De Heer W. A. Scho 11en te Gro- ningen, die in't afgeloopen jaar G50 ladingen turf uit Stadskanaal gebruikte als brandstof voor zijne, in de Provincie Groningen gelegen, fabrieken, heeft nu eene aanzienlijke hoeveelheid steenkool aangekocht, aangezien door de werkstakingen in het veen er kans bestaat tot eeuige prijsverhooging der fabrieksturf en de steenkool, bij de geringste prijsverhooging, voordeeligtr wordt dun turf. Voor geest en hart. De moederliefde duldt alles, verdraagt alles ou offert alles op zonder dank te ont vanger). Niet de klok, die het hardst tikt, gaat bet best. Het ongeduld heeft vleugels en vliegt het doel voorbij; rijp overleg pakt zijn koffer met omzichtigheid en mist soms den trein; de wil gaat te voet en komt waar hij wezen wil. Men bewondert nooit overluid, wat men benijdt. De laster doet deuken aan valsche munt; menigeen, die nimmer valsche munter zou willen worden, schroomt toch niet, ze uit te geven. Ter behartiging. Hoe meer gij leert de menschen keunen, Hoe meer gij hunne fouten ziet; Hoe meer gij echter God leert kennen, Hoe meer gij Hem uwe liefde biedt. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. nu/,, Op den spoorweg Mosco u-K u r k s zijn twee treinen aan het station te Galitsynd tegen elkaar geloopen, Omstreeks dritig wagens zijn verbrijzeld, elf reizigers zijn gedood en zeven- eu-twiutig gewond. cotofverplaatsend, woelziek gastje, ohaosvormend, waar gij komt, ffiuivringwekkend, keimlijk, tast je Overal, hoe men ook bromt; Onrustbarend is uw woelen, Izjaar en vreeslijk uw bestaan, gannenplaag! laat ge n gevoelen, ï»ch, 'tis met de rust gedaan. !®-an u hebben velen 't land Wijk uw naam slechts, aan den kant. R. N. In de gistere n-m id dag gehouden vergadering van aandeelhouders der onderne ming Krasnapolsky te Amsterdam, werd het verslag over 1887 uitgebracht, waaruit bleek dat de toestand der onderneming voortdurend gun stig is. De winst over 1887 was ruim f 20,000 grooter dan over 1886, welke meerdere winst ge heel tot afschrijving werd aaugeweud, terwijl, eveuals ten vorige jare, 7 pet. dividend wordt uitgekeerd. Het geheele bedrag der afschrijving over 1887 is ca. 50000. Twee bekende Amsterdamse he straatfiguren, nl. de „Japaneesjes", Crisliaon Bnt- ting en zijne zuster Catharius, zijn in bet R. K. liefdehuis te Amersfoort opgenomen. Men kent de geschiedenis van Enoch Arden, door Tennyson in dichtmaat be zongen. Een psudant doet zich thaus in Frauk- rijk voor. Twee Fransche soldaten waren in deD oorlog van 1870 gevangen genomen en, wegens ern stige vergrijnen tegen hunne bewakers, tot eene lange vestingstraf in eene Duitsche stad veioor- deeld. Hunne echtgeuooten, vermoedende dat ze waren gesneuveld, zijn iu clieu tusschentijd her trouwd; groot was dau ook de wtderzijdsche ver bazing;' toen na een verloop van 18 lange jare de doodgewaauden, door de amnestie des Kei zers uit de gevangenis ontslagen, ia hun dorp terugkeerden. Een doofstomme in Opper-Sile- zië heeft Dr. Mackenzie aangeboden zijn strot tenhoofd te laten wegnemen, als de Keizer daar mee ware te helpen. Mackenzie heeft den man hartelijk bedankt, maar verzekerd, dat zijue offer vaardigheid geen nut zou hebben. Turen d naar de lieve maan en naar het heerlijk uitspansel met zijne millioenen ster ren, wandelde, het hoofd ten hemel verheven, verleden Dinsdag een vreemdeling, de heer P. van Amsterdam, die in dit grootsche tooneel zeer ver- diept scheen te zijn, door de straten van Eind- hoven. Hij kon er weinig aan denken, dat op dit oogenblik het argusoog van een dienaar