MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. De ondervinding is eene wapenrusting, welker wapenen onszelveu eerst hebbeu ge wond. Die met de zonde in onderhandeling treedt, is reeds door haar overwonueu. Het genoegen moet de specerij, niet het voedsel des leveus ziju. Weelde. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Nijverheid en Technische Kunsten. Land- en Tuinbouw. Kerknieuws. Rechtszaken. De hoogleeraar Chevreul te Pa rijs bereikt heden rijn 102 jaar. I n Harper 's Magazine voor Augustus, zooals men weet een Amerikaansch tijdschrift, dat gelijktijdig te New-York en te Londen ver schijnt, komt een lezenswaard artikel voor over het Friesche vee, geschreven door een Ameri kaan, den Heer H ,xie. Deze houdt daarin staande, dat er geen beter vee ter w raid gevonden wordt dan het Nederlandsche en biklaagt zich over de E' gelsc'nen, die altijd hnn vee hebben aange prezen a's het boste, dat er te krijgen is. Voor Nederlandsche veefokkers is er moeilijk aange namer lectuur te vinden dau dit stuk. De politie te Par ij s wordt ver- st rkt met 300 „gardieus de la paix", zoodat hun aantal 7800 zal bedragen, de 555 niet mee gerekend voor den veiligheidsdienst in de hotels. Tusschen Sneek en Bolsward was Woensdag jongstleden een jongeling E. M. met zijne velocipede op weg naar laatstgenoemde plaits. Dicht bij Nijland zag h(J in de richting naar zich toe een paard, bespanuen voor een chais, op hol. De boer had de leidsels losgelaten en zoo holde het dier in woeste vaart voort. M., die een groot onheil voorziet, springt terstond van zijn rijtuig en plaatst dit dwars over den weg. 't Paard, dat de hindernis merkt, blijft plotseling staan en onze boer is behouden. Den volgenden morgen zond hij zijn redder een kistje dure sigaren. Te Petersburg is eene vereeuiging van dames opgericht, die de zieken in de hos pitalen komeu voorlezen. Uit Bergen-op-zoom wordt ge meld: De K. K. militairen-vereenigiug alhier neemt zoozeer in bloei toe, dat de in gebruik zijnde lokalen in het liefdegesticht van den H. Vincentius a Paulo niet meer toereikend zijn voor de behoeften. Door de bemoeiingen van den pastoor, den Zeer- eerw. Heer P. J. Muskus, is een terrein aange kocht buiten de voormalige Steenbergsche poort, waarop een geheel nieuw gebouw zal verrijzen, voorzien van biljartzaal, kegelbaan, kortom van alles, wal den soldaat tot nut en uitspauning kan strekken. De planneu zijn reeds gemaakt en aan de goedkeuring onderworpen van Z. D. H. den Bisschop van Breda. De kosten worden geraamd op f20,000. Door den scheepstimmerman S. v. d. Ster te Viaardiiigeu is een scheepje ver vaardigd in den trant van het »óor 2 jaren te Botterdam tentoongestelde scheepje Lohengrin Het heeft eene lengte van 2 M. 97 cMvan boren gemetenhet heeft den vorm van een schooner en is getuigd als een kotter. De ver vaardiger heeft het bestemd voor pleizietvaartuig of om bij zeilwedstrijden dienst te doen, niet om de zee te bevaren. Binnenkort zal htt te Botterdam ter bezichtiging wordeD gesteld. De vervaardiger is iemand, die geheel zonder op leiding zich geoefend heeft en reeds op de visscherij-ten toon stel ling te Londen eene zilveren medaille verwierf voor een door hem vervaardigd scheepje. De Heer H. A. Banning te 's Herto- genbo8ch, de gevierde novellist en journalist vierde Zondag jl. zijn zeveutigsten verjaardag en ont ving bij die gelegenheid talrijke bewijzen van achting e.u waardeerii.g. Moge dtn geucliten Ju bilaris nog een lang en genotrijk leven zijn be schoren. Zulks wenschen wij in het belang der katholieke letterkunde en voor het geluk var. zijne bloedverwanten en talrijke vrienden en vereerders. Gistere n-n acht is te