MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten. Voor geest en hart. Een verstandig mensch alleen trekt partij van ondervinding; een dwaas zal nimmer voorzichtig worden. Het verstand begaat alleen dwaas heden, a!8 bet met het oordeel tot leids man heeft. 't Is met de liefde als met ons leven; zy kan veel doorstaan, maar zij kan ook door eene kleinigheid sterven. Jammer, dat de meuschen meestal oprechter zijn by boos-zijn, dan bij lief-zijn. De vrucht van deu arbeid is het zoetste genot. Ter behartiging. De wereld is een spiegel, waarin ieder ziju eigen gelaat ziet. Blikt gij met een somber gezicht in dat glas, zij zal u treurig schijnen; lach haar toe en lach met haar en zij zal een vroolijke, goedhartige reis gezel zjju. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Eergisleren-voormiddag werd door de Rijks politie hier binnengebracht zekere Lambertus Smit, oud ruim dertig jaren, geboortig van Laren. Deze man was onder de gemeente Sloten betrapt op diefstal van konijnen. Uit verschillende om standigheden is ook gebleken, dat hij dezelfde persoon moet zijn, die Maandag-nacht slaags is geweest met den agent van politie W. H. Moot en toen ontvlucht is met achterlating van dieren vau dezelfde soort, die hier waren ontvreemd. Genoemde 5. heeft reeds vroeger een j <ar in de gevat genis doorgebracht. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den tl. Jozef. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Nijverheid en Technische Kunsten. Onderwijs. Boekbeoordeeling. Land- en Tuinbouw. LONDEN, 9 Nov. Iu eeu huis vau Spi- talfields, nabij Whitechapel, werd hedeu ochteud alweder het lyk gevonden van eene vrouw, die vermoord is geworden onder toevoegiug vau dezelfde gruwelijke vermin kingen, welke de vroegere vrouwenmoorden iu Whitechapel zoo berucht hebben gemaakt. Zoodra het lijk gevonden werd heeft de politie speurhonden laten komen, om zoo mogelyk den moordenaar te ontdekken. ROME, 9 Nov. De Gazette d' Italia kon digt tegen het aanstaande voorjaar eeue expeditie naar Tripoli aan. BERLIJN, 9 Nov. De Norddeutsche All- gemeine Zeitung zegt, dat het bestuur der staatsspoorwegen by de voorbeeldeloos suelle ontwikkeling van het verkeer, die alle ratniugen te boven gaat, niet de handen iu deu schoot heeft gelegd. Het heeft iu tyds nagenoeg 7000 nieuwe goederenwagens besteld, ongeveer 1500 wagens in het bui- tenlaud gehuurd, en zal nu tot verdere ver meerdering van het rollend materieel een bedrag van 45 millioeu aauvrageu. MADRID, 9 Nov. Te Sevilla neemt de agitatie tegen de Heer Canovas del Castillo, het hoofd der conservatieve party, toe. De studenten te Madrid hebben eeue ma nifestatie tegeu hem ontworpen. De over heid neemt maatregelen van voorzorg. NEW-YORK, 8 Nov. Volgens de laatste berichten hebben de republikeiueu de over winning behaald in West-Virginia, waar door zy eene plaats iu den Senaat winnen en hun eene kleine meerderheid in het Huis van Afgevaardigden verze kerd wordt. die hunne geweren op den jachtopziener afge- (choten hadden en toen op de vlucht gegaan waron, een tot (taan gebracht. De man ie op verschillende plaateen gebeten; de lappen vleeech hingen er bij. Hoogstwaarschijnlijk vermindert dit de ingenomenheid met het eucces aanmer kelijk. Het rattenvangen wordt, zooals men weet, te Nsw-York door een aantal men- tchen als beroep uitgeoefend. De voornaamste klait-n dier rattenvangers rij logementen, slach terijen en vooral ook schepen, die veel van de ratten plaag te lijden hebben. Twee rattenvangers, EJ. Dorney en zijn helper, James Higgins, hielden onlangs in den keider van een hotel een wedstrijd voor het