keukenmeid li. k. koetsier, Gevraagd, HOOI. ,eifl EIEBEN. daal (Gelderl. Closcl papier, Ced. Oude Gracht 95. Oude Groenmarkt 28, Een Geroep op de Ne derl. Volksvertegen woordiging AD VERTE MTIEV. BEURSBERICHTEN, Manufacturen. ZEER BILLIJK, OPRUIMING, Spotprijzen Lange Veerstraat. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. Kerknieuws. phemie-leeningen. IN DE haalt men de prima Paarlaarsteeg 2. BI ij ft de Amsterdamsehe Duin- waterleiding, ook nu zij eene medehelpster heeft gekregen in de Vecht, nog alt'jd dan hier dan daar ic gebreke, te Botterdam vloeit de leidiug altijd door. Men denkt daar echter sterk aan het organiseeren van eene geregelde palingvisscherij. Schier dagelijks vangt men er in keukens, op bovenkamers en zolders springlevende palingen. In het militair hospitaal t e L e i- den is opgenomen een milicien der lichting 1888 die bij het hooren dat hem eene aanzienlijke erfenis was te benrt gevallen, van blijdschap, krankzinnig is geworden. Het genoegen van wel te doen is een genot, dat niet verslijt. De meest beschroomde heeft toch vaak moed genoeg om kwaadsprekend te zijn. O, welk een geluk ligt er in het geven! De rijken vindeu zelfs in vreemde landen ver wanten. De arme vindt die niet eeus in zijne eigene familie. De armo strekt de hand slechts uit. God ontvangt de aalmoes. Er ligt een geheel heldengedicht io de ge dachte God sterkt mij, God regeert mijne lot— gevalled Niets doet ons schrikken, voor niets beeft ons hart wanneer wij dit geloof voortdu rend omvatten, en tegelijkertijd is er geene gedachte, die ons gemakkelijker tot kinderen maakt, dan juist deze; want onze Vader leeft, wij riju in Zijn huis en ouder Zijne bescherming. Eu evenals kiuderen, die hun vader alles toevertrouwen, en daarom aan xjjue zijde niet vreezen, zoo vreezeu ook wij niets, maar gelooven als de kinderen, dat onze Vader on* niets zal weigeren, wanneer wij er om bidden en zoo bidden wij dan iunig en kinderlijk en de Vader geeft wat ons heilzaam is en gelukkig maakt op deze aarde. Er. zoo leven wij voort tot wij moede worden en insluimeren en wanneer wij ontwaken, liggen wij iu Zijne ar men, en zien, dat er een nieuwen dag aanbreekt. Gemotiveerd vermoeden. Rechter. Het is thans met zekerheid bewezen, dat een der muzi kanten u eene oorveeg heeft gegeven. Xu is de vraag nog, wie u den klap heeft toegedeeld, de violist of de pianist? Aanklager. Dan is het on getwijfeld de pianist geweest, want hij had een krachtigen aanslag. In rijke mate. Dame. De man, dien ik zal huwen, behoeft Diet gefortuneerd te zijn. Heer. Deze eigenschap, Mejuffrouw, bezit ik, zonder mij te vleien, in rijke mate. Ook eene vergelijking. Sergeant. Kerels, maak toch beter „rechtsomkeert," waarachtig mijne overgrootmoeder maakt zoo'n wending beter als zij zich iu 't graf omkeert. Vergeeflijke dwaling. Schoenlapper (die hevige ruzie met zijue vrouw heeft gehad, vliegt als een razende in zijne werkplaats) Lucht 1 Lucht! Leerling (de jeneverfleech grijpeude). Voor negen of voor dertien centen, baas Troef. Oravin. Weet ge ook, mijnheer, dat u de eenige niet—adellijke hier in dit gezelschap is? Heer. Zeer zeker, Mevrouw de Gra/in; ik ben de goudkorrel in het zand. Naïef. Eene dame, die over de rails wilde gaan, was bijna door den