MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Te zijner tijd komt ramp en tegenspoed Bevreesdheid gaat ze halfweg te gemoet. De dingen, die onmogelijk zijn bij de menschen, zijn mogelijk bij God. Een dubbelhartig mau is ongestadig in al zjjne wegen. De ware wjjsheid gaat met nederigheid gepaard. Werpt al uwe bekommernissen op^God, want Hij zorgt voor u. Ter behartiging. Vaak weenen we in den slaap. We ont waken, en wij weten Niet eens, dat ons een trasn ontvloot. Zoo 't Leven en zijn Leed! Hierna zijn wij 't vergeten, Wat tranen bier ons hart vergoot. Allerlei. (Historisch Ken goed opmerker. Mijnheer Van Dremmel ontmoet mevrouw Cuoppius op het Bokin te Amsterdam en spreekt haar aldus aan: Hoe vaart u, mevrouw? En hoe vaart meneer? En de lieve kindertjes? Alles wel, hoop ik Dat doet me pleizier. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouio. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Kerknieuws. Letteren en Kunst. WEENEN, 1 Februari. De Wiener Zei- tung meldt iu haar niet-officiëel gedeelte? De gisteren door ons gedane mede» deelingen omtrent het verpletterend voorval met betrekking tot den Kroonprius, steun den op de eerste waarnemingen, welke door de naaste omgeving van des door- luclrtigen overledene, onder den overweldi genden indruk van het noolottig voorval, hierheen werden overgebracht. Nadat de deur van bet slaapvertrek was openge broken, werd door de personen uit deze omgeving onmiddellijk bij het binnentre den gezien, dat de Kroonprius ontzield op het bed lag, en op dezen eersten in druk berustten de naar Weenen gezonden berichten eu het vermoeden eener beroerte. Door de aanw6zendeu werd echter per dringend telegram professor Widerhofer naar Mayerling ontboden, waarheen deze zich met deu eerstvolgenden trein begaf. De hoogleeraar constateerde, by het ter stond na zijne aankomst begonnen onder zoek, dat aan bet hoofd van den over ledene eene groote wond was, terwjjl niet slechts de schedelhuid eene belangryke opeuscheuriug vertoonde, maar ook de hersenpan ernstig beleedigd was, zoodat deze verwonding ontwijfelbaar deu on- dellijken dood moest tengevolge hebben. De hoogleeraar constateerde dat de wond door een schot veroorzaakt was, en naast het bed trouwens lag, in de onmiddellijke na bijheid der rechterhand, eene afgevuurde revolver. De ligging van het wapen sloot eiken twijtel uit, dat de dood anders dan door eigen hand was veroorzaakt. Dat de ontploffing van het vuurwapen door nie mand is gehoord, is hieraan toe te schrij ven, dat ten eerste te Mayerling de bedien den des Kroonpriuseu in afzonderlijke, aangrenzende gebouwen ondergebracht zyn, en verder de bedieude, die by den per- soou des overledenen op dat oogenblik in dienst was, vau den Kroonprins bevelen ontvangen had ter uitvoering met be trekking tot de jacht, eu het jachtslot voor weinige oogenblikken had verlaten. MEDEDEELINGEN, os 10 cents per regel. Men kent de moeielijkheden om aan een kind geneesmiddelen van slechten smaak te doen innemen. Dikwijls gebeden noeh dreigementen leiden tot iets. Men heeft de welwillendste ouders te vergeefs zien trach ten onsmakelijke pillen aan eeu kind te doen slikken. En werkolijk de kleinen hadden gelyk, want er bestaan geneesmiddelen, die door bekwame dokters zyn erkend en die volstrekt eangenaam zyn om in te nemen. Zoodanig is de Pate Regnauld, aanbevolen door de medische faculteit te Parijs tegen verkoudheid, keelontsteking en borstaandoeuiug, kinkhoest, griep enz. Dit doorschijueud preparaat is het meeste geschikt voor dames en kindereu. verleden jaar tot de