Keukenmeid, Huishoudster UURWERK A. LAANE, Te Koop, TE KOOP, PLOEGEN. De Zang lÉaleAiiekfa, Burgermeisje, EEN BEDIENDE Goedloopend Biljart Te Koop aaogeboden: Een Solied Nieowe Groenmarkt 18, MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIES. HAARLEM. MOLENAARS! BE U 11SJ3E1I1C HTE.N Laatste Berichten. HARTELIJKE DANKBETUIGING Bakkersknecht Küppers tip Laurey Bjj de Fiansche Academie heeft de Kapitein ter zee Banaré eene beschrijving overgelegd van een door hem bedacht toestel, de bydrophoon, een soort van onderzeeschen tele- phoon, die geluiden overbrengt en met behulp waarvan dus botsingen tusschen schepen zouden kannen worden voorkomen. Voor geest en hart. De jeugu is de sleutel die het latere le- veu opent. Meu moet het kwaad met wortel en tak uitroeien! Heel juist; maar dat gaat moeilijk, als het een eikeboom is geworden. Harde steenen slijpen 't ijzer; Harde stooteu maken wijzer. Het roofdier verraadt zijne natuur als het bloed, de mensch vaak als hij geld ziet. Die goed te kiezen en zich te ver loochenen weet, die heeft aan weinig ge rechten, weinig geneesmiddelen en weinig vrienden behoefte. Ter behartiging. Gpede menschen worden gemakkelijker bedrogen dan slechte. Het is geen goed tee ken, wanneer iemand met eeu:»Ze bedrie gen me zoo gemakkelijk uiet!ziju eigen loftrompet steekt. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. In deze week de HH. Missen, de Catochig- mns en het Rozenhoedje op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonixis van Padua. Kunst en Letteren. Boekbeoordeeling KIEL, 31 Aug. De Keizer heeft, terwijl hij den Koning van Zweden als Admiraal h la suite bjj de Duitsche marine heeft benoemd, voor zichzelven dezen eerepost bij de Zweedsche marine aangenomen. MADRID, 31 Aug. Volgens bericht uit Tanger is het deu Sultan van Marokko gelukt, de insluiting te verbreken, die door de etammon van den Zuid-Atlas rondom hem was gelegd. De oproerige stammen zjjn thans onderworpen. Getrouwd: P. C. M. PHILIPPONA Een R. K. Kassier Commission- nair in Effecten. J. PEIGNAT Cie., IN DE Katholieke Kerk, Gisteren werd op het paleis Het Loo aan H.H. MM. de Koning en de Koningin een uit het oogpunt van kunst even zeldzaam als rijk geschenk aangeboden door den Heer S. Fraetikel, photograaf te 'eHage. Het bestaat uit een levensgroot portret van H. K. H. Prinses Wil— helmiua, ge.photogrspheerd op eene plaat van wit albast en gevat in eene rood fluweelen lijst. Op de plaat is bovendien een krans van oranjebloemen geëtst. Van Z M. den Koning ontving de Prinses het eerste gedeelte van een prachtig en zeer groot tafelservies, geheel van massief zilver ver vaardigd in de Utrechtsche zilverfabriek van den Heer C. J. Begeer. Het is ontworpen in den stijl Louis XV, en raar wij vernemen, waren H.1I. MM. bij de aflevering, deze week, over de uitvoering der order ten zeerste voldaan. Wat er nog aan het servies ontbreekt, is in bewerking, en zal, met goedvinden van Z. M., later worden afgeleverd, omdat tusschen den tijd der bestelling en deu verjaardag geen genoegzame tijd was om het geheel gereed te maken. H. M. de Koningin heeft H. K. H. Prinses Wilhelmina met een eigenaardig verjaarsgeschenk verrast. Onze Vorstin gaf hare docht r eene schil derij in olievferf, voorstellende de indertijd