MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Land-en Tuinbouw. De hardnekkigste hoest houdt bin nen weinige dagen op, als men twee Guyot capsuleu bij eiken maaltijd neemt. Deze capsulen zijn wit, en elke draagt deu naam Guyot. Prijs fl. 1.25 per flacon. Bjj L. Frère, 19, rue Jacob, Parijs. De Rechtbank te Leeuwarden heeft hem ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Ten behoeve van de havenver- ken te Carthagena ia Zuid-Amerika, is aan een wagenmaker te Kolhorn (N. H.) de levering van 100 kruiwagens opgedragen. Een liefhebbend echtgenoot! Een 28- jarig blikslagersknecht te Brtslau is in hechtenis genomen, beschuldigd van zijne vrouw te hebben laleu verhongeren. Sinds geruimen tijd had hij noch zijoe vrouw, Doch zijne twee kinder n, van 2 en 6 jaar, voldoend voedsel gegeven en de ongelukkigen bovendien nog in de woning op gesloten. Door het afnemen barer krachten, werd de vrouw ernstig ziek en moest zich dus wel in haar lot schikken. Eene mede-bewoonster van het huis koesterde evenwel argwaan en waarschuwde de politie. De polilie-commissaris liet de beide kinderen in een armhuis en de vrouw in een ziekenhuis opnemen, waar het arme, uitgehongerde mensch is over leden. Dat het bedelen niet alt ij d een onvoordeelig baantje is, blijkt hieruit, dat te Opeiude (in FiLsland) ten man, eene vrouw en drie kinderen 's avonds samen thuis brachten: f. 2.16 aan contanten, 17 gesmeerde boterham men, waaronder met kaas en wittebrood, 6 broodjes, circa 4 kop erwten en boontjes en een korf aardappelen. Bij het plaatsje St. Michel, in Savoie, zijn negtn personen do.ir eene lawine overrallen. Vier tan hen werden gedood en de meeste anderen gruwelijk verminkt. Deozslfden dag vernielde ten sneeuwval bet g. hcele dorp Nivollet. Te Valkenswaard (N.-B.l heeft een polietie-sgent bij eene zijner buurvrouwen, die, naar men algemeen beweert, hare dochter omneu- schtlijk mishandelde, deze laatsta dood op haar bed gevonden. Er loopen verschillende geruchten, tengevolge waarvau de justitie een onderzoek in zal stellen. Voor eenigen lijd maakte een jorgmensch te Bergerac, Meyuot gciiEamd, bij een ontvanger in dienst, zich mtt 12,000 frs. uit de Toeten. Hij kreeg echter berouw, kwam terug en gaf het gesloleue weer. Voor het Hof der Gironde gebracht, ia hij vrijgesproken. Op verzoek van een bewoner van de Vsormeer te Alkmaar heeft de politie de bovenwoning van diens huis opengebroken, daar de bewoner daarvan sinds Zondag 17 dez.r niet was gezi n. Op een stoel vond men de kletderea en de pijp van den man, waarvan hij anders onafscheidelijk was, doch van hem zelf was niets te bespeuren. Men vermoedt, dat hem een on geluk is overkomen. De Rechtbank te Alkmaar heeft eergisteien uitspraak gedaan iu zake de Schager ongeregeldheden als volgt: Neeltje Metselaar; f 15 boete, A. Kok, echtg. van C. Rotgans, vrijgesproken; G. Rotgans, rchtg. Vau O. Borst, f 20 boete; Jan Visser, vrijgesproken; Jan Boekei, 3 maanden gevangenisstraf; Simon Horst, 14 dagen gevangenisstraf; E. M. S'.rooper, 14 dagen gevangenisstraf; K. Schoor), 8 maanden gev.; Aaltje Jongbloed, vrijgesproken; A. Houtkooper Pz., 2 maai den gev.; K. Visser, 1 maand gev.; Jan Rotgans, vrijgesproken; W. Vader, 1 maand gev.; C. Baars Jz., 14 dagen gev.; D. Eloor, 14 dagen gev.; J. de Wit Hz 2 maanden gev.; Jobs. Re.ijers, 2 maanden gev. De bekende industrieel W. A. Schollen, te Groningen, zal in October a. s. zijn 50 jarige