MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten. Boston naar Liverpool, in de anlere de treinen Voor geest en hart. Eenzijdigheid is de moeder der onver draagzaamheid; liefdeloosheid is hare doch ter, hare booze dochter. Bij het hartstochtelijk hunkeren naar eereteekeuen, gaat de eer zelve dikwerf verloren. Er ziju menschen, die men dagelijks ziet, doch die men nooit leert kennen, omdat zij zich nimmer in hunne ware ge daante vertoonen. Miudermau is veelal ontevreden over hetgeen meerderman doet. Hadden wij zelveu geen gebreken, wjj zouden de fouten van anderen niet zoo ijverig zoeken. Ter behartiging. Het hart van den meusch heeft het meest behoefte aan liefde, het oog aau schoonheid en de geest aan waarheid. Zoo ver nu de geest verheven staat boven hart en oogen, zoo hoog staat ook de waarheid boven liefde en schoonheid. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Nijverheid en Technische Kunsten. Nederlandsche St. Gregorius-Vereeniging. De gewezen Maarschalk Bazaine is den 23en dezer evea roer middernacht, te Madrid overleden. Hij ieed aan eene hartkwaal, die in 1885 door een val van het paard verer gerd was. Hij was den 13ea Februari 1811 te Versailles geboren, trad op zijn twintigste jaar bij het Vreemdenlegioen in dienst als soldaat, en werd reeds na vier jaren tot officier bevorderd. Tijdens den Krim-oorlog was hij brigade- en Werd hij divisie-generaal. In den slag bij Sol- ferino onderscheidde hij zich weder, en bij de expeditie naar Mexico volgde hij generaal Foray als opperbevelhebber op. In Frankrijk terugge keerd, ontving hij in 1861 den maarschalkstaf. Den lOen December 1873 werd hem die bij vonnis van den krijgsraad, op grond van zijn gedrag als opperbevelhebber van het leger in Metz in 1870, weder ontnomen en hij ter dood veroordeeld. De straf werd in 20-jarige gevan genisstraf veranderd, te ondergaau in het fort St. Marguerite tegenover Cannes. Van daar redde hij zich door eene stoutmoedige vlucht, en sedert dien tijd leefde hij vergeten in Spanje. Verleden jaar werd nog door eene half waan zinnige een moordaanslag op hem gepleegd. Uit Pesth w o r d t g e s e i n d, d a t d e nieuwe koninklijke schouwburg, die vier millioen florijnen gekost heelt, geheel is afgebrand. De Dnitsche Keizer wordt, ter voorkoming van onjuiste wedergave zijner toe spraken, steeds op zijne reizen vergezeld door een stenograaf. Wel een bewijs, hoe hoog de ste nographic in Duitschland en bij den Keizer staat aangeschreven. Zoover zijn we hier te lande nog li-t, maar nu er meer dan vroeger gelegenheid is lot onderwijs in deze nuttige kunst, kan het misschien nog zoover komen. D; post van zulk een stenograaf heeft echter de schaduwzijde, dat, wanneer Z. M. den mond voorbijgepraat heeft, de schuld gegeven wordt aan den verslaggever, die dan zjjne woorden niet juist moet opgeteekend hebben. Prof. Max Rosenfeld, van de hoo- gere burgersohool te Teschen, heeft het middel gevonden, om uitstioomend lichtgas van zelf te doen branden. Hjj laat het gas stroomen over eene op eiken gasbrander gemakkelijk aH« te brengen massa. Op die wijze kuune.i alle vlammen in een lokaal, zoo vaak de hoofdkraan aau den gasmet r geopend of geslotsn wordt, ontstoken of ui'g :bluscht worden. Voor Duitschland heb ben de Heeren Siemens en Halske