door den Koniug aan zijn kind cadeau gemaakte pc- neys, grazende in de weide op Het Loo Het schilderen van deze dieren naar de natuur was opgedragen aan den kunstschilder O. E rel- man, die zich meesterlijk van deze opdracht moet hebben gekweten. D e Oreat Easterndie, zooals men weet, afgebroken wordt, begint haar einde te naderen. De machines en het ijztrwerk zijn reeds ver- dwe: en, en weldra zal men den romp naar Bar row Bleepen, opdat daar het sloopingswerk worde voltooid. De hoeveelheid kapitaal, dat in de verschillende spoorweg-maatschappijen van Groot-BrittauDië is belegd, is grooter dan de natioDale schuld. Het gestorte kapitaal van de verschillende lijnen is ongeveer 850 millioer. pond sterling, terwijl de nationale schuld, zonder daarbij in aanmerking te nemen de sommen aar. plaat selijke besturen beleerd, ongeveer 700 millioen pond sterling bedraagt. Bij Penn8ville, op de rivier De laware (Ver. St.) is, in een storm, een pleizier- jacht omgeslagen, en vijf dames zijn daarbij ver dronken. De d«mes waren, om het onstuimige weder, in de kajuit gegaan, en konden, toen het vaartuig was omgeslagen, uiet daaruit komen. De kapitein en twee heeren, die in het water waren gevallen, maar zich aan de kiel van het omgeslagen jicht vastklemden, hoorden de ou gelukkigen roepen en jammeren, zonder iets voor hare redding te kunnen doen. Zij zalven werden door een voorbijkomend vaartuig aan boord ge nomen. Toen men later het jacht terug vond, lagen de vijf dames allen dood iu de kajuit. Het jacht was 's morgens met een talrijk ge zelschap naar Pennsville gevaren; maar de meee- ten der tochtgenooten wilden, om bet onstuimige weder, niet terug varen. Politieke honden. Lagnerre heeft twee honden, die zoo goid gedresseerd zijn, dat ze gaan brommen als de naam Ferry wordt uitgesproken en blaffen en springen op het hooreu van den Daam Boulanger. Gigon, een uurwerkmaker te Chaux-de-Fonds, Zwitserland, heeft een nieuw uurwerk uilgeionden, namelijk een kalender- en datumuurwerk, hetwelk hij den uaam „Memento" heeft g> geven. Het is zoo ingericht, dat, op uur en dag, dat meu het wil, een teeken te voorschijn komt, hetwelk den drager vau het uurwerk eene afspraak of iets dergelijks herinnert. Daarvoor hetfi met) enkel een wijzer op het uur van den gewenschton d«g te stellen. Wauneer nu den datumwijzer aan gezigd uur komt, dan verschijnt in eene opening een teeken of eene figuur, die. het uur herinnert. Dtze uitvinding is ook op slingeruurwerken en regulateurs toepasselijk en zal weldra iu den handel worden gebracht. Detooneelspelers van den kei- zerlijken schouwburg te St. Petersburg zullen voortaau verplicht zijn eene upiform te dragen, ge- Ijjk aan die, welke voor de leden van het Hof- orkest is ingevoerd. De geschiedenis van de 13 k ro- kodilleu in de Elbe, welke geheel Hamburg in on rust bracht, blijkt nageDoeg volslagen ten ver zinsel te ziju geweest. Toen wij dat het eerst lazen in ein-Duitsch blad, meenden wij het i iet te moeten gelooven, omdat, naar het ons voorkwam, de Hamburg- sche overheid toch niet op grond van een los gerucht, zonder onderzoek, tot de genomen maatregelen: sluiting van de badinrichtingen, waarschuwing van het publiek enz. zou zijn overgegaan. Dit schijut echter toch zoo te wezen. Van verschillende