Dienstbode, Dienstbode, Lellerzetler P. L. VUUR, Te Koop: llolcnwerk THEE, Smedeslraal 17. KOETSIER. TB HUUR" JUFFROUWEN, Twee CENEESHEEREN. Handwerken nf Modes. SMEDESTRAAT 17. t Te Koop gevraagd, MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. ADVERTENTIES trai J. De MIK, n Voor geest en hart. Ter overweging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. Eene weêrspannige hoest. M. E. Ter Snelpersdrukkerij dezer Courant, kan een en een JONGEN ge plaatst worden. s •8 b Saarije de Breuk kwam op 5 Sept. uit de Hazepaterslaau eu ging naar Jeu Dreef tue, toen zij eeuige knallen koorde. Daarop zag zij een m»u met eene Trouw de laan inkomeu, ge volgd door een ander man, die op de beide eersten scboot. Daarop heeft B. geschoten, dat heeft zij gezien. De vrouw was toen doorgegaan. Nadat B. geschoten had, werden over en weer schoten ge wisseld. Getuige hoorde de vrouw roepen „Hans Hans, doe het niet." Zij keude noch B. noch Rika Meyland en hoorde eerst later, dat deze de door haar gezieneu man en vrouw waren. J. v. d. Zeeuw, politieagent, hadop5Stp'. dienst in der. Hout. Toen hij het eerste schot hoorde, is hij op de richting van het geluid af gegaan met een vluggen pas; op het hooren van het tweede schot heett hij den looppas aange nomen. De overige schoteu vielen als een ruft 1 op elkaar. Toen hij bij de Hazepaterslaan kwam, zag hij een persoon hard wegloopen. Deze per soon werd door anderen gevolgd en kreund-. Hij he aft de revolver in beslag genomen. Bij de ar restatie zei H.: „laat mij maar loopen" daarbij den arm oprichtende, waarin bij de revolver had. Hnndrika v. d. Waals, vroeger dienstbode van mejuffrouw Kuyper, bij welke dame Rika het het eerst is biunengedragen. Deze getuige hoorde het schieten in huis, zij ging toen naar buiten eu zag Rika die gewond was, zij nam haar mede naar binnen bij hare juffrouw. Ook B. kwam binnen. Zij heeft een der wonden van Rika ge zien. D«b avonds van denzelfden dag werd door getuige voor de canapé waarop Rika gezeten bad, een kogeltje gevonden, dal door haar aau Mr. Sloet is afgegeven. 'aMorgecs had zij nog pas de kamer gedaan. Zij weet niet hoe die kogel daar is gekomen. J. Lingeman, getuige a décharge, heeft aan den verdediger toegezonden twee brieven door H. geschreven, de eeue in Juli '84, de andere zooder datum. In de laatste neemt hij afscheid van een meisje, dat hij bemind heeft, eu toen 22 jaar moet geweest zijn, eu naar zijne meening met een andere was verloofd. De eerste is ge schreven na eene ontmoeting van H. met de moeder van Rika en aau de laatste gericht. P. F. Horijaans, getuige a déukarge, van Loos- duinen, heeft tot 7 Stp. '88 te dezer stede ge woond. H. zou in den middag vsn B Sept. bij getuige zijn gekomen om hem te helpen inpakkeu en hst goed naar de boot te brengen, omdat getuige wilde verhuizen, maar H. kwam niet. Getuige heeft op den revolver van H. eeu koperen plaatje gemaakt, dit is reeds een paar jaar ge leden. Hij is vier jaar vriend met beklaagde; vroe ger werkte getuige bij de firma Beynes, hij is daar drie jaar »an daan, en toen hij daar was heeft hij het plaatje op de revolver gemaakt. Omstreeks een half jaar geleden liep hij met H. over de Botermarkt, toen H. in eens zeide „kijk daar heb j« nu die meid," //welke meid," zei getuige, „wel,// antwoordde H., „dat meisje waarvan ik je