MARKTBERICHTEN- Laatste Berichten, Voor geest en hart. Wie met trauen zaaieu, zullea maaien met gejuich. Gerechtigheid verhoogt een volk. Bidden doet verkregen. Naardat de man is, is zijne kracht. leder meent, dat zijn kruis het zwaarst is. Ter behartiging. Dat bij doen of dulden. Dit uw hoofdvraag zij »Wat eischt mijn geweten? Wat wacht God van mij? Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Onderwijs. Kerknieuws. Waaneer dtze beide kerken gereed zullea zijn, dan zijn in Amsterdam in de laatste 20 jaren niet minder dan 10 nieuwe R. K. kerken ge bouwd. Land- en Tuinbouw. PARIJS, 13 Juli. Heden-morgen heeft er een tweegevecht met den degen plaats gehad tusschen den Minister Floquet en Bouianger. Bij den eersten aanval werd Boulanger licht gekwetst aan het been en Floquet aan de rechterhand. Bij den tweeden aanval werd Floquet licht getroffen iu de linkerborst, terwijl Boulanger eene wond bekwam aan de keel en bloedend wegge voerd werd. De geueesheeren zeggen, dat complicaties kunnen ontstaan. De onthulling van het gedeukteeken voor Gambetta had in den namiddag plaats. De President Carnot werd verwelkomd met den kreet: Leve de Republiek! De komst van Minister Floquet had onstuimige toejuichiu- gen ten gevolge. LONDEN, 13 Juli. Een Eugelsch regi ment vertrekt naar Zoulouland. WIESBADEN, 13 Juli. Heden-ochtend even over tienen is de Kroonprins van Servië in handen gesteld van den politie- president. KAAPSTAD, 13 Juli. Tot heden-avond zijn 43 blanken en 200 inboorlingen levend teruggevonden in de diamant-myu Debeers, waar gisteren-avond brand in de toegangs schacht uitbrak. MADRID, 13 Juli. Alle drankwinkels in de provincie Tarragona zijn gesloten. De bevolking bleef rustig. NEW-YORK, 13 Juli. De schade, ver oorzaakt door de overstroomiug der Mouan- gahela, wordt geraamd op 3 millioeu dollar. loopen: Een smidse voorbijgaande, werd ham lachende gevraagd, wat hij daarmee ging uitvoeren. //Wat anders dan mijn kachel weer gaan zetten," luidde het antwoord. Commentaar op 12 Juli overbodig. Bij een dergelijk weer zou men inderdaad zijne keukenmeid benijden. Zoo erg onmogelijk ia bovenstaande nog niet. In Brussel heeft een koffiehuis grooten toeloop, omdat er boven staat: «hier brandt de kachel weer." Het toppunt van dwaasheid is ongetwijfeld een huwelijksstoet op den driewieler. Zulk een origineel huwelijk zal te Nevers (Frank rijk) worden gesloten. De bruiloftgasten zullen naar het stadhuis gaan op driewielers en de jonge man zal zich aldus naar den Burgemeester begeven. Uit Hirschberg, in Pruisisch- Silezië, wordt gemeld, dat in die omstreken in den nacht van Woensdag op Donderdag bij 2 graden vorst een hevige sneeuwstorm heeft ge woed. De drie zoons van den Hertog van Aosta zullen aan de bruid huns vaders, Prinses Laetitia Bonaparte, een halssnoer van zeven rijen paarlen schenken, met een slot, in welks midden eene buitengewoon groote parel is gezet, omgeven door diamanten. Het snoer heeft eene waarde van /HBO,000. Aan de hoofdvaart van de Ha a r- lemmermeer bij den Spaarnwouderweg, is een kind van P. Bier Jr., 20 maanden oud, in eene sloot geraakt en verdronken. Fataal. Een wijnhandelaar komt gansch ont steld tehuis, zet zich moedeloos in den leuning stoel eD roept: «ik ben geruïneerd!" «Lieve Hemel,// zegt zijne echtgenoote, „wat is er ge beurd? Is de druiiluis weder in de wijnbergen verschenen?