De Phonograaf. Voor geest en hart. Weet veel, spreek weinig, werk veel, gebruik weiuig. De slavernij der tijdelijke goederen is de ergste van alle. Rijk is bij, die veel bezit, doch ge lukkig is hij, die niets begeert. Wees niet vermetel; de storm velt ceders, wier val niet te vreezen scheen. Poets, verguld, zooveel gij kunt, Valsche munt blijft valsche munt. Ter behartiging. Op vele plaatsen is het volk van nature zijne overheid slecht geneigd en jegens haar vol argwaan; stookt men dat heillooze vuur aan, welk een brand kan het dan niet ver oorzaken? Niets is gevaarlijker, niets eer te ontsteken, nog moeilijker te blusschen, dan een brand onder het volk. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Nijverheid en Technische Kunsten. Land-en Tuinbouw. Rechtszaken. pbemie-leeningen. Naar wij vernemen, kan spoedig de in diening der voogdijwet aan de Tweede Ka mer der Staten-Generaal worden verwacht. Het ontwerp is gereed en zal dezer dagen aau Z. M. den Koning ter goedkeuring worden aangeboden. CJit Berlijn komt de tijding, dat H. K. H. Prinses Marie van Pruisen, vroeger gehuwd met onzen betreurden Prins Hen drik, thans Gemalin van Z. D. H. den Hertog van Altenburg, hopeloos ziek ligt. Hare Moeder en Broeder zijn op het kasteel Albrechtsberg aangekomen. BERLIJN, 20 Juli. Door de politie alhier ziju twee Fransche journalisten, Bonnetou Pubertuy, correspondent van den Gaulois en Jules Ratusou, redacteur van den Matin, uitgezet. Beide personen werden genood zaakt Beriiju zoo spoedig mogelijk te ver laten. Als reden wordt opgegeven, dat de eerstgenoemde in de te Londen verschij nende World artikelen heeft doen opnemen, in welke hij het tegenwoordige keizerlijke paar smadelijk bejegende. Ramsom wordt verantwoordelijk gesteld voor vroeger in Fransche bladen verschenen artikelen. Men verwacht, dat er eene amnestie zal worden afgekondigd, waarbij de tegen woordige Keizer de onder zijn vader plaats gehad hebbende genade-verleeningen zal uitbreiden tot alle strafgevallen, welke zich hebben voorgedaan tot aan het tijd stip, waarop hij zelf de Regeering heeft aanvaard. Keizer Freaerik heeft bij testament o. a. het slot te Charlottenburg aan zijne ge malin vermaakt. mededeblingen" De voorzichtigheid gebiedt het. In den loop van het jaar scheiden zich van het bloed voortdurend onbruikbare stoften af, die, als zij niet bjj tijds uit het lichaam verwjjderd worden, velerlei en dikwijls hevige ziekten kunnen veroorzaken. De lente en de herfst zijn echter de juiste tijd stippen om die schadelijke stoffen en sap pen, die zich in het lichaam hebben afge scheiden en die de werkiug der andere organen belemmeren, er uit te verwijderen. Deze sappen (gal en sljjm) moeten door eene rechtstreeksche, voor het lichaam onschadelijke zuiveringskuur, verwjjderd worden, om te voorkomen, dat door de ophooping er van hevige kwalen ontstaan. Niet alleen den lijders aan gestoorde spijsvertering, verstopping, opgeblazenheid huiduitslag, bloedaandrang, duizeligheid, loomheid en vermoeidheid der leden, zwaar moedigheid, hysterie, aambeien, maagpjjn, pijn in de lever eu in den buik, maar ook den gezonden, of die zich voor gezond hou den, moet bij herhaling aangeraden worden toch vooral te zorgen, dat het kostelijke roode levensvocht, dat in onze aderen en adertjes vloeit, zijne volle reinheid en kracht blijve behouden, hetgeen verkregen wordt door eene regelmatige en doelmatige ge neeswijze. Als het beste middel daaitoe wordt iedereen ten sterkste aanbevolen de sedert 10 jaren bekende Zwitsersche Pillen van den apotheker Rich. Brandt te gebrui ken. Onze