zijden wordt bevestigd, dat er van de 37 krokodillen, door de City of Lincoln aangevoerd, slechts éen ontsnapt is, welk dier kort daarna werd gevangen. Die krokrodil gaf eenigen grappenmakers stof em aan de vrouw vau een dagbladberichtgever, die voor haar man nieuwtjes trachtte op te doen, het verhaal van de dertien ontvluchte krokodillen op te disscbeu, dat geheel Hamburg iu rep en roer bracht. Da politie doet nasporingen naar de eerste uitstrooiers van het gerucht. Een witte raaj\ Een inwoner van Te r- neuzen maakte bezwaar tfgen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag en wel omdat hij te laag was aangeslagen, namelijk tegen een inkomen van f1000, en hij verklaarde ietB meer dan f1250 te verdienen. Jammer, dat d; adressant zijne reclame te laat had ingediend; de tijd hier voor was verstreken; men zou het evenwel in notitie nemen voor 't volgende jaaar. Dezer dagen is de Mon t-B lanc beklommen door een gezelschap Engelschen, waar- order een 13-jarig meisje was. Het kloeke kind heeft al de vermoeinissen dapper doorgestaan. Aan do telephoon. Zij. Met wien spreek je nu, btste man? Hij. Ik heb aansluiting ge»ra«gd met deu notaris Vau Puftelen. ZijLieve hemel, denk er toch aan, dat de kiodereu van den no taris de mazelen hebben. Een uitweg. A. Nu, amice, heb je al be sloten, wat uw zoon zal worden? B. Nog niet, de jongen zou 't liefst eene betrekking willen hebben, waarin hij d-n gauscheu dag uiets heeft behoeft te doen. A. Welnu, laat hem dan nacht wachter worden. Onrechtvaardig. A. Wat scheelt jou? Je ziet er zoo verhit uil I B. Ja, verbeeld je, daar heelt de patioou me uil gescholden voor een ouden ezel! A. Dat is toch al te erg! Je bent immers pas dertig jaar? In de kazerne. Luitenant. Hoe is de soep? Recruut. Goed. Luitenant. Kan je uiet met twee woordeu spreken Recruut. Heel goed Altijd voorkomend. Vorst. Is het wild al iu 'i gezich Jachtopzichter. Oin u te dienen, Doorluchtigheid; htt maakt zich gereed om ge schoten te worden. Onbestemd. Wanneer zat je voor den laatster) keer iu de gevangenis?" „Den laatsien keer Die moet nog komen." Smakelijk. Mevrouw. Leeutje, is de bouillon voor mijnheer warm? Leentje (steekt haar viuger in de pan). Neen, Mevrouw, ze is nog maar eifeiitjes lauw. Haarlem, 1 Sept. Door het prov. bestuur van N.-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed de uitvoering vau eenig baggerwerk in het Zuider- Spaarne en het onderhouden van eene betonning in het Noorder-Spaurue. (Raming 2333 Minste inschrijver de Heer A. Visser, alhier, voor f 1990. Dezer dagen is door de politie alhier in beslag genomen een gouden dames remontoir- savone'.-horloge, dat de vorige week te Amsterdam ia ontvroemd. De verdachte, genaamd Elisa Schoncke, oud 23 jaren, eene Duitsche dienstbode, is voort vluchtig. Haar signalement is: tamelijk lang, gezet, pokdalig en donker haar, gekletd in het zwart en mantel met gitten. De Heer Paul C. Van Vlissingen alhier ontving gisteren e^n sloffe ijk blijk van erken telijkheid van H. K. H. Frinses Albert van Pruisen, en zulks voor de door HD. zeer ge waardeerde wijze vau ontvangst, do>r hem be toond bij HD. bezoek aan het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het raadhuis dezer gemeente. Eergisteren ziju door de politie alhier bij een