Hamburg op de Steinwarder ten brand uitgebroken, waarbij zeveu loodeen met goederen zijn verbrand. Bij deze ramp zijn zes menschen omgekomen.De schade wordt op eeuige millioentn geschat. B ij de redactie van De Tijd z ij n v e r- Bchillende belangrijke giften ingekomen ter over making aan Kardinaal Lavigerie „tot vrijmaking vau slaven in Afrika". Heden, Dinsdag, 28 Aug., zou men in het klooster en pensionaat Jeruzalem te Venraai den dag herdenken, waarop de E:rw. Ursulinen voor 50 jaren weder in het bezit van dit klooster werden gesteld. Honderden waren uitgenoodigd om dit feest met hunne tegenwoordigheid te komen vereeren; zelfs Z. D. H. de Bisschop van Boer- moi d zou bet feest bijwonen. Alles was voor de plechtigheid prachtig versitrd.toen gisteren-middag door eene tot nog toe onbekende oorzaak een felle brand onstond, die gisteren-avond te 8 uur nog steeds voortwoedde. De nieuwe gehouwen zijn totaal verbrand. De brandweer van Veuloo eu Veuraai tracht het oude klooster en de kloos terkerk te behouden. Van de bijna 600 kinderen ziju er 130 en vau de 300 Ecrw. Zusters zijn er 80 beneveus vele E-rw. Heeren Geestelijken en vreemdelingen zonder dak. Persoonlijke onge lukken hebbeu uiel plaats gehad. De gehouwen zijn verzekerd. Een koekoek, die zich b ij he^r h a- ling op 't Bildl (Er.) laat booren, heelt niet den gewonen dubbelslag maar eeu drieslag. Hij roept steeds: Koe koe-koek" Eeu sto:teraar dus iu zijn geslacht! Zoodra er maar éen onrechtvaardige gul den iu huis komt, vliegen er tieu rechtvaar dige guldeus uit. Eeu goede raad gelykt een graan korrel. Hij moet eeu goeden geest, eeu braaf en verstaudig hart als grond vinden, zal hjj kiemen en vruchteu dragen. Er is wellicht uooit eene ziekte geweest, die algemeeuer werd, eu verderfelijker dreigde te worden dan de weelde. De slacht offers, die zij reeds gemaakt heeft, eu da gelijks nog vau ons vergt, zijn talrijker dan men wel kan nagaan, eu even als de dood, treedt de weelde doodend iu het paleis der koningen en iu de hut der armen. Uit don brief van een student aan zijn vader. „Lieve Vader, zeud mij toch per om gaande 100 gulden, dat kost immers maar 15 cents. Ongeschikt. Slager (tot de uieuwe winkel juffrouw). Hoor eens, Keetje, het (loet mij leed, maar ik kan u niet langer in mijn dienst houden, ge zoudt mijne zaak totaal doen verloopen, omdat je altijd rood wordt als de menschen vragen of het vleesch verech is. Eeno goruischmakende vraag. A. Zeg eens, amice, wat was dat hedeu-uaorgen een helsch leven iu uwe woniug. 't Scheen of alles kort en klein werd geslagen. B. Och, 't had niets te beduideu, mijne vrouw vroeg mij slechts hoe laat ik gisteren-avond uit de sociëteit was gekomen. Hyperbolisch. Componist (tot zijn collega). Hoor eens, collega, ik heb een treurmarsen ge componeerd, zoo ernstig, zoo droevig, dut die van Beethoven een polka daartegen is. Do bron van het kwaad. Vader (tot zijn lichtzinnige:! zoon). Ik begrijp niet waar jij dat onzalige leenen hebt geleerd! Kleine Emma. O, papa, dat iseren wij immers op school iu de rekenles, bij het „aftrekkeu." Een leukerd. Eeu straatjongen stoud laatst urenlang voor eetie smederij te kijken. Eindelijk was hij brutaal genoeg om binnen te gaan. De baas hield hem eeu gloeiend ijz-r ouder den neus, om" hem zoodoende weg ie jagenmaar 't brutaaltje vertrok geen spier en zei smalend: Als je me 'u dubbeltje geeft, lik ik het af. Jou brutale vlegel, zegt de smid; hier is u dub- belije, dat wil 'k zien. De jougeu likte het dub beltje af, eu maakte dat hij de smederij uitkwam. Ondeugend. Een schilder vertelt vol vreugde aaa zijne vrouw, dat hij etn zijner schilderijen heett verkocht voor veertig gulden. Eeu