der heilige Hermandad hem op eenigen afstand be loerde. De politiedienaar kon bet blijkbaar met met zich zalven eens worden. Is hij hel? of is hij het niet? scheen hij zich af te vragen. Hij was het echter niet, zooals later bleek, toen de vieimdeling, na door den politieman naar de wacht te zijn gebracht, zijn identiteit kon beves- stigen. Dat de heer P. over deze arrestatie, ten gevolge wellicht van een minder goed begrepen signalement, slecht gestemd was, laat zich licht begrijpen. Het Engelse he humoristische blad Tit Bits heeft een geheel nieuw middel gevonden, om gelezen eu verkocht te wor den. Het betaalt namelijk 100 pond sterling aan de erfgenamen van dengene, die gedood wordt bij een spoorwegongeluk in Engeland, mits het jong ste nummer der Tit Bits bij den gedoode is ge vonden, op het oogenblik dat het ougeluk ge beurde. Reeds hebben twaalf uitbetalingen plaats ge had. Het had reeds geruimen tijdde aandacht van het R. K. armbestuur te Zwolle getrokken, dat de armbussen in de R. K. kerk in de Nieuwstraat veel minder inhielden dan ge woonlijk. Men waarschuwde den koster, en deze kreeg reedB spoedig vermoeden op zekeren A. H., die bijna dagelijks in de middaguren ter kerke kwam. Om zekerheid te verkrijgen verschool hij zich Zaterdag-middag achter het groole altaar, en had de voldoening den dief op heeterdaad te betrappen. Hij waarschuwde den Pastoor, die de hulp iuriep van een politie-ageut. Deze posteerde zich des anderen daags op dezelfde plaats waar de koster gestaan had, maar de dief was ditmaal voorzichtiger eu keek achter het altaar. De agent arresteerde hem daar eu bracht hem op het bureau van politie. Hij werd nog in het bezit gevonden van ee uige kleverige centen, die hij, naar de koster ver zekert, door middel van een lijmstokje uit de bus moet gebaald hebben. De beschuldigde is eergisteren voor den rechter commissaris geboord, die, niettegenstaande hij ontkende, termen vond tot voorloopige aanhou ding. L. Pincoffs leeft te Chicago, naar men ons meldt, els een waar gentleman, fijner nog dan iudertijd te Rotterdam. Hij heeft er eene sigarenfabriek, waarop circa 600 werklieden ar beiden. Een zijner zoons is directeur der Beurs aldaar. Te Najudietendorfis een jong paar- tje getrouwd op denzelfden dag waarop de ouders der bruid hunne zilveren en hare grootouders hunne gouden bruiloft vierden. De gevaarlijke vrouwen-gewoonte van spelden in den mond te houden, waarvan men reeds zoovele afschrikkende voorbeelden zag, heeft dtz-r dagen weder een slachtoffer gemaakt te Frankfort a/M. Een jong meisje, dat bij het aan kant maken van eene kamer eene spe'avond, stak die in den mond en slikte ze in, toeu zij met iemand, die de kamer binnentrad,wilde spreken. Zij verkeert nu iu een zeer bedenkelijken toestand. De Gemeenteraad van Tilburg heeft den prijs van het gas met 1 Julie, k. op 6 cent per M3 bepaald. Naar gemeld wordt, zijn de socia listen te Almeloo er in geslaagd een terrein te koopeu voor eene vergaderzaal en eene coöperatieve bakkerij. Sommige roofvogels kunnen dik- wijls met goed gevolg tam worden gemaakt. Iu Noordlaren (Gron.) o. a. is eene kauw, die zoo tam is; dat zij met de werklieden naar het land gaat en 's avonds, meestal zittende op den schou der van een der arbeiders, weer even gewillig met hen huiswaarts keert. Aan verschillende landeigenaren in da Haarlemmermeer, zijn keunisgevingen ge zonden, dat eerlang vanwege de genie opmetiugen zullen gedaan worden voor een door het Depar tement ac Oorlog aan te leggen Slaperdijk van Vijf huizen tot Hoofddorp en