winkelier aan liet Zuider-Builenspaarne in bedag genomen drie kistjes sigaren, welke in de vorige week door een vijftienjarigen knaap door oplichterij waren bemachtigd. Bij zijn ver hoor werd tevens ontdekt, dat hij een paar bijna nieuwe molière-schoenen droez, die hij had ont vreemd uit een winkel iu de Spaarowouderstraat. Thans zal deze knaap, die allerlei ontkennings- midd leu te baat neemt, zich omtrent diefstal van eene geit eu ontvreemding van sigaren en en een paar schoenen voor den rechter hebben te verantwoorden. KERKBERICHTEN. Zmdag te 7 eu 8 uur de gelezene HH. Mis sen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Lof, ter eere van het H. en O. Hart van Maria, en het Rozenhoedje. Donderdag te 7 uur het Lof. Vrij lag te 7 uur Lof en Oefening der Brotder- sehap van het Goddelijk Hart en daarna ge legenheid om te biechten. Zaterdag de HH. Missen als op Zindag, 's avonds te 6 uur hot Lof en van 5 tot 10 uur ge legenheid om te biechten. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur, met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, le half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis, ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Viijtiag te 8 uur de gezongen H. Mis, te 6 usr het Lof. Zaterdag de HH. Missen gelijk des Zondags te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te hall 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. - Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 1L;'s middags te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Familie, te 7 uur hel Lof. Maandag en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag te half 9 de gezongeu H. Mis van R-quiem voor alle overledene geloovigen, die op het kerkhof St. Bavo zijn begraven. Vrijdag-a ond te 7 uur Oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag de HH. Missen als Zondags. Des avonds te 7 uur het Lof. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Getrouwd: 30 Aug.: H. H. Hagedorn en W. M. De Wilde. Bevallen: 28 Aug.: M, M. Benraadt-SchmiU, z. (leven loos). A. Prinsen-Van der Vlugt, d. (levenloos). 29 Aug.: C. Beaufort-Hulsebosch, d. J. H. Formanoy- Kamp, z. H. P. W. Becker-Santbergen, z. A. Ver hoeven-Van der Made, z. A. Van Wateringen-Kruyff, z. 30 Ang.: G. Van Wavereu-Hamer, d. R. Raap horst-Bonte, d. A. E. Philippo-De Zwaan, z. J. W. F. Van Ommeren-Hos, z. A. M. K. Vau Deenen- Timmers, d. E Nijssen-Figee. z. L. Hoogeboom- Freeth, z. P. C. Strackee-Klap, d. 31 Aug.: M. Tijssen-Booms, z. A. M. Lubbers-Van der Molen, d. Overleden: 29 Aug.: F. J. Scheelings, 1 dg. 30 Aug.: J. J. Huyboom, 10 d. J. W. H. Koelemij, 3 mn. 31 Aug.: D. Hirscbel, 17 j. Twee-en-dertigste muziek-uitvoering in den Hout op Zondag 2 September a. s., des middags van 2 tot 4 uur door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. B. Butler, Kapelmeester. Programma. 1. Marsch, Ba'aljon voorwaarts: Pohle. 2. Onv. La renaissance; Nihoul. 3. Potp. Le petit due; Hervê. 4. Fant. Le pré aui clerc; Rossini. 5. Ouv. Fra- diavolo; Auber. 6. Walzer, Morgecblatter, Strauss 7. Potp. Der Freischütz; Von Weber. ARROND. RECffTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 30 Ang. 1888. I. J. van V., bakkersknecht te Zaandam. Mishandeling. Bij verstek 8 dagen gev. straf. 