Jansstraat No. I Paard 1 325 Wijnhandel. 16 Bakenessergradil 6. Wed. J. C. C. OVERAKKER, mi HOLT, STEENKOLEN, 16 Bakenessergracht 16. De Wetenschap der GODSDIENSTEN lesosrt Grasroomboter, JONGMAATJE Plantsoen te Koop, GOKES, BGIDUETTEN e» VDDRMAKERS. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIES BEURSBERICHTEN. Küppers Laurey Eene Dame Laatste Berichten, Firma A, OYERAKKER Z00N, MAGAZIJN van i n f J <1(6 Mr. J. C. MEIJER, f I AA Alles zooals luidende op 1 Oct. 1888, Voor geest en hart. Vooroordeel is de schimmel der ziel: men vindt slechts schimmel op plaatsen, die niet genoeg licht krygen. De liefde tot God neemt altijd bezit van 's menschen hart in gezelschap van eene menigte andere deugden. Het is beter voor zijne gezondheid te zorgen, dan in ziekte hulp te zoeken bjj geneesmiddelen. De gewoonte om alle dingen ruim, breed in te zien en te vatten, heeft eene onschatbare waarde. Onze luiheid neemt ons tweemaal, onze hoogmoed viermaal zooveel af als de Begeering door hare belastingen. Beleefdheid. Beleefdheid maakt iemand, die boven ons staat, geliefd; iemand, die ons gelijken is, prettig om mee om te gaan en iemand, die ous onderdanig is, aangenaam. Zij ver gemakkelijkt het gesprek en maakt dat men zich in gezelschap op zjjn gevoelt. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Kerknieuws. Rechtszaken. Wetenschappenke berichten. hunne 25-jarige 8 Echtvereeniging hoek Nieuwe Gracht. aan de Hoogeschool te Leiden, Ter Snelpersdrukkerij dezer Courant kan EEN met platzetten bekend, geplaatst worden. CONSTANTINOPEL, 25 October. De Sultan heeft de Porte gemachtigd, de con ventie betreffende het Suez-kanaal te tee kenen, zonder de bijvoeging van het pro tocol der reserves. BELGRADO, 26 October. Koning Milan heeft eene proclamatie tot het volk gericht, waarin verklaard wordtdat aangezien ernstige gevaren, welke niet van buiten komen, maar liggen in binuenlandsche twee dracht, de toekomst des lands bedreigen, de Koning een beroep doet op zijn volk eu het verzoekt, de partijtwisten te ver geten en samen te werken aan eene na tionale reorganisatie op nieuwe grondslagen, in overeenstemming met de huidige be hoeften- Met het oog daarop roept de Koning de kiezers op, om den 2eu December eene nieuwe Sbuptschina te verkiezen, welke den 12en December bijeen komen en de constitutie herzien zal. MADRID, 26 October. Het denkbeeld van het bezoek van Keizer Wilhem alhier, schjjnt geheel opgegeven. PST" Gelieve op naam en woonplaats te letten. Bij J. F. VAN DRLTEN, te SNEEK, is verschenen: ZESDE, geheel vernieuwde druk, MET VERWIJZING NAAR DE OVEREENKOMSTIGE ARTI KELEN UITGEGEVEN ONDER TOEZICHT VAN Te Coburg werd dezer dagenin de maag van eene gana een 20 Jfarfc-stuk ge- vouden. De vrouw, die het dier verkocht, wil dit geldstuk terug hebben, daar zij het verloren heeft, maar de boer, wieu de gana oorspronkelijk toebehoorde, beweert, dat het geld van hem is, en de man, die de gana kocht, houdt vol, dat het hem toekomt, B 1 ij k e n a the Lancet heeft zich bij het heerscken der pokken te Manchester sedert het begin van dit jaar het merkwaardige feit voorgedaan, dal van de talrijke joodache