jubileum als handelaar en fabrikant vieren. De Heer Scholten zal dan den leeftijd van 70 jaren hebben bereikt. Door den mollenvanjer Turken burg is op de buitenplaats van den Heer Jurgeus Oüder Rijswijk eene witte mol gevangen. Reclames in zake belastingen zijn evenmin zeldzaam als ontevreden aangrsla- geuen. Toch zal eene reclame als dezer dagen door den Gemeenteraad van Luosdrecbt werd behandeld wel tot de zeldzaamheden behooren. Uit een bij de bespreking ingesteld onderzoek bleek namelijk dat de requestrant, die vermin dering vroegin het geheel niet was aan geslagen 1 De zakkenrollers oefenen tegen- woordig alhier hun bedrijf ook in de kerken uit In de Groote Kerk te Rott. werden Zondag van eenige bezoekers de portemounaies gerold. Een vreeselijlc drama. De eigenaar van eene hofstede iu 't Russische plaatsje Kuigoly had onlangs zijne woning verlaten omdat hij voor zaken uit moest. Gedurende zijne afwezig heid Lw men verscheidene mannen te zijnent en zjjne zeventienjarige dochter deed open. Toen de mannen hoorden dat de eigenaar niet tehuis was, wierpen zij het meisje bp den grond en bonden een bejaarden arbeider, die te hulp snelde. Twee kerels pakten het arme meisje aan hoofd en voeten en een derde martelde baar met brai dende boss n stroo, om te weten te komen waar bet geld was verborgen. Eensklaps hoorJen de schurken het geraas van bsllen eener slede; zij meenden dat de heer des huizes terugkeerde en gingen naar buiten om weldra met een met bloed overdekt man terug te keeren. Toen zij bemerkten dat zij een wild vre;mde voor zich hadden, smeten zij den onge lukkige tegeu den groud; hij stierf spoedig daarop. Later bleek dat deze man een bewoner van de streek was, die op het zien van vuur in de woning waarschijnlijk door nieuwsgierigheid gedreven, was toegesneld. De roovtrs onderzochten alle hoeken en gaten, maar vonden enkel vijf guldens; uit woede hierover sleepten zij het arme meisje naar de schuur en staken die in brand. Toen de eigenaar van de woning den volgenden dag Urugkeerde, voi d hij op de plek waar de schuur bad gestaan, slechts een puinhoop met het verkoolde lijk van zijn kind. In het huis lagen do haifdoodearbeider en de onbekende doode. Leg uw hoofd aan de borst van den [God, die u mint; Sla uw oog tot Hem op, en gevoel u [Zijn kind. Gebruik uw kracht; zij zal vermeeren Misbruik uw kracht; zij gaat te loor! Wilt ge ooit iets goeds beginnen: Uw tijd moet gij beminnen, Uw tijd; een anderen hebt gij niet. Niet wat gij kunt, niet wat gij wilt, [maar wat gij zijt, Bepaalt een waarde en rang, die geen [betwistiug lijdt. Wees wjjs, bedwing u zelf en ding [uaar eer noch goud, Maar zoek uw heil in 't hart, zich zelf bewust van 't goede. Wat schoou is, moet eenvoudig zijn; Maar eenvoud mag geen ruwheid wezen; Eenvoud zij 't gevoel, maar fijn, Eenvoudig 't woord, maar uitgelezen. De oorzaak. A. Te drommel, ik vind bet van daag vinnig koud, B. Geen wonder, uw thermometer wijst geheel verkeerd. Medelijdend. Dienstmaagd. Mevrouw, de ca- viaar is weer 50 cents per kilo duurder ge worden. Mevrouw. Ontzettend! Wij kunnen nog wel rond komen, maar wat moeten de arme lieden wel beginnen Laconiek. Echtgenootvan een telegrafist (aan bet slot van eene kolossale strafrede over de slechtheid van haar man). En wat heb jij daar nu op te zeggen, bè? Telegrafist. Als ja, die redevoering naar Amsterdam wil telegraphee- ren, zou je f213,40 moeten betalen. Overdreven. Een