Voor geest en hart. Kleiue zaken doen soms aan groole ge raken. Die een goed hoofd heeft, heeft geen haar gebrek. Een koopman, die al te wijs wil zp, doet zelden eene goede markt. Houd u rein en acht u klein. Bij tijds een zaak voorzien, Is 't werk van wijze liêu. Ter behartiging. Ware beschaving en echte humaniteit wortelen slechts iu waarachtige, godsdien stige opvoeding en in ontwikkeling van het gevoel en de liefde voor God en den evenmensch. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Armenzorg. Nijverheid en Technische Kunsten. Land-en Tuinbouw. Rechtszaken- Kunst en Letteren. POTSDAM, 6 Juni. De Keizer heeft een. vrij goeden nacht gehad. Hij gevoelt zich frisch en is te 10 uur opgestaan. ROME, 6 Juni. De bladen maken eene dépêche uit Zanzibar bekend, waarin het volgende gemeld wordtMen verzekert dat de tegenwoordige Sultan weigert de over eenkomst goed te keuren, die door zjjn voorganger met Italië gesloten is betref fende den afstand van eenige gedeelten van zijn grondgebied. Men gelooft, dat deze zaak in der minne geschikt zal kunnen worden, daar ook En geland en Duitschlaud door hunne positie aldaar, belang hebben bjj het behoud van den vrede. ZANIBAR, 6 Juni. De consul van Italië alhier heeft de Italiaansche vlag doen ne- derhalen en de vriendschapsbetrekkingen met den Sultan afgebroken. Er wordt een Italiaansch oorlogschip verwacht. De aan leiding tot deze breuk is niet bekend, door de bende van Van der Zande, den vergeefs gezochten inbreker, van wien wij in ons vorig nummer melding maakten. De Noord- en Zuidhollandscbe Maatsch. tot redding van schipbreukelingen heeft eene groote gouden medaille toegekend aan den gezagvoerder van de Ned. stoomboot Rhenania den hetr B. CLpkes, door wiens zeemanschap het mogelijk werd, zonder gevaar voor de opva renden of voor de boot, den eerste-stuurman te redden van de Fransche stoomboot Ministre Ab- batucci, den eenig overgeblevene van eene equipage van 23 man. Genoemde gezagvoerder ontving van de Fransche Regeering de toezegging van een verrekijker, met zilver gemonteerd. Maandag-avond zette een voer man, die kalk aanbracht aan het werk in de Al- monderstraat nabij den Hofdijk te Kotterdajfn, eene kruik aan den mond, meenende dat daarin water was. De kruik bevatte echter eene vergiftigde vloeistof, bestemd om door loodgieters bij hun werk gebruikt te worden. Het gevolg was, dat de man na een vreeselijk lijden des nachts is over leden. Op den 10 April 11. verliet de Transatlantische boot «la France" Sint Nazaire en vertrok naar de Antillen en de engte van Panama. Onder do passagiers bevonden zich elf Hospitaal- zusters van St.-Paul, te Chartres; zij begaven zich naar Guadeloupe, eene streek door de pokken ge teisterd; en de acht andere gingen naar Eosario, in de Argentijnscbe Eepubliek, waar sinds twee maanden eene besmettelijke typhuskoortsheerschte. Aan boord bevond zich een ingeuieur, verbon den aan de werken van het kanaal van Panama. Hij wees die ootmoedige dochters aan een passa gier, die zeer verwonderd was die jonge vrouwen tusschen al dat gewoel van de stoomboot zoo rustig en kalm te zien blijven. Groet ze, zeide hij tot zijn reisgezel, groet ze, want het zijn heldinnen, die gij voor u ziet. Voor 2 jaren zag ik 21 Zusters derz-lfde Orde te Eosario ontschepen; zij gingen de ongelukkige typhuslijders verzorgen, zich opofferen voor per sonen, die hen gansch onbekend waren. Kort daarna is de cholera uitgebarsten. Eenige maanden later