MAKKTBEKIÜHïm Yoor geest en hart. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. Kunst en Letteren. my, Flaclr, zoo heet deEngelechman, die in de snelslroonaingen der Niagara is ver dronken, had om 500 dollars tegen Percy, den uitvinder van eene reddingsboot, die verleden jaar de snelstroomingen doorvoer, om de doelmatig heid van zijne uitvinding te bewijzeD, gewed, dat hij in eene door hem uitgevonden boot beter en sneller dan deze den tocht zou volbrengen. Het was bij een voorbereidenden proeftocht voor dien wedstrijd, dat Plack verdronk. Zijue boot was ongeveer 41/2 meter lang en IV2 roo ter breed. Hij werd vastgebonden op de bank waar hij plaats nam. De boot sloeg al aanstonds om, maar door de looden kiel was zij terstond weer overeind, en toen zij ten tweedenmale om sloeg ging het evenzoo. Maar bij den derden keer, bleef de boot omgekeerd ronddrijven, en Plack verdronk voor de oogen der toeschouwers. Toen het vaartuig dicht genoeg bij den oever kwam, werd het door eeuige kloeke zwemmers aau land gehaald, maar dat was ongeveer een uur na het ongeluk. Sedert kapitein Webb in de snelstroomingen der Niagara verdronk, hebben zooals men weet, verscheidene roekeloozen zich daarin gewaagd. Kendall zwom er doorheen, van een zwemgor del voorzien. Graham dreef er door, eerst iu een gesloten ton, later met zijn hoofd daarbuiten. Potts en Hazlitt en later Potts en Hazlitt's zus ter voeren er door een groot vat, en eindelijk volbracht de bovengenoemde Percy met zijue red- diugsboot den gevaarlijken tocht. De kleinste cirkelzaag. De cirkelzaagjes, die de spleet zagen in gouden pennen, zijn on geveer 2 c. m. iu diameter en zoo dun als schrijf papier. De snelheid van de omwenteling (400 omw. per minuut) maakt deze miniatuur-zaag stijf genoeg voor het werk, dat er van geëischt wordt. De gouden haring. Een herbergier in Weenen wist zich in het jaar 1842 op eene slim me wijze een buitengewonen toeloop te verschaffen. Hij uoodigde namelijk door gioote aanplakbil jetten en adverteutiën in de dagbladen het pu bliek uit om den //gouden haring" te halen. In de toelichting deelde hij mede, dat er iu een vat hariug ésn was, waarin bij een dukaat had ge legd. Wie nu dieu „gouden haring" kreeg, dien behoorde de goudeu inhoud ook toe. Houderden kwamen, en ieder hoopte voor eeuige kreuzers de gelukkige te zijn. Menigeen at vijf of zes haringen. De zoute kost miste ook zijne uitwerking niet, er werd stevig bij gedrouktn. Eindelijk, toen bijna al de haringen op waren en de bodem van het vat reeds te zien kwam, kr«.eg een kleermakerege zel den rechten haring. Middel om haarborstels te reinigen. Men neemt eenvoudig wat witte klei (pijpaarde) en maakt die op de kachel goed heet, en werpt die vervolgens in de haren van deu borstel. Na een paar dagen klopt men de klei uit, kamt daarna den schuier en bevindt dan dat deze er uitziet als splinternieuw. In de kerk van het bij lie t paleis Erederikskroon gelegeu dorp Geltow zal op de zelfde plaats, waar Keizer Prederik acht dagen voor zijn overlijden in stille aandacht het or gelspel van zijne dochter Victoria aanhoorde, uit vrijwillige bijdragen van de dorpelingen een marmeren gedenkteeken worden opgericht. De Keizerin-Weduwe Victoria heeft eene week na het verscheiden van haren gemaal de kerk bezocht en, terwijl het orgel speelde, geruimen tijd op gemelde plek vertoefd. De nabijheid van de Mersey en de Dee werd