publiek, waarvoor zij tot dusverre hunne wijze van werken geheim hielden. De toeschouwers Zaten op eene houten stellage. Dorney eu Higgins lagen ieder in een hoek, met rtfl ctor-lantarens voorzien, en in het midden vaD den donkeren kelder stond een vat met kaas, als lokaas. Nadat nu gepiep en gekrabbel had bewezen, dat de ratten op- het vat waren aangekomen, liet Doiney plotseling het licht van zijn lantaren op het vat vallen; de ratten, die er waren ongeveer 12 gingen, verblind door het lioht, als kouijutjeB op de achterpooten zitten, en in een oogwenk had Dormy met eeue lange ijzeren tang tr acht gevangen. Een oogeublik later, toen het piepen en krab belen weer begon, was Higgins aan de beurt. Hij ving op dezelfde manier elf ratten, en Ind daar door het meesterschap en den uitgeloofden prijs vau 25 dollars gewonnen. Iu negen minuten was de geheele wedstrijd afgeloopeu en waren 19 ratteu geva-geu. Een tragisch-comisch incident in een trein. In eeu: tweed!-klasse coupé van den sneltreiu naar Brussel zitten twee viiemlen over elkaar. De conducteur komt de kaartjes ophalen en ziet een zwaar reisvalies op de bank staan. Hij zegt tot den reiz ger, die er naast zit: „Wets u zoo goed, dat valies onder de bauk te zetten." De aangesprokene doet alsol hij niets heeft ge hoord. „Verstaat u mij niet, mijnheer? Ik vraag of U dat valies onder de bank wil zetten?// „Laat mij met rust," reept de reiziger tijdig. De conducteur is de coupé binnengestapt eu roept: „Ik vraag n nogmaals, of u dat valies van dn batik wl nemen?" waarop de heer nog nij diger antwoordt: „Neen, zeg ik je, en als je mij nu niet met rust laat, zal ik rapport' van je makeu.// „Dat zullen wij eens zien", zegt de conducteur en gaat heen. Bij het eerstvolgende station moet de trein drie miuuten stoppen, en dadelijk bij aankomst gaat rle conducteur zich beklngeu bij deu onderchef, die met hem naar de coupé komt. „Wees u zoo goed dat valies van de hank te zttUn, mijnheer 1" zegt de onderchef. „Ik heb al tegen den coüducteur gezegd, dat ik dat niet doen zal", luidt het antwoord. „Dan moet u uitstappen, mijnheer!" „Dat doe ik uiet. Ik blijf waar ik ben, tot Brussel toe." Ojderwijl »ij:i allen, die op liet perron loopen, voor de coupé samengestroomd. „Er uit, mijnheer!" roept de onderchef. „Ik doe het niet en neem al deze meuschen tot getuigen, dat u mij beledigt." De woedende beambte Zendt uu een mail weg om een politie-ngeut te halen, en op hetzelfde oogeublik komt de statiouschef naar de coupe. „Wij ziju al zeven minuten over den tij t Waarom geeft u ons zooveel last, mijnbeerzegt hij tot deu reiziger; door dat i llemlige valies zullen wij overal de aansluiting ini-sen." „Wat heb ik met dat valies te maken roept de reiziger. „Is het dan niet van u?„ „Neen 1" „Dan is het misechienvan u," zegt de chef tot den and. ren reiziger^ die aldoor kalm is blijven zitten. „Ja, mijnheer 1" Bij d.t onverwacht antwoord, kalm gegeven, barst hit publiek in lachen uit. //Waarom z-ide u dat uiet dadeiijn?" roept de chef. „Niemand heeft bet mij gevraagd". Hrrl a ild gelach van de omstanders. „Wil u dan dat valies vau de baukn.men?" //Met genoegen". „Zestii n minuten over den tijd!" bromt de stationschef, als de trein zich iu beweging zet. Echt liberaal] De Nieuwe Delftsche Ctv e s- tigt d: aaid.cht op eene advertentie in de Nieuwe Rotterd. Ct., waurby voor de uaburi e dorpsge- meeule Da Lier wordt gevraagd //een liberale schoenmaker". „Dez r degen," zegt het Delftsche blad, „heelt zich iemand in die hoedanigheid opgedian tot groote vreugde der Liertche liberalen, die //horrible, nco-t horrible tot dusver op schoenen