R. k. Dienstbode, Tweede-Meid, Gerookte Paling, Gerookte Paling. Manufacturen. NOUVELLE CALIFORNIE. te Antwerpen. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. ADVERTENTIES PROCESSIE Spaarndamsche La Nouveauté du Jour, A.J.Yan BLEUS. Voor geest en hart. Na veel lijden en veel strijden, komt verblijden. Voor 't geestelijk leven is 't niet goed, Als men te veel voor 't lichaam doet. Hoe velen, die zeggen: »miju God eu [mijn al. Bij weinigen echter is dit het geval. Als ge denkt, dat God u ziet, Dan doet ge wis de zonde niet. Wie zegt, wat ge in de stilte vindt, O ziel, die waarlijk God bemint! Ter behartiging. Lijdt gij dat het niemand ziet, Ter liefde Gods alleen, Dan schept gij vreugd uit uw verdriet En juichen in 't geween. Allerlei. STEDELIJKNIEUWS. Nijverheid en Technische Kunsten. Land- en Tuinbouw. Onderwijs. Het gerucht, waarvan wij onlaugs mel ding maakten, als zou Mr. Keuchenius een nader onderzoek instellen iu de' bekende zaak Willink Ketjeu, schijnt juist te ziju geweest. Althans de Loc. meldt, dat de Minister van Koloniën de opzending be volen heeft naar Nederlaud van de voor naamste stukken, die betrekking hebben op de zaak Willink Ketjeu. LONDEN, 6 Augustus. De commissie voor de aaugelegenheden van den arbeid uit den Senaat der Yereenigde Staten ad viseert tot verscherping der wet welke het aanvoeren van arbeiders uit het buitenland ouder werkcontracten verbiedt. Naar de Times uit Coustantiuopel ver neemt, beeft de Turksche Gezant te Berlijn bericht, dat de onderhandelingen tusschen Duitscblaud, Oosteurjjk en Italië over Bul garije een aanvang genomen hebben. De aanstaande samenkomst van de Giers met Von Bismarck, alsmede de verwachte con ferentie der Keizers van Duitscblaud en Oostenrijk moeten daarmede in verband staau. Men verwacht dat er te Berlijn een congres der groote Mogendheden zal worden gehouden, uitsluitend over Bulgarije. Iu bet Lagerhuis heeft de Heer Fergu son verklaard dat de quaestie betreffende het Eugelsche protectoraat over Noord- Borneo, Sarawak eu Brunei thans het onderwerp is van onderhandelingen met Nederland.Het tractaat vau 1824 met Neder laud is niet van toepassing op Borneo. ROME, 6 Augustus. Zi]ue Heiligheid de Paus heeft aau den Staats-Secretaris, Kar dinaal Rampolla, als herinnering aan het jubileum, den gouden met edelgesteeuteu versierden kelk geschonken, welke hem door den Aartsbisschop van Mexico gezon den was. Met dezen kelk heeft Z. II. Leo XIII op Nieuwjaarsdag de H. Mis in Sint Petrus gecelebreerd. Het agentschap Stefani bericht, dat de Duitsche Regeering zich vereenigd heeft met de Italiaansche nota's van 25 Julijl. betreffende Italië's souvereiniteit over Mas- sowa. KONINGSBERGEN, G Augustus. Sedert eergisteren heeft het onafgebroken gere gend, tengevolge waarvan het verkeer op de spoorweglijn Gülderbodeu-Elbing ge stremd is en op enkele andere lijnen vele ver tragingen plaats hebben, Op Zondag den 19 Augustus. Circulaires worden op franco aan vrage toegezonden door M. S. J. WIJTENBURG, Secretaris der St. Rochus-Vereeniging, naast den Burg te Leiden. Het vertrek zal plaats hebben op Zaterdag den 18 Augustus. ANTON HUF'S 50-ja- rige Tyroler Handschoe- nenkraam, is dit jaar ge plaatst Gedempte Oude Gracht, schuin over de Zuiderstraat. Buitengewone voor raad Tyroler Handschoe nen voor gekleed te dra gen om zelf te wasscheu, heerlijke Tyroler Suède, veel zachter en sterker dan de gewone Suède. Groot succès in mijne echte Jersey voor gekleed en dagelijks te dragen, 2 paar1,25.De bekende Tyroler waschlappen voor zilver 3 stuks ƒ1.