MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten, Het aantal inwoners der Veree- nigde Staten van Noord-Amerika znl bij de eerstvolgende tienjaarlijksche volkstelling, in 1890 waarschijnlijk 70 millioen bedragen. In 1880 waren er 50,155,783 inwoners in het groote Amerikaar.sche gemeenebest. Voor geest en hart. Ter behartiging. Het komt minder op de mate der kennis aan, dan op de wijze waarop wij ze be zitten, en den invloed dien zij op ons heeft uitgeoefend. Al heeft men nog zoo veel geleerd, er zijn 8r altijd die nog meer weteu. Men kan zeer geleerd en toch zeer klein geestig, zeer belezen en toch met allerlei veroordeelen behebt ziju. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Fuikvaarten en ƒ1400 voor don bouw van een compostput. Nijverheid en Technische Kunsten. pkemie-leeningen. naar Rusland terug te keeren. Er is daarvoor minstens eene som van 150 noodig, en -tot dusver kwam er nog slechts 30 in voor de arme kunstenaars. Een treffend geval van honden- trouw vond Zaterdag plaats te Noordbroekster- bamrik. Tweo kinderen van den Heer B. aldaar, speelden bij een hoop zand, waarin een vrij diep gat was gegraven, en door de bovenste vastge vroren korst helden de wanden sterk over. Een der meisjes geraakte onder eene massa zand be dolven. Het schreien van het andere kind werd niet opgemerkt. Een groote hond, die dagelijks met de kinderen omging en daarbij ook tegen woordig was, begon met alle geweld in de zand- massa te krabben en te woelen, dat nog even bijtijds werd opgemerkt door de dienstboden in de schuur werkzaam, die het geluk hadden het kind nog lerend uit het zand op le delven. Aan den hond is derhalve de redding te danken. In een mijn bij Pest zijn dezer d a- gen door eene overstrooming, twintig mannen in gesloten. Zij werden door de onvermoeide po gingen van hunne makkers en de bestuurders der mijn die wakker meewerkten gered, maar eerst nadat zij 61 uren lang in het water hadden gestaan, zonder eenig eten of drinken. Te Barcelona steeg indenlaat- sten tijd herhaaldelijk de Fransche luohtschipper Buday op, dis met zijn ballon «Montgolfier" heel gevaarlijke kunststukken uithaalde, want hij hield zich enkel aan een afhangend touw vast eD maakte daaraan gymnastische toeren. Eenige dagen geleden zou hjj wederom op stijgen. De ballon was gevuld, wiegelde heen en weder boven de in de aarde geheide palen en rukte aan de touwen, waaraan hij vastgehouden werd. Het commando om los te laten weerklonk, de ballon steeg met den luchtschipper omhoog, maar rukte tot algemeene ontsteltenis een der palen uit den grond, waarom een touw was ver ward geraakt. De paal trof den ongelukkigen Buday met zooveel geweld, dat hij bewusteloos omlaag stortte. Pijlsnel steeg de ballon omhoog en was weldra uit het oog verloren. Het onheil was daarmede echter niet geëin digd, want de paal raakte van het toow los en viel, van eene groote hoogte, midden onder de toe schouwers; een persoon werd dadelijk gedood en verscheidene kijkers kregen zeer ernstige ver wondingen. Een der ongelukkigen, wiens been moest worden afgezet, stierf tijlens die bewer king. Da toestand vau Vele gekwetsten en die van den luchtschipper is hopeloos. Z o n d a g-a vond ip te Basrn door de politie twee bedelaars opgepakt, die, met de jeneverfl:sch in den zak, bij de burgers rond gingen om eene kleinigheid, doch centen wei gerden, daar dit te min voor hen was. Het moest zilvergeld zijn, want beiden hadden zie ken, waarvoor moest gezorgd worden. Maandag ochtend zijn zij onder goed