bevol king niet n enkele persoon onder het groote aantal der in pokkenhuizen opgenomen zieken voorkwam, ofschoon die bevolkiug zeer vele armen telt en van haar vele honderden als roodvonk lijders in hospitalen lagen. De verklaring hiervan i», dat de joodsche kinderen goed ingeënt en de volwassenen grootendeels herent worden, en wel tenge-olge van den slrikteu maatregel van den kant der Israëlietische besturen, dat geen huisgezin, bij hetwelk zich een niet gevaccineerd kind be vindt, eenigo ondersteuning ontvangt. Naar men ous mededeelt, komt dergelijke bepa ling ook in menig reglement van Nederlandsche Israëlietische armbesturen voor. De ƒ12,000, die bij den Heer A. te Berlikum verdwenen waren, zija terug gevonden in dn schrijfcassette zijuer vrouw. Jammer dat reeds personen van de ontvreemding verdacht werden nu een onderzoek te hunnent was ge schied. Door den Heer H. J. Justemate Rotterdam is eene scheeps-wekkerklok uitgevon den, die, zoodra er eene lekkage ontstaat en er ongeveer 2 centimeter water in bet schip komt, terstond waarschuwt, zoodat de opvarenden, al lagen zij in de rust, voldoenden tijd hebben om zich te redden en veelal ook het schip voor zinken te bewaren. Waarmee men de political niet lastig valt! Te Amsterdam heeft iemand bij de politie een klncbt ingediend tegen een barbier, omdat die hem.den halven knevel had afgeschoren! De politie zal hem, vermoeden wij, wel den raad hebben gegeven, de andere helft ook maar weg te laten nemen. T e N e w-0 rleans worden garnalen in blikken bussen ingemaakt In den garnalcn- tyd werden ongeveer 100,000 bussen per dag verwerkt. Een nieuw gebruik in Par ij s is, briefjes met goud-inkt te schrijven. Het gebruik is afkomstig van eene schilderes, die een briefje aan eene adellijke vriendin willende schrijven haar inktkoker inderhaast omgooide en toen de pen in het kokertje doopte, waaruit zij bezig was, eene waterverf miniatuur met goud te ver tieren. De jonge gravin, hare correspondeute, vond het idee origineel en reed terstond erheen om het adres vai: de goudverf. In weinige dagen heeft, bij de groote correspondentie, die de lieden van de wereld er op nahouden, het gebruik zich in een geheelen kring verspreid. In de stBd Ne w-Y orkzijnniet nu n— der dan 10,000 drankbuizen, niettegenstaande het vergunningsrecht verbazend hoog is. Zoo zjjn er! Eens woonde iemand eene meeting bjj waar een man opstond en zeide, dat hij tot dusver zich niet in de openbare gedachtenwisse- lingeu bad gemengd, omdat zijue vrouw er tegen was. Nu was zij dood en hij had de vrijheid tot spreken. „En zoo geschiedde het", maar het duurde niet lang of iedereen io de Ver gadering treurde over den dood »an de echtge- noote van den spreker, als over een persoonlijk verlies.,, Van alles In eene restauratie vroeg een hongerige snaak: Wat| heb je hier zoo al?