vader bezoekt zijn zoon d-n student, om zich van diens ijvar en vlijt te overtuigen. Vader. Ik geloof dat jij nog al een glas bier drinkt, Karei. Zoon. BieiP papn, wat is dat Op de soiree. Bediende. Verlangt u rum of arak, Kolonel? Kolonel. Beide, want als de rum mij te sle-k is, doe ik er wat arak bij. Taalkundig. Kleine Lina (tot de ktu'seu- meid). Saus, hoe moet dat woord g-scbreven worden, Be'j Dienstmaagd (na lang overleg/. Ja, lieve Lina, dat hangt er van af welke saus je bedoelt, botersaus wordt met eene b maar uiensaus met eene u gespeld. Bij de theorie, Onderofficier. Te drommel, daar zit ik nu wijl eu breed te verklaren boe de kazernekamers moeten schoongemaakt worden en daarbij geeuwt zoo'n recruut. Voor dien kerel is niets heilig. STEDELIJK NIEUWS. HAARLEM, 28 Febr. Last not least dachten we jb Dinsdag-avond, toen wij de laatste lezing in dit seizoen bijwoonden, waarop de B. K. Leesvereeniginom zon vergasten. Als spreker trad dien avond op de Weleerw. Heer H. F. J. Bikmenspoel, Kapelaan te Amst., die tot onderwerp van zijne redevoering had gekozen: De op voeding van het hind. Voorzeker eene belangiijke stofte iu onzen tijd, waarin de verslapping van den chrietelijken geest in het huisgezin op zoo ontzettende wijze valt waar te nemen. In het eerste deel zijner rede werd door den gewijden Spieker in bevattelijke en bondige bewoordingen verklaard wat men door opvoeding had te verstaan. Iu de ont plooiing zijner denkbeelden deed Spreker uitkomen, dat eene goede opvoeding niet bestaat in eene bloote ver standsontwikkeling van bet kind, noch in eene bloot dierlijke opvoeding of lichamelijke ontwikkeling, maar dat opvoeden is: het kind opleiden tot bet doe), waar voor het den ouders is geschonken, Damelijk om God in dit leven te dienen en Heul hiernamaals eenwig te aan schouwen. Als een der noodzakelijkste vereisshten voor eene chris telijke opvoeding noemde Spreker op de eerste plaats: het goede voorbeeld. Ouders moeten voor hen, die aan hunne zorgen ziju toevertrouwd, als bet ware een spiegel zijn; de kinderen moeten in hunne ouders het voorbeeld zien, waarnaar zij zich hebben te riohteu. Is het voorbeeld slecht, dan gaat alle eerbied voor zedelijkheid en gods dienst verloren en het kind zal tot schande en schade opgroeien voor zij. e ouders en voor de maatschappij. Een ander krachtig middel voor eene goede opvoeding, zag Spreker in de bestraffing, die ecktor met veel overleg en zorg moet aangebracht worden opdat niet de huiskamer gelijke op eene plaats waar eene militaire strafdivisie is gehuisvest. Straften moet met oordeel geschieden zoo men er goede vruchten van wil zien. De dwaze vader- of moederliefde werd door Spreker in de hoogste mate ver oordeeld. Die ziju kind niet straft, sprak de redenaar, op gezag van een eminent philosoof, voedt eene slang op, die hem later de doodsteek zal geven. Hevig trok de gewijde Spreker te velde tegen de sen- timenteele opvoeding, welke in onze dagen door de ouders aan hunne kinderen wordt gegeven. Waarin die^ sentimen taliteit bestaat, werd door Z. Eerw. ten duidelijkste ver klaard; ten slotte kwam de Spreker tot de zeer juiste conclusie, dat in den tegenwoordige:) tijd de gausche wereld met sentimentaliteit is doortrokken. Het tweede deel der schooue lezing was gewijd aan eene verhandeling over de gewichtige zorg, welke de ouders moeten aan den dag leggen bij het aangaan eener verkeeringhunner kinderen. Spreker