BEURSBERICHTEN, MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Zeltbeheerschiug is het zekerste keumerk eeuer degelijke ontwikkeling. Zielerust en tevredenheid zijn de grondslagen waarop alle geluk, gezondheid eu een lang leven zijn gevestigd. Ook het kleiuste en geringste heeft gioote waarde, als het voortkomt uit een goed beginsel. Alleen wie de vrijheid van anderen liefheeft, is zelf de vrijheid waard! Weten wij onze wenschen te beper ken, dan wordt de zinnelijke zucht naar meerder en booger in ons onderdrukt. Ter behartiging. Als gij, onder 't leed gebogen, Haast den moed gewonnen geeft, Blik uw heerlijk kind in de oogen, Eu uw heldenmoed herleeft! Mocht gij bier reeds 't heil begeeren Van bet Hemelseh Koninkrijk, Word zelfnaar 't gebod uws Heeren, Eerst den kinderkens gelijk! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Rechtszaken. pbemie-leenin gen. t oevis aa'Vi» "7s Op de vraag naar nadere berichten om- reut deu toestand in Solo en Srageu is door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië bi] telegram van 20 dezer aan den Minister van koloniën geantwoord: Toestand Srageu eu Solo rustig. Na arrestatie van ettelijke verdachten niets ge beurd. PARIJS, 20 Aug. Boulanger is tot Af gevaardigde gekozeu iu het Noorder Depar tement, Beneden-Charente en iu het Depar tement Somma. Iu de wijk der Beurs heerschte er gisteren den geheeleu avond eene groote levendigheid. Tegenover het bureau van de Presse dreef de poiitie de menigte uiteen. De orde werd hersteld. PIETERMARITZBURG, 19 Aug. Volgens de berichten van boden uit Cezabosch trek ken de Usutus naar hunne dorpen terug eu onderwerpen zij zich aan de autoriteiten, terwijl de stemming in Zoeloelaud veel be daarder is geworden. Men gelooft dat Dini- zoeloe en Undabuko iu Swazielaud zijn. FRANKFORT, 20 Aug. De Italiaansche Minister-President Crispi is heden namid dag te 3ya uur alhier aangekomen. Het derde internationale congres voor de binnenscheepvaart is nadat de Minister Vou Bötticher de congresleden in naam van het Duitsclie rijk eu Pruisen welkom geheeten en hun 's Keizers groet overbracht had, heden ochtend door den Oberbürge- meister Miquel met eon drievoudig hochl op deu Keizer geopeud. LONDEN, 20 Aug. Aan de DailyNews wordt uit Constantiuopel geseiud, dat de drie Duitsche Generaals in Turkschen dienst hun ontslag hebben genomen wegens niet betaling van hunne bezoldiging sedert Maart. De Standard meldt, uit New-York dat de Eugelsch-Amerikaanscke betrekking weder een ernstig stadium schijnen te zullen intreden, daar de intrekking of verwerping van het visscherjj verdrag op handen is. Canada wijst eene verlenging van den bestaanden modus vivendi stellig af. Aan de Times wordt uit Constantiuopel geseind, dat Moukthar Pacha weder eene krachtige nota aan de Porte heeft gezonden, aantooneude de ernstige gevolgeD indien Italië Massowab behoudt. Eene Turkscke ministerieële crisis is ophanden. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Dagelijksehe beweging is zeker voor de regelmatige spijsvertering, zoo noodza kelijk voor het lichaam, van het grootste gewicht. Maar hoevelen duizenden is het eenvoudig onmogelijk zich die dagelgksche beweging te verschaffen! Hg, die den gan- schen dag op zijn kantoor of in zijne werk kamer doorbrengen moet, die door zijne beroepsbezigheden gedwongen wordt een zittend leven te leiden en hard te arbeiden vindt geen tijd of heeft geen lust lange, dagelijksehe wandelingen