// Van alles, mijnheer, luidde het antwoord. Van alles? Wel geef me daar dan een portie van. Asjeblieft mijnheer. „Een portie ge hakt 1" riep de kelluer naar beneden. Een eigenhandig schrijven. Een man van aanzien schreef eens aan een hooggeplaatst ambtenaar: „Uit eerbied voor u, schrijf ik u eigenhandig; maar om u het lezen te verge makkelijken, zend ik u eer. afschrift, dat mijn amanuensis heeft gemaakt." Den mond gesnoerd. Teerhartige jonge dame. Foei ondeugende, wreede jongenMag je die arme vogels van hunue eieren berooveu? De ondeugende kleine jongen. Och, ze zijn van dien vogel, dien u daar op uw hoed heeft. Die heeft er toch geen weet meer van. Een deskundige. Kleermakersjongen. Het suist me vandaag zoo in mijn rechteroor. Schoenmakersjongen. Zoo! dan is jou baas zeker liuktch. Eene apologie. Het spjjt mij oprecht, dat ik u gisteren beleedigde en ik hoop, dat gjj het mij zult vergeven. Maar ziet ge, het was mijne schuld niet, want ik geraak altjjd ter stond buiten mij zelf, als ik zulke gruwelijke nonsens hoor als gisteren van u. Een voorbeeldig huwelijk. Mevrouw Van Luinen. Wat spijt me dat ik dit hooren moet, lieve Hilda, dat jelui samen zoo slecht over weg kunt. Mevrouw Van Duinen, Maar m'n goede Melie je bent slecht op de hoogte. We zijn zoo gelukkig mogelijk. Een klein verschil van ge voelen zal toch overal wel eens voorkomen Mevrouw v. L. „Zoo? Bij ons nooit! Karei en ik verschillen nooit van gevoelen. Ten minste hij niet met mij, wat toch op hetzelfde neer komt." Haarlem, 27 Oct. Door het provinciaal be stuur van Noord-Holland is bij enkele inschrij ving aanbesteed het driejarig onderhoud der duiueu op bet eiland Terschelling, behooreude tot de zeewerkeu in Noord-Holland, (Raming ƒ8000 per jaar.) Minste inschrijver «ie Heer A. C. Swart te Terschelling, voor ƒ7124 per jaar. De Commissie ter spijsuitdeeling aan be- hoeftigen alhier brengt ter kennis van belang hebbenden binnen deze gemeente, dat zij voor nemens is om by inschrijving aan te besteden het voor den aanstaanden wiuter benoodigde, als: Gort en Haverdegort, Rundvleesch en Steen kolen. De voorwaarden van levering en betaling lig gen ter in/age in het lokaal der spijsuitdeeliug, aan het Klein Heiliglaud. De inschrijvingsbil jetten moeten op ongezegeld papier, duidelijk ingovuld, en gesloten ingeleverd worden in boven- getioemd lokaal op Zaterdag den Sden November 1888, des voormiddags rdor een uur. De Com missie heeft voorts bepaald, dat door inschrijven voor de Gort niet meer dan drie monsters daar van mogen worden ingezonden, en dat de in levering dier monsters en van die voor de Ha verdegort uiterlijk kan plaats hebben op Woensdag 31 October 1888, des voormiddags voor 12 uren, aan bet lokaal. Als opvolger van den onlangs te Amster dam overleden directeur der gasfabrieken aldaar, den Heer Pattani, wordt genoemd de Heer H. Salomons, thaus directeur der gasfabriek, alhier. Een ingezetene dezer gemeeute heeft een nieuw middel aangewend om muizen te vangen. Een vel bordpapier, besmeerd met vogellijm, werd des avonds door hem in de kamer neer gelegd, met het gevolg, dat den volgenden och tend niet minder dan veertien muizen elkander verschrikt zaten aan te kijken op deze beperkte kleverige vlakte. Eergistereu-avond is door de politie alhier aangehouden en ter beschikking van de militaire autoriteit gesteld een marinier, in garnizoen te Amsterdam, die sedert 16 dezer vau zijn korps was gedeserteerd. Zijne militaire kleeding had hij te Rotterdam verkocht. De Mannen-Zangvereeniging Crescendo zal morgen-avond per trein van 6.42 van hier ver trekken, om deel te nemen aau den Zangwedstryd te Amsterdam, uitgeschreven door de Liedertafel Zanglust, bij gelegenheid van het dertigjarig feest van haar bestaan. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den tl. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Miesen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Freek. Na den middag te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozeuhoedje en de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Freek. Eiken dag in de weck, gedurende de maand October, 's namiddags te 3 uur het Rozenhoedje met uitstelling vau het HH. Sacrament en Benedictie, Woensdag, vigilie, 's middags van 6 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Dondetdag de HH. Missen als op Zondag, te 10 uur de plechtige Hoogmis, te 3 uur het Rozenhoedje en de Vespers, daarna tot 7 uur gelegenheid om te biechten, te 7 uur de Zielen- Vespers en de Freek. Vrjjdag, Allerzielendag en eerste Vrijdag van de maand, te 7, 8 en half 9 de gelezene HH. MisseD, te 10 uur de plechtige Hoogmis, 's avonds te 7 uur het Lof voor de geloovige zielen en de Oefening van het Goddelijk Hart van Jezus. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria tot bekeering der zondaren, 's avonds te 6 uur Lof en van 6 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de HH. Missen en de Catechis mus op de gewone uren. Vrijdag en Zaterdag te 3 uur het Rozenhoedje. Purochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis, ter eere van St, Antonius, te 6 uur het Lof. Donderdag de HH. Missen als des Zondags; te half 4 de Veepers, te 6 uur dj Vespers der overledenen, waarna de Predikatie. Vrijdag de HH. Missen te 7, 8 en half 9, te half 10 uur de plechtige H. Mis van Requiem, te 6 uur de Vespers der Overledenen en Oefening van den H. Kruisweg. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, te 6 uur het Lof m«t Rosen- hoedje en de Catechismus naar gewooute. Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hnnsrmis te half 11. D. Vespers te 3 uur, te half 5 Congregatie der H. Familie. Ta 7 uur het Lof, mat Rozenhoedje. Maandag en Woensdag-avond t e7 uur het Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag zal het Rozen hoedje gebeden werden na de H. Mis vau 8 uur. Donderdag, Allerheiligen. De gelezone HH. Missen als des Zondags. De plechtige Hoogmis te half 11. 's Avonds te 6 uur Vespers van Alle Heiligen waarna de Vespers der Overledenen met Predikatie. Vrijdag, Allerzielen. De HiJ. Missen te 6, 7, 8 en 9 uur. De gezongen Requiem te 8 uur. Dien avond en ook gedurende het octaaf des avonds te 7 uur Lof voor de Overledenen. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER QEM. HAARLEM Ondertrouwd: 25 Oct.: G. Van der Sel ec J. Krol T. J. Maassen en W. Van den Biggelaar. Bevallen: 2-1 Oct.: F. A. Blad-Banning, d. 25 Oct.: J. J. Adelaar-Hesemans, d.J. Roeland-Van Boetbergen. z. Overleden: 23 Oct.: C. M. Fictoor, 1 m. 24 Oct.: H. C. Van den Anker, 18 m. Negen -en-dertigste muziek-uitvoering (laatste van het seizoen) in den Hout op Zondag 28 October a. s.des middags van 2 tot 4 nnr door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. R. Huiler, Kapelmeester. Programma. 