trein overreden. Eene andere dame, die bij haar was, vertelt het voor val aan alle reizigers„Stelt u voor," zeide zij, „mijne tante wilde over de rails gaan, juist toen de trein aankwam. Hij hield vlak voor haar stil en ze was gered 1 Was dat geen zegen Een reitiger. Mejuffrouw, ik weet niet; ik heb niet de eer uwe taute te kennen Een slimmerd. Een officier, die in den jongslen oorlog bet ongeluk had een oog te ver liezer, dat door eeu kunstoog werd vervangen, krijgt een nieuwen oppasser. Vermits de luitenant de gewoonte heeft des avonds, voor hij zich ter ruste begeeft, het kunstoog in een schotel met water gevuld te bewaren en zijn oppasse.r de schotel dan op de bepaalde plaats neerzet, geeft hij aan den nieuwen oppasser de ncodige bevelen. Des avonds komt de oppasser, op 't bestemde uur, met den schotel en biedt hem zijn heer aan. De luitenant legt het kunstoog er in en maakt toebereidselen zich ter ruste te begeven. Maar de oppasser verroert zich niet. Eiudelijk vraagt de luitenant hem op barschen toon „Waar wacht je nog op?" //Op het andere oog, luitenant," waa het autwoord van den alimmen soldaat. Haarlem, 26 Mei. Maandag a. s. zal de ka pel ia het St. Nicolaas-Gesticht, in de JaDsstraat alhier, door den Hoogwaardige» Heer Mgr. J. A. Van den Akker, Deken van Haarlem, op plechtige wijze worden geconsecreerd. Den vol genden dag zal de eerste H. Mis, des morgens te 8 uur, worden opgedragen door den Zeereer- waarden Heer J. A. Scholte, rustend Pastoor te dezer stede. Opnieuw zyn wederom eenige Eerw. Broeders van den H. Joannes de Deo in dit gesticht van liefdadigheid aangekomen, om in vereeoiging met de reeds aanwezige, zich te wijden aan het verplegen van zieke mannen van alle gezindhe den en standen. Wij hopen van harte, dat het getal der goede Broeders moge toenemen, al naar gelang de toenemende behoefte aan hunne hulp. Dat hunne voorbeeldige offervaardigheid en hunne wetenschappelijke,geoefende verpleging voortdurend in hooge mate zal gewaardeerd worden, daarvan houden wij ons ten stelligste overtuigd. Door het prov. bestuur van N.-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed lo. Het maken en leveren van betonblokken voor de zeebrekers van de havenhoofden te IJinuiden, met het maken vau eene stapelplaats voor betonblokken nabij het Zuiderhavenhoofd, behoorende tot de werken van het Noordzeeka- nasl. (Baming ƒ16,000). Minste inschrijvers de Heeren A. Volker Lz. en P. A. Bos te Slie— drecht en Gorinchem voor ƒ16000. 2o. Het leveren van brik en steen en het bestorten der Heldersche zeewering, behoorende tot de B(jks zeewerken iu de provincie Noord- Holland, in twee perceelen. Baming le perceel 1415, 2e perceel f 10585. Minste inschrijver le perceel de Heer D. J. Nijveld te Amsterdam voor 1297, 2e perceel de Heer W. Goedkoop Dz. te Amsterdam voor ƒ10990. In de jl. Woensdag gehouden vergadering van den Gemeenteraad gingen aan de verdere behandeling der ontwerpovereenkomst met de Duinwaterleiding-Maatschappij uog 2 punten vooraf, waarvan de spoedige beslissing zeer ge- wenscht werd geacht. Vooreerst om f 550 be schikbaar te stellen tot aanleg van een riool in het Florapark, daar een der nieuwe huizen al daar spoedig zal bewoond worden, en verder het voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen vaD 1700 tot opbouw eener loods op de mestbergplaats tot berging der verschillende machines enz. Beide voorstellen werden aange nomen. Daarna werd de ontworpen overeenkomst be treffende de waterleiding behandeld en alle ar tikelen ua verschillende wijzigingen goedgekeurd. De eind-stemmiug over het geheel zal later plaat* hebben. Tot bode ter provinciale griffie van Noord- Holland is benoemd C. Koelcwijn, thans beambte in het buis van bewaring. Jl. Dinsdag is overleden de Heer Mr. J. C. Du Pui, sinds 4 April 1880 Griffier bij het Kan- tougerechi te d-zer stede, vroeger in gelijke be trekking te Gouda. De overledene was 21 Au gustus 1832 te Leiden geboren. Wij meeneu belanghebbenden opmerkzaam te mogen maken op hunne verplichting zich in deze maand te doen inschrijven voor de schut terij. Zij die hieraan geen gevolg geven beloopen boete enz. Evenals in de drie voorafgaande jaren is in de tuinbouw-inrichting van de firma E. H. Krélagefy Zoon, alhier, weder geopend eene ten toonstelling van bloeiende late tulpen, in vier proukbakken geplant en door twee ruime teu- trn overdekt. De grootste tent bevat twee prouk bakken, elk beplant met 700 tulpen, alle ver schillend, van die verscheidenheden, welke sii.ds onheuglijke tijden den roem hebben uitge maakt tan de beste Hollandsche en EngeLche verzamelingeu en waaronder er zijn, die meet dan drie kwart eeuw in de inrichting werden aangekweekt. De kleinere tent bevat twee bakken, geheel op gelijke wijze geplant en elke bak 840 verschillende tulpen inhoudende. Deze tulpen behooren tot de Vlaamsche verzameling, een paar jaar geleden aangekocht, de beste en lnatste v«n dien aard, die nog werd gevonden. Deze ten toonstelling, eenig in hare soort, en op eene uitgebreide schaal ingericht is dagelijks (zoolang de bloeitijd duurt), ook des Zondags, geopend vnn 2 tot 4 uur des namiddags voor bewoners van Haarlem en omstreken, terwijl aan vreem delingen ook gelegenheid gegeven wordt die tentoonstelling des voormiddags tusschen 10 en 12 uur te bezichtigen. Hun, die aan deze ten toonstelling een bezoek wenschen te brrngen, kan worden aangeraden, dit vooral niet uit te stellen, daar de bloei veimoedelijk hoogstens slechts tot in de allereerste dageu van Juni z .1 duren. Door de Politie alhier is aangehouden een zekere P. L. oud 26 jaren, die zich ten nadrtle van den heer O., in de Anegang, aan oplichterij had schuldig gemaakt. Hij had zich in het bi zit weten te stellen van twee karpetten, (ter waarde van f26) welke bij in de bank van leening had beleend. KERKBEBICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen, met Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Bozenhoedje en de Litanie; te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Eiken dag in de week te 3 uur het Bozen- hoedje. Maandag te half 11 de plechtige Convectueele H. Mis, door het Hoogeetw. Kapittel dezer kathedrale kerk. Mnandag en de volgende dagen in de maand Mei, 's avonds te half 8 het Lof en Oefening van de Meimaand. Na die Oefening zal een der liederen van wylen Mgr. Van der Ploeg worden gezongen. Woensdag te 8 uur de gezongen H. Mis van Bequiem voor allen, die op de doodceei dezer kerk zijn ingeschreven; 'a avonds var. 6 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag de HH. Missen als op Zondag, te 3 uur bet Bozenhoedje met de Litanie, te half 8 het plechtig Lof, Preek en Te Deum tot sluiting van de Meimaand. Vrijdag-avond te 7 uur het Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria met 500 dagen aflaat, 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Aanstaanden Zondag (,3 Juni) begint bet gebed van 40 uren met eene plechtige Processie, 's mor gens na de H. Mis vau 7 uur. In deze week met uitzondering van Donderdag, de HH. Missen en de Catechismus volgens ge woonte. Parochiekerk van den H.Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 met Onderrichting, te half 11 de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis tel eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Donderdag de HH. Missen en Vespers als op Zondag. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Familie, te half 7 het Lof met Predikatie. Maaudag, Dinsdag en WoeDsdag-avond te 7 uur Oefeningen ter eere van de H. Maagd. Donderdag, H. Sacramentsdag, de HH. Missen als op Zondag, te 3 uur de Yespers, te 7 uur het plechtig Lof met Predikatie tot sluiting van de Meimaand. Vrijdag en Zaterdag-avond te 7 uur het Lof ter eere van het H. Sacrament. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 23 Mei: A. P. Van Kessel en H. M. De Custer. J. J. A. Van Roon en H. G. Wesaeling. R. Hollander en A. M. Heerens. P. J, Van Dokkum en G. E. Aalders. H. Van Putten en J. Buurman. J. B. Koster en M. J. De Rooy. - W. Nupoort en M. C. C. Selhorst. J. M. Mok enJ. Nopol. R. Van der Haak en P. M. Van Bourgonje. 24 Mei: P. J. Van Dam en E. H. Cliteur. 25 Mei: G. A. Eckhardt en G. A. J. C. Van Engels. Getrouwd: 23 Mei: F. Rijbroek en C. Hagedoorn J. Jansen en C. Booms. H. B Huysmans en P Boers. Bevallen: 22 Mei: A. Fink-Fopm». z. W. Scheidier- Van Gulik. z. J. Germans-Van Brinkom, d. 21 Mei: M. Tiemens-Mulder, d. M. Van derNouwland Vermeulen, z. E M. HeykoopFrijn. d. 24 Mei: M. Waking-Bouwer, d. S. F. Van Breukelen-Rooyers, z. A. W. Kleinder-Kranenburg, z. G. Kos-Roos, z- M. Timmerman-Helder, z. 25 Mei: D. E. Amelung-Van der Bijl, C. J De Klerk-Kloos, d. M. Staphorst-Nederkoorn, z. Overleden: 21 Mei: S. M. Pelzer, 4 mn. K Ra- ma'n, 34 j. S. M. Vring, 10 mn. 22 Mei: D. G. Muldery, 75 j. M. Groenendaal, 13 d. G. Van Velsen-Tcrpoorte, 85 j. G. H. Vau Gelder-Clifford 47 j. 23 Mei: M. H. Van Abbeve-De Graaf. 24 Mei: J De Lugt 7 mn. Achtste muziek-nitvoering in den Hout op Zondag 27 Mei a. s., des namiddags van 2 tot 4 tn:r, door het stedelfjk muziekkorps van Hsarlem, onder directie van den Heer JU. H. Muller, Kapol meester. Programma. 1. Marsch „Ons genoegen"; Kom. 2. Ouv. Rosamunde, Schubert. 3. Mosaïque, La Mascotte; Audran. 4. Fant. I Masnadieri; Verdi. 5. Ouv. No. 1; Kalliwoda 6. Walzer, Künstlerleben, Strauss. 7. Potp. Marseh; Gartner. ARROND. RECffTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 24 Mei 1888. 1 M. D. h/v. G. K. zonder beroep te Velzen. Mishan deling. Vrijgesproken. 2 J. S. h/v J. O. zonder beroep te Haarlemmermeer, Mishandeling, fl boete of een dag hechtenis, met vrijspraak vau het meerdere. 3. M. W. steendrukker te Haarlem. 2 mishandelingen. 14 dagen gev. met vrijspraak van bet meerdere. 