MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. Begeer nooit al te groote dingen, Poog nooit iets met gewei.1 te dwingen. De Almacht, Die u gadeslaat Zij uw troost en toeverlaat. Verbeter, doch verbitter niet; Toon goodheid, toon vertrouwen. Een hart, gedrenkt met edel bloed, Laat aan den ed'len aard zich kennen. Wordt u de aarde droef en duister. Zie omhoog naar 's Hemels luister. Ter behartiging. Schikte niet de goede God Ieders leven naar zjjn lot, Schouders naar de vrachten, Eu naar 'fc kruis de krachten? Allerlei. Do macht der gewoonte. Kapitein. Ge moet een sterk gtstel hebben, mijnbeer; u is de eenige van alle passagiers, die niet zeeziek is. Student. Wat zal ik u zeggen, kapitein, voor mij is dat waggelen van den bodem niets on gewoons. STEDELIJK NIEUWS. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Kerknieuws. Kunstnieuws. Land- en Tuinbouw. Letteren en Kunst. PARIJS, 11 Februari. Da Kamer heeft het geheele wetsoutwerp tot weder-invoe- riug van den scrutin d' arrondissement met 268 tegen 222 stemmen aangenomen. Boulauger woonde de zitting bij. De Senaat heeft op aanbeveling van den Minister van justitie met 192 stem men tegen 163 de urgentie aangenomen vau het wetsvoorstel, waarbij bepaald wordt, dat voortaan openbare smaal berecht zal worden door de rechtbank, en niet meer door bet hof van gezworenen. BUDA-PESTH, 11 Februari. De Keizer en de Keizerin kwamen beden-middag alhier aan en werden aan het station ontvangen door Ministers, een groot aan tal leden der beide Kamers, der aristo cratie, der Geestelijkheid eu vau het ge meentebestuur. De Keizer drukte den Mi nister Tisza de band. De ontvaugst van wege de bevolking was zeer] indrukwek kend. ROME, 11 Februari. Op voorstel vau Crispi besloot de Kamer met groote meer derheid niet in overweging te nemen het voorstel van den Afgevaardigde Bonghi om eene commissie te benoemen tot het instel len vau een onderzoek naar den staathuis houdkundigen toestand van het Rjjk. ilaipverttekken te spelen. Men heeft den naam van dien postiljon weten te ontdekken en liij werd bij den Keizer ontboden. Met een beklemd gemoed gir.g hij naar het paleis; maar hij werd tegen zijue verwachting zeer vriendelijk ontvangen door Keizer Wilhelm, die hem met eenige wel willende woorden zija dank betuigde voor de eigenaardige hulde en hem een bankbiljet van 100 Mark gaf, „tot verdere ontwikkeling van zijne muzikale talenten." De man ging met een van vreugde stralend gezicht heen, en hij gaf er nu niet meer om of hij al voor 3 Mark beboet werd „wegens het blazen van niet op den dienst be trekking hebbende signalen gedurende den dienst." Curagao is thans, over New-York en Cuba, per telegraaf te bereiken tegen een tarief, dat voor alle Nederlandsche kantoren 6,82 per woord bedraagt. Warm water bij de vischteelt. De afvoer van warm water uit fabrieken kan bij de visch teelt goede diensten bewijzen. Iu Oostenrijk heeft men vijvers aangelegd, die hun water ontvangen uit den condensator eener naburige fabriek. In die vijvers gedijt de karperteelt uitnemend; zij levert bizonder veelop. In een aldus van water voor- zieneu vijver, waarin voor 7 jaar 300 jonge kar pers gebracht werden, hebben zich deze zoo sterk vermenigvuldigd, dat een hengelaar er nu 100 in een uur kan vangen. In Lancashire en Yorkshire teelt men goudvisschen in van de fabriek komend warm water. Ook zou men in waterbassins van orauj ritëo op deze wijze de goudtisschenteelt met vrucht kunnen