MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Nijverheid en Technische Kunsten. Post en Telegraphie. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Oeeon.- en Financiëele Berichten. Land-en Tuinbouw. mijnheer, reeds sinds gisteren, maar 't wordt een beetje opgewarmd. Duidelijk. Fader (tot zijn zoon, den student). Nu, beste jongen, opgepast hoor, luister naar mijne vermaningen en gebruik niet meer zoo veel geld; zoodra ik thuis kom zal ik je bericht zenden. Zoon. P.r postwissel, niet waar Papa? De oorzaak. Mevrouw A Je schijnt ongelukkig te zijn iu je huwelijk; kan je met jo echtgenoot niet overweg? Mevrouw B. O, zeer zeker, maar niet met zijn salaris. Haarlem, 19 Juni. De Kapitein J. G. Gijsberti Hodenpijl en de le Luitenant A. Vogelenzang zijn vau hel korps genietroepen te Utrecht over geplaatst bij den staf der genie te dezer stede. In verschiller.de tuinen van bewoonde hui zen aan den Overveenschen weg zijn Zaterdag nacht een gioot aantal stamrozen en planten ont vreemd. De dieven zijn nog denzelfdeu nacht aangehouden. Als eene bizonderheid kunnen wij mede- deelen, dat op de gemeentelijke begraafplaats Donderdag en Vrijdag van de vorige week geene begrafenis heeft behoeven te geschieden. Een zeventienjarige knaap heeft eergisteren aan de Parklaan in beschonken toestand zijn paard, dat voor een rijtuig liep en door hem werd bestuurd, op ergerlijke wijze mishandeld. Het beest was gevallen tengevolge van het wilde rijden van dien koetsier, waarbij het bloed uit den bek vloeide en een zijner oogen uit den kop werd gestooten. Tegen den onverlaat is proces verbaal opgemaakt. BUBG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 15 Jnr.i: J. H. Visser-Huisman, d. A. A. F. De Zwart-Joosten, d. C. Van Looy-Zwarter, z. A. Valken-De Vries, z. 16 Juni: E. J. Van den Berg-Van Waard, z. J. J. Vring-Versteeg, d. W. Ligtenberg-Vermolen, z. 1? Juni: J. Oudolf-Koster, d. G. Van Koersel-Van Dam, d M. E. Lodewijk-Roeland, d. C. Besse-Van den Kommer, z. - H. M. Rootliep- Guitonean, d. Overleden: 14 Juni: J. Van Hemert, 13 mn. 15 Juni: W. G. Zomerdijk, 17 mn. 16 Juni: F. Van 't Vlie, 46 j. C. Bosboom-De Zeeuw, 46 j. H. Schouten, 2 j. H. Planye, 11 mn. Dertiende muziek-uitvoering inden Hout op Woensdag 20 Juni a. s., des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk muziekkorps van Hsarlem, onder directie van den Heer M. li. Muller, Kapelmeester. Programma. Marche militaire, Trompettes et Basses; Painparé. 2. Ouv. Gustave; Auier. 3. Fant. Les contes d' Hoffmann; Offenbach. 4. Nijverheidsmarsch; M.II.Muller. 5. Fant. Le Petit Faust; D Hervé. 6. Ouv. LeB commères de Windsor; i/icolai. 7. Anna-Polka voor Piston; L. Wagner (uit te roeren door den Heer Muyllaert). 8 Walzer, Wie ner Blut; Strauss. 9. Potp. Carmen; Bizet. Heemstede, 18 Juni. Onder algemeene deelneming herdacht gisteren onze hooggeachte en beminde Herder, de Zeereerwaarde Heer H. Kerlen alhier, den dag waarop hij voor twaalf en een halfjaar als Pastoor in ons midden werd benoemd. De gansche gemeente was met vlaggen getooid. Met menig kostbaar geschenk en met de ondubbelzinnigste blijken van hoogachting, sympathie en waai deering werd de geliefde Jubilaris verrast. God schenke den ijverigen Herder nog vele jaren, om met vrucht te blijven arbeiden zooals Z. Eevw. in de afgeloopen jaren heeft gedaan. Van de voortdurende liefde eu aanhankelijkheid zijner parochianen boude de Jubilaris zich ten stelligste verzekerd. meene tentoonstelling van stieren, melkkoeien, melk- vaarzen, pinken, berfstkalvcren en kuikalveren, om prij zen van f 10, 7,50, 5 en 2,50, op 20 Augustus a. s. aan de Scbagerbrng in de Zijpe. Dezer dagen werd te Houtrijk en Polanen ver pachting gehouden van het grasgewas op het voormalig eiland Ruigoord in den Houtrakpolder, ter grootte van van pl. m. 6 HA. De opbrengst daarvan was gemiddeld f 1921/3 Per HA- Bij kon. besluit is thans bepaald, dat briefomslagen van gedrukte aankondigingen voorzien, na alvorens van wege de postadministratie voorzien te zijn van een afdruk van een postzegelstempel, ter waarde van vijf cent of hooger en tegen betaling van het bedrag door het postzegel vertegenwoordigd, in gebruik knnnen worden gesteld op den voet en de voorwaarden, door den Minister van waterstaat, handel en nijverheid te bepalen. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor B. K. Kerlcen en Gestichten. Amsterdam. Parochiekerk „Be Krytberg". Uitgeloot aandeel Nos. 45, aflosbaar na 1 Juli a. s. HAARLEM, 18 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 7,10 a rogge f5.10 a f,— Haver f a f gerst f duivenboonen f a paardenboonen f bruine boonen f—af,Gr. erwten f a f AMSTERDAM, 18 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 611 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.67. dito 2de qual. f 0.59 dito 3de qualiteit J 0,52 per kilo; melk- en kaifkoeien fa ,7 graskalv. a 65 nuchtere kalveren 5 a 13, 500 schapenen lammeren 24 a 6 501 vette varkens 34 a 41 c.; beide per kilo.— biggen a paarden a ALKMAAR. 16 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen is als volgt: 14 koeien /40 a 150,41nuchtere .kalveren ƒ8 a 16, vette kalveren/— a146 schapen 10 a/ 22 varkens fper kilo, 92 ma gere dito 13 a 15, 12 bokken 4 a 9, 17 paarden 40 a 300, 290 lammeren f 6 a 12. ALKMAAB, 18 Juni. Ter veemarkt werden ver kocht 5 koeien van 140 a 180, 283 kalveren van f 40 a 95 22 nuchtere dito van f 7,— a 16 146 schapen f 16 a 25, 217 varkens a 36 a 42 c. 35 magere 13 a 16 per kilo. LEIDEN, 16 Juni. De prija der boter was heden pel l/i vat lste qual. f48.— a 54.2de qual. 38.— a 46.Aanvoer groot en handel middelmatig. LONDEN, 18 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3300, Schapenen Lammeren 12000. Kalveren 130, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 2/4 a 4/9 Schapen eu Lammeren 3/2 a 5/9, Kalveren 3/- a 5/- Zwijnen 2/4 a 3/9. HOOBN, 16 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: heet. tarwe f 7,— a 8,heet. rogge f3,75 a 4,25 heet. gerst 4,25 a 5.— heet. haver f a fmo.terdzaad a heet. bruine f 7,25 a 11,50 gele J 9,75 a 14. heet. paardeboonen f 5,25 a 6,— heel. erwten f 7,25 a 14,— beet. groene 9,75 a 12, heet. grauwe J' 10,50 a 14 heet. witte f 8,25 af 10 heet. aardappelen fa manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van 170 tot 200, veulens fa koeien van f 140 tot 150 kal veren van 10,— tot 17, schapen van 20 tot 28 lammeren van 5 tot 8,— varkens van 8 a 14, zengen 20 a 30, biggen van 4.a 7, DELFT, 16 Jani. Heden werden aangevoerd 89 stapels kaas, wegende te zamen 30,500 kilo; prijs f 19 a 25'/2 per 100 kilo. KOTTEHDAM, 18 Juni. Op de veemarkt waren beden aangevoerd: paarden. 127 ïunderen, 172 vette en gras kalveren, 1 nuchtere kalveren, 902 schapen of lam meren, 584 varkens, biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 70 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 90 2de qual. 70 a c., schapen 30 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 18 Juni. Moutwijn, per ',ned. vat 7,50 Jeneverfl3.Amsterd. proef f 14,25 spoeling f0,80 dito commissie f 1,70. geworden) daar de mand door het water was ge slingerd. De grootste hoogte door den balion bereikt, bedroeg 4000 meter. Juweelen. Elke maand heeft zijn eigen juweel, al)hans zoo zeggen de autoritei ten, Januari heeft de granaat, Februari de ame thist, Maart de bloedsteen, April de diamant, Mei de emerald, Juni de agaat, Juli de robijn, September de saphier, October de opaal, Novem ber de topaas eu December de turquose. Vraag dus in April om een geschenk