MARKTBERICHTEN. BELJRSBERICHTEN, Laatste Bericht, niets van ben geboord. Het 6cbip werd door de De nadeelige invloed van heete spijzen. Voor geest en hart. Lompheid en domheid zijn twee straat jongens, die hebben samengezworen om de wysheid een pak slaag ta geven. By klimmen en bij kruipen zijn armen en beeneu iu dezelfde positie. Arme eerzuchtigen Er zijn menschen, die waarachtig dichterlijk denken en voelen, al schreven zy hun gausche leven geen vers; even als er verzenmakers bij de vleet zyn, waar in geen aasje poëzie vlamt. Tot belooning der deugd zijn de dagon lang genoeg. Tot eene gerechte lijke behandeling van misdaden moeten dikwerf de nachten te hulp geroepeu worden. Schoonheid behaagt, geestigheid maakt vroolijk, bevalligheid maakt harts tochtelijk, deugd alleeu doet ous voort durend aan elkander hechten. Ter behartiging. Verschuilt de vrucht niet terstond, wanhoop daarom niet, ze zal wel rijpen; het zij u voldoende het zaad te hebben gestrooid; het zal uitschieten en vruchten dragen, ook al schijnt liet u onder eene harde ijskorst bedolven. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kathedrale en parochiekerk van den IIJozrf. Vrjjdag te 8 uur gezongen H. Mis met uitstel- Eene goede keus. Esn gelukkig vader pronkte met zijti veelbelovenden zoon bij zijne vrienden en vroeg ten slotte wat er uit hem groeien moest, een Shakespeare of een Elysou? Ung en vereerlng der ReKquieën van het H. Kruis en van de Doornenkroon, en 's avonds te BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. 21 .|T#Vw Een officieel bulletin van Het Loo meldt: De toestand van Z. M. deu Koning bleef de laatste dagon onveranderd. mededeelingen, De Pate van Itegnault is bizonder aanbevelenswaardig voor daates en kin deren. Elke doos bevat eene gebruiksaanwijzing. De Pate Reguault is overal verkrijgbaar, fl 0.75. inboorlingen geplunderd en verbrand. De Briticlie consul te Tamsui telegrapbeerde naar den Britscben Admiraal om een oorlogschip uit te zenden, hetgeen geschiedde, doch zonder resultaat. In eene fabriek te Almede (Italië) brak dezer dagen een hevige brand uit, welke eene schade van 50,000 lire veroorzaakte en een treurig ongeluk tengevolge had. Eene flesch met nitra benzina was veiligheidshalve uit bet kan toor naar eene andere plaats overgebracht, en werd daar door de arbeidsters gevonden. Eene der vrou wen proefde, door den geur verlokt, een teug van het vocht; negen andereu volgden haar voor beeld en nog verscheidenen wilden ook uit de flesch driuken, maar zij werden daarvan terug gehouden, tot haar geluk, zooals zij weldra za gen, want de tien vrouwen, die van het vocht geproefd hadden, kregen na verloop vau een uur krampen en benauwdheden, en zes barer stierven ouder hevige pijnen, ondanks een spoe dig toegediend tegengif. Bij de overige bestaat nog hoop op herstel. Omtrent den grooten brand in de briquettenfabriek te Marehienne wordt nader bericht, dat de schade ongeveer een millioen franks bedraagt. De brand brak Dinsdag tegen mi Idernacht uit en was eerst Woensdag-avond te 10 uren uit gedoofd, toen do vlammen die niet te blus- sctaen waren geen voedsel meer veilden. De gebouwen der distilleerderij, over eene oppervlakte van 400 vierkante meter, zijn geheel vernield. De ontploffing van eenige ketels met teer en het in brand geraken van een paar bewaarplaatsen van gevaarlijke stoffen heeft men weten te voor komen. Door de betrekkelijke windstilte en de ijverige pogingen van de brandweer, zijn de na burige fabrieken en woonhuizen g'Spaard geble ven. Het geheele Snmbredal ,was door den