nichtje, dat bij hem gelogeeid is, vraagt met het oouoozelste gezicht van de wereld: „Heeft u er dan zoon dure lijst om gedaan, oom?" Haarlem, 28 Aug. Zondag jl. was het een plechtige dag voor de Leden der R. K. Militairen-Vereeniginy. Ruim vijftig nieuwe leden toch deden, na de noodige voorbereiding, op plechtige wijze huuno opdracht iu de kathedrale kerk. Des morgens naderden de Militairen gezamenlijk tot de H. Tafel, eene indrukwekkende plechtigheid, die door het Zangkoor Te Eeum laudamus met het zingen van het heerlijke Gregoriaansche Adoro te werd opgeluisterd. Ia de avondplechtigheden besprak de Weleerwaarde Heer J. C. M. Klompéonder wiens voortreffelijke leiding de Hü.-Vereeniging staat, iu bezielende taal, het doel van dit geestelijke verhond. Z. Eerw. wekte de talrijke aanwezigen op om de Vereeuiging te blijven steunen en wees vooral op den troost, dien het verbond schenkt aan katholieke ouders en bloedverwanten, wanneer deze weten dat hunne zonen en betrekkingen, leden van zulke heilvolle Vereeuigingen ziju. Met de hem eigene welsprekendheid wees de Eervv. Heer Klompé de Militairen op de plichten van den christen-soldaat eu spoorde beu aau hunue plichten jegens Koning eu vaderland getrouw te vervullen eu tegen de zonde den strijd te voeren als soldaten van Christus'Rijk, zoodat ook hen eenmaal de palm en de kroon in de eeuwig heid zoude worden toegereikt. Nadat de uieuwe leden, voor het altaar gekuield, uit volle borst dr. woordcu del' opdracht hadden uitgesprokeu, werd het onderscheidingsteeken gezegend eu hen omge hangen door deu Hoogwaardigeu Heer Mgr. J. A. Tan den Akker, geassisteerd door de Weleerwaarde Heeren J. C. M. Klompé en R. Ratelland. Aau het einde van het plechtige Lof werd door de Militairen met blijde harten eu met krachtige stem een danklied aungeheven. Daarna vergaderdeu zij in de zaal der Milit.-Ter. in de Zoetestraat, waar zij, door de goede zorgen van het Bestuur, feestelijk werden onthaald eu gedurende eenigen tijd gezellig bijeen bleven. Wij vertrouwen, dat de jeugdige Militairen hun ge geven woord gestand zullen doen eu hopen tevens, dat de Militairen- Vereeniying. die terecht eeue der nuttigste instellingen der R. K. Kerk mag geheeten worden, ook te dezer stede in groei en bloei moge toenemen eu zich steeds iu de waardeering en de milddadigheid der Katho- lieken moge verheugen. Het Haarlemsch Advertentieblad van jl. Woensdag, No. 67, bevat o. a. een ingezonden stuk, geteekeudH.waarin gewag wordt ge maakt var. het groote aantal „Hofjes" welke onze stad bevat. «Het gemeente-verslag", zegt de schrijver, „uoemt er gewoonlijk elk jaar de namen var. en als wij goed tellen, komen wij tot een eerbiedwaardig getal van 28 stichtingen waarin voor bejaarde vrouwen van eiken rang of stand gelegenheid bestaat om, geheel of gedeel telijk, levenslang vrije woning te genieten, in sommige stichtingen zelfs met betrekkelijk aan zienlijke preuven al naar mate de fon lseu dit toelaten." De schrijver met vele anderen de uitstekende verzorging waardeerende, welke de oude vrouwen in onze gemeente genieten, betreurt, he.t dat voor de oude mannen welke tot den kleinen middenstand behooren, geene gelegenheid bestaat om in het een of ander gesticht te worden verzorgd. Waar blijven zij? aldus herhaalt de sobrijver eene vraag hem onlangs door eeu weetgragen vreemde ge steld; waarop hij echter het antwoord moest schuldig blijven. Het is wel jammer, dal de schrijver van het bedoelde stuk ten opzichte van liefdadige instel lingen voor oude mannen iu onze stad niet ge heel en al op de hoogte is, anders had hij op de door den weetgragen vreemde gestelde vraag hebbeu ki nnen antwoorden, dat althans