gesproken heb." Terwijl liep Rika hem grimlachend voorbij. Getuige had toen ge zegd „trek jij je nu die dingen zoo aan, ben jij nu een vent?" waarop H. zeide, //ja, als zij mij mrar niet zoo beleedigde." Get. had toen H. aangeraden er de politie over te spreken. J. de Jager, deskundige, verklaart dat de revolver van H. ia van Lefauchsux, kaliber 9 mM. De ledige hulzen zijn van hetzelfde kali ber. De revolver van B. is van hetzelfde stelsel, maar heeft slechts 7 mM. Door getuige zijn twee patronen onderzocht, geen van beide had geketst, dat kon niet, want dan was dat aan de slagsas te zien geweest. De uit het lichaam van Rika Meyland gehsalde kogels, benevens die door getuige Van der Waals ten huize van juffrouw fvuypers gevonden, ver klaart getuige te zijn alle van 9 mM. kaliber. Op de vraag van den verdediger of het kruit vau oude patronen minder kracht heeft dan dat van nieuwe, antwoordt getuige bevestigend. Rika M/yland kan zich niet herinneren H. met Horijaans te zijn tegengekomen en te heb ben gelachen. Op verzoek van den officier wordt voorlezing geda»n vau bel rapport, ingediend door de des kundigen Dr. LodewijkB en Dr. Kouwer. Hieruit blijkt, dat de wonde aan de borst bij Rika hoogst gevaarlijk, doch de audere van weinig belang werden giacht, terwijl de wonde van Balabrega werd gerekend te zijn van niet veel belang. Dr. Lodewijks blijft volharden bij de rapporten door hem ingediend. In den avond van den vijfden, omstreeks 9 uur, kwam hij in het gesticht vau freule Berkhout, waar bij Rika vond, die op drie plaatstn Was gewond. De wonden vac Rika zijn niet door hem gesondeerd. De gang, dien de kogels hebben genomen, is uit het verloop der ziekte opgemaakt. Getuige heeft de patiënte verder behandeld en ook de operatie gedaan met behulp van Dr. Kouwer. De kogels werden getuige ver toond en door hem herkend. Getuige is van oor deel dat de wond gaande vau het schouderblad tot in de borst, niet per se doodelijk was. Als de kogel in het lichaam eene andeie richting had genomen, zou dat niet het geval hebben kunnen zijn. Zelfs heeft de stand der longen op het al of wel doodelijke iuvloed. Het binnendrin gen in de wonde van stoffen van kleeren kan ten gevolge hebben, dat de worde doodelijk wordt. In de wond aan de dij zijn door getuige stoffeD van kleeren gevonden. Die wonde was niet doodelijk, alleen had bloedverlies kunnen maken dat zij gevaarlijk werd. Dr. Fijin verklaarde, dat op 5 Sept., 's avonds tusschen half 8 en 8 uur, is bij hem gekomen de persoon van Balabrega, die hem verzocht da delijk mede te gaan naar de woning van mtjuf- vrouw Knijper. Hij heeft dit godaan en vouil by juffrouw Kuijper, Rika Meijland op eene canapé liggnn. Zij was gewond; de linkerkant was opgezet. De wonde zat van achteren in den rug. Zij had eeue tweede wonde zoo hij meende aan de achterzijde der linkerdij.De gewonde bloedde he vig. Van eene derde wonde heeft hij niets bemerkt. De gaten in de kleeren correspondeeren met de wou den in het lichaam. Met het vervoeren van het buis van juffrouw Kuijpers naar freule Berkhout beeft Rika uiet geleden. Hij heeft er uiet aan gedacht de kogels dadelijk te verwijderen, dit vond hij voorzichtiger, en het was ook niet noodig. Eenige dagen later heeft hij de gewonde weder gezien; den toestand vond hij toen veel beter. Dr. Lodelijks heeft hem