beursberichten. Laatste Berichten. MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. Rechtszaken. De ondernemer van het zooge- naamde Café du Bagno op de Hoogstraat te Rotterdam is eisteren-middag spoorloos verdwe nen, vele teekenen achterlatende dat het dit bagno niet voor den wind is gegaan. De toeloop van passagiers, die zich voor vervoer op krediet naar de Argen- tijusche republiek aanmelden, blijkt zeer groot te zijn, daar de Nederl. Amerikaanscke Stoom vaartmaatschappij thans hare agenten beeft aan geschreven, dat tot en met 5 April alle plaatsen op hare stoomschepen bezet zijn. De eigenaar der terreinen te Amsterdam, onder den naam van Volkspark bekend, heeft het bestuur der afdeeling Amster- dam van den Sociaal-Democratischen Bond doen weten, dat de terreinen na Februari e. k. niet meer worden verhuurd. Bij gelegenheid eener vergade- ring door den Zeereerw. Heer Pastoor Brouwers belegd ter zake van de protest-beweging, hebben eergisteren te Amsterdam in Maison Stroucken ernstige wanordelijkheden plaatst gehad. In de zaal waren een groot aantal socialisten aan wezig, die op allerlei wijzen den spreker beletten voort te gaan.De Zeereerw.Heer Brouwers brak toen zijne rede af, en sprak de vergadering met waar digheid toe. Iu naam der vrijheid, waarop ieder Nederlander te rtcht roem draagt, verzocht hij voor zich en zijue medekatholieken de vrijheid om te spreken over hetgeen hun allen na aan het hart ligt. De kaart, die ieder noodig heeft, om toegang te verkrijgen, drukte ten duidelijkste het doel der vergadering uit; hij verzocht der halve diegenen, die niet met dat doel instem den, de zaal te verlaten. (De socialisten hadden een 600tal weten te verkrijgen.) De toespraak van den Zeereerw. Heer Brouwers had echter geen gevolg. Telkens als hij met de voor lezing van het telegram wilde voortgaan, be letten de socialisten hem dit door gefluit en an der tumult. Het scheen dat er een uitgaansdag iu de hel was. Bij het noemen van den naam des Konings, klonk het: weg met den Koning! wij willen geen koning! leve Nieuwenhuisl onder gelach, gefluit en gestamp. Vergeefs protesteerden de Katholieken; zij verbeten wijselijk hunne woede, ondanks de groote begeerte, die zjj hadden om die verwaten indringers hunnen blatendeu mond te stoppen. Eén socialist gaf het beeld van Paus Leo een slag in het aangezicht, waarop de Katho lieken en welgezinden dat beeld tegen ver dere beleedigingen wisten te vrijwaren. Een troep socialisten meende zich van Paus Leo's beeld te kunnen meester maken, maar zij rekenden buiten de jongens van Mentana. De socialist, die het waagde het beeld van Leo XIII in het gelaat te slaan, heeft bepaald 's middags zware hoofd pijn gehad, want eene krachtige vuist betwistte hem het recht een XIXde eeuwsche beeldstor mer (e z(jn. Toen men het beeld van Paus Leo ia veilig heid bracht even als dat des Konings klonk een gehuil als van wilde dieren, die men hun prooi ontrukt. Het borstbeeld der Koningin, dat men niet kon redden, werd tot gruis vertrapt. Voor en tijdens dit geval vocht men door de geheele zaal, maar het meest voor de tribune, waar de vertegenwoordigers der pers zich om Pastoor Brouwers geschaard hadden en luid protes teerden tegen het gebeurde. Dit gaf het Sein tot eeue onbeschrijflijke wanorde. Men wierp met stoelen en tafefs, deelde stompen uit, drong tegen el kaar op, onder luid geschreeuw en protest, smeet de glasruiten in, en het einde was, dat de op