— alsmede voor glazen, rui ten en rijtuigen, de ge heele vellen a 1.50 of 3 stuks ƒ4.25. Volgaarne reken ik op de jaarlijksche begunsti gingen, waardoor mijne firma sedert 50 jaar met de goedkoopste firma's van Parijs concurreert. Alle goederen zijn met duidelijke prijzen uitge stald. Eene partij koopjes Glacé 4 knoops 3 paar 2.75 1 paar 1.— w*-»- Men vrage voor - al de uitvoerige Prijscou rant en zal zijn voordeel vinden. Standplaats: Gedempte Raamgracht over No. 15 tweede Kraam van af de Wolstraat. gpTmgste kennis vsd Latijn, waardoor zij groote moeilijkheden ondervonden bij hunne studiën. Thaus wordt door de commissi-, van Aug. 1887 tot Aug. 1888 belast met het sfuemen der ge neeskundige examens, verklaard „dat bij vele der geëxamineerden eene zoo gebrekkige kennis be staat der Latijusche taal, dat dit eene ware be- ltmmeriug iu hunne studiën moet worden geacht. Bij enkelen gaat dit zelfs zoo ver, dat zij niet iu staat zijn een recept te lezen of te verstaan." De 15jarige dochter vau een land- bouwer te Biervliet, die plotseling hare spraak verloor, heeft di", na 60 dagen sprakeloos te zijn geweest, eensklaps weder teruggekregen. Dat men te Venloo van het be u- gelspel houdt is gebleken bij de aldaar gehouden jaarlijksche busvertering der kleermakers. Vier hoogbejaarde personen namen deel aan dat spel. Toen de 85jarige K. en de 82jarige W. het gewonnen hadden, hieven zij eenige liedereu aan uit hunne jeugd. In een der achterhoeken der Ver- eenigde Staten is eensklaps op een en deuzelfden dag een boer met zijne gansche familie, vrouw en drie dochters, krankzinnig geworden. Het verschijusel is zeer onverklaarbaar, daar geen der huisgenooten eene bizondere reden weet waardoor de ziekte kan zijn veroorzaakt. Twee dochters, die 't hevigst zijn aangetast, werden dadelijk naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Toen Keizer Napoleon een bezoek aau den Haag bracht eu ook te Scheveningen kwam, zag bij daar op een naambordje /Ko ningstraat." Napoleou fronste de wenkbrauwen onrustbaar en denzelfden dag heette de Btraat „Keizerstraat", wat tot den huldigen dag zoo is gebleven. De Belgische centen, die eenige dagen geleden te Roozendaal (N.-Bn) nog zoo sterk in omloop waren, zijn thans plotseling verdwenen. Alleen de Nederlandsche centen doen dienst, en niemand zal het wagen met //Bclgeu" uit te betalen. Verscheidene winkeliers hebben ecbter nog vrachten van die vreemde munt iu hunne magazijnen, die zij niet dan met 10 pCt. verlies van de hand kunnen doen. In Amerika houden zich 300,000 personen bezig met de bijenteelt. De opbrengst san honig beloopt jaarlijks tien millioen ponden, ter waarde van 38 millioen dollars. Op het oogenblik dat een profes sor van Luik aan den toon van den bouwmeester B-iillot ie Embourg eene les gaf over den bliksem en de h. schermende kracht van de bliksemafiei- d. rs, viel het hemelvuur op het buis, inet een schok, die de geheele gemeente deed sidderen. Een vuurbal vloog in de kamer, ontplofte en verspreidde een licht als Bengaalech vuur; de stroom verliet de kamer, klom tegen het dak op eu vernielde het zinken bekleedsel van het torentje, waarop de bliksemafleider staat. De professor mag zeggen, dat hy nog nooit zulk eene aanschouwe lijke les beeft gegeven. Aan de Fr. Ct. wordt als iets bi- zonders op het gebied vau den veehaudel uit Sueek medegedeeld, dat een veehandelaar in ge slacht vee op Londen tot heden elke week te Harlingen kalveren eu