geleide naar Utrecht getransporteerd. Het Engelsche schip Egeria, m e t zeepeilingen belast, heeft onlangs, ten zuiden van de VriendechapBeilanden, den Oceaan 4295 en 4330 vadem (6872 en 6928 meter) diep gevonden. Dit is de grootste diepte, welke ooit is aange troffen op het zuidelijk halfrond, en op het noordelijke zijn slechts drie plaatsen bekend, waar de zee eenige honderden voeten dieper is. De Burgemeester van Leeuwar- den heeft, met aanduiding der plaatsen waar hulpmiddelen aanwezig zijn tot het redden van drenkelingen, de ingezetenen herinnerd aan art. 450 van het Wetb. van Strafrecht, waarbij ieder, die getuige zijnde van het oogenblikkelijke levens gevaar waarin een ander verkeert, nalaat deze die hulp te verkenen, welke hij hem zonder ge vaar voor zich-zelven verleenen kan, strafbaar wordt gesteld, indisn de dood van den hulpbehoeveude daarvan bet gevolg is geweest. Volgens een nader bericht o ui trent het groote mijn-ongeluk bij Pittsbuig, is gebleken, dat een aantal doodgewaande arbeiders ongedeerd uit de mijn zijn gekomen. Tusschen de zestig en honderd mannen moeten echter zyn om ekomen. Het bosch «De ronde Wet" gel e- gen aan den duinkant op het eiland Voorne, werd ook dezen herfst door een paar zeearenden tot verblijf gekozen. Zooals men weet, worden deze anders zelden in ons laud aangetroffen. De eerste muntstukken met het borstbeeld van keizer Wilhelm 11 zijn te Ham burg geslagen, ter herinnering aan de toetrtding van die stad tot het tolverbond. Het zijn stuk ken van 2 Mark, met een toepasselijk opschrift en den datum: 28 October 1888. Tegelijk daarmede werden munten uitgegeven met het borstbeeld van Keizer Frederik en het opschrift: „Duitschland zal nooit zijn Frits ver geten," en: «Leer te lijden zonder te klagen". Een onderwijzer op een klein plaatsje in Italië, die Garibaldi als een opstan deling aan zijne leerlingen voorsteld, is door den Provincialen Schoolraad van zijn ambt ontzet. De gepen s. Majoor ran 't O. I. leger Jansen is in verzet gekomen tegen het vonnis der Rechtbank te Amsterdam, waarbij hij ver oordeeld werd wegens bedreiging tegen het leven en oplichterij van den Heer A. C, Wertheim. De veroordeelde, aan wien de Heer Mr. De Viies als raadsman is toegevoegd, protesteerde in de zitting van gisteren tegen zijne gevangenneming, op grond van «vrees voor herhaling." Zijue zaak werd tot Donderdag 29 November aangehouden. Hij, die te heevschen tracht door dwang, Heeischt zelden goed en ook nooit lang. Geen ziekte kau een mensch meer spijten, Dan die hij zelf zich heeft te wijten. Geloof me, 't is niet alles zoet, Wat zelfs een rijke slikken moet. De "bloem van den roem bloeit alleen op den akker der ware verdienste. Het levön is eene rozenstruik vol doornen, maar het geduld is eene geurige bloesem. Voldoende bewijs. A. (met rooden neus) Wijn is een uitstekend middel voor menschen van een zwak gestel. Als ik niet eiken dag eene flesch wijn drink, ben ik ziek, dat kan ik u met hart en mmd verzekeren. B. Ik zou het overigens reeds eau uwen neus gelooven. Grootseh. A. Zeg eens, amice, hoe was gis teren hei diner bij Van Bommeltn B. Grootscli, z g ik y-, het jjs vloeide er bij stroomen. Harmonie. Er bficrsckl eene merkwaardige harmonie tusschen den apotheker Pillenburg en zijne eehtgenoote. Hij zwijgt altijd en zij zegt er niets bij. Superlatief. Dokter Ktiijpraeijer is zoo gieriv, dat bij, al» Itij ziek is, zich geen recept schrijft, omdat hij i an zich zelf geeu honorarium ontvangt. Bij den tandarts. Heer. Ik wen sekte