in edel gesteenten. Zingende muizen. Een Engelschman, die indertijd China bezocht, verhaalt, dat men in de woningen der aanzienlijke Chineezen ver gulde kooien vindt vaa allerlei vorm en grootte, maar dat de bewoners dezer vaak zeer sierlijke kooien geene vogels, maar muizen zijn. De mannetjes dezer tot de gewone muizen soort behoorende diereD, hebben de gave des gezangs ontvangen, en hunne stem heeft eene won derbare overeenkomst met die van den kanarie vogel. De lange passages van dien vogel wor den door de zingende muizen nagebootst met eene stem, die wijder van omvang is dan die van de kanarie. Een natuuronderzoeker heeft ze beschreven. Hij vond dat de muis soms lang laat wachten eer hij zich doet hooren; maar is hij eenmaal begonnen te zingen, dan laat hjj zich ook door geen gedruisch storen in zijn gezang. Ieder kent het ongerief, dat kar- petten en vooral kleine kleedjes aan den rand omkrullen. Een tapijtfabrikant raadt daartegen het volgende middel aan: de kanten, die om krullen, worden des avoods door middel van eene spons goed vochtig gemaakt met schoon wa ter, en daarna bezwaart men ze met zware boe ken of andere voorwerpen, zoodat het kleed goed plat blijft liggen. Zoodra de rand gedroogd is, houdt hij op om te krullen. De begaafde Koningin van Eu- menië, meer bekend als Carmen Sylva, heeft in den tuin van haar kasteil Siuaia, in de Karpathen, een verrukkelijk studeervertrek iu ge reedheid doen brengen. Het is geheel van riet samengesteld en omringd van rijk met bloemen beladen wilde rozenstruiken. In nissen, met na tuurlijke groene guirlandes omhangen, zijn fraaie volières geplaatst, waarin tal van kleurige vogels kweelen en in een der hoeken ruischtjeen watei- val, waarvan liet water, dat geparfumeerd is, opgevangeu wordt in een sierlijk marmeren bekken. De Koningin werkt er, op eene bank van mos gezeten, aan eeno tafel, welke uit een rotsblok bestaat. Aan de zoldering van het vertrek is aaa vergulde koorden, eene hangmat opgehangen. Naar uit St. Petersburg gemeld wordt, is de Russische politie een internatio nale bende van valsehe munters op het spoor gekomen, die, in Engeland gevestigd, de val- sclre 500 franks-biljetten der Fiaueche Bank en iu groote hoeveelheden valsehe biljetten van 25 roebels in omloop heeft gebracht. In den oorlog van 1870 werd een Franschmau, zekere Arbinet, als spion gefusil leerd. Later was zijue onschuld gebleken. De weduwe, met 4 kinderen in de grootste armoede achtergelaten, vroeg herhaaldelijk te ver geefs schadevergoeding aan de Fransche Regeering. De ongelukkige vrouw heeft zich nu tot de beide Kamers gewend. Geen vreugd of lust Die niet ontrust. Wat is, wat was, -li Keert al tot asch. Gods naam te nemen in den mond, Past alle plaats noch allen stond. Op vroolijk spelen Volgt vaak krakeelen. Tafelvrinden, ziju steeds te vii den. Den oorlog te vreezeu is erger dan de oorlog zelf. Dikwijls toch houdt de vrees ons terug van datgene, waartoe ons de hoop moest aansporen. De vorst der duisternis namelijk maakt ons door schrikbeelden bang. De verklaring. Dochter. Mama, ik viud, dat de zee dit jaar niet zoo zout is als in 't vorige. Moe der. Ja, lief kind, het zout zal waarschijnlijk, even als alles, duurder zijn geworden. Scherp. Bedelaar. Een aalmoes asjeblieft. Juffrouw. Man, we bezitten zeiven niets. Bedelaar. Ik. ruik, dat ja aan 't braden vau vkesck bezig bent; hoe kom je dan daaraan? Brutaal. Hechter. Ge wordt beschuldigd dezen man met eene flesch rooden wijn op het hoofd te hebben geslagen, zoodat hij in vier weken Diet in staat is geweest te werken. Beschuldigde. Kan ik het helpen, dat die man geen rooden wijn verdragen kan Ook eene begeleiding. Heer (tot een straat slijper). Kunt gij mij den weg wijzen naar het tuchthuis? Straatslijper. Niet