MARKTB L RICHTEN, BEURSBERICHTE^.* PARIJS Laatste Berichten. 1, JÜLES JALÜZOT &Cie, Parijs. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. Kerknieuws. Nijverheid en Technische Kunsten. pbemie-leenin gen. Verkrijgbaar, het prachtig geïllustreerd mode-album, uitgegeven door de GrandS Magasins du Printemps te Parijs, inhoudende 566 afbeeldingen, nieuwe mo dellen voor het Winterseizoen 188889, hetwelk gratis en franco, wordt toege zonden, op gefrankeerde aanvraag gericht aan Réëxpéditie-huis te KOZENDAAL. goed bewaard gebleven. De Groote Kerk dag- teekent van het midden der 15e eeuw; in 1452 werd met den bouw aangevangen, onder Hertog Arnoud van Gelder; maar zij was in 1491 nog niet voltooid wegens fiaanciëele moeilijkheden. Een gevaarlijk patiënt. De genees- heeren klagen dikwijls over deu last, die hunne patiënten huu aandoen. Toch zullen zuilen zij al hunne lastige lijders te zamen niet graag willen opgeven om den Emir van Afghanistan te be handelen, al betaalt hij nog zoo royaal. Deze potentaat had volgens een Indisch dagblad niet lang geleden eene bloedvin in zijn doorluchtigen nek. Zijn lijfarts legds er een pleister op, die na tuurlijk in den eersten tijd de pijn heviger deed worden. Daarover in woede ontstoken, liet de Emir zijn ongelukkigen lijfarts ontbieden en, zonder naar een enkel woord van hem te willen-luisteren, hem terstond het hoofd afslaan. Verscheidene Erausche bladen houden treurige beschouwingen over de bevolking van Erankrijtc. Het blijkt, dat de geboorten in Frank rijk steeds verminderen. De bevolking toont voor durend eene neiging tot vermindering, terwijl die van Engeland en Duitschland jaarlijks met een half millioan zielen aangroeit. Het Engelsch-Sak- sische ras, dat veel minder talrijk dan hetFrau- sche was, is thans driemaal zoo talrijk. Binnen eene eeuw zullen tien menschen Engelsch spreken, tegen een Eransch. Het katholieke dagblad l'Uni- vers zegt: «Wij kunnen den tijd bepalen, en die is niet ver verwijderd, dat door de jaarlijksche vermindering der geboorten, Frankrijk een derde van zijne bevolking zal verloren hebben. Het ge volg ervan is noodlottig. Binnen eene halve eeuw zal Frankrijk minder bevolkt dan Italië en Spanje en eene natie van den tweeden rang geworden zijn. Cijfers kunnen niet gelogenstraft worden. Als het zoo voortgaat, zijn wij als natie verloren." Zen wordt een volk gestraft dat Gods zedenwet met voeten treedt. Een rijk Franschman, Louis Char- les Carrand genaamd, die zijn vaderland haatte en verachtte om de daar heerschende republi- keinsche en revolutionnaire gezindheid, heeft zijne verzameling van schilderijen, kostbaarheden, bronzen beelden en andere kunstvoorwerpen ter waarde van 1,500,000 franlcs vermaakt aan bet «Nationaal Museum van fraaie kunsten" te Florence. Men is het echter nog niet er over eens, of in het testament het «Nationaal Museum" dan wel de «Academie voor fraaie kunsten" is bedoeld. In October 1885 heeft deNeder- landsche Maatschappij van Tuinbouw en Plant kunde de volgende prysvraag uitgeschreven «Wat ia de oorzaak van het kankeren en wrak worden der hoornen, bepaaldelijk onzer ooft- boomen?' «Is er meer dan éene soort van kanker, en zoo ja, hoe worden deze vau elkander onder scheiden «Welke middelen kunnen met vrucht tegen het kankeren worden aaubevolen Yau de antwoorden, welke voer Mei 1888 moesten zijn ingezonden, is in de Algemeene ver gadering dier Maatschappij, op 4 October jl, ge houden, met de Gouden Medaille en ƒ200 be kroond dat van den Heer K. Admiraal Mz., lid der firma Gebroeders Admiraal, boomkweekers