de uitvinding aai g-kooht. De Admiraal Sir W. Hunt Grabbe heeft kortelings zeer belangwekkende proeven ge nomen om signalen door terugkaatsing tegen de wolken op groote atstanden te doen waarnemen. De proeven werden genomen aau de Kaap de Goede Hoop. De lichtbundel van eene lamp, ter sterkte van 100,000 kaarsen, werd volgens heliograpbiscbe regelen gelicht en aangewend tegen de wolken, waardoor teekens werden verkregen, die te Kaap stad werden begrepen. Bij ai dere proeven bevonden zich de waarne mers op een schip, dat zich op 50 mijlen in zee verwijderde; ook toen was da uitslag uil- stekend te noemen. Wij vernemen het volgende uit Califoruië van een ooggetuige E ui man, die lijdende was aan eene keelziekte, werd giopareerd en in de wonde werd een canule ingebracht, 's Mans gezondheid scheen na de ope ratie zeer goed en als echt Yankee was hij er op bedacht zooveel mogelijk voordeel te trekken uit zijn rxccptioneelen toestand. Hij sluit zich aan bij ten café chantant-gezelschap welks di recteur zeer ingenomen was met ziju nieuw sujet. Met groote letters werd op bontgekleurde affiches het nieuwste wereldwonder aangekondigdde man met twee monden. H;t publiek, als overal verbot op nieuwe zon derlingheden, kwam in grooten getale in den schouwburg, om den tweemondige te zien. De man verscheen; om de opening, waarin de canule zat, had hij zich een mond geschilderd; hijstak daar ecu cigarette in en rookte die op, terwijl hij met zg» bovensten mond zoug en floot. Toen de cigarette op was, sprak hij, om de illusie te versterken, met den vinger op de ca nule. De stem klonk zacht en onduidelijk; ver wijderde hij den vinger, dan werd het geluid voller en helderder. Biunensmond gesproken klan ken schenen uit den ondersten mond te komen; de man at, dronk en rookte tegelijk met zijne beide monden en het publiek begreep er niets van en wa9 verrukt en opgetogen over het tweemondige wondermeusch. Met open mond gaapte het den man aan en leverde daardoor opnieuw het bewijs voor de waarheid van 't spreek woord Mundus vult decipi Te Par ij s is eene compagnie cen trale dis cafés restaurants opgericht, waarvan het doel is aan het publiek onvervalschte levens middelen Ie versohaffen. Een blik in de toekomst. Jules Verne heelt thai s eene schets gemaakt, waarin hij een blik slaat in het toekomstig verkeer. Verne's studie bepaalt zich bier tot bet, onlangs door een Amorikaar.scben ingenieur, Kolonel Pierce, uitgewerkt plan: „Amerika met Europa te ver binden i oor eon op den bodem van den Atlan- tischen Oceaan aan te leggen pneumatiscben spoorwtg// Verne vertelt, dat hij bij het lezen vau deze brochure in slaap viel en in zijne ver beelding was hij naar Amerika gedragen, waar hij door den Directeur der reeds in werking zijnde „Pneumatische Railway" aau het station Boston Liverpool werd ontvangen. Hier ver nam hij het volgende: De rails van den onder- Zeeschen spoorweg looped door een buis van ge wone tunnelhoogte en breedte. Twee dergelijke buiz n verbidden Amerika en Europa. Iu den een koker loopen de treinen van in tegenovergestelde richting. Da lucht in de tunnels noodig, wordt daarin door groote blaas balgen gebracht. De snelheid, waarmede de treinen loopen, is 1800 K. M. per uur, zoodat men in 2 uur 40 min. van Boston naar Liverpool kan komen. Daar