MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Waar -men het good heeft, moet men blijven, verandering is niet altijd verbe tering. Eerst beraan, dan bestaan; Wel bestaan, half gedaan. Zie niet op bet goed, maar wel op het hart. Wanneer de boom ter aarde nijgt, Maakt ieder, dat hij takken krijgt. Om gelakkig te zijn, behoeft men slechts te gelooven, dat men het is. Ter behartiging. Houd goeden moed! Yan welk een wond u heugde, De Trooster houdt Zijn balsem steeds bereid. De God der Liefde is ook de God der vreugde, Want Liefd is Yreugd, is eeuw'ge Zaligheid. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. pbemib-leeningen tiaansche afmetingen, dat het de vraag ia of ergens elders ter wereld een tweede dier als dit wordt gevonden. Het beestje is 5 jaar oud en 35 Engelsche duimen hoog. Het weegt zeventig Eng. ponden. De eigenaar heeft het dierlje ten toon gesteld in een bierhuis te New-York en het trekt hon derden nieuwsgierigen. Duitschland is in de laatste twin- tig jaren rijkelijk van rechtsgeleerden voorzien. Het aantal studenten in de rechten aan de ver schillende hoogescholen bedroeg van 186671 gemiddeld 1316; van 187681 bedroeg het 2448 en in 1883 was het geklommen tot 2645. Sedert dien tijd is het ietwat gedaald; het bedroeg ver leden jaar 2063. DeOoster. r ij kscheBegeering heeft het noodzakelijk geacht maatregelen te nemen tegen de ongelukken, voortkomende door ont branding van celluloide en daarom bepaald, dat noch speelgoed noch andere voorwerpen bestemd om door kinderen gebruikt te worden, waarin celluloide of dergelijke stoffen voorkomen, te koop mogen aangeboden worden, en dat kooplieden, die andero voorwerpen uit celluloide vervaardigd te koop aanbieden (sieraden, kammen, kunst bloemen enz.) bij den verkoop moeten aankon digen, dat die voorwerpen uit celluloide zijn ver vaardigd. Donderdag is te Londen in een verkooplokaal in Leicesters-quare een Stradivarius- viool, in 1715 vervaardigd, voor 450 (f6480) verkocht. Een man van weinig woorden was de onlangs ontslapen Mgr. Bracq van Gent. Zelfs Koning Leopold roemde den Prelaat als een bui tengewoon zwijger en een man van strenge zeden. Men verhaalt, dat een zijner onderhoorige Gees telijken hem een zeer uitvoerig schrijven zond met verzoek eeue buitenlandsche reis te mogen doeu. De Priester gebruikte vele vellen papier en motiveerde alles. Tot eenig antwoord op al die lang uitgemeten redenen schreef de Bisschop onder aan den brief een enkel Latijnsch woord van een enkele letter „I". (Ga.) Spaarsters. Het grootste aantal per- aonen, die in Philadelphia geld beleggen in de de spaarbanken, ziju vrouweD, tn het meerendeel der eigenaren van deposito iu dezelfde stad ziju eveneens leden van het zwakkere geslacht. Frederïk III en Thomas a Kempis. Keizer Erederik van Duitschland moet op de lijst bij de andere groote mannen, die even als de En gelsche Generaal Gordon, ofschoon niet tot de Katholieken behoorende, troost zochten in het boekje de Navolging van Christus, In een brief uit San Bemo schreef de lijdende Kroonprins aan zijn Hofkapelaan: „Gij hebt gelijk, dat gij van geduld en onderwerping spreekt. Want zoo ik mij niet aan Gods raadsbesluiten onderwierp, zou ik het leven, dat ik thans leid, niet kunnen uithouden. Ik geniet wel is waar eene liefderijke verzorging van mijne vrouw en kinderen. Maar 'tis toch verdrietig zoolang van huis te moeten zjjü te meer daar de Keizer zoo hoog be jaard is en altijd te moeten hooren, dat dit voor de gezondheid noodzakelijk is. Dikwerf sla ik een oog in dat schoone boekje (de Navolging van Christus door Thomas a Kempis) waarin ik inderdaad bladzijden vind, die