sohapeu laat slachten en dit vleesch in kisten derwaarts zendt. Niets is nog bedorven aangekomen eu brengt dit vleesch evenveel, soms meer op, dan levend aangevoerd eu aldaar geslacht vee. Behalve voordeel van de vellen, behoeft op die wijze van vervoer nog niet eens de helft der vracht van levend vee betaald te worden. Dezer dagen werd een verpleegde uit het krankzinnigengesticht te Vucbt levenloos uit het water opgehaald. Bedoelde verpleegde was gepensionneerd, zoodat zijne Widuwe thans van dit pensioen is verstoken. Naar men ver neemt, zal dientengevolge door baar eene actie tot schadeloosstelling tegen het bestuur van ge meld gesticht worden ingesteld. Tol voor korten tijd werd eene dame die viool speelde, als eene zeldzaamheid be schouwd. Sedert is dit veranderd. Op eeu examen van het Conservatoire te Parijs, btspeelden de vrouwelijke leerlingen dit moeilijk instrument veel beter dan de mannelijke eu verwierven 8 van de 14 prijzen. Een van hen, mile, üantin, eene vijftien-jarige, kreeg zelfs een bizonder pluimpje eu den eersten prijs van het jaar. Bij het feestmaal in Concordia t e Breda werd een 84jarige oud-strijder plotseling ongesteld. Naar een zijvertrek gebracht, stierf hij binnen weinige oogenblikken. Hoewel bijnaongelonfelijk, toch is het waar, dat de schrijnwerker M. te Roer mond dezer dagen 30 eieren binnen deti tijd van eene minuut gebruikte. De eieren waren on gekookt in vier glazen gedaan en door bedoelden M. iu den tijd van eene minuut gebruikt, of schoon men hem daarvoor 5 minuten tijd had gelalen. Hoe de man zich echter later gevoelde, heeft hij niet verteld. De schaapherder Klinkenberg uit Holthe, die Maandag-avond bij Bellen van de loopplank vau den sneltrein sprong, is iu het ziekenhuis te Groningen overleden. De stad Hamburg zal weldra hare kunstschatten op eene aanzienlijke wijze verrijkt zien. Eene verzameling van ongeveer honderd schilderstukken van oud-Hollandsche meesters zal door haar voor de som van driehonderdduizend mark worden aangekocht. Deze Icollectie is aan gelegd door Professor Spangenberg eu door dB Heeren Wes3elhöft enHudtwalcker aangevuld. Men vindt er stukken in vau Rembrandt, Terburg, den Delftschen Jan Vermeer, Barth. Van der Helst, J. Van der Heijden, Both en andere meesters. De koopsom zal in zes jaarlijksche ter mijnen van 50,900 mark worden voldaan. De Heer W. Kes te Dordrecht heeft zijue benoeming tot Directeur van het nieuwe Concertgebouw te Amsterdam aangeuomen en zal den len October die betrekking aauvaarden. De Duitsche Keizerin Frederik wil op bet graf van baar gemaal eeu mausoleum laten zetten, naar het model van de //kerk van het Heilige Graf", te Ismicken in het Pusterdal. Er is weder een waaghals, zekere Matthew Byrnes, van de Brookiynbrug gespron gen. Hij bekwam bij disn dolleu sprong inwen dige kneuzingen, die zijn leven in gevaar brengen. Uit's-Gravenhage wordt ons ge meld Naar aanleiding van berichten volgens welke 's Koning» gezondheidstoestand mindtr gunstig zou zijD, kau worden verzekerd, dat Z. M. wel varend is, al verlaat Z. M. zeer zeldeu zijue ap partementen. Z. M. hield zich in de laatste dagen druk bezig met aanwijzingen ter versiering van het Park met bloemen eu planten. De vier laatste Maandagen zijn werkelijk maandagen geweest, zegt bet U. D. wat niet vaak voorkomt, geschiedde toch die dagen. De maauswisseling nieuwe maau, eerste kwar tier had telkens op Maandag plaats De rue Houd on, te Par ij s, was Maandag in opschudding. Eeu leidekker was van de zesde verdieping van een huis op de binnen plaats gevallen. Te midden van de algemeeue verwarring, weerklonk een doordiingeude kreet vol angsl: „Mijn oog! Mijn oog! Men verdrong zich om den gewonde, die wou- der boven wonder, uit zich zelf was opgestaan. „Wat spreek je van je oog!