reisde ik langs dezelfde streken en allen waren dood, allen. Sedert dat tijdstip hebben andere hunne plaats ingenomen eu deze volgen nu denzelfden weg, den weg van de held haftigste, verhevenste en tevens nederigste zelfop offering. In waarheid, ik ben beschaamd een republikein te zijn, wanneer ik denk, dat die vrouwen door de republikeinen uit de hospitalen onzer steden worden weggejaagd. Gij ziet mijnheer, dat ik gelijk had toen ik u aanraadde ze te groeten. Iu de oranjerie van het keizerlijk paleis te Schöubrunn staat nu de palmboom Brownia riza in vollen bloei. Deze soort van palm bloeit slechts ééns in de vijftig jaren, en de bloem verwelkt reeds na verloop van twee dagen. Het moet thans de tweede maal zijn, dat men de Biownia Ariza (aldus genoemd naar den be roemden Engelschen plantkundige) in Europa ziet bloeien. De eerste maal was in 1851, in de kassen van den Hertog van Norfolk, te Chiswick. Een 5-jarig kind waagde het de zer dagen een kijkje te nemen in het afge sloten erf eener Xantippe te Bergen op Zoom. Het stak daartoe een zijner handjes door eene scheur in de omheining om zich naar boven te heffen, doch nauwelijks werd dit door de kwaad aardige bewoonster opgemerkt of zij greep een bijl of kapmes en sloeg daarmee raar bet handje met het gevolg, dat twee vingertoppen werden afgehakt De verontwaardiging is algemeen en men hoopt dat de politie, die in de zaak betrokken is, de helleveeg op eene flinke manier aan het verstand zal weten te brengen, dat zulke on- mensckelijke middelen, om zich van minder ge- weuscht bezoek te ontslaan, niet iu het kader onzer hedendaagsche beschaving passen. Niettegenstaande het aanbou- dende ongunstige weder, werden Dinsdag per Ned. stoombootreederij langs Lobit reeds de eerste kersen uit Pruisen ingevoerd, en wel 114 mandjes met bestemming naar Engeland. In 1887 geschiedde de eerste verzending op 8 Juni. Bij de inwijding van twee half- ronde banken in Klarendal zong de jeugd, volgens de Arnh. Ct: «het Wien Neêrlandsch bloed en daarna r.og vele andere vroolijke liedjes." Wie had die vroolijkheid achter ons statig volks lied gezocht? Par ij s telde aan het einde van 1886 op zijne bevolking 180,253 vreemdelingen, dat is 8 pet. van het geheel. Geene enkele stad in Europa heeft zulk eene groote verhouding van vree indelingen iu haar midden. Ziehier de voornaamste cijfers der te Parijs gevestigde vreem delingen: Belgen 45,649, Duitschers 30,229, Zwitsers 23,781, Italianen 22,549, Hollanders en Luxembuigers 16,341, Engelschen 12,804, Polen en Bussen 7662, Amerikaneu (Noord- en Zuid) 6414, Oosteurijkers en Hongaren 5206, Spanjaarden 3832, Scandinaviërs 1179, Bume- niërs, Serviërs eu Bulgaren 888, Grieken 508, Portugeezen 317, Chineezen en andere Azia ten 150. Zeldzaam 1 August Bur k hart, een gepensioneerd oud-strijder uit den Amerikaanschen burgeroorlog, heeft het verzoek gericht tot het peusioenbureau te Washington, om zijn naam van de lijst der gepensionneerden te schrappen. Hij was nl. zyDe kwaal geheel genezen en kon nu ook zonder pensioen wel roud komen. Zal men zijn uaam schrappen? Dezer dagen is teAmsterdam eene sociëteit van Limburgers, onder den naam van «Limburgia" opgericht. De bevordering van het gezellig verkeer onder de daar wonende gewest- genooten is het doel van de vereeniging. Bij de onlangs gehouden wijnvei- lingen te Eberbach, in de Rijnstreek, werden zeer hooge prijzen betaald. Wijn van 1887 bracht gemiddeld 1308 Mark per fust op en wijn van 