medegedeeld hoe hij Rika behandelde. Getuige kon zich daar mede volkomen vereenigen. Later heeft hij ook de wonde van Balabrega gezien. Er had ver bloeding plaats gehad. Bahandeld heeft bij B. nitt, omdat het een patiënt was van Dr. Lode wijks. De grootte van de kogels kon hij op het gevoel nagaan. De projectielen werden g.tuige vertoond, en hij geeft op, dat het best kon zijn dat dit de kogels zijn, waarmede de wouden zyn toegebracht. De omschrijving der wonden is volgens getuige juist, indien het verloop der ziekte niet zoo gunstig ware geweest, hadde de wonden den dood kunnen veroorzaken. De verdediger vraagt of de wonden van Rika, zoo als zij daar waren, deu dood ten gevolge zouden hebben kunnen gehad, waarop getuige bevesti gend autwoordt. Toen Balabrega getuige haaide, heeft de eerste niet gezegd gewond te zijn. De derde wond, die Rika had, eeu schamp schot, was totaal ongevaarlijk. De kogel iB wel door de bovenkleeren heengegaan, maar is waar schijnlijk op een balein van het corset afgestuit. Rika wordt nu voorgeroepen, en verzocht den regenmantel, dien zij nu heeft, uit te trekken en als bewijsstuk den aanwezigen aau te doenDr. Lodewijks wijst nogmaals aau, hoe de gaten met de wonden overeenkomen. De behandeling, die de patiëute heeft onder gaan, is volgens getuige van grootan invloed ge weest op het verloop der ziekte. Als niet dade lijk hulp was aanwezig geweest, zou het leven van de patiënte hoogst waarschijnlijk in gevaar zijn gebracht. Het had echter wel kunnen we zen, dat ook, zoo er niet zoo spoedig hulp ware gewetst, de patiëDte zou genezen zijn. De wonde van Balabrega is door getuige gesoudeerd. Hij weet zeker, dat in die wonde een kogel zit. Op welken afstand het schot moet zijn afgegaan, kan getuige niet beoordeelen. De wonde was niet doodelijk. Was de kogel doorgedrougeu t t aan het buikvlies, dan wel. Ook in de jas van Balabrega wordt door getuige het met de wonde correspondeereude gat aangewezen. (Slot volgt) Getrouwen dienst loont God. Men wint of verliest Naardat men kiest. Een ons geduld is meer dan een pond verstand. Nooit ambtje zoo kleen, Of 't Is beter dan geen. Het is schandelijk, steenen te werpen op een zinkend schip. Neen, 't leven ziet niet steeds zoo zuur, Als sombre wijzen u vertellen. Het regentje in het morgenuur Kan ook een lieven dag voorspellen. De donkre wolk, die u verschrikt, Maakt straks weer plaats voor blauwe luchten, De bui, die 't rozenbed verkwikt, Verdient geen traan of zuchten. Het loon des mans. //Hier wijfje! heb je je doek. Doe hem om; anders vat je kou!" spreekt een zorgvuldig echtgenoot. //Nu, jij hebt nog eens een attenten man!// zegt eene aanwezige vriendin. //De mijne laat zich zooveel niet aan mijne gezondheid gelegen liggen!// //Och,// luidt vrouwliefs vriendelijke finale t is minder mijne gezondheid, waarvoor hij bang is, dan de dokters-rekening.