gaarne een nieuw gebit ven u te hebben. Wat is daarvan de prijsTandarts. Tweehonderd gulden, mijn heer. Heer. Dat is mij veel te duur. Tandarts. Bedenk, mijuheer, dat u dan ook weer goed kan bijten. Heer. Ja, maar als ik zoo veel betaal, dan heb ik niets meer te bijten. Slim. Winkelier. Wat is er van je dienst, kereltje? Jantje. Een pond koffie van 70 cents, een pond boter van 60 cents, een pond rijst van 20 cents en twee liter erwt n van 15 cents. Als ik u nu twee gulden getf, wat krijg ik dan terug? Winkelier (die de artikelen met de prijzen heeft opgeschreven). Twintig cents, ventje. Jantje. Toe, geef mij dat briefje. Winkelier. Welnu, waar gaat ge heen? Jantje. Naar huis de som op schrijven, ik moet ze morgen gereed hebben. liogisch. Vrouw. Beste man, ik heb van morgen voor onzen Caro een prachtigen halsband gekocht voor slechts negen gelden. Man. Negen gulden voor een honden-halsband Ik drang hals banden van vijf en twintig cents. Vrouw. Nu ja, maar jij bent ook geen hond. Haarlem, 15 Nov. Ie de gisteren gehouden zitting van den Raad dezer gemeente deelde de Voorzitter mtde, dat een rapport was ingekomen van de brandweer omtront den brand in de Groeuedaalsteeg, met verzoek dit aan den Raad bekend te maken. Werd besloten dit stuk voor de leden ter visie te leggen. Daarna kwam in behaudolii g het voorstel van B. er. W. omtrent het adres van den Heer A. Van der Lande. Dit voorstel was in de verga dering van 10 October il. aangehouden en sttekte tot verwerping van het verzoek om af te wijken van art. 178 der algemeene politieverordening. Over eenkomstig het voorstel van B. en W. werd be sloten. Daarna werd het le supplctoire kohier der plaatselijke belasting voor het dienstjaar 1888 tot een b drag van /7278,17Vs vastgesteld en goedgekeurd. Op voorstel van den Heer Waller werden de gronden aan de Leidscbe Vaart met ƒ0 50 per vierk. M. verhoogd. Aan den Heer R. Van Riemsdijk werd op nieuw grond verhuurd aan den weg naar den Haarlemmermeer. Aan de speciale commissie voor de overwegen van den spoorweg werd een crediet toegestaan van ƒ600, ten einde baar in staat te stellen zich door een deskundige te doen voorlichten. Bij Int adres van Dr. C. Ekama, om herbe noemd te worden als gemeente-genei skundige, ging men tot geheime zitting over. Na heropening werd ür. Ekama weder benoemd als gemeente-geneeskundige. Aan Mcj. N. H. W. Pilger en J. Kraal, onderwijzeressen, werd eervol ontslag verleend tegen 12 Dicember e. k., en aan den Heer J. Z Van Dijck, leeraar, tegen 1 Januari e. k. Voorts werd aan den oud-letraar J. J. Goteling Vinnis een pensioen toegestaan van 250,511/3 en eene jaarlijksche gratificatie vart 149,48l/2> terwijl aan J. Van Raaphorst een pensioen ver strekt werd van 2 per week gedurende 3 jaar. De volgende kredieten werdeu door B: en W. aangevraagd en door den Raad toegestaan, te weten ƒ680 voor het uitdiepen der Zomer- en Aan de Duinwater-Maatschappij zal bericht worden, dat de Raad haar geen langer uitstel wenscht toe te staan voor het al of niet aau vaar den der concessie. Overeenkomstig het voorste! van B. en W. zullen verschillende hoornen alhier worden geveld. Aan de orde werd nu nog gesteld de behan - deling van bet voorstel vau B. en W. omtrent de Buiten-Sociëteit. De Heer Sneltjes had als amendement it g - diend de gronden voor den gewonen prijs te verhuren nan de Sociëteit. Nadat de heer Stolp ecu ander amendement had ingediend, om nl. de concessie tot 15 No vember 1891 te verlengen, tegen een huurprijs van ƒ500 per jaar, trok