichtingen omtrent de klachten »an den Gezant verzocht. Zekere J. D. K. te N ij m e g 0 n, die Woensdag jl. op eene bruiloftspartij als bedien de werkzaam was, en daar mede het noodige schijnt genoten te hebben, werd den volgenden ochtend meer dood dan levend gevonden in het veld onder Hatert, werwaarts de man, in plaats van naar zijne woning terug te keeren; was afgedwaald. Gisteren-ochtend is hij overleden. In Eindlay Ohio, is «an tienja rige jongen, de zoon van een Boheemnch glas blazer, die roode oogen heeft. Natuurlijk slaat dit op de kleur vau den pupil; roode oogen beeft men anders genoeg, om het even of het komt van schreien of van uien schoonmaken. Doch de oogen van den tienjarigen Martin Rolling zijn rood als die van een wit konijn en overdag kan de knaap nagenoeg niet zien. Al thans een voorwerp dat verder dan tier, of twaalf voet van hem verwijderd is, wordt zoo onduide lijk, dat hij het niet kan herkennen. Zoodra echter de avond valt, begint de knaap beter te zien, en in den nacht bij het flauwe licht, dat nooit geheel en al verdwijnt ziet hij goed en beter dan menigeen btj daglicht. De knaap is gezond en heeft verder geen en kel gebrek. Een zeer zeldzaam kippenei wekt te Erederiksoord de verwondering van ieder, die het ziet. Het overtreft in zoover het beroemde ei van Columbus, dat het wil blijven staan, zonder dat men den kop Verbrijzelt, maar 't moet het tegen dat ei weer verliezen, omdat het geheel ledig is en dooier noch wit bevat. Het heeft den vorm en afmetiugen van een gewoon kippenei, alleen is het aan een der punten een weinig meer afgeplat. Aan het ei is geen spoor te zien van eene opening hoe gering ook, of van een be hendig toegemaakte breuk. Het is gevonden op het erf van den landbouwer Euber, te Nijett- sleek, en thans in bezit van den Heer K. Ca- pinga, onderwijzer aldaar. Het is zoo licht ah een veder en zeer broos. Natuurlijk vraagt men zich af hoe de dop zich gevormd kan hebben, zoodat hij uiterlijk een gewoon kippenei ver toont. De Heer J. Van Wijngaarden, Raads lid te Papendrecht, tegen wien eene gevangenis straf van drie maanden was gfëischt, omdat hij een jongen, die hem met eene slede tegen de beenen reed, in drift een stokslag bad toegebracht, is veroordeeld tot f i50 boete. In het Glazen Paleis te Londen is onlangs eene nieuwe verlichting aangebracht, welke zoowel het gas als de electriciteit-verlich- ting verre overtreft. Dit nieuwe licht, „Licigen" genaamd, moet zoo helder zijn, dat men daarbij op een afstand van 150 pas kan lezen. Ter gelegenheid van het jubilé van Koningin Victoria, gaf eeu edelman, woonachtig in het dorp Shropshire, een feest aan de bevol king. Tot de feestelijkheden behoorde ook mast- klimmen. Eon mast was behoorlijk met zeep be smeerd en aan den top waB een schapenbout als prijs opgehangen. Een arbeider, W alker genaamd, verklaarde den schapenbout te zullen veroveren, doch een paar uren vóór het mastitlimmen begon, schudde hij den mast zoo erg, dat de schapen bout naar beneden viel, waarop bij er mede van doorging. Deswege wegens diefstal voor den rechter gebracht, werd hij vrijgesproken omdat erquaeetie bestond of er in dat geval wel van diefstal sprake kon zijn. Walker was daarop onbeschaamd genoeg, om wegens kwaadwillige vervolging een proces om schadevetgoeding te beginnen tegen den edel man, die het feest had gegeven, en werkelijk werd hem 50 toegekend. Doch er volgde ten appèl, en daarbij werd dit vonnis vernietigd en verklaard, dat er geen grond vcor schadever goeding bestond. Vreemde processen als dit, zijn zelfs in Engeland zeldzaam. Modern. Jonge vróuw (tot hare keukenmeid). M«ar, Befje, hoe is 't mogelijk dat gij den visch nog wascht, dat is immers onnoodig, 't beest is ziju ieveu lang in 't water geweest. Onbedacht. Bureauchef. Hoe durf je zoo onbeschoft tegen mij te spreken? Ben jij chef of ik? Klerk. Ik weet zeer goed, dat ik het niet ben. Bureauchef. Waarom spreek je dan zoo vlegelachtig? Altijd dezelfde. Mozes (tot den winkelier). Hebt ge nog stof van de japon, die mijue doch ter draagt? Winkelier. Tot mijn leedwezen