Dienstbode, Drogistenzaak Keukenmeid keukenmeid. Dienstbode. EIEREN. TE KOOP: leMist-LeiÉg HOOI. Closet papier, Vecrcnbcd, Peluw en 2 Kussens, RIETWERK, Kinderjuffrouw Een Beroep op de Ne derl. Volksvertegen woordiging Van al dezeBedden kan men de Veêrenbezichtigen. MARKTBERICHTEN, ADVERTENTIES HH. Bakkers. Ee TE KOOP, Wed. SCHOOLMEESTER, Botermarkt 2. Lange Molenstraat No, 20. Voor geest en hart. Die te hard op de vedel strijkt, bederft den klank. Alles is gewoonte: hoe meer men slaapt, hoe meer men slapen wil. Men moet niet eerder springen, voor dat men bij de sloot is. Volle flesschen en glazen, niakeu vloekers en dwazen. Zie wat gp,niet wat een audei doet. Ter behartiging. Men erkent slechts met kalme berede neerdheid; men gevoelt slechts met een bewogen hart. Daarom handelt men dik wijls zoo gansch anders als meu denkt. Allerlei. Gemotiveerde ontevredenheid. Elsje (de photographic van hare vriendin Amanda be schouwende). Prachtig hoort ge 1 Je lijkt sprekend. Amanda (boos). Wat? lloe kunt ge van eene sprekende gelijkenis praten, men kan niet eens mijn verlovingsring zien. STEDELIJK NIEUWS. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Nij verheid en Technische Kunsten. Rechtszaken. Land-en Tuinbouw. Kei'knieuws. Kunst en Letteren. Correspondentie. Men volge de aanwijzingen der natuur. Als de natuur uit haren langen winterslaap ontwaakt en overal nieuw leven begint te ontluiken, behoorde iedereen er voor te zorgen, dat de gedurende den Win ter in het lichaam opgehoopte overtollige eu onbruikbare stoffen door een geschikt zuiverings-middel werden verwijderd. Zoo doende zou men menige hevige kwaal voor komen. Ten sterkste kuuneu daartoe aan bevolen worden de Zwitsersche Pillen van den Apotheker Rich. Brandt, in de Apo theken verkrijgbaar a 70 Cents de doos. Verkrijgbaar bij den Heer P. RAASEN, Koningstraat No, 48, Haarlem. inhoudende 55 ponddubb. gezuiverde nieuweYeêreu,22, ƒ30, ƒ40, ƒ50, ƒ60 eu hooger, in zuiver linnen Tijken, zelfs de stellen vau ƒ22. Tweepersoons Kapokbed, Peluw en 2 Kussens, van af ƒ9,75. Prima gekaarde Kapok, per half kilo 50 Cents. Houtwolbedden, alsmede Matrassen, spotgoedkoop. Goedkoopst adres in Haarlem van Vloerzeil en Karpetten. Zaterdag 2 Juui OPENING van den winkel ia G. UCHTMANN. Dat een vreemdeling, zegt li et Dagll. van 's Gravenhage, niet verlegen behoeft te zijn om in onze gemeente den weg gewezen of rond geleid te worden, bewijst het officiëde cijfer van 181 slraatbestellers en wegwijzers. Een jong meisje te Montreal is onlangs, terwijl zij 's nachts in bed lag te slapen, aangevallen door eene rat, die aan hare onderlip ging bijten, en die zich, toen zij van pijn ont waakte, niet door haar geschreeuw liet verjagen. Eerst toen een huisgenoot met licht te hulp kwam, gelukte het, de rat te verdrijven. Maar het meisje is deerlijk verwond en haar mond zal steeds misvormd blij ten. De gemeente 's Gravenhage telt in haar midden of liever, zooals de geijkte term luidt: bij de politie stonden in 1887 te boek negentien straatmuzikanten. Wij deelen dit niet mede als maatstaf van het muzikaal gehalte der residentie, zegt het Dagbl. van Z. H. en 's Gr. Ten kantore van de Nederlandse he Bank te Amsterdam is gisteren-morgen iemand, die daar geld was komen wisselen, door een nog onbekenden dief beroofd van eene som van ƒ2800 aan