en bloemisten in de Bijp. De commissie van be oordeeling bestond uit de Heeren: Prof. Hugo de Vries, Dr. J. Th. Caltie en H. Copijn. Sedert eenige dagen ligt te Utrecht het sierlijk stoomjacht Iris, van 24 paardekracht, toebehoorende en bevaren door den Heer G. Leruth te Luik, die daarmede langs de Zuid-Willemsvaart naar Nederland kwam, bui ten om naar Amsterdam voer en van daar de Zuiderzee overstekende in korte dagreizen in de noordelijke provinciën alle plaatsen bezocht, die te water te zijn bereiken. Volgens het Army and Navy journal" wordt in een officieel bericht uit Japan verklaard, dat eene nieuwe soort Japansch lak bizonder geschikt is om pantserschepen voor oxydatie te bewaren. In den tijd eener week wordt deze lak zeer hard eu taaizij schilfert niet af, noeh barst. Men rekent, dat daardoor eene doelmatige bescherming tegen oxydatie ver kregen wordt voor minstens drie jaren. Het ministerie van mariDG heeft dan ook reeds be paald, dat de «anti-oxydatiolak" voortaan voor de schepen der Japansche vloot moet gebruikt worden. Een goed resultaat! Wegen ste weinig deelneming zal te |Uirecht a. s. Vrijdag de voor stelling van la Tosca door mad. Sarah Bernhardt niet doorgaan. Eene ridderorde voor vrouwen. De «Osservatore Romano" behelst den Italiaan- schen tekst van de Breva des Pausen, d.d. 3 Augustus 1888, waarbij Z. H., op verzoek van den Patriarch van Jeruzalem, de ridderorde der Matronen van het H. Graf, Matrone del Santo SepuJcro, instelt, zullende toegekend worden aan vrouwen, die zich jegens de Kerk en de al gemeene belangen, als daar zijn: ouderwijs, armen- en ziekenzorg, verdienstelijk hebben gemaakt. Er zjjn drie klassen van ridders, gelijk bij andere ridderorden. De domste lieden zijn juist die, wolke aan iedereen vertellen hoe geleerd zij zijn. - De sluwheid en de rekeningen der advocaten zjjn dikwerf niet te bestrijden. Misverstand graaft soms dieper klove tusschen de menschen, dan verschil van meening. Hoe klein is hjj, die anderen ver nederen moet, om zich zelven te verhoogen. Menige hoogmoedige houdt zich voor naam; de voorname echter vermijdt zelfs den schijn van den hoogmoed. De arme wereld troost ten halvee! Wat kan meer de wonden zalven, Die uw harte krimpen doet, Dö onrust stillen, die daar woedt, Dan de ervaring: »Gods genade Slaat mij nu en immer gade, En mijns Heilauds herdersstaf. Leidt mij van de wieg naar 't graf. In den modewinkel. Dame. Hoe is 't mo gelijk, dat u mij zulk een ouderwetsche stof kunt aanbevelen? Bediende. Met uw verlof, Mevrouw, antiek is tegenwoordig modern. Mislukte bedreiging. «Kinderen, als ge niet onmiddellijk stil zijt, dan komt de zwarte man u halen.// //Foei, Mama, wat is u kinderachtig Gelooft u dan nog aan den zwarten man?// Bij den kapper. Heer. Deze pruik bevalt mij nietik zie daarmee uit als een ezel. Kapper. En ik kan u verzekeren, mijnheer, dat de pruik voortreffelijk past bij uw gelaat. Op school. Onderwijzer (die gedurende de zangles bespeurt, dat eenige leerlingen aan het babbelen zjjn). Stilte! Mond houden Meezingen! Goede vooruitzichten. Jantje. Zeg, Karei, wil jij ook militie-luitenant worden Karei. Ze ker, en ik ga ook in de rechten studeerendan kan ik later nog kiezen of ik Minister van jus titie of Minister van oorlog wil worden. Moeilijk, Majoor (bij de critiek over de ge houden manoeuvres). Bij den eersten aanval, ka pitein S ram, zoudt ga in een wezenlijken oorlog met al uwe manschappen zijn gesneuveld bij den tweeden zoudt ge overwinnaar zijn geweest. Zeer juist. Eerste student. Zeg eens amice, ik zie bijna dagelijks uw kleermaker op uwe kamer; die krijgt zeker geld van u. Tweede student. Pardon, hij krijgt juist geen geld van mij. Haarlem, 11 Oct. Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Holland maken bekend, dat in hunne vergadering van 3 Oct. jl. zijn uitgeloot de aaudeelen nummers 19, 37 en 40, elk groot f 1000, in de leening van f 55,000, aan gegaan ten behoeve der Provincie, krachtens besluit der Staten van 9 Juli 1875 no. VII, goedgekeurd door Zijne Majesteit den Koning bij besluit van 4 Augustus 1875 no. 8, en dat overeenkomstig het plan dier geldleeniug, de aflissing zal geschiedtn op 1 November aan staande, ten kantore van den Arrondissemenls- betaaimeester te Amsterdam. Iu de gisteren gehouden zitting van den Baad dezer gemeente werden goedgekeurd: het vooistel van B. en W. over de bebouwing van grond aan de Projectstraat benoorden den Zijlweg; de eerste eu tweede suppfetoire begrooting dienst 1888; het rapport dar oommissie van financiën over de begrooting voor 1889 van het burgerlijk arm bestuur eu dat over de begrooting 1889 voor de schutterj. Het request van Heer A. Van der Lande, om wijziging van art. 178 der Algem. politie verordening, werd op voorstel van den Heer De Kanter tot eene volgende vergadering uitge steld, evenals de verdere behandeling van het vooistel van B. en W. omtrent de H. B. School met Sjarigen cursus, met adres van den Heer Mr. R. J. H. Gallandat Huèt. Tot laeraur aan het Gymuaaium werd benoemd de Heer Dr. M. Wolff. Omtrent het plan van B. en W. tot over brugging van den spoorweg is feitelijk niets be sloten. Eerst werd eene motie vau orde van den Heer Von Reeken, om de behandeling drie maan den uit te stellen, verworpen, waarna een voorstel van den voorzitter om eene commissie te be noemen, die zou trachten de onderhandelingen met de H. IJ. Sp.-Maatschappij weder aan te kuoopen, werd aangenomen. Tot leden dier commissie werden benoemd de Heeren Rethaan Macare, Van de Poll en De liaan. De behandeling van punt 10, betreffende de gronden der Buiten-Sociëteitkon niet meer worden behandeld. Na eenige vragen en mededeelingen van den Heer Macare' over dingen, die bij den laatsteu brand waren voorgekomen en beantwoording daar van door den voorzitter, werd de vergadering gesloten. Door Z. E. den Commissaris des Konings in Noord-Holland zijn benoemd tot zetters voor 's Bijks directe belastingen in deze gemeente de Heeren J. Sabelis, E. J. Westerveld en JII. Kool hoven. £Den 14den October zalj de gepensionneerde dirigeerende officier gezondheid de Heer J. R. de Brouwer alhier zijn 70sten verjaardag vieren, een man, in den dienst bemind eu geacht bij de superieuren van zijn korps en minzaam en hulp vaardig voor de minderen. Toen hem in 1885 wegens gevorderden leeftijd op de eervolste wijze pensioen werd verleend, wenschte hij niet op zijne lauweren te rusten, maar steeds werkzaam te blijven; hij begaf zich ia da burgerpraktijk en werd weldra tot stadsgeneesheer benoemd, waarin hij door zijne bereidvaardigheid eu welwillend heid veler harten won. HaarlCourant.) Te dezer stede h eft zich het geval voorgedaan, dat ee» bejaarde man aan zijn ziekbed een lijk bezorger deed ontbieden, en zelf met dezen zijne begrafenis regelde, en de kosten vooruit betaalde, Drie dagen daarna overleed hij. Wegens den zwakken toestand van het verwonde meisje zal de zaak van Hoogerbeets, beschuldigd van poging tot moord, waarschijnlijk eerst in de maand November voor de rechtbank worden behandeld. Het meisje bevindt zich nog altijd in een verplegingsgesticht. Volgens ontvangen