Maai.dag-nacht en Dinsdag-morgen door een zwaren storm bezocht. In dien storm verging het Noorsche schoenerschip Freia, waarbij de gezagvoerder en drie andere schepelingen om kwamen. Het schip behoort tehuis te Christian- sand en seinde tusschen 6 en 7 uur op Maandag avond om een loods, die echter wegens het zware weder niet kon uitgaan. Aan boord besloot men het anker uit te werpen. Tegen middernacht werd de wind eau verschrikkelijke orkaan. De kapitein kapte de masten, maar niettemin raakte het schip verscheidene malen den grond, en bleek spoedig, dat alleen door de boot redding mogelijk was. De bemanning, bestaande uit den gezagvoer der, den stuurman, den kok en 2 matrozen, trachtten zich er in te begeven, maar de gezag voerder en drie der anderen werden door eene zwara zee weggespoeld en nimmer teruggezien. Een matroos. Peter Jansen genaamd, wist in de boot te komen en dreef uren lang in den storm rond. Tegen 4 uur 's morgens werd hulp gezonden naar htt schip, doch toen bleek het te zijn ver dwenen. Vier ureu later werd eene boot opgemerkt waaraan Jansen zich nog vasthield. Hij was geheel uitgeput. Bijna eene mijl ver door het water wadende droegen de redders den schipbreukeling naar het Royal Hotel te Hoylake, waar geneeskundige hulp verstrekt werd, met het gevolg dat Jansen 6 uren later teekenen van leven gaf. Veel van de lading is aan de kust ge spoeld. Te Weenen wordt eene merk waar dige reis voorbereid. Een aaistal geleerden in verschillet de takken der wetenschap, Oosten- rijksche marine-officieren en eenige uitstekende leden der burgerlijke en aristocratische maatschappij ziju vooruemtns eene wetenschappelijke reis te doen naar het Noorden. Het plan bestaal een jacht te huren en tot deu 80n graad door te dringen. Spitsbergen, Groenland, IJsland zullen bezocht en op de terugreis ook Jau Mayensland aange daan worden, waar Weyprecht's obsorvatiestation zich bevond. Studie en het maken van natuur historische verzamelingen z;jn het doel der reis. Een dokter gaat ook mede (Dr. Ehrendorfer); het aantal medereizigers is op 30 bepaald en het bedrag der kosten op 2000 flor. voor ieder. Een jongen van 13 jaar, wonende op het Binnenhof b(j de Kruiskade te Botter dam, had eergisteren eene weddenschap aange gaan, dat hij voor 32 cent sterken drank (Booue- kamp-bitter) in een teug uit een flesch zou drinken. Werkelijk deed hij alzoo, maar het gevolg was, dat de jongen na het gebruik daarvan onmid dellijk tegen den grond sloeg, waardoor hij ern stig aan het hoofd werd gekwetst. Hij werd meer dood dan levend opgenomen door twee vrouwen, en vervolgens onder geleide van twee politie-8genten naar zijue woning gebracht. Woensdag-avond hoorde m en den stadsomroeper te Jthenen den volke ver kondigen, dat er een big zoek was geraakt, en wel van H. Van Maaucn. Niemand kwam met het dier opdagen; toen men zich evenwel ter ruste begaf, hoorde Van Maanen eeuig geknor iu de bedstede, en toen bleek, dat het dier zich rustig op het hoofdkussen had neergevleid. Hoe het in de bedstede is gekomen, is nog een raadsel. Een wedstrijd van luchtballons zal eerstdaags te Milaan worden gehouden. Vijf groote ballons zullen daaraan deelnemen, bestuurd door eenige der voornaamste Italiaansche en Eransche luchtreizigers. Het plan gaat uit van den Engelschman Wevar Scold. 