MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. De roem eu het geluk der boozeu is vau korten duur. Matigheid bij onze vermaken is de beste waarborg voor onze gezondheid. Deugden zjjn verkieslijker boven wetenschappen en geldbezit. Vooral door een goed voorbeeld moet men de deugd aaubeveleu. De Hemel zegeut altijd degenen, die hun plicht doen, wat het hun ook kost. Vertrouwen. Eeu zon, een schild is ons de Hoer, Die gunst en eere biedt. Den goede, wandlende in Zijn licht, Onthoudt Hij 't goede niet. O Heer, der legerscharen God Welzalig honderdvoud, Die boven alles U begeert, Op U-alleen vertrouwt. Allerlei. Monoloog van een dichter. Na heb ik STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. CC.) Rechtszaken. Kunst en Letteren. pbemib-leenin gen. LONDEN, 10 Sept. Het Hui* van Af gevaardigden derVereeuigde Staten heeft bet wetsontwerp aangenomen, hetwelk deu Pre sident der Unie machtigt maatregelen van weerwraak tegen Canada te nemen. De beraadslagingen kenmerken zich door groote heftigheid tegen Engeland. Een der spre kers ontzag zich niet dat land te verge lijken met een klammen duizeudpoot onder de volkeren. Een andere verzekerde, dat Amerika de Eugelsche pantserschepen even min vreest als een geljjk aantal waschtob- ben waarin voetzoekers ziju gelegd. Naar de Standard uit Odessa verneemt, is er eene Fransch-Russische vennootschap opgericht voor het maken van een kanaal van 85 kilometer tusschen de Zwarte en de Kaspische zee. De kosten daarvan wor den geraamd op 40 millioen roebel. voor huiselijk gebruik. De eleotrioiteit voor het braden van het hoentje kostte 1,50 M. (90 centsV Maar mettertijd zal het wel goedkooper worden- In het i/W itte Huis" (de woning van den President der Yereenigde Staten) komen aoms zonderlinge geschenken. Mevrouw Cleveland ontving dezer dagen twee meloenen, elk van 60 pond, en op denzelfden dag kwamen er voor den president tw.e levende roode vossen. Behalve Paul Poucher, ou d-r e- dac'eur van le National, hebben zich nog ver scheidene andere personen in Frank.ijle, o. a. de romanschrijver Jules Lermiea eu de teekenaar Vilette, aangeboden om Dr. Gamaleila', iuen- tingen tegen de cholera te ondergaan. Het is echter nog twijfelachtig of de Russische genees heer van die aanbiedingen gebruik z.l maken, als hij eerlang te Parijs komt, om in Pasteur's laboratorium zijne proeven te nenun ten aan- schouwe van eene commissie uit de Academie van geneeskunde. De jongste Japansche dagbladen vermelden, dat het stoomschip Fuso-kan, waar van de huid gedeeltelijk was gelakt volgens eene nieuwe vinding, waarvan we onlangs melding maakten, in het droogdok te Yokaska is opge nomen. Na een proeftijd van 18 maanden bleek het resultaat zoo voldoende, dat de reeders be sloten het geheele schip te laten lakken. De saccharine, niet ten onrechte //Steenkool-suiker" genoemd, omdat ze bereid wordt uit koolteer, was onlangs bet onderwerp van een rapport aan den Prefekt van politie te Parijs, naar aanleiding van onderzoekingen der gezondheids-commissie, die herhaald saccharine had gevonden in allerlei eet- en drinkwaren. De vraag was gesteld: mag sacchar.ne be schouwd worden als onschadelijk voor de ge zondheid?" Dj steller van het rapport, de Heer Dujardin- Beauraetz, neemt de navolgende conclusiën. Siccharine kan ongestraft in vrij groote dosis ingenomen worden, zelfs enkele grammen op een dag. Langdurig gebruik evenwel van kleine hoe veelheden, per dag b. v. van 0,1 gram, doet meestal maag en ingewatidslijden ontstaan. Schrijver raadt dus aan de saccharine te rang schikken onder de voor gezondheid nadeelige stoffer. Een Belgisch