mededeeling van de «commissie ter behartiging van de belangen dar Nederlandsche inzenders bij de tentoonstelling te Brussel" is aan de fivma Jok. Enschedé Sf Zonen alhier in concours II to/gekend ten eere-diploma en een prix d'honneur met gouden medaille. Dj door collectanten der Israëlietische ge meente jl. Dinsdag gehouden jaarlijksche winter- collecte, tot het aanschaffen van brandstoffen en andere winter behoeften, heeft f 475,69 opge bracht. Bij het op 9 Oct. jl. te Amsterdam ge houden acte-examen voor onderwijzer is o. a. ge slaagd de Heer M. H. Bekelaar, kweekeling aan de B. K. Parochiale Scholen, alhier. BTJjRG. STAND DB li GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 10 Oct.: H. Röben en J. Van Eerden. Getrouwd: 10 Oct.: J. J. Van Dijk en G. Kuipers. J. Euwen en L. De Nceiing. E. Handgroaf en A. M. Fust. G. Baruhoorn eu A. Sloteniakcr. Bevallen: 6 Oct.: S. C. Van Hnrreveld-Weller, d. 7 Oct.: A. E. Bota-Wijdeman, d. 8 Oct.: H. Van der Moolen-Zoclenkainp, d. 9 Oct.; J. Balabréga-Krnyer, z. H. Saeys-Van der Kolk, d. W. De Jong-Van Bakel, z. B. Kopjes Niemnnn-Van Werven, z. J. R. Bruijnsteen-Van IJsseldijk; z. Overleden: 7 Oct.: C. C. Bnsé, 5 m. 8 Oct.: J. G. Hunting. 2 m. W. G. F. R. Van der Werff, 16 m. 9 Oct.: .1. Scholte, 27 j- J. Van Dort, 25 d. Met Prof. Joachim en Mejuffr. Joh. Welclcer als solis ten, werken van Schumann, Niels Gade en Svendsen als nummers voor het symphonie-orkest uit ütrecht, onder leiding van den Heer C. Coenen, schonk het 2e concert der Haarl. Bachvereeniging jl. Dinsdag aan het zeer talrijke auditorium een avond van rein kunstgenot. De held van den a\ond was natuurlijk prof. Joachim, de virtuoos bij uitnemendheid, een der weinige corypheeën der uitvoerende kunst, die iu zich zelven de taak van den virtuoos idealiseeren. Meu staat verbaasd over den heer lijken, steeds smetteloos zuiveren toon en het rustige, inderdaad feillooze achevé van Joachims spel. De ernst en iunigheid van zijue muzikale opvatting dwingt ons eerbied af en bewondering. Met ongeëvenaarde virtuositeit vertolkte hij Von Beethovens Concert voor viool en Bachs Chaconnes, in welke nummers hij wonderen van techniek verrichtte en zijne talrijk toehoorders in verrukking bracht. In Mej. Welclcer hebben wij eene zangeres leeren kennen met een krachtig en frisch geluid. Door haar werden het schoone aria uit „der Freischütz" en liederen van Brahms, Bies en Scliuberth werkelijk schoon vertolkt. Mej. Welclcer zingt hoogst beschaafd, met fijn gevoel. Vooral in de voordracht van Brahms Feldeinsam- keit toonde zij met hoeveel talent zij begaafd is en hoeveel uitdrukking zij weet te ontwikkelen. Wij hopen deze Brusscl8che zangeres meermalen hier te ontmoeten. De toejuchiugen, die ook zij inoogstte, waren wel verdiend. Van het Utrechtsche orkest kunnen wij niets dan goeds vermelden. De vertolking van Schumanns symphonie, Qades ouverture eu het Kiinstler-Carnaval van Svendsen liet niets te wenschen over. Met zorg en geest werden de zeer moeilijke compositiën onder leiding van deD Heer C. Coenen ten gehoore gebracht en in de begeleiding Was het orkest ook in hooge mate te prijzen. Geen wonder dan ook, dat aller dank en gevoel zich uitte, niet alleen in een luid applans, maar ook, wat voor den directeur en de uitvoerders meer zegt, in een stil gehoor en in eene vuu verrukking en bewondering getuigende aandacht. Aan den Heer C. Coenen en zijne onderhebbendc musici roepen wij een hartelijk „tot weerziens" toe. Z.D.H. de Bisschop van Roermond Mgr./'*. A. H. Boermans heeft benoemd tot Reetor te Sittart (S. Michael) den Weleerw. Heer J. H. Alofl's thans Kapelaan te Schimmert tot Kapelaan te Schimmert den Weleerw. Heer N. Pijls, thans Kapelaan te Vlodorp, tot Kapelaan te Vlodorp den Weleerw. Heer H. J. Boijens, uit het Seminarie; tot Rector te Merseloo den Weleerw. Heer C. A, G. Otteu, thans Kapel, te Wansum; tot Kapel, te Maastricht. (S. .Matthiai) den Weleerw.;Heer Dr. W. A. H. Bauduin; tot Kapel, te Venraai den Weleerw. Heer J. J. Gitmans, thans Kapel, te Blerik; tot Kapel, te Blerik den Weleerw. Heer Th. Creemers en tot Kapel, te Nederweert, den Weleerw. Heer L. H. Bols, beiden uit het Seminarie tot Kapel, te All'erden den Weleerw. Heer M. H. Van Opbergen, thans Kapel, te Heijen; tot Kapel, te Reuver den Weleerw. Heer A. J. H. Billekens uit het Seminarie; tot Kapel, te Haelen den Weleerw, Heer M. M. C. Van ter Velden, Kapel, te Ospel; tot Kapel, te Ospel, den Weleerw. Heer L. J. H. Brand uit het Seminarie; tot Kapel, te Baaksem den Welw. Heer J. M, Heijmans thans Kapel, te Slenakeu; tot Kapel, te Slenaken den Weleerw. Heer M. H. J. Kissels uit het Seminarie; tot Kapel, te Beegden den Weleerw. Heer G. F. Munnecom, nit het Seminarie; tot Kapel, te Eygelshoven den Weleerw. Heer H. J. Keijbets uit het Seminarie; tot Kapel, te Buchten, den Weleerw. Heer S. F. H. Bongers uit het Seminarie. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. Godschalk, heeft benoemd tot Kapelaan te Berlikum den Weleerw. Heer J. Albada Jelgersma, en tot Assistent te Bokhoven den Weleerw. Heer J. F. Van den Crorn- menacker, beiden Can. Reg. van de Abdij Berne. Vervalsching Van petroleum. Er wordt thans in Duitsch land eene brandolie in den handel gebracht, Welk eene hooge brandbaarheid aantoont, een onaangenamen, foezelaclitigen reuk heeft; bij het branden sterk roet aanzet, maar zeer goedkoop' is. Het onderzoek van Dr. Veldt leidde tot de uitkomst, dat bij dezo olie 25 tot 30°/o foezelolie, met name afloop van apirtusfabrieken is gemengd. Deze olie wordt vervaardigd door handelaars, die zich het voordeel niet willen laten ontgaan, om bij de petroleum eene belastingvrije olie te voegen, die omtrent hetzelfde specifiek gewicht heeft als petroleum. HAARLEM10 Oct. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 26, verkocht 20 voor I 210 a 120, 1 stier verk. 1 voor f65 a vaarzen, verkocht-voor f pinken 7 verkocht 6 voor f 90 a f 60 graskalv. verk. voor fa nuchtere kalveron 17, verk. 17 voor f 7 a 13, schapen, verk. voor f a Lammeren verk. f a f—-. Varkens verk. c. per 5 ons. Biggen verk. f a Faardcn 9 verk. 3 f40 a f300. Veulens, verkocht f af Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 72 stapels kaas, 9281 stuks, wegende 18461 kilo, hoog ste prijs f 25,50 middelbare prjjs f per 50 kilo AMSTERDAM, 10 Oct. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen, 164 vetfe kalveren, 1ste qnal. ƒ75,— 2de qual. 0,54 per kilo, graskalf/a21 nuchtere kalveren,/ 6 a 14, —schapen en lammeren f222 vette varkens 40 a 44 e. per kilo. PUHMEEEMD, 9 Oct. Kaasaangevoerd 353 stapels prijs der kleine kaas f 30.—middelbare 25,—. Boter 1.15 A 1.20 per kilo; 388 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 136 stuks prijs 50 a 70 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito:aanvoer 88 stuks prijs f 16 a 20 per stuk, vlug gen handel. Vette varkens: aanvoer 184 stuks, prijs 38 48 c. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 80 stuks, prijs f 11 a 19 per stuk met stuggen handel. Biggen aanvoer: 402 stuks prijs f 3 a 7.