het tijdverschil tusschen Li verpool en Boston 4 uur 14 min. is, zal eon trein, om 9 uur 's morgeus van Boston gaande, 3 uur 54 min. te Liverpool komen. Een Amerikaan ach blad biedt zijn lezers als premie voor een halfjsarlijksoh abonnem'ut een luipaard aan. //H;t i. waar", merkt bet blad op aan bet slot van zijne uit— noodiging, tot het nemen van eea abonnement, „dat een luipaard en vooral eea levende, niet ieders zaak is. Maar de gelukkige winners heb ben ook het recht, om het dier te verruilen tegen eene kruissuarige pianio, een abonnement voor een half jaar in het Apollo theater, vijftig plnmpuddings of een tweewieler „met muziek." In Zweden wordt eene nieuwe methode voor het maken van fijn glas aange wend. Het fijnste, meest doorschijnende glas werd tot nu toe uit zes bestanddeelen samenge steld; nu smelt men er echter veertien samen, waaronder phosphor en boor, welke beide stof fen tot nu toe nog niet gebezigd werden bij htt fabriceeren van glas. Het nieuwe glas is zeer doorschijnend, zeer hard en laat zich bi zonder schoon polijsten. De uit dat g as ver vaardigde lenzen vertoonen geen spectraallijnen aau haren rand. Het vergrootingsvermogen van de gebruikelijke mikroskoop-lenzen strekt zich uit tot ten hoogste 1/400,000 gedeelte van een duim, terwijl lenzen van het nieuwe glas daarentegen mogelijk maken het ouderscheiden van 1/204,700,000ste van een duim. Van welke groote gevolgen voor de wetenschap de algemeene toepassing van deze nieuwe uitvinding zal wor den, laat zich gevoelen. Onlangs zijn op de Engelsche kusten proeven genomen betreffende de toepas sing van electrisch licht bij nachtelijke visscbe- rijen. Twee netten werden neergelaten op de diepte van drie vaam; bet eene net was voorzien van eene gloeilamp, systeem Edison Swan, terwijl htt andere niet was verlicht. Het eerste werd opg<- haald vol visch, het tweede ledig. Gelijke uitkom sten werden op zes vaam dLpte verkrtgen. Onderdanig! De Württ. Landes Zeitung bevat eene beschrijving vau een feest tot inwij ding van een nieuwen toren, hetwelk werd bij gewoond door de Hertogin Mathilde van Würtem - berg. Het behaagde deze, den toren met haar gevolg te bestijgen, van welks t ip men een verrukkelijk uitzicht geniet iu het Wurtembergsclie land. ulhre Königliche Iloheit die Frau Herzogin", zegt bet blad, „geruhten dem reisenden Land- schaftsbilde hochderen vollste Befriedigung aus- zudriiaken." Afgewend. De schoolopziener inspecteert de school van een ouden onderwijzer, dien hij niet zeer geutgeu is omdat da paedagoog nog vol gens de oude methode onderwijst. Toeu de on derwijzer met de leerlingen eene som behandelde, welke hij zelf op het bord uitrekent, gelukt het deu schoolopziener hem door allerlei vragen iu de war te maken, zoodat de ouderwijzer zich Verrekent. Toen klopte de schoolopziener den ouden meester grijnzend op deu schouder eu zeide: „Nu staat de os voor den berg." „Maar, mijnheer de schoolopziener," antwoordde de paedagoog zeer kalm doch ernstig: „ik beu toch geen berg." Niet te verwonderen. Letterkundige. Die Ganzepen is toch een overspannen meuscb. Al- lijd beeft bij hoogvliegende plannen. Andere letterkundige. G en wonder, de kerel woont op de vijfde verdieping. Bescheiden. Mevrouw (binnenkomende terwijl de dienstmaagd eene zeer dikke boterham aan den kleinen Kaïel geeft). Maar, Betje, wie snijdt nu voor een kind zoo'n buitengewoon dikke bo terham? Kareltje. Och, Mamaatje, voor mij is ze nog dun genoeg. Kinderlijke oprechtheid. „Mama vraagt of u hedeu-avond een kop thee komt drinken?