liepeD, welke door auti-revolution- naire schoenmakers werden vervaardigd". Verschil van gevoelen. Z ker gezel schap werd door een vermaard piauist outhaald op een erg levenmakend stuk, dat eene soort van belegering moest verbeelden. Eene vriendin van den toonkunstei aar was over zijn spel in de wolken en gaf hare ver rukking lucht als volgt Heerlijk prachtig men hoort den don der van de kanonnen, de stad wordt veroverd. Hal dat is het gevecht in de straten. Nu gaan zij aan het plunderen Uitmuntend, zuchtte een bejaard heer, als zij dan maar zoo verstandig ziju de piano ook weg te kapen. Bij een muziekonderwijzer. Dame. Hoeveel moet ik u betalen voor eenige muziek lessen Onderwijzer. Dat hangt er van af hoev.el lessen u neemt. Dame. O, heel weinig; 't is alleen maar om onderwijs te geven. Misverstand. Bedelaar. Och mynheer, geef mij eene kleinigheid, Mijn ongelukkig lot Heer. Wat lot Sped jy iu de loterij ,en dan durf je uog bedelen Verwonderd. De kelluer br. ngt aan ten hotelgast des morgens de rekening. De gast, die deu vorigen a/oud veel g.dronktn bedt, leest de twe<de bladzijde h6t eerst en zegt Trausport 6 gulden. Te drommelwie heeft my dau gistereu-avoi d naar hier getrans porteerd De maoht der gewoonte. Twee acteurs hadden oulai gs eeu „heuscb" twiegeveeht. Op het terrein tchter geeaakteu zij geheel onder den ii tlruk der planken. B -ide (choteu tegelijker tijd hun pistool in de lucht al eu vielen ouizield ter aarde. Torn de g.tuig-u toegeschoten wtren om te helper, was hunne t erste vraag „Het gor dijn is toch immers al gevallru Naïef. Kleine zes, die tot dusver haar jongste bro-.rtje niet anders heeft gezien dan kruipende op alle vier, ziet hem nu overeind staan. „O, mama, roept zij uit kom ecus gauw hier; broertje staat op zijn achterbi enen 1" Een liefhebbend echtgenoot. Zoon. Vader, vader kom, gauw, gauw Vogelkooper (angstig). Wat is er geheurii? Zoon Moeder is zoo naar. Vogelkooper Domme jong n, is me dat doen schrikken; ik dacht dat er vogels wareu wegge vlogen. Haarlem, 10 Nov. Door hel provinciaal be stuur van Noord—Holland is bij ei.kele iutcbiyvb g aanbesteed: het leveren en plaatsen van meer palen langs bet Noordhollandsch Kanaal. (Raming 2400 Minste inschrijvers 'ie Heereu Gebr. Janzen, te Nieuwediep, voor ƒ1976. Door dei; Burgemeester dezer gt meenle zijn, met iigang Van 1 Januari e. Ir., voorioopig voor een tijdvak vau éeu jaar, binoemd tot ailjui ct- inspectcurs von politie de Heeieu JBalkestein thans sergeant bij L1 korps genietroepen te Utrecht; J. T. Keyser, sergeant tij liet regiment grenadiers en jagers te 's-Gravenhage Jan Van Nassau, sergeant aan de Militaire School, en L A. M. Wolffram, ambtenaar bij liet departement van Waterstaat enz. te 's-Gravenhage. Gisteren-avond hield de Kiesvereenigieg //Vooruitgang" eene vergadering van die leden, welke kiezers ziju voor de Kamer van Koop handel. Met algemeene stemmen werden voor de aanstaande verkiezing op 27 November de af- tredei de 1 den der Kamer, da H eren Th. Figee, H. T. Peltenburg, Mr. R. II. J. Gallandat Huet en E. J. Westerveld door de vergadering can- didaat gtsteld. E-tige inwoners dezer gemeente hadden al sinds eenigen tijd het denkbeeld opgevat te Haarlem eene Vereenigiug op te richten in den trant van „Liefdadigheid naar Vermogen" te Amsterdam. Daartoe hadden zy eene ciiculaire gericht tot de verschillende armbesturen dezer gemeente om met hen de z ak te bespreken. Deze vergadering had gisteren-avond te 8 uren plaats in de bo venzaal van het gebouw der Maatschappij tot Nut van 'l Algemeen. De He> r Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré was, als