brand met een verstikkeuden rook vervuld. In een Duilsch tijdschrift, aan de gezond heidszorg gewijd, schreef onlangs Dr. Glasereeu artikel o er het nadeelige van hot gebruik van heete spijzen en dranken. Het is niet te gelooven zegt Dr. Glaser hoe hardnekkig huisvrouw eu keukenmeid aan de verkeerdheid om de producten van het kook- foruuis aleclits in heeteu toestand tc kauweu en te verelinden, meer dsn aan alle audere keukeu- zondan, vasthouden. Het opdissclien van glooi ende spijzen is een ware keukenmisdaad gewor den. In dit opzicht is het mij nog niet gelukt, zelfs niet in mijn eigen gezin, een behoorlijk vergelijk tot stand te brengen tusschen huisvrouw en spijzenden. Eens, toen het mij al te bont werd gemaakt en de soep weder kokend heet op de tafel werd gebracht, nam ik den thermometer van den muur en stak dien tot schrik der huisvrouw iu de volle soepterrine. Dat hielp. De thermometer wees 70 graden Cdcius aan dat is 32 meer dan bloedwarmte. Een vocht nu van 90 graden C., dat m>n zich niet ongestraft over de voeten kan gieten, op tandeu eu tong te gietan ala in eeu afkoeloven dat zoo iets miehandeling is, dat motst eigenlijk ieder inzien, en toch wordt het door niemand iDgezien. Een minder gevoelig lichaamsdeel dan de mondslijmhuid en het tand- vleesch, namelijk de uitwendige huid, in bad water van «ven hooge temperatuur te dompelen, dit zou niet zonder zeer nadeelige gevolgen blij ven; en de mondholte met al wat daarin is, moet zich zulk sen onbarmhartig verbranden laten wel gevallen, omdat het nu eenmaal keukenmode is! Het is treurig om aan te zien, hoe bij het middageten ieder bij de eerste lepels soep, die hij naar den mond brengt, g. zichten trekt; on bewust plooit hij het voorhoofd en vertrekt alle wang- en kiuspieren. En toch worden, alsof wij vuureters waren, de heete stukken aardappeleu in den mond gebracht. Vau de afschuwelijke gewoonte om eten en drinken te heet te gebruiken, is: het allereerste rechtstreekscho tandlijden, met al zijne voer de gezondheid zoo nadeelige gevolgen. Bet heirleger van tandmeesters dankt zijn bestaan voornamelijk aan ds hebbelijkheid om spijzen en dranken op eene temperatuur van 50 tot 70 graden C. op tafel te brengen. Men zoekt nog altijd naar eene verklariog, waarom de tanden van de bovenkaak in den regel vroeger verloren gaan, dan die van de onderkaak; men zoekt de oorzaak o. a. in de chemische eigen schappen van bet meer in het onderkaakbekken zich ophoudende spseksel. Maar wij hebben slechts noodig een pas iu den mond gebracht heet stuk eten in de mondholte te volgen, om dadelijk te zien, dat door deze bovenmatige verhitting van het inwendige der mondholte hoofdzakelijk aan de bovenkaak schade wordt aangericht. De heete hap, die op de tong komt, wordt ten gevolge van de sterke aandoening der toogzenuweu heen en weergeworpen, en daarbij stoot hij voortdu rend op de tanden van de bovenkaak. Het gevolg daarvan is, dat de boventanden de eerste zijn, die gekloofd worden, en wel san de binnenzijde, die naar de mondholte toegekeerd is. Het glazuur der tanden gaat ten slolte verloren, en zoo wor den de tanden prijsgegeven aan de nadeelige gevolgen van suiker, zuren enz. Ook op audere wijze werken de heete spijzen en dranken hoogst nadeelig, niet alleen op de tanden eu de mondholte, maar ook op den slok darm en de maag. Zij zijn een oorzaak van ziekten en kwalen. Menschen, die zeer oud wor den, plegen te zeggen, dat zij nooit in bun leven heet gegeten of gedronken hadden. Omschrijving. Wat hebt je van middag gegeten? Krenten, Anders niei? Ja, er zat