MARKTBERICHTEN." "BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Een medewerker van b et „N i e u w s- blad voor Nederland" zal voor rekeniDg der directie de reis naar Ar entinië doen, om zich op de plaats zelve op de hoogte te stellen: lo. van de ontvangst die den landverhuizers te beurt valt: 2o. van de wijze waarop hun een tijdelijk onderkomen wordt verschaft; 3o. van al de omstandigheden en bizonderheden, waarop landverhuizers bij aankomst in een vreemd land dienen te letter, om zich de hun toekomende rechten te verzekeren. Voor geest en hart. Eén woord is voor den wijze genoeg. O koude onvriendelijkheid, wat hebt ge vaak menig gevoelig en naar hulp en troost smachtend hart gewond en bedroefd! Vertrouw in alles op de Voorzienig heid en de uitkomst zal u niet beschamon, want met moed en volharding zult gij alle bezwaren te boven komen. Na regen volgt zonneschijn; heb dus geduld. Als schelm en dief het oneens wor den, dau ondervindt de eerlyke man, waar zijn boeltje gebleven is. De moderne opvoeding brengt mede, dat de kinderen hunne moedertaal en de taal des harteu leeren vergeten, om in eene vreemde taal vreemde gevoelens te leeren uitdrukken. Wijzer willen schijnen dan men is. Geen toestand is zóo onaangenaam, zóo moeilijk, zóo gevaarlijk, als waarin iemand zich brengt, die wijzer wil scbyueu dan bü is. Hij speelt eene rol, die gestadige waakzaamheid, slimheid en slinksch bedrog vereischt. Hij is gedurig in angst, dat hjj betrapt zal worden, en op zijne hoede om het te voorkomen. Als bij eeu flater maakt, is hij aan stille verachting of openlijke bespotting blootgesteld, en zelfs wanneer hij het best slaagt, moet hij wel eene zekere mate van zelfverachtiug gevoelen, dat hij zooveel moeite heeft gedaan voor iets waar hjj zoo weinig eer van heeft. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. Kerknieuws. 177'/. «7 V. 7 PARIJS, 23 Januari. By Regeerings- besluit is bepaald, dat de door- eu invoer van paarden, ezels, varkens en runderen aan het tolkantoor te Bacby en aan ver schillende kantoren iu de Ardennen, toe gelaten worden nadat uit eeu ouderzoek zal gebleken ziju, dat dieren in gezonden toestand verkeeren. WASHINGTON, 22 Januari. De Seuaat heeft met 33 tegen 30 stemmen het door de republikeinen ingediende voorstel tot wijziging van het tarief van inkomende rechten aangenomen. ST. PETERSBURG, 23 Januari. Het Journal de St. Petersbourg vindt aanlei ding iu eeu artikel der Militdr-Zeitung te Weeneu over de verdediging des rijks, eu in het bericht van de Daily Telegraph over de vredelievende bedoelingen des Kei zers, daarover zyue voldoening uit te spreken en te verklaren, dat Rusland by eene goede verstandhouding steeds tot de volste wederkoerigheid is bereid. LONDEN, 23 Jauuari. Het bericht der Standard, volgeus hetwelk de Regeering van Canada besloten zou hebben tot eene wijziging van hare gedragslijn ten opzichte der immigratie iu een onvrijzinnige» geest, wordt formeel tegengesproken. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. Door gebruik wijs geworden. Den Heer Guyot, 19, rue Jacob, Parys. De eerste flacon door U gezonden, heeft mij veel goed gedaan. Ik hoest nu bjjna niet meer, doeh eene tweede is noodig ter vol komen herstelling. Hiernevens een postwis sel van fl. 1.25. Mijne groeten. Richard Hongreur, te Morannes (Maine" et-Loire), Mall in 1819 in Nederland goboren en was de uitvinder van eeu overgroot aantal machines voor de vervaardiging vaB horloges ens. Bij de Neóerlandsche marine worden ingevoerd slachtmaskers van Siegmund, ter verstrekking aan de oorlogsschepen, die eene lange reis doen. Te Hamburg wordt eene vrouw ge- rechtelijk vervolgd, omdat zij aan kinderen, die zij teger. eene ruime vergoeding bij zich in den kost had, gebraden katteuvleesch heeft te eten gegeven. Bij onderzoek werd nog een pas geslachte kat in haar huis gevonden. Men is nieuwsgierig naar de uitspraak der rechtbank in deze zouder- linge zaak. De gezondhetd der kinderen heeft door het kattengebraad geene schade geleden. D e Oen. Courant waarschuwt voor de gevaren van het hypnotisme en geeft daarvoor een kort verslag der zitting van de Socidte- medico-psychologique te Parijs, waar door de dr. Des Téglas en Briaud verschillende voorbeelden werden medegedeeld omtrent de nadtelige ge volgen der hypnose. Bij eene dame van 38 jaren werden daardoor gevaarlijke aanvallen van bizon- deren vorm opgewekt. Eene andere lijderes, te genwoordig te Villrjuif, kreeg deliria, na onder handen »an den magnetiseur geweest te zijn. Nog eene andere werd, tengevolge van hypnoti sche séances, door liallucinatiëu en gedachten van zelfmoord overvallen, en beproefde zich van het leven te berooven, terwijl dr. Voisin consta teerde dat hij sujetten van Donato gezien heeft, die tegenwoordig in een toestand van diep inge wortelde nerveuse cachexia verkeeren, en dat het geven van opoubare séances voor hypnotisme ongeoorloofd is. Als iets zeldzaams verdient ver- melding, dat aan de visckmarkt teRott. een snoek te zien is, wegende elf kilo. Het dier is 1.04 meter lang, en heeft een omvang, om den buik gemeten, van 0,59 meter. Te Aken en Burtscheid, moeten, op last van de overheid, voortaan alle groote honden: doggen, Newfoundlanders, St. Bernards- hsnden enz., op straat aan een touw van hoogstens een halven m-ter lengte worden vastgehouden. Ook mogen die houden niet medegebracht worden in koffiehuizen of andere plaatsen van uitspanning. Doggen en slagershonden moeten, ook al zijn zij aan een touw, van muilkorven zijn voorzien. TeCasola, bij Piavenna.zijn door eene grondverzakking vier huizen ingestort. Tien dooden heeft men reeds onder het puin gevonden en nog tien andere personen worden vermist. Eene vermakelijke historiewordt uit Plymouth medegedeeld. Het toonetl is het dek van een Engelsch oorlogsschip, dat juist van eou overzeeeche station in het vaderlaiid is te ruggekeerd en dat eeu heer in burge: kleeding wil bezichtigen. Daar de meeste officieren aan wal zij» g"gaa"> wordt de taak, om den bezoeker rond te leiden, opgedragen aan een jongen adel borst, die van de gelegenheid gebruik maakt, om zich een weinig ten koste van den oudach- tigen, eenvoudig uitzienden man, vroolijk te ma- keD. Terwijl hij hem door h6t schip rondleidt, vertelt hij, dat het kompashuisje de scheepskof- fiemoleu is en stelt hij eeu stuk van 18 cM. aan den bezoeker vcor als een champagnekoeler: van de groote ra verklaart hij, dat die gebruikt wordt om er de kleeren van den commandant op te drogen en zoo weet hij nog menigte wetens waardige bizonderheden mede te deelen. Toen de cude heer alles gezien bad, gaf hij zijn be leefden begeleider een kaartje, met de woorden: „Jonge heer, ge zijt inderdaad een allergrappigste vent en blijkbaar zeer op de hoogte van uw vak; een jongmeusch met groote bekwaamheden en ik hoop, dat ge wel zoo goed zult willen