moet ik u zeggen, dat mijn voorraad is uitverkocht. Mozes. Dat spijt me; ik zou de japon gaurne willen laten prolongeeren. Een wenk. Gids (bij een gapenden afgrond tot een toerist). Ziet ge, hier is in den vorigen zomer een reiziger in gevallen hij had mij slechts een gulden fooi gegeven. Bij den geneesh'eer. Stottert uw zoontje altijd, Mevrouw? Dame. Niet altijd, alleen wan neer hjj spreekt. Naïef. Kleine Anna. Mama, de kleine Jan wil geen pap eten, mag ik hem een stukje van mijn appel geveo? Moeder. Maar zie je dan niet, dat Jantje nog geen tanden heeft om te kau wen? Kleine Anna. Dat is waar, Mama, maar mag ik dan de uwe halen, die op de waschtafel in uwe slaapkamer liggen? Eene goede huisvrouw. A. Z?g eens, amice, kan jou vrouw koken? B. Koken kan ze, maar ik kan het gekookte niet eten. Haarlem, 15 Mei De Burgemeester dezer gv- meenie, Overwegende dat in de gemeente Velzen een geval van hondsdolheid is voorgekomen Gelet op de artikelen 2 en 3 der wet van 5 Juni 1875 (Staatsblad No. 110). Gelet op de aanschrijving van den Heer Com missaris des Konings in deze provincie dd. 12 Mei jl., No. 132/3396 le afd. beveelt dat gedurende vier maanden, te rekenen var. gisteren alle hondendie zich buiten woningen of vaartuigen (geene openbare middelen van vervoer zijnde) in deze gemeente bevinden en niet binnen een afgesloten erf aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van een muilkorf, volgens het door den Minister van Binnenland- Bche Zaken vastgestelde model, dat ter Gemeente- Secretarie ter bezichtiging ligt. De Burgemeester dezer gemeente brengt ter kennis, dat van heden af tot nadere aan kondiging, wegens herstelling van het klokken spel van den toren d-r groote kerk, het slag en speelwerk zullen stilstaan. Met ingang van 1 Jur.i a. s. is de Heer F. H. Van Beynenchef-de-bureau bij de Holi, IJzeren Spoorwegmaatschappij, benoemd tot sta tionschef te Amersfoort, bij diezelfde Maafsckappy, lijn Amersfoort-Keileren. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Bevallen: 9 Mei: M. Groenendaal-Kort. d. en z. 11 Mei: FMastenbroek-De Jonge, d. E. H. Gabricls- Huisken, z. S. C Nix-Nix, d 12 Mei: J. Koster- Vlottes. z. M. W, Menks-Hetem, d. J. M. Spren- gers-Bosse, z. E. M. Van Elk-Swart, z. (levenloos). 13 Mei: A. M. Theys-Wester, z. Overleden: 10 Mei: W. Van Leeuwen. 65 j. 11 Mei: H. W. Van Bilderbeek, 3 m. 12 Mei B. C. Kenzen. 61 j. D. Voogael, 13 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 11 Mei 1S88. 1 W. V. te Zaandam. Eenv. belediging, f3 boete of 2 dagen hechtenis. 2, J. K. te Haarlem. Het als bewaarder onttrekken van goederen aan het daarop gelegd beslag. 5 dagen gev. straf. 3. C. B. te Heemstede. Beschadiging van eens anders goed. 3 dagen gev. straf. 4 C. H. te Westzaan. visscherij-overtreding en belemmering van handelingen der politie. 3 dagen gev. 9traf en 2 boeten van f3 of 2 dagen hechtenis voor elke boete, verbeurdverklaring van visch en schakels met last tot uitlevering, subs. 2 dagen hechteriB. 5. J. VanS. en C. J. Van S. te Haarlemmermeer, Mishandeling. Vrijgesproken. 6 P. H H. te Haarlem. Mishandeling, f8 boete o( 3 dagen hechtenis. 7. H. van W. te Heemstede. Diefstal. Vrijgesproken. 8, G. Z. te Beverwijk. Diefstal. 3 dagen gev. straf. 9. A. K. te Haarlem (gedet.) Diefstal. 3 maanden gev. straf 10. S. P. K. te Edam. Diefstal zonder oordeel des onderscheids. Bij verstek, ontslagen van rechtsvervolging met last tot op voeding in eeu rijksgesticht tot 31 October 1893. Z. D. H. Mgr. P. óeyten. Bisschop van Breda, heeft benoemd: tot Rector in het Pensionaat te Dongen, den Weleerwaarden Heer O. M. A. De Leeuw; tot Kapelaan te Leur, den Weleerw. Ileer P. J. Jougeneelen; en tot Kapelaan te S. Jansteen, den Weleerw. Heer P. Martens, Priester van het Seminarie. Be Zeerw. Heer P. J. P. Van Etten, Pastoor der H. Antonius-Abt-parochie te Oud-Delftshaven, heeft, naar wij vernemen, ontslag uit de pastorale bediening gevraagd, om in de Orde van den H. Augustinns. te Utrecht te treden UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. Rotterdam. Parochiekerk van St. Antonius