een pudding om heen. Getaxeerd. Boer (in den trein, tot eeu heer, die geabonneerd is). He, da's aardig: heb ie geen kaartje noodig? Heer. Neen, ze laten mij meerijden op mijn eerlijke gezicht. Boer. Zoo, dan moet ju zeker maar een heel klein eiudjel Gevolgtrekking. Kleermaker. Ik zou nu wel gaarne zien, dat u me dat rekeningetje be taalde, mijnheer. Student. Zeg eens, heb je zelf geen schulden? Kleermaker. Neen mijnheer, ge lukkig niet, ik betaal altijd alles direct. Student. Nu, dan kuu je ook om dat bagatel zoo verlegen niet zijn eu moet je nog maar wat wachten. Bij manier van spreken. Ie Buurvrouw. Die vrouw Peuterboa is toch goed af. Wat moet ze rijk ziju 1 2e Buurvrouw Hoe dat zoo? Ie B. Wel, altijd heeft ze nog weer wat auders, dat ze naar de lommerd kan brengen! Goed op de hoogte. Oom. Omdat je nu zoo netjes de appels uit den kelder hebt gehaald, mag je er ook een paar uitkiezen Waarom neem je dU? De andere zien er mooier uit. Neef. Ja, maar deze smaken beter. De een en de ander. Ia een druk koffiehuis loopt etu bediende pardoes een bezoeker tegen 't lfjf. „Ezl! kan je niet uitkijkeu?" is de niet zeer vriendelijke uitroep van den gait. ,/Neem u me niet kwalijk, Mijnheer!'' hervat de bediende beleefd „maar ais het zoo druk is, loopt de eene tegen den andere!" HAARLEM, 2 Maart. Gisteren herdacht de Heer L. Van Wolferen, Inspecteur van politie le klasse, den riag waarop hij 25 jaar geleden als zoodanig alhier in dienst trad. Jammer dat de gezondheid van den ijverigen Inspecteur hem niet toeliet het feest met de noodige opgewekt heid te vieren; het ontbrak hem auders niet aan blijken vau belangstelling. De Commissaris van politie, alsmede de ambl- genoolen van den jubilaris, de Adjunct-Inspecteurs en de Klerk aan het politie-bureau deden hunne gtlukweuschen vaB toepasselijke blijken van be langstelling vergezeld gaan, terwijl overigens deze dag op velerlei wijze tot eene voor hem aau- geuame herinnering werd gemaakt. Ook de Burgemeester bracht deu jubilaris in diens woning een bezoek om hem geluk te wenschen. Het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden op het Raadhuis alhier is iu de maand Februari jl. bezocht door 55 personen tegen be taling en door 244 pvrsonen kosteloos. Morgen, Zondag, zal er op het Museum van Kunstnijverheid alhier eene belangrijke ver- zamsling plaatwerken tentoongesteld zijn, be- trekkiug hebbende op de monumentale bouw kunst in Frankrijk. Deze belangrijke verzameling bestaat uit groote platen en heliogravure, die eene aantrekkelijk beeld geven der schoonste monumenten vau Parijs en audere plaatsen. KERKBERICHTEN. Zondag te 7 en 8 uur de gelszene HH. Mis sen met de Ondorrichting, te 10 uur de Hoog mis met Preek. Na den middag te 3 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere vau het H. eu O. Hart van Maria met Preek. Woensdag, Aschdag, begin der 40-daagsche vasten; te 8 uur wijding en uitdeeling der asch en gezongen H. Mis. Ook te 10 uur uitdeeling der nsch. De gelezene HH. Missen te half 8, half 9 en half 10. Donderdag-avond te 7 uur het lof en de Me ditatie over het H. Lijden des Heeren. Na een oogenblik nagedacht te hebben sprak de knaap zonder aarzelen: „Liefst E lyson." Ja? En waarom datP Die is ten minste nog niet dood. 7 uur de H. Kruisweg. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeeriug der zondaars met 500 dagen aflaat; 's avonds te 8 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10, en 's middags te 3 uur het Rozen hoedje. De Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den II. Antoniux van Padua. Zondag de stille HH. Missen te half 6, 7, en half 9 het Allerheiligste wordt na de H. Mis van half 6 ter aanbidding uitgesteld: te half 11 de plech tige Hoogmis, te half 4 uur de Vespers, te 7 uur hei Lof. Maandag en Dinsdag ta 6 uur uit stelling van het Allerheiligste; de HH. Missen te 6, 7, en half 9, te half 11 de Hoogmis, te 7 uur het Lof, waarna Dinsdag-avoud het G-ebed van veertig ureu met eene plechtige Processie en den Lofzang Te Deum zal gesloten worden. Woensdag, Aschdag, de HH. Missen als des Zondags; na de HH. Missen uitdeeling der gewijde asch. Vrijdag te 8 uur gezougen H. Mis, te 6 uur het Lot. Deze week de HH. Missen te half 8, 8. half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouio. Zondag, de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9. De Hoogmis te half 11. De Vespers te 3 uur; te half 5 Congregatie der li. Familie; te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag te half 9 gezongen Rrquiem voor alle overledenen op het kerkhof St. Bavo begraven. Woensdag de gelezene HH. Missen te 6, 7, en 8 uur. De gezongen H. Mis te 9 uur. Voor elke H. Mis uitdeeling der gewijde asch. Des avonds te 7 uur Lof en Meditatie. Zaterdag-morgen van 710 uur gelegenheid om te biechten, 's middags van 2 uur af. Zondag wordt in deze kerk gevierd het veer tig-uren gebed. De plechtige Hoogmis te half 11. Iu deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. GETROUWD: 28 Febr. N. Ootes en A. M. Van der Zwet. E. Hollants en M. P. M. Kimman. J. Erdtsieck en G. M. Saeys. H. Van Tongeren en H. J. P. Van der Horst. BEVALLEN: 27 Febr.: E. M. Van Dansik-Scheffer. z. C. Traksel-De Geus, d. A. Wik-Spaanderman, d. P. P: Van der Schaar-De Vette, z. 28 Febr. A. W. Hoogerbeets-Krugcr, z. OVERLEDEN. 26 Feor. J. E. Smit-Gallee, 74 j. J. Horeman. ld. 27 Febr. A. T. Bakker, 6 m. A. C. Van Veen. 37 28 Febr. F. Zuurendonk, 7 T. L. Van den Aardweg, 7 m. Wij vernemen dat in de plaats van den Weleerw. Heer J. H. Eeuwens tot Rector tan het St. Bernardus-Gesticht te Amst. benoemd is de Weleerw. Heer P. D. A Zondag, Kapelaan der St. Laurentius-kerk le Alkmaar; tot Kapelaan der St. Laurentius-kerk te Alkmaar de Weleerw. Heer. B. P. F. Mohr en tot Kapelaan te Stompwijk de Weleerw Heer C. J. Karskens. die Kapelaan was te Zoeterwonde. {De Tijd.) Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. Godschalk, heeft benoemd tot Rector in het klooster te Groesbeek deu Weleerw. Heer C- Schoenmakers; tot Kapelaan te Zevenbergeu den Weleerw. Heer C. Ver stappen en tot Assistent te Goorle den Weleerw. Heer J. Swane, Priester in het Seminarie. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 24 Februari. 1889. 1. F. N. W., werkman te Zantpoort. Eenv. beleed, ambte, aar in tnnctie. Bij verstek f 8 boete of 3 dagen hechtenis. 2. P. M., visscher te Zaandam. U. s. en openb. dronkenschap. Bij verstek 3 dagen gev. straf eu f5 boete of 3 dagen hechtenis. 3. J. B. v. S., werkman te Haarlem. Wederspaonigheid. Bij verstek 3 dagen gev. straf. 4. W. van A., slager te Haarlem. Mishandeling van een dier. fl boete of een dag hechtenis. 5. J. H., zonder beroep te Zaandam. Feit als voren, f 3 boete of eeu dag hechtenis. 6. J. R., tuinder te Heemskerk. Mishandeling. Vrijge sproken. 7. W. de B turfventer te Haarlem. Mish. f6 boete of 3 dagen hechtenis, met vrijspraak van het hem meer ten laste gelegde. 2. S. van B., arbeider tc Wijker- polder. Mish. 18 boete of 4 dagen hechtenis, met vrij spraak van het hem meer ten laste g.legde. 9. H. G., werkman te Haarlem. Mish. f8 boete df 4 dagen hech tenis. 