// "Ach, veel erger dan dat," antwoordt de wijnkooper, „men zegt dat het verfhout ontzettend duur zal worden." Zeer smakelijk. Heer des huizes (tot de keukeumeid). Zie eens, Keetje, dat ie toch wat al te kras, in een van de aardappelen steekt eene haarnaald. Keetje. Nu, dat is zoo erg niet; ik wilde probeeren of de aardappelen gaar wa ren en toen heb ik bij vergissing die naald in den aardappel laten zitteu. Bedelaarsdank. „Mijn hartelijksten dank voor uwe aalmoes," zei onlangs een bedelaar tot een heer, van wien hij een kwartje had gekre gen, „zoo'n gift wekt op tot lust en liefde voor ons vak." Een oordeel over kunst. Mevrouw A. Mijn echtgenoot heeft wederom eene keurige schil derij vervaardigd, prachtig, schoon, ideaal, zeg ik je. Mevrouw B. Inderdaad? En wat stelt zij voor? Mevrouw AJs, zie je, dat weet ik nog niet; mijn man heeft er nog geen naam on der geschilderd. Eene aanbeveling. Heer. Nu, ik zal de kamer huren, ofschoon ik deu huurprijs zeer hoog vind. Verhuurder. Dat moet u niet zeggen, mijn heer; de kamer is grooi, en net gemeubileerd; bovendien kan u ook nog van de piano ge nieten. Heer. Piano? Waar is die? Ik zie er geen. Verhuurder. Zij staat in het huis hier naast in de kamir, welke onmiddellijk aan de uwe grenst en de jongejuffrouw speelt den gan- schen dag. Eene beleediging. Heer (tot een student). Kan n mij een rijksdaalder wisselen? Student Van daag, den 28steu? Mijnheer, u schijnt mij te willen beleedigen uw kaartje 8. v. p. Oudergeluk. Mevrouw A. Nu, hoe gaat het met uwe dochter, de jonge Barones. Mevrouw B. O, mijn echtgenoot en ik zijn zeer gelukkig en tevreden over de partij, welke zij heeft gemaakt; ge kunt u geen begrip vormen, hoe innig de Baron onze dochter bemint; al wat hi; haar van de oogen afleest, moeten wij haar koopen. Haarlem 14 Juli. In de groote zaal der BociëteitBe Kroon had gisteren-middag de jaarlijksche prijsuitaee- ling plaats aan de leerlingen der R. K. Parochiale Scholen (Afd. Burgerscholen). Deze feestelijkheid werd door den Hoogw. Heer Mgr. J. A. Van den AkkerDeken an Haarlem, den Bisschoppelijken Inspecteur van het lager onderwijs in het Bisdom Haarlem den Zeereerw. Heer J. T. Thunnisseneenige Eerw. Heeren Geestelijken, de Leden der Schoolcommissie en door een groot aantal belangstel lenden bijgewoond. Achtereenvolgens werden de aanwezigen door de leer lingen vergast op verschillende voordrachten in de Ne- derlandsche, Duitsche, Franeche en Engelsche taal. De wijze waarop de leerlingen zich van nunne taak kweten, verdient allen lof. Het moet voor het Hoofd der Scholen, den Heer M. L. Van Gemerten de overige Heeren Onderwijzers wel een streelend gevoel zijn geweest, dat hunne leerlingen zooveel bijval hebben ingeoogst. Ook werden een- en tweestemmige liederen gezongen, die algemeen voldeden. Voorts had Mejuffrouw L. Van Gemert wederom de welwillendheid door de voordracht van keurige piano-soli, voor eene recht aangename afwisseling in het programma zorg te dragen. Na de prijsuitdeeling nam de Hoogwaardige Heer Mgr. J. AVan den Akker het woord om in eene schoone toespraak de ouders te wijzen op de groote zorg, welke de H. Kerk altijd gedragen heeft voor het onderwijs der jeugd en op de noodzakelijkheid om de kinderen naar kath. scholen te zenden. Z. Hoogw. bracht innigen dank aan Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, die door vor stelijke giften en zedelijken steun bij voortduring van hooge belangstelling in de Par. Scholen deed blijken. Ook aan de overige weldoeners dezer inrichting van onderwijs en niet het minst aan den Bisschoppelijken Inspecteur van het lager onderwijs voor de dioceze Haarlem, aan de Kerkbesturen, aan de Schoolcommissie, aan het Hoofd der Scholen en de overige Heeren Onder- derwijzers, werd door Mgr. Van den Akker dank be tuigd voor de toewijding, waarvan zij bij voortduring in zake het kath. onderwijs doen blijken, daarbij den wensch voegende, dat de ijver en sympathie voor de goede zaak nimmer mocht verflauwen, doch steeds zou blijven toe nemen. Nadat de Heer Van Gemertook uit naam der Onderwijzers en leerlingen, aan den Hoogw. Heer Van den Akkerde Schoolcommissie en de talrijke aanwezigen dank en hulde had gebracht, werd met het zingen van een slotzang de schoone plechtigheid besloten, eene plechtigheid, die