// t Zelfkennis. A. Wat zei je wel, toen hij je dien voorslag deed? B. Ik antwoordde eenvoudig: Daar moet je iemand voor zien te krijgen, die dommer is dan ik; maar ik geloof niet, dat je er een zult vinden. Een veelbelovende knaap. Max en Maurits waren de eenige jongere broeders uit het gezin. De eerste bracht op zekeren dag een houd mee, een leelijk dier, de ergernis van heel het vrouwelijke personeel en vooral van de oudere zusters. Ten slotte slaagde de oudste er in haar jonger broertje over te halen den houd weg te geven en beloofde hem daarvoor een dubbeltje. Max gaf toe, verdween met het dier en kwam na een half uur terug, de laatste noot opknabbelend, die liij voor het dubbeltje van zijne zuster had gekocht. En aan wien hebt ge dat leelijk beest gege ven? vroeg de oudste zuster. Aan Maurits! luidde het antwoord. Eén bestemming Eene dame wandelt, met zoekende blikken, langs de uitstallingen eener voorjaarskermis. „Wat zoekt u?" roept eene vrouw toe, die glas- en aarde-werk te koop heeft. //Kinderspeelgoed!// is het antwoord. "Och, koopt u dan wat kopjes en schoteltjes bij mij! Die kunnen ze immers ook stuk maken!" Netjes de deur uit. Bij het voorlezen eener acte wordt een notaris herhaaldelijk op allerlei kleinigheden geïnterrumpeerd en gecorrigeerd door een der comparanten. „Och, mijnheer!" zegt, als het driemaal ge schied is, de man der wet op suikerzoeten toon, //zoudt ge die deur daar niet eens willen sluiten? Maar wees zoo goed en ga er zelf dan eerst uit." heele beste man worden zal voor eene heele rijke erfdochter. Altijd dezelfde. Een gierigaard viel van het platte dak van zijn huis, waarop hij aan het wandelen was. Onder het vallen zag hij door het raam der keuken, dat zijne vrouw bezig was om de aardappelen te tellen voor het middag maal en hij riep haar toe: //De helft maar, vrouw, ik eet van middag niet mee!" Ook eene carrière. En wat moet je zoon worden als hy groot is? Dat zou ik je nog niet Kunnen zeggen, antwoordde de aangesprokene min of meer neer slachtig. Maar ik heb wel idee, dat hij een Haarlem. 12 Januari. Door Gedeputeerde Staten is bepaald, dat in deze gemeente de herijk der maten en gewichten zal plaats heb ben als volgt: voor de ten verkoop bestemde ma ten en gewichten op 2, 3 en 4 April, des voor middags van 9-12 en des middags van 14 uur; voor apothekers, goud- en zilversmidsge wicht en verdere gewichten, bestemd tot fijnere wegingen van 1 gram en daarboven, op 5, 6 en 8 April, des voormiddags van 912 en des namiddags van 14 uur; voor den herijk in het algemeen: voor de bewoners van afd. I op 9, 10, 11 en 12 April, afd, II op 13, 15, 16 en 17 April, afd. III op 29 en 30 April, 1 en 2 Mei, afd. IV op 3, 4 en 6 Mei, afd. V op 7, 8 en 9 Mei. afd. VI op 10 en 11 Mei, in het algemeen 13 Mei, dagelijks des voormiddags van 912 en des namiddags van 14 uur. Voor de ingezetenen van Zandvoort en Schooten op 14 Mei, des voormiddags van 912 en des namiddags van 14 uur en op 15 Mei van des voormiddags 92 uur. Her aantal jongelingen, die zich hebben aangemeld om te worden opgeleid tot muzikant bij het gemeentelijk muziekkorps alhier bedroeg heden 95. KEBKBEBICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelfZene H li. Missen, te 10 uur de plechtige Hoogmis met Preek. Na den middag te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Donderdag-avond te 7 uur het Lof. Za terdag te half 9 de H. Mis ter eere van qet H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der tondaarB, met 500 dage" Aflaat; 's avonds te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te 8, half 9 en half 10, en 's middags te 3 uur bet Rozen hoedje. De Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den U. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9, met Onderrichting, te half 11 de Hoogmis, met Predikatie, te half 4 de Vespers. Dinsdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Woensdag-avond ts 7 uur Predikatie en Oefe ning van den II. Kruisweg, voor de leden der Broederschap. Vrijdag te half 9 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lot. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de getezene 11H. Missen te half 6, 7, en half 9. De Hoogmis te half 11. De Vespers te 3 uur; te half 5 Congregatie der H. Familie; te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag te half 9 gezongen Requiem voor alle geloovigen, die ep het Kerkhof St. Bavo zijn be graven. In deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BUBÖ. STAND DEB GEM. HAABLEM- Ondertrouwd: 10 Jan.: K. Irgerman en A. H. S. Herpel. A. A. Van Dijck en A. M. Koster. Getrouwd: 18 Jan.: I Salomonson en N. Kerkhof. Bevallen: 8 ;Jan M. J. De Viies-Van Oldenmark, d. - 9 Jan.: J. Heilo-Huykmnn, z. 10 Jan.: E. G. Oxfoort Collet, d. C. M. Sleeman-Van Kampen, d. G. Koolen-Van Osch, 2 z. A. M. Jansen-Hulman, z. levl. A. M. Geerlings-Van der Erf, z. T. Nannink-Van dee Paan, z. 11 Jan.: G. Vau Haht-Rooyers, z. H. Scharrewachter-Van Delft, z. ievl. Overleden: 8 Jan.: A. M. Bronkhorst-Blansert, 44 j. J. C. M. Van Dam. 4 md. 9 Jan.: 11. J. De Wilde 3 md. D. Blommaert, 25 dg. A. Schouten. 7 md. 10 Jan.; M. A. S. Mousssult, 3 j. A. H. Le Cler, 1 md. De Haarlemsche Afdeeling van de Maatschappij tot be- vorderiug der Toonkunst gaf gisteren-avond hare eerste uitvoering in dezen winter. Voor ditmaal was gekozen het oratorium Arminius van Max Bruch. Mejuffrouw B. Zegers Veeckens en de Heeren J. J. Rogmans en E. Blauwaert traden als solisten op. Het zou ons te ver voeren waaneer wij de verschillende koornummers van Brush's heerlijke schepping afzonderlijk wilden bespreken. In 't algemeen werden zij hoogst ver dienstelijk teu uitvoer gebracht. De dames en heeren zongen blijkbaar con amors en werkten in hocge mate mede tot het doel: de juiste vertolking van het grootsche oratorium. De uitvoering der koornnramers getuigde dan ook vau grondige en uitmuntende studie en voorbereiding door den directeur, den Heer W. Robert. Van de solisten kunnen wij getuigen, d»t zij uitstekend gedisnoneerd waren en ook veel kleur aanbrachten in het oratorium. Mej. Zegers Veeckens is in het bezit van een schoon orgaan, welks innige klank aan zaugstukkeu van oratorischen aard eene treffende uitdrukking geeft. Heerlijk van toon en aangrijpend door edele wijding was vooral de voordracht van het aria fVodan! Göttlicher, Schlachten- lenker." De Heer Rogmans zong met schier ideale zuiverheid, fijn gevoel eu zeldzame vastheid. Er was vuur in de voordracht zijner soli. Door de bezieling van zijue voor dracht, door de kracht en de helderheid van zijn toon gaf hij opnieuw getuigenis dat hij ook een oratorium zanger bij uitnemendheid is. De Heer Blauwaert vertolkte zijne soli met onver minderd schoone stemmiddelen en met al zijo meester schap van stijl. Zijue aria Friedlich wohnten wir in Hut tenwas eeue meesterproef van fraaien toon, uitdrukking en beschaving van klassieke zangkunst in een woord. Het orkest oefende mede grooten invloed uit op de uitstekend geslaagde uitvoering. De begeleiding was uit muntend en toonde zoowel voor koor als solisten een krachtige steun te zijn. De verdienstelijke directeur, de Heer W. Robert, heeft met deze eerste uitvoering groot succes behaald, eene be- looniug, welke hem voor zijne vele moeite en opofferingen, die de repetitiën van hem vereischten, voorzeker in alle opzichten rechtmatig toekomt. I/EIDEN, 11 Jan. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 3 paarden f 19 a 26; 10 stieren f 60 a f £0; 84 osnen 1118 a 254. 90 melkkoeien 94 a 228 kalveren dito f a 80 vare dito f 90 a 184, vette dito f graskalvt-ren f a 42 vette f 34 a 70. 65 a 80.17 nuchtere dito f 4,u 8,— 375 vette schapen f 18 a 30, 45 weide dito J 14 a 23,lainm. f a 12 magere varken» /12 a 17. 28 biggen f 5,a 10. Leiden, 11 Jau. Kaas. Heden aangevoerd —partijen Goud8che faper 50 kilo, ALKMAAR, 11 Jan. Aangevoerd 12 stapels kaas kleine f 26,commissie dito f 25.50; middelbare f 26.50. ALKMAAR, 11 Jan. Aangev. 49 H. L. Granen. Men besteedde voor Haver f 2.80. HAARLEMMERMEER, 10 Jan. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f Witte tarwe f 6,90. Rogge f 5,20. Haver f 5,25 a f 6 25. Chevaliergerst f Zomergerst fDuivenboonen f 6,80 a f 7,Paar- denboonen f 5,75 a f 6,10. Bruine boonen f 12,60. Groene erwten f a f Grauwe erwten f Kanarie zaad f 7,50. Karwijzaad f LONDEN, 10 Jan. Ter veemarkt zijn aangevoerd ruuderen 300, schapen en lammeren 10000, kalveren 30, zwijueu Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/8, schapen en lammeren 3/4 a 6/4, kalveren 3/8 a 5/4, zwijnen -/- a -/-. SCHIEDAM, 11 Jan. Montwijn per Ned. vat a 18,50 Jenever f 14Ainsterd. proef f 15,25. Spoeling f 1,80 Commissie f 1,80. HOORN, 10 Jan. Ter waag gewogen 50 stapels kaas wegende 16,399 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 27,50 voor kleine, ƒ25,50 voor commissie, middelbare. DELFT, 10 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 190 a 230 dito 2de qual. 136 a 160 kalf- koeien, lste qual. 170 aj' 210 dito 2de qual. ƒ135 a 155, vaarkoeien le qual. 140 a 180, dito 2de qual. 90 a 115 vette kalveren, lste qual. f GO a 75 dito 2de qual. 30 a 45 vette schapen lste qual. 21 a 27. dito 2de qual. j' 13 a 17. lamscha- pen le qual. f a 2de qual. J a vette lammeren a -- weilammeren a magere varkens f a biggen f a nuchtere kalveren f 6 a 18. paarden f 4 a 10 stieren f a ossen f a Rundvleesch 56, 62 a 67 c.vet kalfsvleesch 70. 80 85 c. schapevleesch 50 a 60 c.. lamsvleesch a c. Granen. Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 8.50 a 9.75 nieuwe dito f 5.75 a 7.50, roode dito f 8.50 a 9.75 min- f a rogge f 5.50 a 6.25, nieuwe dito f 4.50 a 5.50 n. wintergerst f 5,a f 5,50 n. zomer dito f 5 550, n. chevalier dito f5,50 f6,haver I'S,75 a 4,25, n. groene erwten f 9,25 a 10,25 mesting f 6,50 a f 7, paardeboonen f 5.50 a 6.50, duiveboouen 6.50 a 7,50 bruine boonen f 14.50 a 15,50 koolzaad f 10,50 a 11,50 hennepzaad f 8,a 8.75 kanariezaad f 8.50 a 9.75 Prijzen onveranderd, handel flauw. Aan de stadswaag gewogen van 4 Jan. tot 10 Jan. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 299/8 en 120/16 vn. boter, wegende te zamen 7180 kilo: prijs f 56 a 66 76 per 40 kilo a f per kilo. GOUDA, 10 Jan. Granen. Witte poldertarwe f a f roode dito f a Angel dito f a jarige Zeeuwsche dito f 9.10 a 9.50, nieuwe dito a 7,25. a 7,60 mindere soort poldertarwe f 6.80 a 7.10 afwijkende dito f 5.75 a G.