al te best, ik heb er nooit op gelet, want als ik naar het tuchthuis heen moest, werd ik steeds door een paar lui begeleid. Troostrijk. Gast. (abonné). Kellner, is mijn middageten nog niet gereed KellnerZeker, Op Je Engelsche kust van Tory-Islaud is de aanwen ding van gas voor de verlichting van vuurtorens sedert korten tijd met goed gevolg beproefd. Het dranilicht is zoo geconstrueerd, dat het niet, zooals gewoonlijk plaats heeft, een lichtstraal naar eene bepaalde richting werpt, maar in het rond een zeer sterk en helder licht ontwikkelt. Dit licht is op grooteren afstand te zien dan gewoonlijk, ook bij den diksten mist. Men wil zelfs bij een sterken regen het gaslicht-uur op een afstand van 13 kilometer hebben gezien. Volgens Wigham, eene autoriteit in deze, is het door gas voortgebracht licht bijna dubbel zoo sterk als de beste lichtvuren, en zoo goed in de praktijk als elec- trisch licht. Naar wij vernemen, is door de nfdeeling Haarlem en Omstreken der maatschappij tot bevordering van bouw kunst de volgende, prijsvraag uitgeschreven. Het inrichten van den Hertenkamp te Haarlem of een gedeelte daarvan tot ontspanningsoord, met behoud van de bestaande hoo rnen en zonder het doorzicht op het paviljoen te benemen. De antwoorden worden voor 1 October 1888 ingewacht. Hiervoor zijn uitgeloofd een prijs van f100, en eene premie van f 40. Bij de firma Wertheim Gompertz, te Amsterdam wordt Dinsdag 20 dezer de gelegenheid opengesteld tot inschrijving inde premie-leening van 720 millioen franks voor de Panama-Kanaal-Maatschappij. De bij de firma Van der Weyden Zoon te Am sterdam opgestelde inschrijving op de eerste serie vau het aandeelenkapitaal der Zuid-Afrikaansche Handel-Maat- schappij, heeft tot uitslag gehad, dat de serie is volteekend. Het bemesten van aardappelen. - De ondervinding heeft geleerd, dat bemesting der aardappelen met houtasch een bizonder goeden invloed heeft, niet alleen op een ruimen oogst maar ook als een raiddel tegen de aardap pelziekte. In den regel is de opbrengst bij deze bemes ting 10 a 25 pet. grooter dan gewoonlijk, terwijl de knollen öf veel minder van de aardappelziekte hebben te lijden, óf er geheel van bevrijd blijven, terwijl naburige akkers, welke niet met houtasch zijn bemest, daardoor dikwijls geducht worden geteisterd. Dit zeer eenvoudig middel kan door ieder, zelfs door den kleinsten landbou wer worden toegepast, wanneer hij maar de moeite doet, alle asch, die hij in den loop van het jaar kan verkrijgen, te verzamelen. Asch is bovendien eene goede bemesting voor alle andere planten en inzonderheid voor klaver. Niet alleen houtasch maar ook asch van steenkolen kan, vooral bij een zwaren grond, met voordeel voor het be mesten der aardappelen worden gebruikt. Landb. Ct. Onze Pruisische naburen schijnen verklaarde vijanden, te zijn van vee, dat uit Nederland afkomstig is. Ten minste, op eene vergadering van den Landwirtschaftlieher Verein> te Wesel, dezer dagen gehouden, werd voor de zooveelste maal met algemeene stemmen besloten, de Duitsche Regeering te verzoeken aan de grenzen strenger dan ooit te waken tegen den invoer vau Nederlandsch vee. De afd. Zijpe der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten tot het houden van eene alge* POTSDAM, 18 Jnni. De lijkdienst, gisteren avond door den Hofprediker Kogel in het paleis Friedrichskron gehouden, werd bijgewoond door den Keizer, de Keizerin, de Keizerin-weduwe Victoria, de Keizerin-weduwe Augusta en overige familieltden, beuevens andere vorstelijke personen en hooge hofbeambten. Na de plechtigheid werd de kist in tegenwoordigheid vau deu Keizer, den Minister vau het Huis des Konings, den Mi nister van justitie en andere daartoe aangewezen personen, gesloten, dicht gesoldeerd en in dezelfde