Ir licit ill aan: Dienstbode iiiuroiiw, 1111. Schilders. lit de lid te I Sigaren. Speelkaarten, De grootste Piano Aardappelen. Biljart. Eene R. K. Juffrouw Burgerjongeling, Te Koop aangeboden, F. J. VAR OER HAM Barbiersbediende. De Wetenschap der GODSDIENSTEN MARKTBERICHTEN, ADVERTENTIES Gierstraat 15, J. Hf. SCH BIDT, Zijlstraat 55. Laatste Berichten. tweede huis yan ie Paardensteeg. ATELIER TER OVERNAME Geziohtkundige te AI STERDAM Küppers Laurey Voor geest en hart. Vele menschen zouden gelukkiger zytj, als zij zich om de aangelegenheden van anderen even weinig bekommerden als om hunne eigene. Groote rampen en gevaren brengen de broederschap van onbekenden aan het licht. Vele menschen bunnen geen leed zien, eene eigenschap, die wonderwel met de kunst schijnt gepaard te gaan, andereu veel leed te doen. Wanneer de deuren van het menschen- hart zoo dikwpls opeu en dicht gaan, slui ten zij in den regel slecht. Het korte leven maken velen zich voor de eene helft ongelukkig door te tobben over oude grieven en voor de andere door zich angstig te maken voor wat komen kan. Ter behartiging. Houd uwe kennis als een uurwerk op zak; trek het niet elk oogenblik uit om te toonen, dat ge er een bezit, maar vraagt men u hoe laat het is, zeg het dan, maar ook dan alleen. Allerlei. Verzachtende omstandigheden. Rechter. Hebt gij nog iets te uwer verdediging in te brengen? BeschuldigdeJa, mijnheer de rechter, ik verzoek u bij do bepaling van miji e stral wel in aanmerking te nemen, dat ik reeds als kind een deugniet was. STEDELIJK NIEUWS. standaard. Het eigenaardige van dit album be staat hierin, dat de namen der deelnemers aan deze geschenken door twee ambtenaren van de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij zijn gecalli- grapheerd op eene wijze, die niet alleen de ver vaardigers alle eer aandoet, maar ook blijk geeft vaD de voorliefde, waarmede de bewerking plaats had. Kathedrale en parochiekerk van den U. Jozef. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Kerknieuws. Armenzorg. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Getrouwd: H. A. SPOORENBERG Eene R. K. Specialiteit in BRILLEN is aan de Hoogeschool te Leiden, J. VAN DEN GHETN, S. J. Prijs 50 Cents. steden Hereulanum en Pompei tengevolge eener uitbarsting van den Etna onder, asch en lava bedolven. Deze uitbarsting van den berg was zoo hevig, dat de asch in Afrika, in Syrië en Egypte neerviel. Te Rome werd de zon er verscheidene dagen achtereen door verduisterd. Zeventienhonderd jaren later werd, eveneens den eersten November, de stad Lissabon door eene verschrikkelijke aardbeving voor een groot deel vernield. Meer dan 30,000 menschen kwa men er bij om. Onder meer bizonderhedeu deelen wij alleen mede, dat de kerk van Belalcazar meer dan 15 meters in den grond zonk; de top was gelijk met den beganen grond. Het grootste ge deelte der menschea, die in de kerk waren, werd door den schok gedood; eenigen gelukte het, hoewel zij gekwetst waren, naar boven te klimmen en door den klokkentoren op de aarde te komen. Van eigen standpunt. Student A. Z-g eeus, amice, die Professor Bommelmaus kan toch kolossaal verstrooid zijn. Student B. Dat heb ik nog nooit aan hem bespeurd. Student A Ik wel, heden-morgen nog zag ik, dat hij zijn kleermaker