toerist, de Heer Van der Eist, secretaris van den Minister van la' dnouw, heeft dezer dagen een waagstuk vol bracht, dat tot dusverre nog niemand was gelukt. Hij heeft namelijk den berg Beay Heard, bij Eastbourne (Eng. gr. Sussex) beklommen va i den kant tai het kanaal. De rots is diar bijna loodrecht en verschcideuen, die beproefden daar Daar boven te klimmeu kwameu om het leven. De tramliju tusscben Amsterdam, Broek in Waterland, Monnikendam en Edam zal waarschijnlijk deu 15en November worden ge- op'tid. I n Drente is dit jaar b ij w ij z e van proef als kunstmeststof „grasmest" uitgestrooid. De hooiopbrengst was meer dan 'A van de ge wone hooiopbrengst eu bet vee eet met meer smaak dit uagras. De grasmeet kost f7,50 per 100 kilo. Men meldt ons: Onlangs namen wij ke nis van een testament, dat iemand uit het Drentsche dorp R. had doen opmaken, die, nog niet lang geleden, is over leden alsbedelaar. De nalatenschap, welke in dat stuk weid ver meld, bedroi-g iu oonde cijfers f 15,000. Hiervan waren aan zijne pleegdochter f 13,000 eu aan ziju adsistent, die bem op zijne bedeltochten steeds trouw ter zij le stond, f 2000 gelegateerd. Bij zijn leveu had hij in de laatste jaren de ge woonte, om de vier wintermaand m iu Amster dam door te brengen, alwaar hij ziji e vaste hui zen had om wekelijks aalmoezen op te halen. Inden nacht van Zaterdag op Zo n- dag heeft het in de omstreken van Utrecht aar dig gevroren. Het is ook al September! Tegen Stuart Cumberland, den bekendeu gedachtenlezer, is een bevel tot in hechtenisneming uitgevaardigd, eu wel door de overheid van Trautenau (Bohemen). Hij wordt beschuldigd van in een zijeer scances de Oosteu- rijksche vlag te hebben bespot. Hij is echter nog niet in hechtenis genomen, omdat men zijn adres niet weet. Een vootbeeld dat navolging ver- dient! Eeiiige landbeeren in den Haarlemmer mei rpolder hebben hun pachters, met het oog op de minder gunstige tijden voor den boeren stand, vermii dering van pacht toegezegd. Onder de laatste verordeningen, in Frankrijk uitgevaardigd, is er eene, die in het bizonder het tegengaan van bedrog in den boter- handel ten doel heeft. Bij deze wet worden spe ciale personen gemachtigd om overal, waar zjj verkiezen, zich botermoust. rs te verschaffen, hetzij de boter ten verkoop is uitgestald, in pakhuizen opgeslagen of in vervoer le land of te water is begrepen. Hiertegen mag geenerlei beletsel worden ic den weg gelegd eu alle geleidbiljetteu, ont vangbewijzen, cognossemeuten en declaratiëu moe ten desgevorderd worden vertoond. Elk genomen monster wordt het ouderwerp van een proces verbaal. Zuivere boter, gemengde boter, margarine, oleo-margarine eu vel, voor comsumptie best. md, moeten worden vervoerd in gesloten verpakking, waarop de herkomst eu den aard der koopwaar dui delijk zichtbaar worden aangegeven. Iu elk geval krijgt alle boter, voor uitvoer bestemd, een vol ledig overzicht harer geschiedenis op de reis mede. Zelfbewustzijn Vader (tot zijn zoon). Als ja nu eens fliuk en vlijtig studeerde, zou er wel licht nog iets groot9 van je worden. Zoon. Maar, beste papa, zijn er dan niet standbeelden genoeg in de wereld Scherp. A. Jammer, dat men van de nieuwe opera niet meer repetities heeft gehouden. B. Waarom? A. Omdat ik gehoord heb, dat hij elke repetitie eenige gedeelten zijn geschrapt. Bij de exercitie. Luitenant. Richt n Meijer trek toch je neus terug. Kerel, dat ia eigeulijk g. eu neus, 't is waarlijk een balkon. Bloementaal. Gast. K Uner, neem deze por tie gebraden haas terug en geef me iets anders. Kellner. Is de baas niet goed mijnbeer? Gast. Hij is voortreffelijk