—polderrogge fa Zeeuwsche dito f a voor dito (per 70 kilo.) f 4.50 a 4.75. wiutergerst f a zomer dito fa jarige chevalier dito fa nieuwe dito f 6.— a 6,25. Haver f 5.25 a 4.60 per heet. dito a per 100 kilo. Kookerwteu f 9.50 a 10, Mais. Amerik. f 6.25 a 6.50. Odessa a Cinquautine f a per 100 kilo. Hennepzaad iulanüsch f 8.25 a 8.50 en buitenlandsch f a spelt fa kanariezaad f 9,a 9.50. Kaas, aangevoerd 24 partijen handel matig, le qual. f 23 a 25.2e qual. 19.a 22.zwaardere a Noordhollandsche f 24 a Boter met goeden aanvoer; handel gewoon; prijs der goeboter f 1.30 a 1,40; der weiboter f 1.10 a 1.25 Melkvee met weinig aanvoer en handel matig. Vette varkens met goeden aanvoer handel vlug, van 20 tot 23 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met overgrooten aanvoer, handel matig, van 18 tot 18!/j c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,85 a 1.15 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel vlug. f 14 a 22. Nuchtere kalveren met goeden aau- voer, handel matig f 5.a 12,Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f 5 a 10. BUDAPEST, 11 Januari. Toen in het Huis van Afgevaardigden de Miuister van onderwas zeide, dat ieder Hongaar er by winnen moest, Duitsch te kennen, zonder welke taal hij niet goed werkzaam kon zijn tot heil des vaderlands, werd hij in de rede gevallen door een luid kabaal van de linkerzijde, zoodat hij vijf minuten lang niet voortspreken kon. BERLIJN, 11 Januari. De Nordd. AUg. Zeilung verneemt dat Prins Friedrieh Leo pold zich verloofd heeft met Prinses Louise van Sleeswijk-Holstein, eene zuster der Keizerin. DARMSTADT, 11 Januari. De half offi- ciëele Darmstadter Zeitung logeiistraft de berichten volgeus welke de verhouding van den Groothertog van Hessen tot het Duitsche Keizershuis onvriendschappelijk zou zijn geweest., alsmede het gerucht omtrent de zoorgenomen verloving van Priuses Alix met den Grootvorst,-Troonopvolger van Rusland. LONDEN, 11 Januari. Nog steeds ontvangt men schrikwekkende berichten omtrent de vernielingen, die door een tor nado in de oostelijke staten van Amerika zija aangericht. De hangende brug over de Nicaragua, die in 1870 is gebouwd en 600,000 dollars heeft gekost, is weggeslagen en in de rivier nedergeploft. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. Guyot, 19, rue Jacob. Parijs. Sinds ik gebruik maak van uwe teer- capsulen, begint mijn hoest die niet wilde ophouden, te verminderen. Dus verzoek ik U mi] op nieuw een flacon met uwe teer- capsulen toe te zenden tegen ingesloten postwissel van fl. 1.25, Damagnez, winkelier te Caudas, bij Ber- naille (Somme). 8 Deu 24sten Januari a. s. Hopen onze Geliefde Ouders j hun Zilver Huwelijks feest te vieren. j Hunne dankbare Kinderen. Volendam, 11 Jan. 1889. Voorspoedig bevallen van een MEISJE, M. L. Van der WEIDE-Van der Kallen. Leeuwarden, 9 Jan. 1889. Heden overleed, na een lang durig docli geduldig lijden, meerinnlen gestekt door de Genademiddelen der H. Kerk, onze geliefde Broeder en Be- huwdliroeder, de Heer FBAN- CISCUS, VAN BIEL, in deu ouderdom van ruim 39 jaar. D. P. VAN RIEL. Wed. A. F. SEGERS- Van Riel. P. N. VAN RIEL. M, A. VAN PELT- Van Riel. Ch. A. M. VAN PELT. Breda, 9 Jan. 1889. Heden overleed onverwachts, voorzien van de HH. Sacra menten der stervenden, Mejnf- vrouw MABIA HENDBIK A MAAS, Weduwe van den Heer JACOBUS CASPARUS PAULEN, in den ouderdom van bijna 79 jnar. Namens