eerste ouderteekenaar, met dc leiding der vergadering belast. Hij zette in eene uitvcerige rede de gronden uiteen waarom men lot het oprichten der Ver- eeniging werschte over te gaan en vroeg of het ook de meeuing der verschillende aanwezigen was dat zulk ee> e Vereenigi' g goed zou werken. Hit bleek, behoudens enkele opmerkingen, dat me li dit vrij wel eens was; waarop de voor zitter verklaarde, dat de onderteekeiaars der circulaire nu met vertrouwen tot bet oprichten der Vereniging zouden kunnen overgaan. Gelijk men weet, stelt de bovengenoemde Am- slerdamsche Vereenigit g zich voorkoming of leni ging van armoede ten doel, en wel door het verlee- neu van rtntelooze voorschotten, het schenken van losse giften en door werkverschaffing.(Haarl.Ct.) Aanstaanden Zondag, den Ilden dezer, zil op bet Museum van Kunstnijverheid alhier nog ten toongesteld zijn de belangrijke verzameling platen, betrekking hebbende op de renaissance iu het Noorden. Zondag te 7 en 8 uur de gele zette H tl. Missen met de Onderrichtiusr, te 10 uur de Hoogmis met Preek. Na den middag te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje eu de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. eu O. Hart van Maria met Preek. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Maandag te half 11 het plechtig Jaargetijde voor de overledene Bisschoppen en Kanunniken van Haarlem, en de conventueele H. Mis door het Hoogeerw. Kapittel dezer Kathedrale Kerk. Dor.derdag-avotid te 7 uur het Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van ht t 11. en O. Hart van Maria lot bekeering der zondaren, 's avonds te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de Hll. Missen eu de Catechis mus op de gewone uren. Purochiekerk van den IJ. Antonius van Padua. Zoudag de Hll. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Veepers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis, ter eere van 8'. Antoniuf, te 6 uur het Lof. Woensdag-avond (e 7 uur Predikatie en Oefe ning vaa den H. Kruisweg voor de Leden der Broederschap. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis van R' quiem voor (la afgestorven Luden der Broederschap van den 11. Kruisweg, te 6 uur het Lof. Deze week de 1IH. Missen te hall 8, 8, half 9 en half 10 uur, eu de Catechismus naar ge woonte. Zondag, de geleZetie HH. Mi-sen te half 6, 7 en half 9 uur. Du Hoogmis te half 11. De Vesp rs te 3 uur, te half 5 Congregatie der H. Familie. Ts 7 uur het Lof, met Rozenhoedje. Dinsdag te half 9 gezoDgen Requiem voor HÜe overledene geloovigen op liet kerk hot Si. Ba\o begraven. Maandag- en Wceutdag-avoud te 7 uur bet Lof. In de. week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM^ Getrouwd: 8 Nov.: W. Smulders eu W. S. Kempe. Bevallen; 6 Nov.: C. v. d. Heuvel-Timmer, d. 8 Nov.: M. Janssen-V. d. Bogaerde, z. A. P. Boo- gaard-Wesseliuk, d. G. B. Bouman-V. d. Putten, z. 9 Nov.: J. W.C. de Lang-Swemteker, z. (levenloos.) Overleden: 6. Nov.: 11. C. Van der Vossen, 6 m. A. F. Andriessec, 8 m. 8 Nov. A. Vau den Heuvel, 9 j. W. de Ridder. 2 j. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaul' zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigeoaars kannen afgehaald worden. Eene phantasie-broche. Een paar sokken (militeire kleeding). Een metalen potloodje. Een metalen houdrn- balsband. Een eind touw. Eene jongena-pet. Een nieuw zwart verlakt hangslotje. Een paar wollen kousen. Een blauw wantje. Eeu rozenkrans. Een orn«ment van een kastje. Een sleutel met koperen handvut. Eenige sleutels. Twee sleuteltjes aan een plaukje. Alles op Btraat gevonden. Terug te bekomen bij den Heer 1. Wesseling, Bakker