betaalde. Zeer juist. A. In uwe plaats zou ik op dit uitgestrekte land een boech laten aanleggen. B. Dat zal mij geen voordeelen brengen. A. Maar toch aan uwe nakomelingen. B. Ach, wat zal ik mij met mijne nakomelingen bemoeien, die doen voor mij ook niemendal. Altijd dezelfde. Advocaat. Ik heb met veel moeite uw proces gewonnen. Men heeft u van den diefstal vrij gesproken. Nu moet ge mij echter ook een genoegen doen. Beschul digde. Gaarne, wat verlangt u, dat ik voor u zal stelen? Scherp. Een hartstochtelijk jager verhaalde in een gezelschap een jachtavontuur, 't welk zeer sterk aan wijlen Baron Von Munchhausen herinnerde. Plotseling overviel den verteller eene vreeselijke hoestbui. „Lieve Hemel, wat over komt u vroegen de aanwezigen" op angstige wijze „Stelt u gerust," sprak een aanwezig geneesheer,// de zaak heeft niets te beduiden, toevallig is hem een waar woord in de ked gekomen." Afgetroefd. //Pater// zeide onlangs een ver waande luiteuant tot een Kloostergeestelijke, „als ik uw geld had Pater. En ik uw ver stand. Luitenant. Wat hadden we dan Pater. Beiden niets. Ad rem. „De tijden zullen eerder niet beter worden," zeide onlangs een saoever, die zich op zijne ongeloovigheid heel wat liet voorstaan, „totdat op de plaatsen, waar thans kerken ïtaan, gras groeit;"„en gij daar als ezel op graast," voegde een landbouwer er bij. Haarlem, 3 Nov. Iu de jl. Woensdag ge houden zitting van den Gemeenteraad is de bc- grooting voor 1889 behandeld en afgedaan, tot een totaal cijfer van f 954,814,36Vs ia ontvangst en uitgaaf. Onder de uitgaven komt een bedrag voor van ƒ9193,79 voor onvoorziene uitgaven. Van de 22 leden venklaarden zich bij de eind stemming alleen de Heeren Stolp eu Be Kanter tegen de begrooting. By dtn aanvang der vergadering deelde de voorzitter mede, dat een nieuw verzoek was in gekomen van de Duinwater-Maatschappij om nog eenig uitstel voor hare beslissing over het door den Raad aangeboden contract. De termijn van beraad verstreek met 31 October. De Rand be sloot, in eene volgende vergadering d arover te beslissen. Besloten werd een nieuwen ambtenaar ter ge meente-secretarie te benoemen, met den titel van commies-redacteur, op eene jaarwedde van 1200, by voorkeur een persoon met den graad van doctor iu de rechten. Op het verzoek van de agenten van politie 2de en 3<le klasse om verhooging van jaarwedde is afwijzend beschikt. De post van ƒ2700, eerst door B. en W. voorgesteld voor het maken vau een nieuwen compost-put op de mestbergplaats, is op voorstel van den voorzitter verworpen. Naar aauleiding vau het adres van ingezete nen betrtffende het stedelijk mnziekkorps heeft de voorzitter de spoedige indiening vau een voorstel van B. en W. toe czegd. Voor het maken van nieuwe trottoirs iu de Groote Houtstraat is f 1390 tor-gestaan en voor het vernieuwen van de Kruisbrug ƒ18,450. Voor eer e kleine verbetering van het caril lon bestemde de Raad eene extra uitgave van 245. Een voorstel van den Heer Berkhout om den post van ƒ2300 voor hit bouwen van eene tol gaarders—woniug aan de Kleverlaan, welke B. eu W. van de begrooting hadden afgenomen, er weder op te brengen, werd verworpen. E' zal voorloopig alleen eene verbetering in de wijze van tolheffing worden aangebracht. Jl. Donderdag was het 