MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Hoop veel en steeds, maar mot geduld, Zoo gij gelukkig wezen zult. Eeu vriend heeft te allen tijde lief. Wees voor 't gespannen uefc der vleiers op uwe hoede, Haat niemand, maar zie toe, aan wien gij u vertrouwt. God zij met ons, alleeu Zijti zegen, Geeft aan ons pogen kracht en klem. Behoud uw hart boven al wat te bewaren is. Ter behartiging. Geen kommer voor den dag vau morgen Verruil', wie zich op God verlaat; Heeft elke dag zijn eigen kwaad Uw Vader zal voor 't goede zorgen. Allerlei. Land- en Tuinbouw. Meu bericht uit 's Graveuhage: Z. M. tie Koning beeft een onrustigen nacht doorgebracht. Voor het overige ia de toestand als gistereu; niet onrustiger. WEENEN, 20 Februari. De commissie der Kamer voor de begrootiug vau 1889 heeft baren arbeid geëindigd. Volgens hare voorstelliug wijst de begrooting een over schot aan van 2,820,059 fiorijueu. Het budget, zooals de Minister vau fiuautiëa het heeft outworpeu, toonde slechts een overschot aau vau 169,459 florijnen. Onze export-handel. De Frausche geneesmiddelen worden overal, in alle lauden waar de handels* traetateu zulks toelaten, met groote bereid willigheid aangewend. Dit is terecht zoo, doordien eerstens de Fransche wetenschap zeer beroemd is, eu ook doordien ouze geneesmiddelen op de zuiverste wijze eerlijk worden toebereid. Man schrijft van Noclenge (België) aan den Heer Guyot, 19 rue Jacob, Parijs: Br verzoek U mij p. r post een flacou witte Capsulen te willen toezenden, dezelfde welke ik laatstelijk gehad heb, cn waarbjj ik mij goed bevonden heb als middel tegen eeue zware, verwaarloosde verkoudheid, '.k wensch ze door te gebruiken. Met groeten! Jeau P., Koopman. aandringen zijner stuurlieden. Spoedig werd "net gevaar dreigend, de bemanning moest zich ver wijderen en de kapitein verdween met zijn schip in de diepte. De Paters Dominicanen houden in de badplaats Arcachou bij Bordeaux eer.e school voor scheepsjongens, die rdgemeen in trek is. Nu heeft dn H. Vader a deze ze, m insschool da prachtige gondel geschonken, die hem de Napelsche havenstad Casteüamare bij zijn jnbilé had geschonken. Door de Neue Freie Presse wordt e e n e aandoenlijke scène verhaald. Dezer dagen hield te negen uren in den avond eene eenvoudige fiacre voor het Oapucijner-klooster te Weenen stil. Uit het rijtuig stapte eene io zwaren rouw ge- kleede dame, die haar goiaat met een dichten sluier verborgen hield. Zij verzocht den portier haar naar den Pater-Gardiaan te brengen. Daar sloeg zij haren sluier op, groette den Priester vriendelijk en zeide eenvoudig: „Ik ben de Keizerin en verzoek u, mij naar den grafkelder te brengen". De Pater- Gardiaan was niet weinig verraat door dat hooge onverwachte bezoek, op zulk eeu laat uur, maar hij liet dadelijk de noodige bevelen geven en begeleidde vervolgens de Keizerin. Bij de in het gewelf voerende deur echter bedaukte H. M. voor verdere begeleiding en toen de Pater met allen eerbied eene tegen werping waagde, hernam de Keizerin: „Ik wensch alleen bij mijn zoon te zijn." Zij daalde daarop in den somberen slechts Hauw verlichten grafkelder af en bleef bijna een uur bij de lijkkist van haren zood, zich geheel overgevende aan hare smart, die zij ia de laatste dagen zoo dikwijls moedig bestreden had, om niet de droefheid harer om geving te verhoogen. Even tóor tienen kwam de Keizerin weder san de deur, waar de Pater-Gar- diaan haar wachtte. Zij reikte den priester de hand, met van ontroering be* ende stem zeggende: „Ik dank u van harte en vraag u: bid voor mijn zoon". Daarna ging H. M. snel in haar rijtuig