inrickttn. Te Zandvoort is tens bomschuit gestrand; vier man van de equipage zija daarbij verdronken. De Heer Ignatius Donnelly, de man, die de werken van Sliaktspeara aan Bacon wil toeschrijven, heeft zieh caudidaat gesteld voor den post van Senator voor Minnesota. Hij kreeg slechts 4 stemmen. Slakespeare is dus gewroken. Keizer Wilhelm II is misschien wel niet zoo zuinig als zijn grootvader, waar het zijne eigen behoefte betreft hg vroeg althans verhooging van de civiele lijst aan maar hij volgt toch ook het voorbeeld van zijn grootvader in het aandringen op eene zuinige leefwijze der officieren. Z. M. heeft de bevelhebbers van leger korpsen herinnerd aan hun plicht om te waken voor de uitgaven der onder hen gestelde officie ren en te zorgen, dat alle weelde uit het Iev*n van dan Duitscbeu efficier worde geweerd. Voorts heeft de Keizer aan officieren en man schappen van de garde het dragen van bakke baarden verbóden, waarschgulijk omdat hij ook die als overtollige weelde beschouwt. Zaterdagmorgen is op d e lijn Me- chelen-Teineuzen de machinist Geerling tusschen Axel en Sluiskil door esn hevigen rukwind van de in volle vaart zgnde machine geworpen. Toen de trein daarop onmiddellijk stilhield, bleek dat de man slechts eenigs kwetsuren had bekomen. Dr. Callenfelz, uit Hulst, die zich op den trein bevond, verleende de eerste geneeskundige hulp. Een ingezetene te Kralingenheefl door den hoogen waterstaud van Zaterdag eene schade van niet minder dan ƒ2000. De „koninklijke schouwburg" te Aldershot (E g. graafschap Southampton), is vernield door een brand, welke kort voor het aanvangsuur der voorstelling uitbrak. Van per soonlijke ongelukken wordt nitts bericht. In de omstreken van Apeldoorn, vooral te Beekbergen, wordt iu da lage heide velden op sommige plaatsen veel ijzererts ge vonden, waarmede aaa vele handen werk wordt verschaft. Het wordt voor Duitsche rekening gegraven en per scheepsgelegenheid naar de ijzersmelterijen vervoerd. Men hoopt dat quali- teit en quantiteit aan de verwachting zullen voldoen. Het te Vlissingen gestationeerd Belgisch loodsvaartuig No. 3 is hij den hevigen storm van Zaterdag buitengaals vergaan. De wrakstukken zga te Vlissingen aangedreven. Van de uit zeven personen bestaande beman ning is tot dusver niets vernomen. Vreemd. Rechter. Getuige, verhaal ons de toedracht der zaak. Getuige. Gaarne, mijnheer de rechter. Ik zat dan rustig mijn glas bier te drinken, toen opeens iemand achter mij komt en mij met een bierglaB een gat in 't hoofd alaat en dat kwam mij vreemd voor. Mama; u heeft vergeten den suikerpot weg te zetten, straks als het te laat is, krijg ik weer slaag. •Vreugde des tijds. Bedelaar, (de courant lezende). Inderdaad hoe blij kan ik ziju, dat ik geen Fanama-kanaal-aandeelen heb! Onbegrijpelijk. Amateur-jager, die, een lms geschoten heeft, kijkt verbaasd om en zegt in zich zelf: Wie toch zou er hebben nnêgeschotei.? Ben profetische blik. Kleine Emma (die wegens hare snoeplust herhaaldelijk werd bestraft). Zeer juist. A. Wat boor ik? Is uwe dochter in Japan gehuwd? B. Ja, en zij heeft eene schit terende partij gedaan. A. Zoo en hoe heet haar man? B. Meijer. A. Wat? Meijer? Nu, een Meijer had zij hier ook wel kunnen krijgen. Uit do kazerne. Sergeant, (bij de gvmna.