30 jaar geleden, dat de Heer J. C. Qerlings, gemeente-ontvanger alhier, zijne fuuctie als zoodanig aanvaardde. De Heer G. is hier ter stide bij oud en jong bemind en geacht om zijne hulpvaardigheid en zijue beleefdheid] voor ieder, die met hem in aanraking komt. Zulke ontvangers zijn, helaas! zeer zeldzaam, en het is voor onze gemeente te hopen, dat de Heer Gerlings nog lang iu zijne functie en ten voordeele van de stad mag werk zaam zijn. Was de feestviering uit den aard der zaak of beter van het tijdstip, meer bescheiden dan voor vijf jaar, zij was er niet minder har telijk en welgemeend om. Z-er zeker heeft de Heer Gerlings ook Donderdag jl. de overtuiging verkr.gen, hotzeer hij door het Haarlemsch pu bliek wordt geacht eu gewaardeerd. Donderdag-ochtend ontving de Heer Gerlings te zijnen huize een fraaien bouquet van levende bloemen met linten, de kleuren van Haarlem aangevende, de stad welker vooruitgang hem zoo nauw aan het harte ligt. Iu de antichambre van zijn kantoor werd hij voorts bij zijne komst in derdaad verrast door eene aangebrachte tropee van planten en bloemen, een opschrift, tot den feestdag betrekking hebbende, terwijl het woord „Salve// op een schild den indruk vau het ge heel verhoogde. Yan vele zijden ontving de ontvanger verder de duidelijkste blijken van waardeering, en er werd menig woord geuit, waarbij zijn aangena me omgang, zijn degelijk karakter en zijn warm hart om anderen ter wille te zijn in het licht werden gesteld. De Heer Gerlings ontving voorts in de Woensdag gehouden vergadering van Burg. en Weth. bij monde van den voorzitter, den Heer Mr. E. A. Jordensiu welgekozen bewoordingen, hunne beste weuschen met zijn feest, waarbij de Bur gemeester de hoop uitsprak, dat het den Heer Gerlings moge vergund zijn nog vele jaren ten nutte der gemeente zijne krachten te besteden. De jubilaris kweet zich natuurlijk gaarde van zijne taak om allen voor de hem bewezen eer eu onderscheiding zijne oprechte gevoelens van dank te vertolken. Door B. en W. is uitspraak gedaan om trent de gunning van de aanbesteding der le vering van de benoodige uniformen enz. ten be hoeve van de dienstdoende schutterij en het ge meentelijk muziekkorps, van 1 Januari 1889 lot 31 December 1891. Gegund is: aau de Heereu L. A. en F. L. Kattenburg <5* Co.: Ie perceel eene schutters korte jas met schouderpassanten voor 8,90;eencdito lakensche pantalon voor f 4,90; eene halsdas ƒ0,35; 2e perceel: een onderofficiers korte jas met schouderpassanten, doch zonder chevrons, voor 15; eene muzikanten korte jas met zilveren galon voor ƒ16,75; eene lakensche pantalon voor onderofficieren eu muzikanten vuor 8,74; aan den Heer W. L. Kuypers, 3de per ceel, 2 klaverbladen voor elke muzikantenjas voor 2,90; een onderofficiers- of muzikanten- ckacol voor 4,40; een schutters-cbacot voor 2,75; een pluim voor muzikanten-chacot voor ƒ2,20 en een onderofficiers-kwartiermuts voor 2,60. Het museum van schilderijen en oudhe den op het Raadhuis alhier is iu de maand Oc tober 11. bezocht door 220 personen tegen be- taliug en 377 kosteloos. In eene jl. Woensdag door de werkende leden van de Manneu-Zangvereeuiging Crescendo gehouden vergadering, werd aan den Directeur, den Heer N. II. Andriessen, onder eene har telijke toespraak van