voornaamste geneeskundige ge- zagsmanueu bevelen ze aan als volkomen afdoende en toch geheel onschadeljjk, eu men vindt ze in de apotheken voorradig a 70 Cent de doos. Maar men lette er op, dat de voornaam de juiste zij, men vrage om de Zwitsersche Pillen van den apo theker Rich. Braudt, want er worden duizenden nagemaakte pillen verkocht, even zoo uitziende en met denzelfden geslachts naam. Men houde zich daaraan, dat elke doos echte pillen tot etiket een wit kruis op rood veld hebbe en Zwitsersche Pillen van den apotheker Rich. Brandt heete. Alle anders uitziende doozen moetea geweigerd worden Verkrijgbaar bij den Heer P. RAASEN, Koningstraat 48 Haarlem. aan tafel een apart couvert. Een afzonderlijk cou vert om mee te eten, een ander voor meloen, een ander voor aaperges, voor alles een ander. Elk stuk is zilver of verguld zilver door een artist be werkt; ieder gast heeft een eigen zoutvat, peperbus, suikerpot, boterscliaaltje alles van edel metaal en liefst eene reeks van kunstwerkjes. Bij de lijkschouwing bleek het lichaamsgewicht van Keizer Erederik, dat voor zijne ziekte 105 kilo bedragen had, sltchls 45 kilo te zijn. Toen jaren geleden de phonograaf van Edison bekend werd, trok het de aandacht der geheeie wereld, dat een werktuig gevonden was om de meuschelijke stem en andere geluiden te fixeeren, zoodat de mogelijkheid bestoud om het werktuig te laten nazeggen, wat er in gesproken was. Op verschillende plaatseu werden phonografen vervaardigd, die meer of minder goed de daarin opgovangeu geluiden konden teruggeven. Deze werden vertoond bij voorlezingen in schouwbur gen, op kermissen, doch hierbij bleef het, want het werktuig was nog onvolkomen, en gewoonlijk was het noodig te weten wat er in gesproken was, wilde men het werktuig kunnen verstaaD, wanneer het wal gesproken werd teruggaf. Zoo is de toestand jaren geweest, tot op een maal in het laatst des vorigen jaars, Edisou met eene verbeterde phonograaf voor den dag kwam, die voornamelijk uitmunt door een vetl gere gelder gang, door electriciteit in beweging ge bracht wordt en een practised doel moet kunnen bereiken. Deze nieuwe inrichting is veel meer saamgesteld dan de vroegere, en heeft een lossen cilinder, waarop het tiublad wordt vastgemaakt. Edison stelt zich voor, dat deze inrichting het schrijven van brieven en kopij voor de peis zal vervangen. Hiertoe is hst uooüig, tiat beide per sonen, die met elkander correspondeere», in het bezit zijn van eene phonograaf. De eene brengt het werktuig in beweging en spreekt er in wat hij aan zijn correspondent wil meldeD, neemt den cilinder, pakt dien in een daarvoor inge richt kistje en zendt dit weg. De correspondent plaatst den ciliuder op zijne phonograaf, brengt die in beweging en hoort wat men van hem verlangt. Als de tekst voor kopij moet dienen, wordt de ciliuder op eene phonograaf geplaatst, die daarvoor afzonderlijk is ingericht, en wel zoodanig, dat de beweging en stilstand geregeld woidi door dtn voet van den zetter. De trilplaat is verbonden met eene spreekbuis, die aan het oor van den zetter eindigt, en deze is dus door een trap met den voet op het pedaal in staat zoeveel wooiden achter elkander te hooren als hij kan onthouden. Benige van dtza phonografen zijn den 12den Mei 11. in het gebouw van de electrische vereeniging te New-York tentoonge steld en in werking gebracht, terwijl op eene bovenzaal het noodige was aangebracht om een zetter werkzaam te zien, die de kopij door eene phonograaf ontving. Bjhalve het gebrek van den ongeregeiden gang der oude instrumenten, die bij de nieuwe tot de grootst