zijn, dit kaartje zonder mankeeren aan den commandant te gaven." De adelborst wierp ter sluiks eens een blik op het kaartje; maar voordat hij zich nog goed bewust was van zijn toestand, had de Haven-Admiraal lord P.met een knikje tot af scheid en eeu vriendelijk lachje, het schip ver laten. Nieuwe proeven worden teCa- dix genomen met waterdichte schotten in een schip, waarmede tot nu toe goede resultaten ver kregen zijn. De toegang tot het arsenaal is ten strengste verboden. De Burgemeester der gemeente Helder heeft eergisteren namens de Oostenrijksch- Hongaarsche Regeering liet gouden kruis van ver- dieo6ts, ingesteld door Keizer Prans Joseph I, uitgertikt aan J. Bakker, en het zilveren kruis aan G. Huurman, K. Tegelaar, C. B. Coster, en J. Bij', als belooniug voor de zelfopoffering, aan den dag gelegd bij het redden dar opva renden van het Oostenrijksche schip M. Premuda, hetwelk op 20 October 1886 op den R-.zenden Bol verongelukte. De roeiers P. Oostenbrug, K. Coster, W. Rens- maag, J. Meurs, L. Van den Broek, en W. Bak ker, die zich bij genoemde redding mede ver dienstelijk maakten, ontvingen geene beloouing. Naast de bijbelkraam, op het Amstelv'ld te Amsterdam, heeft thans Recht voor Allen zijne legertent opgeslagen, om socialistische vlugschriften en blaadjes aan den man le brengen. Naar men vernee mt, heeft de Heer J., eteenfabrikaut te Etten, bij Terborg, eene vervolging ingesteld tegen zekeren P., schilder aldaar, omdat deze onder getuigen verklaard zou hebben, dat eerstgenoemde bij de verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in bet hoofd- kiesdistrikt „Deutichem" kiezers voor den libe ralen caudidaat zou omgekocht hebben. Den 5 Februari zal hij vertrekken, om in 't begin van Mei weder terug te ziju. Van de gelegenheid om kosteloos brood te krijgen wordt te Amsterdam dagelijks door ongeveer 1600 schamele lieden gebruik ge- msakt. lot wering der bedelarij hebben te Lexmond een lOOtal hoofden van huisgezinnen zich verbonden geene aalmoezen te zullen geven aan bedelaars uit andere gemeenten. Tot hand- haviug van dit besluit hebben zij de noodige gelden bijeengebracht voor de bezoldiging van 4 a 5 assistent-veldwachters ter bescherming vooral van de geïsoleerd wonende iugezetenen. Naar matige berekening werd daar in het afgeloopen jaar f 3000 aan die bedelaars verstrekt. Een tweetal agenten hebben te Amsterdam in de Palmdwarsstrant, een 4-tal minderjaiige knapen aangetroffen bij het hazard spel. De kaarten zijn door de agenten in beslag genomen en tegen de knapen is proces-verbaal opgemaakt. Een achtste Mol. A. Weet je 't al? lo het concertgebouw te Amsterdam hebben ze nu een heel nieuwe toonschaal. Daar epelon ze tegen woordig met ncht mollen. B. Och komHoe zit dut? A. Wel, ze hebben er immers Kes (K-mol) bij genomen!" Onder doctoren. „Heb jij tegenwoordig die malle juffrouw Jansen ouder je behandeling? Wat bad ze nu weê'?" „Eene kleine inflammatie in den neus!" „Nu, 'vat heb je haar Voorgeschreven?" „Niet?! Maar ik heb haar ten strengste ver boden piano te spelen. Mijn zwager woont er vlak naast, weet je, en dat getjingel heeft hem al lang gehinderd!" Een oeconoom. „Geef jij honderd gulden uit voor een briljaotring voor je vrouw?" „Zeketl Dat haalt op den duur kolossaal uit op haar handschoenen-rekening." Enfant terrible. Zevenjarige (tot een bezoeker, die een schrik der familie is): „Hè toe, Mijnheer Probeert u het nu eens voor de aardigheid