MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten. Voor geest en hart. God heeft den blijmoedigen gever lief. De gierigheid is de wortel van alle God wederstaat den hoogvaardige, maar den nederige geeit Hp genade. Wijsheid gaat boven kracht. De grijsheid is eene sierlijke kroon; zjj wordt op den weg der gerechtigheid ge vonden. Ter behartiging. Wil niet klagen, wil niet vreezen, Kweekeling der Voorzienigheidl Nu Gods hand steeds als voordezen U door lief en leed geleidt! Wie Hem mint, is 't al ten zegen Weldra deinst het nachtgordijn: 't Licht des Levens lacht u tegen, En het eind zal zalig zijn! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Kunstnieuws. Wetenschappelijke Berichten. Posterijen. Amsterdam, 18 Juli 1888. Prijzen der onderataande effeoteDganoteer. MADRID, 18 Juli. De Correspondencia meldt, dat tengevolge van de toepassing der wet op de sterke dranken te Taraggona onlusten zjjn uitgebroken. Eene opgewonden menigte wondde verscheidene ambtenaren van de schatkist, die door gendarmes en troepen werden geëscorteerd. De gewonden zijn in het bureau der financiën gevlucht. BERLIJN, 18 Juli. De Kreuzzeitng leidt uit vele aanduidingen af, dat spoedig de abdicatie van Prins Ferdinand als vorst van Bulgarjje verwacht kan worden en dat dan wellicht een Prins uit het Deensche koningshuis tot den trpon te Sofia zal worden geroepen, waardoor Bulgarije voor eene niet te overziene lengte van tijd geene aan leiding tot bekommering van Europa meer zou geven. Genoemd blad verzekert dat de Czaar zelf de tot dusver gevolgde staatkunde in Bulgarije betiteld heeft als mislukt. WASHINGTON, 18 Juli. De Regeering heeft bericht ontvangen, dat er in Ve nezuela eene omwenteling is uitgebarsten. De Vereenigde Staten zien rustig toe wat ginds voorvalt, maar ontdekken nog niets in den toestand, wat hunne tusschenkomst zou rechtvaardigen. PARIJS, 18 Juli. Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft geenerlei mede- deeling ontvangen noch omtrent de komst van Graaf Herbert Bismarck, noch omtrent voorstellen tot ontwapening. De zitting der Kamers is gesloten. De Gezant van Haïti laat door Havas eene nota bekend maken, waarin gezegd wordt, dat de poging tot het tevoorschijn roepen van een opstand te Port-au-Prince, verijdeld is en dat de orde geheel en al is hersteld. De Minister Floquet is heden-avond naar Grenoble vertrokken om zich te vervoegen bij den President der republiek. LONDEN, 18 Juli. De Standard ver neemt uit Shanghai, dat alle pogingen tot herstel der dijkbreuken aan de Hoangho mis lukt zijn, ondanks ontzettende geldverspil ling. De cholera woedt in de Europeesche wjjk te Hongkong. de—Dover te verbeterenDe gebrekkige inrichting der schepen op die lijn, waardoor telkens aan sluitingen gemist werden, was oorzaak, dat verle den jaar de Duitscbe Regeering besloot, de En- gelsche post uit Noord-Duitschland niet meer langs dezen weg, maar over VlissingenQueens- borough te verzenden. De Minister Yan den Peeroboom heeft na dat besluit, door de Kamers gemachtigd, bij de ge broeders Denny, te Dumbarton, twee nieuwe stoomschepen besteld, elk van een millioen Mark. Het eerste van die stoomschepen, Prin- cesse Henriette, is verleden week in de vaart gebracht. Ket moet zeer goed voldoen en reeds getoond hebben, dat het ook bij stormachtig weder, binnen den bepaalden tijd de reis kan vol brengen. Het tweede schip zal in September ge reed zijn. Voorts levert over eenige weken ook de firma Coekerill, te Seraing, een nieuw stoom