- tiek-oefening tot Mozes Jeiteles). Mozes kunt ge weer niet in den mast klimmen? Was er maar „verkooping" hisr, dan zatjaer al lang boven in. HAARLEM, 12 Februari. Tot ons groot ge noegen kunnen wij mededetlen, dat de toestand van Mgr. J. A. Van den Akker voortdurend verbetert, zoodat verwacht kau worden, dat Z. Hoogw. spoedig gehetl hersteld zal zijn. Omtrent de gevolgen, veroorzaakt door den storm in deze gemeente, kan worden ge meld: Van het station is een gedeelte zinken dak en vau de school aan de Nassaulaan zijn een zestigtal pannen afgewaaidhet dak van het stads-armenhuis is mede beschadigd; ar is een boom omgerukt op de Ged. Oude Gracht bij de Gierstraat en een op het Plein nabij de woning van den Heer J. T. Cremer. Ook de dakan en schoorsteenen van vele woningen hebban het door hst afwaaien van pannen >n steenen moeten ontgelden. Voorts meldt men ons, dat drie bakkersknechts Zaterdag-ochtend, met wagen sn al, in de Leidsche-vaart zijn gewsaid. Zaterdag-morgen om half tien woei ook eene houten kap van eene broodkar op de Groote Markt •enige meiers ver over de straat. Aan den Haarlemmerstraatweg bij de Liede is in den vroegen morgen va t jl. Zaterdag bewusteloos aan den weg gevoodea een zeer schamel gekleed oud man. Ia eene nnoetnjj- zijnde woning gebracht, overleed hij voor dat er geneeskundige hulp aanwezig was. Het lijk is later herkend als dat van den fSOjarigen J. v. G., van Haarlem afkomstig en levende in armoedige omstandigheden. Door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder zijn op de voordracht voor 8 cretaris van dezen polder geplaatst de HeereuMr. H. P. De Kanter, te Brielle; Mr. G. C. Everwijn Lange, te Amsterdam, en Mi. J. Van Buttinglia. Wiekente Leiden. W(j herinneren belanghebbenden er nogmaals aan, dat tot 15 Februari gelegenheid zal bc9ta«n om de formulieren ten gemeentehuize in te leveren, ten einde kiezer te kunnen worden. Dit geldt vooral voor hen, die mode-eigenaars zijn van vaste goederen, wier aandeel in den aanslag voor grondbelasting miustens f10. bedraagt, en voor de kamerbewoners of lodgers, die een gedeelte van een huis bewonen. Formulieren ter invulling zijn ter secretarie gratis verkrijgbaar. De Burgemeester dezer gemeeute doet te weten, dat de staat, aanwijzende de uitkoinsteu van de m-, ting, de schatting, de afschrijving van den aanvang der termijnen van vrijdom naar de Wet van 26 Mei 1870 Staatsblad u° 82) be trekkelijk de grondbelasting is ingekomen en gedurende dertig dagen op de Secretarie ter inzage van de belanghebbenden is neergelogd. Belanghebbenden kunnen in geval zij bezwa ren tegen de gedane meling of schatting hebben, gedurende dien termen bij eeu aan Gedeputeerde Siaten gericht verzoekschrift, geechreveu op on- gezegeld papier, hermeting of schatting, ten koste van ongelijk, vorderen, alsmede hermeting van eigendommen, die vóór het in werkiug tre den van bovengemelde wet onnauwkeurig zijn gemeten. Blijkens eene advertentie in ons nnmmer vaa heden geplaatst, hebben de heeren D. Be Clercq, H. E. Arriëns, W. J- M. Muiier, C. M. Pleyte Fen, C. J. Posthuma en Harry Westerveld een plan gevormd om, met de mede werking van sladgenooten, voor zoo ver die noo- dig zal blgken, op te richten eene „cricketclub voor jongens uit den werkenden stand." Genoemde heereu wenschen daarmede in den a. s. zomer eene proef te nemen en zullen voor- loopig 60 jongens onder hunne leiding nemen op nader te btpalen avonden in de week. De Com missie zorgt voor het fiuanciëel beheer. Voorts is het plan de benoodigdheden van dit gezonde en aangename spel door die jongens zclveu te laten vervaardigen. Ten einde te voorkomen, dat de jongens den indruk