bankbiljetten, welke hij in een zak van zijn jas bad gestoken. Sedert Dinsdag j.l. is b ij het par ket van de kantongerechten te Amsterdam door 97 personen de maximumboete van 10 betaald, gesteld op de overtreding van de Kijkswet be treffende het muilkorven en vasthouden van hord n. Iu al deze gevallen waren de honden door de politie opgepakt, en werd de botte be taald om de diereu terug te krijgen. Onbegrijpelijk. Student (tot een collega, die een paar glazen water driakt). Kerel, kerel, wat kan jij veel water drinken 't is of het bier is Modern. Jonge huisvrouw (tot hare keuken meid). Lize, ga eens spoedig naar de vischmarkt en breng twee kreeften meezoek echter twee mooie roode kreeften uit, boort ge De belooning. De lieer Pimpelmeijer beeft het stellige voornemen zich het overmatig ge bruik vau alcohol af te wennen. Om zich in de onthouding krachtig te oefenen, schenkt hij een glas cngnac in, gaat er een uur laDg bij zitten zonder het glaasje aan te raken en schudt ten slotte den inhoud weder in de flesch. „Bravo, Pimpeltje," zegt bij tot zich zelf, „nu hebt ge u eens kianig gehouden, zoo'n wilskracht dient inder daad met een paar glaasjes cognac beloond te. wor den. En de daad bij bet woord voegende, vult hij twee glazen met cognac en drinkt ze met zelf voldoening uit. Naïef. De kleine Jan is er zoo aan gewend, dal hij des morgens door zijne moeder wordt ge wekt, dat hij onlangs, toen dit werd verzuimd, op wreveligen toon uitriep„Mama, wanneer komt u mij nu wekken Gerustgesteld. Zij. loei, Arthur, 't is schande, oom Piet heeft mij verteld, dat je gisteren-avond weer met twee vrienden in 't bierhuis hebt ge zeten. Hij. Maar, lieve Emma, je weet toch, dat men van 't geen Oom Piet verhaalt, slechts de helft kan gelooven 1 Treffende gelijkenis. Leeraar (op de am bachtsschool). Wegens zijne lompe gestalte kon de olifant zich moeilijk bewegen. Hij wordt zeer gevaarlijk als men hem erg-rt of kwaad doet. Schoenmakersleerling (tot zijn buurman), 't Is precies alsof onze meester de vrouw van mijn baas beschrjjft. Haarlem, 2 Jnni. In de Jl. Woensdag gehou den vergadering van den Gemeenteraad werd het ontwerp-besluit met de Duinwater-Maatschappij, waarvan de behandeling in de vorige vergadering was afgeloopen, in stemming gebracht en met algemeene stemmen op étne na aangenomen. De Maatschappij zal nu te beslissen hebben, of zij deze overeenkomst wenscht aan te gaan, maar moet binnen drie maanden hierover beslissen. Geene instemming kon echter het voorstel van B. en W. bij deu Baad vinden om de PI. B. School met drie-jarigen cursus ter opleiding voor handel «o nijverheid te hervormen. Het voorstel was om het schoolgeld op 40 te brengen en eenige wij ziging in het leerplan aan te brengen. Beeds vroeger was dit voorstal behandeld en evenals ook nu werden er toen ernstige bezwaren tegen aangevoerd. Vele ledeu konden niet inzien dat deze verandering aan het gewenschte doel zou beantwoorden, nl. om naar daze school meer leerlingen te trekken en de hoogere burger school met vijfjarigen cursus te ontlasten. Hoewel algemeen in den wensch om te veranderen gedeeld werd, wilde men deze verandering niet en werden de drie artikelen van hi t voorstel, respectievelijk met 4, 7 en 9 stemmen voor, verworpen. Spoedig zijn nu hieromtrent voorstellen van een paar leden te wachten. De