schip voor deze lijn, en zullen twee vroeger door die firma geleverde schepen, Prince Albert en Ville de Douvres, welke onvoldoende bleken, aanmerkelijk worden verbeterd. De Nederlanders mogen, bij zulke ijverige mededingers, wel oppassen, dat zij de bezorging van de Duitsche post niet weder verliezen. De Great Northern spoorweg maatschappij, die bekend is de snelste treinen te rijden, heeft thans locomotieven aangeschaft alleen voor den sneltreindienst. Met deze loco motieven worden de snelireinverbindingen Londen- York en Londeu-Leeds gereden. De afstand Londen- York (302,7 KM.) wordt in 3 uur 55 minuten afgelegd, met een oponthoud van vijf of zes minuten aau station Grantham. De afstand Londen- Lteds (298,5 KM.) wordt gereden in 3 uur 55 minuten, met 4maal stoppen en telkens met een oponthoud van 4 a 5 minuten. De treinen bestaan voor het meerendeel uit elf tot vijftien wagens, terwijl op die spoorlijnen nog lange hellingen van 1200 en korte hellingen van 1110 voorkomen. In den afgeloopen winter is te Kopenhagen 150 mM. sneeuw gevallen. De vorige 6 jaren was de gemiddelde hoeveelheid 63 mM. De onkosten van het wegruimen bedroegen 137,000 kronen. De Burgemeester verzocht aan de Regeering eene toelage om aan deze buiten gewone onkosten tegemoet te komen. In de vergaderzalen van het Eu- gelsche Parlementsgebouw oefenen de gasdampen een zoo vernietigenden invloed op het steenen lofwerk van muren en zolderingen uit, dat men er ernstig op bedacht is, de gasverlichting geheel door electrisch licht te vervangen. De kosten der jaarlijksche verlichting zouden door die verwisse ling dalen, doch de aanleg zou niet minder dan 40,000 pond sterling moeten kosten. Men wil daarom eerst eens zien of er geer. goedkooper manier kan gevonden worden, om den benoodig- den electrischen stroom te verkrijgen. Sedert den 3den dezer wordtte Helder vermist de Heer J. E. Berk, hoofd eener openbare school aldaar. Op dien datum heeft bij zich op reis begeven naar zijne familie te Kampen, waar hij echter niet is aangekomen. Het vermoe den ligt voor de hand, dat hem een ongeluk is overkomen. De visscher R. Van Baaren te Schoonhoven heeft in zijne fuik in eene der stadsgrachten aldaar een hoogst zeldzamen visch gevangen. Het dier houdt het midden tuaschen een meerval en een zeeduivel, is omstreeks een meter lang en weegt ongeveer 15 halve kilo. De kop gelijkt in vele opzichten op dien van een zeeduivel, maar het overige gedeelte van het liohaam en de kleur van het dier doen ongetwijfeld aan een meerval denken. Volgens dr. Winkler leeft de gewone meerval in Hongarije (voorheen in ons land in het Haarlemmermeer), en de zeeduivel in de Noord- en Oostzee en de Middellandsche zee. De wonderlijke verschijning lokt vele belang stellenden en nieuwsgierigen. Het dier is nu door personen uit Oudewater aangekocht, die het zoo mogelijk levend ter bezichtiging zullen stellen. Te Woldendorp doet zich het ton- derlinge geval voor, dat twee zwaluwen haar nest bouwen in de openbare lagere school. Zij vliegen bij dag door de openstaande ramen in en uit. Heel aardig weten ze klei en strootjes aan een der balken vast te hechten. De diertjes zijn zoo mak, dat ze gedurende den tijd, dat de kinderen een liedje zingen, op het schoolbord gaan zitten en na het zingen een deuntje snateren op eigen hand. Een veelbelovend jongmensch. De fabrikant v. S. heeft, volgens de Frankf. Ztg., zijn zoon Joseph Edeln onder curateele gesteld, nadat deze, voor zoover men kan nagaan, 476000 gulden had