— ROTTERDAM, 9 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 30 paarden, 2367 innderen,456 vette en gras kalveren, 7 nuchtere kalveren,' 27 schapen of lamme ren, varkens, biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 62 e. 2de qual. 58 c., 3de qnal. 54 c.; kalveren late qual. 877s c- 2de qual. 80 a 75 c., schapen 1ste qual. 58 c., 2de qual. 50 c., alles per kilo; varkens lste qual. 25 a c., 2de qual. 23 a c., 3de qual. 22 c., licht soort 21 a c. per half kilo; melkkoeien f120 A 210, kalfkoeien f 130 A 240, stieren f 60 A 140, graskalveren f 10 A 35,pinken f a vaarzen f70 a 150, alles mager vee; paarden f20 a 40 Op de botermarkt werden aangevoerd 107/8 en 105/16 ton; en 1120 stukken per half kilo; prijs le qual. f 58, 2e qnal. f 54, 3e qual. f 50 per half kilo 55 a 70 c. SCHIEDAM, 10 Oct. Moutwijn, per ned. vat f 10, Jenever 115,50,Amsterd. proef i 16,7-5,,spoeling f 0,80 dito commissie f 1, Amsterdam, 10 October 1888. Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Certif. Work. Sohuld. 'ganotèor- pCt. de koers. 2i 8 3i 5 E Hongarije. Obl. Leening 1867. Goudleeniug Italië. Obl. Pauiel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rutland, by Hope Comp. Oude Runeu B Obl. Nfo. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 binnenl. (Perpetueele)4 Turkije OblAlg. Schuld 1866 Serie D 5 1869 C 6 Egypte. Obl. I.eening 18764 N.-Amerika. OM. Vereen, Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation4'4 Peru. Leening 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divM. Nederland. Holl. ]Jz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18755 Italia. Zuid-Ital. 8poorw. Obl8 Rusland. Gr. pw. Maatsch. Aand.. 5 Baltisehe Spw. Aand.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Breit Aand5 Knrsk Ohark.Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand.. 5 Riasclik Wiasma 5 Rumeule. Aaudeelen Spwdi». Amerika Chicago N. W. Cert. Aand.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert., 7 Nederland, Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Orediet8 Relgle. b 8tsd Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staatsl 1854. 4 1860 5 1884e Rusland. 18645 18665 76% 90'/, 100'% 100'/4 93>/, 92^4 667, 677, 6274 103 867, 1007, 48 67 157.8 157.» 8D/s 1047, 127 337s 157/s 14% 1217, 1467s 120 79% 138 94 11 607/8 U7'% 57>% £4?/8 100 28'V,, 28 140»/, 29»/s 118 903/4 112 1047, 1037, 8874 1093/4 11674 1427, 1677, 152 Geldkoers prolongatie 2, 27, pet. BERLIJN, 10 October. Iu verbaud met de sameukomsteu, welke leden der directie vati de Duitsch Oost-Afrikaansche Maat schappij onlangs gehad hebben met Ben- nigsen en Von Bismarck, verneemt men thans dat de Rijksdag zal bijeengeroepen worden op een vroegeren datum dan tot dus ver was vastgesteld. De aanleiding daartoe zou gelegeu zijn in de gebeurtenissen in Oos- telijk-Atrika. Von Bismarck zou voorne mens zijn buitengewone credieten aan te vragen voor eene groote maritieme expeditie tegen de Arabieren, welke zou worden aangevoerd door 's Keizers broeder Prins Hendrik. Officieus wordt medegedeeld, dat de te Parijs en Londen verschenen vertalingen van Keizer Frederik's Dagboek op grond van de internationale literaire conventie, door de Duitsehe Regeeriug als strafba ren nadrukworden vervolgd. MADRID, 10 October De Correspon dentie spreekt formeel alle geruchten om trent eene nieuwe leening tegen. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. Bestellingen van 25 franks en hooger worden franco vracht en rechten met eene ver- hoogiug van 5°/0 op het bedrag der reke ning door geheel Nederland verzonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3