te makeu. Maar juist ten gevolge van belette spijsvertering en daarom juist is het noodzakelijk zoodra mogelijk de nadeelige gevolgen daarvan te bestrijden. Dit kan ook de onbemiddelde op gemakkelijke eu zekere wijze bereiken door het gebruik vau een huismiddel van zoo algemeen erkende voortreffelijkheid als de nu sedert 10 jaren bekende Zwit- sersche Pillen vau den apotheker Rich. Brandt. Manneu van het hoogste gezag in de wetenschap erkennen toch de wer king der Zwitsersche Pillen vau deu Apo theker Rich. Braudt. Zij zijn bij de apothe kers verkrijgbaar a 70 Cents de doos, eebter moet men nauwkeurig acht geveu op het witte kruis in het roode veld en op den voornaam. Verkrijgbaar bij den Heer P. Raasen, Koningstraat 48 alhier, De onderhande1ingen tusschen de Italiaansche RegeenDg en de stoomvaartmaat schappij Nederland hebben, zooals reeds bekend is, tot den gewenschten uitslag geleid, en Genua treedt als aaultghaven in de plaats van Mar seille. De voorwaarden waarop dit geschiedt, staan veivat in eeue conventie, die in werking zal treden op lo. October e. k., en loopen zal tot 31 December 1891. Deze conventie nu,dievoor- loopig bij koninklijk besluit zal bekrachtigd wor den, in afwachting dat het Italiftabtche Parle- meut laar tot wet verheft, bepaalt in hoofdzaak het volgende lo. Aan de Maatschappij Nederland wordt eeue jaarlijksche subsidie uitgekeerd ten bedrage van 300,000 lire; 2o. De stoomschepen, op de liju Genua-Sin- gapore te bezigen, moeten een inhoud hebben van niet minder dan 2000 ton en eene snelheid van minstens 10 kuoopeu in het uur; 3o. De vracht voor Italiaansche wijnen van Genua tot Batavia zal niet hocger dan met 45 lire, en tot Padang, Samarang en Soerabaia niet hooger dan met 50 lire per 1000 kilogram mogen berekend worden 4o. Het vervoer van postcollis tot een maxi mum gewicht van 5 kilogram is verplichtend, ouder de voorwaarden, bij de internationale trac- taten op dit stuk vastgesteld 5o. Het eerste stoomschip van Batavia zal Genua aandoen aandoen op 2 October e. k., en het eerste vertrek van Genua naar B tavia zal plaats hebben op den lldeu van dezelfde maand. Aan d u ijeer eu den ondernemingsgeest van de Geuueezcii zal het dan nu slechts liggen, voor hrnze'.ven en voor Italië in het algemeen met dezen nieuw geopeiiden handelsweg hun voordeel ie doen. Naar men verneemt, worden er in die richting reeds stappen genomen, en stellen vele kooplieilen zich voor om met behulp van flinke agenten verscheidene producten der Itali aansche nijverheid in Nederlaudsch-lndië recht streeks in den handel te brengeD. Voor de betrekking van opzie li ter bij de gemeentewerken te'o-Graveuhage, jaar wedde f 1400, hebben zich ruim 50 sollicitanten aangemeld, waaronder verscheidene, die het di ploma bezitten van civiel-iugenieur. De Japansche Tt e g e e r i n g w i 1 250 millioen besteden, verdeeld over vijf jaren, voor den aankoop van oorlogsschepen, te weten 15 pantserschepen eu 30 lorpedobooten. De lleereu J. Scheltus eu E. Lips, te Br>da hebben van het legerbestuur de uit— uoodiging ontvangen de manoevres te Hellevoet- sluis van 22 tot 29 Augustus als wieliijders mede te makeu, aan welke uitnoodiging door beide heeren zal worden gevolg gegeven. Voor munt-liefhebbers. Er worden thans in Frankrijk „Boulanger medailles" druk verkocht. Het is eene aardigheid uit de Zwitaersche stad Neuclifttel afkomstig. Een paar graveurs aldaar hebben op Fransche stukken van 2 sous den