2 A. E K., zonder beroep te Haarlem. Opzettelijke en wederechtelijke vernieling van eens anders goed. 15 Dagen gev. straf. 3. J. D., bankwerker te Haarlem. Wederspannigheid, 2 mnal gepleegd. Drie dagen gev. straf. 4. W. ran E., stukadoor te Haarlem. Wederspannigheid. 5 dagen gev. straf. 5. A. T., sjouwer man te Haarlem. Feit en straf als voren. 6. P. V., metselaar te Haarlem. Feit eu straf als voren, bij verstek. 7. P. L., glazenwa8scher te Haarlem. Verduistering, 2 maal gepleegd. Bij verstek drie maanden gev. straf. 8. A. W., smid te Haarlem. Diefstal van eene schilderij in het stedelijk museum te Haarlem. 6 maanden gev. Wij vernemen, dat de Britsche Regeering aan Dr. G. Schlegel, Hoogleeraar te Leiden, het voorstel heeft gedaan voor hare rekening eene Eugelsche uitgave van ziju be kend Nederlandsch-Chineesch Woordenboek te bezorgen. Hue vereerend deze opdracht voor Dr. dchlegel ook moge zijn, men weet toch niet of hij met het oog op deu reusachtigen arbeid, die eene omwerkiDg van dit Woor denboek in de Engelsche taal zou vereischen, in dat voor stel zal willen treden. Het Woordenboek, waarvan thans deel I tot IV, le aflevering, de letters au omvattende, verschenen is, telt toch uu reeds 4200 pagina's in twee kolommen. Met nog 2 a 3 afleveringen zal het werk compleet zijn. De Katholieke Illustratie, het alom verspreide en ge liefkoosde tijdschrift, is haar 22sten jaargang ingetreden. Met het klimmen barer jaren heeft haar inhoud toege nomen in degelijkheid en belangrijkheid van den tekst en in artistieke fraaiheid der vele en kenrige gravures. Tal van beroemde en populaire vaderlandsche auteurs verleeneu hunne voortdurende medewerking aan dit uit muntende tijdschrift; en dat hunne geestesproducten door het Nederlandsche publiek ten zeerste worden gewaardeerd, 'olykt uit het kolossale debiet, waarin de uitgeefster zich mng verhengen. Behalve boeiende verhalen eu novellen, bevat de Kath. IU. ook in elk nummer belangrijke mededcelingen op het gebied van kennis en kunsten weet de Redactie door de op gaaf van rebussen, groot eu klein aangenaam bezig te houden en door het uitloveD van fraa e en kostbare pryzeu, voor de goede oplossing, menig abonné op de aangenaamste wijze te verrassen. De Kath. III. wordt in handig formaat en op fraai papier gedrukt, zoodat elke jaargang met recht op den titel van „prachtwerk" mag aanspraak maken. Voegen wij hierbij, dat de Katholieke lil. een der goedkoopste geïllustreerde tijdschriften is, welke in Nederland verschij nen, dan gelooven wij, dat het hier aangevoerde voldoende zal zijn, om hen, die tot dusver nog niet tot het getal intee- keuaars behoorden, aau te raden zich op het iuderdaad uitmuntende en degelijke tijdschrift te abonneeren. DELFT, 30 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee ala volgt: vette koeien le qual. 220 a 360 dito 2de qnal. 136 h 180 kalf- koeien. 1ste qual. f 185 aJ 220 dito 2de qual. 136 a 165, vaarkoeien le qual. f 125 a 165, dito 2de qual. f 78 a 115 vette kalveren, 1ste qual. 60. a 80 dito 2de qnal. 30 a 44 vette schapen 1ste qual. 20 a 26. dito 2de qnal. 15 a 18. lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren f 12 a 20, weilammeren f a magere varkens f 16 a 25 biggen f 4.a 9. nuchtere kalveren f 6 a 20. paarden f 30 a 110 stieren f 40 a 144. ossen f a Rundvleesch 54. 