de heer Sneltjes ziju amendement in. Wegens het vergevorderde uur kon dit amen dement nitt verder behandeld worden, evenmin als de voorstellen van B. en W. betreffende net herbalingsondorwijs en die omtrent de Vleeschhal. Het rapport van den opzichter over de gas verlichting werd voor kennisgeving aangenomen. Gisteren «ierde de Heer .4. M. Schraders, waagmeester alhier, zijn SOsten geboortedag. Vele blijken van belangstelling werden hem betoond. Var. het Waaggebouw en in den omtrek wap perde eenige vlaggen. Door de bezoekers van de Kaasmarkt en van de Waag werden hem fraais geschenken, o. a. een zilveren inktstol, aange boden. De door dinkenen der Christelijk Gerefor meerde gemeente (Ged. Oude Gracht) gehouden wintercollecte heeft opgebracht 551,44. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 14 Nov.: J. Wijdoogen en A. Duyff- G. Bouwman en A. S. Van Dokkum. A. Spijkers en C. Kienjet. F. Van den Berg en M. Van Bitder- beek. C. Van den Berg en C. 11. W. Diewei. C. Van der Veldt en A. M. C. Van den Erf.J. Zoet en T. Thalen. P. J. Hetein en II. De Wit. H. Stammers en H. E. Majoor. Getrouwd: 14 Nov.: C. Van den Bos en A. Butters. A Wigchert en L. Weelaege. II. Donker eu J. Groeneveld. H. Boogaard en M. Van de Vijver J. Hitte en J. N. H. Priesman. W. Zwemmer en F. Mollema. J. Groos en J. Kroon. W. M. Beyt-r en A. H. Prins. K. Boes en L. Kollenberg. M. Van den Hoeven eu A. Hemminga. Bevallen: 10 Nov.: A. Van der Wateren-Sares, z. 12 Nov.: H. Putker-Hendriks, d. S. Van Til-De Wit, z. 13 Nov.: A. E. Beyer-Van den Kaay, z. Overleden.: 11 Nov.: C. De Wildt, 74 j. M. E. De Wilde-Van Aken, 36 jC. Kalf, 16 m. W. C. Mooyman, 19 m. 13 Nov.: G. Mooyman. 3 m. H. Waasdorp, 5 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 8 Nov. 1888. 1. A. S., koopman te Haarlem (gedet.) Bedelarij 12 dagen hechtenis. 2. A. F., groentenverkooper te Zandpoort. Eenv. beleed, f 1 boete of een dag hechtenis. 3. C. J., schipper te Zaandam. Eenv. beleed. 13 boete of 3 dagen hecht. 4. E. S. H. F. S., likeurstoker te Haarlem. Eenv. beleed, ambt. f. f25 boete of 5 d. h. 5. J. Z. Jz., Rr- beider te Zandvoord. Opz. vernieling. 5 dagen gev. straf. 6. G. S., arbeider te Zandvoord. Wederspnnnigheid. 3 dagen gev. straf. 7. K. v. 's V., landbouwer te Assen delft. Miah. f 8 boete oi 3 d. b. 8. P. S werkman te Koog aan de Zaan. Mish. f10 boete of 5 d. b. 9. F. J. W., koffiehuishouder te Haarlem. Mish. f 15 boete of 5 d. h. 10. A. V., wever te Assendelft. Mish. 5 dagen gev. stra'. 11. G. T., arbeider te Hillegom. Mish. eene beleed, ambt. i. f. 14 dagen gev. straf. 12. K. F., los werkmau te Zaandam. Dronkenschap en 3 mish. Bij verstek 5 dagen gev. straf, f5 boete of 3 d. h. 13. B. De G., dienstbode zonder vaste woonplaats (gedet.). Diefstal. Ont slagen van rechtsvervolging, met last tot plaatsing in een krankzinnigengesticht: 14. A. P., broodbakker te Purine- rend. Overtreden hondenbelasting Pui-merend. Bij verstek f6 boete of een dag hecht. 15. J. v. S. Gz. schildersknecht te Leeuwarden. Appèl kantongerecht Haarlemmermeer. Opgeven van een valschen naam. Bij verstek f 15 boete of 5 d. h. 16. J. K., turfsjonwer te Zaandam. Eenv. beleed. By verstek 3 dagen gev. straf. 17. P. T., los werkman te Zaandam. Mish.' f 8 boete of 3 d. h. 18. H. W. en L. W., arbeiders te Rijp Wetering. Mish. 5 dagen gev: straf ieder, met vrijspraak van het meerdere ten laste ge legd. 19. L. W„ aibeider te Rijp Wetering. Mish. 7 dagen gev. straf. 20. K. K., los werkman, J. B. en K. B., pelder», allen te Zaandam. Mish. De lfc en 2e ieder 7 dagen gev. straf; de 3e vrijgesproken. 