kop van Napoleon III handig in dien van den veelbesproken Generaal veranderd eu het op schrift in Boulanger I Empereur. De grond is verguld, het borstbeeld verzilverd, de hals met eene staalblauwe degenkling doorboord eu eeuige roode bloeddruppels herioneren aan het vermaarde duel van Floquet en Boulanger. Met de schooltucht is het in Italië slecht gesteld. Bij het einexameu in het gym nasium te Catania trachtten een aantal buiten staande vrieudeu den geëxamineerden ongeoor loofde hulpmiddelen te verschaffen, eu toen dat door de waakzaamheid van den fLctor mislukte, begonnen zij een oorverscheurend geweld te makeu en de vensters met steenen te bombardeeren. Het rumoer werd zoo erg, dat men eindelijk hei gym nasium door soldaten moest laten omsingelen. Te Lecce, in Zuid-Italië, werd een leeraar, door een leerling, wien hij bij het examen een boek had afgeuomen, op straat aangevallen en zoo duchtig afgerost, dat hij zich slechts met moeite naar huis kon slepen. De vulkaan op het eilaudVulcano, bij de kust van Sicilië, is Zaterdag weer begonnen met het opwerpen van steeneu en zand. Zondag 19 Augustus heeft er te Weatzaau eene zeer goed geslaagde tentoonstelling van bloemen plaats gehad, die gekweekt waren door jongelieden beneden de 16 jaar. Ecu druk bezoek viel de tentoonstelling te beurt. Van de ruim 320 uitgereikte stekken waren er 300 ttr beoordeeliug ingezonden. De hoofdzaak. Jong dichter. Wat zegt ge van mijn idee ten socialen roman te schrijven? Criticus. Het idee is uitmuntend; de hoofdzaak is 8lechls, dat het slechts een idee blijve. Afgetroefd. Jonge Jat. Er zijn loch een massa domme mi nschen op de wereld, vindt ge dat ook niet, Mejuffrouw? Dame. 't Spijt my, dat ik n het antwoord op uwe vraag mr et schuldig blijven, mijnheer; in tegenwoordigheid van zulke menschel), wil ik niet gaarne mijn oordeel over hen zeggen. Geruststelling. Boerin. Dokter, kom toch zoo spoedig mogelijk, miju man is uit een boom getallen en heeft twee ribben gebroken. Geneesheer. Stel je gerust, hij heeft toch nog tien gave. Moderne huisvrouw. Hij. Vrouwlief, zet thaus eens koffie in plaals van thee. Zij. Dat kan niet, de meid heeft het thee-water al op 't vuur gezet. Geblameerd. Juwelier, 't Is wel wat lastig, doch ik neem eiken avond alle aitikelen van waarde uit mijn ver afgelegen winkel mee naar huis. Vriend. Zoo, eu als er nu eens later bij u eene inbraak plaats heeft en de couranten melden dan, dat de diiven niets bobben gevonden, dan sijt ge toch dierlijk geblameerd. Scherp. „Wat hoor ik, amice, zijt ge benoemd tot solo-violist bij den Hertog van Heroldstein „Ja.// „Ken-I, wat ben jij kolnssa-.il ge lukkig!" „Waarom.// „Omdat de Hertog zeer hardhoorig is." De kunst op het land. Kastelein (tot den dorpsschildsr, die bezig is een uithangbord te schilderen). Maar, beste vriend, dat lijkt immers niet op eene zwaan hetgeen ge daar schildert hoe zullen de vreemdelingen mijne herberg ken nen Schilder. Geduld, kastelein, ik heb u ver zocht u niet te haasten met het geven van een naam aan uwe inrichting; wordt het eene zwaan, dan is uw wensch vervuld, zoo niet, dan geeft ge ecu audereu naam aan uwe herberg. Een beest wordt het in elk geval, daar sta ik u borg voor. Haarlem, 21 Aug. Naar wij mei vreugde vernemen zal de R. K. Militairen- Vereeniging vau deze stad a. s. Zondag opnieuw een plech tig feest vitreu in de kathedrale kerk alhier. Na eene algemeene 11. Communie der ledin in de H. Mis te acht