met mij! Ma zegt, dat u iemand in vijf minuten in slaap kunt maken!" Medelijdend. Eerste klerlc. Ik moet u er op attent maken, dat de patroon geeu papieren op den grond kan zien liggeD. Nieuwe klerk (me delijdend). Och, is hij zóo bijzieudt? Mager. „Mager dat die kerel ie! Als hij pijn in zijn middeurif heeft, weet hij niet of het liem in zijn maag zit of in zijn rug!" Verdiend. Napoleon I, destijds nog Generaal Bonaparte, had Milaan ingenomen. Op eene partij, goedschiks of kwaadschiks, te zijner eer gegeven, wendde hij zich met zijne bekende plompheid, die hem ook bij het schertsen eigen was, tot eene Milatieesehe dame met de vraag: „Is htt waar, dat al uwe landgenooten schavuiten zijn?// itNon tutti, signore, (niet allen, mijnheer) ma (maar) buona parte, (een goed deel) ant woordde de snedige dame. Bonaparte, die deze woerdspeling zeer goed begrepen had, glimlachte; hij gevoelde, dal hij ditmaal aan het kortst» einde had getrokken. HAARLEM, 24 Januari. Bij kon. besluit is, met ingang van 1 Febr., benoemd tot notaris binnen het arr. Haarlem, ter standplaats de gem. Haarlem.de Heer W. N. Beets, cand.-not. alhier. De uitslag van de eergisteren gehouden verkie zing voor twee leden van den Gemeenteraad is, dat als zoodanig gekozen zijn de Heeren C. Prins Sz. en jhr. mr. F. W. Van Styrum. Op het roode stembriefje waren uitgebracht op de Heeren: C. Prins Sz. 517, jbr. mr. F. fV Van Styrum 19, mr. E A. Jordens 106, mr. A. Kist 35, jhr. H. W. C. Hooft 23, W. Küppers 11 stemmen er.z. Op het witte stembriefje waren uitgebracht op de heeren: jhr. Mr. F. W. Van Styrum 483, Mr. A. Kist 179. Mr. E. A. Jordens 18, C. Prins Sz. 17, W. Küppers 13, P. N. Van Doorninck 12, C. G. Loomeijer Jr. 10 stem men eDZ. Roode briefjes (aftreding in 1893) waren in geleverd 820, vau onwaarde 65, waaronder 1, dat op deze verkiezing geene betrekking had; derhalve 755 geldige stemmen. Witte briefjes (aftreding in 1891) waren ingeleverd 824, van onwaarde 53, waaronder 3 welke niet op deze verkiezing betrskking hadden; derhalve 771 gel dige stemmen. Gedurende het vorige jaar werden door de Vereenigiug van den H. Viucentius van Paulo alhier, bezocht en ondersteund 217 gezinnen, te zamen 970 personen. Uitgedeeld werden 63 606 portiën spijs. De bibliotheek der Vereenigiug gaf 7492 boeken Ier lezing. Aan het jasrlijksch kin derfeest, waarbij ieder onthaald werd en eene uitdeeling van levensmiddelen en kleedingstukken plaats had, namen 289 kinderen deel. Het lief dewerk der ambachtsleerlingen telt 63 jongelingen en van het onderwijs iu het hand- en rechtlijnig teekenen maken 43 jongelingen gebruik. De onlangs alhier opgerichte Argéntijnsche Bond, ten doel hebbende inlichtingen aan land verhuizers naar Argentinië te verstrekken en de emigratie derwaarts te bevorderen, is reeds ont bonden. De Haarlemsche Bachvereeniging ahier verschafte Dinsdag-avond aan hare leden wederom een waar kunst genot. Niet minder dan vier eminente solisten gaven hunne talenten ten beste bij de voordracht van soli, duetten en quartetten, welke zij, afwisselender wijze, op de meest artistieke wijze ten gehoore brachten. Zelden hebben we schooner ensemble gehoord, dan hij de ver tolking van Schuberts Gebet, Brahms' Zigeunerlieder en Schumann's Spanisches Liederspicl. Een en ander werd met bewonderenswaardige accuratesse en toewijding gezongen. Mej. Pia Von Sicherer zong, met haar fristh, uitmun tend ontwikkeld orgaan en