mogelijke volmaaktheid is gebracht, bezat het instrument van Edison altijd nog den cilin der met tinblad, waardoor het, bij de minste be schadiging van dit laatste, valsche geluiden moet voortbrengen; ook dit gebrek is verholpeit. Als eene verbetering van groot gewicht moet ook de wijziging beschouwd worden, die door Graham Bell is aangebracht, en waarvan gezegd wordt, dat zij uitmuntend voldoet. Ook Berliner te Washington heeft eene ver andering in de phonograaf gemaakt, die haar waarschijnlijk voor practisch gebruik geschikter zal maken. De cilinder van Edison's werktuig is vervan gen door eene vlakke plaat, die ronddraait om haar middelpunt, terwijl de voeler of stift, de indrukken in het tinbtad mBakt, niet op- en neder gaat, maar heen en weder. De punt blijft in aanraking met de plaat en beschrijft er eene lijn op, gelijk aan die der registreerende stem vorken. Deze plaat, gewoonlijk van zink, wordt met een etsgrond gedekt var. was opgelost in benzine, en na op dien toestel van de gebogen lijn voorzien te zijn, ingebeten met chroomzuur en later op de gewone manier dieper geëtst. Deze plaat is veel minder onderhevig aan ge breken dan het tinblad en kan veelvuldig ge bruikt worden, wat met het tinblad niet het geval is. De tijd schijnt niet verre, dat de phonograaf eene toepassing zal vinden in het dagelijksch leven. Mislukte speculatie. Een heer zit oogen- 8chijDlijk in diepe gedachten verzonken, doch in werkelijkheid alles waarnemende hetgeen om hem heen gebeurd, in den tuin van een uitepannings- lokaal. Hij heeft zijn wandelstok tegen het ijzeren kek gesteld, dat de tuin van den straatweg scheidt. Een straatjongen maakt zich meester van den stok, doch brengt dien een kwartier later aan den rechtmatigen eigenaar terug met de woorden: „Mijnheer ik bren< u uwen wan delstok terug een jongen heeft hem gestolen en ik heb hem voor een kwartje gekocht." ,/Zoo, zoo," antwoordde de heer, terwijl hij den deuguiet een paar flinke klappen geeft, dat is braaf van je gehandeld, geef nu aan dien jongen ook nog deze oorvijgen, dan is die zaak weer afgehandeld. Scherp. A. Verbeeld je, Van Piekeren, die onbeduidende kerel wil zijne auto-biograpbie uit geven B. Welnu? Je schijnt niet te weten, dat bet tot de uitstekendste eigenschappen van een journalist gerekend wordt, wanneer hij over de onbeduidendste zaken veel kan schrijven. Welke élite? A. Ga jij naar het groote bal in de opera? B. Ik weet het nog niet. A. Da élite onzer stad zal er zijn vertegenwoordigd. B. Ja, de Isra-élite. Sterk. Een Yankee beschilderde ene plank zoo voortreffelijk, zoo schoon en natuurlijk, dat zij een stuk marmer geleek. Hij liet haar aan zijne vrienden zien; allen zeiden, dat het marmer was. Hij wierp de plank in 't water en zij zonk. Zelfs het water liet zich misleiden. Altijd dezelfde. Onderwijzer. Wij hebben nu het levrn van Newton behandeld. Wilt, ge nu nog iets weten van dien groolen geleerde? Mozes Ilersch. Ja, meester, waar kocht Newton zijne schoenen en kletren? Phlegmatiek. Wat er ook in bet leven van den rijken bankier Baron Van Goudbeim ge beurde, steeds wist hij zijn palegma, zijne koel bloedigheid te bewaren. Onlangs ging bij met zijn vriend Westheim naar Monaco. Toen Baron Van Goudhe'm op zekeren dag de speelzaal van Monte Carlo verliet, nadat hij in een uur 300,000 gulden verspeeld had, zeiile hij tot zijn vriend op den meest mogelijk kalmen toonBests jongen, nu moet ik heengaan, want ik geloof, dat ik begin te verliezen. Ad rem. Chef de bureau. Te drommel, wal is dat nu weer voor eau gekrabbel, dat kan de satan niet lezen 1 Klerk. Met uw