en reed naar don Hofburg, het keizerlijk paleis teiug. Diep moet dit verhaal allen aangrijpen, die nog vatbaar zijn voor den indruk van zulk eene smart, als het hart van deze Keizerin en motder door/lijmt. B ij ordonnantie, in de Javasche Courant opgenomen, is eene nieuwe regeling gemaakt omtrent de soorten en kleuren der frankeer- en postzegels en briefomslagen in O. I. Du fran keerzegels van 5 cent en daar beneden zuilen niet meer de beeltenis des Konings dragen, maar een groot cijfer in het midden. Door den heer Deminr, e, van Bois-de-Villers bij Namen, is van de R'-geeritsg en van het stadsbestuur voor den a. s. zomer het gebruik gevraagd van het onbebouwde ten toonstellingsterrein, met het doel om daar een geregeldeu luchtvaartdienst in te richten tusschen Brussel en Patij-, voor den duur der groote internationale tentoonstelling, De Heer Dt'.miime beweert namelijk uitvinder te zijn van een be stuurbaren luchtballon; hij wil dien van zulke afmetingen maken, dat het schuitje 100 personen kart bevatten. Het Havana WeekltJ Report van 26 J a- nuari II. bevat de volgende karakteristieke me- dedeelicg: „Daar de voorraad postzegels van 1 en 2 cents opgeteerd is en de postbeambten weigeren cou ranten zonder poetz gels in onvaogst te nemen, zelfs al betaalt, men het in goud, kan er geen courant uit Havanna naar elders verzonden wor den voor er een nieuwe voorraad postzegels ia ontvangen. Dit zal onze iute.ekeneren de reden verklaren, waarom zij hunne courant niet op den behoorlijken tijd ontvangen.// De Gouverneur van de Britse he kolonie Sierre Leoue bericht, dvt daar een uit gebreide nand-l met Duitschland en Frankrijk wordt gedreven in gedroogde cola-noten. Deze noten worden te Freetown voor 10 cent per Engelsch pond verkocht en worden in Duitsoh- land en Frankrijk in cacao verwerkt. Deze han del is te:st sed rt twee jaren begonnen. Tot tweemalen toe heeft men p o- gingen aangewend om bij de brug wan de Veen- sluis op de lijn HeereuveenGorredtjk de tram te doen ontsporen, door een stuk ijzer op de rails te leggen. Twee knapen van 14 en 16 jaar hebben dit feit bedreven en reeds hunne schuld bekend. Men meldt ons uit Vaals: „De politie te Aken heeft aan de onze melc- deeling gedanu van het omloop zijn vau vabclre 100 markscheine. De keuteekenea der valschheid zijn: lo De letters van het stratirrtiket onder den rooden stempel zijn ineengedrongen en veel grOoter. 2o. De aan den bovenras d der keerzijde zich bevindende cijfers zijn grooier, en in plaats van licht rood, bruin rood. 3o. Het watermerk ont breekt geheel. Eene werkstaking van aanspre ker! dreigde dezer dag-n te Napels uit te breken. Er zijn echter bemiddelaars opgetreden, die vvanr- schijn'ijk eene schikking met de aannemers van begrafenisssu zullen bewerken. Bij het noodweer in den nacht v nn 8 op 9 dezer is op de Maas onder Veen, een kind op zonderlinge wijze gtr^d. Bij het over- werpen van ingepakte kleederen en andere goe deren uit een in zinkenden staat verkeerende, met steeneu geladen aak in een ander schip, dat. hulp kwam bit dan, werd ook ten kind t an en kele dagen oud met pak en al meegeworpan zonder dat in de algemeens verwarring de moe der dit bemerkte. Bij de opening van hit pakje bleek gelukkig, dat de zuigeling goed was over gekomen en geenerlei leisel grkregeu had van zijne eerste reis. Een bekend inwoner van Reims de Heer Alexander De Bary had zijne vrienden genoodigd op een feest, dat hij dezsr dagen in zijn hnt3 gaf, Deze uituoodi ing was door 181 personen aangecomen. Te half een was het ba! iu vollen gang tosti plotseling de opflakkerende vlam