eengepakte menigte zich uitwegen zocht door de verschillende deuren. Een inspecteur van politie (volgens bevel wa ren er geen agenten in de zaal geposteerd) trad met den blanken sabel tusschen een hoop vech tenden voor de tribune, en scheidde hen. Toen eenige oogenblikken daarna een detachement agenten de zaal binnendrong, was zjj al haast ontruimd. Het spreekt van zelf, dat de vergadering ver der geen voortgang had. Enkele arreetatiëa zijn gedaan. Van ernstige ongelukken is niet vernomen. In de zaal is alles kort en klein geslagen. Patrouilles politie handhaafden de orde op het Leidsche Plein. De verontwaardiging over het gebeurde is al gemeen en levert eene schoone bijdrage tot de geschiedenis eeDer partij, die immer het woord „Vrijheid// in den mond heeft, maar die vrij heid (en dat blijkt in casum) voor anderen niet wil. Wie duizenden bedwingen kau, Is niet zoo machtig als de man, Die steeds zich zelf beheerschen kan. Beter éen die 't heeft gezien, Dan vau hooreu zeggen tien. Bij geeuerlei jacht vindt met zooveel zondagsjagers,als by de jacht naar het geluk. Die kwaad wordt zouder reden, Moet maar weer goed worden zonder beden. Ga eens na: door wiè wordt gij gewaar deerd; door wie wordt gij geliefd en ge kunt u vooratellen wat gij zijt. Maak uw huisgezin gelukkig. Zorg dat gy Dle^ de slaaf, maar de vader van uw gezin wordt. Ge behoeft niet enkel te maken, dat uwe familie goed gevoed eu ge kleed wordt, maar tracht waarheid en liefde met hare gezellen onder de uwen aan te kweeken. Een slimmerd. Een jongen vond eene porte feuille met geldswaarde en gaf ze den eigenaar terug. Door dankbaarheid en grootmoedigheid overmeesterd, gaf de verliezer een dubbeltje. De jongen bekeek het langs alle kanten en gaf het toen met een leuk gezicht terug, zeggende: ,,'t spijt me, mynheer, maar ik kan het niet wisselen. In de restauratie. Ztg eens, kelliur, wat heb je vandaag? Ossentong, mijnheer. Dank je, die hangt me de keel uit! Twee redenen. K«u koopman zeide onlangs dat er twee redenen zijn waarom mtn iemand Diet vertrouwt: vooreerst omdat men hem niet kent en in de tweede plaats omdat men hem wel kent. Juiste informatie. „Ik wou graag een paar spijkers hebben!// „Mooi! Hoe veel?// „Nu, niet zoo heel veel!" „Eu hoe groot?// „Nu, niot overgroot!" „Van welken prijs dan?" „Nu, zoo heel duur ook niet!// Een aankomend koopman. Leeraar. In den Wilhelm, Teil van Schiller komen niet minder dan vyftig handelende personen voor! Leerling. Als ik vragen mag, Mijnheer! waarin dreven al die menschen toch haudel? Uit den goeden ouden tijd. Eau rech ter uit eeu klein Hannoversch kanton ontmoette op zekeren dag een academievriend in de resi dentie. Op de vraag, ol hij vacautie had en of er «nders een plaatsvervanger gesteld was, luidde het antwoord ontkennend. Maar hoe kuu je dan op reis gaan? vroeg de vriend. De eenige man, die in mijn kanton last zou kuunen veroorzaken, luidde het antwoord, „is een molenaarsknecht en dien heb ik onscha delijk gemaakt." Hoe dat? Wel ik heb hem mede op reis genomen sis koetsier en betaal hem een gulden per dag. Er kan dus tehuis niets gebeuren eu ik amuseer mij hier zoo uitstekend mogelijk. Enfant terrible. U kunt zeker niet goed zwemmen, mijnheer. Neen, liefje, dat raad je precies, maar hoe kom je daar zoo bij? Ja, ziet u, Pa zei van ochtend, dat u zoo'u moeite liad om uw hoofd boven water te houden. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 11 Dec. Burgemeester en Wethou ders te dezer stede doen te weten, dat de opeubare kennisgeving omtrent de inschrijving der Nationale Militie in de maand Januari 1889 van alle man nelijke ingezetenen die in het jaar 1870 zijn geboren op de alhier gebruikelijke plaatsen is aangeplakt, en dat tot de inschrijving meer be paald zal worden zittiug gehouden op het Raad huis der gemeente (afdeeling Militie en Schutterij) op: Donderdag 3 Januari voor hen, wier namen aan vangen met een der letters A, B, C eu D Vrij lag 4 Januari, als voren, E, F, G en H; Zaterdag 5 Januari, als voren, I, J, K, L, en M; Maandag 7 Januari, als voren, N, O, P, Q, en R, en Dinsdag 8 Januari, als voren, S, T, U, V, W, X, IJ en Z, telkens van 's morgens 10 tot 's namiddags 3 uren. Bij kon. besluit van 7 Dec. is bij de dd. schutterij alhier, op verzoek, eervol ontslag ver leend aan den Heer C. H. De Boersis 3den Luitenant, en benoemd tot 2den Luitenant den Heer J. W. Reehorst, thans schutter; tot 2den Luitenant a la suite de Heer P. C.E. Von Hemert, mede thans schutter. De Haarlemsehe Mannen-Zangvereeniging Crescendo vierde jl. Zaterdag-avond haar 12'/, jarig bestaan door eeu uitmuntend georganiseerd feest-concert. Het is en blijft steeds een waar genoegen deze vereeni- ging te hooren. Velen waren dan ook nu weder opge komen om van het concert te genieten en ter eere van Crescendo mag gezegd worden, dat de uitvoering van het aantrekkelijke programma de verwachting verre overtrof. Medewerking werd verleend door twee solisten: Mej. L. Von Völscher en den Heer J. J. Rogmans. Eerstge noemde vergastte het auditorium op de voordracht van schoone liederen en vsn de sopraan-partij in Brambachs toonschepping Velleda. Met groot genoegen hoorden wij haar heerlijk geluid weder en bewonderden wij de onna volgbare gemakkelijke wijze, waarop hare schoone stem zich buigt en plooit. Zij ia eene artiste, die inderdaad door innig gevoel aan den zang relief weet te geven.i De Heer Rogmans was door eene lichte verkoudheid niet in staat te zingen wat op het programma voor zijn aandeel stond vermeld. Zijne heeschheid was daD ook, jammer genoeg, oorzaak, dat hij in zijne voordracht niet kon schitteren zooals wij dat van dien eminenten zanger gewoon zijn. Toch deed de Heer Rogmans zijn best en verdient hij om zijne vertolking van de soli in Velleda en van het schoone lied In den vreemde van Verhulst in hooge mate te worden geprezen. Crescendo's zangers, zongen, onder leiding v. d. Heer N. II. Andriessen, voortreffelijk. De voordracht van de keurige nummers mag bijna vlekkeloos worden geheeten; zij gaf ook thans wederom het bewijs met alleen van de uit- muntende muzikale opvatting, tact en smaak van den Directeur, maar ook van den ijver en toewyding der zangera, bij wie enorme vooruitgang opnieuw viel waar te nemen. Na de voordracht van In 't woud, (eene toonschepping van den Heer W. Robert) het verplichte koor waarmede Crescendo op den jongsten zangwed.tnjd, te AmBterdam, den tweeden prijs behaalde, werd de componist door de zangers begroet met daverende toejuichingen, die niet op hielden voor en aleer de Heer Robert ter estrade waa veiachenen, waar hij door den Directeur en het Bestuur van Crescendo hartelijk werd gefeliciteerd. Aan den Heer Andriessen werd door ae werkende leden, Ier waardeering zijner vele talenten en volijverige directie, onder eene hartelijke toespraak van den Voorzitter, den Heer II. Savrig, een lauwerkrans aangeboden benevens een gouden ring met