verkwist. Graaf Szaparij, die door de Hou- gaarsche Regeering naar Engeland is gezonden om daar raspaarden te koopen, heeft de merrie Sweetbread aangekocht voor de stallen to Kisber, tegen den prijs van ƒ87,500. Een man van „zaken." Zoon. Vader, beneden zijn twee mannen aan 't vechten. Vader. Maak dat je er bijkomt, misschien kan je nog getuigen- geld verdienen. Ook juist. Onderwijzer. Noem mij uit de geschiedenis een voorbeeld van zeldzame vriend schap. Leerling. Socrates en Xantippe. Onder wijzer. Onzin. Leerling. Tusschen die twee was de vriendschap toch zeer zeldzaam, meester. Aanbeveling. Schoentnakersgezel. Als u mij in uwen dienst neemt, zult ge u overtuigen, dat ik zeer elegant arbeid en dat de schoenen, welke ik maak, niet langer dan drie weken duren. Patroon. Gij zijt mijn man, ge kunt onmiddellijk aan 't werk. Begrepen. Heer. Is de Baron thuis Bediende NeeD, hij is op reis. Heer. Zoo, nu wees dan zoo goed en vraag hem eens, wanneer hij terug komt; ik zal hier een oogenblik wachten. Ook een bewijs. Hechter. Gij hebt dus po gingen in 't werk gesteld, om het horloge van den aanklager te stelen. Beschuldigde. Ik, een horloge stelen? Maar, mijnheer de rechter, waar voor zou ik een horloge noodig hebben. Ik werk den ganscben dag op het marktplein en daar heb ik da klok van het raadhuis vlak voor mij. Een radicaal middel. Een aantal agenten van politie doen vergeefsche pogingen om eene groote volksmenigte uit elkaar te doen gaan. „Wilt ge eens zien, dat ik die menschen in een oogenblik doe verdwijnen," zei een jongen tot een agent van politie. „Ga je gang," antwoordde deze. //Nu, geef dan acht," hervatte de jongen en met luider stemme riep hjj„Een dolle hondl Een dolle hond 1" In een paar seconden was de menschenmassa verdwenen, zelfs de agenten van politie waren niet meer te zien. Muzikaal ontwikkeld. Landbouwer (bij het zien eener lier, tot zijne vrouw). Kyk eens hier, Trijn, hier maken ze muziek op een hoefijzer. Haarlem, 19 Juli. De Haarlemsche Processie naar Brielle vertrok heden-morgen te half zes per extra-trein. Aan deze bedevaart wordt door ruim 650 personeD, waaronder vele Eerwaarde Heeren Geestelijken, deelgenomen. In de zitting van den Raad dezer gemeente, gisteren gehouden, is besloten de H. B. School met driejarigen cursus tot opleiding van handel en nijverheid, zoodanig in te richten, dat die echool voor meer leerlingen zal bruikbaar ziju. Aan den Heer W. A. A. Hecker, leeraar aan het gymnassium en aan Mej. O. M. De Vos leerares aan de meisjesschool, is op hun verzoek, eervol ontslag verleend. Een verzoek van den heer J. C. Boller om aan een door hem te bouwen perceel de dikte der muren van keuken eu privaat, niet zooals voor geschreven is, te doen zijn van 18 cM., maar van 11 cM. werd verworpen, eveneens het verzoek van den Heer Dirken te Vogelenzang om eeuigeu grond aan de Bakkerstraat te mogen koopen. Het verzoek der Dames Sluyterman VanLoo en van den Heer J. Fan Roode om grond te mogen huren respectievelijk aan den Dreef en den Zijlweg werd ingewilligd. Goedgekeurd werd het voorstel om de f 250 subsidie voor de pout aan het Noorder-Buiten- spaarne te vinden uit de ouverzieue uitgaven; om f 1050 beschikbaar te stellen voor de aanstaande vernieuwing der riolen in de Hagestraat en om aan de afdeeling Haarlem van den Schutterij- kaderbond eene subsidie te verleenen van f 300 voor de hier in Augustus 1889 te houden alge- meene vergadering met daaraan verbonden twee- daagschen schietwedstrijd. Over