schetste de gewettigde verkeering in hare theorie, maar ook in hare practijk, welke alles behalve op gunstige uitkomsten mocht bogen. Achtereenvolgens veroordeelde Spreker: de ergerlijke zorgeloosheid der ouders; de lichtzinnigheid en onverschilligheid van vader eu moeder; het aangaan van eene verkeering zonder het vooruitzicht om binnenkorten tijd te huwen; de gedwongen huwelijken; de lichtzinnige huwelijken en de huwelijken die gesloten worden ter wille van het geld. Ten slotte drong de gewijde Spreker er bij de ouders op aan zich vooral met hart en ziel te wijden aan de christelijke opvoeding van het kind. Spreker wenschte bovenal, dat de ouders doordrongen waren van bet besef, dat de jengd een hoogst gevaarvolle tijd is, dat de ouders het in hunne macht hebben of hel nage slacht geloovig of ongeloovig zal wezen, en dat zij het zijn, die de toekomst van het kind, het heil van land en volk in handen hebben. Met meesterhand deed de gewijde Spreker gelukkige grepen „in 's volle Lcben hinein;" met kunstenaarstalent tooverde hij schoone en schitterende beelden op het doek; leerrijk en heilzaam waren de wenken, die hij schonk in zijne redevoering, in welke hij, ondanks den ernst der stofte, gelegenheid vond, door tal van goed gekozen hu moristische intermezzo's de talrijk opgekomen leden en hunne dames herhaaldelijk naar hartelust te doen lachen. Daverend was dan ook het applaus, dat den gewijden Spieker ten deel viel. Ongetwijfeld was de Voorzitter der R. K. Leesvereeni- gingde Heer C. J. Bonnet, de tolk vau alle aanwe zigen toen hij op hartelijke wijze den Weleerwaarden Spreker dank betuigde voor diens boeiende en weldoor- wrochte redevoering. Dat deze talentvolle Spreker nog menigmaal in den kring der leden van de R. K. Leesvereeniging moge optreden, is voorzeker de wensch van allen, die den Weleerw. Heer Rikmenspoel hebben gehoord en be wonderd. Voor de trouwe opkomst der leden in bet thans afge- looperi leesseizoen werd door den Heer Bonnet openlijk dank betuigd, terwijl ZEd. de R. K. Leesvereeniging bij voortduring in de belangstelling van Haarlems Katho lieken aanbeval. Wij geloovrn de tolk te zijn van alle leden, als wij aan het volijverige Bestuur wederkeerig hartelijken dank brengen voor de aangename avonden, welke het ons heeft doen genieten en voor de vele moeite en zorgen, welke het zich heeft getroost in het belang tan eene vereeniging, die de sympathie van velen geniet en terecht op voortdurende belangstelling mag aanspraak maken. De teratvolgende paardenmarkt zaltedrzer stede gehouden worden op Maandag 4 Maart a. s. Biijkens gisteren bij den Raad van S ate (afd. voor de geschillen van bestuur) ingekomen kon. besluit, is het besluit van B. eu W. van Haarlem vernietigd, waarbij eene der voorwaarden ie gewijzigd, waaronder aan den Heer J. Eich- horn alhier vergunning is verleend tot het op richten eener amedeiij aan de Oude Groenmarkt. Naar wij vernemen heeft de Zeereerw. Heer Schleyer, de uitvinder dvr wereldtaal, den Heer J. G. Fünckler, boekhouder der firma Zocher Co. alhier, bot diploma als oadenrijter in bet Volapiik toegezonden. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 27 Febr.: K. Hessels en M. K. W. Kuiper. A. Voogel en A. E. Fav- ber. H. F. Jochemus en H. G. Veen J. Klabou en P. Knevel. GETROUWD: 25 Febr.: II. Spierings en H. L. Schuurman». 