10. E. K. Az., visscher te Zandvoord. Mish. 14 dagen gev. straf. 11. D. L., arbeider te Wijk aan Zee en Duin Strooperij met behulp van een wagen, f 1 boete of een dag hechtenis. 12. J. V. en P. S. en C. II. en H. S. en T. v. d. L., arbeiders te Lisse. Strooperij (de le, 3e, 4e en 5e bij verstek) ieder f 5 boete of 2 dagen hechtenis. 13. W. K., winkelier te Spaarndara. Strooperij met behulp van eeu vaartuig, f 15 boete of dagen hechtenis. 14. P. S., en V. S., arbeiders te Lisse. Strooperij (hij verstek). Ieder een dag gev. straf. Naar ons wordt medegedeeld, zal de commissie tot aankoop van paaiden voor het leger ook enkele land bouwstreken in Noord- en Zuid-Holland tot dit doel bezoeken. MAASTRICHT, 1 Maart. In den laatsten tijd zien zich vele grondeigenaars verplicht, hunne landerijen voor eigen rekening te exploiteeren, daar het den pachters on mogelijk is de pachtsommen, die niet in evenredigheid met de opbrengsten zijn, op te brengen. Die exploitatie door den landheer zelf, zat het voordeel hebben, dat deze tot eene vermindering der pachtsommen zal overgaan, welke te meer noodzakelijk is, nu ook de prijzen van het vee, die ten vorige jare hoop op verbetering gaven, nog altijd betrekkelijk laag blijven, zoodat ook van die zijde deu landman weinig voordeel wordt aangebracht. GOUDA, 28 Febr. Granen, Witte poldertarwe fa a f roodedito f 6.a 6,30. Angel diio f7 a 720. 7.10. jarige Zeeuwsche dito f 9.a 9.50, nieuwe dito a 7,25. a 7,80 mindere soort Zeeuwsche f 6.90 a 7.10 afwijkende dito f 5.50 a .575. polderrogge f 6.25 a 6.50 Zeeuwsche dito f 4.75 a 5—. voor dito (per 70 kilo. f 4.50 a 4.75. wintergerst f 4.40 a 4.75, zomer dito f4.a 4 30. jarige chevalier dito fa.nieuwe dito f5.50 a 6,Haver f 3.— a 4.per heet. dito 650 a 8.per 100 kilo. Kookerwteu f 8,50 a 9. Maia. Amerik. f 5.65 a .575. Odessa 8.a 8.50 Ciuquantine f 6,25 a 7—. per 100 kilo. Hennepzaad Inlandsch f 8.25 a 8.50 en buitenlandsch f a 5.50 pelt f 2.75 a 3.25. kanariezaad f a Kaas le qual f a 2e ,.qual f 17,a 20, graskaas f24,50 a Nooidholiaudsche f 22 aj^23,— Aangevoerd 7 partijen. Handel vlug. Boter met weinig aanvoer; handel gewoon; prijs der goeboter f 1.40 a 1,50; der weiboter f L. 10 a 1.20. Melkvee met weinig aauvoer en handel vlug. Vette varkens met goeden aanvoer handel meer vlug, van 23 tot 26 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel stug, van 20 tot 20l/sc. per half kilo. Magere biggen met weing aanvoer, handel ving fl, a 1.30 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel traag, f a Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f 4.a 9,Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van fa Fokkalverenf 0 DELFT, 28 Febr. Op de weekmarkt van kedfn waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeiei. In qual. 180 a 225 dito 2de qual. 130 k 160 kalf- koeien. 1ste qual. f 190 a220 dito 2de qual. 145 a 170, vaarkoeien le qual. f 150 a 216, dito 2de qual. 90 a 130 vette kalveren, lste qual. f 58 a 70 dito 2de qual. f 30 a 42 vette schapen late qual. 32 a 38. dito 2de qual. 16 a 36. lamscha- pen le qual. f 32 a 38, 2de qual. 16 a 36.— vette lammeren a -- weilammeren fa magere varkens 17 a 42biggen f 5,a 10.— nuchtere kalveren f 5 a 18. paarden f 30 a 90 stieren f 40 a 90. ossen f a Rundvlecsch 54, 60 a 66 c.vet kalfsvleescli 70. 80 90 c. schapevleesch 58 a 64 [c., lamsvleeech a e. Granen. Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 8.50 a 9.75 nieuwe dito f 5.75 a 7.50, roode dito f 8.50 a 9.75 min- f a rogge f 5.50 a 6.25, nieuwe dito f 4.50 a 5.50 wintergerst f 4,75 a f 5,25 zomer dito f 475 525, chevalier dito f 5,50 f 6,—haver f8,75 a 4,25, groene erwten f 8,75 a 10,25 meeting f 6,50 a f 7,50 paardeboouen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 6.50 a 7,50 bruine boonen f 14.25 a 15,25 koolzaad f 11,50 a 12,50 hennepzaad f 8,— a 8.75 kanariezaad f 8.50 a 9.75 Aan de stadswaag gewogen van 22 Febr. tot 27 Febr. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 237/6 en 132/16 vn. boter, wegende te zamen 6060 kilo: prijs f 60 a 70 78 per 40 kilo a f per kilo. LONDEN, 28 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, schapen en lammeren 1000, kalveren, 30, zwijnen 10. Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/6, schapen en lammeren 2/4 a 6/2, kalveren 4,0 a 6/4 zwijnen 2/6 a 4/2. ALKMAAR, 1 Maart. Aangevoerd 150 stapels kaas. kleine f 29,—commissie dito f 25.middelbare f 26. ALKMAAR, IMa art. Aaugev. 3000 H. L. Granen. Men besteedde voor Haver f 2.60 a 3.37i/a. HAARLEMMERMEER, 14 Febr. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f Witte tarwe f7,25. Rogge 5,50. Haver f 5,50 a f 6 25. Chevaliergerst f 5,50. Zo merger at f Duiveuboonen f 6,70 a f 7,10. Paar- denboonen f 5,75 a f 6,15. Bruine boonenf Groene erwten f 6 75 af 8,50. Grauwe erwten f Kanarie zaad f 7,10. Karwijzaad f LEIDEN, 1 Maart. Op de heden alhier gehouden eemarkt waren aan voeren eu prijzen als volgt: paarden a3 stieren f172 a f 190; 85 nssen f 117 a 250. 128 melkkoeien 90 a 230 kalveren dito f a vare dito f 89 a 186, vette dito f graskalveren f a vette f 31 a 80. 65 a 85; 82 nuchtere dito f 4,—a ,850 vette schapen f 18 a 30, 70 weide dito /18 a 24,larnm. f a 110 magere varkeus 15 a 36, 60 biggen f 4,25, a 950 SCHIEDAM, 1 Maart. Moutwijn per Ned. vat a f8,75 Jenever 1 14 25 Amsterd. proef f 15,50. Spoeling f 2,10 Commissie f 2,10. Amsterdam, 1 Mmrt L8 89. Prijzen der onderstaande effectengouoteer<j pCt. ae koers. Nederland, (lertif. Werk. Sokuld Hongarije. Obl. Ltxsuiug 18675 Gomt leening5 Italia. Obl. Pansel. Lesn. i860-04 Oostenrijk Obl. in papier (MuiNov.) 5 «ilvsr (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. biiitenl. 1853-84 8 Etueland. bij Hope A (lomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 1 1877 Amst. L 2(1-100 5 Spanje Obl. buitoni. 1867. 1871 75. 1' 18762 binnenl. (Perpetneele)4 Turkije OblA Ig. Sobuld 1865 Serie D 5 1869 C 6 Egypte. Obl. Leeuiug 18764 N -Amerika. Obl. Vereen. 8t«tenl87fl. 4', 1877 4 Columbia. Obligation4s, Peru. Leening 18706 1872 6 Oostenrijk A slid. Nationale Sauk. divid Nederland. Holl. IJl. Spw. Aaud. M. tot Expl. St. Spw. Aeod. Cent. Spw. gestamp. Obl fudische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boltel Wezel Obl4' 8 1917/, 8' j lOl'/z 1007/j 95 1875. 5 Halle. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rue-land Gr. pw. Maatech. Aand.. 5 Baltis-Ue Spw. Aaud8 Jolez Griasi Obl5 Kiew Breet Aand5 Kursk Clhsrk. Obl. 1000,. 5 Morscbanek Syeran Aand.. 5 Riaschk Wiaema 5 Rumeule Aandeelen Spw4i> Amerika Chicago N. W. Oert. Aaud.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aaud Miss Kanzaa Texas Obl. Cert.. 7 PHËMIE-LEENIN GEN. Nederland, Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet8 Stad Antwerpen 1887. StaaUl 18544 1860 5 1864 18645 18665 68?/, 69»/,. 65'/, 101»/, 89»/, 101 49 67 15?/, 157/, 87V, 106'/, 34'/. 14'/, 127/, 123 54'/, 127'/, 83'/, 133'/, 107'/, Belgle Oostenrijk Hullend 59?/,, 1217/, 64'/, 98 101 32»/, 32»/, 138'/, 29 112'/. 88'/, |U2?/, 1107'/, 104'/, 88'/, 115 118 152 176 164 Geldkoers prolongatie 2'/,, 3 pet. a 10 cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3