ingevatten diamant. Door eene deputatie uit de kunstlievende leden werd, namens dezen, bij monde van den Heer H. J. Overbeek aan Crescendo een prachtigen zilveren lauwerkrans aangeboden, terwyl ook de letter lievende vereeniging J. J. Cremer mede door het aan bieden van een lauwerkrans en door eene toespraak van haren Vice-President, den Heer J. II. Warnier, hare hulde bracht aan de vele verdiensten van de feestvierende zangvereeniging. Zoowel na de voordracht van elk nummer als bij de overreiking van de verschillende lauwerkransen, werden Directeur en zangers met warmte toegejuicht en ontvingen zij van zeer vele aanwezigen de meeste blijken van wel verdiende hulde, ware sympathie en innige waardeering. De Heer Kriens, Luitenant-Kapelmeester der dd. schutterij te 's-Basch, heeft eene benoe ming in gelijke betrekking te dezer stede aange nomen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 6 Dec.: M. Meyer-Groot, z. M. J. Ber- tholee-Van Miegen, d. 7 Dec.: M. C. F. Baaten-Grun- demann, z. M. G. Van Dnyn-Van der Lee, z. L. Uchtmann-Bekkering, z. IP M. Luttik-Boet, z. 8 Dec.: A. Van Marsbergen-Degenaars, d. J. C. Groe- nendaaal-Tibboel, z. M. J. Klok-Ourust, z. 11. 9 Dec.: C. Versaan-Kruyd, z. G. Martin-Crayen, d. J. M. Severijnse-Van der Sluis, d. 10 Dec.: N. Waas dorp-De Heer, d. Overleden: 6 Dec.: A. J. Reemer, IB j. 7 Dec,: W. Van Zutphen, 3. m. 8. Dee.: M. Van den Bijl— Van Oploo, 75 j. A. C. Jore, 3 md. J. Krom, 16 md. lammeren vsn f 12 tot 18, varkens van 8.— a 13, zeugen 15 25,biggen vsn 4.— a 6,50. SCHIEDAM, 10 Dec. Moutwijn, per ned. vat f%,50 Jenever f 14.—, Amsterd. proef i 15,25, spoeling f 1,40 dito commissie f 1,90. BOTTERDAM, 10 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 202 mnderen, 46 vette en gras kalveren, 2 nuchtere kalveren, 903 schapen of lamme ren, 626 varkens, biggen, bokken De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 68e. —,2de qua!. 64c., 3de qml. 58 c.; kalveren 1ste qual. 95 c. 2do qual. 90 a 80 c., schapen 1ste qual. 60 c., 2de qual. 52 c., alles per kilo; varkens 1ste qual. 22 a c., 2de qual. 20 a c., 3de qual. 18 c., licht soort 19 a 20 c. per half kilo. Zceuwsche eieren f 6.a Overmaassche dito f 6.20 a 6.50 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 9 a Aangevoerd 2 partijtjes. Zoetemcllcsche kaas, fl9a 22'/, per 50 kilo. Aanvoer 16 partijtjes. Handel tamelijk vlug. LONDEN, 10 Dec. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 4000, schapen en lammeren 9000, kalveren 70, zwijnen Prijzen: beste runderen 2/4 a 5/4, schapen en lammeren 3/4 a 6/4, kalveren 3/8 a 5/-, zwijnen 2/6 a 4/2. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd tot Pa9toor te Steenwijk den Weleerw. Heer J. W. Hooreman, en tot Kapelaan te Herwen en Aerdt den Weleerw. Heer B. M. M. Wösten. Z. D. H. de Bisschop an Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd tot Kapelaan te Heiukens- zand den Weleerw. Heer W. C. Kortekaas en tot Kapelaan te Soetermeer den Weleerw. Heer J. H. .Stoopman. De rechtbank te Alkmaar heeft E. B., vrouw van J. de J. te Dirkshorn, veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 2 jaar en 8 maanden, wegens zware mishandeling op hare stiefkinderen gepleegd. Amsterdam, 10 December 1888. Prijzen der onderstaande effecten Nederland, (lertif. Werk. tichuid. gouoteer- pCt. ae koers. 