van eene bougie eens draperie van het. orkest in brand stik. Eeu muzikant stond op en vvilde de draperie losrukkui, doch het was reeds te bal, de vlammen woekerden voort. Ouder de genoodigdcu ontstond vreeseüjke angst en gedrang. Zeer gelukkig deed zich in de stilte, welke slechts afgebrbrokeu werd door het knetteren van de vlammen, eene stem hooren, die sprak: „Zijt bedaard, dringt niet, wij hebben den lijd. Dank zij dtze eenvoudige zinsnede ontstond er eene betrekkelijke kalmte en het grootste gedeelte der genoodigden kon over het perron het hotel verlaten en da binnenplaats bereiken. Andertn, die op de eerste verdieping wareo, moesten echter langs de trap, welke reeds brandde; verscheidene personen eiudelijk, dis vreesden niet spoedig genoeg te kunnen vertrekken, redden zich door de openstaande ramen, die op het terras vau den tuin uitkwamen, en van daar kwamen zij over een muur klimmende op den boulevard Lundy. Het was tijd; want binnen esu kwartier uur ston 1 het gsheeie huis te branden als eeu bos stroo. Op hei eerste oogenblik vielen vreeselijka too- neeleu voor. Da vrouwea in baltoilet, de voeten in de sneeuw, liepen radeloos en bibberende bij eene koude vau 12° rond. De mannen in zwar ten rok zochteu overal hunne echtgenooleu, hunne moeder, hunne zuster. Eindelijk vond men elkander terug. De dames vonden een toevluchtsoord iu de naburige huizen terwijl de hoeren hulp trachtten eau te brengen in afwachting van de brandweer, die tegeu éen ure aankwam. Op dit oogenblik was er geen denken aan het redden van het huis; alhs bepaalde zich tot het beschermen vau een belendend pand, wat na twte uren werkeus gelukte. De stoffelijke schade wordt begroot op 250,000 fr. Het huis, dat behoort aan de Mnatfchappij G. H. Mutnm, een der grootste huizen iu Oiiampague te Reims, waar van de heer A. De Bary deelgenoot is, was voor een som van 400,000 frs. bij vier assu- rantiemaatschappijen verzekerd. Behalve do aan gerichte schade kwamen ook persoonlijke onge lukkeu voor. Van de muzikanten werden ver scheidene gewond. Een achttienjarige jongeling, die naast zijn vader in het orkest viool gespeeld had, is iu de vlammen omgekomen. De eigenaar van den olifant, die voor eenige weken te B u.33cl een kind doodde, is veroordeeld tot het betalen eeirer schadever goeding vau 600 franks aan den vader van den jongen. Voor de Rechtbank te Halle haal- de dezer dagen een beklaagde, die zich op al lerlei wijzen onbehoorlijk gedroeg, eene re/olver ts voortchiju, om op den rtchter te schieten. Een ambtenaar hield nog tijdig 's mans arm tegen en wist hem het wapin te ontrukken; maar onder het worstelen ging er een schot at en een der aanwezigen werd door een kog/i ernstig gewond. Eene dame te P a r ij s, Mevr. F i t z James, deed, bijna ren jaar geleden, een oor hanger met groote paarleu, door eene onwille keurige beweging, van een schoorsteenma e! waarop hij lag in het vuur vallen. Deskundigen schatten het kleinood op 9000 franks en wat er van overbleef op 60 franks De maatschappij, bij wie de dame verzekerd was, wil le geene tcha- deveigoeding betalen, omdat er geen brand was geweest, naar zij zeide. Maar d« rechtbank der Seine heeft aan Mevr. Fitz James het recht toegekend op eene schadevergoeding vau 8940 fr., haar door de verzekeringsmaatschappij te vol doen. Voor de betrekking van hoofd eener lagere school teLeilen (salaris f 1700 en f 320 voor woning) hebben zich ruim 200 sol licitanten atngemeld. Uit de statistieke opgaven over den hygiëei»then toestand van de 22 grootcre steden van het Duitsche Rijk blijkt, dat de sterfteverhouding te Frankfort