Boomseh- Ka.holieke oude mauutm, die tot deu kl. iuen middenstand behooren, eene hij uitstek goede en liildevolle verzoiging kunnen verkrijgen in het hier gevestigde St. Nicolaasgesticht (Jansstraai) dat aan de leiding van de Eerwaarde Broeders van den II. Joannes de Deo is toevertrouwd. Van Katholieke zijde heeft zich de liefdadig heid ten opzichte van oude mannen uit den middenstand hier ter stede niet onbetuigd ge- latei). Wij achten het dienstig zulks hij herhaling te releveereD, niet alleen iu het belang der goede zaak, maar tevens ook om recht te laten weer varen aan die edele mannen, welke voor de op richting van het St. Nicolaasgesticht zich tal van zorgen eu moeten hebben getroost. Jl. Zondag is in 63-jarigen ouderdom al hier overleden, de Heer O. J. Smits, gedurende bijna 14 jaar lid van den Baad dezer gemeente. Verscheidene jaren was hij ook lid van de Ka mer van Koophaudel en Fabrieken. Door wijlen Mejuffrouw G. Bleeker, wed. var. den Hoer P. Van den Bosch, is gelegateerd aau het B.-K. Weeshuis een bedrag van ƒ500, en door wijlen mej. E. Van Rijzen aan het B. K. Armbestuur een bedrag van 200, terwijl door laatstgenoemde tevens is vermaakt een be drad van ƒ100 aan de Vereeniging van den H. Vinceutius a Paulo. Voorts is door wijlen Me juffrouw J. Van Wildèren gelegateerd eeu bedrag van ƒ200 aan de B.-K. parochiale kerk van O. L. Vrouwe en van deu H. Doraiuicus, als mede door wijlen Mejuffrouw G. Bleeker, wed. van den Heer P. Van clen Bosch, een bedrag van ƒ5000 ten behoeve van het onderhoud eu verfraaiing der kerk, een bedrag van ƒ500 voor het fonds voor arme kinderen bij hunne eerste H. Communie eu een bedrag van 2000, mede voor geuoemde parochie-kerk. Een winkelier hier ter stede is door een knaap van zestien jaar opgelicht voor drie kistjts sigaren, eens waarde hebbende van zeven gulden. Ter eere van H. K. H. Prinses Wilhelmina, die deu 31sten Augustus e. k. jarig is, zal eene parade worden gehouden op de terreinen bij de cavalerie-kazerne door de infanterie eu de cavalerie, hier in garnizoen. Zij zal worden gecommandeerd door den Majoor der huzaren L. B. Loeff en g.ï .specteerd door den Heer J. A. K. H. W. V4yel, Luitent-Kolonel van het 4c regiment 3e bat. infanterie alhier. Den 14den September 1738 Werd htt be roemde orgel in de Groote ot S'. Bivo-Kerk alhier voor godsdienstig gebruik ingewijd na door den organist Johannes Radeker en twee andere deskundigen te zijn onderzocht. Ander halve eeuw zal het orgel dus den 14den Sep tember e. k. hebben bestaan. Dit feit zal, naar wij vernemen, eeuigszins plechtig worden herdacht. Er bestaat namelijk eeu plan bij den tegeuwoor- digeu organist, den Heer WEzerman, op be doelden dag eeu buitengewoon orgelconcert te doen plaats hebben. Du politie is tot de ontdekking gekomen, dat een jongen van vijftitn jaar eeue melkge vende geit bad gestolen uit een afgesloten wei land gelegen tusschen den Schoter- en den Spaarr.dammeiweg. Tegen dien jeugdigen dief, die het beestje 'voor vier gulden had te gelde gemaakt, is ptoces-forbaal opgemaakt. Eergisteren-na mid dag hebben twee kin - deren de baldadigheid begaau, de gordijnen, han gende voor een opengeschoven raam van het perceel iu de Oranjeboomslaan, bewomd door Mej. de wed. Van Miezenbeek, terwijl deze af wezig was, met een lucifer iu brand te steken, met dit gevolg, dat de gordijnen eu eenig meu bilair in een oogeublik in vlam stonden. Door de spoedige hulp van de buren is eeu grooter onheil voorkomen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 23 Aug.: B. Bakker-Van dun Berg, d. A C. Van Waard-Waruing, d. 24 Aug.: A. H. Sernee- Copray d. S. C. Van Eede-Vuu Ntden, d. A.M. Van A instel- Vermeer, z. 25 Aug.: A. P. Tijken- Grossouw, z. R Kok- Beute, z. M. C. C. S. Negviju- De Graaf, d. S. 3. Kollaard-Vau Nimwegen, d. D. H. De Mooy-Van den Eykhof, z. 26 Aug.: C. C. Verstecg-Boawman, d. G. Ebeli-De Wilde, z. T. Bosman-Van Dansik, z. B. De Jonge-Piugueele, z. C. Vermeeren-Vlastuin, z. 27 Aug.: F. Ligthart- Alderlieste, z. Overleden: 21 Aug. J. C. Kluit, 3. j. F. A Miezenbeek, 13 mn. J. M. Korenhof, 11 j. P. M. Graaman, 22 j. A. Baavs-De Vries, 84 j. 25 Aug.: J. G. Van Steen. 