ëö'/4 MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. "ft' Laatste Berichten. Voor geest en hart. Sterk ia het hoofd, dat steeds meester is over het hart. Het leven is een tooneel, waarop wij zeiven de rollen vervullen en God en de Engelen toeschouwers zijn. Teleurstellingen zijn de toetssteen van ons karakter. Zoo er kwaad van u gesproken wordt on het is waar, verbeter u dan; zoo het niet waar is, lach er om. Wijs te ziju maakt ons zeiven, goed te zijn anderen gelukkig. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. doen, twee compagnieën, in plaats van éene, tel kens gedurende vier maanden, met het brand- piket zullen belast worden. Van lo. November a. s. tot lo. Maart 1889 zal die dienst door de le en 2e compagnie worden waargenomen. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Oeconomische en Einaneiëele Mededeelingen. De heldhaftige man kuste haai zachtjes en daarop zich losmakende, zeide hij schertsend: „Wel, ik deed het met het oog op de gemeente kas. Had de hond al die kinderen van minge- goeden, die daar staan, gebeten, dan zoude de gemeente hen op hare kosten naar Pasteur heb ben moeten zenden, nu ga ik alleen en voor mijne eigene rekening!" Alfred Lespïnasse, dieindertijd tot 40 jaren dwangarbeid veroordeeld en naar Cayenne gezonden werd, ontvluchtte van daar in 18*48, ging naar Amerika en was daar jaren lang werkzaam in mijnen. Toen hij een kapi taaltje van 6000 franks bijeen had gebracht, kreeg hij het heimwee en keerde terug naar Frankrijk, dat hij in veertig jaren niet had ge zien. Dezer dagen kwam hij te Havre aan. Maar nauwelijks was hij aan land, of zijns brieven- tasch met al zijn geld werd hem ontstolen. De 69-jarige. man ging nu bedelend naar Parijs, en niet wetende waar hij een onderkomen zou vin den, stelde hij zich in handen der politie. Tot zjjne teleurstelling vernam hij nu, dat men hem daar niet kon houden, omdat zijn misdrijf al lang was verjaard. Hij was echter zeer blij, toen de Prefect zoo goed was hem te laten oppakken wegens landlooperij. Men heeft meermalen voor de aardigheid een brief of briefkaart eene reis om de wereld laten maken. Eene briefkaart uit Miil- hansen heeft onlangs de reis gedaan in een bui tengewoon korten tijd, nl. niet, als Yerne's held, in 80 dagen, maar in 50 dagen. Zij werd den 27n Aug. verzonden naar den Duitschen Consul te Calcutta met verzoek haar over New-York terug te zenden en den 17n October kwam zij weder te Mülhauaen aan. Om wild te bewaren. Men komt er in het algemeen meer er van terug om wild in azijn te leggen, wijl het daardoor veel van zijn eigen- aardigen smaak verliest. Reeën, hazen en konijnen kan men maandenlang bewaren, als men ze in zure melk legt en dit zoo dikwijls vernieuwt, tot zij niet meer bloederig wordt, wat Da drie of vier dagen het geval is. Voordat men het wild in nieuwe melk legt, moet het echter met frisch water luchtig worden afgewasschon. Zelfs als het wild door verzending of anderszins reeds ge leden heeft, herstelt zich dit weder in zure melk. Wild dat voor ragout, als b. v. bazepeper be stemd is, mag echter niet in melk maar moet in azijn gelegd worden. De onlangs overleden Fransche dagbladschrijver De Balathier had in de dagen der Parijsche Commune zijn leven te danken aan het gelukkig spel van een vriend. Hij zou, met een aantal andere in hechtenis genomen, ter dood wordeu gebracht. Zijn vriend, Cochinat, deed wat h(j kon om den communist Dacosta over te halen, hem vrij te lateD; maar alles was te vergeefs, totdat Cochiuat eindelijk voorstelde, eene partjj biljart te spelen om het hoofd van den gevangene. Dacosta, een hartstochtelijk liefhebber van dat spel, nam het aanbod aan, verloor de partij, en Balathier