geloofsbrieven van den Heer J. Sabelis werden onderzocht en tot zijne toelating als Baads- lid besloten. De overige punten der agenda droegen de goed keuring van den Baad weg; alleen bet voorstel der commissie van fabricage omtrent de bijdrage van particulieren in aan te leggen werken, werd op voorstel van den Heer Iiuet gesteld in handeu der commissie van financiën om advies. Bij den aanvang der zitting verklaarde de Heer Macarê, dat het in de vorige zitting verhandelde aanleiding tot misverstand had gegeven, daar een verslaggever het had doen voorkomeu alsof hij scherp tegen den Heer Stolp zou geweest zijn. Het heeft nooit iu zijne bedoeling gelegen om iets grievends of persoonlijks te zeggen. De Heer Stolp dankt den Heer Macare voor het gesprokene, en verklaart zijnerzijds evenmin zoo iets bedoeld te hebben. Iu de nabijheid van de kazerne alhier hiel den een paar mannen zich Woensdag-avond on ledig met de uitreiking aan militairen van pam fletten van sociaal-democratischen aard. De jl. Woensdag in het verkooplokaal „de Gouden Leeuw" gehouden verkooping van 20 perceelen wei- en hooiland, nagelaten door wijlen Mejuffrouw F. A. C. Van der Burch, gehgen onder Haarlemmeriiede eu Spuarnwoude, heeft opgebracht ƒ35,820. Door het prov. bestuur vasi Noord-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed: het maken vau een steiger en het vergrooten van drie bestaande steigers met bet daarmede in verband slaande straatwerk aan den zuidelijken oever van de bin nenhaven na'ij de No'rdzee-sluizen telJmuiden, beboorende tot de werken van het Noordzee- Kanaal. (Bamiug ƒ7340) Minste inschrijver de Heer L. Kok te IJmuiden voor ƒ5994. Tot buitengewoon gemeente-veldwachter is door Z. E. den Commissaris dis Konings iu Noord- Holland benoemd de Heer A. Verlaan, sclnijver aan het commissariaat vau politie (hoofdbureau), te dezer stede. Het stedelijk musvum van schilderijen en oudheden op het Baadhuis is iu de maand Mei bezocht door 411 betalende en 267 niet betalende personen. De twintigste jaar lijk ache vt rioting van paarden enz. zal den 26 Juli a. s. te dezer stede plaats vinden. De loten zijn te verkrijgen deu 4tn Juni e. k. bij de Haarlemsche Bankvereeni- ging (uitsluitend bij tientallen) en bij hen, die zich met den verkoop belaslen. Gisteren-namiddag is in een aanbouw zijnd perceel iu de Barrevoeti steeg een binnenmuur ingestort, waarbij echter geeue ongelukken heb ben plaats gehad. Gisteren-uamiddag te ruim 4 uur is een 7jarig dochtertje vau de wed. Bastiaans, dat aan de Zijlvest haar hoed, die was afgewaaid, naliep, iu den Singel gevallen. De Heer De Haan, boek handelaar, wonende Groote Houtstraat, die juist in de nabijheid was, sprong onmiddellijk te water en heeft het kind, dat reeds zinkende vv bb, gered. KERKBE RICHTEN. Zondag, Maandag, en Dinsdag iu deze kerk het gebed van 40 uren. Zondag te 7 en 8 uur de gelezena HH. Missen, te 10 uur de plechtige Hoogmis, waarna de Pauselijke Z gen; te 3 uur het Rozeuhotdje en de Vespers, daarna tol 6 uur gelegenheid om te biechten; te 8 uur het Lof. Maandag en Dinsdag te 7 uur uitreiking der H. Communie te half 8, 8 en half 9 de gele- zene HH. Missen, te 10 uur de plechtige Hoog mis, 's avonds te 8 uur het Lof, "Waarna op Dinsdag Processie en Te Deum. Woensdag- en Donderdag-avond te 7 uur het Lof. Vrijdag, het feest van het H. Hat t van Jezus, te 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur plechtig Lof eu Preek. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria met 500 dagen Aflaat, 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Eiken dag te 3 uur het Bozenhoedje, en, met uitzondering van Maandag en Dinsdag, de HH. Missen en de Catechismus volgens gewoonte. Parochiekerk van den H.Antonius van Pudua Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9, te half 11 de plechtige Hoogmis, te half 4 uur de Vespers, Predikatie en groote Processie. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis tei eere van St. Antouius, te 6 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen 11. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 1L, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Eamilie. Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag-avond te 7 uur het Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag, Feestdag van het H. Hart, de ge zongen H. Mis te half 9, des avonds te 7 uur het Lof met Predikatie. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. De Koning en G. Horras. Ondertrouwd: 30 Mei: H. D. Van Amstel en A. M. Vermeer. 31 Mei: P. Negrijn en A. M. Heydanus. G. A. C. Wij- doogen en C. L. E. J. Dekker. 1 Juni: A. F. W. Tydeman en E. C. Kretachraer. W. J. Dijkmans en M. C. Dashorst. H. Wielart en J.A. Van der Brugge. Getrouwd: 30 Mei, J. Ten Post en E. J. Kroese. P Mulder en G. Tennisse. D. Kroes en H. A. Van Vasteuhoven. F. Menke en B. Van Roon. C. Böhm en M. Schmidt. A. Uiteadaal en M. P. Cramer. J. Bruiu en M. Visser. C. W. Menage en K. A. M. De Jong. 31 Mei: J. Ooyevaar en C. Hoekmeyer.— A. Bertling en A. B. Tuymelaar. J. G. Schip pers en S. Levert. B.J. Kouweren W. M.A. Q.Kluppel. Bevallen: 28 Mei: A. Van Leeuwen-Bender, d. 29 Mei: T. C. Versteeg-Kalsbeek, z, W. Germeraad- Flameling, d. 30 Mei: J. Visser-Groeneveld. z. G. Maitens-Van Reyendam, d. H. A. Van der Putte- Poldervaart, 2d. E. J. Neugebauer-EiiF, z. N. Roos-Groot, z. 31 Mei: E. S. Hoevens-Meier, d. E. Mulder-Ris, d. P. Prins-Raaphorst, z. W. Souwer- Swenneker, d. J. H. Laduk-Van Feutden, z. 1 Juni: A. G. E. Peereboom Scheelings, z. J. Witteman- Brasser, d. Overleden: 29 Mei: P. Majoor-Jukes, 46 j. 30 Mei: M. Kloos Van Kalveren, 60 j. G. P. De Konin g, 74 j. 31 Mei: W. A. Aarts. 8 m. ARROND. RECETTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 31 Mei 1888. 1 H. C. v. d. V. timmerman te Haarlem. Overtreding hondenbelasting, f6 boete of een dag hechtenis. 2. A. V. koopman te Haarlem. Feit als voren. 2 maal f5 boete of een dag hechtenis voor elke boete. 3. K. M. K. wed. H. P. M. winkelierster te Haarlem. Feit als voren. 2 maal f 6 boete of een dag hechtenis voor elke boete. 4. J. B. koopman te Haarlem. Feit en straf als voren. 5. E. v. d. B. zonder beroep of woonplaats (ged.). Landloo- perij. 12 dagen hechtenis en een jaar plaatsing in eene rijkswerkinrichting 6. J. J. L. kleermaker. F. P. zonder zonder beroep, beiden zonder woonplaats (getd.). Bedelarij. Ieder 12 dagen hechtenis en 2 jaar plaatsing als Voren. 7. L. V. ketelmaker te Haarlem. Smaad. 3 dagen gev. straf. 8, L. J. K. timmerman te Koog a/d Zaan. Mis handeling. Vrijgesproken. 9. M. V. h/v A. K. koopvrouw te Zandvoort. Mishandeling, f 5 boete of 3 dagen hechteuis. 