toebereid, maar ik eet slechts //Vi-geiariaaii-hazeu." Kellner. Wat bedoelt u ilaaimee? Gast. Ik eet slecbts bazen, die zich met kool voeden, muar dcZe heeft muizen ver orberd. Een dilemma. Criticus. Betaalt de nieuwe tenor mij meer als ik hem prijs of als ik zijne stem a'scbuwlijk vind, dat zou ik wel eens gaarne willen welen. Bestrafte huichelarij. Schoonmama (aan 't station tot haar schoonzoon, die alle moeite d iet, om bij het vertrek een recht b droefd ge zicht te zeiten). Uwe droefheid brs'e Hugo, maakt mij het barte week. Gelukkig beb ik nog geeu plaatskaart genomen, laten we dus maar weer naar uw huis gaan, dan blijf ik nog een week of Zes te uwent. stof voor eene heerlijke novelle, stof voor een schoon drnina en stof voor eeu prachtig bljjspel nu outbreekt mij nog maar stof voor eene nieuwe pantalon, jas eu vest. Haarlem, 11 S:pt. Jl. Zondag-middag had in de Parochiekerk van O. L. V. van den U. Rozenkrans alhier, bet scboone eu bartverbi lf nde feest plaats der jaarlijkscke plechtige opdracht van de Mannen-Congregatie der H. Familie. Ruim vijftig uieuwe leden trilden tot dtzn heil zame eu lofwaardige Vereeniging toe. De opdracht had plaats onder eeu plechlig tof, gecelebreerd door den Zeereerwnarden Heer P. J. Thunnissen en geassisteerd door de Weleerwaarde HetreU B. J. Klekamp (DirtcLur der Hanrlemsche Cou- gregatie der H. Familie) en A. J. M. Hafkenscheid. Na de schooue eu kernachtige feestpredikatie, door deu Zeereerwaardeu Heer Thunnissen ge houden, vernieuwden de Congregauisten hunne opdracht aau hst H. Godsgezin eu ontvingeu zij, die voor de eerste maal hunne toewijding plechtig uitspraken, uit de handen van deu Zeereerw aarden Heer Thunnissen het onderscheidingsteekeu der Broederschap. Een hartelijk woord van gelukwensching werd daarna door den Zeereerw. Feestredenaar tot de nieuwe leden gericht waarna de pbchtigheid met den Z gen van het Allerheiligte werd besloten. Het indrukwekkende fe.st w.rd door een over groot aantal geloovigeu bijgewoond. Moge bet loffelijk voorbeeld der nLuwe leden nog door zeer velen worden gevolgd, opdat de Aartsbroederschap der H.Familie, in nog ruimeren kring, die erkeui.iug en waardeering ten deel valle, waarop zij in zoo hooge mate mag aanspraak maken. Hedeu-morgen te half zes vertrok van hier, per extra-trein, de Haarlemsche Processie naar Kevelaar. Door 864 pelgrims wordt aan deze bedevvait deelgenomen. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente zullen op Doudetdag 20 Septembor e. k. 'a namidda a te 2 uur, ten Raadhuize in het openbaar bij enkele inschrijving aanbeateder.: nde levering van brandstoffen ten dienste van de gemeente-inrichtingen"De voorwaarden van aan besteding liggen ter inzage op de gemeente secretarie, op alle werkdagen, van 10 4 uur. Door de politie alhier is in beslag ge nomen een valscbe gulden, voerende de beeltenis van Koning Willem III eu het jaartal 1859, blijkbaar bestaande uit lood. Voor de derde maal binnen eenige maanden is de bierkuisliouder Van E., wooneude iu de Van Marumstraat, door de politie btkeurd ter zake van bet verkoopen van sterken drank in het klciu zonder de daartoe vereiachte vergunning te bezitten. Twee jonge mannen, die te Roubaix werk zaam waren, zijn van daar naar hier komen loopeu en hebben daartoe zea dagen besteed. Thans gaan zij naar Duitechland om werk te zoeken. De Heer J. T. Cremer", lid der Tweede Kamer, van zijne buitenlandsche reis in Neder land teruggekeerd, moet zich naar het Zuiden begeven wegens ernstige ongesteldheid van een zijner kinderen. De drie gewonden bevinden zich voor het oogenblik vrijwel; alleen de Heer B. lijdt veel