uur, zal des avonds ouder een plechtig Lof een groot aantal nieuwe leden tot het doen hunner opdracht worden toegelaten. Zij, die iu 'l vorige jaar deze indrukwekken de plechtighedeu mochteu bijwonen, eu vele anderen nog, zullen zich, naar wij vertrouweD, beijveren, om door hunne tegenwoordigheid van hunne belangstelling iu d.zi: schoone instelling blijk te gevi-n. De Burgemeester dezer gemeente doet te weten, dat naar het Z.Exell. (ten Minister vau Binnealandsche Zaken is gebleken, de nakoming dor wet vau 20 Juli 1870 {Staatsblad no. 131), voor zoover zij betreft de bestrijding van de besmettelijke vlekziekte eu de besmettelijke borst ziekte der varkens, nog le wenschen overlaat. Hij wijst de houders van varkeus op het hoog belang vau de bestrijding der genoemde ziekten, die ook hier te lande, reeds vooral iu deu zo mertijd, groote verliezen hebben berokkend. Zaterdag-ochtend werdt ontdekt, dat in een nieuwgebouwd kantoor, gelegen aan de Haze- paterslaan, van de Heeren Qebr. Van Velzen, bloemisten, woonachtig op deu hotk van die laan eu den Wageuweg, was ingebroken. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat eerst eene schutting was overgeklommeu en men het raam van het gebouw had opengemaakt, doch dat niets dan een sleutel werd vermist. Gistereu-morgeu kwamen hier uit Dordrecht aan de Officieren en 139 minderen van het korps pontonniers, ouder'bevel van den Luitenant- Kolonel, Commandant en Dirtceur van het brugwezeu A. Romswinckel, tot het houden vau oeleningeu. De tXercitiëu hebben plaats in te genwoordigheid van den Generaal-Majoor F. M. B. Ridder Alewijn, Commandant der bereden artillerie te 's-Gravenhage. De troepen vertrek ken heden naar Velzen. Te kwart over 2 arriveerde de troep te be stemder plaatse aan het fort van de Liede om pontonbruggen te leggen over de Amsterdamsche vaart; om 3 uur was men hiermede gereed. De Generaal-Jllajoor Alewijn, alsmede de Luit.- Kolonel Garnizoen-Commandant Vogel en de Majoor van de cavalerie Loeff te dezer stede, waren bij de manoeuvres tegenwoordig. Juist toen de bruggen bijna voltooid waren, moesten er schepen door, hetgeen zonder tijdverlies ge makkelijk ging. Heden-morgen werd eene brug gelegd over het Spaarhe, nabij het café „De Kikkert.// De troep gaf veel hiijken van vaar- digheid, zoodat de oefening iu alle opzichten als geslaagd mag beschouwd worden. Naar wij vernemen werd gisteren aange houden als dader van den belangrijken diefstal in de afgeloopen week te Heemstede ten nadecle van den Heer Eschauzier gepleegd, zekere vroeger viroorde 1de Jan Moot nit Amsterdam. Bij den Ofliicior van justitie geleid, bekende hij volledig zijne schuld. De aangehoudene, die in het bezit werd gevonden van eene ontvreemde demi-saison, verklaarde den diefstal te hebben gepleegd met Hendrik Verlee, oud 25 jaren, die reeds her haaldelijk in handen der justitie is geweest. Beiden haddon de voorwerpen, die zij te lieem- stode met een bedrag van geld hadden ontvreemd, te Antwerpen verkocht. Naar ons wordt bericht, werd door den Heer Rechter-Commissaris alhier tegen dien Verlee een bevel van voorloopige aanhouding verleend te dier zake en zijne opsporing en aanhouding gelast. De man is voortvluchtig. Verscheidene leden van de Holland Society te Nieuw-York hebben eergisteren met hunne dames een bezoek gebracht aan het stedelijk museum op het raadhuis. Sedert eenige dagen zijn een tiental paarden van de hier gevestigde Tramivay-Maatschappij lijdende en buiten staat dienst te verrichten, zoo dat het vervoer met twee wagens minder geschiedt. Het museum Van schilderijen enoudhiden op het raadhuis werd gisteren o. a. bezocht door Prins L,obhovitz en Graaf Quadt met hunne dames. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 16 Aug.: T. B. Knol-Wolfshagen, d. M. Van Thienen-Kwast, d. 17 Aug. A. Hak-Heysteeg, z. J. Roseboom-Kruithot, d. J. M. Janse-Vos, z. 18 Aug: J. Koppen-Smit, z. A. Busking-Rees, d. A. Sluis-Keesman, d. B. Eigtig-Van der Mooleo, d. M. Nijsseu-Paulen, d. I. Van Huizen-Hubevts, d. M. Van HoricU-Homan, z. A. De Waal Malefijt- Luitsen, d. ,1. M. C. Van der Weyden-Kelderman, z. 19 Aug.: A. Schumaker-Castelijns, d. J. B.Jansen- Eicüelsheim, z, 20 Aug.: W. Huijboom-Butink, d. Overleden: 16 Aug.: J. F. N. Boots, 16 mu. M. Dirks-Wilemse, 69 j. H. A. Barendseu, 7 mn. 17 Aug.: E, M. C. Van den Bosch-Lemkes, 40 j. 18 Aug.: A. Sluis, 13 uren. B. Koehorst, 1 mn. J. C. Berlage, 18 mn. 19 Aug.: J. Koppen, 1 dag. J. Van der Valk, 8 mn. E. Machielse, 3 j. D. L. Van Oploo. 16 mn. Eergisteren stond voor de rechtbank te Arnhem terecht Antoon Mulder, oud 53 jaar, vogelvnuger te Nijmegen, beschuldigd zijne twee zoons van 18 en 22 jaar, zijn kleinzoontje van twee jaar, zijn buurman Lutgerhorst, in deu nacht van 7 up 8 Juli jl. opzettelijk met een scheermes zoo belanglijk te hebben verwond, dat de drie eerstbedoclden gernimen tijd in het ziekenhuis moesten verpleegd worden. Allen zijn thans hersteld, ofschoon de litteekeus bij hen nog duidelijk zichtbaar zijn. Het O. M. eischte veroordeeling tot 2 jaar gev. straf. De beide zoons barstten in tranen uit, toen zij hun vader in de bank der beschuldigden zagen zitten, terwijl de vader bewogen was en berouw over het gebeurde betoonde. Acht-en-twintigste miufiek-uitvoering in den Hout op Woensdag 22 Aug. a. s., des avonds van half 8 tot 10 uur door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. R. Huiler, Kapelmeester. Programma. 1. Marsch, Souvenir du pays natal; Regrez. 2. Louise, ouv.; Canivcz. 3. Walzer, Am schonen Rhein; Strauss. 4. Potp. Le domino noir; Auber. 5. Le reveil du lion, Kontslcy. 6. Ouv. Stradella, Flotow. 7. Potp. Jerusalem; Verdi, arr. par J. Strating. 8. Tongemhlde, Pojp.; Fr enkier. Amsterdam, 20 Augustus 1888. Prijzen der onderstaande effeotenguuuleer. pGt. do horrp, Nedtu'lMud. (Jcrlif. Work. Schuld 21 3 785/g 3' Hongarije. Obl. Leening 1887 5 GoiiilleeuiugS Italië. Obl. Paneel. Leen. 1880-64 5 Ooateui-yx. Obl. in papier (MeiNov.) 5 zilver (Jan.—Juli) 5 Obl. buiten). 1853-84 8 bij Dope ik (lomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 A mat. I, 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 76 1' Portugal. Buslsni) Spanje. XurAIJ©. Egypte. 1876. binnenl. (Perpetueels) Obl. Alg. Schuld 1866 Serie D s s v 1869 „C Obl. Leeuiug 1876. llalle. Stualanu 2 4 5 6 4 N-AmerH.». Obl. Vereen. Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligatien4', Peru. Leeuing 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divi'l. Nederland. Hol). IJz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. ge8temp. Obl ludisohe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 187»5 Zuid-1 tal. Spoorw. Obl8 Gr. pw. Maatsch. Aand.. 5 Ballis-he Spw. Aand.. 5 lelez Griasi Obl.. 5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Ohark. Obl. 1000. 5 Moracheusk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw. Chicago N. W. Cert.Aaud.