'tKomt dikwijls voor, dat grutters of winkeliers verweten wordt, dat de erwten of boonen niet gaar te koken zijn, en toch beviel dezelfde soort voor een week of 14 dagen uit muntend. Hoe komt dit? Eenvoudig daarvan, dat de winkelier, om uit te stallen en koopers te lokken, goede erwten en boonen aan het volle daglicht bloot stelt. Houdt men ze in het donker, dan willen ze wel zacht koken. Bij het instructie-bataljon te Kampen is een jongeling in dienst gesteld, die de buitengewone lengte heeft van 1,886 Meter. Men zal trachten in Enropa een nuttigen boom inheemsch te maken, nl. den iuktboom, coriara thymijolia, uit Nieuw Grenada. Die boom bevat een sap, dat zonder eenige toebereiding als inkt gebruikt kan worden, en tevens het voordeel heett van stalen pennen niet te doen oxydeeren. Bij het schrijven is die ua- tuurinkt rossig; maar opgedroogd is hij gitzwart. De silhouetten-knipper van de Haagsche Tentoonstelling, die zich aan diefstal heeft schuldig gemaakt, is te Arnhem door de politie gearresteerd. Bij Ronsdorfis, volgens de Elberf. Ztg., een petroleumbron ontdekt. Het water van een daar aanwezigen 9-meter diepen put was sinds eentgen tijd onbruikbaar en smaakte eiken dag meer naar petroleum. Thans bevat het reeds 337* percent vau die olie. Te Bocholt heeft zekere O., fa- brieksarbeider zijne 21jarige vrouw den hals af gesneden en daarna het lijk op de gruwzaamste wijze verminkt. Toen het lijk gevonden werd, staken nog twee messen in de borst, en vond men in de nabijheid een briefje, waarop ge schreven stond „dit is het loon voor hare pogii g om mij te vergiftigen." Het onmeusch is in ar rest en heeft koelbloedig zijue schuld bekend. Het is vergeefs gegluurd, als de visch in 't aas niet bijten wil. Van een stijfkop en een zot Vult een advocaat zijn pot. Gedwongen arbeid valt meestal zwaar. Vreemde lieden doen dikwijls meer dan naaste bloedverwanten. Een luistraar aan den waud Hoort vaak zijn eigen scband. Als gij den dienst uws Heeren koost, Leer dulden en verbeiden! Die bier de droefste tranen schreiden, Zij worden ginds het eerst vertroost. Allerlei. Veel geëischt. Eeue moeder wandelde met haar zooutje langs eene rivier. De kleine speelt onvoorzichtig en valt iu 't water. Een beer springt in den vloed, redt den jongen en brengt hem naar diens moeder. Deze is overgelukkig. „Ach," zegt ze na eene korte pauze, terwijl zij op 's knapen hoofddeksel wees, dat in 't middeu van de rivier dreef, „zou u zoo vriendelijk willen zyn ook dieu strooien hoed van miju jongen uit het water te halen Bij do theorie. Onderofficier. Zooals reeds de naam aanduidt, bestaat eene sectie uit niet meer dan zes eu niet miuder dan vier man, iu den regel echter uit vijf. Een kenner. Rechter. Volgens de verklaring dezer getuigen heeft de beschuldigde u slechts eene oorvijg gegeven, hoe kunt gij nu bewereu er twee te hebben ontvangen. Aanklager. Omdat die eene zoo krachtig was, dat zij best voor twee kan gelden. Altijd koopman. Eene jonge vrouw heeft een hevigen woordenstrijd gehad met haren echt genoot; zij komt terug bij hare ouders en ver klaart, dat zij niet meer naar haren man wil terug keeren. De vader, bemerkende, dat de twist slechts eene beuzelarij is, geeft aan de jonge vrouw eeu brielje met de verzekeriug, dat de inhoud ervan den kuiselijken vrede weder zal herstellen. Zij gaat naar huis eu overhandigt haar echtgenoot den brief. Deze opent haastig het schrijven en leest: „Zelf gekozen waren worden niet terug genomen." Lachende werd de vrede