het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot afrastering van het onbebouwd ge deelte van het Nassaupleiu staakten de stemmen. Op verzoek van den Minister van Oeilog werd de bepaling, dat de sluizen in de fuikvaart en trekvaart Haarlem—Halfweg, als het gemeente bestuur dat verlangde, zouden moeten worden vergroot en de dorpels verlaagd, in dier voege gewijzigd, dat, als de Minister de noodzakelijkheid hiervan niet inzag, die beslissing daarover aau deskundigen zou worden overgelaten. Tot lijdelijk Wethouder werd verkozen de Heer De Kanier, die deze benoeming aannam. Tot onderwijzer aan echool D werd benoemd de Heer J. De Weeger en tot onderwijzeres aan de Burgerschool Mej. Van der Steur, terwijl de bevordering eener onderwijzeres werd aange houden. De door de Haarlemsche Tramway-Maat- schappij gevraagde uitgang aan het Prinsenbol- werk werd geweigerd. Op het verzoek van de Vereeuiging „Volks belang" om grond voor een op te richten speel tuin werd haar in huur afgestaan, niet het ge vraagde terrein, maar een stuk grond benoorden de kostelooze school letter E (aan de Bakker straat) ter grootte van 1242 Ms, tegen een huur prijs van f 1 per jaar. De jl. Dinsdag in veiling gebrachte buiten plaats Vredenhof, aau den Heerenweg bij de Spanjaardslaan, is niet verkooht, maar opgehouden. Door den Heer A. Van der Steur Jr. werd gisteren-namiddag te Heemstede in het logement nHet Wapen van Heemstede" aanbe steed het maken van een gebouw, dienende tot verpleging van ljjders eerste, tweede en derde klasse, en zulks voor rekening van de Vereeniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte. Van dertien inschrijvers waren biljetten ontvangen. Het hoogste hiervan was ƒ33,790 en het laagste van den Heer B. Hagentimmerman te dezer stede, voor ƒ30,200. De bierhuishouder uit de Van Marumatraat, die in de vorige maand werd bekeurd wegens het verkoopen van sterken drank in het kleiu zonder vergunning, is door het kantongerecht alhier veroordeeld tot eene geldboete van 10 gulden, subsidiair acht dagen gevangenisstraf. De Heer J. Pörtzgen, photograaf alhier heeft dezer dagen vervaardigd en in den handel gebracht voortreffelijke photographieën van de kapitale schilderij van C. F. Phlippeau, voorstel lende de Martelaars van Oorcum, welk kunstpro duct door de leden van de Haarlemsche Processie van den Briel aan de kerk, welke aldaar verrijst op de plaats waar de Martelaren werden omge bracht, ten geschenke is gegeven. Door genoemden heer zijn tevens in het Museum van Kunstnijverheid verschillende photograpnische opnemingen gedaan, die eveneens uitstekend ge slaagd zijn. Verschillende afdeelingen der Griek- sche, Romeinsche, der Romantische, der Gotliische kunst en der Renaissance zijn afzonderlijk genomen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 18 Juli: D. Bosch en J. H. Schouten. H. Hoek en E. Van der Helm. J. J. Wensirg en J. Kees. L. Lieuwes en W. H. Leeuwendal. A. Mooyman en A. Van der Laan. J. Keyzer en J. Boorsma. P. A. Huyboom en P. J. A. Van Zalen. Getrouwd: 18 Juli: J. Deerge en M. Van Zon. B. Simon en H. Steenken. Bevallen: 15 Juli: M. Van WieriDgen-Bruynswaard. d. 16 Juli: A. W Van der Voort-Metman, d. J. Bamak-Houtzager, d. 17 Juli: J. E. A. Smit-Peters, z.— M. L. S. Willemse-Kervel, z. E. Van der Mark- Sent, d., levenloos. 18 Juli: H. M. Van Deursen-Van Galen, z. Overleden: 15 Juli: G. Te Lintelo, 47 j. C. G. Brugman, 50 j. D. Bouwer, 82 j. 16 Juli: C. M. A. J. De Kuyper, 46 j. L. P. Heupgen, 65 j. 17 Juli: A. L. Bouman-Homburg, 52 j. A. A. Jonker, 3 m. H. Jansen-Van Wilderen. 