// riep men, „je hebt een arm gebroken." „Mijn oog! Miju oog!" snikte de ander. „Wij zullen u bij een apotheker brengen," sprak een politieagent. „Niet voor ik mijn oog heb! beval de lei dekker. De agent werd boos en de man met den ge broken arm wilde niet meegaan voor hij ziju oog had. Eindelijk kwam men achter de zaak. De gevallen leidekker had slechts éen goffl oog; het audere van glas, was hij bij den val op straat gevallen. Om den man mede te krij gen naar den apotheker, moesten zijue kame raden plechtig zweren, dat zij de plek niet zouden verlaten voor zij zijn oog hadden gevonden. Na lang zoeken werd het vermiste oog ge vonden. Het centraal gerechtshof te Lon den heeft nu uitspraak gedaan in zake den moord in Regent's Park, op Joseph Rumbolu gepleegd. De 8 beschuldigden, knapen van 15 19 jaren, hadden Rumbold dien zij ten onrechte hielden voor een man op wieu zij wraak wil len nemen aangevallen, terwijl bij met ziju meisje wandelde, en hem met messteken gedood. De voornaamste schuldige, de 18 jarige Cel- latly, is ter dood veroordeeld maar voor gralie aanbevolen. De zeven overigen werden vrijge sproken van de beschuldiging van moord, maar «chuldig verklaard aan oproerige samenscholing. Hun vonnis wordt later geveld. Hyperbolisch. Schouwburg-Directeur (tot een collega). Gaan bij u de zaken ook zoo slecht? Ik heb al hypotheek op het gebouw moeien ne men. Collega. Eerst op't gebouw P Gelukkige kerel, bij mij staat er al eene hypotheek op het souffleurshok Ook eene bescherming. Eerste dame (terwijl zij eene Encyclopaedic in 24 deeleH besehouwt). Welk eene moeite om zulk eeu uil- gebreid werk samen te stellen! Tweede dame. Ja, ja, men heeft menscheD, die zoo wat niets heb ben te doen. Een ontwikkeld huisknecht. Heer. Hoe is het weer van daag, Jeu? Huisknecht. Zeel al ternatief, mijnheer. Zijne lijfgerechten. Sergeant (de namen der recruten noteerende) Hoe heet jij Eerste recruut Zalm. Sergeant. En jjj? Tweede recruut. Kreefi. Sergeant. Te drommel, als er uu een van jullie apeumuilen Kalfsnier heet, dan loopt me het water zoodanig uit den mond, dat ik onmogelijk kan commandeere». Niet gevaarlijk. Luitenant (tot zijne jonge vrouw). Maar, beste Amalia, hoe kuut ge toch zoo jaloersch zijn. Behalve jou, bemiu ik slechts een wezen hel krijgswezen. Ook eene beroemdheid. Eerste kunstschilder. Ik heb zoeveel laai. van de bezoeken der kuust- koopers, dat ik genoodzaakt ben geworden eeu spreekuur vast ie stellen. Tweede kunstschilder. Dat wil nog niet veel zeggen, amice, voor mijne deur veebten de kunstkooper», om hi t eerst toe gelaten te worden, zoodanig, dut het tot dusver geen enkele gelukt is op mijn atelier te komen. Vereffend. Hij. Maar, vrouw, zal mijne mec- uing dan nimmer gelden? Zij. Zeker, zeker, als wij van 't zelfde gevoelen zijn, dan geldt uwe meening, hebben we echter verschil van opinie, dan geldt de mijne. Haarlem. 