voorden Heer Van Gemert en de overige Heeren Onderwijzers der R. K. Parochiale Scholen als eene openbare erkenning hunner vele verdiensten, zeker groote waarde heeft en eene sprekende getuigenis is, dat de Katholieken onzer stad het katholiek onderwijs voorstaan en behartigen. Ten slotte vermelden wij nog, dat de prijsuitdeeling voor de leerlingen der Scholen voor on- en minvermogenden des morgens heeft plaats gehad, bij welke gelegenheid de Zeereerwaarde Heer JP. J. Thunnissen tot de kinderen en de overige aanwezigen eene keurige rede hield, waarin Z.Eerw. de kinderen ernstig vermaande de lessen getrouw bij te wonen en steeds zorg te dragen op den bepaalden tijd in de lokalen aanwezig te zijn. Ook door den Zeereerw. Heer Thunnissen werd den Onderwijzers en allen wel doeners der Par. Scholen hartgrondigen dank betuigd voor de vele zorgen en den krachtigen steun, welke zij aan deze inrichting van onderwijs aanhoudend schenken. Dat de R. K. Par. Scholen den gewenschten bijstand en de aanhoudende belangstelling,onzer geloofsgenooten mogen blijven ondervinden, is onze vurige wensch en ongetwijfeld ook dien van hen, die de prijsuitdeeliug met hunne tegenwoordigheid vereerden en van alle Katholieken, die overtuigd zijn, dat de katholieke Scholen de levende, sprekeude, onvergankelijke getuigen zijn van een recht, 't welk geene macht op aarde kan schenden, d. w. z. het recht van ouders om, geholpen door Herders en Onder wijzers, hunne kinderen in het katholiek geloof op te voeden en tot brave en nuttige leden van Kerk en maatschappij te vormen. Door het Provii ciaal Bestuur van Noord- Hollaud is bij enkele inschrijving aanbesteed: lo. Het maken van een remstoel voor de groote schutsluis in het buitenkanaal te IJmuiden, be- hooreude tot de werken van het Noordzeekanaal. (Raming 5245.)~Minste inschrijver de Heer O. D. Van Doorn, te Amsterdam, voor ƒ4886. 2o. Het herstellen van stormschade aan de hoofden No. 1, 2, 5, 6 en 7 op het Noorderstrand van het eiland Vlieland, behoorende tot de zee- werken in Noord-Holland. (Raming 5750.) Minste inschrijver de Heer T. Volker Gz., te Sliedrecht, voor ƒ6450. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente maken bekeud, dat is afgekondigd de door deu Gemeenteraad bij besluit van 27 Juni 1888, No. 12, vastgestelde Verordening, houdende wijziging vau de Algemeene Politieverordening voor Haar lem, en dat gedrukte exemplaren daarvan (Ver zameling No. 26) tegen betaling der kosten ter gemeente-secretarie zijn verkrijgbaar gesteld. De gezondheidstoestand dezer gemeente was in de maand Juni evenals iu de vorige maanden zeer gunstig. Van de in de wet genoemde besmet telijke ziekten werd ter gemeente-secretarie aan gegeven 2 getallen van mazelen, 1 geval van roodvonk, 1 geval van febris typhoïdea en 1 geval van angina diphtherina. Het totaalcijfer der over ledenen was zeer laag en bedraagt met 2 levenloos aangegevenen 67. Verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaar, voor deze maaud berekend, 16,5 tegen 20,2 in de vorige maand. Aan lichaamszwakte stierven 12, aan stuipen 2, aan apoplexie 6, aan hersenziekten 6, aan croup 4, aan ziekten der ademhalingsorganen 15 (waarvan 6 aan keel- en longtering of bloed spuwing), aan ziekten der spijsverteriDgswtrk- tuigen 11, aan andere oorzaken 2 personen. Naar de leeftijden was de sterfie als volgt: beneden 1 jaar 23, van 1—5 jaar 12, van 5—14 jaar 1, van 1420 jaar 2, vau 2050 jaren 12, van 5065 jaren 4, van 65 80 jaren 9, boven 80 jaar 2. Geboren zijn 76 jongens en 55 meisjes. Door het hoofdbestuur der Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur alhier, is aan de afdeelingeu en de leden verzonden ceue circulaire, kennis gevende, dat van 16 Juli tot 1 October a. s. des Maandags van elke week, van des voor middags half tieu tot des namiddags éen uur, de