van daar tot Aals meer. Op de hoogte. Heer. Heeft u al eens bet noorderlicht gezien, Mevrouw Dame Neen; nog niet; waar kan men dat koopeu? De noviteit. Dame (in den boekwinkel). Wat nieuws hebt ge Bediende. Het nieuwe werk van Meiati, of.... Dame. Neen, neen het allernieuw ste, 't liefst vau Bosboom-TouBsaint of Tollens. Verholpen. Gast. Te drommel, wat is dat vleesch vandaag taai't is bijna niet te snijden. Kastelein. Jan, geef mijnheer den messenslijper. De niet-taalkundige kassiers. Uw nieuwe kassier schijnt niet best op de hoogte van de Nrderlandsche taal te zijn. Hij verwisselt gedurig de en den. Dat is toch beter dan de vorige die ver wisselde meermalen het mijn en dijn. Bezorgd. Een koopman kreeg op zekeren dag bezoek van een vreemdeling, dien hij eer.s weel derig wilde onthalen. Te dien einde baalde hij eene flesch ouden wijn uit den kelder, schonk een glas voor zijn gast in en vroeg, toen deze den nektar nuttigde. Hoe vindt gij dien Heerlijk Overheerlijk Gij zult nooit raden, wat mij dat wijntje koet, zeide de gastheer. Dat is moeilijk, maar ik proef wel, dal hij uitmuntend is. Ik zal u eens vertellen waarop hij mij te staan komt. Als ik den interest^ voeg bij den in koopsprijs, dan kost elk glas mij juist een rijks daalder. Wel geducht! Is dat waar? vroeg de vreemdeling; en zijn glas iu een teug leegdrin kende, hield hij het den koopman haastig veor met de woorden Vul het dan s. v. p. terstond nog eens, want ik zou niet gaarne den interest nog meer willen laten oploopen. Waaschuwing. Heer. Is mevrouw de bare» nes te spreken Dienstmeisje (van buiten.) Jawel, maar wees wat voorzichtig Ik heb van morgen al een paar klappen oio mijne ooreu biet. Niet bang voor work. Een dame kwam bij eene andere dame, om inlichtingen aangaande eene dienstmeid ta vragen. En is zij niet bang voor werk vroeg de eerste mevrouw. O volstrekt niet was het antwoord zij gaat er dikwijls naast liggen eu valt dan ge rust in slaap. Haarlem, 17 Mei. De Burgemeester dezer ge meente, gelet op de aanschrijving van den Commis saris des Konings dd. 12 dezer, No. 132/3396, le afd.; gezien de wet van 5 Juni 1875 (Staatsblad No 110); maakt de ingezetenen dezer gemeente indachtig op art. 1 dier wet, houdende dat zoo dra zich hij een hond of eene kat verschijnselen van dolhiid voordoen of zoodra een dezer dieren door een dol of van dolheid verdacht dier geheten is, de eigenaar, houder of hoeder dien hond of die kat terstond behoort af te maken of te doen afmaken of vast te leggen en op te sluiten of te doen vast lrggen en opsluiten, alsmede dat hij van zijne bevinding en van het door hem of van zijnentwege verrichte overwijld kennis moet geven aan den Burgemeester of aan den Commissaris van politie. Tot deze kennisgeving is hij ook verplicht, wanneer het hem niet mogelijk is geweest den hond of de kat te dooden, op te sluiten of vast te leggen. Voor de verkiezing van een lid van den Raad dezer gemeente zijn ingeleverd 715 biljetten, in blanco 22, dus geldig 693 stemmeu. Benoemd is de Heer J. Sabelis, met 620 stemmen. Ue overige zijn verdeeld over verschillende personen, waarvan de Heer J. J. Driessen 24 st. verkreeg. De gisteren gehouden vergadering vau den Gemeenteraad was hoofdzakelijk belegd tot voort zetting der beraadslaging over de ontwerp-ovor- eenkomst met de Duinwater-Maatschappij. Al vorens men daartoe overging werden herbenoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur de Heer J. F. Van Dobben en tot onderwijzeres aan de Tusschenechool Mej. A. C. Schreuder te Haar lemmermeer, nadat alvorens