verlof, mijnheer, voor den duivel heb ik het ook niet geschreven. Haarlem, 21 Juni. In de gisteren gehouden zitting van den Gemeenteraad legde het nieuw benoemde ïtaadslid, de Heer J. Sabelis, in handen van den voorzitter de bij de wet bepaalde eeden af. Hierna kwamen de verschillende punten der agenda in behandeling. De voorstellen van B. err W., behelzende ver zoek aan den Eaad om eene suppletoire begrootiug vast te stellen, evenals ook het primitief kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1888, werden aangenomen, terwijl tot leden vau de commissie voor reclames werden gekozen de Heeren Von Reelcen, De Kanter, Van Elc, Stoel eu Sneltjes. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs werd benoemd de Heer L. A. Laurey, terwijl als stads-vroe.f vrouw herbenoemd werd Mej. de wed. Jochems-Kappelhoff. Het voorstel van B. en W. om op te zeggen de huur vau de gronden, door den Heer Pelten- burg gebruikt, werd uitgesteld doordien op voor stel \an den Heer Krol werd besloten, door eene speciale commissie deze zaak te laten onderzoeken. Tot leden dier commissie werden gekozen de Heeren Krol, Retliaan Macare en Van der Poll. Goedgekeurd werd het voorstel om grond aan de Zomervaart te verkoopen tegen f 5 per vierkanten meter. Aan de orde was nu het voorstel tot hervor ming der Burgeravondschool, waarop door 6 leden amendementen waren ingediend. Dit voor stel, gewijzigd zooals door die leden gewenscht was, werd met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel van den Heer Krol betreffende de Burgerschool met driejarigen cursus ter op leiding voor handel en nijverheid wordt op voor stel van den voorzitter gesteld in handen van B. en W., ten einde daarover advies uit te brengen. Een voorstel van B. en W. om het verzoek van den directeur der Haarlerusche Tramway- Maatschappij, strekkende tot het verkrijgen van een uitgang aan het Trinsen-Bolweik, te stellen in handen van B. en W., ten einde daarop gun stig te beschikken, word verworpen, daar som mige leden tegen eene gunstige beschikking wa ren en andere oordeelden, dat de afdoening dezer zaak behoorde bij den Baad en niet bij B. en W. Deze zaak zal dus later op andera wijze aan de orde komen. Nadat aan den Heer Dr. W. J. Muller als leeraar aan het Gymnasium en aan den Heer C. Te Lintum als onderwijzer aan school D eervol ontslag was verleend, werden de overige punten der agenda zonder discussie of stemming aangenomen en daarna de vergadering gesloten. Een geval van bloedvergiftiging met doo- delijken afloop is hier voorgevallen bij eene 51- jarige vrouw, door haar opgedaan bij het ont- waden in de vorige week van het lijk barer zuster, die geruimen tijd lijdende was geweest aan verzwering van eene der handen. Yan 16 Mei tot 16 Juni jl., zijede de eerste maand waarin de honden in deze gemeente vol gens bevelschrift op straat voorzien moesten zijn van een muilkorf, zijn door de politie 84 honden opgevangen zonder muilkorf; tegen 45 eigenaars is proces-verbaal opgemaakt, waaronder 9, die dadelijk het maximum der boete ad ƒ10 hebben betaald. De Heer A. Wiel, Adjudant-OuderofEcier bij de cavalerie alhier, heeft bij zijne vijf -en- twintigjarige loopbaan als Ouderofficier als bewijs ran hoogachting een geschenk ontvansren, bestaan de uit eene photographie van alle Onderofficieren van het depot-escadron, vervaardigd door den Wachtmeester-Schrijver, den Heer Els, Bij de Heeren Joh. Enschedé <j* Zonen alhier, zijn verkrijgbaar gesteld: lo. de Begrooting der kosten van het provinciaal bestuur van Noord- Holland, voor zooveel het Rijksbestuur is, voor 18882o de Begrootiug der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven van de provincie Noord-Holland voor 1889, met de daarbij behoorende memorie van toelichting en 3o de Rekening wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven vari de provincie Noord-Ilolland over 1886, met de daarbij behoorende verantwoording. BURG. STAND DEK GEM. HAARLEM Ondertrouwd: 20 Juni: P. Smit en A. S. Muller. W. J. Scheller en D. Van Sprang. T. Reekers en C. De Mooy. Getrouwd: 19 Juni: D. Da Silva en E. Spinoza Ca- tella Jussurnn. 