den President, den Peer H. Savrij, namens de werkende leden ook een stoffelijk bewys van hulde en dankbaarheid aan geboden voor de vele zorg en moeite wtlke de Heer Andriessen als Directeur zich voortdurend iu het belang der Vereeuiging getroost en waarvan het resultaat op den onlangs te Amsterdam ge houden zaugwedstrijd widerom zoo schitterend is gebleken. De Heer Andriessen aanvaardde het geschenk met de verzekering, dat het zijn stellig voor nemen was zij ie taak als leider der vereeniging op de stipste wijze te vervullen en te trachten ook door zijn ijver en toewijding Crescendo steeds meer iu groei en bloei te doen toenemen. Eergisteren herdacht de Heer A. Schoevaart den dag, waarop hy vó >r 25 jaar in dienst kwam bij de Holl. IJzeren Spoorweg-maat schappij. Na verschillende takken van dierst te hebben doorloopen, werd hij op 1 Mei 1878 alhier ge plaatst om op te treden als chef de bureau der Maatschappij, tot welke betrekking hij bij keuze werd benoemd. Als blijk van waardiering voor de trouwe plichtsbetrachting gedurende een k wart eeuw aan de H. IJ. S. M. bewezen, werd hem door dsn R«ad van Administratie aangeboden eene pendule met coupes, terwijl den jubilaris door hoofd- en an dere ambtenaren als stoffelijk bewijs hunner hoogachting en sympathie werden vereerd een buitengewoon fraai notenhouten cylinder-schrijf- bureau, benerens een dito buffetkast, vergezeld Yan een sierlijk gebonden albuui op nikkelen Doiiderdag-nacbt zijn door de politie al hier aangehouden twee mariniers, in garnizoen te Amsterdam, die den vorigen avond van hun korps waren gedeserteerd. Zij hadden plan zich voor eenige dagen naar Rotterdam te begeven. Het mus. um van kunstnijverheid alhier is gedurende de maand October 11. door 688 per sonen bezocht. Eergisteren-avond is door de politie alhier aangehouden Gérrit Dirk Jan Zuiderbroek, ge boren te Haarlemmermeer, oud 27 jaar, wiens opsporing en aanhouding was verzocht door den commissaris van politie te Schiedam, alwaar hij met Hubertus Henricus Johannes Terwinkel, ge boren te Almeloo, oud 34 jaar, '/so aandeelen in loten van de Actwerpsche leeniug van 1887 had verkocht, valschelijk met den naam van J. Du Bois onderteekendzijn medeplichtige Ter winkel wist zich uit de voeten te maken. Ook in deze gemeente hadden zij dergelijke loten verkocht a vijf-en-twintig cents per stuk, die in beslag zijn genomen. KERK BERICHTEN. Zondag te 7 en 8 uur de gclezene HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek. Na den middag te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje eu de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Eiken dag in de week, 's namiddags te 3 uur het Rozenhoedje, en eiken avond tot en met Vrijdag te 7 uur het Lof voor de geloovige zielen. Woensdag, het feest van den H. Willibrord, de HH. Missen als op Zondag. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria tot bekeering der zondaren, 's avonds te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de HH. Missen en de Catechis mus op de gewone uren. Parochiekerk minden U.Antvniue van Pudua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis, ter eere van St. Autonius, te 6 uur het Lof. Woensdag de HH. Missen als des Zindags, des avonds te 6 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te hall 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar ge woonte. Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11. De Vespers te 3 uur, te half 5 Congregatie der H. Familie. Ts 7 uur het Lof, met Rozenhoedje. Dinsdag te half 9 gezoDgeu Riquiem voor alle overledene geloovigen op het kerkhof St. Bavo begraven. Woensdag, feestdag van den H. Willibrord, de HH. Misseu als des Zondags. Gedurende deze week eiken dag behalve Za terdag, des avonds te 7 uur Lof voor de over ledenen. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, eu 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 31 Oct.: W. M. Beyer en A. H. Prins. J. Groos en J. Kroon. W. Zwemmer eu F. Mollema. J. Mooy en A. M. Voorthuis. H. Boogaard en M. van de Vijter. J. Hitte en J. M. H. Priesmau. R. Donkeren J. Groenevtld. 1 Nov.: J. Rustige en E. J. Roza. A. B. Melis en M. J. Smit. G. WuiBteren J. Brinkman. Getrouwd: 31 Oct.: A. P. Alleman en G. Z. M. Duin. Bevallen 30 Oct.: G. Lnddiug-Horeman, d. P. Heyraan-Stobbelaar, 2 z. M. T. Van der Weiden-Maas, z. 31 OctH. Van de Stadt-Hessels, z. M. Hoen derdos-Hoenderdos, d. 1. Scheelings-Hunting, z., le venloos. 1 Nov.: J. Vos-Kruyer z. Overleden: 29 Oct.: M. Milatz Nieman, 78 j. 30 Oct.: J. H. Steenkist, 5 m. J. H. C. Jansen-Schmidt, 12 j. 31 Oct.: E. C. Verhoeff, 3 j. A. M. D. Van Buschbach, 4 j. 1 Nov.: J. H. Leeuwenkamp. 5 m. M. E. Hoenderdos, ld. M. Oosterom-De Ruyter 61 j. Commiaaariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een pakje, inhoudende eenige stalen manufacturen. Eenige phantasie armbanden. Een zakje met thee. Een knipmesje. Eene cavalerie-rijspoor. Een paar zwarte glacé handschoenen. Een wollen doek. Een charivari. Een ka chelpijpen-standaard. Eene phnntaaie-broche waarin een groote roode steen. Eene kinderparapluie. Eene medaille voor krijgsverrichtingen in ludië, waaraan een breed, groen, geelkleurig lint. Een paar polsmofjes. Een notitie boekje. Een sleutel. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij vrouw F. J. Heitveld, Plantage No. 1 rood: een gouden kruisje; bij den Heer H. Vau Musscher, Oude Groenmarkt no. 20: eene nieuwe wollen kindermuts; bij Mevrouw O. Krol-Bentzen, Florapark no. 40: eene zilveren broche in den vorm van eene ster; bij den Heer Smit, Kruisstraat no. 34: eene portemonnaie waarin eenig klein geld en een gedrukt papiertje cener protestantscbe zondagschool; bij den Heer J. Zurendonk, Koudenborn no. 76: twee roeiriemen; aan het bureau van de Gemeente-Reiniging, Hurmeujansweg: twee paar nieuwe zwarte glacé dames-handschoenen. In een der tramwagens achtergelaten: Een pakje brei katoen. Het gouden Priesterfeest van Z D. H. den Bisschop van Roermond, Mgr. F. A. H. Boermans, zal op 23 De cember a. s. op luisterrijke wijze in het geheele diocees worden gevierd. Aan het R. K. parochiaal armbestunr te Azewijn, ge meente Bergh, is door wijlen den Heer F. J. Hoegen een legaat besproken, groot f 3000. Naar men verneemt zou het in Duitschland gelukt zijn, tarwe en rogge met elkaar te kruisen. Hierdoor zou men eene graansoort verkregen hebben, welke de goede hoeda nigheden vau tarwe en rogge in zich vereenigt. Het bovenstaande verdient zeer zeker de aandacht der land bouwers. De Rechtbank te Maastricht heeft den postbode H., die in de vorige week terechtstond, omdat hij brieven had weggemaakt, geopend en daarvan inzage genomen en geldswaardig papier verduisterd, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. HAARLEM31 Oct. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 51, verkocht 40 voor f 190 a 110, - stier verk. voor f-—a vaarzen verkocht voor f a pinken 2 verkocht 2 voor f75 a f60graskalv. verk. voor fa nuchtere kalveren 14, verk. 14 voor /6a 13, schapen, 40 verk. 36 voor f 19 a 13 Lammeren verk. f a f Varkens verk. c. per 5 ona. Biggen verk. fa Paarden 10 verk. 4 f30 a f325. Veulens, verkocht faf Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 72 stapels kaas, 8962 stuks, wegende 18388 kilo, hoog ste prijs f 26,50 middelbare prijs f per 50 kilo LONDEN, 1 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, schapen en lammeren 1000, kalveren 40, zwijnen 30. Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/9, schapen en lammeren 3/4 a 6/-, kalveren 3/8 a 5/—, zwijnen 2/6 a 4/4. SCHIEDAM, 2 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f 9,50 Jenever f15,Amsterd. proef £16,25. Spoeling f 1,60 Commissie f 1,70. HOORN, 1 Nov. Ter waag gewogen 199 stapels kaas wegende 59,442 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 32,— voor kleine,/27,75 voor commissie, 30,—middelbare. ALKMAAR, 2 Nov. Aangev. 5000 H. L. Granen. Men besteedde voor tarwe f 6.50 a 9,—, rogge f 5,75 a 6,50 gerst 3,— a 5,— dito chev. f 5,a 6,haver f 3,a j' 4,duiven dito f kanariezaad f 7,50 a rood mosterdzaad f 15 a 16,50. geel dito f 8.5Ó karwijzaad (oud) f a (nieuw) f 11,a blauw maanzaad 10 a groene erwten 10,50 f a 17,— grauwe dito J 19,— a 21,vale dito f 11,— a 15,— Witte duivenboonen f—paardenboonen f6, ALKMAAR, 2 Nov. Aangevoerd 400 stapels kaas kleine f 31,commissie dito f 28.middelbare f 30.50. LEIDEN, 2 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 3 paarden f22 a 60; 44 stieren f 40 a f148; 310 ossen f116 a 252. 357 melkkoeien 95 a 236 kalveren dito f a 216 vare dito f 88 a 192, vette dito f 236 graskalveren f 13, a 48, 43 vette f 30 a 80. 60 a 80; 15 nuchtere dito f 8,—a 19,— 652 vette schapen f 20 a 38, 156 weide dito13 a 25,lamm. f a 32 magere varkens /14 a 25, 270 biggen f 4.a 10.— Leiden, 2 Nov. Kaas. Heden aangevoerd 35 partijen Gondsche f 20.— a 25.—, per 50 kilo. GOUDA, 1 Nov. Granen. Witte poldertarwe f 6,90 a f 7.10. roodedito f 6.50 a 6,75. Angel dito f 7.25. a 7.35. jarige Zeeuwsche dito f 9.40 a 9.60, nieuwe dito a 8,a 8,25 mindere soort poldertarwe f 7.50 a 7.75 afwijkende dito f 6.40 a 6.60. polderrogge f 5.a 5.25 Zeeuwsche dito f 5.50 a 6.—. voor dito (per 70 kilo.) f 4.75 a 5.—. wintergerst f 5.25 a 5.75, zomer dito f 4.50 a 4 80. jarige chevalier dito f a nieuwe dito f5.75 a 6,25. Haver f 3.25 a 3.40 per heet. dito 7.— a 7.75 per 100 kilo. Kookerwten f 10.75 a 11,50 .Mais. Amerik. f 6.60 a 6.70. Odessa 7.a 7.10. Cinquantine f 7.50 a 7.75 per 100 kilo. Hennepzaad mlandsch. f 7.75 a 8.en buitenlandsch f 5.75 a 6.—. spelt f a kanariezaad f 9,25 a 9.80. Kaas, aangevoerd 49 partijen handel redelijk. Ie qual. f 24 a 26.2e qual. 21.— a 23.— zwaardere a Noordhollandsche f a Woensdag a. s. groote kaasmarkt. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 1.40 a 1,50; der weiboter f 1.20 a 1.30 Melkvee met gewonen aanvoer en handel gewoon. Vette varkens met tamelijken aanvoer handel vlug, van 20 tot 23 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 19!/2 tot 20 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,85 a 1.15 per week. Vette schapen met grooten aanvoer handel vlug. f 16 a 28. Nuchtere kalveren eenigen aan voer, handel vlug f 6.a 10,Graskalveren met veel aanvoer, handel matig, van f 30 a 55. DELFT, 1 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 190 a 230 dito 2de qual. 134 k 160 kalf- koeien. lste qual. f 180 af 210 dito 2de qual. 128 a 148, vaarkoeien le qual. f 140 a 165, dito 2de qual. 80 a 105 vette kalveren, lste qual. f 55 a 65 dito 2de qual. 36 a 46 vette schapen lste qual. 20 a 24. dito 2de qual. f 14 a 17. lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren 12 a 19, -- weilammeren f a magere varkens 14 a 18 biggen f 4,— a 9.— nuchtere kalveren f 7 a 21. paarden f 35 a 160 stieren f 56 a 90. ossen f a Rundvlecsch 54, 58 a 62 c.vet kalfsvleesch 60. 70 80 c. schapevleesch 45 a 55 c., lamsvleescha c. Granen. Zeeuwsche en Overmaasche tarwe f 8.50 a 9.75 nieuwe dito f 6.a 7-75, roode dito f 8.50 a 9.75 min- f a rogge f 6.— a 6.50, nieuwe dito f 4.50 a 5.50 n. wintergerst f 5,a f 5,50 n. zomer dito f 5 550, n. chevalier dito f5,50 f6,—, haver f 8,75 a 4,25, n. groene erwten f 10,25 a 11,50 mesting f 6,50 a f 7,— paardeboonen f 6.a 6.75, duiveboonen 7.a 8, bruine boonen f 14.50 a 16,koolzaad f 10,50 a 11,50 hennepzaad f 8,a 8.50 kanariezaad f 8.25 a 9.25 Behalve bruine boonen, welke 50 c. lager waren, ver keerde overigens de markt in eene vaste stemming en was zelfs jarige tarwe 24 c. hooger. Aan de stadswaag gewogen van 26 Oct. tot 1 Nov. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 613/8 en 57/16 vn. boter, wegende te zamen 10830 kiloprijs f 48 a 60 72 per 40 kilo f a f per kilo. Uit bet Loo wordt van gisteren-avond gemeld, dat de toestand vau Z. M. niet ongunstig is. Er bestond eenige vrees dat de ontsteking een dipbtberitisch karakter zou aannemen, doch die vrees is gelukkig geweken. De spraak is minder bedekt, eu door Z. M. worden voortdurend de voor geschreven moudspoelingen aangewend. De Koning was heden een groot gedeelte van den dag buiten het bed, en verrichtte zelfs eenige lichte bezigheden. De voeding be staat voornamelijk uit bouillon en een ver sterkend glas wijn. Dr. Vinckhuyzen vertrok des namiddags te 5 uur naar de residentie, en wordt, zonder buitengewone omstandigheden, eerst iu den aanvang van de aanstaande week terugverwacht. Gisteren-middag reed H. K. H. Prinses Wilheltnina uit, vrat als een gunstig teekeu wordt aangemerkt. EN L. J. M. NOLLET. Eindhoven, 29 Oct. 1S88. Geboreu: AGATHA CORNELIA SALE- ZIA, Dochter van J. P. LU1JBEN M. C. LUIJBEN-Van Es. Den Haag, 29 Oct. 1888. Heden overleed, ua eeu smar telijk lijden, voorzien van de HH. Sacramenten, onze veel geliefde oudste Zoon JO HANNES HENDRIKUS CHRISTIA AN in den ouder dom van ruim 12 jaren. J. JANSSEN SCHMIDT M. VV. JANSSEN SCHMIDT- Staal Haarlem, 30 Oct. 1888. Eenige Kennisgeving Na eene kortstondige ziekte, voorzien vau de laatste HH. Sacramenten, overleed heden, tot mijne diepe smart, op 27- jarigen leeftijd, mijne innig ge liefde