81 s 76'/, 8 90 Hongarije. Obi. Leeiiing 1867 5 Gomlleeniug Italië. Obl. Pauiel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853-84 8 Busland. by Hope Oomp. Oude Kusseu 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 1877 A:n«t. I. 80-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 3'a lOl'/i 9 9»/, 96'/< 91 67>/s 67'/r Spanje. 1876 binnenl. (Perpetueele) Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 Serie D 1869 C Egypte. Obl. I.ecuing 1876 N -Amerika. Obl. Vereen, 8taten 1876 1877 Columbia. Obligatien. 4' Peru. I,eening 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale 3auk. divid Nederland. Hol). IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Geut. Spw. geitemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wexel Obl4' 1875. Italië. ïtiid-ltal. Spoorw. Obl.. RuslandGr. pw. Maatsoh. Aand Baltis-ha Spw. Aaud.. Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand5 Knrsk ('hark. Obl. ƒ1000. 5 Morichansk Syaran Aand.. 5 Riaickk Wiasma 5 Bumenle Aandeelen Spwdl Amerika Chicago N. W. Gert. Aaud.. N York Lake Erie W.S. Aand. Illinois Gert. Aaud Miss Kantas Texas Obl. Gert.. 7 PüEMIB-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet 8 Beigle. Antwerpen 1887- Oostenrijk. Staattl 18544 Kuilend 1860 1864.. 1864. 1866 Geldkoers prolongatie 3'/, pet. 102 86 1013/is 48 65 U'7.« 14»/,. 81'/. 105»/, 32 14'/, 12'/a 122 147'/, 125 81 137 96 11 60 116'/, 56 '/a £4»/, 101 28'/, 28'Vie 136'/, 25 116'/, 88"/, 1127, 105 104 88'/, 1107, 115'/, 141'/, 166 148'/, HAARLEM, 10 Dec. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f af witte f 6,7o a 6.— rogge f 5.50 a f 5,40 Haver f 3.— a f 2,75 gerst f 5,80 bruine boonen f a f Gr.erwten f9,—a f7,25 Capucijnera f 11.50 a fOliezaad fKarwijzaad f 10,— AMSTERDAM, 10 Dec. Ter veemarkt waren aangevoerd 504 runderen, van welke de prijzen waren vette late qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.60 dito 3de qualiteit ƒ0,50 per kilo; melk- en kaxfkoeien f120 a 230, 9 graskalv. a 51 nuchtere kalveren 6 a 14, 12 schapen en lammereu a 326 vette varkens 38 a 43 e.; biggea beide per kilo- AJJKMAAR. 8 Dec. De aunvoer vau vee en daarvoor be- stede prijzen is als volgt: 6 koeien 150/ a 190, 16 nuchtere kalveren /7 a 18, vette kalveren a433 schapen 18 a/28 varkens f71 ™a' gere dito 8 a 12, 14 bokken 4 a 10. 6 paarden 40 A 100, lammeren f A ALKMAAR, 10 Dec. Ter veemarkt werden ver kocht 6 koeien van 90 a 230, 69 kalveren van f 40 a 104,13 nuchtere dito van f 10 a 16, 482 schapen f 14 B 24,— 308 varkens a 34 a 44 c. 15 magere 10 a 13 per kilo. paarden f a LEIDEN, 8 Dec. De prys der boter was heden per vat 1ste qual. f48.a 56.—, 2de qual. 40.— 46.Aanvoer groot en haudel middelmatig. Turf aangevoerd van 3 Dec. 8 Dee. dubbele heet. 22 a 25 c. per dubbele heet. HOORN, 8 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: heel. tarwe f 6,50 a 9,- heet. rogge .- a ,- heet. gerst 4 25 a 5,50 heet. haver f 3,25 a f 4.— mosterdzaad a heet. bruine 110,25 a 15,50, gele J 12,501 i 16.- heet. paardeboonen f 6.-a 7.25 heet. erwten ƒ14,- a 18,- heet. groene 12,50 a 15, heet. grauwe 17,— A 20,- hect. witte 12,50 a f 16.