was gered. Te Schagen is nogaltijdderust niet teruggekeerd. Terwijl het onderzoek der Jus titie omtrent de betreurenswaardige feitelijkheden in de week van 9 Sept. iu gang is, schijnt men van de zijde der raddraairrs bedacht op een middel om zich reeds vooraf te wreken over bestraffingen, die ongetwijfeld voor hen niet zullen uitblijven. Ten minste jl. Zondag had men het te eenenmale ongegronde gerucht verspreid, dat de bekende jongedocbter door of namens haar vader opnieuw buiten Schagen zou gebracht worden. De Burgemeeetcr requireerde, gelukkig bij tijds, een tiental rijksveldwachters, om de orde te kunnen handhaven en vaardigde het bevel uit, dat dc herbergen te zes uur des avonds moesten gesloten tjjn. Wij kunnen niet anders dan ons verheugen in dat optreden van de overheid, te meer wjjl de betrekkelijke kalmte, die van dit optreden het gevolg was, ons het bewijs geeft, dat de Schageu- sche durfallen zich wel tweemaal bedenken voordat zij met den sterken arm der wet kennis willen maken. Ware den lOden Sept. een zelfde maatregel genomen, het lijdt bij ons geen twijfel, of veel van hetgeen toen door het gepeupel gepleegd werd, zou achterwege zijn gebleven. {De Tijd.) Bij de korpsen te 'e-H age zal in de menage der soldaten, voorloopig bij wijze van proef, éénmaal 's weeks zoutevisch worden ge geten. De Duitsche Keizer Frederik was zeer ingenomen met ons volk. Hjj vroeg eene aan eeu Nederlander, waarom toch de //Hol landers" zoo weinig met Duitschland op hadden? En toen hij ten antwoord kreeg, dat dit voor namelijk veroorzaakt werd door vrees voor an nexatieplannen, sprak hij: Welk eene dwaasheid. Ik heb veel sympathie voor htt Nedorlaudeche volk. Het heeft eene ge— schitdenis. Niet alleen heeft het zichzelf tot een onafhankelijken Staat gevormd, maar het heeft zelfs zijn eigen grond gemaakt. Door den Zeereerw. Heer L. A. P. Gompertz, Pastoor der parochie Fijenoord, is aan de maunelijke leaen dier parochie eene uitnoodi- ging gericht tot het bijwonen van eene vergadering, waarin zal besproken worden de oprichting van eene Leo-Vereeniging. Hetgeen deze Vereeniging zich ten doel stelt, wordt door art. 1 der ontwerp-statuten volgender- wijze geformuleerd: „Deze Vereeniging, opgericht in het jubeljaar van het öOjarig priesterschap van Z. H. Paus Leo XIII, heeft ten doel nauwere aaneensluiting en gemoedelijker verkeer tusschen Katholieken. Zij behartigt op elk gebied de katholieke belangen, onder eerbiediging van iedere rechten." Indien gij eeu vogel aantreft met een verlamden vleugel, gij zult medelijden heb ben met het arme dier, althans gij zult het dier niet dwingen om te vliegeu; in dien uwen medemensch het hart gebroken is door overstelpend leed, heb dan medelij den, doe niet te hooge eiscben aan den verlamde en gebrokene van kracht. Gemoedelijk. De Burgemeester van B. was uitgenoodigd op eene soiree bij den Hertog Van X. Hij had de eer eene der hofdames naar 'tsouper te mogen leiden. Burgemeester. Is u reeds lang iu dienst bij de Hertogin? Hof dame. O ja, ik ben reeds 20 jaar bij haar. Burgemeester. Nu dat doet mij genoegen van u ta hooren; 't is een teeken, dat de Hertogin een goed karakter heeft. Mijne vrouw is juist zoo, die houdt hare dienstboden ook zoo lang tot ze trouwen, als zij zich wat geld hebben gespaard. Slechte troost. A. Wat zegt ge daarvan, mijn kleermaker rekent mij voor dit ellendige kostuum 60 gulden eu 't is geen twintig waard. B. Nu, wees blij, dat hij u zooveel crediet geeft. Altijd geestig. Gastvrouw (aan tafel tot eeu luitenant). Mag ik u een weinig dessert aanbieden? Luitenant. Dank u, Mevrouw, een luitenant deserteert niet. Onbewuste zelfbeschuldiging. Horloge maker. Zeg niet, mijuheer, dat ik mijn