aan de tegenwoor'dige onderwijzeres Mej. J. S. S. Faber een eervol ontslag was verleend tegen 20 Juni e. k. Vooits werden benoemd tot leden der com missie van onderzoek voor de schutterij de Heeren Enschede' en Huet en tot plaatsvervangende leden de Heeren Cnoop Koopmans er. Stolp, tot leden der cotnm. voor de loting der schutterij de Heeren Derx en Van de Poll, als plaatsvervangers de Heeren De Haan en Krol. Daarna was de overeenkomst met de Duin water-Maatschappij aan de orde, die gisteren tot art. 18 vorderde. Jl. Dii sdag-voormiddag ondervond de tram- omnibus-dieDst naar Bloemendaal vice-versa in de Barteljorisstraat eeltige vertraging, doordien een omnibus in aanraking kwam met een zonne scherm, dat uitsteekt voor het perceel van den lieer P. H. Vermeulen aldaar. Het gevolg was, dat het zeil in eene spiegelruit drong en dit Verbrijzelde, waardoor nogal schade is berokkend. Door den Commissaris des Konings in Noord Holland zijn benoemd tot Rijks-schatters voor de pirsoneele belasting dienst 1888/89 voor de gemeenten Haarlem, Bennebroek, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarawomle, Heemstede, Schoten, Spsarndam, Zandvoott, Haarlemmermeer en Aalsmeer de Heeren G. Boogaard, F. C. Hos, J. C. Van Reysen, A. Brakel Jr., S. Roog, J. H. Daudey, 1. Van Campen, C. J. Cramer. Jl. Dinsdag-morgen is eene vier en twintig jarige vrouw iu de Broodfabriek „de Volharding", aan de Nieuwe Groenmarkt, waar zij op eeu bo vengang op eene ladder ruiten stond tewasschen, voor het breken van eene glasruit van deladder gevallen, waarbij zij eene verwonding aan het hoofd heeft bekomen en heelkundige hulp moest worden ingeroepen. De Heer M. L. Van Gemert, Hoofd der R. K. Parochiale Scholen te dezer stede, is bij beschikking van den Minister van Binnenl. Z. op nieuw benoemd als lid. der Commissie belast met het afnemen der examens Ier verkrijging van de acte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer en hoofd onderwijzeres. De uitdieping van het Spaarne tusschen Haarlem en Spaarndam is afgeloopen. De vaar geul is thans op de ondiepe plaatsen aanmerke lijk verbeterd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 16 Mei: D. J. Kroes en H. Van Vnsten- hoven. p. Menke en B. Van Ruon. C. Bühra en M. Smidt. A. Uitendaal en M. P. Cramer. C. W. Menaze en K. A. M. De Jong. J. Bruin en M. Visser. Getrouwd: 16 Mei: A. Kerkhoff en M. P. Van Bil— derbeek. W. A. H. Van der Vaart en C. De Jong. A. E. Koridon en A. II. Van Roon. J. A. Braaken- biirg en C. Niemann. 11. Van Bruggen en J. Kors. J. M. Martens en S. Hagebout. J. Scillemans en M. Van Someren. H. Uilenbroek en W. C. Weesman. E. J. v. d. Aar en J. Jore. M. Vastenhout en M. gmal. H. Boeree en M. Van Waard. K. Vos en J. Kruyer. J. Smit en C. M. Van Campen. II. B. Berendsen en B. J. H. Kampschreur. J. P. Rnatige en A. C. Hulsebosch. Bevallen: 14 Mei: M. J. Boerlagen-Sweerts, d. 15 Mei: A. S. Poen-Van Dokkum, z. M. A. Van Oploo-De Graaff, d. M. Koelemij-Silkens, z. A. M. Teunissen-Dirks, d. N. Fris-Heyloo, d. A. Buiter-Van der Linden, d. H. Cliteur-Van Leeuwen, z ]6 Mei: M. Van Aken-De Rover, z. Overleden: 14 Mei: J. Schulpzaud, 67 j. H. Han- raad, m. 16 Mei: A. W. B. Dernison, 20 d. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft, op hun verzoek, eervol ontslag uit de H. bediening verleend aan den Weleerw. Heer F. J. P. Van Etten als Pastoor der parochie van den H. Antonins Abt te Delftshaven, en aan den Weleerw. Heer P. M. J. Lurasco als Rector van het Gesticht van Liefdadigheid te Amsterdam. Verder heeft Z. D. II benoemd tot Pastoor der parochie van den H. Antonius Abt, te Delftshaven den Weleerw. Heer J. R. Brouwer; tot Pastoor te Wormer den Weleerw. Heer C. Vau der Jagt; tot Kapelaan te Loosduinen den Weleerw. Heer A. Vinkensteijn, die Kapelaan was te Dnivendrecht; tot Pastoor te Duivendrecht den Weleerw. Heer A. H. W. Kaag; tot Pastoor te Oude schild den Weleerw. Heer A. H. Hammer; tot Kapelaan der parochie van den H. Hippolytus te Delft den Weleerw. Heer C. Vorkotter, die Assistent was te Maasland; tot Pastoor te Woerden den Weleerw. Heer C. G. Bobnen, die Kapelaan was der parochie van den H. Antonius te Amsterdam; tot Pastoor te Westerblokker den Weleerw. Heer G. J. R. Knypers; tot Pastoor te Ooltgensplaat deD Weleerw. Heer J. H. Smeele; tot Kapelaan der parochie van den H Laorentius te Rotterdam den Weleerw. Heer Tb. J. A. Bosman; tot Kapelaan der parochie van den H. Willebrordns tc 's-Gravenbage den Weleerw. Heer C. C. Van Berckel, die Kapelaan was te Voorburg, tot Kapelaan der parochie van deu H. Antonius Abt te Delftshaven den Weleerw. Heer F. A. W. Ahout; tot Kapelaan te Hoorn den Weleerw. Heer J. Briigemann, die Kapelaan was te Westerblokker; tot Rector van liet Gesticht van Liefda digheid te Amsterdam den Weleerw. Heer J. G. Bongaerts, die Kapelaan was van het St. Aloysius-Gestioht te Am sterdam; en tot Kapelaan te Vlissingen den Weleerw. Heer Th. J. Zoetmulder, die tijdelijk Assistent was te IJmuiden. Eergisteren trad in eene vergadering van ledeh der afdee- lingen Houtrijk en Polanen, Osdorp, Sloten en Haarlem mermeer de Heer P. Boekei Cz. op met eene verhandeling over zijne methode van kaasmaken, gevolgd door de prae- tische toepassing dier methode, tot welk einde spr. zijne gereedschappen eu toestellen met zich had gevoerd. Terwijl spreker over de kaasmakerij in het algemeen en over hare methode in het bizonder sprak, verduide lijkte hij zijne meening door die methode practisch toe te passen, daarbij wijzende op elk verschijnseldat zich op het gebied 'zijner methode voordeed en verklaring gevende van alles wat door hem werd verricht. Zoo werd menige nutige opmerking door den spr. gemaakt en menige nuttige wenk ten beste gegeven, waarmede be langstellende hoorders en hoorderessen hun voordeel kon den doen. Het resultaat was dan ook dat allen, die met belang stelling het kaasmaken van den Heer Boekei hadden gadegeslagen, moesten verklaren van hem te hebben geleerd, en wat den Heer B. zei ven betreft, hij verdiende zeker den dank, hem namens de vergadering gebracht. De proeven met de bloembollen-cultuur in het Westland schijnen gunstiger resultaten te leveren dan die der hop-cuUmir. De afloop van de te Poeldijk gehouden verkooping dier bloembollen kan dit jaar heel gunstig worden genoemd. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 16 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 10, verkocht 8 voor f 170 a 80, stier verk. voor f vaarzen, verkocht voor f pinken 2 verkocht 2 voor f 30 a graskalv. verk. voor f a nuchtere kalveren, 34 verk. 34 voor /7a 4, schapen, 122 verk. 98 voor 1 22 a 13 Lammeren 95, verk, 83, f 9 a f 4. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 63 stapels kaas, 6738 stuks, wegende 13814 kilo, hoog ste prijst 27,50 middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 16 Mei. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: 4 runderen, 164 vette kalveren, late qual. 1,05, 2de qual. 0,S0 per kilo, graskalf a 42 nuchtere kalveren,/ 5 a 10, schapen en lammeren 227 vette varkens 34 a 42 c. per kilo. ROTTERDAM, 15 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 9 paarden. 