1885 1035 Mark. Voor wijn van 1883 (Giafmberger, Marcobrunner, Hochheimer, Hattenheimer, en Stemberger) werd 2170 Mark (f1350) per fust betaald, en voor Marcobrunner en Giafsnberger van 1868 niet minder dan 24,330 Mark (f 14,598) per fuBt. Eene scherpe tegenstelling vormen daarmee de prijzen, te Diiren betaald, bij e»ne verkoopiug van eene partij wijn, weike door den kooper was gewei gerd. Voor 60 flesschen van dezen wijn, als het vocht dien naam verdient gaf men 9 Mark (15 pf. per flesch). Dat is, als men er 10 pf. voor de flesch afrekent, 5 pf. (3 cents) voor den wijn 1 M a a n d a g-m orgen ontspoorde een der treinen van de Noord- en Zuid-Hollandsehe Stoom tram way-Maatschappij (HaarlemLeiden) onder Bennebroek, waardoor de dienst in het onge- reede raakte; des middags liepen twee treinen van dezelfde Maatschappij, onder Sassenheim met een geweldigen schok op elkaar. Ernstige per soonlijke ongevallen hebben daarbjj niet plaats gehad, doch de matcriëele schade is belangrijk. Puddingen met electrisch licht 1 Electrisch licht heeft in Amerika niet alleen zijn weg ge vonden tot in de huizen en de straten, maar zelfs tot in de schotels, die op tafel verschijnen. Op een groot diner te Nieuw-Orleans prijkte dezer dagen een fraai milieu met bloemen bij het dessert werden deze weggenomen en bleek het dat zij een zilveren deksel verborgen hadden, waarouaer zich een doorschijuende pudding be vond met electrisch licht in het midden, dat een schitterend effect maakte. De pudding smaakte zelfs, naar een der damts opmerkte, naar de Leidsche flesch Een echtpaar uit Westerbroek, gemeeute Hoogezaud, was eergisteren naar Gro- uingen getogen en had ziju lljarig zoontje mede geuomen. Vader en moeder, beiden niet afkeerig van een goeden borrel, waren spoedig half beschonken en dwongen nu het kiud eveneens sterkeu drank te gebruiken. De gevolgen bleven niet uit: de knaap werd geheel beschonken en de ouders, die zoo nu en dan ook nog eene «hartversterking" namen, niet minder. De politie ontfermde zich over dit edele drietal en de ouders zullen zeker hunne gerechte straf niet ontloopen wegens het dronken maken van een kind, hun eigen kind] Te Dordrecht verlangde de direc teur der gemeentelijke gasfabriek en hoogdruk waterleiding een jongmensen voor schrijfwerk en ter opleiding voor meter-opnemer, tegen een salaris van f400, met eventueele opklimming tot f800. Op zijne roepstem meldden zich aan 103 sollicitanten, waarvan 66 uit Dordrecht! In het bekende magazijn van nou veautés la Samaritaine, in de rue du Pont, te Parijs, is door den eersten kassier, Boullier ge naamd, een diefstal van 800,000 lr. gepleegd. Boullier verklaarde het teit bedreven te hebben uit wraak jegens zijn patroon, daar deze hem iu eene gewichtige omstandigheid niet had geholpen. Voor een groot gedeelte was het gestolen geld bij de wedrennen verspild. Altijd dezelfde. Professor der pliilosophie (tot zijne dienstmaagd). Aaltje, wees zoo goed eu kak voor mij een pannekoek met een radius vaii 0,12 Meter. Zelf-critiek. lieer. Hebt gij nog het B sche dagblad van eergisteren Winkelier. Om u te dienen; mijnheer. Heer. Eu wat kost dat? Winkelier. Tien cents, mijnheer. Heer. Nu, dat kunt ge wel voor vijl cents geveneen verstandig menscii koopt het toch niet. Gerustgesteld. Gast (die zijne vork met het servet heeft afgewi9cht). Kelluer, zie eens hoe vuil deze vork is. Kellner. Stel u gerust, mijn heer, 't is maar poetspommade waarmede het zilver wordt schoon