va^ niet versta; wie eenmaal zijn horloge bij mij laat repareeren die komt zeer stellig terug. Een beklagenswaardige (Op den 21sten der maand). A. Kerel, waarom laat je die kies niet uittrekken, als zij u zoo'u vreeselijke pijn doet. B. Dat kan ik niet, ik moet wachten tot den eersten van de volgende maand. In de verlegenheid. Examinator. Kan ook eeu grootvader benoemd worden tot voogd van minderjarige kleinkinderen? Candidaat. Ja, Profes sor. Examinator. En wat wordt daarvoor op de eerste plaats vereischt? Candidaat. Dat bij meerderjarig is. Klein tijdverlies. Becruut (tot den sergeant majoor). Ik zou gaarne heden-middag verlof willen hebbeD. Sergeant-majoor. Alweer verlol? Gisteren zijt ge ook al met verlof geweest, dat gaat zoo maar niet. Becruut. Ach, majoor, wat kan bet u nu eigenlijk schelen of ik een paar dagen vroeger of later tot Generaal promoveer. Haarlem, 31 Oct. De mannen-zangvereenigmg Crescendo, Directeur de Heer N. H. Andriessen, is uit den te Amsterdam gehouden nationalen zangwedstrijd, uitgeschreven door de liedertafel Zanglust, gelauwerd teruggekeerd. Crescendo behaalde in de tweede (hoogste) af- deeliug (met 4 tegen 1 stem) den tweeden prijs, bestaaude in eene verguld zilveren medaille en eene premie van ƒ150. Borendieu verkreeg Cres cendo nog 1 stem voor den eersten prijs. Zoowel bet verplichte koor, In 't woud van W. Bobert, als het koor naar keuze, Psalm VIII van Richard Hol, werd door Crescendo uit stekend voorgedragen. Aan het applaus van het uit ruim 3000 personen bestaande publiek, scheen geen einde te komen. Crescendo heeft aldus te Amsterdam haar ouden roem opnieuw gehaud- haafd. Moge de behaalde overwinning voor den talentvollen directeur en zijne dappere zangers eene aanmoediging zijn, voort te gaan zich op de beoefeuiug van den mannenzang met den tot dusver steeds betoonden ijver en energie toe te leggen. De eerste prijs in de tweede afd. van den bovenvermelden zangwedstrijd werd behaald door de koniuki. zangvereniging Caecilia van 's Gra ven hage, (Directeur de Heer Richard Hol) met 4 tegen 1 stem. De derde prijs werd met alge- meene stemmen toegekend aan Be vereenigde Zangers (Directeur de Heer Maurice Hageman) van Amsterdam. Naar aanleiding van het gedicht nNeer land' s Koninginvan den Heer A. J. G. Van Laaren Van Daalen, heeft de Heer NH. An driessen, muziekdirecteur alhier, eeue compositie gemaakt. De beroemde zauger Rogmans zai dit lied op ooncerteu in verschillende plaatsen voor dragen. Binnenkort verschijnt het werk ui den handel. Jl. Zoi dag vierde Mejuffrouw Jacoba Hartog- Boovers te deter stede baar 94sten verjaardag. Zij hoopt Dinsdag 6 Nov. a. 8. den dag te her denken waarop zij 25 jaar geleden haren intrek nam in het Hofje van Oirschot aan de Kruis straat te dezer stede. In overleg met Burgemeester en Wethou ders is door deu Commandant der dienstdoende schutterij bepaald, dat voortaan bij het ontstaau van brand, waarbij de schutterij moet dienst Bij de tegenwoordige regeling onzer brandweer wordt deze iu haar geheel met de schutterij al leen in ernstige gevallen opgeroepen en deze nieuwe maatregel heeft het voordeel, dat het aantal schutters dio brandpiket hebben en in de onmiddellijke nabijheid van den brand wonen, grooter is, waardoor dus spoedig een aantal manschappen aanwezig zijn om de politie bij het afzetten van het terrein behulpzaam te zijn, terwijl men tevens over eene voldoende macht kan be schikken, ook wanneer de kring, die moet worden vrij gehouden, eenigen omvang heeft. HaarlCt.) Eergisteren-namiddag omstreeks half vijf is een 28jarige opperman, werkzaam aan den achtergevel van perceel no. 12 in de Korte Zijl straat, van eene zeven meter hooge ladder gevallen, doordien