Beurs zal worden gehouden in het lokaal van den Heer F. Prinsen in de Wijde Appelaarsteeg, in de zoogenaamde kleine zaal. Voorts is met die circulaire verzonden een overzicht der tentoonstellingen in 1889,voor zoover daar bol- en knolgewassen zijn gevraagd en de programma's bij het hoofdbestuur zijn ingekomen. Vervolgens werden eenige mededeeliugen ver strekt omtrent de uit het bloembollenvak (in ruime opvatting) mogelijke en gewenschte inzen dingen op de wereldtentoonstelling te Parijs in 1889. Eindelijk is ook nog aan de leden der Alge meene Vereeniging voor bloembollencultuur ver zonden het definitieve programma der vijftiende tentoonstelling van bloeiende hol-, knol- en wortelgewassen, welke door de Vereeniging zal worden gehouden op 24, 25 en 26 December 1888, iu de achterbovenzaal der sociëteit „Ver eeniging te dezer stede. KEBKBEBICHTEM". Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Mis sen met de Ouderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Lof, ter eere van het H. en O. Hart van Maria, en het Rozenhoedje. Maandag te half 11 de plechtige Con ventueele H. Mis door het Hoogeerw. Kapittel dezer ka thedrale kerk. Woensdag-avond van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag te 4 en kwart over 4 de HH. Mis sen en de uitreiking der II. Communie, de vol gende HH. Missen te 8 en half 10, 's avonds te 7 uur het Lof. Op dien dag vertrekt de Haar- lemsche Processie naar het graf der HH. Marte laars van Gorcum te Brielle. Zaterdag te half 9 uur de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria met 500 dagen Aflaat, '8 avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de HH. Missen en de Catochis- mus naar gewoonte, en 's middags te 3 uur het Rozenhoedje. Parochiekerk van den H.Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 3 uur de Cateehismus, te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 7 uur het Lof. Vrijdag te 8, uur gezongen H. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, en half 10 uur, eu de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11;'s middags te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Familie. Maandag en Woensdag-avond te 7 uur Lof. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, eu 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 13 Juli: G. A. W. Bothe en C. Koehorst. Bevallen: li Juli: A. Van deu Boogaard- Bijland, z. M. Boud-Geilvoet, J. M. M. De Jong-Stammeyer, z. 12 Juli: A. E. Van Beek-Kogeukop, d. H. Wesseling-Dijklaud, d. J. P. Kruup-Stammers, z. J. C. Vau Waard-Zuurendonk, z. Overleden: 11 Juli; N. A. Fijpers-Horn, 67 j. W. A. Van Blankensteyn, 68 j. H. Dreyer, 5 mn. 12 Juli: G. Marlens, 1 md. C. Plaats, 4 mn. Achttiende muziek-uitvoeriug in den Hout op ZoDdag 1B Juli a. s., des namiddags van 2 tot 4 nur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. Programma. 1. MarschSonneveld. 2. Ouverture Van Wedinghen. 3. Fantaisie No. 1; Heimans. 4. Fant. Les dragons de Villars; Maillart. 5. Oav. fantastique. Govaert. 6 Walzer, der Tanzlustige, Stasny. 7 Huzaren- Quadrille; M. IIMuller. 8. Marsch, Vorwiirts; Hensel, arr. d. M. H. Muller. Maandag jl. werd de vijf en-dertigste algemeene ver gadering van K. K. bizondere Hoofdonderwijzers in ons Bisdom alhier gehouden. Te 10 uur werd door den Hoogw. Heer Vicaris- Generaal van het Bisdom, Mgr. J. F. Vregt, in de kapel der kathedrale kerk de H. Mis voor de Vereeniging opgedragen. Deze H. Mis werd ook bijgewoond door den Hoogwaard. Heer Mgr. J. A. Van den Akker en den Zeereerw. Heer J. J. Thunnissen, Inspecteur van het katholiek lager onderwijs in dit Bisdom. Te ruim 11 uur roept de voorzitter den leden in de vergaderzaal een hartelijk welkom toe, hij wijst op de verandering in het grootste gedeelte van de Wetgevende Macht en op de verwisseling der Regeeringspersonen, waardoor eene