21. H. Van R., los werkman te Haarlem. Mish. Eene maand gev. straf. 22. S. P. en H. P., landbouwers te Noordwijkerhout. Opz. vernieling. Vrijgesproken. 23. E. H. R. De G. en IJ. T., de le visscher, de 2e bakkersknecht, de 3e houtzager, allen te Zaandam. Opz. vernieling. Ieder f 10 -boete of 3 d.Tl. 24 H. M., werkman te Haarlem. Oplichterij. Vrijgesproken. 25. B. M., landbouwer te Haarlem. Diefstal. 3 maanden gev. straf. 26. G. T., arbeider te Utrecht. Opz. brand stichting. 3 jaren gev. straf. Door den officier-machinist le klasse A. Jongkees is eene eenvoudige inrichting uitgedacht tot het afblazen van den stoom zonder gedruisch. Deze stille stoomafblazer is gedurende de afgeloopen oefeningen aau boord van een tweetal schepen van het gepantserd materiëel der marine beproefd en heeft zeer goede resultaten opgeleverd. De firma Miani-Silvestrie Comp. te Milaan heeft aan het ministerie van openbare werken kennis gegeven, dat zij op de Paiijsche tentoonstelling in 1889 een op bizondere wijze gebouwden spoorwegtrein wenscht tentcon te stellen. Deze trein zal bestaan uit: locomotief met tender, 1 bagagewagen en 7 personenrijtuigen. HAARLEM, 12 Nov. Aau de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 23, verkocht 20 voor 180 a 120, - stier verk. voor f—a vaarzen 9 verkocht 2 voor f 80 a 60 pinken 11 verkocht 8 voor f70 a f50graskalv. 1 verk. 1 voor f 20 a nuchtere kalveren 20, verk. 20 voor 7 12, schapen, 32 verk. 32 voor f 22 a 20 Lammeren verk.fafVarkens verk. c. per 5 ons. Biggen verk. fa Paarden 21 verk. f35 a f250. Veulens, verkocht f af Aau de kaasmarkt werden heden anngevoerd eu verkocht 89 stapels kans, 10630 stuks, wegende 22235 kilo, hoog ste prijs f 27,50 middelbare prijs f per 50 kilo AMSTERDAM, 14, Nov., Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen, 193 vette kalveren, lstequal. 75,2de qual. 0,55 per kilo, graskalf/ a27 nuchtere kalveren,/ 6 a 12, 1 schapen en lammeren J'196 vette varkens 38 a 43 c. per kilo. PURMEREND, 13 Nov. Kaaa: aangevoerd 352 stapels prijs der kleine kaas middelbare fBoter 1.30 a 1.35 per kilo; 391 Runderen anngevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kalfkoeienVette kalveren aanvoer 99 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel stug; nuch tere dito: aanvoer 92 stuks prijs f 8 a 22 per stuk, mati gen handel. Vette varkens: aanvoer 361 stuks, prijs 38 46 c. per kilo met sluggon handel; magere dito aan voer 40 stuks, prijs t 9 a 14 per stuk met stuggen handel. Biggen aanvoer: 269 stuks prijs f 3 a 7. ROTTERDAM, 13 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 27 paarden, 878 ïunderen, 226 vette en gras kalveren, 2 nuchtere kalveren, Bchapen of lamme ren, varkens, 215 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qnaliteit 62 e. -, 2de qual. 58 c., 3de qu.l. 54 c.; kalveren 1ste qual. 90 c. 2de qual. 80 a 75 c., schapen 1ste qual. c., 2de qual. c., alles per kilo; varkens 1ste qual. a c., 2de qual. a c., 3de qual. c., licht soort a c. per half kilo; melkkoeien f 150 a 230, kalfkoeien f 125 a 225, stieren f125 a 200, graskalveren f 10 a 30, pinken fa vaarzen f 60 a 120, alles mager vee; paarden f 25 a 60. Op de botermarkt werden aangevoerd 81/8 en 88/16, ton; en 1140 stukken per half kilo; prijs le qnal. f 54, 2e qnal. 50, 3e qual. f 46 per half kilo 55 a 65. SCHIEDAM, 14 Nov. Moutwijn, por ned. vatƒ9,— Jenever f 14.50, Amsterd. proef f 15,75, spoeling f 2,10 dito commissie f 2,10. LONDEN, 12 