4. A. De J. tim merman te Haarlem. Vernieling ran eens anders goed. 14 dagen gev. straf. 5. H. F. smidsknecht te Zandvoort. diefstal. Vrijgesproken. 6. J. O. koopman te Zaandam. Diefstal. Vrijgesproken. 7. J. G. wed. Th. C. arbeider te Beverwijk. Diefstal. 2 maanden gev. straf met vrijspraak van het meerderde. 2. K. Van der P., zonder beroep te Zantvoort. 3 diefstallen, zonder oordeel das onderscheids, Ontslagen van rechtsvervolging met last tot plaatsing in een rijksopvoedingsgesticht tot 24 Augustus 1892. Comissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks; uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen afgehaald worden. Eene bloedkralen oorbel. Een knipmesje. Een karretje. Eene witte handmof. Een vervolgbundel op de Evangeli sche gezangen. Een bruine dameshandschoen. Een witte zakdoek. Een paar dameshandschoenen. Een armband. Een meisjesraantel. Een stok van een cricketspel. Een granaten armband met gouden sluiting. Eene bonte muts. Een blauwe katoenen handschoen. Eeu b il in étui. Een fantasie armband. Een Rozenkrans. Een onderstuk van een gouden oorbel. Een paar oude, bruine, glacé handschoenen. Een blauwkralen halsketting. Een kinderschoenje. Een verslag van den toestand dezer gemeente over het jaar 1864. Een kerkboek voor R. K. Eene portemonnaie, waarin eenige centen en 2 medailles. Eene portemonnaie, waarin eenig geld. Eenige sleutels. 5 muilkorven. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen hij den Heer J. J. Meijer, Oude Raamstraat No. 1: een gouden potloodhouder; bij Mejuf frouw Bilderbeek, Zuiderhofje (Zuiderstraat) 2: een gouden damesring waarop een wit vrouwenkopje. Op de tweedaagsche veiling van narcissen van de firma Peter Van Velzen en Zonen, bloemisten te Ooerveen, was de animo, vooral bij de Engelsche handelaars, zeer levendig. De opbrengst was niet minder dan f14,200. In Sempervirens kenschetst de Heer JH. Krelage deze narcissen-veiling als een der belangrijkste feiten in den bloembollenhandel van den laatsten tijd. Deze des kundige zal eerlang in gemeld vakblad zijne meening om trent de wnarci88enmanie" onzer dagen nader mededeelen. Z. D. H. Mgr. A. Godschalk, Bisschop van 's Bosch, heeft benoemd tot Deken van het Dekenaat te Heusden den Zeereerw. Heer J. H. Van Baar, Pastoor te Nieuwkuik; tot Pastoor te Drunen den Weleerw. Heer T. P. Ghysens, tot Kapelaan te Helmond den Weleerw. Heer N. A. Wouters; tot Kapelaan te Osch d/n Weleerw. Heer A. Suetens; tot Professor aan het Seminarie te St-Michiels Gestel den Weleerw. Zeergeleerden Heer M. Stenvers. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 23 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 17, verkocht 13 voor I 160 a 80, «tier verk. voor f vaarzen, verkocht voor f pinken 4 verkocht 4 voor f 40 a 20 graikalv. verk. voor f— a nuehtere kalveren, 38 verk. 38 voor f 8 a 5, schapen, 312 verk. 282 voor f 23 a 14 Aan de ka*imarkt werden heden aangevoerd en verkocht 57 itapela kaas, 6501 stuk*, wegende 12897 kilo, hoog ste prij* f 28,middelbare prijs f per 50 kilo Lammeren 260, verk, 220, f 10 a 1 6. Paarden 9, verk 3, f250 a f50,—. AMSTERDAM, 23 Mei. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: 5 runderen, 181 vette kalveren, l*te qual. f 0,90, 2de qnal. 0,70 per kilo, graskalf a 38 nuchtere kalveren,/ 5 a 12, 4 achapen en lammeren 191 vette varkent 36 a 42 e. per kilo. ALKMAAR,! 