60 a 66 c.vet kalfsvleesch 60. 70 80 c. achapevleesch 52 a 57 c., lamsvleesch c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 8.25 a 9.50 mindere en blauwe dito f a roode dito f 8.25 9.50 min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeeuwsche dito f a rogge f 6.a 7.nieuwe dito f a n. wintergerst f 5,- a f 5,50 n. zomer dito f 5 5,50, n. chevalier dito f5,60 f6,50, haver f3,75 a 4,25 n. groene erwten f8,75 a 9,meeting f 6,—a f6,50 patrdeboonea f 5,25 a 5.75, duiveboonen 7-— a 8,— bruine boenen f ll.—s a 12,— koolzaad f 9,50 a 10,50 hennepzaad f 8.50 a 9,— kanariezaad f 8.25 a 9 25 Tarwe en rogge opnieuw veel hooger verhandeld en met veel vraag door hoogere buitenlandsche berichten. Overigens zeer vast. Aan de stadswaag gewogen van 24 Ang. tot 30 Ang. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 824/8 en 78/16 vn. boter, wegende te zamen 17200 kilo: prijs f 46 a 54 60 per 40 kilo f a f per kilo. GOUDA, 30 Aug. Granen. Witte poldertarwe f 7,75 a f 8.—. roode dito f a angel dito f a jarige Zeeuwsche dito f 8.40 a 8.75, nieuwe dito aa mindere soort poldertarwe f 7.90 a 8.20 afwijkende dito f 7.— a 7.25. polderrogge f 5.25 a 5.50. Zeeuwsche dito f 6.50 a 6.75. voor dito (per 70 kilo.) f 4.50 a 4.70. wintergerst f 4.40 a 4.80, zomer dito f4.a 4 25. jarige chevalier dito f 5.75 a 6.25 nieuwe dito faHaver f 3.75 a 4.50 per heet. dito 7.a 8.— per 100 kilo. Kookerwten f a Witte boonen f a bruine boonen f a duiveboonen f a paardeuboonen f a Mais. Amerik. f 6.60 a 6.65. Odessa 6.— a 6.25 Cinquantine f 7.25 a 7.50 per 100 kilo. Hennepzaad iulandsch f 8.25. a 8.50 en buitenlandsch f 5.75 a 6.25 spelt f.a kanariezaad f 8,50 a 9.25. Kaas. aangevoerd 107 partijen handel redelijk, le qual. f 27 a 29.2e qual. 23.a 26.— zwaardere a Noordholland8che f 22 a 29. Boter met tamelyken aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 140 a 1,50; der weiboter f 1.20 a 1.30 Melkvee met tamelijken aanvoer en handel gewoon. Vette varkens met goeden aanvoer handel gewoon, van 19 tot 21 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 18 tot 19 c. per half kilo. Magere biggen met overgrooten aanvoer, handel vlug, f 0,75 a 1.20 per week. Vette schapen met goeden aanvoer, handel vlug. f 20 a 28. Nuchtere lammeren met ta melijken aanvoer, handel vlug, f 11.a 18. Graskalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, van f20 a 35. LONDEN30 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 1000, Schapen en Lammeren 5000, Kalveren 70, Zwijnen 50, Prijzen: Beste Runderen 2/4 a 5/-, Schapen en Lammeren 3/4 a 6/--, Kalveren 3,8 a 5/-, Zwijnen 2/4 a 4/4. SCHIEDAM, 31 Aug. Moutwijn per Ned. vat a f 9,50 Jenever 115 Amaterd. proef f 16,25. Spoeling f 0 40 Commissie f 0,60. LEIDEN, 31 Ang. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 4 paarden f22 a 31; 84 stieren f 50 a f 255; ossen fa 114 melkkoeien 90 s 240 kalveren dito f a 75 vare dito I 86 a 187, 110 vette dito 120 258; 14 graskalveren 18 a 40, 64 vette f 34 a 70 50 a 70; 16 nuchtere dito f 7,a 18,— 1080 vette schapen f 17 a 32, 850 weide dito ylO a 23, 440 lamm. f 7 a 14, 62 magere varkens 14 a 26. 