gevoelvolle dictie, Geistliches Wiegenlied van Gernsheim, benevens eene heerlijke toon- schepping van Brahms, Wie frisch und froh mein Sinn sich hebt, en toonde opnieuw, dat zij eene waardigo plaata inneemt in de rij der uitstekendste Dnitsche sopraan-zangeressen. Mej Adèle Asmann zong een lied van Haydn, Liebes Miidchen hör mir su, en Die Vhr van Lome en blonk in beide nummers uit als eeue zangeres, die over een krachtig en lieflijk geluid beschikt en eene groote zuiver heid van toon paart aan keurige voordracht. Twee liede ren van Brahms, in vereenigiug met Mej. Sicherer voor gedragen. voldeden uitstekend. Beide zangeressen wisten het publiek zoodanig te inspireeren, dat aan de toe juichingen geen einde scheen te komen. De Heer Franz Litzinger bezit eene zeer sympathieke tenorstem, eene voordracht edel van stijl en bezield door gevoel. Die Gralserziihlung van Wagner werd door dezen zanger, met zijn buigzaam en deugdelijk ontwik keld orgaan, verrassend schoon voorgedragen. Wij hopen den Heer L. hier meermalen te ontmoeten. Van den Heer Joh. Messchaert kunnen wij getuigen, dat hij door ziju klankrijk basgeluid en door zijne aan grijpend waardige voordracht het talrijke auditorium in verrukking bracht. In de twee liederen van Schumann (Der Contrabandists en Fluthenreicher Ebro), welke hij voordroeg, bewees hij opnieuw, welk hoog standpunt hij, als liederen-zanger heeft ingenomen. De begeleiding der soli, duetten en quartetten had de Heer L. Schlegel op zich genomen. Zij was, volgens gewoonte, in hooge mate te roemen. Aan het volijverig Bestuur komt een woord van innigen dank toe voor dit genotrijk concert, 't welk bij alle aanwezigen de aangenaamste herrinneringen heeft achtergelaten. BUBG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 20 Jan.: J. K. Kooper-Van Maris. M. J. B. C. Bosse-Geyer, d. 21 Jan.: A. H. Wesseling- Schreurs, z. 21 Jan.: S. G. Vsn Huizen-Van Delden, z. - M. Schouten- Lok, z. 25 Jan.: M. M. Smit-Pe- schar, z. J. W Steenkist-Godefrooi, z. P. A. Van den Berg-Vnn der Aa, z. M: Bijl-Dninker, d. C. J. Romein-Hangjas, d. C. Vergers-Broekmeyer, z. N. Lodder-Sonnige, d. A. G. F. Van Schie-Faase, z. 23 Jan..- G. J. De Graaf-Van Schooten, d. W. Kuyten-Zijlstra, d. Overleden: 20 Jan.: P. T. Van den Bogaardt, 53 j. 21 Jan.:£D. Rosa-Van Dnlst, 66 j. A.Scholte, 35 j. E Le Duc-Van Gasteren, 93 j. F. Van Es, 3 m. G. De Klerk, 54 j. M. M. Misset-Groenen- daal, 24 j. 22 Jan.: J. B. Meyer, 7 m. 23 Jan.. J. Reekers, 75 j. Ondertrouwd: 23 Jan.: J. Van den Bosch en C. Kuys. F. Kleefstra en T. Mollema. C. M. Beulier en T. De Bakker. II. W. Sihoppenhorst en N. Gade. Getrouwd: 23 Jan.: E. Van Abbeve en M. Booms. G. Kuneman en G. Ratsma. Z, D. H. Mgr. A. Godschalk, Bisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot Pastoor te Leende den Weleerw. Heer J. Essens; tot Kapelaan te Bokstel den Weleerw. Heer H. Nooijen; te Gemert den Weleerw. Heer A. J. Verhoeven, en te Nuland den Weleerw. Heer J. P. De Winter, laatstelijk Assistent te Leende. OTTLOTTNGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. IC. Kerken en Gestichten. Hazerswoude. Parochiekerk van de HU. Engelen- Bewaarders. Uitgeloot van leening B No 21 en van de premie-leening No 47, 89, 81, 66 en 43. liet eerste nummer met premie. Betaalbaar 10 Februari a. s. aan de pastorie aldaar. HAARLEM, 23 Jan. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen ah volgt: koeien 12, verkocht 10 voorf 200 a 125, stier verk. voor fa vaarzen verkocht voor f a pinken-— verkocht voor f a f graskalv. 