galg werden veroordeeld. De advocaten van die veroordeelden beweren nu, dat hunne terechtstelling niet kan plaats hebben, om dat met het begin van dit. jaar de doodstraf door middel van eleciriciteit ingevoerd en de galg af geschaft werd. De uitvoering van hun vonnis, zeggen de rechtsgeleerden, is nu eene wettelijke onmogelijkheid; want daar zij opgehangen moeten worden, kunnen zij niet door electrioileit Lr dood worden gebracht, en daar de ga'g is afge schaft kunnen zij niet worden gehangen. Klacht van een seinwaehter. Wel alle drommels! Nauwelijks ken je de uren waarop de treinen moeten passeereu op 'n prik, of de Directie verandert ze weer. Dat noem ik beulen van 'n mensch z'n hersenpan. Kunstkenners. In eene sociëteit wordt eene tentoonstelling gehouden van Aquarellen. Den leden wordt daarvan door bemiddeling vau een gedrukt biljet keunis gegeven. Een lid der socëiteit treedt met een paar da mes het lokaal binnen, waarin de stukken zijn tentoongesteld. Na de werkelijk zeer interessante verzameling te hebben bezichtigd, vraagt hij aan den kaste lein, welke op dat oogenblik het toezicht hield: „Zeg eens, Janus, dit zijn schilderijen, maar waar zijn nu eigenlijk de visschen te zien?" Opvoeding. Vader. Ik hoor, mijn jongen, dat je nu en dan liegt. Dat bedroeft ma zeer. Je moet altijd da waarheid spreken, ook al is die in je nadeel. Beloof je me dat? Ja, papa. Dat ia goed. Ninmer onwaarheid spreken. Eenige oogenblikken later. Er wordt gebeld. Ga eens zien, Joban. Wanneer het Pietersen is, beu ik niet thuis. Heere gut! mevrouw, van verre dacht ik, dat uwe tante aankwam; toen ik wat naderbij kwam, dacht ik, dat gij het waart en uu merk ik, dat ik het genoegen heb met uwe zuster te spreken. Ieder zijn maat. Koopvrouw tot Mevrouw, die klaagt over de kleine maat der aardappelen, Och! weet uwis, die rijke lui krijgen zoo veel poespas op derlui tafel en zoo weinig aardappelen, daarom maken wij de maat maar in eeus wat kleiner. Ballast. Wat, heb je al weer je horloge in den lommerd gezet? Ja, denk je, dat ik met zoo'n hallast iu die warmte wil rondzeuleu? Naïef. Mevrouw, mag ik u eens van onze nieuwe muizevallen laten zien? Ze zijo geheel van koper en roesten nooit. We garandeert!) u, dat. Mevrouw. Het spijt mij wel voor j.-; maar we hebben hier geen muizen. Koopman. O, Mevrouw, een half dozijn leveren we u er bij, als u daar zoo op gesteld is en tegen bijna geen geld. STEDELIJK NIEUWS. HAARLEM, 2 Februari. De Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland herinnert alle autoriteiten en ieder auder, die daarbij belang heeft, aan de bepalingen der wet van 8 Novem ber 1815 (Staatsblad no. 51) en aan den inhoud van art. 29 der wet van 5 October 1841 (Staats blad no. 40.) betreffende de vereffening van zchuldvorderingen ten laste van het Rijk, mtl aanbeveling om zoodanige schuld vorderingen zoo apoedig mogelijk, immers i oor den later. Juli aan staande, in te dienen, aangezien aan die wets bepalingen stipt de hand zal gehouden worden. Jl. Donderdag is overgegaau tot de ont eigening van een paard der llaarlemsche Tram- way-Maatschappij, dat lijdende was aan kwaden droes. Het B. K. Woes- en Armenhuis „St. Ja cob", in de Hagostraat, alhier, zal eerstdaags eene belangrijke verbetering ondergaan. De plan nen daarvoor, bewerkt door den architect G. L M. Robbers te dezer stede, zijn reeds vastge steld. De verbouwing zal bestaan is het Ver- grooten van de kapel, het maken van eene re gentenkamer, kantoor, spreekkamer, alsmede eene kamer voor den Zeereerw. Rector met alkoof, enz De kosten voor deze noodzakelijke