25 Mei. Aangevoerd 400 stapels kaas kleine hooi- f 32,commissie dito f28,middelbare f 28.50. HOORN, 24 Mei. Ter waag gewogen 395 stapels kaas wegende 113,182 kilo; hoogste pry* per 50 kilo f 32, voor kleine, 27,50 voor commiasie, 26,50 voor mid delbare. LONDEN, 24 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 300, Schapen en Lammeren 5000, Kalveren 80, Zwijnen 65, PrijzenBeste Runderen 2/4 a 4/8, Schapen en Lammeren 3/2 a 5/9, Kalveren 3/ a 5/6, Zwyuen 2/4 a 4/-. SCHIEDAM, 25 Mei Moutwijn per Ned. vat a f 7,50 Jenever f 13 Amsterd. proef f 14,25 Spoeling f 1, Commissie f 1,—. LEIDEN, 25 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 6 paarden 22 f 70; 18 stieren f 46 a f 200; naaenf a 311 melkkoeien f 100 a 152 kalveren dito f a 260 vare dito f 85 a 196, 70 vette dito 1 116 260; 30 graskalvereu IB s 41, 80 vette f 24 a 70 65 a 85; 120 nuchtere dito f 3,50 a 12, 470 vette schapen f17 a 32, 1288 weide dito /ll a 23.10060 lamm. f 3 a 11, 136 magere varkens 14 a 31, 306 biggen 4,25 a 13. Leiden, 25 Mei. Kaas. Heden aangevoerd 53 partijen Goudache ƒ18 a 24. Derby aEdammer 2de soort f a per 50 kilo en Leidsche f.a per 150 kilo. GOUDA, 24 Mei. Granen. Witte poldertarwe f 7, a f 7.20. roode dito f a angel diio f a jarige Zeeuweche dito f a nieuwe dito f 7.60 a 7.75, mindere soort poldertarwe f 7.35 a 7.40 afwijkende dito f 6.40 a 6.50. polderrogge f 4.60 a 4.75. Zeeuwsche dito f 5.60 a 5.85. voor dito (per 70 kilo) f 3.90 a 4.40. wintergerst f 4.80 a 5.—, zomer dito f 4.50 a 4.60. jarige chevalier dito f 6.a 7.— nieuwe dito faHaver f 3.50 a 4.50 per heet. dito 6.50 a 7.50 per 100 kilo. Kookerwten f a Witte boonen fa brnine boonen 1 10.25 a 11.25. duiveboonen f6.50 a 6.75. paardenboonen f 5.30 a 5.50 Maia. Amerik. f 7.60 a 7.75. Odessa a Cinquantine f 8.a 8.25 per 100 kilo. Hennepzaad iulandsch f 7.90. a 8,en bnitenlandsch f 5.23 a 5.65 spelt f a kanariezaad f 8,25 a 9. Kaa9. le qual. f 23 a 25.2e qnal. 19.a 22. zwaardere a Noordhollandsche f 20 4 25. aangevoerd 110 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prija der goeboter f 1.15 a 1,25; der weiboter f 0.90 a 1. Melkvee met tamelijken aanvoer, handel gewoon. Vette varkens met goeden aanvoer handel gewoon, van 18 tot 21 c. per half^kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel gewoon, van 16'/2 tot 17'/2 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,80 a 1.25 per week. Vette schapen met goeden aanvoer, han del iets vlugger, f 16 a 22. Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f3.a 6. Graskalveren met grooten aanvoer, handel gewoon, van f 7 a 14. DELFT, 24 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 180 a f 220 dito 2de qual. 130 160 kalf- koeien, 1ste qnal. f 170 a210 dito 2de qual. f 120 a 150, vaarkoeien le qual. f 130 a 165, dito 2de qual. f 85 a 115 vette "kalveren, lste qual. f 60 o 80 dito 2de qual. 30 a 50vette schapen lste qual. 17 a 28, dito 2de qual. J a lamscba- pen le qual. f 20 a 30, 2de qual. f a vette lammeren f a -- weilammeren ƒ4» 11 magere varken* 17 a 40 biggen f 4,a 10, nuchtere kalveren f 4,a 15 paarden f 30 a 120 ■tieren f 45 a 195, oasen f a Aan de stadswaag gewogen van 11 tot 17 Mei