Abt. Uitgeloot aandeel No. 72 en van de rentelooze leening letter T. MARKTBERICHTEN. HAARLEM 14 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 7,25 a 7,35 rogge f4.90 a f Haver t a f gerst f diiiveuboonen t 6,75 a 7,20paardenboonen f bruine booneu f a f1 Gr. erwten f af AMSTERDAM, 14 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 837 runderenvan welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.64. dito 2de qnal. f 0.56 dito 3de qualiteit J 0,49 per kilo; melk- en kaifkoeien f 130 a 220, graskalv. a 126 nuchtere kalveren 4 a 9, 730 schapenen lammeren a 488 vette varkens 34 a 41 c.; beide per kilo.—biggen f a paarden f a ALKMAAR, 12 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen isals volgt:58 koeien/100 a 160,45nuchtere kalveren ƒ7 a 14, vette kalveren a972 schapen 10 a 25 varkens fper kilo, 265 ma gere dito 11 a 18, 15 bokken 4 a 10, 4 paarden 60 a 225, 1658 lammeren f 6 a 12. ALKMAAR, 14 Mei. Ter veemarkt werden ver kocht 3 koeien vau 160 a 240, 266 kalveren van f35 a 96 24 nuchtere dito van f 6,— a 12 7 schapen t 11 a 18, 149 varkens a 32 a 44 c. 38 magere 13 a 17 per kilo. HOORN, 12 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 6,25 a 8,heet. rogge f3,75 a 4,50 heet. gerst 3,75 a 5.heet. haver f 2,75 af 4,mosterdzaad a— heet. bruine I 8,25 a 13,— gele 10,25 a 15. heet. paardeboonen t 5,25 a 6,heet. erwten f 7,25 a 14,— heet. groene f 9,25 a 12, heet. grauwe f 10,50 A 14 heet. witte 8,25 af 10 heet. aardappelen a manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor pryzen betaald waren als volgt: paarden van f 60 tot 90, veulens fa —koeien van (90 tot 180 kal veren van 6,tot 15, schapen van 20 tot 30, lammeren van 5 tot 13,varkens van 12 a 20, zeugen 25 a 35, biggen van 5.a 8,— LONDEN, 14 Mei. Ter Veemarkt ziju aangevoerd Runderen 2400. Schapenen Lammeren 15000. Kalveren 120 Zwijnen 60, Prijzen: Beste Runderen 2/4 a 4/9 Schapen en Lammeren 3/2 a 5/9, Kalveren 3/- a 5/4. Zwijnen 2/4 a 4/2. ROTTERDAM, 14 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: - paarden. 218 mnderen, 113 vette en graa- kalveren, 2 nuchtere kalveren, 281 schapen of lam meren, 466 varkens, biggen, bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 74 e. 2de qnal. 70 c„ 3de qual. 65 c.; kalveren 1ste qual. 105 2de qual. 90 a S0c., schapen 60 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 14 Mei. Moutwijn, per ned. vat 7,25 Jeueverfl2.75, Amsterd. proef f 14,spoeling f 1,40 dito commissie f 1,30. Amsterdam, 14 Mei 1888. Prijzen der onderstaande etfectenganoteer. pCt. do koers. Nederland. Certif. Work. Schuld. 2l |75l/4 8 |88»/i« 3'99»/,. Hongarije. Obi. Leaning 18675 Italië. Oostenrijk Portugal. Rusland. Spanje. Goud leeningb Obl. Pausel. Loon. 1860-64 5 Obl. iu papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten). 1853-84 8 bij Dope& Oomp. Oude Ru.sou 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Am.t. L 20-100 5 Obl. builen). 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 1865. 5 1869. 6 ibgypte. Obl. Leeniug f8764 N.-Amorii.«. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligation4', Peru. Leeuing 18706 18725 Ooatemljk. Aand. Nationale Bank. .dirid Nederland. Hol]. Uz. Spw. Aand. 11. tot Expl. St. Spw. Aand. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 1878. Halte. Zuid-Hal. Spoorw. Obl.. Rualan.i Gr. pw. Maatsoh. Aand,. Balti rho Spw. Aaud.. Jelez Griasi Obl5 Kiew Biest AandS Kursk Ghark. Obl. yiOOO, Morschansk Syaran Aand.. Riaschk Wiasma Bumenie Aandeden Spw Amerika Chicago N. W. Gert. Aaud.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 1 JPKEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 5 5 5 div JUelgle Oostenrijk Hualand r Gemeente Grediet blad Antwerpen 1887. Staalsl 18 5 4 1860 1864 1864 1866 98'/, 913/i 91'/, Geldkoers prolorgatia 2 pet. 63 101 80»/,, 97 47 61", 123/, 80'/, 104'/, 281/, 143/, 18 Vu 117'/» 147'/s 118'/, 79»/i. 137'/, 89 10 108 54'/, 865/i» 953/8 26'/, 26'/, 140'/, 25»/, 120'/, 96'/, 111 103", 102'/, 89 104'/, 106 133'/, 132 122'/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3