12 d. 26 Aug.: C. J. Smits, 62 j. Dertigste muziek-uitvoering in deu Hout op Woensdag 29 Au», a. s., des avonds van half 8 tot 10 uur door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. E- Muller, Kapelmeester. Programma. 1. Marsch, A pied et a cheval; Painparé. 2. Ouv. de l'opéra co.nique Le Secret; Patrie. 3. Colum bus, Polonaise; Clarens. 4 Cavalier Quadrille; Ilerzog. 5. Potp. Mnsikalische Tauschuugen; Schreiner. Ouv. Les diamauts do la couronne; Auler. 7. Friihlings- Kinder, Walzer; Waldteufel. 8. Die Kaiser-Wilhelms Jagd; Kontsky. 9. Marsch-Potpourri, Altes end Neues; Gartner. De Belgische consul te Batavia bericht in een brief, d.d. 12 Mei, dat er te Batavia eene Maatschappij opgericht wordt tot ontginning der Nassau-steenkolenmijnen op Borneo. Men stelt zich voor te beginnen met de oprich ting eener briquettenfabriek, overeenkomstig met die in België werkende. Dit is door den ingenieur voorgesteld wegens de groote hoeveelheid ateenkoolstof, die den grond boven de mijn bedekt, en waaruit de briquetten met voordeel kunnen gemaakt worden. Dit bericht heeft ongetwijfeld betrekking op het request van J. Van der Ploeg te Batavia, om concessie voor de verlaten gouvernement» steenkolenmijn, genaamd Oranje- Nassau le Mortapocra, residentie Zuid-Ooster afd. van Borneo, waarop bij G. 13. 8 Juli 1888 No. 2, gunstig is beschikt. In het jaar 1889 zuilen weder drie jongelieden, met geldelijke bijdragen van wege de Noord-Brabantsche Maat schappij van landbouw, aan de Kon. Militaire Academie te Breda opgeleid kunnen worden tot hoefsmeden. HAARLEM, 27 Aug. Ter graanmarkt vau heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 7,75 a 8.50 rogge f5.10 a f5,50 Haver f a fgerst f4,30 duivenboonen f a paardenboonen f bruine booneu f a f Gr. erwten f 8,a f Capucijners f 8.Oliezaad f Karwijzaad f 12,25 a f AMSTERDAM, 27 Aug. Ter veemarkt wareu aangevoerd 5S7 rundereu, van welke de pryzeu waren vette late qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.00 dito 3'dequaliteit ƒ0,48 per kilo; melk- en kaifkoeien f130 a 230 12 graskalv. f a 37 nuchtere kalveren 6 a 14, 93 schapen en lammeren a 377 vette varkens 39 a 42 c.; biggea beide per kilo. ALKMAAR,25 Aug.De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen isah volgt: 23 koeien 130 a 250, 20 nuchtere kalveren /10 a 18, vette kalveren a,122 schapen 14 a 22 varkeuB fper kilo, 129 ma gere dito 13 a 18, 9 bokken 4 a 8, paarden a 120 lammeren f 8 a 12. ALKMAAR, 27 Aug. Ter veemarkt werden ver kocht 10 koeien vau 180 a 325, 173 kalveren van f 35 a 86, 12 nuchtere dito van f 10 a 16, 477 schapen f 18 a 27,-— 178 varkens a 40 a 47 c. 44 magere 13 a 16 per kilo. HOORN, 25 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen eu aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 7,25 a 9,— heet. rogge f 3,75 a 5,heet. gerst 3 75 a 5,— heet. haver f 3,25 a f 4,— mosterdzaad a heet. bruine f 9.75 a 12,gele 10,50 a 14.— heet. paardeboonen f 5,50 a 6.hec*. erwten 7,25 a 13,50 heet. groene 10,25 a 12, heet. grauwe 11,25 a 14 heet. witte 7,75 a f 10. heet. aardappelen/2.50 a 3.— manden appelen 5,— a 6.