416 biggen f 4,25 a 10. Leiden, 31 Aug. Kaas. Heden aangevoerd 42 partijen Goudache/20.a 28.Derby f aEdammer 2de soort a per 50 kilo en Leidsche 45.a 48 per 150 kilo. ALKMAAR, 31 Aug. Aangevoerd 550 stapels kaas kleine hooi f 30,commissie dito f 28.middelbare f 28.50. ALKMAAB, 31 Aug. Aangev. 1600 H. L. Granen. Men besteedde voor tarwe 6.25 a 7,75, rogge 6,25 a 6,50 gerst 3,6275 a 5, dito chev. J 4,50 a 5,75 haver 3.25 a f 3,75 paardeuboonen f a bruine dito J a f duiven dito f kanariezaad f a rood mosterdzaad f 14 a 16,50. geel dito f karwijzaad (oud) f a (nieuw) 11,75 a 12,37'/j. blauw maanzaad ƒ11,groene erwten 9,agrauwe dito a vale dito f 8,75 a Witte f 7 25 k 8,—. HOORN, 30 Ang. Ter waag gewogen 318 stapels kaas wegende 95,443 kilo; boogste prijs per 60 kilo/ 33,50 voor kleine, 28,— voor commissie, middelbare. Amsterdam, 31 Augustus 1888. Prijzen tier onderstaande effecteiiganuloer. pCt. do koers> Nederland. ('ortif. Work. Sokitld. 2l 7715/ig 90»/4 313 lOOVs 101'/, 93 93 66Vi. 67Vi« 64'/, 102'/. 85"/. 100'/,, i Hongarije. Old, Leouing 18675 Goiidlceuing Italië. Obl. Pauscl. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland. k(j Hope Comp. Oude Kussen 5 Spanje Turkije Egypte. Obl. Nio. Spw. 1867/6» 1877 Aunt. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871 76 1876 binnenl. (Perpetueele) Obl A Ig. Sobuld 1866 Serie D 1869 C Obl. Leeuing 1876. N.-Amerik». Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Obligatien4' Leeuing 1870.6 1872. 6 Annd. Nationale Bank. diyid Hol). IJz. Spw. Annd. M. tot Ezpl. St. Spw. Annd. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4 Columbia. Peru. Oostenrijk. Nederland Italië. Rusland Huuieule Amerika 1876. Zuid-ltal. Speer». Obl Gr. pw. Maatecli. Aand.. Ballis'ho Spw. Aand.. Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand Kurak (.'hark. Obl. 1000. Morschanek Syeran Aand. Riaschk Wiasma Aaudeelen Spw. Chicago N. W. (lert. Aaud.. N York Lake Erie W. S. Aaud Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Teiat Obl. Carl.. PttJEMlE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. Rotterdam g Gemeente Crediet blad Antwerpen 1887 I 1854 1860 1864 1864. 1866. Beigie Oostenrijk Rusland Staats Geldkoers pro ongatie 2, 2'/, pol. 49 Vs 65 H7a H7s 847, 1047, 124'/, 31'/, 14 Vis 137, 119 145 123 78'/j 136 93 12'/, 60'/, 117 577s £3'/, 98'/, 287, 28?/, 142 27Vs 123'/, 94 111 104.7a 1023/, 89'/, 108 112'/, 137 158 147'/, 30 Aug. 1888. EN F. J. M. SMULDERS, Den Haag Kralingen Zij betuigen tevens, ook namens wedersijd;clie b trekkingen, hun Wi Igemeendeu dank voor de vele en hartelijke bewijzen van belang stelling, bij hun huw lijk onder vonden. Bevallen van een ZOON, M. C. KUINDERS-Van Munster. Groningen, 28 Aug. 1888. tfoor de vele bewijzen van deel- neming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Doch ter, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. F. Van LEEUWEN. J. Van LKEUWEN- Boonekamp. Stompwijk, 30 Aug. 1888. De Heer en Mevrouw A. WILLEMSE-Kervel betuigen hiermede hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling en deelneming, onder vonden bij de geboorte van hunnen Zoon. Haarlem, 30 Aug. 1888. aan de Dames van de M iria Elisa- bet h-Vereeniging te Haarlem, en aan de Dames van de Vereeniging van het Allerh. Sac arm nt, tot steun van behoeftige kerken te Amsterdam, 's Gravenhageen Rot terdam, zoomede aan de tcble weldoeners