voor mij alleen geschreven schijnen te zijn en waarvan de uit werking zoo bemoedigend en troostend is". De leden der New-Yorksche Hol land Societydie voornemens zijn een bezoek aan ons land le brengen, vertrokken jl. Zaterdag per stoomboot Amsterdam van de Ned. Am. St. v. Mij uit New-York. Te Amsterdam heeft zich eene commissie ge vormd van omstreeks twintig leden, die zich bezig houdt met het vormen van een plan voor de goede ontvangst onzer Amerikaansche stamver wanten en de veraangenaming van bun verblijf iu de hoofdstad des Bijks. Om groote appels en peren te ver- krijgeu, moet men ze volgens de Fundgrube ge durende hare ontwikkeliug, ongeveer vier malen, door middel eener spons, met eene oplossing van ijzervitriool 3 gram ijzervitriool op 1 liter water bevochtigen. Landb. Ct. Indertijd isdoordeLondensche Kamer van Koophandel een wedstrijd uitgeschre ven voor inlandsche grondeigenaren, teneinde te beslissen of de verbouwing van tabak in Enge land mogelijk is, en het product de vergelijking met dat van andere landen kan doorstaan. Elf inzendingen van monsters, waarvan vier ten be drage van minstens 500 Eng. ponden, waren hierop ingekomen, en ziju in de maand Mei jl. door eene daartoe aangestelde jury van deskun digen beoordeeld. De eerste prijs van 600 gulden werd behaald door de heeren James ('ater eu Comp. Het uitgebracht verslag komt tot de slot - zom, dat hoewel de Engelsche bodem voor de tabaksteelt niet totaal ongeschikt is, geen der aangeboden monsters de vereischte handelswaarde bezat eu de financiëele uitkomsten, zelfs bij ge- heelen vrijdom van rechten, aan gegrouden twij fel onderhevig zijn, terwijl het Engelsche klimaat bij dat van de Amerikaansche tabak-verbouwende Staten, verre ten achteren is en de best geslaagde Engelsche verbouwing, ook door de hoogere loonen, nimmer de mededinging zou kunnen vol houden. Een aantal nuttige wenken en bizonderheden omtrent de teelt van het product, maken het juryverslag voor belanghebbenden zeer lezenswaard. Een fatsoenlijk gekleed heer ver langde in een brillenmagazyn te Leeuwarden een pince-nez te zien. Spoedig had hij er een naar cyn zin gevonden, en hem op den neus zet tende, ging hij er mede op de stoep staan, naar de winkelier meende ter beproeving. Zeer werd deze echter teleurgesteld, toen de gauwdief er mede verdween, te vergeefs tot heden op zich latende wachten. V r ij d a g-n amiddag verdronk te Zindvoort een 12jarige knaap, zoon van een in woner van het dorp. Hij was aan het baden met zijne makkers, doch ging iets te ver, en de sterke stroom van het getij sleepte hem mede. Een garnalenvisser vond Zaterdag-ochtend het lijk. Zondag viel nabij de Catharijne- brug te Utrecht een meisje in het water. Het was reeds zinkende, toen de kweekeling van Moll, van de Machinistenschool te Amsterdam, gekleed te water sprong en er in slaagde ds drenkelinge te redden. Toen hij zijne kloeke daad volbracht had, onttrok hij zich terstond met zijn begeleider, een Kapitein der infanterie^ aan de dankbetui gingen van het publiek. Een onlangs te Weenen overleden dierenvriend heeft aan de „Vereer.iging voor Dierenbescherming" aldaar eeue som van f 10,000 vermaakt, met bepaling dat de renten daarvan besteed moeten worden aan belooningan voor het aangeven van dierenbeulen. In de schouwburgzalen te New- York heeft men tegenwoordig automatische toe stellen, waardoor de bezoekers zich zeer ge makkelijk aan eene tooneelkijker kunnen helpen. Achter elke zitplaats van het parquet is een kastje aangebracht, dat, wanneer men in een daartoe bestemde gleuf 25 cents 0,621/2) steekt opengaat, en een tooneelkijker naar veren schuift. Eerst als