27 Febr.: F. H. Van Tongeren en G. Vooges. W. J. De Graaff en S. E. Zwartor. G. J. Visser en J. C. Leis. C. De Blois en A. L. Wagtraaktr. C. A. Van Slooien sn B. J. Mryland. H. Polkerts en H. Wterts. BEVALLEN: 25 Febr.: J. M. M. Van der Zwet-Buys, d. G. Bultere-Sweers, d. W. Van Bergen-Bekker, d. M. S. de Brsber- Blad, d. J. G. Van Zirk-Van der Putten, d. A. M. Horeman-Melchior, z. 26 Febr. C. Rooyers-Muller, d. D. De Jong-Foppen, z. G. Nix-Van der Veldt, d. W. H. Lieuwes-LeeuwKiidal, e. OVERLEDEN: 25 Febr.: J. J. Schuurman, 5 m. L. J. Vau Zijl, 3 j. 23 Febr.: J. S. Keis-ns, 7 m. Te Dedemsvaart zal van wege de landbourv- vereeniging aldaar in Mei eene tentoonstelling gehouden worden van eenjarige stieren. De prijzen zijn f 50, 1 35 en f 10. HAABLEM, 27 Febr. Aan de veemarkt van heden waven de aanvoeren, veikoopen eu prijzen als volgt: koeien 6, verkocht 5 voor I 280 a 140 stier verk. voor fa .vaarzen verkocht voort a pinken verkocht voor f a fgraskalv. ver]f_ voor fa nuchtere kalveren 35, verk. 35 voor t 3 a 8, schapen, 2 verk. 2 voor 118 a 31 Lammeren verk.f afVarkens 1, verk. c. per 5 oiis. Biggen verk. f a Paarden 4 verk. f afVenlens, verkocht faf Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 11 stapels kans, 1044 stuks, wegende 2114 kilo, hoog ste prijs f 24,middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 27 Febr. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 165/ette kalveren, lstequal. ƒ100,— 2de qnal. 80, per kilo, graskalt a99 nuchtere kalveren, 5 a 10, 2 schapen en lammeren 177 vette varkens 42 a 50 c. per kilo. PUKMEBEMD, 25 F'ebr. Kaas: aangevoerd 63 stapels prijs der kleine kaas f 28.middelb prijs/20,. Boter 1.40 h 1.50 per kilo; 177 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ger in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 81 stuksprijs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito:'aanvoer 452 stuks prijs f 4 a 14 per stuk, vlug gen handel. Vette varkens: aanvoer 157 stuks, prijs 40 a 57 e. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 95 stuks, prijs f 12 a 22 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 157 stuks prijs f C. a 10. ROTTERDAM, 26 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 22 paarden, 1538 innderen, 188 vette en gras kalveren, 201 nuchtere kalveren, schapen of iamrne- rcn> 8varkeas, 30 biggen, bokken of geiten. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 64 c. 2de qnal. 60 c., 3de qnal. 56 c.; kalveren l»te qual. 105 c. 24o qual. 95 a 90 c., schapen 1ste qual. 65c., 2de qnal. 55 c., alles per kilo; varkens lste qual. ac., 2de qual.a c., 3de qual. e., licht soort a c. per half kil o; Op de botermarkt werden aangevoerd 72/8 en 73/16 ton; en 105 4 stukken per half kilo; prijs le qual. f74 2e qual. 70, 3e qual. f 66 per half kilo 60 a 75. SCHIEDAM, 27 Febr. Moutwijn, per ned. vat ƒ8,75 Jenever f 14.25, Amsterd. proef i 15,50, spoeling f 2.— dito commissie f 2,—. Amsterdam, 27 Februari 1889. Prijzen der onderstaande elfectengouoteerd pCfc. a8 ko>rs. Nederland. Cortif. Werk. Schuld 2' )|763/. 3 [917/, 2 101V. 1007/, 95'/. 89 687/, 69"/,, 655/n 102 39"/,, 101 49'/, 67"/. 157. 157. 87Vs 106'/, 34'/, 147. 137i. 123'/. 155 127'/, 33'/. 138/. 108 12 Hongarije. (Hl. i.couiu# 1867.5 Gontlietng. fc Italië. Obl. Panael. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk.- Obl. in pwpier (Mei-—Nov.)5 v silver (Jan.Juli). 6 Portugal. Obl. biutenl. 1853-81 8 Husl&nd. hij Hopt: (,'omp. Omfe Ruaseti 5 Obl. Nic. JSpw. 1867/69. 