verbouwing, zullen, naar wij vernemen, bestreden worden uit de' opbrengst van een legaat van wijlen den Zeereerw. Heer Zandvliet, weleer Rectorvan bovengenoemd ge sticht,welk legaat voor de verbetering der kapel door den Zeereerw. erfmaker speciaal werd aangewezsB. Uit eigen inkomsten van het St, Jacobs Gasthuis zouden Hesr Regenten de verbouwing niet heb ben kunnen ondernemen, vermits het bedrag dat voor verpleging en onde steuning van weezsn en behoeftigen noodig is, jaarlijks toeneemt en de inkomsten buitel gewone uitgaven niet gedoogt Heden morgen werd ter gelegenheid van de uitreiking van de gouden medaille asn den sergeant-geweermaker Gr. F. C. L. Klenke wegens zas-en-dertigjarigei: dienst door het garnizoen eene groote parade gehouden, gec mi maudeerd door den Majoor der cavalerie L. B. Loeffop het terrein bij de kazerne aan de Kleverlasn. De stafmuziek van het 4a regiment infanterie uit Leiden was aanwezig om de feestelijk op te luisteren, De twintig laatst aangekomen volontairs van de Militaire School zijn bevorderd tot kor poraal. Ia de afgeloopen maand is. het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden op int Raadhuis alhier bezocht door 116 personen te gen en door 154 personen zonder betaling. De Heer A. M. Randoe alhier heeft zijn uitgebreid meubel magazijn in de Gierstraat eene belangrijke uitbreiding en verfraaiing doen onder gaan. liet is in een groot, geheel naar de eischea des t ij d a ingericht etablissement herschapen en bevat thans overvloedige ruimte voor den zeer aanzienlijken voorraad ameublementen, die daarin niet slechts zeer smaakvol zijn geëtaleerd maar tevens de grootst mogelijke verscheidenheid van keuze aanbieden. Gedurende de vele jaren, dat deze zaak be staat, heeft zij zich eene zeer gunstige reputatie verworven, geen twijfel dat zij dezen goeden naam ook in het vergroote en verfraaide perceel zal weten te handhaven. Door de politie alhier zijn aangehouden 2 knapen van 15 en 16 jaren, in het bezit van een zak, gevuld met steenkolen, die zij ontvreemd hadden van de spoorweglijn nabij den Kruisweg ten nadeela van de Holl. IJzeren Spoorweg- Maatschappij. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezsne HH. Mis sen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoog mis met Preek. Na den middag te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Na de H. Mis van 8 uur en na de Hoogmis zal de zegen van den II. Blasius wordeu gegeven. Donderdag-avond te 7 uur het Lof. Zaterdag te half 9 de II. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der zondaars met 500 dagen aflaat; 's avonds te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10, en 's middags te 3 uur het Rozen hoedje. De Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den II, Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9, mot Onderrichting, te half 11 de Hoogmis met Predikatie, te half 4 de Vespers. Dinsdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van St. Antouius, Ie 6 uur het Lof. Vrijdag te half 9 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9 en half 10 uur, en da Catechismus naar gewoonte. Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half' 9. De Hoogmis te half 11. De Vespers te 3 uur; te half 5 Congregatie der H. Familie; te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Na de Vespers en na het Lef zal de zegen van den H. Blasius worden gegeven. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdeg te half 9 gezongen Requiem voor al'e overledenen die op het kerkhof St. Bavo zijn begraven. In deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. GETROUWD: 31 Jan.: D. Van Til en J. S. W. Michel. A. A. Van Dijck en A. M. Koster. K. Ingevman en A. H. E. Herpel. 