3 verk. 3 voor f20 a 16, nuchtere kalveren 21, verk, 21 voor 6 a 11, schapen, 26 verk. 22 voor 112 a 18 Latnuwen verk, f f Varken» verk, e. per 5 ons. Biggen verk. f a Paarden 6 verk.f— afVeulens, verkocht faf—, AMSTERDAM, 23 Jan. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 1 runderen, 171 vette kalveren, late qual. 85,2de qual. 0,70 per kilo, graskalf/a33 nuchtere kalveren, J 6 a 12,— schapen en lammeren f185 vette varkens 36 a 43 e. per kilo. PURMEREED, 22 Jan. Kaas: aangevoerd 96 stapel» prijs der kleine kaas '26.50 middelbare f Boter 1.35 a 1.40 per kilo; 143 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 100 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 58 stuks prijs 1 8 a 20 per stuk, vlug gen handel. Vette varkens: aanvoer 197 «tuks, prijs 38 a 48 e. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 23 stuks, prfjs f 10 a 14 per stak met matigen handel. Biggen aanvoer: 149 stuks prijs f 4. a 7.—. BOTTERDAM, 22 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 26 paarden, 1212 innderen, 157 vette en gras kalveren, 23 nuchtere kalveren, 6 schapen of lamme ren, varkens, 12 biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 70 e. 2de qual. 65 c., 3de qual. 58 c.; kalveren 1ste qual. 95 c. 2de qual. 80 a 87'/, c-> schapen lste qual. 65 c., 2de qual. 55 c., alles per kilo; varkens lste qual. a e., 2d« qual. a c., 8de qual. c., licht soort a c. per balf kilo; melkkoeien f 140 a 280, kalfkoeien f 160 a 270, atieren f70 a 180, graskalveren f 15 a 35, pinken f a vaarzen f 60 a 140, alles mager vee; paarden f 35 a 60. Op de botermarkt werden aangevoerd 66/8 en 63/16 ton; en 1000 stukken per half kilo; prijs le qual. f 66, 2e qual. 60, 3e qua), f 56 per half kilo 55 a 70. SCHIEDAM, 23 Jan. Moutwijn, per ned. vat f%,50 Jenever f 14.—, Amsterd. proef i 15,25, spoeling f 1.70 dito commissie f 1,70. Amsterdam, 23 Januari 1889, Prijzen der onderstaande effecten ganoteet- pCt. ae koers- Nederland. Certif. Werk. Sohuld. Italië. Goudlecning Portugal. Obl. buiten!. 1858-84 Bualand. bij Hope (lomp. Oude Rui Obl. Nic. Spw. 1867/6# Spanje. Turkse. 1876 biunenl. (Perpetueel») Obl. Alg. Sohuld 1865 Serie D 186# C Egypte. Obl. Lecuiug 1876. N.-Amerika. Obl. Vereen. 8tate» 1876 4', 1877 Peru. 187#. Vjusvouiy». Nederland. Holl. Uz. Spw. A«nd. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Oout. Spw. geitemp. Obl Indische Spw. Asnd Ryu Spw. volg. Asnd. Boxtel Wezel Obl 1875. Italië. Suid-ltal. Spoorw. Obl.. Bualand Gr. pw. Maatsch. Aand.. Baltis-hn Spw. Aaud.. Jeles Griasi Obl Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. 1000., Morscbsnsk Sysrsn Aand.. Riascbk Wiasma Bumeulo Aandeelen Spw Amerika Chicago N. W. Oert. Asnd.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand.. Mist Kansas Texas Obl. PREMIE-LEEN IN GEN. Nederland. Loleu Amsterdam IC Rotterdam Gemeente Oredie Belgis Slad Antwerpen Rutland 1860 1864 1864 186# Geldkoers prolongstie 2 pet. 8 91"/. 8', 102'/'a 100 1 5 89 5 68'/, 5 69'/, 8 64'/, >u 5 103'/, 4 88»/,. 5 101»/, 1'. 48'/, 4 65?/, 5 15'/, 6 15'/, 4 83'/, 4'i 106 4 125'/, 28'/, 16»/, 14»/,, dlxid. 126 150 126 81'/, 140 100 12 i 8 60"/,, 6 11#'/, 8 59'/, 6 90 6 100'/, 5 80'/, 5 30'/, di». 138'/, 27 114 87 8 112'/, 8 107 8 105 88 4 112'/, 6 118'/, 146'/, 169 150»/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3