4 1877 Asnit. L 20-100 5 3panJa Obl. buiten!. 1867, 1871 75. I1 4 0 18762 9 binnenl. (Perpetueele) 4 Turkije. Obl. Alg.Öohuld 1865 SerieD 5 1869 C 6 Egypte. Obl. Leeuiug 18764 Sï.-Amsrik». Obl. Vereen, Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation4s. Peru. Iieeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aaud. Nationale 3auk. divil Nederland. Holl. iJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geslemp. Obl [udische Spw. Aand 8 Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 187S. 5 Italië. Ïnid-Ital. Spoorw. Obl8 o9'/, Rusland Gr. pw. Mantsch. Aand., i 1227,, Baltis-be Spw. Aand.. .8 63 Jelez Griasi OblS fl66/3 Kiew Brest Aand5 Kmsk Ohark. Obl. ƒ1000. 5 101 Morschansk Sysran Aand.. 5 °1 Riaschk Wiasma 5 Humeulo Aandeelen Spwdl» Amorlko Chicago N. W. Cert. Aaud.. it I* N Vork Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. AandK D^/a Mits Xaneas Texas Obl. Gort. 7 °°'/l PHEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 113 Rotterdam.8 107 Gemeente Orediet8 104 Beigto Stad Antwerpen 1887. 3S'/, Ooatenryv StaaUl 1814. 4 112'/. 1860 5 U7 1864152 RuSlaud 18848 ,77 18665 162'/, Geldkoers prolongatie 2'/,, 3 pot. Omtrent deu toestand des Konings ver nemen wij, dat de chrouisclie kwaal, waar aan Z. M. reeds sedert zoolang lijdende is, iu de laatste dagen weder is verergerd. De pijnen zjju nu eu dau lievig, hetgeen deu hoogeu lijder onrustig maakt. Ook de algemeeue toestand gaat langzaam ach teruit, voornamelijk ten gevolge van on toereikende v leding, waardoor de krachten afnemen. De slaap moet met kunstmiddelen worden verwekt. H. M. de Koningin is bijna onafgebro ken aan het ziekbed, daar de Koning door niemand anders wil geholpeu worden. De ziekenverpleger, uit deu Haag naar het Loo ontboden, wordt niet iu de ziekekamer toegelaten, omdat Z. M. dit niet verlangt. PARIJS, 27 Februari. De belangrijke briqueiten-fabriek van Feliu Dehayuin nabfj Mare'nieunes staat in brand. Tien bekkens, eik 500,000 liter teer bevattende, branden, en zullen niet voor morgen zijn uitgebrand. Het is onmogelijk, bet vuur te vermeesteren. De schepen, die op de Sambre agen te laden, vatten vlam, eu bet gebeele gebouw is vernield. NEW-YORK, 27 Februari. Volgens berichten uit Panama hebben iu de vorige week duizendtallen vau werklieden de landengte verlaten. Er wordt alleen nog maar aan het kanaal gewerkt, om niet het gevaar te loopen van bet recht op de concessie te verliezen. Er heerschen geene wanordelijkheden; doch bet geheele bandels- verkeer staat stil. LONDEN. 27 Februari. Parnell beeft afgezien van het voornemen om een rechts geding tegeu de Times in te stelleu. Iu bet Lagerhuis zijn stappen gedaan om de uitlevering van Pigott te verkrijgen, wegens valsclibeid iu geschrifte. In de heden gehouden zitting der Par- uell-commissie heeft de advocaat der Times verklaard dat na de vlucht van Pigott eu diens bekentenis, zijn getuigenis waar deloos is geworden. Uit naam der Times verklaarde pleiter daarom dat alle van Pigott afkomstige stukkeu, waaronder de beruchte brieven, die door Parnell, Egan en Davitt geschreven zouden zijn, terug genomen worden, terwijl de redactie der Times baar leedwezou betuigt dat zij be doelde stukkeu openbaar beeft gemaakt, ofschoon zij bet susteuu van Parnell's ad vocaat blijft ontkennen, dat de publicatie een deel uitmaakte van een komplot om de Parnell-partij te vernietigen. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3