wederzijdsche Familiën, F. MAAS. W. B. GUSKENS. Execs. Test. Haarlem, 8 Jin. 1889. Algemeens kennisgeving. VIoor de vele bewij langstelling en tijdens de ziekte en lijden mijner geliefde ondervonden, betuig mens mijne Kindeieu lijken dank. A. J. DE Haarlem, 13 Jan zen van be- deelneming bij het over- Echigeuoote ik, ook na- mijn harte- JONG. 1889. Tegen Mei a. s. biedt zich aan eene nette R. K. Keukenmeid, liefst in een klein gezin zonder Kinderen. Brioven franco, letter Z., Boekhandelaar M. L. C. POOL, Alkmaar. Twee It. K. onderl. 24 en 26 jaar, zoeken plaatsing, de eene geëx. zijnde als GOU VERNANTE, de andere als HUISHOUDSTER of KINDER JUFFROUW. Brieven franco, le.t A. M. b/d Boekhandelaar D. BOLLE, Rotterdam. Aan het Geneeskundig Ge sticht voor krankzinnigen te 's Hertogfinbosch worden gevrnavd Inlichtingen te hekomen hij deu Voorzitter van het Bestuur. Er biedt zich aan tegen Fe bruari eene, R. K. van goede getuigschriften voorzien, als WERKMEID of MEID-AL LEEN. Franco brieven, letter H., Lij de Bo-khandelaars BOSCH BROES Van DORT, te Gorin- cliem. Er biedt zich aan, tigeu Fe bruari a. eeue R. K. 24 jaar, van goede getuigschriften voorzien, als MEID-ALLEEN. Brieven franco, lettor V., hij den Boekhandelaar P. LEUR, Binnen Bantammerstraat 25, Amsterdam. Gevraagd mi-t Februari: fatsoenlijke R. K. Een Zonder goede getuigschriften on- noodig zich aan te melden. Adres Huideuelraat 13, Amsterdam. Eene R. K. Juffrouw (ouderloos), 5 jaren in iene betrekking, ge woon om met een gedistingeerd publiek om te gaan, vraagt, liefst tegen Maart, eeue nette BETREK KING, Interne, in een der boven genoemde Vakken, volkomen be kend met Hollandsche en Franscbe taal en eenigszins op de hoogte met Duitsch en Italiaansch Boek houden. Brieven franco, letters J. M., aan L. J. C. BOUCHER, Boekbinderij, 's Gravenhage. ZOUT per Zak, f 5.86. Beste STIJFSEL per Kist en prachtige GROENE ZEEP, zeer billijk. FRANSCHE VERMICELLI per Kistje 23 cent per Kilo. GEPLAKTE ZAKKEN, de 10 Pond 85 cent, bij het Kilo 17Vs cent. bericht het geachte Publiek van Haarlem en OrastrekeD, dat hij met zijne welingerichte POFFER- TJES-eu WAFELKRAAM,zooali vroeger, staat op de Zijlvest, by de Zijlstraat. Alle bestellingen worden ten spoedigste bezorgd. Een zeer fraaie, mak bij den weg loopende HIT. Prijs f 200. Brieven franco, onder No. 930, aau DE JONGH's Advertentie- Bureau, Arnhem. te Koop, met Machiues van 12Va p. k. en 3 Vrpl. Steenen, in volle werking te zien. Brieven franco, letter U., Boekhandelaar D. MIJS, Tiel. CHEMISCHE WASCHIHHICH- TING. STOOMVEKVEEIJ. M e U *0 tub W 0 O Pa JULIUS WULFF Comp HAABLEM. b> e: RIBBINK, VAN BORK Co., Keizersgracht 85 bij de Heerenstraat, AMSTERDAM. Geurige, grove, goed water houdende a 60 cent de 6 ons. Een flink JONGMENSCH, R. K., 24 jaar oud, zag zich gaarne zoo spoedig mogelijk geplaatst bij eene nette Familie; hij is van goede getuigschriften voorzien. Brieven te adresseareu letter K Bureau. Scheveningsche Courant, Heem raadstraat 92, Scheveniitgeu. een nieuwe of in goeden staat zijnde gebruikte LANDAUER. Licht voor een paard, en een nette LIJKWAGEN. Offerten met prijs aan G. De ROIJ, Stalhouder, Helmond. Eene in volle werking zijnde SMEDERIJ. Te bevragen bij deu eigenaar en bewoner W. PEET" OOM, te Oosterbeek,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3