73 j. J. A. Spit- holt10 mn. F. J. Visser, 6 mn. Z. D. H. Mgr. A. Godschalk, Bisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot Pastoor te Escharen den Weleerw Heer J. H. Verbeme; tot Kapelaan te Vechel den Weleerw. Heer L. A. Leenen; tot Kapelaan te Someren den Weleerw. Heer L. Deenen; tot Kapelaan te Asten den Weleerw. Heer M.J.Van Bokhoven; tot Kapelaan te Osch den Weleerw. Heer Th. W. Goossens; tot Kapelaan te Luijks-Gestel den Weleerw. Heer G. Verhoeven; tot Kapelaan te Maarheeze den Weleerw. Heer W. F. Eenders en tot Kapelaan te Kaatsheuvel den Weleerw. Heer A. J. H. Sengers, de twee laatsten Priesters uit het Seminarie. De concert-vereeniging der leden van het koninklijk domkoor te Berlijn gaf, daartoe uitgenoodigd door de Haarlemsche Bachvereeniging, jl. Dinsdag-avond eeno uitvoering in de groote kerk, met welwillende medewer king van den Heer W. Ezerman, organist dier kerk, alhier. De gevierde zangers hebben hun roem gehandhaafd. Een met zorg samengesteld programma stelde ons opnieuw in staat de too nscheppingen van de grootste meesters uit verschillende tijdperken te waardeeren. De vertolking der onderscheiden nummers was voortreffelijk. De stem men der begaafde zaDgers vloeien heerlijk ineen en steunen elkander, de crescendo's en decrescendo's zijn onverbeterlijk; van de voordracht mag getuigd worden, dat deze bekwame musici op het gebied van den kerkzang aan 't volmaakte reiken. Van de solisten beviel ons 't allermeest de Heer Neuiauer (Tenor), die het Busslied van Van Beethoven heerlijk vertolkte. De Heer Kulieke (Bas) was in de vertolking van het beroemde bas-aria uit Mendelssohn's Paulus niet zeer gelukkig. Hier en daar was de detonatie zeer hinderlijk. Van de koren kunnen wij niets dan voortreffelijks vermelden. Zij werden door de Germaansche kunstenaars onverbetelijk gezongen. Vooral Palestrina's Adoramus te en Kjerulj's Miserere werden met een gloed en toewij ding vertolkt, die tot algemeene bewondering wekte. De Heer Ezerman bracht door zijn artistiek orgelspel veel bij tot opluistering van den schoonen concert-avond, ons door het ijverig Bestuur der Haarl. Bach-Vereeniging aangeboden. Zijn meesterschap op het orgel, het instrument bij uitnemendheid, schitterde vooral in de vertolking van de ooncert-phantasie van Berens. Van Bach's Preludium en Fuga konden wij niet voldoende genieten, wegens het hinderlijk geschuifel van hen, die nolens volens vast houden aan 't „Haarlemsche kwartier." De Fransche Kegeering heeft besloten te Parijs een musenm voor hygiëne op te richten. Eeeds gedurende geruimen tijd werd daarop door de professoren Béclard (sinds overleden) en Brouardel aan gedrongen. Het zal zoowel zijn ten dienste van het onderwijs van artsen en ingenieurs als van het publiek en dagelijks, behalve Zon- en feestdagen, van 15 uur open zijn. Het wordt opgericht Rue de I'école de Médeeine, en nog dit jaar geopend. Te rekenen van 1 Augustus a. s. zullen pakketten, het gewicht van 5 kilogram niet te boven gaande, bestemd voor de plaatsen in Ned.-Iudib, waar stations of halten der N.