straat uo 10: een groen geschilderden tweewieligen hand wagen; bij den Heer Smits, Meesterlotteulaan no. 65d: eeu gouden charivari; bij den Heer H. Twisterliug, Twijn- derslaau no. 19: een rozenkrans van paarlemoer; by den Heer Reerink, Groote Houtstraat uo. 14: eene zwart zijden parapluie; bij den Heer A. Scherpeuhuyseri, Gasthuisstraat no. 22: een gouden ring waarin een steentje; bij den Heer J. Van Waveren, Witte Heerensteeg no. 19 rood: twee zakken met steenkolen. In een der tram waggon! achtergelaten: Een zwart kanten doekje. Een paar zwarte handschoenen. Acht kaartjes tan de Haarl. Tramway-Mautachappij. Blijkens de mededeeling van het Patent- en Technisch Bureau van Paul Hartert, te Görlitz, is de methode vau den ltussischen scheikundige, om petroleum ten behoeve vau verwarming in den vosten vorm te brengen, zeer eenvoudig. De vloeibare olie wordt tot eene bepaalde temperatuur verhit, waarna er dan tot 3 pCt. zeep wordt bijgevoegd. De zeep lost zich op eu bewerkt bij het be koelen vaa het mengsel het hard worden daarvan tot de consistentie van talk. Het product gelijkt op cemeut en is op verre na niet zoo licht outbrandbaar als de vloeibare petroleum. Daarom is voor bewaren en transport, evenmin als voor steenkool, verpakking noodig. Eens ontstoken, geeft deze brandstof eeue rustige vlam zonder rook eu laat 2 pCt. zwarte residua achter. Daardoor is de vaste petroleum van groot belaug als verwarmingsmiddel, inzon derheid voor ketels op schepen. Tot onderwijzer in bet R. K. jongensweeshuis te Am sterdam is benoemd de Heer J. Smit tan Rotterdam. Bij de uitgevers Van Haatrigt 8f Verhoeven te Arnhem verscheen dezer dagen eene Nederlaudscbe vertaling der Duitsche brochure getiteld: Re Slavenhandel in Afrika en zijne gruwelen, door Humanus. Wij hebben dit weekje met belangstelling gelezen en wenscben het aan onze landgenooten op bizoniiere wijze aan te bevelen. Uit authentieke bescheiden van den edelen Kardinaal Lavigerie, uit berichten van beroemde reizigers en Missionarissen leert men den ontzettenden toestand kennen van onze natuurgenooten iu het zwarte werelddeel, een toestand, die onhoudbaar is en vreeselijk moet genoemd wort'ea in onze eeuw van beschaving eu humaniteit. Wie de gruwelen leest, die in Afrika geschieden, zal zich zeker aangespoord gevoelen den beroemden Kardinaal in zijn edelen stiijd tegen de slavernij te steunen. Zulks is trou wens het doel der uitgave, welke wij daarom met vrien- delijken aandrang ter lezing aanbevelen, Men schrijft nit Terband bij Heerenveen: Maandag ji. is hier eene boerenplaats verkocht voor nog geen f 10,000, die voor 25 jaren was aangekocht voor meer dan f60,000, ongeveer tien jaren later werd geveild doch opgehouden op een bod van f 30,000, daarna idem voor f16,000, en nu, terwijl er inmiddel» eene flinke woning ia bijgebouwd, voor eerstgenoemde som aan den bieder is gegund. GOUDA, 8 Nov. Granen. Witte poldertarwe f 8,50 a f 8.75. roodedito f 6.40 a 6,60. Angel dito f 7.25. a 7.35. jarige Zeenwsche dito f 9.40 a 9.60, nieuwe dito a 8,a 8,25 mindere soort poldertarwe f 7.50 a 7.75 afwijkende dito f 6.25 a 6.50. polderrogge f 5.a 6.25 Zeeuwsche dito f 5.50 a 6.voor dito (per 70 kilo.) f 4.75 a 4.90. wintergerst f 5.25 a 5.75, zomer dito f4.50 a 4 75. jarige che7alier dito f a nieuwe dito f5.75 a 6,50. Haver f 3.25 a 3.60 per heet. dito 7.— a 7.75 per 100 kilo. Kookerwten f 10.75 a 11,50 .Mais. Amerik. f 6.60 a 6.70. Odessa 7.a 7.10. Cinquantine f 7.50 a 7-75 per 100 kilo. Hennepzaad iulandsch f 7.75 a 8.25 en buitenlandsch f 5.75 a 6.