pijn. Betr.ffjude den gezondheidstoestand dezer gemeente, in de afgeloopen maand Augustus, kan het volgende worden medegedeeld: Ter ge meente-secretarie werden van de iu de wet ge noemde besmettelijke ziekt u aangegeven: 3 gevallen van febris typlioïdea, 1 geval van roodvonk, 1 geval van mazelen, 1 geval van angina diphtc- rina, teiwijl 1 lijder aan febris lypboïdea eD 1 aau angina diphtkcriua bezweek. Het totaal der over ledenen was booger dan in de laatste maanden en bedroeg met 5 levenloos aangegevenen 99. Verhouding der overltdonen tot 1000 inwoners per jaar, voor deze maand berekend, 23,6. Aan lichaamszwakte stierven 13, aan kanker 3, aan stuip m 6, aan hersenziekten 7, aan croup 2, aan kinkhoest 5, aan hartziekten 2, aan ziekten der ademhalingsorganen 29 (waarvan 14 aan keel- en longtering of bloedspuwing), aan ziekten der spijs verteringsorganen 9, aan andere oorzaken 9, a.tn onbekende oorzaken 7 personen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 37, van 15 jaren 17, van 514 jaren 3, van 1420 jaren 4, van 20 50 jaren 18, van 5065 jaren 8, van 65 80 jaren 4, boren 80 jaren 3. Ge boren zgn: 84 jongens en 85 meisjes. De Heer A. Beernink alhier, ontving dezer dagen, bij het nederleggen d r functie van Presi dent der Lied.rlafcl Zang en Vriendschap, van de werkende leden dier zatigvereenigiug een stoffe lijk blijk van dank en waardeering, bestaande in een keurigen salonspiegel. Door het oudste wer kende lid, den Heer G. Oostenbroek, werd in zeer vleiende bewoordingen deu Heer Beernink hartelijk, dank betuigd, voor de uitmuntende wijze waarop h(j die functie gedurende vijf jareu heeft vervuld. BUBG. STAND DEK GEM. HAARLEM. Bevallen: 6 Sept.: J. Van Dijk-Kreuiter, z. M. O. E. Snoek Smit, d. 7 Sept.: M. E. Duyns-Winterkamp, z. C. Antonnisse-Kluit, z. E. J. Nieuwenhuizen- Loerakker, z. 8 Sept.: C. H. Waalewijn-Van Nienwen- huizen, d. C. E. Tliolen-Bijvoet, z. M. M. Bakker- Out, J. Hoekstra-Schouten, z. E. J. Fictoor-Teyse, z. G. Homburg-De Boer, d. M. M. Waage-Van Engen, d. G. Henskes-Lasschuit, z. 9 Sept.: H. M. De Wit-Koiter, d. A. E. Poldermau-Fortgens, d. H. C. Wolleswinkel-Rieffe, z. M. G. Smorenbnrg- Van Veen, d. J. M. Calvelage-Piët, Overleden: 7. Sept.: M. G. Siteur, 6 mn. 8 Sept.: H. M. Phiiipse, B mn. H. Stienstra, 22 j. 9 Sept.: H. VerhageD, 17 dg. A. Kelderman, 16 j. E. KHypers-Balk, 76 j. L. Rustige, 1 mn. Vieren-dertigste muziek-uitvoering in den Hout (tot sluiting der avond-concerten van het zomer-seizoen) op Woensdag 12 September a. des avonds van half 8 tot 10 uur door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. MullerKapelmeester. Programma. 1. Manch, Les Eburous; Steenelruggcn. 2. Ouv. Die neis8e Dame; Boitldieu. 3 Polka mazurka, Le bouton d'or; Brifaux, 4. Liederen-potpourri; Mendels sohn. 5. Faot. Lucie di Lammermoor; Donizetti. 6 Ouv. Robin des mers; Nihoul. 7. Valse; Mon rêve; Waldteufel 8. Polka de coucert; Le reveil de la nature; Solo Piccolo; Christophe. 9. Fant. Les mousquetaires-, Var neg. Uit Rome wordt gemeld, dat de H. Vader op den laatsten Zondeg van September opnieuw in den St. Pieter eene H. Mis zal 'opdragen en wel voor de zielen in het Vagevuur, gelijk op dien dag, volgens de voorschriften van Z. H., in de geheelt? wereld zal gedaan worden. Deze H. Mis zal door twintigduizend personen worden bijge woond. Z. D. H. Mgr. C. J. M. Bottemanne, Bisschop van Haarlem, heeft den Hoogeerw. Hooggel. Heer J. De Bruyn op diens verzoek eervol ontslag verleend als Professor aan het Seminarie te Warmond. Z. H. E. H. G. hoopt zijne overige levensdagen te Warmond te blijven doorbrengen, omdat hij de zoo