paradtkist gezet, die bij de lijkplechtigheid van Keizer Wilhelm I was gebruikt. De breede aan beide zijden met beuken be plante weg van Friedrichskron naar de Friedens- kirche werd reeds heden-morgen in de vroegte gevuld door de duizenden en duizenden, die uit Berlijn en Potsdam kwamen om den begrafenis stoet te aanschouwen. Door bizondere versieringen kenmerkte zich de weg niet. Niets zag men dan in het zwart gekleede menschel), die zich langs den weg schaarden. Het inzegenen van het lijk in het slot Frie drichskron geschiedde met dezelfde ceremoniën als bij gelegenheid van den dood van Keizer Wilhelm in den Dom, doch alles ging eenvou diger en op kleiner schaal. Tegen half elf, onder de tonen van het koraal„Jezus is mijn toever laat" werd liet lijk door den grijzen Opperhof- prediker Kögel, die ook Keizei Wilhelm begraven heeft, ingezegend. Onder het gezang „Christus is mijn levenu, en onder het geknetter der salvo's var. de infanterie, verliet te elf uren de in purper gehulde lijkkist des Keizers den drempel van het slot. De laatste handeling in de kerk was zeer snel afgeloopen. Na enkele woorden van den dienstdoendeu predikant werd het koraal „Wenn ich eimal soil scheiden" aangeheven; toen don derden de kanonnen, de klokken werden voor de laatste maai geluid en Keizer Frederik had naast zijue twee jong gestorven kinderen eene voorloopige rustplaats gevonden. Later zal het mausoleum dicht bij de kerk gebouwd worden en het lijk daar voor goed worden neergezet. De Keizerin-weduwe Victoria bleef, nadat de plechtige inzegening begonnen was, slechts eenige minuten in het slot. De smart overmande haar, zoodat zij door hare dochters moest weggeleid worden. Daarna begaf zij zich met de Prinsessen naar de naburige dorpskerk van Broudstedt, waar eene boerderij gelegen is, in welke zij met haar overleden gemaal in hunne gelukkigste hu welijksjaren geruimen tijd doorbracht. Terwijl r.u in het kasteel Friedrichskron en in de Frie- drichskirche de rouwplechtigheid gehouden werd, liet de bedroefde weduwe voor zich en hare dochters alleen in de stille kerk, een uur van het slot, door den dorpspredikant van Bronstedt een eenvoudigen lijkdienst houden. Eerst toen niemand zich meer bij het lijk des Keizers in de Friedcuskirchbevond, keerden de Keizerin weduwe en de Prinsessen derwaarts terug, en deden hij het stofï lijk overschot in stille afzon dering een gebed. Ook de jonge Keizer, die met zijn vader in eene zeer hartelijke verhouding verkeerde, was buiten staat tot het eiude der plechtigheid zich staande te houden. Hij viel ten laatste snikkende neer bij de doodkist op zijue knieën en moest door den Koning van Saksen opgericht en onder steund worden. Het was een roerend tafereel toen de vijf jonge kleinkinderen van den doode op de plaats van rouw gebracht werden en met hunne onschuldige gezichtjes bij de kist nederknielden, de handjes vouwden en een gebed stamelden. Grijze officieren in de omgeving konden bij dit gezicht hunne tranen niet weerhouden. De hoogbejaarde Keizerin Augusta moest in een rolsto: 1 tot bij de doodkist van haren zoon worden gebracht. De Generaal Von WulffeD, ook een man van hoogen leeftijd, was zoo gebrekkig, dat hij door twee bejaarde hoofdofficieren ondersteund moest worden om niet ineen te zinken. Tegen het einde der plechtigheden barstten de meesten der aanwezigen bij de herinneringen aan het droevige lot van den overledene in tranen uit. Van buitenlacdsche vorsten waren alleen de Prins vau Wales en de Russische Grootvorst Wladimir aanwezig; overigens slechts de vorsten van het Duitsche rijk, familie-leden, en een klein aantal diplomaten. De Rijkskanselier had zich wegens ongesteldheid laten verontschuldigen. De oude Von Molkte heeft de tocht naar de kerk medegemaakt. De