—. spelt fa kanariezaad f 9,25 a 9.80. Boter met goeden aanvoer; handel gewoon; prijs der goehoter f 1.30 a 1,40; der weiboter f 1.10 4 1.20 Melkvee met goeden aanvoer en handel matig. Vette varkens met goeden aanvoer handel vlug, van 20 tot 23 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 19 tot 20 e. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,85 a 1.15 per week. Vette schapen met grooten aanvoer handel vlug. f16 a 27. Nuchtere kalveren eenigen aan voer, handel vlug f 6.a ld,Graskalveren met veel aanvoer, handel matig, van f 35 a 55. DELFT, 8 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 200 a 240 dito 2de qnal. f 130 a 170 kalf. koeien. 1ste qual. 170 a 220 dito 2de qual. 135 a 160, vaavkoeien le qual. J' 130 a 175, dito 2de qual. 90 a 115 vette kalveren, lste qnal. f 60 a 82 dito 2de qnal. 34 a 50 vette schapen lste qnal. 23 a 30. dito 2de qual. 15 a 19. lamscha- pen le qual. a 2de qual. f a vette lammeren 13 a 21, -- weilammeren f a magere varkens 14 a 23 biggen f 4,— a 10.— nuchtere kalveren f 9 a 23. paarden f 25 a 140 stieren f 50 a 86. ossen f a RuDdvlecsch 54, 58 a 63 e.vet kalfsvleesch 65. 75 88 c.schapevleesch 50 a 60 e.. lamsvleesch a c. Granen. Zeenwsche en Overmaasche tarwe f 8.50 a 9.75 nieuwe dito f 6.—a 7.75, roode dito f 8.50 a 9.75 min- f a rogge f 6.— a 6.50, nieuwe dito f 4.50 a 5.50 n. wintergerst f 5,a f 5,50 n. zomer dito f 5 550, n. chevalier dito f5,50 f6,haver f8,75 a 4,25, n. groeue erwten f 10,25 a 11,50 mesting f 6,50 a f 7,— paardeboonen f 6.a 6.75, duivtboonen 7.— a 8, bruine boonen f 11.50 a 16,koolzaad f 10,50 a 11,50 hennepzaad f 8.a 8.50 kanariezaad f 8.25 a 9 25 Prijzen onveranderd, stemming vast. Aan de stadswaag gewogen van 2 Nov. tot 8 Nov. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 558/8 en 77/16 vn. boter, wegende te zamen 11930 kilo: prijs f 48 a 62 70 per 40 kilo f a f per kilo. LONDEN8 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 700, schapen en lammeren 1000, kalveren 30, zwijnen 20. Prijzenbeste runderen 2/4 a 5/2, schapen en lammeren 3/4 a 6/2, kalveren 3,8 a 5/4, zwijnen 2/6 a 4/6. SCHIEDAM, 9 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f 9, Jenever f14 50 Amsterd. proef f 15,75. Spoeling (210 Commissie f 2,—. HOOHN, 8 Nov. Ter waag gewogen 358 stapels kaas wegende 115,436 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 33,— voor kleine, 28,— voor commissie, f 30,— middelbare. ALKMAAR, 9 Nov. Aangevoerd 600 stapels kaas kleine t 31,commissie dito f 28.middelbare f 30. LEIDEN, 9 Nov. Op de beden alhier geheuden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 6 paarden 26 a58, 25 stieren f 56 a (188; 320 ossen 1120 a 257. 370 melkkoeien 95 a 240 kalveren dito f a 225 vare dito 1 90 a 200, vette dito I 186 graskalvereu 16, a 50, 18 vette 1 32 a 73. 60 a 80, 42 nuchtere dito f 9,—a 20,— 1580 vette schapen f 19 a 33,148 weide dito/ 13 a 24—, lamm. f a 24 magere varkens 13 s 23, 318 biggen f 4,a tb- Leiden, 9 Nov. Kaas. Heden aangevoerd 70 partijen Goudsche ƒ20.— 4 25.—, per 50 kilo. ROTTERDAM, 9 Nov. Op de heden alhier gehouden najaars-paardenmarkt waren aangevoerd 274 paarden en 4 ezels. l)e handel was redelijk. HAARLEMMERMEER, 8 Nov. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe 9,15. Witte tatwe f 7,90. Rogge f 6,25. Haver f 6,20 a f 6 62'/j. Chevaliergerst f 5,50. Wintergerst f 5,10. Duivenbooneu f 6,75 a f 7,Paar- denbooncn f 5,30 a f 6,30. Bruine boonen f 10. Groene erwten f 7.25 a f 10,50. Grauwe erwten f 11. Kanarie zaad f 7,90. Karwijzaad f 10 75. Ter veemarkt waren aangevoerd 4 koeien, 5 vaarzen, 12 graskalveren, 32 paarden, 6 hitten, 4 biggen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3