verkrijgen, dat zij voor rekening van van audereu spelen, xal eene contributie van 5 centa per week worden geheven. Intusschen zul len donaties van belangstellenden zeer welkom zijn. De Commissie is samengesteld uit een paar heeren, die gewoon zijn met werklieden om te gaan en anderen, die met het Cricket-spel uit stekend ziju bekend, redenen derhalve om aan de onderneming welelagen te voorspelleu en het kracht en vlugheid ontwikkelende spel der zo nen Albions ook hier onder den werkenden stand meer bekend te maken. ONDERTROUWD: 8 Febr.: H. Spierings en H. L. Schuurmans. E. Hollaats eu H. P. M. Kimman. BEVALLEN: 7 Febr.: M. A. Tckelsheimer- Van Niel, d., 9 Febr.: A. Rooseboom De Vries-Kuiper, i. H. Heerens-Van der Mvy,z. J. CouU-Van Marks:utein, z. G. Van Nes- Herms, z. S. A. M. Dolle-De Jong, z. 10 Febr.: J. J. Boom-Rosbach, d. C. A. M. Ruifrok-Four, d. E. Van Wees-Derks, d. G. W. Slobbe-De Rooy, z. OVERLEDEN: 7 Febr.: N. Guiteneau-Molt- liof, 37 j- 8 Febr.: L. Kuypers, 73 j. 9 Febr.: W. Van den Berg, 3 j. H. C. Bloem, 6 j. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft aan den Zeereerw. Heer A. J. Vaa Houten, op diens verzoek, etrvol ontslag verleend als Deken van Alfen en in diens plaats tot Deken van Alfen benoemd den Zeereerw. Heer J. M. Van de Ven, Pastoor te Bodegraven. Voorts heeft Z. D. H. benoemd: tot Pastoor te Noord- wijk den Zeereerw. Heer A. J. Van Houten; tot Pastoor te Aarlanderveen den Zeereerw. Zeergel. Heer A. Kijk, Professor van Hageveld; tot Professor van Hageveld den Weleerw. Heer C. J. J. Hagenmts; tot Kapelaan der Parochie van den H. Petrus te Leiden den Weleerw. Heer C. A. F. J. M. Lohmeijer; tot Kapelaan te Sche- veningen den Weleerw. Heer ld. J. P. Thomann, eu tot Kapelaan te Poeldijk, den Weleerw. Ileer C. L. A. Delf- gauw, die Assistent was in het St. Maria-Gesticht te 's Hage. Niettegenstaande het afschrikwekkende weer, was de tweede seance voor kamermuziek jl. Zaterdag-avond door den Heer L. Schlegel, met medewerking van de Heeren J. Cramer en H. Bosnians gegeven, vrij druk bezocht. Geen wonder trouwens; immers men mocht weder eens het genot smaken den Heer Schlegel aan het klavier te zien. Door de Heeren Cramer en Bosnians met bekende, niet genoeg te waardeeran virtuositeit ter zijde gestaan, speelde hij de piano-partij in Von BeetAovens Trio op. 1, Uendelssohns Sonate op 45 en Schumanns Trio op. 63. Opnieuw bewonderde men in deze nummars den gloed eu fijuheid, de zekerheid, de rhytmiache scherpte au de energieke opvatting, kortom, al de kenteekenen van een meesterschap, dat den Heer Schlegel onder de Neder landsche pianisten een onbetwistbaren voorrang verzekert. De uitvoering van de trio's en van de sonate liet niets te wenschen over. Schoonheid van toon en fijuheid van schakeéring vereenigen zich ook in het spel der Heeren Cramer en Bosnians met eene gemakkelijkheid en eeue hoogst correcte figuratie tot een technisch voortreffelijk geheel, aan hetwelk echte muzikale opvatting en weder gave de hoogerc artistieke wijding verleenen. Zonder iets te kort te doen aan de qualifiealie van de uitvoering van Beethovens Trio en Uendelssohns Sonate moeten wij getuigen, dat Schumanns Trio onver gelijkelijk schoon werd ten gehoore gebracht. Met volkomen zekerheid en bewondeienswaardige Samenwerking werd dit meesterstuk van compositie vertolkt. Aan het drietal virtuosen zij ons p. f. ea p. r. op innige wijze toegebracht. Hoe lang behouden granen en zaden hun Uemver- mogent