weg was bestrooid met deuue- twijgen en lauriertakken, alsmede met de lieve lingsbloem des overledenen viooltjes. BERLIJN 18 Juni. Htden-middag werd oP alle heeken der straten de keizerlijke proclamatie aan het volk aangeslagen. Dit stuk is van het begin tot het einde door den jongen Keizer per soonlijk gesteld. De godsdienstige geest, die er in doorstraalt, verwondert niemand, daar Keizer Wilhelm zeer godsdienstig van aard is. Wat iu de proclamatie een aangenamen indruk maakt, is de hoogst beseheidene ingetogenheid, die ten opz'cbtc der binnen- en buiteulandsche staatkunde wordt in acht genomen. De proclamatie luidt als volgt Aan mijn volk. „Gods raadsbesluit heeft opnieuw den smar- telijksteu rouw over ons gebracht. Nadat het graf zich boven het stoffelijk omhulsel van mijn onvergetelijke:! grootvader nauwelijks gesloten had, werd ook mijn innig geliefde vader uit dit tij delijke tot den eeuwigen vrede opgeroepeu. De heldhaftige, uit christelijke berusting voortsprui- teuke arbeidskracht, waarmede bij, trots zijn lijden, van zijue koninklijke plichten zich wist te kwijten, scheen grond te geven aan de hoop, dat hij voor het vaderland nog langer zou behou den blijven. God heeft het anders besloten. Deu kouinklijken lijder, wiens hart voor al wat groot en schoon is klopte, zijn slechts weinige maanden topgedacht geweest om ook op den troon de edele eigenschappen van geest en gemoed, welke hem de liefde zijns volks deden winnen, aan den dag te leggen. De deugden, die hem sierdeu, de overwinningen, welke hij op de slagvelden eertijds bevocht, zij zullen dankbaar herdacht worden zoolang er Duitsche harten kloppen, en een onvergankelijke roem zal zijne ridderlijke gestalte iu de geschiedenis des vaderlands om stralen. „Tot den troon mijner vaderen geroepen, heb ik, onder opzien tot den Koning aller koningen, de regeeriug aanvaard en aan God beloofd, naar het voorbeeld mijner vaderen, voor mijn volk een rechtvaardig en zacht vorst te willen zijn, vroom heid en godsvrucht aan te kweeken, den vrede te beschermen, de welvaart des lauds te bevor deren, armen en verdrukten een helper, het recht een trouwe bewaker te zijn. Wanneer ik God om kracht bid, om deze koninklijke plichten, die Ziju wil mij oplegt, te vervullen, zoo word ik daarbij gesteund door vertrouwen in het Pruisische volk: een vertrouwen, waartoe een terugblik in onze geschiedenis mij liet recht verleest. In goede eu in booze tijden heeft Pruisen's volk steeds trouw ziju Koning ter zijde gestaan. Op die trouw, welke jegens mijne vaderen in alle nood en gevaar steeds onwrikbaar gebleken is, reken ook ik, in het bewustzijn, dat ik van ganscher harte vergelde, als een trouw vorst van een trouw volk, beiden gelijkelijk sterk iu toewij ding aan het gemeenschappelijke vaderland. Aan dit bewustzijn van de wederkeerigheid der liefde, die mij met mijn volk verbindt, ontleen ik het vertrouwen, dat God mij de kracht en de wijsheid geven zal om mijn ambt tot heil des vaderlands te vervullen." De Keizerin-weduwe Victoria zal zoo spoedig mogelijk zich naar Zwitserland begeven. Dr. Mac kenzie zal morgen of overmorgen den Prins vau Wales vergezellen op diens terugreis, lot aau Vlissingeu, waar Mackenzie's familie zich bevin den zal, met welke hij voorloopig naar Noor wegen zal gaan. Naar het schijnt, kou de Keizerin-weduwe aanvanktlijk zich niet neerleggen bij het denk beeld der sectie op het iijk des Keizers, maar moet doze plaats hebben gevonden op uitdruk kelijk bevel van den jongen Keizer. LONDEN, 18 Juni. De Daily Chronicle verneemt dat de toestand in Zoeloeland dreigend wordt. Een algemeene opsland der Zoeloes is te duchten. Er zijn troepen gezonden naar den rechter oever der Ümlatosi,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3