de tooneelkijker weder weggeborgen is, gaat het kastje weer dicht. Wijziging. Mozes (in een manufacturenwinkel). Wat kost dat goed per meter? Bediende. Drie gulden. Mozes. Mij dunkt /T,30 is moer dan genoeg. Patroon. Gooi, dien kerel de deur uit doch neen, wacht nog cvcd, misschien biedt hij een dubbeltje meer. Eigenwaarde. Gravin. Zijt ge ook reeds in Zwitserland geweest, mijnheer de Baron Baron. Neen, Mevrouw, als de Zwitsers mij willen zien, moeten ze naar Berlijn komen. Versproken. Griffier. Ik verzeker u, Me juffrouw, dat wij rechtsgeleerden al zeer weinig promotie maken; de eeue wacht op den andere. Daar hebt ge b. v. dien ouden, vervelenden of ficier van justitie Vau Pompelendie had al lang moeten afkrassen.j Dame. Maar, mijnheer de Griffier, de Heer Van Pompelen is mijn vader! Duur gekocht. Bediende. Ik verzeker u nog maals, dat de Baron naar Wiesbaden is ver trokken. Schuldeischer. Hoor eens, Jan, als ik je een goudtientje geef, zeg je my dau de waarheid Bediende. Op mijn woord van eer. (Nadat hij het geldstuk heeft ontvangen). Dank u, mijnheer, nu zal ik u ook de oprechte waarheid zeggen de Baron is werkelijk naar Wiesbaden vertrokken. Slim. Uitgever (tot een auteur). Hetgeen ge in het feuilleton over Titiaan zegt, moet ge schrappen. Voor iemand, die reeds lang dood is, kan ik geene reclame maken. Gerustgesteld. Heer (tot zijn koetsiei). Jan, ik geloof, dat je tegenwoordig te veel drinkt. Koetsier. Maai toch altijd op uwe gezondheid, mijnheer. Problematiek. „En gij hebt zoo den mili tairen dienst verlaten, waarde ritmeester?" „Ja, ik heb van mya oom een uitgestrekt land goed geërfd en leg mij nu geheel en al op den landbouw toe, vermits ik daarvan echter niet het minste verstand heb, houd ik mij bezig met de letterkunde. Haarlem, 31 Juli. De plechtigheid der prijsuitdeeling, welke gisteren in de Mariascholen te dezer stede plaats had en die door den Hoogwaardigen Heer Mgr. J. A. Van den AkkerDeken van Haarlem, den Zeereerwaarden Heer J. J. ThunnissenInspecteur van het katholiek lager onderwijs in het Bisdom Haarlem, den Zeereerwaarden Heer N. A. A. Aussems, Pastoor der St. Antoniuskerk, vele andere Eerwaarde Heeren Geestelijken en een groot aantal belangstellenden werd bijgewoond, mag eene in alle opzichten voortra Felijk georganiseerde feestelijkheid worden genoemd. Wat wij hoorden en zagen, alles wekte onze bewondering op eu alles getuigde, dat de uitstekende reputatie, welke deze inrichting van onderwijs geniet, inderdaad ten volle verdiend mag heeten. De keurige, met veel smaak en tact gekozen monde linge voordrachten, in de Nederlandsche, Fransche en Duitsche talen, die telkens afgewisseld werden door aller liefste en goed vertolkte koorzangen en pianospel, ver dienen den uitbundigsten lof, terwijl van de orde en regelmaat, welke gedurende de gansche plechtigheid heerschte, gezegd kan worden, dat zij niets te wenschen overlieten. Op ons maakt eene feestelijkheid als deze, steeds een machtig aangrijpenden indruk, omdat al hetgeen wij er waarnemen, ons herinnert aan de liefdevolle, nimmer ge noeg te waardeeren toewijding der Eerwaarde Zusters Franciscanessen, die de Mariascholen besturen en die de opvoeding en ontwikkeling van het kind, in den geest der Katholieke Kerk, zich tot levenstaak hebben gesteld. Het kan niet anders of de zaden van deugd en godsdienst, welke door de Eerwaarde Onderwijzeressen iu de harten der lieve kleinen worden gestrooid, zuilen eenmaal de schoonste vruchten voortbrengen, zoowel voor Gods heilige Kerk als voor de menschelijke maatschappij. Ongetwijfeld zal dau ook aan deze inrichting van onder wijs, aan de voortreffelijke