Echtgenoote J. L. F. ELIAS-WIJERS, mij uit een boogst gelukkigen Echt nalatende drie Kinderen, te jong om hun treurig verlies te beseffen. Amsterdam, 30 Oct. 1888. Tot diepe droetbe.id van mij, mijne Kinderen en Behuwd zoon, overleed heden, voorzien van de HH. Sacramenten der stervenden, op 27-jarigen hef- tijd, mijne innig geliefde Doch ter J. Ii. F. ELTAS-WIJERS. Wed. M. WIJERS- Van der Veken. Oosterhout, 30 Oct. 1888. een MEISJE, vroeger als 2e Werkmeid g -diei d, voor hot doen van KAMERS, ook niet ongene gen voor het opdoen der WASOH en STRIJKEN. Brieven franco onder No. 932 aan P. VAN CIT- 1ERT ZONEN, Haarlem. zoekt eene bei rekking als GE ZELSCHAPSJUFFROUW bij eene Dame ter assistentie in de Huishouding.Brieven franco onder letters A. B. aan het Bureau van dit blad. van goede getuigschriften voor zien zag zich tegen Febr. gaarne geplaatst in een R. K. Burger gezin als MEID ALLEEN. Brie ven franco onder letter D. bij A. LEUSEN, Boekhandelaar, Groote Houtstraat, Haarlem. Terstond gevraagd: Eene R. K. bekend met het MANUFAC- TUURVAK. Adri s: Hang 66, te Rotterdam. Op een kantoor te Haarlem wordt gevraagd: een R. K. van omstreeks 14 jaar, voor hot verrichten van loop- en schrijfwerk. Eigenhandig geschreven brie ven, onder No. i009, aan het bureau van dit blad. Door sterfgeval wordt ter Over name aangeboden eene goed be klante eu iu bloei zijnde SCHIL DERSZAAK te Middelburg. Brie ven, onder letter Z., aan den Boek handelaar A. A. W. BOLLAND, te Goes. een aai zienlijk dubbel HEEREN HUIS, staarde op een der beste standen dor gemeente Kampen. Inlichtingen te bekomen ten Kantore van den Notaris J. HOEK Jr., aldaar. een open AAK, groot 13 ton, met Zeil en anderen Inventaris. Te bevragen en te bezichtigen bij JAN KROM, Mr. Scheepstim merman, te Westzaan. heeft de eer te berichten dat hij heden Zaterdag 3 November eeu SIGARENWINKEL heeft geopend, in ruime keuze verkrijgbaar in KiiPPERS' boekhandel te Haar lem. Op een le Haarlem, kunnen nette R. K. JONGEUFFROU WEN geplaatst worder a 20 's jaars tot hetleeren van h: t maken van DAMES- COSTUMES, ENZ.Brieven franco, onder het motto Dames- Costumes, aan het bureau van dit blad. een druk beklante BROOD KOEK- en KLEINGOED- BAKKERIJ, op gredsu stand en billijke conditiën. Brieven, lett. E. 80, hij den Boekhandelaar H. B. JANSEN, Arnhem. Deskundige toepassing. Concurreerende prijzen. Sprcekdag in Haarlemdes Dinsdags (van halfelf tot halfvijf en van zes tot zeven uur), ten huize van den Heer Van der PLUIM, Te Koop aangeboden, voor bil lijken prijs, eene zeer goed onder houden (6 Octaafs). Adres franco brieven letter V., Hulppostkantoor Kock- eugeu. Prima bloemige AARDAPPE LEN, roode, gele eu blauwe, wor den door den ondergeteekende per Waggon geleverd. H. B. TER BRAAKE. Almeloo. Een Jougmensch, R.K., 19 jaar, zijn Vak gr.el verstaande, zoekt VERPLAATSING. Adres letter H, Boekhandelaar WAANDERS, te Zwolle. Te Koop een BILJART, zoo gOrd als nieuw, laken onbespeeld, 2.551.40, met toebehooren. Britven franco motto Biljart aan Th.J.SCHOLTEN,Gorinchem. TE HUUR een zeer riant ge legen VILLA met grooten TUIN. Huurprijs ƒ350. Te bevragen bij H. REERINK, Timmerman, Lo- chem. Bij de Uilgevers te Haarlem, is versclienen: DOOR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3