V. Maar, te Kopenhagen, heeft gedurende 7 jaren vergelijkende proeven genomen met het zaaien van versch zaaizaad cn met dat hetwelk 19 oud was, zoo wel van de 4 voornaamste granen als van boonen, erwten, wikken en bieten. Het resultaat dezer proeven wai, dat, als voor granen oud zaaizaad geuomen werd, de opbrengst veel geringer was dan wuuueer versch zaaizaad werd ge zaaid. Vooral bij rogge was het verschil aanzienlijk, drie jaar oud zaaizaad gaf niets meer, dat van twee jaar weinig eu de opbrengst zelfs vau eenjarig zaad was be langrijk minder dan van versch zaaizaad. Bij zomerzaad, in het bizonder by haver, was het verschil niet zoo groot. Ook de peulvruchten bleken daarvoor niet zoo ge voelig te zijn, en aangaande bieten werd de algemecue raeening bevestigd, dat eenjarig zaad bijna evenveel planten voortbrengt als dat van het laatste jaar. Oordeel der Pers over De Katholieke Gids. De Tijd zegt o. a. liet volgende: Sedert het begin des jaars verschijnt bij de firma Küppers en Laurey, te Haarlem, onder redactie van Mr. Eug. Gompertz en Th. A. Koelman, De Katholieke Gids, een maandschrift voor het katholieke Nederlandsche volk. Eene vrij omvangrijke lijst van degelijke medewerkers be looft inderdaad voor de toekomst, en beter nog verschillende schrgvers, wier namen erop voorkomen, lieten zich reeds in de beide ver schenen nummers niet onbetuigd. Zoo geeft het Fe- bruari-nummer, dat voor een paar dagen het licht zag, behalve het vervolg van een historisch schetsje door Mathildt, eene bijdrage van Pastoor Schoi- berling over de onveranderlijkheid der Kerk eene kunstbeschouwing van den Eerw. Heer Bots Raphaels Transfiguratie een opstel van Professor Ruyten over Multatuli's populari teit, terwijl de heer F. L. Stracke' ons rond leidt in de zalen van het bisschoppelijk museum van Haarlem. Uitvoeriger artikelen geven mr. Tullingh over het algemeen stemrecht en de Heer Koelman over Eduard ürumont en de Joodsche Guaestie. Een beknopt maandeliiksch overzicht van de hand des Heeren Gompertz besluit de aflevering, die gelijk men ziet aan verscheidenheid van behandelde onder werpen niets te wenschen overlaat. Wij hopen dat de Katholieke Gids bg ons lezend publiek den steun moge vinden, dien hij verdient. HAARLEM, 11 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,25 jf witte f 7,40 a 6.85 rogge f af Haver f2 70 a f3,00 gerst f4,70 bruine boonen fafGr. erwten f7, a f7,50 Capncijners f af.Oliezaad fKarwijzaad f AMSTERDAM, 11 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 505 rnnderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.68. dito 2de qual. f 0.58 dito 3deqnaliteit ƒ0,48 per kilo; melk- en kaifkoeien a 2 graskalv. a 51 nuckteren kalveren 5 a 9. schapen en lammeren a 306 vette varken» 40 a 50 c.; biggen beide per kilo. ALKMAAR, 11 Febr. Ter veemarkt werden ver kocht 4 koeien van 200 a 240, 64 kalveren van f 40 a 134, 27 nuchtere dito van f 4 a 16, 5 schapen f 20 s 35,— 145 varkens a 38 a 58 c, 17 magere 11 s 13 per kilo. paarden f ALKMAAR, 9 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen is als volgt: koeieu a 6 nuchtere kalveren 5 a 16, vette kalveren a112 schapen 12 nj 24 varkens per kilo, 49 ma gere dito 11 a 15, 6 bokken y 4 a 12, paarden h f lammeren f a HOORN, 9 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heel. tarwe f 6,25 a 9,— heet. rogge f a heet. gerst 4 25 a 5,00 heet. haver f 2,25 a f 4,mo.terdzaad a heet. bruine f 850. a 16,gele ƒ13,50 a 17.heet. paardeboonen f ,550 a .6 hec'. erwten 12,75 a 18, heet. groene 13,50 a 16, heet. grauwe f 18,50 a 20,— heet. witte ƒ14,a f 12.50. heet. aardappelen a manden appelen a alles per heet.. De aanvoer van vee en daarvoor betaald prijzen waren als volgt: paarden van f,1— tot veulens f a koeien van f tot kal veren van 5,tot 16, schapen van tot; lammeren van tot varkens van 8.