2076 ïunderen, 134 vette eu gras kalveren, 138 nuchtere kalveren, 2 echapeu of lam meren, varkens, 219 biggen, bokken. De prijzen van het vee, besleed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qualiteit 74 c. 2de qual. 70 c„ 3de qual. 65 c.; kalveren l»te qual. 105 2de qual. 90 a 80 c., schapen 60 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 16 Mei. Moutwijn, per ned. vat/7,25 Jenever f12,75, Amsterd. proef f 14,spoeling fl,dito commissie f 1,20. PUHMEKEÏÏD, 15 Mei. Kaas: aangevoerd 320 stapels, prijs der kleine kaas fmiddelbare Boter 0.85 a 0.90 per kilo; 548 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 229 stuks prys 70 a 100 c. per kilo, handel ving; nuch tere dito:aanvoer 176 stuks prijs f 5 a 16 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 153 stuks, prijs 38, 46 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 205 stuks, prys f 13 a 28 per stuk met vluggen liar.del. Biggen aanvoer: 432 stuks prijs f 5 a 9 BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 16 Mei 1888. Prijzen der onderstaande effectengiU0ta6r. pCt. de koers. Nederland. Oertif. Werk. Schuld. 2' ,]757/,, 3 89 3199,s/i» Hongarije Ohl. Leouing 18676 99'/j Goud leening6 Italië. Ohl. Pauaei. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Ohl. iu pr.pier (MeiNov.). 5 silver (Jan.Juli). 5 Ohl. buiten], 1853-84 8 hij Hope& (lomp. Oude Russen 5 Ohl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 A rust. h 20-100. Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1876 (Ferpetueele) Ohl. Alg. Schuld 1865. 1869 Ohl. Leeiiing 18764 N -Amerika. Ohl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Ohligatien4s 4 Leaning 1870 6 1872 5 Annd. Nationale Bank. divid. Nederland HolJ. Uz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl fndische Spw. Aand llijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Ohl4' 1875. 5 Znid-Itol. Spoorw. Obl8 Gr. pw. Maatsch. Aand.. S Balti ehe Spw. Aand3 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 (Curak CharV. Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spw Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kun.as Texas Ohl. Gort. 7 PREMIE-LEBNINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 0 Rotterdam8 0 Gemeente Grediet 8 jjetgle Stad Antwerpen 1887. OostennJk. Staalal 1834f 1860S 1864 Rusland e 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2 pat. LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 16 Mei. De Keizer heeft een zeer goeden micht gehad. Bij het geneeskundig con sult heeft Dr. Mackenzie eene nieuwe canule in gezet, hetgeen zeer gemakkelijk ging. De wond ziet er goed uit. Z. M. heeft heden voor den eersten keer na den jongslen herigeu aanval zijner kwaal de ka mer verlaten en in het park een wandelrit ge maakt, nadat hij vooraf gedurende geruimen tijd zich met lezen en schrijven had beziggehouden. Volgena eeu alhier ontvangen bericht, dat in - tusschen in politieke kringen weinig geloof vindt, zou de Fransclie Ministerraad gisteren de vraag behandeld hebben of Boulanger niet als kroon pretendent verbannen zou kunnen worden, Portugal. Rusland. Spanje Turk. (Je. Bgypte. Columbia Peru. Oostenrijk. 6 1' 2 4 5 6 Italië. Rusland Rumenle Amerika dl v 91»/„ 91'/» 62»/. 68>/u 607/s 100»/4 80>7„ 97V« 47 6iys 127* 80'/, 104'/4 28l/4 147.. 137u 1167. 148 118'/4 797/s 13774 89 10 60 108»/4 54 86'/, 957. 267, 267, 1407, S4'/4 120 94>/4 103'/, 1027a 897, 104'/4 1067, 1337, 134 1227,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3