betere toekomst voor ons onderwijs in het vooruitzicht gesteld wordt; hij doet uitkomen, dat het bizonder onderwijs meer en meer waardeering on dervindt, en wijst ten slotte op de nitbieiding, die het katholiek onderwijs, bizonder in ons Bisdom, in den laatsten tijd opnieuw ondergaan heeft en nog ondergaat door den aanbouw van parochiale scholen. Met den wensch, dat ook deze bijeenkomst het doel naderbij moge brengen, verklaart hij de vergadering geopend. Behalve andere zaken kwamen op deze vergadering aan de orde twee onderwerpen ter bespreking nl.: „Beloonen en straffen op de kath. sehool," ingeleid door den Heer J. P. Hoedens en „Wat dient op eene plattelandsschool van de vaderl. geschiedenis te worden ouderwezen, inge leid door den Heer C. J. Maas." Aan de discussiën van beide onderwerpen werd door velen deelgenomen. Omtrent de laatstgenoemde quaestie werd gewezen op het wenschelijke, dat de geschiedenis meer zou geven van het katholieke leven in ons land. Verschillende boekjes kwamen ter sprake. Dat van Tilburg vond men wat te uitgebreid. Het werkje van J. A. Bronkhorst vond, ook om zijne beknoptheid, vele verdedigers. Ook werd aange prezen, het onderwijs in de geschiedenis in verband te brengen met dat in de aardrijkskunde. Van verschillende zijden werden practische opmerkingen gemaakt, die de ondervinding aan de hand had gedaan, om op de beste wijze het doel te bereiken, toen ten slotte Mgr. Van den Akker over (lit punt van bespreking een weg aanwees hoe de kerkelijke geschiedenis in ons land in verband te brengen is met gewone vaderlandsche en met aard rijkskunde. Met een warm woord deed Zijne Hoogw. uitkomen, dat geene vrees behoeft te bestaan voor het kweeken van onverdraagzaamheid omtrent andersdenkenden zooals was aangevoerd; het tegendeel zou waar zijn. In onze gemengde maatschappij zou de jeugd aldus reeds leeren, dat zij niet eerbied verschuldigd is aan de godsdienstige begrippen van andersdenkenden, zooals de wet verkeerdelijk zegt, maar alleen aan de goede trouw van hen, die door valsche leeringen in dwaalbegrippen verkeereu. Hierna bekwam de Zeereerw. Heer J. J. Thunnissen het woord, waarbij Zijneerw. dank zei voor de vriend schappelijke ontvangst, die hij op zijne inspectiereis tot heden van de zijde der onderwijzers had ondervonden. Bij zijn bezoek aan onzen geëerbiedigden Bisschop had hij ook daarop gewezen, wat Mgr. dan ook bizonder aangenaam was geweest, en van wien hij den dank daar voor overbracht. Ten slotte dankte de voorzitter voor de trouwe opkomst 48 leden waren tegenwoordig en in het bizonder Mgr. Van den Akker en den Zeereerw. Heer Thunnissen voor de bizondere belangstelling, waarmede zij de verga dering van het begin af hadden bijgwoond. Met het gebed, door Mgr. Van den Akker gebeden, werd deze bijeenkomst gesloten. Naar wij vernemen, zal de R, K. kerk aan den Buiten-Amstel te Amsterdam worden afge bouwd. Volgens de reeds gereed zijnde plannen zal deze kerk drie hooge torens hebben. Ook zal buiten de Haarlemmerpoort de hulp kerk spoedig door eene nieuwe Magdalena-kerk worden vervangen, aangezien de daarvoor benoo- digde som reeds aanwezig is. Dat het gras in Friesland tegenwoordig pe perduur is, bleek jl. Zaterdag in Weststelling werf. Het grasgewas werd aldaar verkocht van eene boerderij, die in vorige jaren steeds 1 700 huur had opgebracht, maar nu niet verpacht was. De eigenaar kreeg thans in plaats van f 700 buur van de geheele boerderij, ruim f 1700 al leen voor het gras. LONDEN, 12 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 500, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 160, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 8/4 a 5/—, Schapen en Lammeren 4/6 a 5/9, Kalveren 3/6 a 5/-, Zwijnen 3/- a 3/9. SCHIEDAM, 13 Juli. Moutwijn per Ned. vat a f 7,50 Jenever f 13,Amsterd. proef f 14,25 Spoeling f 0,50 Commissie f 0,60. LEIDEN, 13 Juli. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: - paarden l 58 stieren f 52 a f 255; ossen f a 80 melkkoeien 96 a 228 kalveren dito f a 50 vare dito f 86 a 188, 128 vette dito f 120 248; graakalveren f a 103 vette f 24 a 68 50 a 75;32 nuchtere dito f 4,a 12,1103 vette schapen f 18 a 31, 650 weide dito f 11 a 22, 394 lamm. f 4.— a 14 28 magere varkeus 18 a 22, 240 biggen 3,25 a 10.— Leiden, 13 Juli. Kaas. Heden aangevoerd 52 partijen Goudsche 20.a29.—Derby —a—Edammer 2de soort 20. a per 50 kilo en Leidsche 40.— a 48 per 150 kilo. ALKMAAR, 13 Juli. Aangevoerd 700 stapels kaas kleine hooi- f 32,50; commissie dito f29,middelbare f 29.—. HOORN, 12 Juli. Ter waag gewogen 395 stapels kaas wegende 123,209 kilo; hoogste prijs per 60 kilo 33,50 voor kleine, f 29,voor commissie, f middelbare. DELFT, 12 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 200 a 263 dito 2de qual. 140 a 160 kalf- koeien, 1ste qual. f 190 af 215 dito 2de qual. 115 a 140, vaarkoeien le qual. f 125 a 155, dito 2de qual. 75 a 100 vette kalveren, 1ste qual. f 50 a 70 dito 2de qual. SO a 40 vette schapen lste qual. f 19 a 24, dito 2de qual. 14 a 17 lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren 12 a 18, -- weilammeren 4.a 8. magere varkens f 14 a 20 biggen f 4,a 9,— nuchtere kalveren f 4 a 14, paarden f 30 a 110 stieren f 50 a 105, ossen f a Rundvleesch 56, 60 a 66 o.vet kalfavleesch 60, 70 80 o.schapevleesch 50 a 56 c., lamsvleescli c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 6.50 a 7.75 mindere en blauwe dito f a roode dito f 6.75 8.—min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeeuwsche dito f ta rogge f 4.75 a 5.75, nieuwe dito f a n. winlergerst f 5,a f 5,50 n. zomer dito f o 5,50, n. chevatier dito f5,50 f 6,50, haver f3,75 a 4,25 n. groene erwten f7,25 a 8,mesting f 6,—a f6,50 paardehoonen f 5.25 a 5.75, duiveboouen 7.— a 8,— bruine boonen f 10.50 a 11,50 koolzaad 19,50 a 10,— hennepzaad f 8.50 a 9.kanariezaad f 8.25 a 9.25 Tarwe ruim prijshoudend, overige artikelen onveranderd. Stemming dooreen zeer vast. Aan de stadswaag gewogen van 6 tot 12 dezer en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 1051/8 en 87/16 vn. boter, wegende te zamen 21890 kilo: prijs f 46 a 60 per 40 kilo f .-a f per kilo. GOUDA, 12 Juli. Granen. Witte poldertarwe f 6,90 a f 7.roode dito f -.— a angel diio f a jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito a 7.40 a 7.70, mindere soort poldertarwe f 7.25 a 7.30 afwijkende dito f 6.35 a 6.50. polderrogge f a— Zeeuwsche dito f 5.80 a 6.25. voor dito (per 70 kilo.) f 3.50 a 3.75. wintergerst f 4.80 a 5.—, zomer dito f4.50 a 4 60. jarige chevalier dito f 5.75 a 6.50 nieuwe dito faHaver f 3.50 a 4.40 per heet. dito 6.50 a 7.50 per 100 kilo. Kookerwten f a Witte hoonen fa bruine boonen i a duiveboouen f6.40 a 6.50. paardenboonen f a Mais. Amerik. f 6.20 a 6.30. Odessa a Cinqnantine f 6.75 a 7.— per 100 kilo. Hennepzaad iulandsch f 7.90. a 8.— en buitenlandsch f a spelt f a kanariezaad f 8,— a 8.75. Kaas. le qual. f 26 a 28.— 2e qual. 22.— a 25.— zwaardere 29.— a 32.Noordhollandsche f 22 a 27. aangevoerd 120 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel ving; prijs der goeboter f 1.30 a 1,40; der weiboter f 1.10 a 1.20 Melkvee met weinig aanvoer en handel. Vette varkens met goeden aanvoer handel gewoon, van 18 tot 21 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met overgroote aan voer, handel vlug, van 17Ys tot 18l/s c- Per Magere biggen met goeden aanvoer, handel traag, f0,7o a 1.10 per week. Vette schapen met tamelijken aanvoer, handel traag, f 18 a 26. Nuchtere kalveren met ta- melijken aanvoer, handel vlug, fa Graskalveren met grooten aanvoer, handel gewoon, van f - a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3