gemaakt. Op school. Onderwijzer. In welke zee stort zich de üonau. Leerling. In de Boode Zee. On derwijzer. Neen, domoor, in de Zwarte Zee. Leer ling. Ik wist toch wel, dat het eene gekleurde de betrekking op uw kantoor vervullen, op voor waarde echter, dat ik het beheer heb over de kleine kas Do gelijkenis. A. Hoe vindt ge de photo graphic van mijn hond? B. O, blaffend gelij kend. Modern. Kantoorbediende (tot den patroon). Ofschooa het salaris zeer klein is, wil ik toch Logisch. Man (tot zijne kijvende echtge noot:-). Houd je toch stil, spreken is zilver, zwijgen is goud. Vrouw. Verveel mij niet met die fliuwe spreekwoorden, alle visschen zwijgen, doch lang niet alle zijne goudvisschen. Haarlem, 7 Juni. In het verkooplokaal //Fras- cati" te Amsterdam is jl. Maandag-avoDd geveild de buitenplaats, genaamd //Veldzicht" met tuin enz., gelegen aan den Kleinen Houtweg alhier, groot 45 aren, 35 centiaren. Het hoogste bod was ƒ36,000. voor welke som het perceel is opgehouden. Het in Engelschen stijl gebouwde dubbele koetshuis met bovenwoning, stalling enz. aan de Baan no. 9, groot 9 aren, 28 centiaren werd verkocht voor ƒ14.010, aan den Heer A. A. Van den Berg te dezer stede. jl. Dinsdag is door den Heer B. Zuithof bouwkundige alhier, namens de commissie van het St. Jozefs-gesticht te dezer stede, aanbesteed het maken van een gebouw tot uitbreiding van gemeld gesticht, gelegen aan het Spaarne en de Gravin nesteeg. Het getal inschrij vingsbilj etten bedroeg 16. Het hoogste was van den Heer J. De Wildt ad ƒ22,040; de laagsten van de Heeren T. J. Verzijlbergh en S. B. Peyra, ieder ad ƒ15,300. De uitspraak omtrent de gunning is uitgesteld. De omvalspoort, gelegen tusschen het Groot en het Klein Heiligland, is gedureude deze week op smaakvolle wijze versierd met twee eerepoorten, vlaggen guirlandesballons enz.terwijl uit eeuigo woniDgen in de buurt Nederlands driekleur wappert. Dit feestbetoon geldt de echtelieden, in die poort woonachtig, genaamd Johannes Van der Pol en Josina Maria Beaumond, die iu goede gezondheid den 13den dezer hunne gouden bruiloft hopen te vieren. Opmerkelijk is het tevens, dat de bruid den dag roar gemeld feest en de bruidegom den hieropvolgenden dag jarig is, zijnde de eerste geboren 12 Juni 1815 en de laatste 14 Juni 1814. Het museum van kunstnijverheid is ge durende de maand Mei li. door 2274 persoiien bezocht. Uit eene timmermanswerkplaats, staande aan den Spaarndammerweg alhier, heeft eergis teren, eene ontvreemding plaats gehad van tim mergereedschap. De dief heeft hiertoe afslui tingen moeteu verbreken en door iuklimming toegang verkregen. l)oor de garnizoens-voedingscommissie al hier is gisteren-middag aanbesteed de levering van aardappelen ten behoeve van de menages der troepen in het garnizoen gedurende het tijd vak van 14 Juni tot 1 November 1888. Miuste iuschtijver de Hear H. Verdel voor ƒ1,55 per HL. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 6 Juni; M. F. Van Egmond en A. S. Hurkmans. H. Van Waard en M. Strig. J. Hoog land en A. De Boer. P. A. Kuyken en P. M. Kenzen. Getrouwd: 6 Juni: A. F. Van Kessel en H. M. De Custer. J. J. A. Van Koon en H. G. Wesseling. R. Hollander en A. Jl. Heerena. P. J. Van Dokknm en G. E. Aaldera. N. Van Putten en J. Buurman. J. B Koster en M. J. De Rooy. W. Niepoort en M. C. C. Selhorst. R. Van den Haak en P.M. VanBour- gonje. J. Boom en J. J. Rosbacb. Bevallen: 3 Juni: J. H. Remmé-Roaekrans, z. (leven loop, 4 Juni J. C. Van Loon-De