10. G. K. h/v V. S. J. S. h/v H. F. P. B. h/v A. K. L. K. h/v. C. P. B. K. h/v. G. Z. J. K. h/v V. B. B. G. h/v C. K. allen zonder beroep te Zandvoort. Mishandeling. De 2e vlijgesproken, de overigen allen ieder f 5 boete of 3 dagen hechtenis. 11 J. D. kleerbleeker te Haarlem. Wederspannigheid. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 12 P. R. bloemkweeker te Heems kerk. Opzettelijk dooaen van een dier. 7 dagen gev. straf. Negende muziek-uitvoering in den Hout op Zondag 3 Juni a. s., des namiddags van 2 tot 4 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. MullerKapelmeester. Programma. 1 Marsch „Mein Hamburg;" Ascher. 2. 2 Ouv. L'Italienne en Alger, Rossini. 3 Fant. Hongroise; Stee nebrug en. 4. Fant. Bouchard d' Avesces; Miry 5. Ung. Lustspiel Ouv; Kêler Béla. 6. Walzer, Morgeublatter; Strauss; 7. Potp. Le Micado; Sullivan. Eene nieuwe pen voor zelfregistreerende werktuigen is die van Fenan. Zij bestaat uit een hevelvormig gebogen buisje van staal, dat aan het eene einde in een inkt- reservoir hangt en waarvan het andere einde dienst doet als bek. Deze bek is evenals eene gewone pen van eene spleet voorzien en de opening zoo nauw, dat de vloeistof er niet kan uitloopeu, doch de pen toch altijd gevuld blijft. Als inkt bezigt hij eene gekleurde, glycerine houdende vloeistof, waardoor het verdampen en aandrogen wordt verhinderd. Langzame of snelle bewegingen worden even juist geregistreerd. In Amerika is een octrooi ^rleend van Williamson en Hickies voor eene inrichting om metalen in rotsen op te sporen. Deze bestaat fn eene telephoon en twee platina borstels Wanneer de borstels over de rots worden bewogen moet geen geluid gehoord worden in de telephoon, wanneer er geen metaaladeren aanwezig zijn; doch zoo deze bestaan is de rots een geleider en wordt de beweging van een der borstels dadelijk gehoord. Een vereischte is, dat de rots droog zij, daar anders het vocht voor een metaalader wordt gehouden. De kantonrechter te 's-Gravenhage veroordeelde gisteren een koffiehuishouder tot voldoening van eene boete van ƒ10, omdat hij in eene kamer, grenzende aan de koffiezaal, de piano had laten bespelen. De kantonrechter overwoog dat, aangezien pianospel aangenaam voor het gelagmakend publiek was en bovendien geene meubelen in de kamer, waar het klavier stond, aanwezig waren, het spelen in strijl was met de bedoeling van art. 240 der politiever ordening. De ve roordeelde zal van dit vonnis in hoo- ger beroep komen. De Bevue d'Electricité deelt mede,dat Mengarini bezig is om de proeven van Blaserna en Carpine voort te zet ten, omtrent het electriseeren van wijn, om dezen daardoor te verbeteren. Een monster Italiaansche wijn werd door hem behandeld met een stroom van 3.99 Amp. per uur, waarna de wijn evenals de niet geëlectriseerde scheikundig werd onder zocht. Hieruit bleek dat het alcoholgehalte iets vermin derd was, gedeeltelijk door vorming van azijnzuur. De electroden waren bedekt met eene albuminieuze stof en zwart aangeslagen. De wijn had een eigenaardigen geur verkregen, die aan ouden wijn eigen is. Z. H. de Aartsbisschop van Utrecht, heeft benoemd tot Kapelaan te Workum, den Weleerw. Heer J. N. Van der Nap, te Lobith den Weleerw. Heer R. J. T. Van Vree, te Huisen den Weleerw. Heer J. G. Berber, te Almeloo den Weleerw. Heer J. Berndes; tot Assistent te Everdingen den