1. Jagermarschj M. H. Muller. 2 Ouv. Leichte Cavalerie; Suppé. 3. Schatzwalzer a. d. Zigeuner- baron; Strauss. 4. Faut. de l'opera. Lucie; Donizetti. 5. Huldigingsmarsch 1866; M. H. Muller. 6. Eine musika- lische Ulk; Hamm. 7. Estudantina Walzer über Spanische national Melodiën; Waldteufel. 8 Finale, Prins Albert Marsch; Steenebrugen. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 25 Oct. 1888. M. O. h/v. M. O., zonder beroep te Zaandijk. Mishan deling. f 5 boete of 2 dagen hechtenis. 2. P. Van der M. en A. R., arbeiders te Haarlemmermeer. Feit en straf als voren. 3. P. B. B., koopman te Schoten. Mish. f8 boete of 3 dagen hechtenis. 4. H. S. h/v. J. H., zonder beroep te Spaarndam. Mish. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 5. K. M., arbeider te Haarlemmermeer. Feit en straf als voren. 6. A. G., arbeider te Haarlemmermeer. Mish. 3 dagen gev. straf. 7. K. B., visscher te V0lendam. Mish. Bij verstek, 14 dagen gev. straf. 8. E. K. Az. en S. P., visschers te Zandvoort. Mish. en mish. ambt. in functie. De le zes, de 2e twee weken gev. straf. 9. P. E., los werkman en J. L. metselaar, Ij. AVan der P., metselaar, allen te Haarlem. Beleediging en mish. De le, bij verstek, f 10 boete de 2e, 3 de 3e 5 dagen gev. straf. 10. D. van den P., arbeider te Zandvoort. Wederspannigheid 14 dagen ger. straf. 11. T. B., arbeider te Horst. Dronkenschap en wederspannigheid, eenv. beleed, ambt. in functie, zaak beschadiging. Bij verstek 14 dagen gev. straf, f 5 boete of 2 dagen hechtenis. 12. P. T.. J. H., K. De J., N. B., A. K. zukjesplakkers de le. 2e, 3e en 4e te Assendelft, de 5e te Westzaan de le, 2e, 3e en 4e ieder 2dageD.de 5e een dag gev. straf. 13 M. M. wed. G. K., zonder beroep te Haarlem. Diefstal. 2 maanden ger. straf. 14. P. S., schoenmaker te Zaandam, (gedet.) Diefstal. Ontslagen van rechtsvervolging met last tot plaatsing in een krank zinnigengesticht. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. heeft benoemd: tot Pastoor te Zoeterwoude aan den Hoogen Rijndijk den Weleerw. Heer F. T. M. Buhrs; tot Vicaris van Veere den Weleerw. Heer B. Van Geldrop eu tot Kapelaan te Naaldwijk den Weleerw. Heer A, J. H. Wreesman, 15 Aug. jl. tot Priester gewijd. De Rechtbank te 's-Gravenhage veroordeelde eergisteren den gepens. zeeofficier, die den Directeur-Generaal der Maatschappij „Zeebad— Scheveningen" had beleedigd door hem de woorden „ploert* en bankroetier van Soerabaja* toe te voegen, tot eene geldboete van f 50. Op grond van de uitkomsten, door Dr. Arloing en anderen verkregen door voeding van dieren met vleesch afkomstig van aau parelzickte (tuberculose) lijdend vee, waardoor de ziekte by de consumenten werd overgebracht, wordt door velen het gebruik van vleesch, afkomstig van aan parelziekte lijdende runderen, voor zeer schadelijk geacht. Prof. Bollinger acht, op grond van door hem genomen proeven, dit gevaar echter minder groot. Hy nam vleeschsap, verkregen door uitpersing van het vleesch van 12 aan