uitgebreide bibliotheek van het Seminarie behoeft voor het afwerken van zijne voor de pers bestemde Theologia dogmatica. Van harte wenschen wij den gachten Professor, dat het hem gege ven zij, aan zijn verdienstelijk leven, nog meer verdiensten te mogen toevoegen, door de uitgave van een werk, dat zeker even degelijk wezen zal ala zijne lessen het waren. Naar wij vernemen, is tot Kanunnik van het Kathe draal Kapittel van Breda benoemd de Hoogeerw. Heer F. Van Dijk, Plebaan der St. Barbara kerk aldaar. De plechtige wijding van Mgr. J. Lemmers tot Bisschop vsn Vancouver (Amerika) heeft den 5 Aug. jl. door Z. D. H. Mgr. Gross, geassisteerd door de Bis schoppen Jungcr en Glorieux in de kathedrale kerk van Victoria plaats gehad. Tot de vele Eerw. Heeren Geestelijken, die deze hooge plechtigheid bijwoonden, behoorde ook de Eerw. Heer J. Althof (van Haarlem), Missionaris te Juneau, die eene reis van meer dan duizend mijten heeft moeten afleggen, teneinde bij het schoone feest tegenwoordig te kunnen zijn. De eisch der Rechtbank te Amsterdam tegen de valsehe muntera is: Mevius 5 jaren gevangenisstraf voor het uitgeven, Holl 7 jaar voor het vervaardigen en in voor raad hebben en Smitehuizen 9 jaar voor vervaardigen en uitgeven en in voorraad hebben van valsehe munten. Die tijd wordt voor beide eersten verminderd met 8 maan den, die zij in voorarrest doorbrachten. Mr. Caroli be toogde de onschuld van Smitshuijzen en vroeg diens vrij spraak. Onder den titelLe centenaire du pohte Hollandais Vondel, verscheen dezer dagen te Rijsel bij den uitgever Victor Ducoulombier, de redevoering door den Zeereerw. Heer J. W. Brouwers, Pastoor te Bovenkerk, te Rijsel gehouden. In deze schoone rede wordt het karakter, de bekeering en de werken van den vorst den Nederlandsche dichters, door deu Zeereerw. Heer Brouwers op meesterlijke en hoogst welsprekende wijze geschetst. Deu dichter Vondel behande lende houdt de gewijde Spreker steeds het oog op Rome en Frankrijk en vindt dan telkens gelegenheid een hartelijk woord van troost te spreken bij de herdeuking van de rampen, die den H. Stoel en Gallië hebben getroffen. Aan het einde van zijn heerlijk betoog smeekt de redenaar in naam van het H. Hart van God redding af niet voor Rome en Frankrijk, muar voor Rome door Frankrijk, welke woorden door de vergadering met de meest geest driftige toejuichingen werden begroet. Door zijne keurige redevoering in druk te doen ver schijnen, heeft de Zeereerw. Heer Brouwers, de Vondel vereerder bij uitnemendheid, velen aan zich verplicht. Het is fe hopen, dat ook de rede door Z. Eerw. onlangs op het Eucharistisch Congres te Parijs gehouden, in het licht zal verschijnen, opdat de vele belangstellenden, die niet in de gelegenheid waren deze redevoering te hooren uitspreken althans in de mogelijkheid zullen zijn zich het genot te verschaffen haar te kunnen lezen. HAARLEM, 10 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f a rogge f5.50 a f5,10 Haver f3.12'/j a fgerst f,— duivenboonen f a,—paardenboonen f bruine hoonen f a f Gr. erwten f9.— a f6,50 Capncijnersf Oliezaad f8.75 Karwijznad f 12,af AMSTERDAM, 10 Sept. Ter veemarkt waren aangeroerd 592 mndëren, vau welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0 72. dito 2de qnal. f 0.62 dito 3de qoaliteit ƒ0.50 per kilo; melk- en kaifkoeien f130 a 230 graskalv. a 65 nuchtere kalveren 7 a 14, .chapen en lammeren a 412 vette varkens 40 a 44 e.; biggea beide per kilo. ALKMAAR,8 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen is als volgt: 35 koeien/150 a 225, 26 nuchtere kalveren /8 a 16, vette kalveren a—,273 schapen 12 sy 22 varkens f per kilo, 131 ma gere dito 13 a 17, 8 bokken J 4 a 7, paarden i lammeren f a ALKMAAR, 10 Sept. Ter veemarkt werden ver kocht 12 koeien van 180 a 210, 116 kalveren van f 35 a 36, 13 nuchtere dito van f 10 a 16, 719 schapen f 20 a 80'/,, 111 varkens a 42 a 48 e. 50 magere 12 a 16 per kilo. paardtn f a LEIDEN, 8 Sept. De prfjn der boter waa heden pel va' l»'e 9ua'. 