Wild, z. 5 Juni; A. A. Nederkoorn-Kramers, z. B. Meyer-Vring, d. H. S. M. Kloek-Van der Lee, z. J. M. Boeré- Sanberg, z. 6. Juni; A. M. Redeker-Koelemij, z. Overleden: 5 Juni: J. Pootjes, 5 mn. E. M. Van Seggelen-Goverse, 69 j. i' *S! Eenige maanden geleden meldden wij, dat de Weleerw. Heer Joannes Lemmens, geboortig van Haasdal, onder de gemeente Schimmert, Missionaris in Van Couver, door de vereenigde Geestelijken van dit Bisdom aan Z. H. den Paus was voorgesteld als opvolger van Mgr. Seghera. Nu lezen wij in den Depere-Standaard. „Het Bisdom Van Conver vacant geworden door den dood van Aartsbisschop Seghers, zal opnieuw door een onzer landgenooten wordenbestuurd.De kabel beeft de tijding gebracht, dat de Zeereerw. Heer Lemmens, geboortig uit Nederlandscb Limburg, tot Bisschop van genoemd diocees benoemd is. Voorzeker zijn wij de tolk van alle katholieke Hollandsch- en Vlaamscb-Amerikanen, indien wij Mgr. Lemmens onze beste gelukwenschen aanbieden met de groote waardigheid, die hem is te beurt gevallen. Met groote vreugde zal deze heugelijke tijding worden vernomen niet alleen in de geboorteplaats van Z. D. H., maar ook in het geheele Bisdom Roermond. (C.) Aan het R. K. parochiaal kerkbestuur te Huisen is door wijlen den Heer H. R. J. Cramer een legaat besproken onder den last van vruchtgebruik, groot f30,000, tot oprichting van een gesticht tot verpleging van onbemiddelde en ongehuwde mannen en weduwnaars van den R. K. godsdienst. St. Eloy geeft het volgend bericht over de diamantbeurs te Amsterdam: Met het mooie weder zijn de buitenlandsche koopers op komen dagen; de vraag was iets geanimeerder dan in den laatsten tijd het geval was. Men geeft aan groote steensn de voorkeur boven de kleine. De fabrieken werken steeds kalm. De buitenlandsche koopers waren uit Parijs, St. Peters burg, Londen, Wecnen, Warschau, Moskon, Brussel, Ant werpen, Phorzheim en New-York overgekomen. In Oostelijk Drente leggen de landbouwers zich in de laatste jaren sterk op de koolraapteelt toe. Voor nog slechts enkele jaren werd dit gewas aldaar bij kleine hoeveelheden voor huiselijk gebruik geteeld. Toen het nut dezer koolrapen voor de veevoeding bleek, legde men zich zoo op de teelt toe, dat er groote akkers werden bepoot, waardoor de voordeelen van dit gewas èn als wisselbouw voor het land èn voor de veeioeding, in het oog vielen. Te Odoorn en te Borger ziju ten vorige jare door som mige landbouwers twaalf tot twintig wagenvrachten geoogst. Het zaad wordt in het begin van Mei gezaaid, waarna de planten in Juni worden verplaatst. Dit jaar zijn vele planten door nachtvorsten vernield, Dinsdag deed de rechtbank te Amsterdam uitspraak in het proces tegen de redactie van De Tijd ingestell door Berend Holtzema Enuma, naar aanleiding van het be richt, waarvoor hij een tiental bladen gerechtelijk ver volgde en van elk eene vrij aanzienlijke schadevergoeding vorderde. Den eischer werd zijn eisch ontzegd, op grond dat het bericht in qnaestie wèl beleedigend en lasterlijk was, maar de bedoeling om te beleedigen niet heeft bestaan. Slechts een enkel rechtscollege, het Utrechtsche, zegde tegenover het Utrechtsch Dagblad Enuma zijn eisch toe. Dit laatste blad is van deze uitspraak in hooger beroep gekomen. De inhoud van het SI. Gregoriusblad, XlIIen jaarg. Nos 5 en 6, is als volgtDe oude meesters. II. Een woord over de Palestrina-nitgave, door Chr. F. Ie Blanc. P. Ingezonden vragen. Antwoord. Alededeelingen omtrent de St. Gregorius-Vereeniging. Algemeene berichten. Bij deze afl. is eene muziekbijlage van 8 pag. gevoegd. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 6 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 9, verkocht 8 voor 1 175 a 120, «tier verk. voor f vaarzen, verkocht voor f pinken 1 verkocht 1 voor f 40 a 1 graskalv. verk. voor 140 a nuchtere kalveren, 28 verk. 28 voor 9 a5, schapen, 244 verk. 190 voor f 24 a 13 Lammeren 552, verk. 476, f 10 a f 5. Varkens verk. c. per 5 ona. Biggen 13, verk. 4, f 16 a 9. Paarden 13 verk. f a f Venlens verkocht f a f Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 84 stapels kaas, 9972 stuks, wegende 19699 kilo, hoog ste prijs f 27,50 middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 6 Juni. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: 9 runderen, 216 vette kalveren, 1ste qual. 0,90, 2de qual. 0,70 per kilo, graskall a 60 nuchtere kalveren,/ 6 a 14, 3 sohapen en lammeren f 152 vette varkens 35 a 40 e. per kilo. PURMEREND, 5 Juni. Kaas: aangevoerd 347 stapels, prijs der kleine kaas 32.50 middelbare ROTTERDAM, 5 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 9 paarden. 1718 innderen, 184 vette en gras- ksl veren, 103 nuchtere kalveren, 19 schapen of jam meren, varkens, 151 biggen, bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van beden waren als volgt: Rnnderen 1ste qualiteit 74 e. 2de qual. 70 c., 3de qual. 66 c.; kalveren 1ste qual. 100 2de qual. 85 a 75 c., schapen 60 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 6 Juni. Moutwijn, per ned. vat f 8, Jeneverf13,50, Amsterd. proef 1 14,75spoeling f 1,20 dito eommisaie f 0,80. DELFT, 6 Juni. Op de paardenmarkt alhier waren heden aangevoerd 292 paarden, 8 veulens en 3 ezels. Werkpaarden le soort f300 a 400, 2e soort f250 a 300, 3e soort f60 a f100, voor de slachtbank f30 a 60, poneys f 50 a 130. Handel flauw. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 6 Juni 1888. Prijzen der onderstaande effeotengano(eer. pCt. de kotrs. Nederland. Oertif. Work. Sohuld. 2' 3 8' Hongarije. Obl. Leeuing 1867 5 GondleeningS Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Ooatenrtjk. Obl. in papier (Jloi—■Nov.) 5 zilver (Jan.—Juli). 6 Portugal. Obl. bnitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Itusseu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871 75 1*4 2 4 5 6 4 4' 4 70'/. 891/s 1007s 100'/s SOY, 89'/» 037» 037» 02'/4 lOl'/s 81'/i» 987/s Turkse. Egypte. 1876 (Perpetueele) Obl. Alg. Sohuld 1865. 1889. Obl. Leeuing 1876 N.-Amerika. Obl. Vereeu, Staten 1876. 1877 Columbia. Obligation4', Peru. Leening 18706 1872 6 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 1875. Italië. Ïuid-Ital. Spoorw. Obl.. Bualaud. Gr. pw. Maatsch. Aand Balti che Spw. Aaud.. Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand5 Knrsk Ohark. Obl. Jl000,. 5 Moraobausk Sysrau Aaud,. Riasclik Wiasma Humeulo Aaudeelen Spw Amerika Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PitEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loton Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam8 Gemeeute Crediet 8 Belglo Stad Antwerpen 1887. Ooateuryk. Staatsl 18544 18605 Rusland t» 18845 1866. 5 Geldkoers prolongatie 2 pot. 5 8 5 8 6 I 5 div 617a 80'/, 104'/, 29'/, 147, 18>/4 1107, 144 120 8074 141 92 9 60 1127.. 55'/, 87 96'/-» 26'/, 26'/, 141 24'/,, 1187» 937s 1127, 104 10274 8974 105'/,, 108 1327. 1417, 127'/, LAATSTE BERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3