parelziekte lijdende koeien, en entte daarmede 16 cavia's in, zonder dat deze daarvan eenig noodlottig gevolg ondervonden. Daarentegen acht hij de melk, afkomstig van parelziek vee, zeer gevaarlijk en koking daarvan hoogst gewenscht. Wanneer geen gekookte, maar versche melk aangewezen is, dan raadt hij aan geitenmelk te nemen, omdat bij geiten de tuberculose weinig voorkomt. LONDEN, 25 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 700, Schapen en Lammeren 3000, Kalveren 40, Zwijnen 30, PrijzenBeste Runderen 2/4 a 4/9 Schapen en Lammeren 3/4 a 6/2, Kalveren 3/8 a 5/- Zwijnen 2/6 a 4/4. SCHIEDAM, 26 Oct. Moutwijn per Ned. vat a f 9,10 Jenever f15,— Amsterd. proef f 16,25. Spoeling f 120 Commissie f 1,60. HOORN, 25 Oct. Ter waag gewogen 372 stapels kaas wegende 115,494 kilo; hoogste prjjs per 50 kilo 32,50 voor kleine, ƒ27,50 voor commissie, 29,middelbare. AliKMAAB, 26 Oct. Aangev. 400Ö H. L. Granen. Men besteedde voor tarwe 6.10 a 9,—, rogge 5,75 a 6,25 gerst 4,— a 4,50, dito chev. J 5,a 6,20, haver 2,25 a 4,duiven dito kanariezaad a rood mosterdzaad f 15 a 16,50. geel dito f 9.50 karwijzaad (oud) a (nieuw) 10,il 11,blauw maanzaad 10 a groene erwten 10,— f a 17,50 grauwe dito 19,— a 20,50 vale dito 11,— a 14,50 Witte duivenboonen i—a,paardenboonen f6, ALKMAAR, 26 Oct. Aangeroerd 500 stapels kaas kleine f 31,commissie dito f 27.50; middelbare f 30.—. LEIDEN, 26 Oct. Op de heden alhier geheuden veemarkt waren aanvoeren eu prijzen ais volgt: 4 paarden f24 a 36; 35 stieren f 46 a f210; 282 ossen f125 a 258. 336 melkkoeien f 98 a 240 kalveren dito f a 200 vare dito f 85 a 190, vette dito f 220 graskalveren f 15, a 60, 30 vette f 35 a 72 60 a 80; 10 nnchtere dito f 8,a 18,— 920 vette schapen f 17 a 33, 432 weide dito /12 a 24,lamm. f a 36 magere varkens/15 a 27, 808 biggen f 3,50 a 10.— Leiden, 26 Oct. Kaas. Heden aangevoerd 45 partijen Goudsche/"20.— a 26.—per 50 kilo. GOUDA, 25 Oct. Granen. Witte poldertarwe f 6,75 a f 7.roodedito f 6.40 a 6,50. Angel dito f 7.10. a 7.25. jarige Zeeuwsche dito f 9.10 a 9.40, nieuwe dito a 7,50. a 8,mindere soort poldertarwe f 7.30 a 7.50 afwijkende dito f 6.40 a 6.60. polderrogge f5. a 5.25 Zeeuwsche dito f 5.50 a 6.—. voor dito (per 70 kilo.) f 4.70 a 4.90. wintergerst f 5.25 a 5.75, zomer dito f 4.40 a 4 80. jarige chevalier dito f a nieuwe dito f5.75 a 6,25. Haver f 3.25 a 4.— per heet. dito 7.— a 7.50 per 100 kilo. Kookerwten f 10.75 a 11,50 .Mais. Amerik. f 6.70 a 6.75. Odessa 7.50a 7.75. Cinqnantine f 7.a 7.10 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 7.75 a 8.en buitenlandsch f 5.75 a 6. spelt fa kanariezaad f 9,25 a 9.80. Kaas, aangevoerd 87 partijen handel heter, le qual. f 24 a 26.50 2e qual. 21.—''a 23.— zwaardere 26.