1 J. J. Koehorst en C. M. Van Kimmenaede. BEVALLEN: 29 Jan.: H. Heupsrman-Kruit. d. A. M. G. Schuitenmaker-Kuyken. d. 30 Jan.: A. C. Bonarius-Smakman, d. 31 Jan.: J. Eckhard-Van Polen. z. W. Tiboel-Goed, z. (levenloos). (J, Voges- Kamphorst, z. 31 Jan.: L. lloek-Schouten. z. M. E. Divendal-t'an Hasebroek, d. 1 Febr.: G. Knypers- Van Bottenburg. z. E. Benjamin Smit. d. OVERLEDEN: 29 Jan.: A. M. Jansen. 22 m. 30 Jan.; P. Scherpenhuizen, 63 j. 31 Jan.: C. Amelung, 7 m. Graaf Aldenburgh Bentiiick, ambachtsheer van Ame- rongen, heeft wegens de ongunstige uitkomsten der tabaks cultuur, aan de pachters van zijn tabaksland 20 pet. ver mindering op hunne pacht toegestaan. Mej. L. Van Veen te Smilde heefd aan een vijftal huurders van hare hooilanden, met het oog op den slechten hooioogst dezen zomer, de helft der huurpenningen kwijt gescholden. Commissariaat van Politie te Haarlem. Eene bouffante. Een zijden dames- paraplu ie. Een mes. Een zakkammetje. Een phantasie-armband Eene porte- monnaie waarin een sleutel. Een ladder. Een gouden oorknop met een steentje. Eene gouden oorbel met een blauwen steen. Een paar zwarte kousen. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den Heer Van deu Berg, Lange Wijngaardstraat No. 9: eene kristallen flacon met dito dop en gouden band, bij den Heer Van den Lijnde, Turf- steeg No. 3: een gouden potloothouder; bij den Heer W. P. de Raadt, Brouwersstraat No. 83: eene portemonnaie met geld; bij don Heer Nobbe, Zijlstraat No. 92; drie zakdoeken en twee witte boezelaars. Door de Arrondissements Rechtbank te Middelburg is beslist, dat er geen wettelijk voorschrift bestaat, krachtens hetwelk een ambtenaar, belast met het uitoefenen van politietoezicht, recht heeft te vorderen, dat een hem bij name onbekend overtreder hem ziju naam opgeve. Naar wij vernemen, zal de Weleerw. Heer Pater Baars, O. P., siiuls tien jaar Apostolisch Missionaris van Aruba den 12ii Febr. a. s. met den Koninklijken West-lndischen Maildienst de terugreis naar zijne missie aanvaarden. Met hem vertrekken, eveneens voor de Cura^aosche missie, de Weleerw. Paters Stephauus Van Pavert en Dnlmatius Kors, beiden nit het Dominikaner klooster van Huizen; de Eerwaarde fraters Candidas Nouwens, Calixtus Van Huiten en Prisons De Wilde, van de Congregatie van O. L. V. Barmhartigheid, nit Tilburg, Deze laatsten gaan de krachten versterken, die zich sinds eenige jaren op Cura9ao aan het katholiek onderwijs hebben gewijd. Hunne stichting zal voortaan staan onder de leiding van een Priester derzelfde Congregatie, den Weleerw. Pater. Van de Langerijt, die tegelijkertijd met hen den over tocht zal doen. {Be Tijd. Oordeel der pers over De Katholieke Gids. De Wetenschappelijke Nederlander zegt het volgeudt: De Katholieke Gids Twee Katholieke or ganen: Onze Wachter en De Wachter zag tneu in de laatste jaren verdwijnen; De Dietsche Wa rande ging van Amsterdam naar Geut over; De Katholiek zou zich niet met politiek bezig hou den, volgens zijn programma der Tweede Serie; De Studiën hebben haar eigen heirleger van geleerde schiijveren; De Wetenschappelijke Ne derlander maakt waarlijk in ruime mate gebruik vau zijne vrijheid, om als vrijschutter naar be lieven op te treden; geen wonder dnt er eenige leemte ontstond en dat de komst van De Ka tholieke Gids, een maandschrift dat, zelfs de po litiek niet buiten zijne wijde grenzen sluit, velen welkom zal zijn. Aan den ijver der wakkere