hersteld. Versproken. A. Neen, maar dat eeuwige verdriet met de dienstboden, die nalatigheden, dat breken vau porselein, dal schelden en tieren, 'tis niet om uit te houden. B. Dan heb ik hot goed, wij hebben geene dienstmaagd dat doet mijne vrouw allemaal zelf. Begrijpelijk. Student A. Wat is je houd mager en wat ziet hij er verhongerd uit; waar heb je dat beest opgesloten, dat je het zoo kon vergeten? Student B. In mijne studeerkamer. Bescheiden. Patiënt. Dokter mijn toestand is nu zeer goed. Sta mij thans toe, dat ik een flesch wijn drink. Geneesheer. Neen, dat mag niet. Patiënt. Dokter, laat mij dan tenminste een kurkentrekker zien. Haarlem, 10 Juli. In de vorige maand is ten postkantore alhier voor de Rijks-Postspaar bank ingelegd de som van ƒ9608,70, terugbe taald ƒ6759,476. Het laatst uitgegeven boekje had tot nummer 3377. Eén of meer dieven hebben Maandag nacht een bezoek afgelegd in eene loods, staande in eene in aanleg zijnde straat ter zijde van den Zijlweg, en zich eene partij timmergereedschap wederrechtelijk toegeëigend. Naar luid van een ten Siadhuize berustend boek werd in het Comans- of Kramerijgild alhier het volgende ingeschreven; „Groote Houtstraat 1? g8 HoutwinkeR Hendrik de Lange Deze op zeer eenvoudigen voet ingerichte winkel is sedert in grooten bloei toegenomen en heeft na verloop der tijden allengs meer en meer uit breiding verkregen, zoodat die nu onder de eerste magazijnen van galanterieën en al wat tot dit vak behoort, mag gerangschikt worden. Op merkenswaardig mag het heeten, dat die zaak steeds door de familie van den oprichter is ge dreven geworden en thans nog bestierd wordt door den heer Jacob Van Ek, die door zijne moeder aan den oprichter vermaagschapt is, en door zijn ondernemingsgeest en onverdroten ijver de zaak in haren tegenwoordigen omvang heeft gehandhaafd, onder de firma Wed. De Lange fy Van Ek. De heer Van Ek staat nu reeds bijna eeue kwart eeuw aau haar hoold. De deugdelijk heid der zaak vond reeds vroeg erkenning, door dien wijleu Hollands voormalige Koning Lodewijk Napoleon daariu veeltijds aankoopen deed. Na den terugkeer van Oranje's Vorstenhuis heeft de firma Wed. De Lange <5* Van Ek steeds de eer gehad leveringen aau het Hof te mogen doen en vei kreeg zij indertijd de vergunning om het wapenbord te voeren, dat thans nog aan den gevel prijkt. HaarlCt.) BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 6 Juli: S. F. J. Nierop-Van Bilderbeek, d. J, H. Dietz-Schreuders, z. S. Bulland-De Lugt, d. 7 Juli: M. Wiggers-Brand, d. T. Den Bak- Bak, d. J. C. Van der Ham-Holsmuller, z. C. W. Van Bogget-Blankwater, d. M. Van Franken- Bennink, d. C. Roosdorp Wiukelaar, d. J. M. Mo- ning-Van Roon, z. M. Versteeg-Heilo, d. A. M. Bosman-Van Nieuwenhuizen, z. 8 Juli: J, H. Wille- Kramer, z. 6. M. M. Snijders-Krom, d. M. Kloos- Van der Werfl', z. Overleden: 6 Juli: N. M. Hommes, 14 dagen. A. Speijkermau-Bouweling, 87 j. 7 Juli: 6. C. Verhoeven, 21 mn. W. Wasterval, 77 j. A. J. Boesmans, 3 j. J. C. Smits-Kennik, 53 j. Achttiende muziek-nitvoering in den Hont op Woensdag 11 Juli a. 8., des avonds van 8 tot 10 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. Programma. 1. MarschSonneveld. 2. Ouverture; Van Wed.ingh.en. 3. Alt und doch neu; Gartner. 4. Auf der Wandel-schaft; Clarens. 5. Les dragons de Villars; Maillart. 6. Ouv. fantastique; Govaert. 7. Walzer, der Tanzlustige, Stasny. 