// Z-'gt een klein meisje tot eene dame. „Eu heeft uwe Mama niet gezegd, hoe laat zij mij ver wacht?" //Neer, zij zeide, dat zij u invi teerde, omdat zij er niet buiten kou eu dan was zij van den last af, anders heeft Mama niets gezegd." De oorzaak. Conducteur van den tramwagen (tot een heer, die instapt, doch den wagen oogen- blikkelijk verlaat). Waarom stapt u nu reeds uit; er zijn binnen nog twee plaatsen. Heer. Dat zie ik, maar recht' in den hoek zit mijn kl ermak r. Een gewichtig man. Winkelier. Gij zijt zetr duur. De vroegere reiziger vau uwe firma was veel goedkooper. Reiziger. Mijn patroon heeft zich geassocieerd eu nu moet ik voor twee chefs den kost verdienen. Gerustgesteld. Gastvrouw. Lieve hemel! wat zie ik, wij zitten met ons dertienen aan tafel! Een der gasten. Stel u gerust, Mevrouw, ik eet voor twee. Haarlem, 27 Sept. In de gisteren gehouden zitting van den Gemeenteraad werd aan den Heer Mr. H. Enschede' op zijn verzoek eervol ontslag verleend als tijdelijk Wethouder. De Heer Kist zal, volgens eene mededeeling van den Voorzitter, weldra zijne functie als Wethouder weder aan vaarden. Aan den Heer J. H. Krelage eu Mevrouw de wed. Bunge werd vergunning verleend om open grond te tiebouwen aan den Kleinen Houl- wtg, eveuzoo aan de Scbouwtjeslaan en de Bi- rendsestraat. Het voorstel van B. en W. omtreut de projectstraat benoorden den Ztjlweg werd goed gekeurd. Het voorstel omtrent de inrichting der ge- meente-politie vond algemeene goedkeuring. De kosten zullen f 5000 per jaar bedragen. Volgens de nieuwe regeliug zullen er 6 agenten 3a klasse meer benoemd worden en bet aantal agenten le klasse met 4 worden verminderd. In plaats daarvau zullen benoemd worden vier adjunct inspecteurs met een salaris van f 800 en vrije bovenkleediug. Hierna kwamen aan de orde de voorstellen omtrent de overbrugging van den spoorweg. Ingekomen waren te dezer zake 3 verschillende adressen, éau van de Vereeniging van Iudustri- eelen, éeu van den Heer Andre de la Porte en éan, onderteekend door 105 ingezetenen, alle tot strekking hebbende weder terug te komen op het oude plan en de onderhandelingen met de Hollsndseheu IJzeren Spoorweg-Maatschappij te hervatten. De Rmd ging in gesloteu verga lering over. Na de heropening werd de behandeling van dit punt uitgesteld tot eene volgende vergaderiug. In zake de quaestie met deu H^er Peltenburg over de vraag aan wieu grond toekoipt aau de de Schalkwigkerpoort, had de speciaal benoemde commissie beslist, dat deze bet eigendom van de stad was. Bisloten werd nu de onderhande lingen met den Heer P. af te breken, tenzij deze zich bereid mocht verklaren alsnog binnen 14 dagen de vroeger hem gedane voorstellen aan te nemen. De overige punten der agenda werden voor kennisgeving aangenomen, behalve bet rapport der oommissie van financiën over de begrooting voor 1889 vau het Burgerlijk Atmbesluur, welk punt werd uitgesteld. Da officier van justitie alhier veizoekt ten spoedigste te worden bekend gomaakt met den unam van den winktlier of winkelierster te Haar