uitgevers, de Heeren Klippers Laurty te Haar lem, noch aau de beide redacteuren, de Heeren Th. A. Koelman en Mr. Eng. Gompertz zal het te wijten zijn, wanueer dit maandschrift niet spoedig eene eervolle plaats in het veld der Ne- derlaodseiie Letteren zal hebben veroverd. Eene groote schare van gunstig bekende pennen hebben hare medewerking toegezegd. De prqs van dit nieuwe maandschrift is buitengewoon matig. Er mag dus terecht op eeu groot debiet worden gerekend. De eerste aflevering is thans versche nen en ziet er goed uit. Wij wenachen aan „De Katholieke Gids" een zalig eerste levensjaar, dat door talrijke andere gelukkige Nieuwjaren moge worden gevolgd. Na het //Voorwoord" van de Redactie biedt ons deze eerste Aflevering reeds belaugrijke opstellen van verschillenden aard aan. Als inleiding tot de bespreking der sociale vraag, die ongetwijfeld meermalen zal ter tafel komen bij den jongen Gids, geeft Pastoor Schei- berling de schoone redevoering vau den E-tw. Heer Frans Hiize, Secretaris-Generaal vaa „Ar- beiterwohl", gehouden op de jongste algemeene vergadering vau Katholieken te Freiburg. „Van Jeruzalem naar Jericho" is de titel van een reisverhaal door dei: Weleerw. Heer B. H. Klöune ten beste gegeven, opgeluisterd dooreen zevental fraaie photo-lit'nographitën: de heer F. L. Stracké Jt. opent eene veelbelovende verbau- deliug o/er het Bisschoppelijk Museum te Haar lem: de gevierde pen van Mathilde verhaalt in noveliistischen trant een paar bladzijden uit het leven van Prins Willem III: eenige dichtregelen van Dr. Schaepmau betuigen deu Katholieken Gids zijne beste wenscheu en verwachtingen, ter wijl de beide redacteurs, de heeren Th. A. Koel man en Mr. Eug. Gompertz, deze eerste afleve ring sluiten, de eerste met een opstel over Eduard Drumont eu de question Juive, de laatste met een Jaaroverzicht van de politieke gtbeU'tenissen, gewis ter inleiding van een „Maandelijksch over zicht", dat in De Katholieke Gids, op zjjn plaats zal zijn. Met moed en beleid vooruit, o Katholieke Gids, gij komt ter goeder ure: Gods beste zegen bege leide uwe schreden. —Naar ons wordt medegedeeld, zullen bij de aanstaande Leo-feesten te Amsterdam drie nieuwe muziekwerken uitgevoerd worden: eene I.eo-cautate, woorden van Dr. Prof. J. Alberdingk Thijm, muziek van W. Smit; een mannenkoor, mnziek van J. Verkey en woorden van J, W. Brouwers, eu een lentelied van Van Balen. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken enGestichten. Loosduinen.' Parochiekerk O. L. V. Hemelvaart. Uitgeloot. Serie A, Nos 8, 1], 13, 14, 20, 21, 36, 40, 43, 43, 63, 64, 69, 72, 75, 85, 88, 92, 97 en 100. Serie B. Nos. 1, 13, 23, 28, 30, 31, 37, 42, 49, 51, 65, 72, 79, 80, 81, 95, 96, 97, 100, 101, 108, 109, 119, 120 en 122. Betaalbaar aan de pastorie aldaar en ten kantore van de Heeren Stutterheim Zn. te 's Hage. LEIDEN, 1 Febr. Op de beden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden t a10 stieren f70 a f 180; 95 ossen f 117 a 250 77 melkkoeien f 90 a 225 kalveren dito f a 86 vare dito f 88 a 184, vette dito I 12 graskalvercn f 17, a 52, 23 vette f 35 a 72. 75 a 90; 18 nuchtere dito f 4,a 10,190 vette schapen f 17 a 29, 23 weide dito J 13 a 23,lamra. fa 8 magere varkeus 15 a 28, 42 biggen f 5,a 11. Leiden, 1 Febr. Kaas. Heden aangevoerd 16 partijen Goudsche ƒ16. a 20. per 50 kilo. ALKMAAB, 1 l'ebr. Aangevoerd 150 stapels kaas kleine f 28,—; commissie dito f 24.50; middelbare f 25.50. ALKMAAB, 1 Febr. Aangev. 1400 H. L. Granen. Men besteedde voor Haver f 2.75 a 3.25. HAABLEMMEEMEER, 31 Jan. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f Witte tarwe f 7,50. Rogge f 6,20. Haver f 5,50 a f 6,20. Chevaliergerst f Zomergerst f Duiveuboonen f 6,20 a f 7,Paar- denboonen f 5,80 a f 6,15. Bruine boonen f Groene erwten f 6,50 a f 8,Grauwe erwten f Kanarie zaad f 7,—. Karwijzaad f LONDEN31 Jan. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, schapen en lammeren 1000, kalveren 30, zwijnen Prjjzenbeste runderen 2/4 a 4/8 schapen en lammeren 3/4 a 6/4, kalveren 3/8 a 5/8, zwijnen -/- a -/-. SCHIEDAM, 1 Febr. Moutwijn per Ned. vat a f8,75 Jenever f14 23 Amsterd. proef f 13,50. Spoeling f 1,80 Commissie f 1,50. HOORN, 1 Febr. Ter waag gewogen 64 stapels kaas wegende 17,599 kilo; hoogste prijs per 50 kilo voor kleine, 24,25 voor commissie, middelbare. GOUDA, 31 Jan. Granen. Witte poldertarwe f a f roodedito f 6.a 6,20. Angel dito f 7.—. a 7.20. jarige Zeeuwsche dito f 9.10 a 9.50, nieuwe dito a 7,25. a 7,60 mindere soort poldertarwe f 6.80 a 7.10 afwijkende dito f 5.75 a 6.polderrogge f 4.75 a 5.10 Zeeuwsche dito f a voor dito (per 70 kilo.) f 4.50 a 4.75. wiutergerst f 4.75 a 5.10, zomer dito f4.20 a 4 60. jarige cheïalier dito f a nienwe dito f5 50 a 6,25. Haver f 3.— a 4.30 per heet. dito 6.25 a 8.per 100 kilo. Kookerwteu f 9.a 9,50 —.—.Mais. Amerik. f 6.20 a 6.30. Odessa 7.73a 8.—. Cinquautine f 8.50 a per 100 kilo. Hennepzaad iulandscb f 8.25 a 8.50 en buitenlandsch f 5.25 k 5.75. spelt f 2.73 a 3..kanariezaad f 8,50 a 9.25. Kaas, aangevoerd 26 partijen handel matig. Ie qual. f 21.— a 23 2e qual. 19.— a 22.— zwaardere a Noordhollandsche f 24 a Boter met goeden aanvoer; handel gewoon; prijs d«r goeboter f 1.35 a 1,50; der weibotar f 1.10 a 1.25. Melkvee met weinig aanvoer en handel matig. Vette varkens met goeden aanvoer handel ving, van 19 tot 22 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met overgrooten aanvoer, handel matig, van 18 tot 19 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,85 a 1.15 per week. Vette schapen met weinig aanvoer handel vlug. faNuchtere kalveren met goeden aan voer, handel matig f 5.a 14,Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van fa DELFT, 31 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 200 a 250 dito 2de qnal. 145 k 180 kalf- koeien. 1ste qual. 180 af 230 dito 2de qual. 135 a 170, vaarkoeien le qnal. 140 a 190, dito 2ds qual. 80 a 120 vette kalveren, lste qual. f 61 a 74 dito 2de qnal. 30 a 40 vette sehapen lata qual. f 20 a 25. dito 2de qual. f 13 a 17. lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren a -- weilammeren a magere varkens f a biggen f 6,— a 9.— nuchtere kalveren f 6 a 16. paarden f 35 a 95 stieren f a ossen f a Rundvlecsch 54, 60 a 66 c.vet kalfsvleesch 70. 80 85 c. schapevleesch 52 a 60 c., lamsvleesch a e. Granen. Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 8.50 a 9.75 nieuwe dito f 5.75 a 7.50, roode dito f 8.50 a 9.76 min- f a rogge f 5.50 a 6.25, nieuwe dito f 4.50 a 5.50 n. wintergerst f 5,a f 5,50 n. zomer dito f 5- 550, n. chevalier dito f5,50 f6,—, haver f3,75 a 4,25, n. groene erwten f 9,25 a 10,25 mesting f 6,50 a f 7,— paardeboonen f 5.50 a 6.50, duiveboonen 6.50 a 7,50 bruine boonen f 14.50 a 15,50 koolzaad f a hennepzaad f 8.a 8.75 kanariezaad f 8.50 i 9.75 Jarige tarwe gezocht tot flinke prijzen, doch alle overige artikelen zeer flauw met geringen omzet. Aan de stadswaag gewogen van 18 Jan. tot 24 Jan. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 264/8 en 129/16 vn. boter, wegende te zamen 6570 kilo: prys f 56 a 66 76 per 40 kilo a f per kilo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3