8. Potp. über moderne Melodiën, Glarens. 9. Marsch, Vorwiirts, Eensel arr. d. M. H. Muller. Op Woensdag en Donderdag 11 en 12 Juli zal te Aalsmeer eene tentoonstelling worden gehouden van bloe men, heesters, aardbeziën en vee. Ofschoon uit deu aard der zaak eene tentoonstelling in een stil en bijna vergeten dorp gewoonlijk weinig aandacht tot zich zal trekken, mag men toch met grond verwachten, dat \elen, vooral Amsterdammers, van deze gelegenheid gebruik zullen maken, om met dit in vele opzichten merkwaardige dorp kennis te maken. De tentoonstelling op 11 en 12 Juli is geheel plaatselijk. Dit neemt niet weg, dat zij zeer belangrijk beloofd te zullen zijn. Alleen aan aardbeziën zijn niet minder dan 70 inzenders; de bloemisten en de boomkweekeis laten zich evenmin onbetuigd. Het eerste nummer is verschenen van een Nieuw Nijmeegsch Schoolblad voor het Christelijk Onderwijs, hetwelk tweemaal 'smaands uitkomt bij de firma II. Ten Hoet, Nijmegen. HAARLEM, 9 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 7,10 a rogge f af,— Haver fa f gerat f duivenboonen f a paardenboonen f bruine boonen f a fGr. erwten f a f AMSTERDAM9 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 508 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.70. dito 2de qnal. f 0.60 dito 3de qualiteit 0,50 per kilo; melk- en kalfkoeien f 130 a 220, 1 graskslv. f a 65 nuchtere kalveren 5 a 12, 150 schapenen lammeren 25 a 8 452 vette varkens 34 a 39 c.; beide per kilo.biggeo ALKMAAR, 7 lub- De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen is als volgt: 17 koeien 70 a 170,19 nuchtere kalveien ƒ5 a 12, vette kalveren a24 schapen 10 a 20 varkens per kilo, 41 ma gere dito 13 a 16, 12 bokken 3 a 5, 22 paarden 40 a 300, 79 lammeren f 7 a 12. ALKMAAR, 9 Juli. Ter veemarkt werden ver kocht 9 koeien van 35 a 98, kalveren van f a 21 nuchtere dito van f 7,— a 17 167 schapen f 16 a 24, 208 varkens a 38 a 41 o. 31 magere 13 a 15 per kilo. HOORN, 7 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 7,50 a 8,— heet. rogge f 6,— a 7,— heet- g«r»t j 101 ïoi Yt 92 927/s 4,a 5.— heet. haver f 3,50 a f 4,—» mosterdzaad a heet. bruine f 10,— a 12,—. gele 11,a 14. heet. paardeboonen f 6,— a 7,heet. erwten f 10,a 12,— heet. groene 11,a 12, heet. grauwe 12,50 14 heet. witte f 11,— a f 14. heet. n. aardappelen 3 a 3.50. manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren alt volgt: paarden van f50 tot 200. veulens fa koeien van ftot kal veren van 8,— tot 18, schapen van 20 tot 26 lammeren van 5 tot 8,varkens van 6 a 12, zeugen a biggen van 2.50 a 5,50 LEIDEN, 6 Juli. De prigs der boter was heden pel vat lste qual. f48.— a 54.—, 2de qual. 38.— a 44.Aanvoer -en handel LONDEN, 9 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapeu en Lammeiec 9000. Kalveren Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/4 a 5/- Schapen en Lammeren 4/6 a 5/9, Kalveren 3/4 a 5/- Zwijnen 3/2 a 3/8. ROTTERDAM, 9 Juli, Op de veemarkt waren heden aangevoerd:paarden. 83 innderen, 132 vette en gras kalveren,j 5 nuchtere kalveren, 1589 schapen of lam meren, 483 varkens," biggen, 1 bok. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qualiteit 68 e. 2de qual. 64 c., 3de qual. 60 c.; kalveren late qual. 90 2de qual. 80 a 75 c., schapen 55 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 9 Juli. Moutwijn, per ned. vat 7,50 Jenever f13,Amsterd. proef l" 14,25 spoeling f 1,— dito oommissie f 0,70. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 9 Juli 1888. Prijzen der onderstaande effectenganoteer. pCt. de koers. Nederland. Certif. Werk. Schuld. 21 78'/i 31 o Hongarije. Obl. Leouing 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amet. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueele)4 Obl. Alg. Schuld 1865 SerieD 5 1869 C 6 Obl. Leeuiug 1876,4 N.-Amerika. Obl. Veroen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation4', Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bauk. divid Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Kxpl. St. Spw. Aaud Geut. Spw. geatemp. Obl Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 1878. Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. Gr. pw. Maatsch. Aand Baltischn Spw. Aand.. Jelez Griaai Obl5 Kiew Breit Aand5 Knrsk Chark. Obl. 1000, 5 Morscbansk Syzran Aand. 5 Riaachk Wiaama 5 Aandeden Spwdi Chicago N. W. Gert. Aand.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miaa Kansas Texaa Obl. Gert.. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet8 Belgle stad Antwerpen 1887- Oostenrijk StaaLl 18544 1860 6 1864 Uusland 18648 18668 Geldkoers prolongatie 21/» pd. Spanje. Turkije. Egypte. JLlaiie. Ruelami w u 4', 8 S 5 8 Rumenle Amerika 63 >/2 1023/s 85 65 147/a 147/s 837s 1047s 297s 187s 147.. 117 145 117 78 1367, 917s 127s 607a 1167/s 567, £07, 277s 277s 1387, 247a 118 113 104 104 91 108 135 157 1427, LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 9 Juli- Naar de Nordd. Allgem. Ztg. meldt, is aau den Vice-Ad- miraal Graaf Monts opgedragen den chef der admiraliteit te vervangen. Hij blijft clief van het marine-station der Noordzee, en is tot den rang van Commandeerend Admiraal bevorderd. Prins Alexander van Batteuberg is giste ren te Jugenheim met zijne equipage op eeu bergweg van eene steilte naar beneden gevallen. Hij wist zich te redden door een boomstruik te grijpen, terwjjl paard en wagen iu de diepte werden verpletterd. RENNES, 9 Juli. Boulanger heeft bij een hem aangeboden feestmaal eeue uitvoe rige rede gehouden, waarin bij bet parle mentarisme aanviel en voor de herziening der constitutie en de ontbinding der Kamer sprak. Na het feestmaal had er eeue groote fête de nuit plaats. Eene ontzaglijke menigte volks was daarbij op de been. Boulanger sprak van het balcou de menigte toe. MADRID, 9 Juli. Het aantal officieren, die toegetreden zijn tot de manifestatie van symphathie jegens Generaal Cassola,bedraagt meer dan 9000. Te Madrid zyn de officieren der bezetting geconsigneerd om ben te be letten aan de manifestatie deel te nemen. LEIPZIG, 9 Juli. De uitspraak van bet hooggerechtshof in het proces wegens land verraad luidt; lo. Dietz tien jaar tuchthuis straf en tien jaar verlies van eer; 2o. zijne echtgenoote vier jaar tuchthuisstraf en vijf jaar verlies van eer; 3o. Apell negen jaar vestingarrest eu een jaar gevangenisstraf. PARIJS, 8 Juli. Uit Weenen wordt aan het Journal des Débats geseind, dat, vol gens bericht uit Darmstadt, Popoff aldaar zou aangekomen zijn, om Prins Alexander van Battenberg te bezoeken en in naam van Karaveloff en Radoslavofi, hem ge wichtige voorstellen te doen. In den Senaat heeft De Lavallée een amendement ingediend, strekkeude om den 5jarigen diensttijd te behouden. Na eeue rede van Freycinot is het amendement verworpen met 185 tegen 75 stemmen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3