7 Aug. De Burgemeester dezer Gemeente breugt ter kennis van de inge zetenen, dat het op den 31sten Julijl. executoir verklaard kohier op de patenten afd. III dezer Gemeente, dienst 1888/1889, aau den Ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belasting-schuldigeu verplicht zijn bun aan slag op den bij de wet bepaalden voet te vol doen. Door den Burgemeester dezer gemeente is bevolen, dat de omnibussen van den tram-om- nibu8dieu8t Kaarlem-Overveen-Bloemelidaal en vau den oudernemer M. Maas steeds stapvoets moeten worden gereden vau de Nassauslraat, door de Kruisstraat, Barteljorisstrant en Zijl straat tot aan de Nassaulaan. Gedeputeerde Stalen der Provincie Noord- Holland doen te weten, dal in hunne vergadering van 1 Aug. jl. ziju uitgeloot de aatideelen num mer 16, 24 eu 26, elk groot ƒ1000.in de leeuiug vau ƒ50,000,aangegaan ten behoeve der Provincie, krachtens besluit der Stalen van 14 Juli 1874, No. VI, goedgekeurd bij koninklijk besluit van 16 Augustus 1874, No. 19, en dat de aflossing zal geschieden op 1 September aan staande, ten kantore vau den arroudissemeuts- betualmeester te Amsterdam. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Bevallen: 2 Aug.: C. P. Hubbevs-Diks, z, 3 Aug.: M. Dondorp-Agsteribbe, z. T. Vau der Hoek-Oord, d. M. L. Van der Aar-Houtkamp, z. J. S. Ilaas- Briedée, z. J. Mieog-Van der Waals. z. S. Slolle- rua-Vau der Ley, d. 4 Aug.: A. A. Vau Dregt-Van de Nes, z. sB. Van Deursen-Bakker, z. E. Van Veld- huysen-Van der Laan, z. J. C. Autouiesen-Baas, d. J. Klingers-Van Beveren, d. G. Van Steen-Toepoel, d. C. H. .1. Lunow-Juog, d. Overleden: 3 Aug.: D. J. Van Dijk, 3 m. P. C. Wassenaar, 17 mn. H. J. Terpoorten, 3 mn. 4 Aug.: J. C. Veen, 28 j. E. Buiter, 2 mn. H. F. Harkmans, 1 mn. G. A. Dammers. 2 j. Aug.: C. Nederlof, 5 j. W. Van Duin 2 j. H. Kruyd, 37 j. J. M. Van der Aardweg, 22 mn. AU eene Inzonderheid wordt in bet Marineblad ver meld, dat de Noorweegsche schooner VearingKapitein Hansen die een paar dagen in Straat Mnkassar aan den grond gezeten en daarbij een deel der looze kiel en eenige bladeji huidkoper verloren heeft, nabij het eilaudje Kleine Lely door inlandsche duikers de koperen dubbeling heeft doen repareeren. Het schip lag daartoe in l all/2 vaam. zoodat de arbeiders in staande houding konden werken. Na onderzoek door experts bleek de reparatie behoorlijk te zijn bewerkstelligd. Te Haarlemmermeer begint de varkensziekte op onrust barende wijze toe te nemen. Door het afmaken en ver nietigen der aangetaste dieren, het toepassen der door deskundigen noodig geoordeelde maatregelen, tracht men de ziekte te stuiten. Door den Hoogeerw. Heer G. Van den Elzen, Supprior in de Abdij van Berne, te Heeswijk, is, ingevolge de bepaling van artikel 99 der wet op het hooger onderwijs, aau de Eegeering kennis gegeven van zijn voornemen tot oprichting van een gymnasium voor bizonder hooger onderwijs. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, C Ang. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe t a f witte 1 8,a 8.25 rogge f a l,Haver (2 80 a f gerst f dnivenboonen l a paardeubooneu f bruine boonen faf,Gr. erwten f af AMSTERDAM, 6 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 516 milderen, van welke de pryzen waren vette late qual. f 0.68, dito 2de qual. f 0.59 dito 3de qualiteit ƒ0,50 per kilo; melk- en kaifkoeien f 220 a 110 2 graskalv. a 30 nuchtere kalveren 6 a 15, 110 schapen en lammeren a 386 vette varkens 36 a 42 c.; biggea beide por kilo. ALKMAAR, 4 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen isals volgt: 17 koeien/60 a240, 12 uuehtere kalveren ƒ8 a 18, vette kalveren a,135 schapen 14 a/ 22 varkens fper kilo, 51 ma gere dito 12 a 17, 6 bokken 4 a 9, paarden a f 40 lammeren f 6 a 10. ALKMAAR, 6 Aug. Ter veemarkt werden ver kocht 7 koeien van 190 a 230, 189 kalveren van 35 b 90, 10 nuchtere