— a 28. Noordhollandsche f 23 a 30. Boter met veel aunvoer; handel gewoon; prijs der goeboter f 1.40 a 1,50; der weihoter f 1.20 a 1.30 Melkvee met gewonen aanvoer en handel traag. Vette varkens met weinig aanvoer handel vlug, van 19 tot 22 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, vanl9'/2 tot 20>/2 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel matig, f0,S5 a 1.15 per week. Vette schapen met grooten aanvoer handel ving. f 22 a 28. Nuchtere kalveren eenigen aan voer, handel vlug f 5.a 10,Graskalveren met veel aanvoer, handel matig, van f20 a 55. DELFT, 25 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual 200 a 260 dito 2de qual. 130 a 150 kalf- koeieu. lste qual. 170 a200 dito 2de qual. 135 a 155, vaarkoeien le qual. 130 a 175, dito 2de qual. 85. a 115 vette kalveren, 1ste qual. 60 a 75 dito 2de qual. 40 a 52 vette schapen lste qual. f 23 a 29. dito 2de qual. f 15 a IS. lamscha- pen le qual. a 2de qual. a —vette lammeren f 12 a 21, -- weilammeren f a magere varkens 15 a 19 biggen f 4,a 10. nuchtere kalveren f 8 a 17. paarden f 25 a 180 stieren f 50 a 84. ossen f a Rundvleesch 64, 58 a 62 c.vet kalfsvleesch 60. 70 80 c.schapevleesch 46 a 56 c., lamsvleesch a c. Granen. Zeeuwsche en Overmaasche tarwe f 8.25 a 9.50 nieuwe dito f 6.—a 7.75, roode dito f 9.25 a 9.50 min- f a rogge f 6.— a 7.nieuwe dito f 4.50 a 5.50 n. wintergerst f 5,a f 5,50 n. zomer dito f 5— 550, n. chevalier dito f 5,50 f 6,haver f8,75 a 4,25, n. groene erwten f9,75 a 10,50 mesting f 5,50 a f 7, paardeboonen f 6.a 6.75, duiveboonen 7.— a 8, bruine boonen f 14.50 a 16,koolzaad f 10,50 a 11,50 hennepzaad f 8,— a 8.50 kanariezaad f 8.25 a 9.25 Prijzen onveranderd, stemming vast Aan de stadswaag gewogen van 19 Oct. tot 25 Oct. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 723/8 en 93/16 vn. boter, wegende te zamen 15390 kilo: prijs f48a62 74 per 40 kilo f a f per kilo. Op den Aden November fjj onze geliefde S a s. hopeu Ouders (e horden ken. Hunne dankbare Kinderen. U Haarlem, 27 Oct. 1888. Getrouwd: CAREL SINNIGE, van Amsterdam, EN VINCENTIA TEEGELMAN, die, mede namens wederzijdsche Betrekkingen, hartelijk dank zeg gen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Zutphen, 24 Oct. 1888. Tot mijne en mijner kinderen diepe droefheid overleed heden, na eene korte ongesteldheid, mijn dierbare Echtgenoot JO ANNES VAN DIEPEN, in den ouderdom van bijna 66jaar. Wed. J. Van DIEPEN- Vreieks. Hoogwouderreene, 19 Oct. 1888. Amsterdam, 26 October 1888 Prijzen der onderstaande effecten Nedorlaiid. OertiC Work. Sohuld. gouoteer' pCt. ae koers. 2' 8 |763/le Hongarije. Obi. Leaning 1367 5 Gouvlleeuiug5 Obl. Pausel. l.ncu. 1866-64 5 Obl. in papier (MeiNo».)5 silver (Jan.Juli). 5 Obl. buiteul. 1853-84 8 bjj Hope tk Clomp. Oude Ruaaeti 5 Obl. Nie. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 26-100 5 Obl. buiten). 1867, 1871 76 1' 18762 binnenl. (Perpetueele) OblAIg. Schuld 1866 Serie D 1869 C Obl. Lecuiug 1876 ei I 81 s 100>/4 Italië. Oostenrijk Portugal. Rusland Spanje. Turkije Egypte. 4 6 6 4 4' 4 i', N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 1877 Columbia. Obligation Fsru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Geut. Spw. gestemp. Obl. ludiiohe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1876. 6 ilalle. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. pw. Maatseh. Aand.. 6 Baltische Spw. Aaud., Jclcz Griasi OblS Kiew Brest Aaud6 Knrsk Oliark. Obl. ƒ1000,. 