Mariaschool bij voortduring die sympathie en waardeering ten deel vallen, welke zij tot dusverre mocht genieten en waarop zij iu alle opzich ten met zoo veel recht mag aanspraak maken. Met eene keurige toespraak van den Hoogw. Heer Mgr. <7. A. Van. den Akker werd de plechtigheid gesloten. In schoone bewoordingen wekte Z.Hoogw. ouders en kinderen tot dankbaarheid op voor de weldaad, welke zij genoten door in hun midden eene inrichting van katholiek onder wijs te bezitten, waar alles een katholiek leven ademt en waar, door de ijverige zorgen van de Eerwaarde Zusters Franciscanessen, aan de opvoeding van het kind ook datgene wordt gegeven of hersteld wat elders mocht zijn verzuimd of vergeten. Nog menige schoone les kwam uit den mond van den hoogwaardigen Spreker, die zijne toespraak eindigde met eene hartgrondige dankbetuiging aan den Zeereerw. Heer Aussems en de overige leden van het bestuur der Maria scholen, voor de vele zorgen en moeite, welke zij zich tot dusver voor de zaak van het katholiek onderwijs hebben willen getroosten. Aan den Heer PA. Loots komt rechtmatigen lof en hulde toe voor de uitstekende wijze, waarop hij de leiding van het muzikale gedeelte der feestelijkheid heeft vol bracht. Aan zijne goede zorgen was het te danken, dat de koor- en pianonummers zoo flink en geacheveerd wer den vertolkt. Ons proficiat tevens aan den Heer Loots voor zijne schoone composition, van welke wij bij deze ge legenheid wederom hebben genoten. Vooral de toon- schepping Het onweder heeft ons uitmuntend bevallen. Dankbaar en ten hoogste voldaan verlieten wij de Mariascholen, waar wij eene feestelijkheid hadden bijge woond, die ons opnieuw de volle overtuiging heeft ge schonken, dat de Eerwaarde Zusters Franciscanessen hare edele levenstaak op de uitmuntendste wijze volbrengen en de leerlingen de duidelijkste bewijzen hebben gegeven, dat zij de degelijke lessen van bare Eerw. Onderwijze ressen met vrucht hebben gevolgd. Naar wy vernemen, zal de verjaardag van PrinseB Wilhelmina ook door het eskadron cava lerie te dezer stede worden gevierd. Voor het terrein der nieuwe kazerne aan de Kleverlaan zal eene uitvoering woiden gegeven in caroussel rijden, alsmede een wedstrijd voor wachtmeesters in het schoonrijden en een voor remonterijders, waarvoor prijzen zijn uitgeloofd. De Heer Mr. E. A. Jordens, Burgemeester dezer Gemeente, is eergisteren ran zijne buiten landsche reis in goede gezondheid teruggekeerd en heeft gisteren zijne ambtelijke bezigheden hervat. Door den Heer C. Eysvogel te Aarlan- derveen is gisteren een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van een nieuw gerechtsgebouw aan de Jansstraat alhier. Zaterdag-namiddag is door een paar jongor.s een zak, waarin ruim drie kilogram suiker- boonen, ontvreemd uit den winkel van den Heer G. P. in de Koningstraat alhier. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 26 Juli: J. J. V. d. Merkenhof- Yergers, z. 27 Juli: M. C. De Zaayer-Smink, z. J. C. De Booy-Knaapen, d. 28 Juli: M. J. E. Van Daalen-Saarloos, d. H.Swart- Kraak, z. S. Boekman-Serphos, d. H. Ver- wey-Van Bee, z. H. M. Dirks-Van Dijk, z. J. De Geus-Ouwens, z. 20 Juli: A. Ten Hore Van der Aart, d. J. Heidveld-Beenljes, d. E. Van Kapel-Van Wort, d. M. M. Zwaans- wijk-Bouwman, z. H. W. Stammeyer-Van Leuven, z. Overleden: 27 Juli: W. Iupijn, 3 m. A. J. Kloek, lm. 28 Juli: A. Baars, 6 m. A. Paap-Keur, 69 j. J. C. Van Velzen, 17 m. A. C. Cornet, 8 m. 29 Juli: J. Blom, 42 j. 30 Juli: L. Van Dijk, 5 j. Drie-en-twintigste muziek-uitvoering in den Hout op Woensdag 1 Aug. a. s., des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. Programma. 