en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 1082/8 en 128,16 vn. boter, wegende te zamen 22920 kilo: prijs f 38 a 48 per 60 kilo f af per kilo. Getrouwd te Amsterdam Chr. F. LUNOW en C. H. J. W. JUNG, die ook name; s wederzijdsclie familie Bedanken voor do vele bewijzn van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Havrlism, 24 Mei 1888. Getrouwd A. J. M. KOEDIJK en L. A. M. YAN WAIJENBEBG, die mede namens wederzijdscbe betrekkingen, hun dank betuigen voor de bewijzen van belangstel ling, bij hun huwelijk onder vonden. Amsterdam, 24 Mei 1888. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader JOHANNES WIL HELMUS LODEWICUS COCX, na voorzien te ziju vau de HH. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Uit aller naam, L. W. C. COCX. Monnikendam, 23 Mei 1888. Den 21sten Mei overleed in den ouderdom van ruim 61 jaren, onze geliefde Moe der, Mevrouw MARIA AN NA THERESIA WESTE- NENG, Weduwe den Wel- edelgeh. Heeer D. F. G. PICHOT, tijdig voorzien van de laatste 11H. Sacramenten. Uit aller naam: A. L. G. H. PICHOT. Amsterdam 25 Mei 1888. Amsterdam, 25 Mei 1888. Prijzen der onderstaande effectengjUulter. Nederland. (Jortif. Werk. Sehuld pCt. de kers. 2' 76'/j 3', Portugal. Bualand. Spanje. Turkyo. Egypte. 4 5 1' 2 4 5 6 4 4 h'i Hongarije. übl. Leeuiug 15675 Goiulleening5 Italië. Obl. Psusel. i.een. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 silver (Jan.—Juli)5 Obl. buiten]. 1853-84 8 by Hope k Comp. Oude Rusieu 5 Obl. Nio. Spw. 1867 6# 1877 A:nat. L 20-100 Obl. bui te til1867, 1871 75 1876 t (Perpetueele) Obl. Alg. Schuld 1865. 186». Obl. Leeuiug 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligation Peru. Leeuiug 18706 18725 Ooetenrljk. Aand. Nationale Beuk. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Kzpl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand llijn Spw. volg. Aaud. Boxtel Wezel Obl 1878. Zuid-Hal. Spuorw. Obl.. Gr. pw. Maatach. Aaud.. Balti rlin Spw. Aaud.. Jeles Griasi Obl Kiew Breat Aand Knr.k Oliark. Obl. ƒ1000. Morschanak Sysran Aand. Riaacbk Wiasma Aandeel en Spw Chicago N. W. Cert Aand.. N York Lake Erie W. 8. Aand. Illinoi* Cert. Aaud Miaa Kantaa Texaa Obl. Cart. 7 Nederland. Loten Amaterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet 8 Belgte e Antwerpen 1887 OoetenrUk StaaLl 18544 1860 6 1864 Stuitend 18645 18665 Italia. Ruslauti Buiueiile Amerika 4' S 8 5 8 8 5 5 5 6 di. 89 100 Geldkoers prolongatie 2 pet. 91'/, 89'/, 62'/, 63'/s 61'/, lOl'/s 80s/« 98 61*/» 47 61'/, 12"/* 80'/, 104'/j 28 UI/4 !3'/8 117'/, 144 118»/* 80 141 89»/* 9 60'/, 109'/, 54'/, 86»/,, 95'/, 26'/, 26'/* 141'/, 24'/, 120 96 112 103»/, 103 89»/, 105 107 133'/, 135'/, 121'/, Heden overleed, tot onze diepe droefheid, meermalen gesterkt door de HH. Sacra menten der stervenden, onze diorhare Eclitgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw PAULINA VAN DEN HEUVEL-KOU WEN- BERG, in den ouderdom vau ruim 61 jaren, na eene ge lukkige Echtveieeniging van ruim 40 jaren. Uit aller naam: W. VAN I)EN HEUVEL. Geldrop, 23 Mei 1888. 