dito van f 10 a 18, 259 schapen 18 a 26,129 varkens a 38 a 47 c. 41 magere 12 a 16 per kilo. HOORN, 4 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heel. tarwe f 6,75 a 8,heet. rogge 3,50 n 4,75 heet. gerst 3.75 a 4.75 heet. haver f 3.a f 3,75 mosterdzaad a heet. bruine t 7,25 a 11,50 gele 11,50 a 14. beet. paardeboonen f 5,25 a 6,heet. erwten 6,50 a 13,— beet. groene 9,25 a 12, heet. grauwe J 9,50 a 14 heet. witte 8,25 a f 10. heet. aardappelen 1.90 a 2. manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren ali volgt: paarden van 50 tot 220. veuleua fa koeien via ftot kal veren van 12, tot 22, schapen van 14 tot 28 lammeren van 8 tot 14, varkens van 8.— a 16, zeugen 25 a 53, biggen van 4.— a 7,— LEIDEN, 4 Ang. De prijs der boter was lieden pel vat lste qual. f 50.— a 54.—, 2de qual. 42.— a 48.Aanvoer klein en handel middelmatig. DELFT, 4 Aug. Heden werden aangevoerd 112 stapels kaas, wegende te zamen 38,825 kilo; prijs f 20 a 25, per 100 kilo. SCHIEDAM, 4 Aug. Moutwijn, per ned. vat 8,— Jenever f13,50, Amsterd. proef f 14,75 spoeling f 0,80 dito commissie f 0,70. ROTTERDAM6 Aug. Op de veemarkt wareu heden aangevoerd: paarden. 228 milderen, 104 vette en gras kalveren, 6 nuchtere kalveren, 2445 schapen of lam meren, 755 varkeoB, biggen. 1 bok. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 70 c. 2de qual. 65 c., .3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 90 2de qual. 80 a 75 e., scliapeu lste qual. 58 c., 2de qual. 52 c., alles per kilo; varkens lste qual. 21 a c., 2de qnal. 20 a c., 3de qual. 18 c., licht soort 19 a 20 c. per hall' kilo. Amsterdam, 6 Augustus 1888. Prijzen tier onderstaande elfecteagouuleer. pCt. de koers. Nederland. Oertif. Werk. Snlmld 2'78'/» 8 915/ie 3', 101'/a 103 92'/a 91 66 67 63"/.. 101]5/ie 85'/» 100 Hongarije. Obl. i.neniug 18675 Goud leaning5 Italië. Obl. Paneel. JLeeu. 1860-64 5 Ooafcenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) w u zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Buelend. bij Hope k Comp. Oude Rueeeu 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 1877 A nut. L *0-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1 Spanje 2 Turkije Egypte. 6 4 4», 4 ltalle Riialanii 1876 binnenl. (Perpetueele)4 Obl. Alg. Schuld 1865 Serie D 5 1869 „C Obl. Leeuiug 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 1877 Columbia. Obligation4®. Peru. Leening 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divi'l Nederland Hol!. IJz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aaod. Oeut. Spw. gestemp. Obl. lndisr.be Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 1875. Zuid-ltal. Spoorw. Obl.. Gr. pw. Maatsch. Aand Baltis-hn Spw. Aand.. Jelez Griasi Obl Kiew Breit Aand5 Kursk ('hark. Obl. ƒ1000. 5 Morichnnsk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiaama 5 Aaudeelan Spwdi Chicago N W. Oert. Aand.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Mis» Kansas T'eias Obl. ('art. 7 BitEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente ('rediet 8 Belgis Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk StaaUl 1814A 1860 5 1864 Rusland 1864. 