-. heet. aardappelen -. a manden appelen 8 allea per heet. De aanvoer van vee en daarvoor betaald pryzen „aren .1. volgt: - paarden van 130 tot 250. veulens f - a koeien van f tot kal- veren van 8, tot 20, «chapen van - tot PARIJS, 10 December. De Commissie voor de Panama-kanaalmaatschappij ver gaderde beden-avond andermaal in het Ministerie van financiën. Zij was van ge voelen dat er in beginsel aanleiding bestaat om iets voor de Maatschappij te doen, en men verzekert, dat zij de grondslagen heeft vastgesteld van eeu voorstel, waardoor de Maatschappij verlof zal bekomen om bare geldelijke verplichtingen uit te stellen totdat het kanaal iu exploitatie zal gebracht kun nen worden. De Commissie zal morgen weder bijeenkomen. De Kamer heeft de begrootiug van uit gaven in haar geheel aaugenomen met 393 tegen 115 stemmeu. NEW-YORK, 10 December. De oor logsschepen RichmondGalena en F anti ver trekken onder bevel van Admiraal Lute spoedig naar het eiland Haïti, met last om, ingeval de Regeering van Haïti blijft weigeren het Amerikaansche stoomschip Haytian Republic terug te geven, zich met geweld van dien bodem meester te maken. BERLIJN, 10 December. Uit Zanzibar is bericht ontvangen, dat er Donderdag en Vrijdag belangrijke gevechten hebben plaats gehad tusschen het negerhoofd Buschire en de Duitschers. Vele party- gangers van het negerhoofd werden ge dood. Hij i3 naar het binnenland terug getrokken. Bagamoyo ligt in puiu. De Rijksdag heeft het wetsontwerp be treffende de verzekeringskas van ouden van dagen en invaliden, na langdurige beraad slagingen, aan eeue bizondere commissie van 28 leden verzonden. BERLIJN, 10 December. Het maakt in de politieke kringen eeuig opzien, dat de officiëele Reichs-Anzeiger beden eene zeer hartelijke briefwisseling tusschen de Keizers Wilhelm en Frans Jozef openbaar maakt, naar aanleiding var, het Regeerings-jubi- leum van laatstgenoemden Vorst. De on verstoorbare vriendschap tusschen beide Souvereineu eu hunne gezindheid tot haud- having van deu vrede iu Europa worden daarin uitgesproken. Tegelijkertijd vindt men in de Norddeulsche Allgemeine Zeitung Von Bismarcks blad, eene bepaaldelijk als officieus aangeduide mededeeling, behelzende dat iu de Duitsche ambtelijke kringen zoo miu de oorsprong als het doel bekend is van de aanvallen, in den jongsten tyd door Duitsche dagbladen op Oostenrijk dat is tegeu den Kroonprins Rudolf enz. gericht, en dat men te vergeefs getracht heeft daaromtrent opheldering te verkrijgen. LONDEN; 10 December. Te Birming ham in Alabama heeft een ernstig oproer plaats gehad. Een verwoed gepeupel be legerde de gevangenis om eeu moorde naar te lynchen. De versterkte politiemacht eu de volksbende wisselden revolverschoten, terwijl de eerstgenoemde ook met eene mitrailleuse vuurde op de muiters, waaivau er een twintigtal gedood of gewond werden. De Daily News verneemt uit Caïro, dat eene groote macht van Derwischen te Don- gola aankwam, met het voornemen om noordwaarts te rukken. De Times verneemt uit Zanzibar, dat een Britsche stoomer 70 Britsch-Indische vluch- teliugen heeft weggevoerd uit Bagamoyo, hetwelk is ueergebrand en gepluuderd door Arabieren, die ijlings naar het binuenland zyu teruggetrokken, op bet gerucht, dat de Duitschers overal torpedo's hebben neerge legd. De Arabieren lieten hunne kanonnen in den steek en verloren 100 man aan dooden en gewonden. Het officiëele Bulgaarsche blad Svoboda voorspelt een algemeeneu Europeeschen oor log en geeft deu Balkau-Staten den raad, met Turkije te confedereeren. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. Pate Regnauld, gekeurd door de Acade mie van Geneeskunde, geneest totaal keel- pijnschorheidkuch, griepcatarrhkinkhoest enz. Kan op eiken leeftijd genomen wor den. Verkrijgbaar in alle apotheken, fl. 075 de doos, fl. 0.37 de l/ji hMve doos,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3