1. Marseh, Le Verviétois; Reuland. 2 Ouv. Dichter und Bauerj Suppé. 3. Faut. Die Jagd nach dem Gliick; Brand. 4. Anna-Polka, voor Piston; L. Wagner. 5. Kaiser Wilhelm-Jagd; Kontsky. 6. Musi kal is ln: Er- innerung; Curth. 7. Ouv. festival; Leutner8. Walzer, Kosen a. d. Süden; Strauss. 9. a. Gavotte, A toi toujours; Gobbaerth-, 6. Die Heinzelmannchen; Eilenberger. 10. Faut. Le pardon de Ploermel; Meyerbeer. Vier-en-twintigste muziek-uitvoering in den Hout op Donderdag 2 Aug. a. s., des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, ouder directie van den Heer M. R. Muller, Kapelmeester. Programma. 1. Marseh, Frühlingsgruss; Skalla. 2. Jubel-Ouv.; CA. Bach. 3. Potp. Der lustige Krieg; Strauss. 4. Magnolia Polka Muzurka; Sahan. 5. Potp. Lieblings- kliinge a. d. Keiche d. Töne; Clarens. 6. Ouv. La muette de Portici; Auber. 7. Potp. Der Bettelstudent; Millöcker. 8. Kunstlerlebeu, Walzer; Strauss. 9. Lieder Marseh Pot pourri; Seidenglanz. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar ziju gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusscheu 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een rozet van een paardenhoofdstel. Een zwartstrooien dameshoed. Een kerkboek. Een ijzeren beugel van een houten been. Een brand -of vergrootingsglas aan een blauw lint. Eene portemonnaie met eenig geld. Een koperen slotje. Eene parasol. Een Rozenkrans. Een gouden oorbel Eene onde parapluie. Eea zilveren cylinder-horloge, waaraan een ketting van wit metaal. Eenige sleutels. Eenige muilkorven. Een pendule-sleutel. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den Heer L. Zuurendonk, Rip- perdastraat No. 15 a: eene zwartzijden parapluie; bij den Heer J. Grave, Gasthuisstraat No 6: eene zilveren me daille voor Indische krijgsbedrijven. In een der tramwagens achtergelaten: Een zakdoek. Tot leien der jury voor de tuinbouwtentoonstelling, te Keulen te honden van 4 Augustus tot 10 September zijn 0. a. benoemd de Heeren C. A. A. Dudok De Wit te Amsterdam; E. H. Krelage te Haarlem en H. Witte te Leiden. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. Hoorn. Parochiekerk van den H. Cyriacus. Uitgeloot Aandeel No. 26. Betaalbaar aan de pastorie, aldaar of bij den makelaar H. J. Peters, Leidsche Gracht 6 te Amsterdam. AMSTERDAM, 30 Juli. Tor veemarkt waren aangevoerd 428 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.62 dito 3dequaliteit f 0,55 per kilo; melk- en kalfkoeien f a 3 graakalv. a 38 nuchtere kalveren 6 a 15, 94 «chapen en lammeren a 415 vette varkens 35 a 39 c.; —biggen beide per kilo: ALKMAAR, 28 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen is als volgt: 15 koeien J 140a 210, 20 nuchtere kalveren 8 a 18, vette kalveren a 84 schapen 10 a 18 varken» fper kilo, 34 ma gere dito 12 a 15, 3 bokken j 4 a 7, paarden 4 65 lammeren f 6 4 10. ALKMAAR, 30 Juli. Ter veemarkt werden ver kocht koeien van a 225 kalveren van f 35 a 85, 13 nuchtere dito van f 10 a 18, 395 schapen f 16 a 28,50 191 varkens a 38 a 45 c. 34 magere 12 a 15 per kilo. HOORN, 28 Juli. Op de weekmarkt van heden waren do prijzen en Aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 6,50 a 8,heet. rogge f 3,50 a 4,heot. gerst 3.50 a 5,heet. haver f 2,75 a f 3,75 mosterdzaad a heet. bruine f 7,25 a 11,50 gele 11,50 a f 14. heet. paardeboonen f 5,25 a 6,heet. erwten 6,50 a 13,— heet. groene 9,25 a 12, heet. grauwe f 9,50 4 14 heet. witte 7,50 a f 10. heet. aardappelen1.90 a 2.—. manden appelen a alle» per heet. De aanvoer van vee en daarvoor pryzen betaald waren als volgt: paarden van f tot veulens fa koeien van ftot kal veren van 8,— tot 12, Bekapen van 23 tot 28 lammeren van 9 tot 11, varkens van 7. a 15, zeugen a biggen van 3.a 5,50 LEIDEN, 28 Juli. De prys der boter wa» heden pel '/a vat lste qual. f 50.