aan den Main de gunstigste vau alle is. Gedurende de laatste 10 jaren bedroeg zij gemiddeld p-r jaar 19.9 op de 1000 inwoners, terwijl voor Keulen eene sterf teverhouding van 26.5, voor Breslau van 31.3 en voor Müneheu eene van 31.6 werd opgetee- keud, Koningsbergen, Chemnitz en MuDchen leverden de ongunstigste, F laukfort, Bremen en Stuttgart de gunstigste sterft everhouding np. Te Amsterdam was gedurende de voorafgaande 4 jaren 1885 —1889 de sterfteverhouding op 1000 inwoners gemiddeld 25.2. De Nederlandsche -jacht veree- niging Nimrod zal dit jaar eeu hondenteutoon- steliirg houden iu de Biorlaan iu het llaag- sehe Bosch. Dat eene schrijffout somtijds it mand het leven kan redden, bleek dezer dagen bij de behandeling eener zaak voor de rechtbank der gezworenen t.e Oppeln in Sikzië. Zekere Konti y, die uit ijverzucht zijne vrouw om het leven had gobrach', was daarvoor ter dood ver oordeel'!, nadat de jury hem met meerderheid vao zeven 3temmen schuldig aan den moord had bevonden. De voorzitter had in het proces verbaal zich echter verichreven en iu plaats van „stemmen// „uren" geschreven Stunden in plaats van Stimmen). De advocaat vroeg uit dien hoofde bij het rijksgericht vernietiging vau het vonnis en kreeg dit gedaan. De zaak moest toen op nieuw hij de jury te Oppeln voorkomen. Dize, die uit andere leden bestond dan de eerste, vond Kontny wel schuldig aan doodslag doch niet aan moord. Dat had tengevolge dat bij erj'met 12 jaar afkwam. Niet eerzuchtig. Rechter. H'-t verwondert mij inderdaad, dat ge niet rnodeplichtig zijt ami de inbraak, welke in de vorige week is gescbitd. Vagebond. Ik ben niet eerzuchtig, mijnheer de rechter. Een kenner. Onderwijzer. Wie heeft dien ezelskop op hel bord geteekeud? Mtijer, dat heb jij gedaan, ik ken je handschrift. Süherp. Berucht criticus (lot een vriend). Dikw.rf vergelijk ik mij bij Simsom, die de Phi.istijnen versloeg. Vriend. Mij dunkt gij zijt nog machtiger, want Siuisom had slechts orer een ezelskinnebak te beschikken. Getroefd. Esn vreemdeling komt iu eene reetauratie en plaatste zich aan een tafeltje waar twee studenten zich te goed dorii aan ossemerg, met brood en wijn. Een der studenten wien het begon te vervelen dat de vreemdeling hen voort durend aanzag, zeide eiudelijk: „waarom gsap je ons zoo aan, ezel?" „Omdat ik met ontzetting zie hoe in onze dagen de kindereu hunne ouders het merg uit de beenderen zuigen.// Op school. De ouderwijzer is bezig zijne leer lingen een denkbeeld van de „breuken" te geven. Onderwijzer. Veronderstel, Smit, dat je vau je moedir een kadelje krijgt, je breekt dat midden door en je eet een van de stukken op. Hoeveel heb je dan opgegeten? Smit. Een half kadetje, meester. Onderwijzer. Goed en wat heb je dan nog Smit. Dan heb ik uog honger, meester. Verklaard. Welke klas van min/chen leven in alle vier elementen? De militairen want zij bewegen zich op narde, op het water, in de lucht (op de luchtballons voor verkenningen) en gedurende den oorlog in het vuur. Gevat. „Denk je soms, dat we hier allemaal gek zijn?riep de heer des huizes zijn nieuwen bediende toe. „Neem me niet kwalijk, mijn heer, „stotterde drze, „ben ik ben pus hier en ik keu da gtbetle familie nog niet." STEDELIJK NIEUWS. HAARLEM, 21 Febr. Gelijk men weet heeft Z. H. de Paus aan zeer vele kostbare voorwerpen, welke de Vaticaansche Tentoonstelling sierden, eeue bestemming gegeven en bepaald welke kerken eene duurzame herin nering aan het goaden Piiesterfeest vau den H. Vader zonden ontvangen. Voor de kathedrale Kerk te dezer stede werd eene prach tige koorkap bestemd, welke dezer dagen