deze uitgleed, waarbij hij inwendig be langrijke kneuzingen heeft bekomen en per rijtuig naar zijne woning is vervoerd geworden. Zaterdag-nacht werd in de Turfsteeg te dezer stede //moord" geroepen. De politie, spoedig aanwezig, vond aldaar twee personen liggende op straat, badende in een groolen plas bloed. Bij onderzoek bleek echter, dat slechts éen zeer ernstig verwond was in het aangezicht en op het hoofd, het ;een hem met een mes door den andere was toegebracht. In eene tapperij was tusschen hen twist ontstaan over een borrel. De verwonde is in het gasthuis verbonden; de dader, zekere K., is naar het huis van bewaring overgebracht. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarbij de Heer IV- G. Boele Senior te Kampen aankoudigt, dat hij met 1 Nov. a. s. eeu depot van de door hem gefabriceerde sigaren heeft gevestigd bij den Heer M. C. Poldermans Groote Houtstraat 125,alhier. Wij twijfelen geenszins of het gunstig fabrikaat van deu Heer Boele zal ook te dezer stede bij het rookende publiek een gunstig onthaal vinden. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente brengen ter algemeene kennis, dut het verslag van den toestand der gemeente over 1887 is gedrukt eu tegen betaling van ƒ1,50 per ex. ter gemeente-secretarie verkrijgbaar is gesteld. Door den Heer J. F. Perguin, koopman te 's-Gravenhage, is aan de kunstverzameling dezer gemeente ten geschenke aangeboden eene photographie van den voorgevel van het hem toebehooreude buis, in oud-Hollandseben stijl gebouwd, staande aan het Korte Spaarne no. 25 alhier. Dit huis, 't welk o. a. ook bewoond is geweest door den in de geschiedenis bekenden Mr. Willem Ruijchaver, zal binnenkort worden afgebroken. De keurige photographie is in paueelformaat ver vaardigd door de lleeren C. F. en L. J. Cordes, photographen alhier. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Bevallen: 27 Oct.: A. M. Thüning-Moorman, d. P. M. 15. Muller-Papevoine, d. A. Wingender-Miseri, z. C. Matena-Stuiver, d. G. Boeree-Brunt, d. C. M. Spook-Kappelhof, d. M. Kruyff-Van Wely, z. H. E. Kruyt-Heupeimau, z N. Hangjas-Van der Werff, z., levenloos. 28 Oct.: A. Kamp-Spanjaard, i. G. Blokker-Hoornsman, z. Overleden: 25 Oct.: H. Kooy, 68 j. 26 Oct.: W H. Tibboel, 6 m. J. H. Hillegaart, 77 j. P. Groe- nendaal, 5 m. 27 Oct.: E. Wijkhuizen, 5 m. P. A. Kaart-Éleur, 68 j. 28 Oct.: J. H. Busé, 2 j. A. H. fieemer, 4 j. 29 Oct.: W. J. H. Van Amstel, 7 m. H. M. Glinderman-Van Dort, 78 j. 80 Oct.: J. De Leeuw-Drogdrop, 60 j. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. 1'. M. Snickers, heeft benoemd tot Pastoor te Rentum, den Wel- eerw. Heer G. Blankvoort. Jl. Zondag herdacht de Hoogwaard. Proost van Haar lem's Kathedraal Kapittel, Mgr. J. M. IJzermansHuis prelaat van Z. H. den Paus en rustend Pastoor te VIaar dingen, den vijftigsten verjaardag van zijne heilige Priester wijding. Talrijke bewijzen van hoogachting en waardeering vielen den hoogwaardigen Jubilaris ten deel. jRosa giganteneene zeldzame roos. Deze nieuwe roos schijnt eeue bizoudere toekomat te hebben. Naar de beschrijving overtreft zij iu afmetingen tot nog toe alles wat bckeud is. Zij groeit krachtig en snel, omarmt met hare klimmende ranken rotsen en boomstammen, klimt tot in de hoogste toppen met hare schitterend witte bloemen, die 1416 cM. doorsnede hebben en zeer geurig zijn. Op \erzoek van den ontdekker, den Generaal Collett te Shan Hills zal zij Rosa gigantea worden genoemd. In Juni van dit jaar zijn de eerste bloeiende takken door den Heer David Drain uit Seebpore bij Calcutta naar den Heer Francois Grepin te Brussel gezonden, welke in de zitting van 2 Juni van de Koninkl. Botanische Vereeniging er een en ander over mededeelde. Indien deze roos aan de bovenvermelde beschrijving voldoet, dan is het niet onwaarschijnlijk dat zij door kruising met andere hybriden werkelijk verrassende uitkomsten kan opleveren. {Het Nederl. Tuinbouwblad Nader vernemen wij, dat op de 41/, °/o Obligatieleening van de Nederlandsch Amerikaansche Stoomvaart Maat schappij, groot f 1,300,000, is ingeschreven voor f 745,000 door obligatiehouders vau de vorige leening, die preferentie hadden, eu voor circa vijf millioen buiten preferentie. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. Amsterdam. Parochiekerk van den B. Nicolaas (binnen de veste). Ditgeloot de aandeelen No. 5 en 137 A. en B. van de lecning groot f 150,000 a 4 pCt. Be taalbaar na 1 November a. s. ten kantore van den Heer Franfois Phlippeau. Haarlem. Kathedrale kerk van den B. Jozef. Uitgeloot aandeel No 40. Betaalbaar aan de pastorie aldaar. Zomeren. Parochiekerk. Uitgeloot de aandeelen No. 4, 25, 17, 46 en 48. Betaalbaar bij den Zeereerw. Heor E. A, Van den Eijnden, Pastoor aldaar. Velser-Koemarkten. Belanghebbenden worden her innerd dat de najaarsmarkten invallen op Zaterdagen, den lOden en 24sten November 1S88. HAARLEM29 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f -af witte f 6,25 a 7.— rogge f 5.50 a fHaver f f gerst f bruine boenen f a f Gr. erwten f a f Capucijners f 8.75 a fOliezaad fKarwijzaad f—,— AMSTERDAM, 29 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 534 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.67. dito 2de qnal. f 0.58 dito 3de qualiteit 0,50 per kilo; melk- en kaifkoeien f120 a 220, 2 graskalv. a 39 nuchtere kalveren 5 a 14, 10 schapen en lammeren a 448 vette varkens 34 a 42 c.; —biggenbeide per kilo.' ALKMAAR,27 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen is als volgt: 21 koeien/120 a 260, 20 nnehtere kalveren 8 a 16, vette kalveren a—,267 schapen 18 a/ 28 varkens fper kilo, 55 ma gere dito /Ha 14, 22 bokken /4a 11, 4 paarden 90 A f 300, 1 lammeren f a ALKMAAR, 29 Oct. Ter veemarkt werden ver kocht 2 koeien van ISO a 210, 72 kalveren van f 40 a 110, 16 nuchtere dito van f 8 a 15, 847 schapen f 18 a 28, 190 varkens a 37 a 46 c. 28 magere 11 a 14 per kilo. paarden f a HOORN, 27 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heel. tarwe f 7,60 a 9,heet. rogge f 6,— a 7,heet. gerst 4.50 a 5,50 heet. haver f 3,50 a f 4,50 mosterdzaad a heet. bruine f 14,— a 16,— gele ƒ16,a f 18.— heet. paardeboonon f 7,— a 8.— heet. erwten 12,— a 17, heet. groene 12,a 14, heet. grauwe 18,— A 20,— heet. witte 10,— a f 11.50. heet. aardappelenƒ2,50 a 5. manden appelen 4,— a 7.—, alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor betaald prijzen waren als volgt: paarden van f 60 tot 150. venlens f a koeien van f tot kal veren van 18, tot 20, schapen van 12 tot 26 lammeren van 10 tot 16, varkens van 6.— a 14, zeugen 30 a biggen van 3.a 6, DELFT, 27 Oct. Heden werden aangevoerd 68 stapels kaas, wegende te zamen 19,795 kilo; prijs f 17 a 22, LEIDEN, 27 Oct. De prijs der boter was heden pel vat 1ste qual. f 56.— a 64.—, 2de qual. 44.— a 54.Aanvoer groot en handel middelmatig. Turf aangevoerd van 22 Oct.27 Oct. 9000 dubbele h eet. 23 a 26 c. per dubbele heet PDRMEREND.J30 Oct. Kaas: aangevoerd 355 stapels prijs der kleine kaas f 31.—middelbare Boter 1.25 A 1.30 per kilo; 287 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kaifkoeien Vette kalveren aanvoer 95 stuks prijs 70 a 90 c. per kilo, handel ving; nuch tere dito: aanvoer 70 stuks prijs f 10 a 22 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 220 stuks, prijs 38 46 c. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 48 stuks, prijs f 10 a 15 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 307 stuks prijs f 2 a 6. ROTTERDAM, 30 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 31 paarden, 1924 innderen,367 vetteen gras kalveren, 6 nuchtere kalveren, 3 schapen of lamme ren, 1 varkens, 190 biggen, bokken 1. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 64 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 54 c.; kalveren late qual. 87'/, c. 2de qual. 80 a 75 c., schapen lste qual. c., 2de qual. c., alles per kilo; varkens lste qual. a c., 2de qnal. a c., 3de qual. c., licht soort a c. per half kilo; melkkoeien f 130 a 210, kaifkoeien f 140 a 230, stieren f60 a 130, graskalveren f 15 a 35, pinken fa vaarzen f 70 a 120, alles mager vee; paarden f 30 a 80. Op de botermarkt werden aangevoerd 103/8 en 102/16 ton; en 1138 stukken per half kilo; prijs le qual. f 54, 2e qual. 50, 3e qual. f 46 per half kilo 55 a 65. SCHIEDAM, 30 Oct. Moutwijn, per ned. vat ƒ9,5 0 Jenever f 15.Amsterd. proef f 16,25, spoeling f 1,70 difo commissie f 1,70. LONDEN, 29 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2500, schapen en lammeren 8000, kalveren 110, zwijnen 10. Prijzen: beste runderen 2/4 a 6/-, schapen en lammeren 3/2 a 6/2, kalveren 3/8 a 5/-, zwijnen 2/6 a 4/4. Amsterdam, 30 October 1888. Prijzen der onderstaande effectengallotoer. pCt. ae koers. Nederland, (ierlff. Work. Schuld. 2' ,|76'/j 8 89'/, J 100'Vu 100 9 5 V8 92'/, 67'/,, 67"/,, 63Vs 102»/,, 87'/» 101 Portugal. Rusland. Spanje Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. JLeening 1867 5 Goudleening5 Italië. Obl. Pauiel. Been. 1860-64 6 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope& (lomp. Oude Ruaieu 5 Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. 1. 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 binnenl. (Perpetueele) 4 Obl Alg. Schuld 1865 Serie D 5 1869 C, 6 Obl. Locniug 18764 N-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligation4 Peru. Keening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland Hol). Uz. Spw. Aand, M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestenxp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. Zuiö-Ital. Spoorw. Obl.. Gr. pw. Maatsch. Aand Baltis-he Spw. Aand.. Jelez Griasi Obl., Kiew-Breat Aand5 Knrsk Ohark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschausk Sysran Aand,. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwd'v Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand,. Miss Kansas Texas Obl.Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 w Rotterdam 3 Gemeentel Crediet Belgle. stati Antwerpen 1887. Oovtourxjk. Staatsl, 18 1860 1864 18646 18665 Geldkoers prolongatie 3, 3'/s P»t Italië. Bumeuie JLmorika. 49 66'/, 156/s 15'/» 82'/, 1041/, 127 337a 16'/, 14»/» 12H/» 146'/; 11974 79'/, 136 94 11 117 57 V. 24»/i, 100'/,, 28'/, 28'/g 139 27'/« 117'/, RulUnd Hl'/a 104'/, 103'/, 891/4 110 US'/a 143 166 151'/» CONST ANTINOPEL, 30 Oct. De Suez-conventie is gisteren door de vertegenwoordigers aller mogendheden ondertcekend. To Caïro wordt verzekerd, dat Engeland opnieuw troepen naar Souakim zal zenden. PETERSBURG, 30 Oct. Omtrent hst ontsporen van den keizerlijken trein zijn nog geene authenthieke bizonderheden openbaar gemaakt. Men heeft het tot dusver voor een gewoon spoorweg-ongeluk te houden en ten opzichte van andere ge ruchten behoedzaam te zyn. BERLIJN, 30 October. Voor zoover tot dusver de uitslag der Pruisische verkiezingen bekend is, zal daaruit geene wcr- kelijke verandering in den stand der parken Trouwens, men kent in hoofdzaak ook nog slechts den uitslag inDe0|rreentntvDangen berichten omtrent een moordaanslag op den Czaar worden lieden beslist gelogenstraft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3