5 18665 4' 5 8 5 t 5 HuiubuIc Amerika Geidkoort prolongatie 3 pet. 65 145/s 14's/8 83'/, 104.1/3 124'/, 28®/, 14 V, ES'/s 117'/, 145 U8'/, 78'/, 136 917/a 13'/, 60'/, 115»/, 56 V, £2'/, 99 28 27"/» 140'/, 26*/, 120'/, 95'/, 112 104'/, 102'/, 89'/, 107'/, 111 136'/, 152'/, 142'/, Haarlem 7 Augustus 1888. Gehuwd: ANDREAS JACOBUS JACOBS Ingenieur en Machinefabrikant, MET WILHELM]NA DOROTHEA ZUITHOF, die, tevens uit naam hunner fa- milip, bartelijkeu dank betuigen voor de vele bewijzen van belaug- s'eliing dezer dageu ondervonden. Heden overleed, na eene langdurige ziekte, meermalen gesterkt door de HH. Sacra menten der Stervenden, mijn geliefde Broó Ier ANTONIUS, in den ouderdom van 55 jaar. ARDINA BINK. Waspik, 1 Augustus 1888. Heden overleed, na eeu langdurig en geduldig lijden, tijdig voorzien van de HH. Sacramenten der Kerk, de Heer PETRUS NIEUWENDIJK, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam W. NIEUWENDIJK Wed. J. VERMEULEN. N. De KRUIF, Exec. Test. Woerden, 3 Augustus 1888. Door een klein gezin zonder Kindoren, dat tegen 1 November e. k. te 's-Bosch gaat wouen, wordt gevraagd, om tegen dien tijd iu dienst te treden, eene die goed kan koken en huiswerk verrichten. Zonder goede getuig- scliritten onnoodig zich aan te melden. Men adresseere zich fr. aan den Heer BEVERS, Hypo theekbewaarder te Breda. Terstond gevraagd to Kralingen eene R. K., niet aan te melden zouder goede getuigschriften. Adres Boek handel H. T. HENDRIKSEN, Hoogstraat Rotterdam. met circa 20 Bunders uitnemende WEILANDEN, om te aauvaarden 1 Mei 1889. Brieven met volle dige inlichtingen worden inge wacht ten Kantore van Notaris MËIJLINK, te Weesp. Bij deze bericht ik mijn geacktou begun stigers, dat ik weder, evenals alle jaren, ruim voorzien beu van beste gerookte Spaarndamsclie PALING, hopende door billijke prijzen en eene nette bediening mij ieders gunst waardig te maken. W. A. BALM. STANDPLAATS Ged. Oude Gracht No. 61 2de huis van de Stoofsteeg, en op de stoep van den Heer DKENTH, Ged. Oude Gracht. De oudergeteekenden berichten 1 hunnen geachten begunstigers van Haarlem en omstreken, dat zij gedurende de Kermis voorzien zul! n zijn van beste, SPAARN- DAMSCHE GEROOKTE PA LING. Standplaats van de Wed. P. BALM: hoek Botermarkt, en van haar Zoon: hoek Gedempte Oude Gracht, bij de Koningstraat over het Verwulft. Veizoeke UEd. gunst en recom mandatie. Met achting. Wed. P. BALM ZOON. De Palingwagons zijn van naam borden voorzien. De ondergeteekende maakt zijn geachten begunstigers bekend, dat hij weder voorzien is van BESTE SPAARNDAMSCHE GEROOK TE PALING. Daar hij sedert 40 jaren de gunst van Haarlems Burgers heeft mogen genieten, beveelt hij zich voor deze Kermis weder min zaam aan. Standplaatsen: Groote Hout straat, vóór het huis van de HH. Gebrs. Kersten, Ged. Oude Gracht-, hoek Koningstraat, bij het huis van den Heer W. DRENTH, en Groote Krocht, over de Smedestraat. J. K. PRUIJS, van Spaarndam. Wordt terstond gevraagd, te Leeuwarden, eene R. K. WIN KELJUFFROUW, op de hoogte van bovengenoemd vak en vau goede getuigschriften voorzien, te gen flink salaris. Franco brieven onder letters S. T., aan den Boek handelaar LEONARD TIJSSEN, te Leeuwarden. I l)e ondergetekende bevindt zich op de HAARLEMSCHE KER MIS met ten prachtig assoitiment Chineesche Voorwerpen, Oostersche Artikelen, Parijsche Byouterieën. Welriekend, Sandelhout, Portemonnaies van Russisch Leer, Schildpad, Paarlemoer, en Ivoor, beueveus echte Essence de Rose, Bourses Orientales, Soises au Crocket eu Surprices iu alle soorten. Hf Alles HAUTE NOUVEAUTÉ eu PRIMA QUALITEIT. bericht aan zijne geachte en geëerde begunstigers, dat bij weder te Haarlem gearriveerd is met eene groote sorteering IVOÖR- eu HOUTSNIJWERKEN. Standplaats: GEDEMPTE OUDE GRACHT, tegenover den Heer Euleij, tweede Kraam van af de Jacobijnestraat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3