lem, die in den laten avond vau den twaalfden S-ptember jongstleden aan een manspersoon van 41jarigen leoftijd vier kan petroleum, tegen 36 cents heeft verkocht, welke petroleum, na iu eene door dien man med gebrachte groote osse- blaas te zijn overgestort, daarin door hem werd medegenomen. Bedoelde winkelier wordt beleefd verzocht zich ten spoedigste aan het parket van vooruoemden officier te Haarlem aan te melden. Jl, Dinsdag-morgen liid een wagenmakets- kuecht, genaamd Marchand, arbeidende in de weikplaaatsen van de Uoil. lJz-ren Spoorweg- Maatschappij alhier, het ongeluk met eene schaaf machine in aanraking te komen, tengevolge waarvan zjjne linkerhand zoodanig werd verwond dat de geneeskundigen tot het afzetten vr.n vier vingers moesten besluiten. GiBtcren-roormiddag is in een perceel, No. 11, aan de Schoteretraat, een begin van brand ontstaan in een ledikant, staande op een zolder, waarop ook hooi was geborgen, en zulks t nge- volge van het aansteken van lucifers door een kltiuen jongen. De buren hebben nog intijds bet gevaar voor uitbreiding bedwongen. Bij de op 17 dezer gehouden aanbesteding voor du levering van verduurzaamde levensmid delen voor htt leger, ten behoeve van da lste militaire afdeeling, ia die levering door den Mi nister van Oorlog opgedragen aan de Haarlemsche Maatschappij tot Verduurzaming van Levensmid- dolen, dirtcteur de Heer Joh. De Breuk, alhier. Met ingang vau 1 Oct. a. s. ia benoemd tot Assistent ten postkantore alhier, de Heer Th. J. F. Corstens, thans als zoodanig werk zaam bij het Hoofdbestuur der Posterijen te 's Gravenhage. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 26 Sept. J. 3. Van Dijk en G. Kuiper». j_ Enwen en L. De Neeling. G. Barnliooru en H. Slotenmaker. B- Haodgraaf en A. M. Fust. Getrouwd: 26 Sept.: A. Vau Marlen en J. M. A. Smits. A. Appelboom en H. Veenstra. G. Van Ooy en M. A. Moet. Bevallen: 23 Sept.; E. M. Soelaart-Sluurman, d. D. Van Kaay-Veerman, d. 24 Sept. C. Elfering-Dam, z a. H. Voordenhaak-Vooys, d. J. vau Bruggen- Kors, z, 24 Sept.: A. Keysper-Constant, d. (levenloos'. C. J. De Boer-Van Mecgersen, z. 25 Sept. M. G. Schous-Dames, d. M. E. Van Merkestein-Van der Heyde. Overleden: 23 Sept.: A. M. H. Surendonk, 7 m, M. Bassi, 48 j. T. Spijkman, 69 j. H. De Vries. 1 m. 24 Sept.: VV. Xlingers, 28 j. VV. Terstal, 2 j. J. Anderson, 73 j. 25 Sept.: A. Loddc, 58 j. 3. C. Ilarken-Pitton, 69 j. 26 Sept.: B. G. Scheeling 20 d. De Hoogeerw. Heer J. M. IJzermans, Proost van het Kathedraal Kapittel van Haarlein en rustend Pastoor te Vlaardingen, is benoemd tot Hnisprelaat van Z. H. den Paus. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. 31. Boitemanne, heeft benoemd tot Kapelaan der Parochie van den H. Jozef te 's Gravenhage, den Weleerw. Heer G. Boysman; tot Kapelaan der Parochie vau den H. Jozef te "Delftshaven, den Weleerw. Heer C. J. Bouman; tot Kapelaan te Nibbixwoude, den Weleerw. Heer B. J. Schrandt, 15 Aug. 11. Priester gewijd; tot Kapelaan te Maasland, den Weleerw. Heer C. W. Kortckaas, 15 Aug. 11. Priester gewijd; tot Kapelaan der Parochie vau deu H. Franciscus vau Sales te Haarlemmermeer, den Wel eerw. Heer J. S. Van Buchem, die Kapelaan was te Hem en Venhuizen. Z. D. H. Mgr. A. Godschalk, Bisschop van 's- Hertogenbosch, heeft tot de Geestelijkheid eD