6 Morscbansk Sysran Aand.. S Riaacbk Wiasma 6 Rumeule Aandeelen Spwdiv Amerika Chicago N. W. Gert. Aaud.. N York Laks Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kanta» Texas Obl. Gert.. 7 PBEMIE-IiEENIN gen. Nederland. Loteu Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet 8 üelgte blad Antwerpen 1887. Oostenrijk StasUl 1854 4 1860 5 1864 Rusland 1884. 6 18666 Geldkoers prolongatie 2'/j, 2 100»/4 95'/, 92»/, 67 68 102»/i. 86 101 48 66»/, 15'/, 15'/, 82 104'/, 127 337/, 169/is 14»/, 121 146»/, 120 79'/, 137 94 11 607, 117»/, 57»/, £4»/, 100»/,, 28'/, 28»/, 140»/, 29'/, 117'/, 88»/4 H2'/s 104'/, 103»/, 89'/, 110 116»/, 143 165'/, 151'/, pot. Heden overleed ons jongste Ki. dje, JOHANNA MARIA JOSEPHA, slechts ncht maan den mochten wij ons in haar bezit verheugen. B. A. LUIJX, J. M. M. LÜIJX- Buhrs. Amsterdam, 23 Oct. 1888. Voor de 329e STAATSLO TERIJ, die Maandag 19 No vember begint te trekken, zijn ten kantore van d6n ondergetee- keude loten en gedeelten van loten le bekomen. De Collecteur der Staatsloterij: P. HUËT. Een bruine 51/3 jarige Ruin, hoogte 1.50 ver trouwd bij der, wrg, steik en uitstekende draver, voor boven staande som te KOOP. Adres letter K, FELLS' Boekhandel, Baarn. Bij de Uitgevers te Haarlem, is verschenen: DOOR J. VAN DEN GHEYN, S. J. Prijs 50 Gents. in vaatjes 4i/s kilo, f 1.25 per kilo, rembours of postwissel, zendt fran co M. WARDENIER, Steenwij- kerwold. Een JONGMENSCH, R. K., van goeden huize, gunstige getuig schriften en goed bekend met dit Vak, wenscht in een Zaak werk zaam te zijn, liefst daar waar ge legenheid bestaat in de Zaak opgenomen te worden. Franco brieven, letter V. 7, a/d Boekh. J. L. BETTERS, te Utrecht. zoekt op een vrooiijken stand éen of twee GEMEUBILEERDE KA MERS, met of zonder kost. Zoo mogelijk met huiselijk verkeer. Brieven franco, oi der letter W., aau het bureau van dit blad. in ruime sorteering voorhanden tegen uiterst billijke prijzen in Klippers' BOEKHANDEL te Haarlem. Heden in lossing puik, puikbeste Zeeuwsche Wolkammers, voor 3,25 per mud, en puikbeste Saksische, voor 3,30 per mud. Monsters zijn te bekomen bij J. VERDEL, Lange Heeren straat, bij den Kruisweg. FIJNE DENNEN en BER- KENPOTEN. Adres: G. J. VOER MAN, Ne.de. I ADVOCAAT-PROCUREÜR TE LEEUWARDEN. J» V Deze uilgaaf bevat in handig formaat en duidelijk gedrukt o. a.: De Grondwet, Kieswet, Wet Prov. Staten, Gemeentewet, Natu ralisatie, Vreemdelingenwetten, Vereeniging, Euquête, Polderbestu ren, Waterslaatsbelangen, Onteigening, Verantwoording Ministers, Raad van State, Rekenkamer, Kerkgenootschappen, Armbesturen, Lager-Onderwijs, Middelbaar-Onderwijs, Hooger-Onderwijs, Genees kundigen, Apothekers, Beeldende Kunsten, Koninkl. Militaire Aca demie, Nationale Militie, Schutterijen, Muntwezen, Nederl. Bank, Jacht en Visscherij, Drankwet, Fabriekskinderen, Stoomtoestellen, Inrichtingen van Gevaar, Auteurswet., Regeeriugsbeleid Ned.-Indië. lu deze editie der Ntderlaudache Staatswetten is tevens de In voeringswet verwerkt. Prijs in stempelband slechts f 1,90. Alom verkrijgbaar, en tegen toezending van een postwissel ad f 1,90 bij de Administratie vau deze Courant en den Uitgever J. F. Van Druten te Sueek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3