17oor de vele blijken van deel- neming ondervonden bij het overlij len van onzen dierbaren Vador en Bdiuwdvader JOAN NES VAN DER PIGGE betuigen wij oazeii hartelijken dank. Uit aller naam, F. W. VAN DER PIGGE. R. K. Pr. Haarlem, 23 Mei 1888. Men vraagt tegen Augustus e. k. eene fatsoenlijke LAATSTE BERICHT. BERLIJN, 25 Mei. Voormiddag. De Keizer heeft eeu zeer bevredigende nacht gehad, maar gevoelt zich ten gevolge der drukte van gisteren vermoeid. Op aanraden der geneeskundigen zal hij eerst in den middag het bed verlaten. Voor taan zal er slechts éénmaal 's weeks een bulletin worden uitgegeven. Het eerstvolgende wordt Maandag verwacht. Wanneer het zoo met de beterschap voortgaat, zal de Keizer iu de eerste dagen van Juui naar het paleis Frederikekroon verhuizen. R. K. goed kunnende koken en vooral zind lijk en netjes op haar WERK. Brieven franco onder letter M. aau het bureau van dit Blad. Er biedt zich aan een bekwaam ongehuwd grondig zijn Werk verstaande. Bewijzen van bekwaamheid en goede getuigschriften ruim voor handen. Brieven franco, letter M, Hulpkantoor Batenburg. Eene van ouds bekende Zaak in Courante Artikelen, zijnde groot Hoekhuis op den besten stand wordt te Koop aangeboden. Reflecteerenden adresseeren zich bij den Uitgever T. HORNKER te Gorinchem. in eene Kruidenierszaak, eene R. K. WINKELJUFFROUW, be kendheid met het vak en van goede getuigschriften voorzien, is vereischte. Brieven franco., letter X 53, nan den Boekhaudelaar J. L. BEIJERS, Utrecht. Een berg puik booglandsch HOOI te Koop. Te bevragen bij D. VISSER Wzu., te Hoogkarspel. Men vraagt tegen Au gustus e. k. eene fat soenlijke KEUKENMEID R. K., goed kunnende KOKEN en vooral zindelijk en netjes op baar werk. Brieven franco onder letters, K. C. Prinsengracht 781 te Amsterdam. 1/ RUI DENIERS BEDIENDE,R. K., van goede getuigschriften voorzien, tevens bekend met het Koomenij9vak en flink met het publiek kunnende omgaan, zag zich gaarne tegen 1 Juli of eer der geplaatst. Brieven onder letter B, bij den Boekh. H. G. BOM, Warmoesstraat 35, Amsterdam. *1 oo spoedig mogelijk plaats ge- zocht voor een flink JONG- MENSCH, R. K., onverschillig hi welke Zaak; nu op het oogen- blik werkzaam bij een Kruide nier en Graanhandelaar. Brieven letter A, Boekh. A. J. MATHOT, Boskoop. JavakofRe voor 55 Ci. de 5 ons. Geurige grore Thee. 12-14 ct. p. ons. Zeer waterhoudende Thee. 20 ct. per ons. Zeep121/2 ct. de 5 ons. Soda2 ct. de 5 ons. Geperst Vleesch 9 ct. per ons. Voor 10 tot 12,000 Eieren, wekelijks te leveren, worden so lide Afnemers gevraagd. Franco brieven met opgave van infor- matiën worden, onder letter A S, ingewacht bij den Boekh. W. H1LARIUS Wz., te Almeloo. Te Koop of le Huur, een goed beklante BROODBAKKERIJ. Te bevragen bij K. VAN ZIJVEK- DEN, Aalsmeer. Voor de Zomermaanden te Huur, vier a vijf geraeub. Kamers, met Keuken, Dienstbodenkamer, enz. Te bevragen bij E. J. GERRIT SEN, Rozendaal bij Velp. tegen VAN Behangselpapier, Karpetten, Deurkleedjes, Loopers, Mat ten, enz. enz. hoek H. De WILDB. s, Eene ruime keuze in Dames- en Hinderhoeden, Bloemen, Linten, Veeren, en gekleede Damesmutsen. Bij de uitgevers KüPPERS LAUREY te Haarlem is ver schenen bij de Kon. Nederl. Marine. Zijue militaire positie en voor uitzichten door SINCERU3. Prijs 25 Cents. door de Machinisten le klasse in Nederland. Prijs 25 Cents. beste qualiteit a 18 cents per pak, in KüPPERS' Boekhandel, Jansstraat No. 25, Haarlem,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3