de geloo- vigen van ziju Bisdom een herderlijk schrijven gericht naar aanleiding van de door Z. H. den Paus uitgeschre ven algemeene intentie voor de geloovige zielen op Zondag 30 September a. s. In de Bheinische Courier wordt met groote ingeno menheid er op gewezen, dat het graven van het Noord- Oostzeekauoal aan eene Nederlandsche firma is opgedra gen, omdat zij het werk voor 12 millioen mark heeft aangenomen, bij eene ambtelijke begrooting van. 15 millioen. Gisteren had te Amsterdam de zevende Algemeene Vergadering plaats van de Nederlandsche St. Gregorius- Vereeniging ter bevordering van kerkelijke muziek. Een aanzienlijk getal Eerw. Heeren Geestelijken, Bestuurders en leden van Afdeelingen en belangstellenden waren op gekomen om de plechtigheden hij te wonen en de uit voering van de verschillende prachtige en hartverheffende Gregoriaansche en meerstemmige gezangen te genieten. Te 10 uur namen de plechtigheden een aanvang met eene solemneele Hoogmis in de kerk der EE. PP. Re demptoristen. Het Zangkoor dier kerk bracht, onder leiding van den Zeereerw. Pater J. Bogaerts de Mis Papae Marcelli van Palestrina ten gehoore, benevens de onder scheiden liturgische gezangen behoorende bij de votief-mis van het feest des Allerh. Verlossers. De predikatie werd gehouden door den Zeereerw. Pater K. Wulfingh. Te 1 uur werd de vergadering gehouden in Maison Stroucken, alwaar de aanwezigen door den Zeereerw. Heer 31. J. A. Lans welkom werden geheeten en waar Z.Eerw. het jaarlijksch verslag gaf, waaruit bleek, dat de St. Gre gorius Ver. zich in een voortdurend gunstigen toestand bevindt. De Vereeniging telt thans reeds 127 afdeelingen met ongeveer 2300 leden. Nadat de Zeereerw. Heer Lans het verslag had uitgebracht, gaf ZEerw. in eene keurige toespraak ouderscheiden nuttige wenken en wekte hij de aan- wezigeD op om voortdurend alle krachten in te spannen, ten einde de ware kerkmuziek meer en meer tot haar recht te doen komen. De Zeereerwaaide Zeergel. Heer L. Be Sonnaville en de Weleerw. Heer P. Wouterlood gaven ieder eene schoone redevoering ten beste. Professor Be Sonnaville had tot onderwerp gekozen: 's Heeren geliefkoosde kerkmuziek, terwijl de Weleerw. Heer Wouterlood het thema Eene oude waarheiddoor voorbeelden opgehelderd ontwikkelde. Ook deze schoone redevoeringen werden, even als die vau den Zeereerw. Heer Lansmet de grootste aandacht door de aanwezigen gevolgd en de Eerw. Sprekers met davereude toejuichingen begroet. Zulks was eveneens het geval bij de onlerrichtende repetitie, welke door den Zeereerw. Pater Bogaerts op voortreffelijke en hoogst leerzame wijze werd geleid. Te half 6 werd in de O. L. V. kerk eene uitvoering gegeven door het Zangkoor dier kerk, ouder directie van den Heer J. G. Va?i Balen en werden de plechtigheden met den zegen van het Allerheiligste Sacrament gesloten. Des avonds had er eene gezellige bijeenkomst plaats in Maison Strouckendie door vele leden en belangstellenden werd bezocht. De uitvoeringen der beide Zangkoren mogeu voortreffe lijk worden genoemd. De verschillende Gregoriaansche en meerstemmige zangnummers werden met de meest moge lijke zuiverheid, met minutieuze inachtneming van rhytmus en nuanceering gezongen. Bevoegde beoordeelaars en kenners spreken hunne goedkeuring uit over al hetgeen