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert., 7 Nederland. Loten Amsterdam /100. Rotterdam Gemeente Crediet Belgle Stad Antwerpen 1887 Ooatenrijk Stastsl 1854 "I860 1864 Hualand 1884. 1866 Rumenlo Amerika 5 di. .'8 90'/8 101% lOl'/s 92'/» 92 07»/, e-t'/s 101»/, 85Vs 498/4 65 14»/, 143/4 84»/» 1047, 124'/» 29 'li 14»/, 13»/„ 117'/» 145 US3/, 78 136 94 12'/, 60'/, HO3/, 57'/, 99s/i« 287/„ 28?/, 140'/» 27'/. 121 94'/, 111'/, 104'/, 102'/, 89'/, 110 113'/» 138 157 146 Geldkoers prolongatie 2 pot. HAARLEM, 20 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte 1 8,—— a 8.10 rogge f5.a f5,50 Haver f-.af,-»- gerst f4,20 4,50; duivenboonen f a paardeubooneu f bruine boonen f—aC 9r. erwten f af Capucijners f 8.--Oliezaad f 8.90 Karwijzaad f 12 af 1250 AK8TERDAM, 20 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 495 runderen, van welke de prijzen waren vette late qual. f 0.72. dito 2de qnal. f 0.62 dito 3de qualiteit 0,50 per kilo; melk- en kaifkoeien f130 a 230 2 graskalv. a 41 nuchtere kalveren 6 a 14, 83 schapen eu lammeren a 387 vette varkens 37 a 40 c.; biggea beide per kilo. ALKMAAR,18 Aug.De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen is als volgt: 25 koeien/150 a 250,16 nuchtere kalveren 8 a 16, vette kalveren a,125 schapen 11 a 18 varkens fper kilo, 102 ma gere dito 13 a 17, 8 bokken 4 a 8. 3 paarden 70 a/ 150, 130 lammeren f 6 A 11. ALKMAAR, 20 Aug. Ter veemarkt werden ver kocht 18 koeien van 160 a 230, 196 kalveren van f 35 a 90, 10 nuchtere dito van f 8 a 16, 680 schapen f 18 a 29,138 varkens a 40 a 47 c. 39 magere 13 a 16 per kilo. HOORN, 18 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heel. tarwe f 7,50 a 9,— heet. rogge f 3,90 a 4,50 heet. gerst 425 a 5,— heet. haver f 3,25 a f 4,25 mosterdzaada heet. bruine f 8,75 a 12,gele 11,50 a 14.— heet. paardeboonen f 5,50 a 6.25 heet. erwten f 7,25 a 14,— heet. groene 8,75 a 12, heet. grauwe 12,— A 14 heet. witte 8,25 a f 10. heet. aardappelen/2.50 s 3. manden appelen a alles per htct. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f 60 tot 275. veulen» fa koeien van 1140 tot 180 kal veren van f 18, tot schapen van 20 tot 26 lammeren van j 7 tot 14, varkens van 9.— a 14, zeugen 30 a biggen van 4.— a 8,— LELDEN, 18 Aug. De prijs der boter was beden pei vat lste qual. f50.— A 56.—, 2de qual. 42.— A 48.Aanvoer grout en handel middelmatig. DELFT, 18 Ang. Heden werden aangevoerd 106 stapels kaas, wegende te zaaien 34,933 kilo; prijs f 20 a 25,50 per 100 kilo. LONDEN, 20 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 9000. Kalveren 90, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 2/4 a 5/2 Schapen en Lammeren S/2 a 6/-, Kalveren 8/8 a 5/- Zwijnen 2/4 a 4/4. ROTTERDAM, 20 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd:paarden. 139 runderen, 94 vette en gras kalveren, 2 nuchtere kalveren, 2179 schapen of lam meren, 362 varkens, biggen, bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 70 c. 2do qual. 65 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qnal. 90 c. 2de qual. SO a 75 c., schapen lste qual. 60 o., 2de qual. 55 c., alles per kilo; varkens lste qual. 22 a c., 2de quol. 20 a c., 3de qual. 19 c., licht soort 19 a 20 c. per half kilo. 3CHIEDAM, 20 Aug. Moutwijn, per ned. vat 8,50 Jenever f14,Amsterd. proefr 15,25 spoeling f 0,80 dito commissie f 0,60. Rogge, verkorkt Petersburger per 2100 kilo f119 contant.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3