te Haarlem, Overveen, Heemstede enz., voor de vele en kostbare geschenken, ten behoeve der Kapel in het ST. NICOLAAS- GESTICHT. De Overste Br. AMBROSIUS. Haarlem, 1 Sept. 1888. biedt zich aan als HUISHOUD STER, ook niet ongenegen in een WINKELZAAK behulpzaam te zijn. Voorzien vau goede getuig schriften. Brieven franco, onder letter S., aan het Bureau van dit blad. mm tegen 15 September: een KOEK- en BANKETBAKKERS- BEDIENDE, bekend met St. Nico'aas snijden, R. K. en van goede getuigschriften voorzien. Brieven franco, letter M., aan het Advertentiebureau van J MEEUS- SEN Zn., deu Haag. Gevraagd te Kraliigen, tegen een November a. s., eene be kwame R. K. brieven in te zenden aan Mevrouw JOZ. F. VAN DE GRIEN DT- Van Meeuwen, Villa Regina Maris" le Scheveningen. Om dadelijk in dienst te treden verlangt men een Tweeden R. K. Adres, letters H. N., Hulp kantoor Ouderkerk a/d Amstel. Eene Juffrouw, m 1, R. K. zoekt plaatsing als of ASSISTENTIE in de HUISH., 8 jaar in d zelfde betrekking ge weest en van beste referentiën voorzien. Brieven franco, letter M., Adv.-Bur. A. HACK, We&teii de 26a, Den haag. gevraagd (1 Sept.) voor Sociëteit, oud 17 a 18 jaar, R. K., m. K., Inw., Bew. en Sal. Franco brieven, J. HULSMANN,' Gouda. Er biedt zich aan tegen No vember, e. k., wegens sterfgeval, eene R. K. 9 ir. een stil gezin als MEID ALLEEN of aan eene pastorie voor tweede meid. Brit ven trunco, letter B., aan het bureau van dit (Blad. te KOOP, van 't kleinste soort, met Toebehooren, voor ƒ250, voor een half jaar nieuw geweest; fa brikaat Schoenmaker, Zwolle. Te bevragen bij B. L A N D A A L, Apeldoorn. eene welbek I mteKRUIDENIERS- ZAAK, in de Jordaan, welke een ruim burgerbestaan verzekert. Koopsom me! inbegrip van netten Inventaris /"i500. Huur van het Huis f 4. p. w. Zonder tusschen- personen. Brieven franco, ouder letter X., ter Boekdrukkerij van Wed. J. TAK ZOON, Spuistraat 195, Amsterdam. is zeker eene behoefte voor elk huisgezin; die hieraan op eene ge makkelijke wijze wil geraken, ver- voege zieh aan onderstaand adres, alwaar in ruime sorteering voor handen zijn, prima qualiteit KLOKKEN, WEKKERS, RE GULATEURS ENZ., tegen eene wekelijksche huur vanaf 10 Cent en hooger. De huur geldt voor afbetaling, directe aflevering bij de eerste betaling. Th. J. SCHOÈMAKER, Klein Heiligland 37. Reparatie-Inrichting. ten VRACHTWAGEN op veereit, zoo goed als nieuw, draagvermo gen 3000 Kilo; alsmtde een kleine lichte VRACHTBRIK, ook een ijzeren Inrijhek met pilasters en hardsteenen, hoog 1.50, inrijwijdte 2 M. Te zien of te bevragen met franco brieven, bij W. J. SAN DERS, te Breukelen. TE KOOP eene solide, in wer king zijndeSTOOMMAALÜERIJ, 3 p. Steenen. Adres, letter V., aan D. MIJS, Tiel. eene prachtige EZELIN, nog 6 weken te dragen. Te bevragen bij W. VAN BRUMMELEN, te Hoevelaken op „Klaarwater". Universal diepploegtn, Stoppel- ploegen met 2 en 3 scharen. Goedkoopste prijzen. Warmoesstraat 10, AMSTERDAM. Bij de Uitgevers te HAARLEM, IS verschenen door L. A. LAUREY. Prijs 25 Cents. verzameld door ANTON. Prijs 30 Cents. CHEMISCHE WASCHINRIOH- TING. STOOMVEKVERIJ. 1*1 JULIUS WULFF Comp. HAARLEM. Specialiteit lot het verven van Ameublementstoffeu. Uitstoomen van alle Kle dingstukken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3