—. a 14, zeugen a biggen van 4.a 8,— LEIDEN, 9 Febr. De prijs der boter was heden pei vat 1ste qual. f72.— a 82.—, 2de qual. 48.— a 64.Aanvoer middelmatig en handel vlug. Turf aangevoerd van 9 Febr.— Jan. 5000 dubbele heet. 35 a 37 c. per dubbele heet. LONDEN, 11 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2400, schapen en lammeien 9,000 kalveren 50. zwijnen 20. Prijzen: beste runderen 2/4 a 5/ schapen en lammeren 3/4 a 6/4, kalveren 3/8 a 5/9, zwijnen 2/6 a 4/6. SCHIEDAM, 11 Febr. Moutwijn, per ned. vatƒ8,75 Jenever f 14.25, Amsterd. proef f 15,50, spoeling f 1.80 dito commissie f 1,60. ROTTERDAM, 11 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 21 paarden, 204 ïunderen, 42 vette en gras kalveren, 2 nuchtere kalveren, 28 schapen of lamme ren, 367 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 70 c. —,2de qual. 64 c., 3de qual. 58 c.; kalveren lvte qual. 105 o. 2de qual. 90 a 85 c., schapen 1ste qual. 65 c., 2de qual. 55 c., alles per kilo; varkens 1ste qual. 27 a c., 2de qual. 25 a c., 3de qual. 23 c., licht soort 20 a 21 c. per half kilo; Zeeuwsche eieren f 4.20 a 4.50. Overmaassche dito f 4.80 a 5.— de 100 stuks. Schepkaai per 50 kilo f - h Aangevoerd partijtjes. Zoetemelksche kaas, f a per 50 kilo. Aanvoer 1 partijtjes. Amsterdam, 11 Februari 1889. Prgzen der onderstaande effecten geuuteeid pCt. ae toen, Nederland. Certif, Werk. Sohuld. 2', 8 S's 5 Hongarije. Obi. Leouing 1807. Gomlleeningi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 6 OoatourtJk. Obl. in ptpior (MeiNov.). 5 silver (Jan.Juli). 6 Portugal. Obl. buiteul. 1853-84 8 Rusland, bij Hope A Comp. Oude Ituaieu 6 Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. I, 20-100 5 Spanje. Obl. buitoni. 1867, 1871 75. 1' 2 4 5 6 4 4', 4 4', Turkije. Egypte. 1876. binnenl. (Perpetueels) Obl. AJg. Sohuld 1865 Serie D I860 C Obl. Leeuiug 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligation. Peru. Leening 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Natioualo Jiauk. divid Nederland. Hol). IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Gent. Spw. geslemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 6 Untie. Zuid-Ital. Spoorw Obl8 Rusland Gr. pw. Maatsch. Aand,, 5 Baltis-lio Spw. Aaud.. S Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Knrsk Ohark. Obl. ƒ1000,. 5 Morscbansk Syzran Aand. 5 Riaschk Wiasma 6 Ruineuio Aandeelen Spwdiv Amerika Chicago N. W. Gert. Aaud.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois f lortAaud Mis, Kansas Texas Obl. Gert. 7 PKBMIE-LjBBNINGEN. Nederland. I.uleu Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Gradiet 8 Ralgle Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staat al. 18544 1860 5 1864 Rusland 1864, 5 1866S 77'/, 92'/, 102'/, 100?/, 96 89 69 69»/,, 65"/,, 101»/,, 90'/, lOl'/is 49'/, 66 15''/,, 15'Vi. 85'/, 106'/, 125'/, 30'/, 16'/, 14'/,, 123'/, 152 127'/, 84'/, 139'/, 103 12 60'/, 120»/,, 59'/, 98 101 30'/,, 30'/, 104'/, 28 115'/, 89'/, 112'/, 107'/, 105 87 111 116'/, 151 172 167 Geldkoers prolongatie 2 pot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3