Weleerw. Heer A. G. Suureubroek, en te Wolvega den Weleerw. T. Van der Pol. Te Munchen heeft gisteren de plechtige opening der schilderij-tentoonstelling plaats gehad. Nederland is erop waardige wijze vertegenwoordigd. De Prins-Regent is door den Heer De Haas de Nederlandsche afdeeling rondgeleid, waarbij hem de Heeren Bisschop, Sadee, Verveer, Klinken berg en Apol werden voorgesteld. N. v. d. S. te L. De oorzaak vindt u vermeld aan het hoofd van ons blad van 27 Mei (No. 1246). Be Adm. der N. H. Cf. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor Jl. K. Kerken en Gestichten. Het Kerkbestuur var de HH. Autoniua- en Lodewijkskerk te 's Graveuhage maakt bekend, dat vau de primitieve leening de aandeelen Nos. 45, 46, 50 en 89a in 1887 zijn uitgeloot, doch niet ter betaling aangeboden. De uit betaling dezer stukken zal thans plaats hebben op Maandag 2 en Dinsdag 3 Juli ten kantore van den Penningmeester, Stille Veerkade 27, aldaar, dea voormiddags van 1012 uur. HAARLEM, 30 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 8. verkocht 8 voor I 175 a 100, 1 stier verk. voor f 60 vaarzen, verkocht voor f pinken 6 verkocht 4 voor f 40 a 25 graskalv. verk. voor f - a nuchtere kalveren, 25 verk. 25 voor f 10 «6, schapen 318 verk. 290 voor (25 a 12 Lammeren 400, verk. 410, f 10 a f 4. Varkensverk. c. per 5 ons. Biggen 22, verk. 4, f 14 a 5. Paarden 10 verk. 3, f 300 al bOVeulens verkocht f a f Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 101 stapels kaas, 11635 stuks, wegende 23065 kilo, hoog ste prijs f 28,50 middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 30 Mei. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: 4 runderen, 224 vette kalveren, 1ste qua], f 0,80, 2de qual. 0,60 per kilo, graskalf J a 66 nuchtere kalveren,/ 8 a 11, 1 schapen en lammeren 204 vette varkens 32 a 37 e. per kilo. HOORN, 31 Mei. Ter waag gewogen 227 stapels kaas wegende 65,290 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 32,50 voor kleine, 28,voor commissie, J voor mid delbare. LONDEN31 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 700, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 90, Zwijnen 10, PrijzenBeste Runderen 2/4 a 4/8, Schapen en Lammeren 3/2 a 6/-, Kalveren 3/- a 5/4, Zwijnen 2/4 a ij-, SCHIEDAM, 1 Juni. Moutwijn per Ned. vat a f 8, Jenever f 13 50 Amsterd. proef f 14,75 Spoeling f 1,40 Commissie f 1,30. LEIDEN, 1 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden f 24 stieren f 40 a f 215; ossen f a 170 melkkoeien f 105 a 250 kalveren dito f a 158 vare dito f 82 a 190, 74 vette dito (115 300; 10 graskalveren 15 a 38, 84 vette I 25 a 68 60 a 80, 92 nuchtere dito f 4,a 12, 568 vette schapen f 18 a 33, 1180 weide dito/12 a 24, 12170 lamm. f4 a 13, 46 magere varkens 14 a 25, 352 biggen f 4.25 a 10. Leiden, 1 Juni. Kaas. Heden aangevoerd 41 partijen Goudsche ƒ18 a 24. Derby f a E Jammer 2de soort aper 50 kilo en Leidsche a per 150 kilo. ALKMAAR, 1 Juni. Aangevoerd 450 stapels kaas kleine hooi- f 32,commissie dito f28,middelbare f 29.—. ALKMAAR, 1 Juni. Aangev. 