uit Rome hier is aangekomen. Zij is door de Geestelijke Zusters van het klooster van Maria Hemelvaart te Reims (in Frankrijk,) vervaardigd van zware, witte moiré zijde en munt niet alleen uit door hare kostbar» stof, maar ook door het prachtige penseel- en borduurwerk, dat op smaakvol, echt artistieke wijze is aangebracht. Het sehoone kerkgewaad is den hoogen gever, zoowel als diens jubelfeest waardig, tot welks blijvende gedachtenis het aan de kathedrale kerk werd geschonken. Ten behoeve van de verbreeding aan de noordzijde tot ongeveer 8 meter, van den oostelijken ingang van de Barrevoetsteeg alhier, zullen ten algemecneu nutte, in het publiek belang en ten name van de gemeente Haar lem, ter uitvoering vau de wet van 10 Dec. 1888, ont eigend worden de perceelen aangeduid in het plan en de kaarten welke ingevolge art. 12 der wet van 28 Aug. 1851 op de secretarie dezer gemeenten ter inzage van een ieder hebben gelegen en nader omschreven zijn in de Sl.-Ct. no. 41. Naar wij vernemen hebben zich hier ter stede vier- en twintig personen aangemeld als bewoners van gedeelten van woonhuizen (zoogenaamde lodgersom dit jaar op de kiezerslijsten te worden geplaatst. In de gisteren gehouden Gemeenteraadszitting werden de nieuwbenoemde leden, de Heeren C. Prins en Jhr. Mr. F. W. Van Styrumbeëedigd en geïnstalleerd. Benoemd werden: tot wethouder: de Heer Mr. A. C. Waller, die echter de aanvaarding der benoeming nog iu beraad wenscht te houden; tot lid der commissie tot onderzoek van verzoekschriften en adressen de Heer Dr. Von lieeken (de commissie be staat nog uit de Heeren De Kanter en Koop mans.) Tot voorzitter wordt nu gekozen de heer Dr. Von Reeken; tot commissaris der Stads-Apotheek de Heer Lod.ewi.jks, tot lid der commissie voor de strafverordeningen de Heer Cnoop Koopmans-, tot lid der commiss.e voor den Hout en de plantsoenen de Heer Enschedé', tot lid van het bestuur der Kweekschool voor onder wijzeressen de Heer Krol; tot onderwijzeres aan de Tweede Tusschenschool Mej. G. Graue, te Amsterdam, met algemeene stemmen: tot onderwijzeres aan de kostelooze school letter E Mej. C. Van Overeem, te Haarlem; tot onderwijzeres aan de Opleidingsschool voor Meisjes Mej.H. S. Lorey, te Haarlem, met algemeene stemmen. De heer Jhr. Mr. IV. M, SchorerCommissaris des Konings in de provincie Noord-Holland, is door Z. M. den Koning benoemd tot Ridder 2de klasse (groot-officier) der Orde van den Gouden Leeuw van Nassau. Tot secretaris van den Haarlemmermeerpolder is be noemd de Heer Mr, G. C. Evermijn Lange te Amsterdam. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD: 20 Febr.: II. Ter Smitten en A C. S. Van Duffelen. J. J. Traksel en G. De Bruin. GETROUWD: 20 Febr.: P. J. Bolmers er. A. C. Van Someren. B. M. Lommerse en G. M. Piet. H. De Wilde en M. Kater. A. De Laat en J. Van Maas. C. A. Kloos en G. Van Huizen. G. Dam- steek en F. Dortmundt. M. Zomerdijk cn W. A. Deb o. BEVALLEN: 1 fFebr.: C. Rijbrork-Hagedoorn. D. 18 Febr.: M. C. Gootjes-Van der Pol. d. 19 Febr.: A, M. Van de Burgt-Druncks, z. G. T. Van Ton geren- Vredendaal, z. K. C. W. Zonneveld-Verzijlbergh z. A. Scbolten-Lange, d. OVERLEDEN.: 17 Febr.: R, Elling, G2 j. S. Versloot, 7 j. A. Gundlach-Derr, 57 j. 18 Feb.: G. J. Van der Putten, 30 j. A. M. Vollaerts, 44 j. E. Do Haan, 55 j. 19 Febr.: J. G. Van Steen. 