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 3400, schapen en lammeten 7000, kalveren 60, zwijnen 20. Prijzen: beste runderen 2/4 a 5/2, schapen en lammeren 3/2 a 6/4, kalveren 3/8 a 5/-, zwijnen 2/6 a 4/4. Amsterdam, 14 November 1888. Prijzen der onderstaande effecten pOt. Nederland. Oortif. Werk. Schuld .2', 6' s Hongarije. Obl. X.eeuing 1867 5 Goudleeuing5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-84 8 Rusland, bij Hope (lomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. I. 29-100 5 Spanje. Obl buitenl. 1867, 1871 75. I1, 18762 binnenl. (Perpetueele)4 Turkije Obl. Atg. Schuld 1865 Serie D 5 186» C 6 Egypte. Obl. Leeniug 18764 N-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. ObligatienA's Peru. I.eening 1870 6 1872 .5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk. dirid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand, (leut. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 4' 1875. 5 Italië. Zuid-italSpoorw OblS Rn al and Gr. pw. Mastscb. Aand.. E Baltia bo Spw. Aand.. 8 Jelez Griasi OblS Kiew Brest AandB Kmsk Oliark. Obl. ƒ1000. E Morachanck Sysrau Aand. 5 Riascbk Wiaama 5 Ruinen!» Aandeden Spivd>> Amerika Ühicago N. W. (iert. Aand N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Uert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Oert 7 Nederland, Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 a Gemeente (Jrediet 3 uetgto Antwerpen 1887 Oostenrijk Staat.1 18'. 44 I860 5 1864 Rusland 1884 18666 Gddkoore prolongatie 3 pet, gonsteer- au korrs. TO'/s 90'/., 1007/, 99»/„ 95'/„ 91 67s/a 675/a 63'/, 102'/» 87'/, lOl'/a 48 66"/. 15 15'/, 82 105'/, 33'A 15'/e 18'/a 122'/, 147 123 80 137 95»/, 11 60 U75/.. 57 £4"/, 101 29'/, 29»/» 140»/, 26 V, 117'/, 87»/, 112 105'/, 104 88 110 116»/» 144?/» 165 147»/, MADRID, 14 November. Het is hier rustig. De studenten orgauiseeren eene ma nifestatie van de studenten aau alle hooge- scholen in liet land tegen den 19.1en dezer. De Koningin-Regentes heeft aan Cauovas haar leedwezen doen betuigen over de tegen hem gerichte agitatie. Te Salamanca hebben de studenten heden eene manifestatie tegen de conservatieven op touw gezet. Te Barcelona is de rust hersteld. SOFIA, 14 November. Het bericht om trent een aanslag op Prins Ferdinand is onwaar. Overal heerscht volkomen rust. LONDEN, 14 November. Iu het Lager huis heeft de Miuister van Binnenlaudsche Zaken, bij de beraadslaging over de be grooting van de politie te Louden, aan Sir Cli. Warren, wiens ontslag als hoofd der politie is aangenomen, lot gebracht. Het ontslag is verleend, zeide de Minister, omdat bier een beginsel moest gehandhaafd wordeu. Ljj voegde er bjj, dat de politie niet gedesorganiseerd is, en aan de politie zal geeue uitbreiding van macht worden gegeven. Ook hare organisatie zal ouver- auderd blijven. PARIJS, 14 November. De commissie voor de herziening der grondwet heeft zich verklaard voor de opheffing vau den Senaat en van het Presidentschap der Republiek. BERLIJN, 14 November. De Duitsche Oost-Afrikaansche maatschappij is voor nemens iu de op 23 dezer le houden buiteu- gewone algemeene vergadering de weder- aauwiust vau het vasteland van Usambara voor te stellen, zoo mogelijk met behulp van eigen troepenmacht. Ook zal de maat schappij zich eigen stoombooten aanschaffen. Graaf Pfeil, die vele jaren kapitein in dienst van den Sultan van Zauzibar was, heeft aau de maatschappij zijne diensten aangeboden, eu hij is reeds op weg naar Berlijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3