— 4 54.—, 2de qual. 42.— 4 48.Aanvoer klein en handel middelmatig. DELFT, 28 Juli. Heden werden aangevoerd 72 stapels kaas, wegende te zamen 22,560 kilo; prijs f 20 a 25,— per 100 kilo. BOTTERDAM, 30 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden. 145 innderen, 157 vette en gras kalveren, 1 nuchtere kalveren, 1782 schapen of lam meren, 563 varkeaa, biggen, bok. De pryzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 70 c. 2de qual. 65 c., 3de qual. GO c.; kalveren lste qual. 87'/, 2de qual. 80 a 75 c., schapen lste qual. 55 c., 2de qual. 50 c., alles per kilo; varkens lste qual. 21 a c., 2de qual. 20 a c., 3de qual. 19 c., licht soort 18 a 19 e. per half kilo. SCHIEDAM, 30 Juli. Moutwijn, per ned. vat f 7,50 Jeneverf13,Amsterd. proeft 14,25 spoeling f 0,80 dito commissie f 0,60. LONDEN, 30 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeien 10000. Kalveren 280, Zwijnen 10, Prijzen: Beste Runderen 2/4 a 5/2 Schapen en Lammeren 3/2 a 6/-, Kalveren 3/8 a 5/2 Zwijnen 2/4 a 3/9. Amsterdam, 30 Juli 1888. Pryzen der onderstaande effecten Nederland. Cartif. Werk. Soliuld. Portugal. Bualand. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obi. Leaning 1867. Goudleeninga Italië. Obl. Pausel. liaan. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1858-84 8 by Hope Corap. Oude Ru.sau 5 Obl. Nie. Spw. 1867/69 4 1877 Amit. L 80-100 5 Obl. buiteul. 1867, 1871 76. 1 18762 binnenl. (Perpetueele)4 Obl. Alg. Schuld 1865 Serie D. 5 1869 C. 6 Obl. Leeuiug 18764 N -Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligatien4», Peru. Leaning 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk. .dlvid. Nederland. Holl. IJl. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Iudiscbe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18765 ltalle. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. pw. Mautich. Aand.. 6 Ballischc Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl6 Kiew-Breit Aaud6 Kursk Chark. Obl. ƒ1000,. 6 Morscbausk Syaran Aand.. 6 Riasckk Wiasma 5 Ruinenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika Chicago N W Gert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Mia» Kanaaa Taxa» Obl. Cert.. 7 Nederland. Loten Amaterdam ƒ100. 8 M Rotterdam8 Gemeente Orediet 8 Stad Antwerpen 1887. genofceer- pCt. de koers. 77»/a 8 91»/» 8l j 101'/h 993/< 92'/< 91 <55'/is 66»/u 63s/s 102 85 999/16 Belgis uoiftio. w Oostenrijk. Staatal. 1854. Rusland. 1860. 1864. 1864. 1866. 49 65Vs 143/e 14 8372 1047s 1247/8 29 15Vs 133/4 117 1457a H77a 77s/s 136 91 137a 607a 1157, 56»/, £D/a 98»/a 27»/,, 277, 1887, 27 1197, 927s 1127, 103'/, 1037, 89 106 lll'/a 135 149 140 Geldkoers prolongatie 27, pet. LAATSTE BERICHTEN. De Eerste Kamer is gistereu-avond bijeenge komen. De door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen zijn naar de Afdeelingen verzonden. Naar men meldt, zou een Koninklijk bevel naar Indië zijn gezonden, strekkende tot opheffing van het besluit, waarbij aan de heeren Sol en De Sturler het verblijf in een gedeelte van Indië is ontzegd. MADBID.29 Juli. De Epoca hecht geloof aan het gerucht, dat de Zorilliaten zich voorbereiden om de openbare orde te verstoren. KOPENHAGEN, 30 Juli. Keizer Wilhelm is met Prins Heinrich te half 12 uur alhier aange komen en door de leden der Koninklijke familie hartelijk ontvangen. Keizer Wilhelm zal over Kiel naar Berlijn terugkeeren en in het begin der volgende week aan Von Bismarck een bezoek brengen te Eriedrichsruh,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3