3 j- P. J. Geels, 13 m. M. E. Vlaanderen-Van Delden, 54 j. Een lap heide ter grootte van 250 morgen, werd voor p. m. 50 jaar door een landeigenaar te Esch in Hannover met deunen bepoot, welk hout nu, bij ver koop op stam, in Januari jl., 400,000 mark heeftop- gebracht. De stammen zullen a's telegraafpalen dienst doen. Naar wij vernemen is blijkens akte, den 16 dezer voor Mr. Jan De Bergh, notaris te 's Hertogenbosch, verleden, aan eeu kapitaal van f 31,000 door Z. M. den Ko ning beschikbaar gesteld, de bestemming gegeven om eene stichting te vormen, waaraan overeenkomstig Zr. Ms. beschikking den naam is gegeven van Fonds Koning Willem IIIte Helenaveen, en welke ten doel heeft de ontwikkeling van den landbouw en de veeteelt en de bevordering van welvaart van de zich aan land bouw, tuinbouw en veeteelt wijdende vaste Nederlandsche arbeiders- en pachtersbevolking, op de gronden, die vor men het voorwerp van exploitatie der te 's-Hertogen- bosch gevestigde naamlooze vennootschap tot outgiuning en vervening der Peel, geraamd Helenaveen, bescherm heer Z. M. de Koning. {Pr. N. Br. Ct.) UITLOTINGEN van aandeden in geldleeningen voor R. K. Kerken cn Gestichten 'S GRAVENHAGE. Veree?iiging van den U. Yin- centius. Uitgeloot de aaudeelen Nos. 4 en 161 in de geldieening van 1886. Betaalbaar na 1 Maart, Westeinde No. 99 aldaar. HAARLEM, 20 Febr. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen eu prijzen als volgt: koeien 5, verkocht 5 voort 160 a 130 stier verk. —voor f a vaarzen 2 verkocht 2 voor f 90 a 80 pinken verkochtvoor f a f graskalv. verk. voorta —.nuchtere kalveren 62, verk. 52 voor /4a 8, schapen, 13 verk. ]3 voor (12 a 16 Lammeren verk.f afVarkens 1, verk. c. per 5 ons. Biggen verk. f a Paarden 6 verk. f afVeulens, verkocht f af Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd eu verkocht 29 stapels kaas, 2981 stuks, wegende 6002 kilo, hoog ste prijs f 25,— middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 20 Febr. Ter veemarkt van heden wa ren nangevoerd: runderen, 144 vette kalveren, lstequal. y 100,— 2de qual. 80, per kilo, graskalf a71 nuchtere kalveren, 5 a 8, 2 schapen en lammeren f,—. 195 vette varkens 46 a 50 c. per kilo. RURMEREBID, 19 Febr. Kaas: aangevoerd 51 stapels prijs der kleiue kaas i28.middelb prijs/,Boter 1.40 a 1.50 per kilo; 186 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kallkoeienVette kalveren aanvoer 87 stuks prijs 80 a 90 c. per kilo, handel stug; nuch tere dito: aanvoer 253 stuks prijs f 5 a 15 per stuk, vlug gen handel. Vette varkens; aanvoer 229 stuks, prijs 38 a 56 c. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 70 stuks, prijs f 12 a 20 per stuk met stuggen hai.de). Biggen aanvoer: 203 stuks prijs f 6. a 10. ALKMAAR, 18 Febr. Ter veemarkt werden ver kocht 13 koeien van f 170 a 250, 72 kalveren van f 40 a 104, 23 nuchtere dito van f 4 a 14, 7 schapen f 14 a 20,1S9 varkens a 40 a 53 c. 25 magere 13 a 16 per kilo. paarden f a ROTTERDAM, 19 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: IS paarden, 1543 tunderen, 153 vetie en gras kalveren, 131 nuchtere kalveren, schapen of lamme ren, 9 varkens, 104 biggen. 2 bokken of geiten. lie prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren ais volgt: Runderen 1ste qualiteit 64 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 56 c.; kalveren 1ste qual. 105 c. 2do qual. 95 a 85 c., schapen 1ste qual. 70 c., 2de qual, 60 c., alles per kilo; varkens 1ste qual. a c., 2de qual. a c., 3de qoal. c., licht soort a c. per half kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd 63/8 en 86/16 ton; en 10 L0 stukkeu per half kilo; prijs le qual. f74 2e qual. 70, 3e qual. f 66 per half kilo 60 a 75. SCHIEDAM, 20 Febr. Moutwijn, per tied, vatf%.75 Jenever f 14.25, Amsterd. proef f 15,50, spoeling f 1.60 dito commissie f 1,80. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3