20 Juni: W. J. Dijkmans en M. C. Van Dashorst. M. F. Van Egmond en A. S. Hurk- mans. H. Van Waard en M. Strig. P. A. Knylcen en P. M. Kenzen. Bevallen: 17 Juni: M. C. Van Aken-Van Franken, d. 18 Juni: H. G. Demmenie-Caris, d. J. D. Moet- Schoos, d. M. S. B. Van Veen-De Rooy, d. G. P. Slebos-Praterman. d. W. E. Mijer-Klein, z. A. Heytvelt-Vastenouw, z. J. Liethoff-Esmeyer, z. 19 Juni: A. M. Dikkeboom-Hessels, d 20 Juni: J. Brouwer-Meyer, d. Overleden: 18 Juni: W. P. Van Loon, 13 d. 19 Juni: B. M. C. Heuermaun, 3 j. De zevenjarige Heiligdomsvaart te Maastricht, welke van 9 tot 23 Juli gehouden wordt, belooft zeer luisterrijk te zullen worden. Verscheidene processiën, optochten van Broederschappen en geestelijke Corporatiën worden van alle zijden aangekondigd. Vele Bisschoppen en andere kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders zullen bij het feest tegenwoordig ziju, terwijl door Z. D. H. den Bisschop van Roermond eene Pontificale H. Mis zal worden gecelebreerd. In de stad zullen eerebogen eu triumfpooiten verrijzen en de huizen met vlaggen en wimpels worden versierd. Reeds is men bezig toebereidselen voor de achoone feest viering te maken. Waterdicht pakpapier is een onlangs in Oostenrijk gepa tenteerd pakpapiersoort, hetwelk bestaat uit twee met elkander verbooden lagen, waarop een eigenaardig toebe reid waterdicht zwart lak of op een of op beide kanten is uitgestreken. De laag lak licht zeer gelijkmatig op het papier, is fraai mat van kleur, zouder reuk en breekt zelfs niet bij sterk buigen. Dit papier is bizonder geschikt voor het transport van waren over zee, en beter dan per kament of waspapier voor het doel geschikt. Men schrijft uit Etten-Leur: In deze streken is een insect verschenen, dat zijne vernielzucht V.ij voorkeur bot viert aan de jonge beet wortelplantjes en geene geringe schade veroorzaakt. Som mige velden zijn letterlijk met deze diertjes bezaaid. Een exemplaar is ter onderzoeking aan de landbouwschool te Wageningen gezonden. Uit inmiddels ontvangen be schrijvingen en afbeeldingen blijkt duidelijk, dat men hier te doen heeft met de beruchte sylpha, opaca, welke in den laatsten tijd op de beet wortel velden der Fransche noordelijke departementen zulke schrikbare verwoestingen aanricht. Het is te hopen, dat wij spoedig voor goed van dezen ongenooden gast mogen be\ rijd worden, daar bij uitbreiding dezer plaag de beetwortelsuikercultuur een werkelijk gevaar zou tegemoetgaan. De rechtbank te Amsterdam, le Kamer, deed in de restitutie- procedure tusschen de „Imperial" en de gemeente Amster dam uitspraak. Het vonnis vereenigt zich noch met de redeneeringen van de gemeente, noch met die van het O. M., maar zegt aldus: uit het conlract kan de quaestie niet opgelost worden, daar dit te onduidelijk is. Alleen blijft dus over de zaak naar billijkheid te beslissen. Deze brengt mede, dat de gemeente geene rente betalo over terreinen, welker genot zij niet bezit. Mitsdien werd de vordering aan den Imperial ontzegd. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 20 Juni 1888. Prijzen der onderstaande effectengöuute6r. pCt. de koers. Nederlsnd. Certif. Werk. Schuld 2', V 8 31a Hongarije. Obi. Keening 1867. 5 Goudlcening8 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 6 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 6 Obl. buiten], 1853-84 8 bij HopeA Oomp. Oude Itusseu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L «0-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 76 1' 18762 (Perpetueele)4 Obl. AJg. Schuld 1865. 5 1869, 6 Obl. Leeuing 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligation4s Peru. Leening 1870. 6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .dlvid Nederland. Holl. iJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw.Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rjjn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 78>/« 90 101 99-/4 91 89-/s 63 63-7i. 627a 10P/4 82-/8 Italië Rusland Rumania Amerika 1875. Zuid-Ital. Spoorw. Obl Gr. pw. Maatsch. Aand.. Balti che Spw. Aand Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand Knrsk Ohark. Obl. ƒ1000. Morschansk Sysran Aand.. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Gert. Aand,. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cart.. Nederland. Loten Amsterdam /100. Rotterdam Gemeente Grediet BeJgie. Antwerpen 1887. Ooatenrijk. Staatsl 1854 1860 1864 1864 1866 5 8 E 5 5 5 5 div. 80-/4 104'/, Rusland 13 12>/„ 116 145 1207a 77-/a 141 94-/4 9'/i« 59% 1127/,, 55-/4 87-/4 265/rs 267i, 138'/, 223/4 117'/s 92 113 105 104 90 105-/3 132 1431/4 129 Geldkoers prolongatie 2'/, pet. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 20 Juni. Aau de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: koeien 14, verkocht IQ voor 1 120 a 190, «tier verk. voor f vaarzen, verkocht voor f pinken verkocht voor f a graBkalv. verk. voor fa nuchtere kalveren, 35 verk. 35 voor 6 a 10, schapen, 72 verk. 60 voor t 9 a 20 Lammeren 218, verk. 194, f4af8. Varkens verk. c. per 5 ons. Biggen verk. f a Paarden 10 verk. f a f Veulens verkocht Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 111 stapels kaas, 14632 stuks, wegende 28779 kilo, hoog ste prijs f 29,— middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 20 Juni. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: - runderen, 195 vette kalveren, 1ste qual. f 0,85, 2de qual. 0,05 per kilo, graskalf J a 72 nuchtere kalveren,5 a 14, 2 schapen en lammeren 214 vette varkens 33 a 38 c. per kilo. ROTTERDAM, 19 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd; S paarden. 1386 runderen, 171 vette en gras kalveren, 67 nuchtere kalveren, 9 schapen of lam meren, varkens, 155 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qnaliteit 70 e. 2de qual. 60 e., 3de qual. 55 c.; kalveren 1ste qual. 90 2de qual. 70 a c., schapen 60 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 20 Juni. Moutwijn, per ned. vat 7,50 Jenever f13,Ainsterd. proef f 14,25 spoeling f 0,80 dito commissie f 0,80. PURMEREND, 19 Juni. Kaas: aangevoerd 471 stapels prijs der kleine kaas fmiddelbare Boter 1.05 a 1.10 per kilo; 304 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prys; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 303 stuks prijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito:aanvoer 104 stuks prijs f 8 a 18 per stuk, stug- gen handel. Vette varkeus: aanvoer 212 stuks, prijs 31, 42 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 60 stuks, prijs f 10 a 15 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 395 stuks prijs f 4 a 8—, LAATSTE BERICHTEN. a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3