—, alles per heet* De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald. waren als volgt: paarden van f 50 tot 225, veulens f a koeien van f 140 tot 200 kal veren van 12, tot 16, schapen van 10 tot 20 lammeren van 7 tot 15, varkens van 8.— a 16, zeugen a biggen van 4.— a 7,— LEIDEN, 25 Aug. De prya der boter was heden pei l(4 vat lste qual. f50.— a 56.2de qual. 42.— 4,g#Aanvoer groot en handel middelmatig. DELFT, 25 Aug. Heden werden aangevoerd 80 stapels kaas, wegende te zamen 24,714 kilo; prijs f 20 a 25,— per 100 kilo. LONDEN, 27 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeien 8000. Kalveren 110, Zwijnen-, Prijzen: Beste Runderen 2/4 a 5/2 Schapen en Lammeren 3/2 a 6/-, Kalveren 3/8 a 5/2 Zwijnen 2/4 a 4/4. ROTTERDAM, 27 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 1B5 ïunderen, 74 vette en gras kalveren, 5 nuchtere kalveren, 1985 schapen of lam meren, 478 varkens, biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 65 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 87Vs c« 2de qual. 80 a 75 c., schapen lste qual. 55c., 2de qual. 50 c., alles per kilo; varkens lste qual. 22 a c., 2de qual. 21 a c., 3de qual. 20 c., licht soort 19 a c. per half kilo. SCHIED AM, 27 Aug. Moutwijn, per ned. vat f 9,25 Jene\erfl4,75, Amsterd. proef l 16,spoeling f 0,80 dito commissie f 0,70. Amsterdam, 27 Augustus 1888. Frijzen der onderstaande effectengJUütuer. pCt. do koers- Nederland. (Jertif. Work. Schuld 21 T?11/^ 8 91 8110015/i« Hongarije. Obl. Loaning 186?6 101l/e Qomlleeuing93 Italië. Obl. Panael. I.eeu, 1860-64 5 92 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 66®/,, zilver (Jan.Juii). 5 67®/i, Portugal. Obl. bnitenl. 1853-84 8 64'/, Buslaud. bij Hope Sc (lomp. Oude Uiiaioii 5 1021/, Obl. Nic. Spw. 1867/6». 4 85®/,, 1877 A:n»t. L 80-100 6 100»/16 Obl. buiten). 1867, 1871 76 1' Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft den Weleerwaarden Heer 11. J. Taskin, f15 Aug. jl. tot Priester gewijd) benoemd tot Kapelaan te Overveen. Z, D. II. Mgr. A. Godschalk, Bisschop van s Boscn heeft benoemd tot Rector der Eerw. Zusters Franciscanessen te Haaren bij Mogen den Wtleerw. Heer P. H. 3. Stael en tot Kapelaan te Moergestel den Welcerw. Heer P. C. Van Liempt, Priester uit het Seminarie Door de rechtbank te Ardhem is gisteren de vogelvanger Antoon Mulder, oud 53 jaar, woonachtig te Nijmegen, ter zake van verwonding zijner twee zoons, zijn klein zoontje en zijn buurman Lutgerhorst, veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was 2 jaar. Spanje Obl. buiten). 1867, 1871 76. 1' 18762 binnenl. (Perpetueele) 4 Turkilo Obl. Alg. Schuld 1866 Serie D 6 V 1869 C 6 Egypte. Obl. j.eeniug 18764 N -Ameiik». Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia, übiig&tieu4®, Par u. I,eening 18706 1872 S Oostenrijk. Aand. Natiouale Bank. divi<i Nederland. Hol]. IJz. Spw. Aand. tl. tot Eipl. St. Spw. Aand. Oeut. Spw. geatemp. Obl. Iudisohe Spw. Aaud ltiju Spw. volg. Aaud. Boxtel Wezel Obl4' 187«- S Znid-ltal. Spoorw. Obl8 Gr. pw. Maatsch. Aand.. BaUische Spw. Aaud.. Joiez Griaai Obl Kiew Brest Aaud Knrsk C'kark. Obl. ƒ1000., Morschsnak Sysran Aand. Kiaachk Wiaama Aandeden Spw Chicago N. W. Gert. Aaud.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kauaaa Texaa Obl. Cert.. PHEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. Rotterdam Gemeente Crediet ttelgle V Siad Antwerpen 1887- OoetenrnkStaatel 1814. 1860 1864 Rusland 7 864 1866 Italië. Buslaud Humenle Amerika 49'/, 65 14'®/,, 14'®/,, 84'/, 104®/, 124'/, 30'/, 14®/a 18®/,, 117'/- 145 123 78'/, 136 93'/, 12'/, «0'/„ 110®/, 57®/,, £3'/s 99'/, 28 142 2S 123 94'/, 111'/, 104'/, 103 89'/, 108 112'/, 137 157'/, 147 Geldkoor» prolongatie 2 l'.t.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3