50.a 56.—, 2de qual. 42.— a 48.Aanvoer groot en handel middelmatig. DELFT, 8 Sept. Heden werden aangevoerd 62 stapels kaas, wegende te zamen 1,9555 kilo; prijs f 20 a 25,— per 100 kilo. HOORN, 8 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: heet. tarwe f 7,25 a 9,— heet. rogge f4,25 a 5,50 heet. gerat 4 25 a 5,50 heet. haver f 3.75 a f 4,25 mosterdzaad a beet. bruine (10,75 a 13,gele J 12,25 a 14.— heet. paardeboonen (5,25 a 6.heet. erwten 8,75 a 13,— heet. groene 8,75 a 12, heet. grauwe 10,50 a 14 heet. witte J 12.25 a f 14. heet. aardappeleny3.50 s 4.—. manden appelen 2,50 a 3.—, alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor betaald prijzen waren als volgt: paarden van f 60 tot 210. veulens fa koeien van (70.— tot kal veren van y 15, tot 20, schapen van 20 tot 28 lammeren van J 7 tot 18, —varkens van 8.— a 20, zeugen 20 a 35, biggen van 4.— a 7,— ROTTERDAM, 10 Sept. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd: paarden, 141 innderen, 98 vette en gras kalveren, nuchtere kalveren, 2268 schapen of lamme ren, 547 varkens, biggen, 1 bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 60 e. 2de qusl. 55 c., 3de qual. 50 c.; kalveren 1ste qual. 85 c. 2de qual. 75 a 70 e., schapen 1ste qual. 60 c., 2de qual. 55 c., alles per kilo; varkens 1ste qnal 22 a c., 2de qnal. 21 a c., 3de qual. 20 c., licht soort 19 a 20 c. per half kilo. SCHIEDAM, 10 Sept. Moutwijn, per ned. vat f 11, Jenever(10,50,Amsterd. proeft 17,75, spoeling f 0,75 dito commissie f 0,80. Amsterdam, 10 September 1888. Prijzen der onderstaande ellectengJU0,eer. pCt. de koers. Nederland. (.'«rtif. Werk. Schuld. 2'77"/,, »r W S V 3' S Hongarije, übl. Leaning 1867 5 GoudleeningI Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)t silver (Jan.—Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Bualand. bij Hope Jt (lomp. Oude Kussau 5 Spanje Turkije. Egypte. Columbia Peru. 4 5 1' 2 4 5 6 4 4' 4 4' 6 5 divid Obl. Nie. Spw. 1867/6» 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871 78. 1876 binnenl. (Ferpetneele) obl. Atg. Schold 1866 Serie D 188» C Obl. Leeuiug 1876 nT-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 1877 Obligatien Leeuiug 1870. 187» Oostenrijk. Aand. Natioualo Bauk. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Asud. Oeut. Spw. gestemp. Obl ludische Spw. Aand s Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wesel Obl. 187Ï. Euid-Ilal. Spoorn. Obl.. Gr. pw. Maatseb. Aand Baltis-be Spw. Aaud.. Jelex Griasi Obl5 Kiew Brest Asndt Kursk Chark. Obl. ƒ1000, t Morschansk Sysrau Aand.. 5 Riasehk Wiasma 5 Bumeulo Aandeelen Spwdi Amerika Chie.go N. W. Gert. Aaud.. N Tork Lake Erie W. 8. Aand. Illinois Gert. Aaud Miss Kanaas Texas Obl. Cer».. 7 Nederland. Loten Amsterdam /100. Rotterdam t Gemeente Grediet Belglo Stad Antwerpen 1887 Oostenrijk. Stietel 1854 1860 1864 Huilend s l88* 1886 91'/, 101'/i 100 93'/, 93 66»/, 67'/, 84'/, 102'/, 86'/, XO0'/« Italië. Hueleud 50 67'/, 157/,, 157/,, 85 104'/, 124'/, 31»/, 15'/, 14 121'/, 147 120'/, 78'/, 136'/, 92 11 Vs 60»/, 117 58 £3'/, 100 287/, 28»/, 142'/, 28»/, 123'/, 94 111'/, 104 103»/, 89'/, 1087/, 114 139'/, 160'/, W6'/, Geldkoers prolongstie 3, 3'/, pet. LAATSTE BERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3