-I. spoorwegmaatschappij gevestigd zyn, volledig tot bestemming gefrankeerd kunnen worden. Het port bedraagt: voor pakketten tot een KG. f1,15, van 1 tot 3 KG. f 1,65, van 3 tot 5 KG. f2,25. Aan de bedoelde halten en stations worden, te rekenen vac 1 September, gefrankeerde pakketten tot het genoemde gewicht aangenomen ter verzending naar Nederland of verder gelegen landen door tusschenkomst van de Neder- landschen postadministratie. HAARLEM, 18 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 9, verkocht 5 voor f 140 a 230, 1 stier verk. voor f50a—vaarzen, verkochtvoor f pinken 1 verkocht 1 voor f 50 a graskalr. verk. voor fa nuchtere kalveren, 31 verk. 31 voor 4 alO, sohapen, 66 verk. 58 voor (14 a 22 Lammeren 28, verk. 24, 14af8, Varkens verk. c. per 5 ons. Biggen verk. fa Paarden 9 verk. 3, f 325 a f 40.— Veulens verkocht Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 107 stapels kaas, 13804 stuks, wegende 27098 kilo, hoog- Bte prijs f 28,50 middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 18 Juli. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen, 203 vette kalveren, 1ste qual. 0,65, 2de qual. 0,50 per kilo, graikalf a 24 nuchtere kalveren,/ 6 a 14, schapen en lammeren 165 vette varkens 34 a 38 e. per kilo. FURMEREND, 17 Juli. Kaas: aangevoerd 375 stapels prijs der kleine kaas f—middelbare fBoter 1.15 a 1.20 per kilo; 277 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 322 stuks prijs 50 a 70 o. per kilo, handel vlug; nuch tere dito:aanvoer 65 stuks prijs f 6 a 18 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 441 stuks, prijs 34 44 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 50 stuks, prijs f 11 a 16 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 265 stuks prijs f 5 a 8.— ROTTERDAM, 17 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 4 paarden. 1517 runderen, 149 vette en gras kalveren, 27 nuchtere kalveren,schapen of lam meren, varkens, 84 biggen, 1 bok. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 68 e. 2de qual. 62 c., 3de qual. 58 c.; kalveren lite qual. 921/2 2de qnal. 80 a 72'/, c., schapen 55 c., alles per kilo. SCHIEDAM, 18 Juli. Moutwijn, per ned. vat 7,50 Jenever f13,Amsterd. proef f 14,25 ipoeling f 0,60 dito commissie f 0,80. pCt. de koers. Nederland. Certif. Werk. Sohuld. 2', 8 8i 5 Hongarije. Obl. Leeuing 1867 Goudleening Italië. Obl. Pauiel. Leen. 1860-64 OoatenrtJk. Obl. in papier (Mei—Nov.) silver (Jan.—Juli) Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 Rutland, bij Hope Comp. Oude Ru.aeu 5 Obl. Nie. Spw. 1867/69 4 1877 Amat. L 20-100 5 Spanje. Qb). buitenl. 1867, 1871 75 1'4 18762 binnenl. (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 1865 Serie D 5 1869 C. 6 Egypte. Obl. Leening 1876. 4 N.-Amerlk». Obl. Veroen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligatien4'4 Feru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand, Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. iJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' Italië. Bualand Bumeule. Amerika. 1875. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. pw. Maat.eb. Aand,. 5 Balti8-he Spw. Aand,. 3 Jelez Griaai Obl5 Kiew Breit Aand5 Knrak Ohark. Obl. ƒ1000,. E Mor.cbanak Sysran Aand.. Riaachk Wis.ma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Misa Kan,ai Toxaa Obl. Cert.. 7 FREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amatordam /100. Rotterdam Gemeente Crediet Belgle. Stad Antwerpen 1887 OoatenrtJk. Staatal 1854 1860 1864 Rusland. 1864. 1866. 5 5 div. Geldkoers prolongatie 2'/, Pet. 78Vw 91'/s lOl'/a 99*1* 92?'/' 64"/,, 66»/« 62?/s 1021/4 Sé'/» 99Vs 68V„ 143/4 W/4 833/4 1043/4 291/a 167/l« 1163/4 I45I/4 117 98'/, 137 90'/, 131/4 60?/,e II43/4 563/4 £2 983/4 27 27"/.« 1381/4 25Vs 119'/, 92 111 104'/, 102'/, 89 IO71/4 111'/, 1351/g 153 142

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3