op het gebied der gewijde kerkmuziek werd ten gehoore gebracht. Dauk en lof komen ook ditmaal in ruime mate toe niet alleen aan de Heeren Directeuren der beide uitvoerende Zangkoren, aan de zangers en zangertjes, die met innige toewijding huune talenten wijden aan 's Heeren gelief- koosden kerkzang, maar ook aan het ijverige Bestuur der St. Gregorius -Ver., 't welk het schoone feest heeft georgani seerd en geleid. Ongetwijfeld mag van deze Alg. Vergadering worden getuigd, dat zij veel, zeer veel, heeft bijgebracht tot verheffing van den waren, van den heerlijk schoonen liturgischen kerkzang. HAARLEM, 26 Sept. Aau de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopeu en pryzen als volgt: koeien 22, verkocht 18 voor 1 140 a 200, 2 stier verk. 2 voor f50 a 60, vaarzen, verkocht voor f pinken 2 verkocht 2 voor f70 a f 50 graskalv. verk. voor fa nuchtere kalveren 16, verk. 16 voor f 7 a 12, schapen, 94 verk. 82 voor f 14 a 23 Lammeren verk. f —af—. Varkens verk. c. per 5 ons. Biggen verk. fa Paarden 13 verk. 3 f 40 a (400. Veulens verkocht f af Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 86 stapels kaas, 10806 stuks, wegende 21746 kilo, hoog ste prijs f 27,— middelbare prijs f per 50 kilo AMSTERDAM, 26 Sept. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen, 166 vette kalveren, lste qual. 78,— 2de qual. 0,60 per kilo, 16 graskalf/a 21 nuchtere kalveren,/ 6 a 14, 2 schapen en lammeren f 248 vette varkens 40 a 44 c. per kilo. PURMEREND, 25 Sept. Kaasaangevoerd 389 stapels prijs der kleine kaas f30.— middelbare 25,50. ROTTERDAM, 25 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 15 paarden, 2037 Hinderen, 381 vette en gras- kalveren, 9 nuchtere kalveren, [35 schapen of lamme ren, varkens, 155 biggen, 2 bokken. De prijzen van liet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Ruudereu lste qualiteit 67 o. 2de qual. 62 c., 3de qual. o4 c.; kalveren l»te qual. 85 c. 2de qual. 80 a 75 c., schapen lste qual. 60 c., 2de qual. 50 c., alles per kilo; varkens lste qual. a c., 2de qual. a c., 3de qual. c., licht soort a c. per half kilo; melkkoeien f 125 220, kalfkoeieu f 150 a 275, stieren f50 a 200, graskalveren f 10 a 30,pinken fa vaarzen f 60 a 130, alleB mager vee; paarden f20 a 60 Op de botermarkt werden aangevoerd 104/8 en 85/16 ton; en 1074 stukken per half kilo; prijs |le qual. f 56, 2e qual. f52, 3e qual. f48 per half kilo 55 a 70 c. öCHIEDAM, 26 Sept. Moutwijn, per ned. vat f 10,— Jenever f15,50,Amsterd. proef l 16,75, spoeling f 0,70 dito commissie f 0,80. LONDEN, 26 September. De gele koorts-paniek neemt in de Zuidelijke Staten toe. Geen treinen komen te New-Orleans nocli elders aan. In Alabama en Missisippi houdt een opgewonden gepeupel allerwege de stations bezet, en verhindert het spoor wegverkeer. De Timesverneemt uit Zanzibar, dat de inboorlingen to Kelwa twee Dnitsche beambten hebben vermoord, nadat dezen tien hunner hadden neergeschoten. Daarr.a bezettim de in boorlingen de plaats en heschen de vlag des Sultans. De in landers in Oost-Afrika vallen overal de Europeanen aau. De Standard* verneemt uit Athene, dat de Griekschc pers de Regeering aanspoort tot het nemen van maatregelen tegen over een dreigenden inval der Bulgaren in Macedonië.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3