200 II. L. Granen. Men besteedde voor tarwe J 7.50 a rogge j 5,60 a gerst 4,75 a dito chev. J 5,50 a 5,60 haver f a paardenboonen f a bruine dito J' a duiven dito f kauariezaad a rood mosterdzaad J' 15,50 a geel dito GOUDA, 31 Mei. Granen. Witte polder tarwe f 7, a f 7.20. roode dito f 6.30 a 6,40. angel diio f a7.30 7.35. jarige Zeeuweche dito f a nieuwe dito f 7.60 a 7.75, mindere soort poldertarwe f 7.85 a 7.40 afwijkende dito f 6.40 a 6.50. polderrogge f 4.60 a 4.75. Zeeuwsche dito f 5.60 a 5.85. voor dito (per 70 kilo) f 3.90 a 4.40. win tergerst f 4.70 a 4.80, zomer dito f 4.50 a 4.60. jarige chevalier dito f 6.— a 7.nieuwe dito fa vHaver f 3.4-0 a 4.40 per heet. dito 6.50 a 7.50 per 100 kilo. Kookerwtcn f a Witte hoonen f a bruine boonen 1 10.50 a 11.25. duiveboonen f6.50 a 6.75. paardenboonen f 5.4-0 a 5.70 Mais. Amerik. f 7.50 a 7.75. Odessa 6.40 a 6.50. Cinquantine f 7.75 a 8.per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 7.90. a 8.en buitenlandsch f 5.30 a 5.60 spelt f a kanariezaad f 8,25 a 8.75. Kaas. le qual. f 24 a 26.2e qual. 20.a 23.— zwaardere a Noordhollandsche f 22 a 25. aangevoerd 69 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 1.10 a 1,25; der weiboter f 0.90 a 1. Melkvee met tamelijken aanvoer, handel gewoon. Vette varkens met goeden aanvoer handel gewoon, van 18 tot 20 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel gewoon, van 17 tot 17VsC. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,90 a 1.25 per week. Vette schapen met goeden aanvoer, han del iets vlugger, f 18 a 30. Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f 4.a 7. Graskalveren met grooten aanvoer, handel gewoon, van f 8 a 15. DELFT, 31 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 170 a 210 dito 2de qual. 140 a 155 kalf. koeieu, lste qual. J 180 a225 dito 2de qual. J 125 a 160, vaarkoeien le qual. f 140 a 185, dito 2de qual. f 90 a 120 vette kalveren, lste qual. f 55 a 70 dito 2de qual. J 28 n 40 vette schapen lste qual. J' 20 a 35, dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. 19 a 26, 2de qual. f a vette lammeren f a -- weilammeren 3 a 12 magere varkens 16 a 30 biggen f 4,— a nuchtere kalveren f 4a 12 paarden f 45 a 90 stieren f 40 a 125, ossen f a Rundvleesch 56, 64 a 68 c.vet kalfsvleesch 70, 75 82 o.schapevleesch 54 a 60 c., lamsvleesch c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 6.75 a 8.mindere en blauwe dito f a roode dito f 6.75 8.min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeeuwsche dito f a rogge f 4.75 a 5.75. nieuwe dito f a n. wintergerst f 5,a f 5,50 n. zomer dito f 5 5,50, n. chevalier dito f 5,50 f 6,50, haver f3,75 a 4,25 n. groene erwten f7,25 a 8,mesting f 5,75 a f6,25 paardeboonen f 5.25 a 5.75, duiveboonen 7.a 7,50 bruine boonen f 10.50 a 12,koolzaad f 9,50 a 10,— hennepzaad f 8.50 a 9,kanariezaad f 8.25 a 9 25 Aan de stadswaag gewogen van 25 tot 31 Mei en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 852/8 en 63 16 vn. boter, wegende te zamen 17670 kilo: prijs f 40 a 50 60 per 40 kilo f af.per kilo. Getrouwd: DANIËL BERNABDUS PLEKKER en VVILHELMINA JOHANNA R15 DER. Amsterdam, 30 Mei 1888. Getrouwd: R. S. U. VISSER en J. G. B. MEDDENS, die tevens hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Botterdam, 29 Mei 1888. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, nu eene korte ongesteldheid, voorzien van de laatste HH. Sacramenten, onze innig geliefde Moeder en Behnwdmoeder MARIA VAN DUIJN, Weduwe van SIMON FRANC1SCÜS ROO- DENRIJS, in den gezegendeu ouderdom van 77 jaren en 3 maanden. Dit aller naam'- J. F. J. ROODENRIJS. Delft, 26 Mei 1S88. Teistond gevraagd, eene E. K. in een Burgergezin. Brieven franco onder letter W, bij den Boek bandelaar G. BOEG, Prinsen straat 6, Amsterdam. Er biedt zich aan een bekwaam BAKKERSKNECHT, R. K., het liefs! als Meesterknecht, om met 1 Juli a. s. in dienst te treden, van goede getuigschriften voor zien. Brieven franco, letters K W, firma P. P. KOOL, Weesp. te Koop of te Huur, met com pleten Inventaris, Te bevragen bij F. v. MILL, Viaueu. Eene eenvoudige R. K. zag zich gaarne tegen Augustus in dusdanige betrekking geplaalst. Brieven order letter Z, bij den Papierhandelaar ANTON BOSSE, Barteljorisstraat 6. en beschaafd net Meisje, R. K. 20 jaar, zag zich gaarne zoo spoedig mogelijk geplaatst als HUISHOUDSTER, of (er Assis tentie in een klein Gezin. Brieven franco, letter A 95, Alg. Adv,- kant. Erven B. v. d, KAMP, Groningen. Wordt, gevraagd k., eeneR. K. tegen Aug. LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 1 Juni. De Times meldt uit Weenen, dat de Fransche Ambassadeur, Decrai®, een nieuw onderhoud met Graaf Kaluoky heeft gehad, hetwelk zeer vriend schappelijk was. Naar bet heet, is er tus- scheu (ie twee staatslieden overeengekomen, dat Tisza de eerste gunstige gelegenheid, welke zich aanbiedt, te haat nemen zal oiu deu ougunstigen indruk uit te wisschen, welken zijne woorden hebben gemaakt. BERLIJN, 1 Juni. De wet, betreffende de vjjfjarige zittingperiode, is door deu Keizer bekrachtigd. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. goed kunnende Koken en genegen eenig Huiswerk te ver richten, en des Zomers mede naar huiten le gaan. Zonder goede getuigschriften, on nood ig zich aan te melden. Brieven onder letter H, bij deu Boekh. WINKELHA GEN, Raams'ceg, Amsterdam. Men vraagt mei Augustus e. k in een slil, net huisgezin te Lei den, eene eenvoudige It. K. Brieven franco, order letter O, aan het Bureau van dit blad. Eene eenvoudige R. K. Te Huur voor de Zomermaan den: 2 gem. Benedenkamers en Suite en 1 Bovenkamer, met ge bruik van Keuken, schoon gele gen aan de Trambaan. Te bevra gen aan het Postkantoor te Gin- neken, ouder Ietter B. Voor 10 tot 12,000 Eieren, wekelijks te leveren, worden so lide Afnemers gevraagd. Franco brieven met opgave van infor- raatiën worden, onder letter A S, ingewacht bij deu Boekh VV. HTLARIUS Wz., te Almeloo. Beste TARWE en ROGGESTROO met den kneppel gedorscht, bij A. VROMANS, te Woubrugge. Bij de uitgevers KüPPERS LaUREY te Haarlem is ver schenen bij de Kon. Nederl. Marine. Zijne militaire positie en voor uitzichten door SINCERUS. Prijs 25 Cents. zag zich gaarne in dus danige betrekking ge plaatst. Brieven ouder letters M S, bij den Papierhandelaar AN TON BOSSE, Barteljorisstraat 6. een jonge MUILEZEL,mak in alle Tuigen. Te bevragen bij 0. SPRUIT te Bergen bij Alkmaar. door de Machinisten le klasse iu Nederland. Prijs 25 Cents. Ecu berg puik hooglandsch HOOI te Koop. Te bevragen bij D. VISSER Wzn., te Hoogkarspel. beste qualiteit a 18 cents per pak, iu KüPPERS' Boekhandel Jansstraat No. 25, Haarlem. mutimimmï Oudergeteekenden wijA er het geachte publiek op, dat hij alles eigenhandig maakt. Tevons beveelt hij zich beleefd aan tot het Repareeren van rieten Stoelen, Modepoppen en alle overig Riet- of Mandenwerk Lgeu zeer billijken prijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3