MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. ïöi1/. Laatste Bericht. Voor geest en hart. Scheiden. Scheiden doet piju.« Toch, als wij staan iu de kracht van het leven, 't Oog met een hoop naar de toekomst geheven, Als het Vaarwel!* een: »Tot weer ziend mag zijn, 't Balsemt de pijn! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws- Onderwijs. Land-en Tuinbouw. pbemie-leeningen. mededeelingen, De Guyot Capsulen, welke zoo dienstbaar zijn tegeD hoest eu verkoud heden, zoowel oude als verwaarloosde, gelijken volstrekt niet op andere teerkap- sulen. Zij zijn wit en op iedere kapsule staat den naam Guyot. wagens' kan bij de passagiers eene hersensziekle doen ontstaan, bekend onder den naam van delirium furie sum. Stellen zich de passagiers vrijwillig aan dit gevaar bloot, dan moet de Staat minstens zorgen, dat het niet reizend pu bliek geeue schade ondervindt van het zien naar de voorbij stoomende spoorwagens daar het gezicht er van alleen oorzaak kan worden, dat bovengenoemde hersensziekle onstaat. Daarom raden wij aan om langs de geheele lengte der spoorbaan schuttingen te plaatsen van 5 Baier- sche ellen hoogte.// De officitële akte, waarin dit schrijven van den gezondheidsdraad vervat is, berust nog in het archief der Nürnberg-Fiirther spoorwegdirectie. De Regeeriug heeft echter nooit bovengenoemd oordeel van den gezondheidsdraad openbaar ge maakt, en er is evenmin notitie van genomen. Op eene verkiezingsbijeenkomst te Kensington is de candidaat, de Heer Beres- ford Hope, een bloedverwant van Lord Salisbury met een regen van projectielen begroet. Er wer den hier en daar vuistslagen gewisseld; een der aanwezigen raakte een prachtig horloge, een geschenk van den eersten Minister, kwijt. Baron Hirsch te Weenon heeft weder om eene belangrijke schenking gedaan: 120,000 fl. per jaar voor Oostenrijk en evenveel voor Hon garije, om daarmede lieden, die tijdelijk tegen spoed in hunne zaken hebben, voor den onder gang te behoeden. BI ij kens de jongste statistiek van Parijs telt deze wereldstad met 2,644,550 inwoners, 9054 straten, stegen, gangen, kruis punten, pleiuen en squares, 188 boulevards, avenues enz., 45 kaaien, 57 hallen en markten, 28 bruggen, 54 poorten, 30 gasthuizen en zie- kenverplegiugen, 74 R. K. kerken, 7 Protestaut- sche, 1 Grieksche, 4 synagogtn, 10 begraaf plaatsen, 10 ministeriën, 14 gebouwen van pu blieke administratie, 20 mairies, 33 paleizen, bibliotheken, musea, gedenkteekeneu enz., 75 commissariaten van politie, 28 banken van letning, 34 stations van omnibussen, 35 idem van tram ways, 48 aanlegplaatsen van stoombooten en 8 spoorwegstations. De afdeeling 's-G ravenbage der Nederlaudsche Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust heeft daar ter slede op verschillende plaatsen meest in de nabijheid van brieven bussen het volgende gedrukte biljet doen aanplakken. jBeleefd maar dringend verzoek aan het publiek! „Verzwaart niet noodeloos den Zondags-arbeid der postbeambten! Verzendt des Zaterdags en des Zondags getne brieven of drukwerken, die zonder eenig nadeel of bezwaar opperbest lot Maandag kunnen blijven liggeD." BloedmisdaadMen herinnert zich, dat de Joden meermalen openlijk beschuldigd zjju, dat zij in gevolge van een z-,ker voorschrift van den Talmud van tijd tot tijd christenbloed vergieten. Thans staat, gelijk wij in verschillende Duiteche bladen lezen, beschuldigd van eene der gelijke misdaad een zeer geleerde jood, die zija studiën aan de universiteit voloracht, te Breslau voor de rechtbank. Deze jood, Max Bernstein, oud 25 jaar, heeft op 31 Juli van het vorige jaar eeo joDgelje van 8 jaar onder belofte vau chocolaad te geven in zijn huis gelokt. Het kind werd uitgekleed en door hem met eeD mes een snede iu den buik gegeven, waarna het een vijftig droppels bloed werd afgenomen. De ten laste gelegde feiten zijn bewezen, terwijl de beschuldigde ze daarenboven zelf heeft bekend. Nadat de ad vocaat de clementie der rechters had ingeroepen werd Bernstein onder aanneming van verzach tende omstandigheden tot drie maanden gevaD- nissiraf veroordeeld. Koningin Victoria, Keizerin van Indië heeft het ernstig verlangen te kennen ge geven, om nu nog de taal van het grootste ge deelte barer onderdanen in Indië aan te leereu. Teu dien einde heeft zij Hagis-Abdul-Kerim laten overkomen, om haar die taal te onderwijzen. De Hindoestausche leeraar, die te Marseille is aan gekomen, zal zich van daar onmiddellijk naar Biarritz begeven, waar Victoria thans vertoeft. Woensdag na carnaval hebben eeuige zwartgemaakte personen, en een als beer verkleede, in beschonken toestand, de deuren en vensters van een houten keet, bewoond door ds herbergierster S., te Roermond, vernield. Daarop verschaften zij zich den toegang tot het woonhuis en verwoestten alles wat onder hun bereik kwam. Zaterdag is het der politie gelukt de daders, zijnde allen bekenden der justitie, te achter halen. In den Amerika anschen Staat Arkansas bestaat nog eene oude wet, krachtens welke landloopers en insolvente schuldenaren voor een bepaalden lijd verkocht kunnen worden. Onlangs moet die bijna vergeten wet zija toe gepast te Helena op zekeren Chatworthy, die buiten slaat was eene hem opgelegde botte te betalen. Het was een negerbeambte, die deH armen blanke aan den meestbiedende onder de weinige liefhebbers verkocht. Ten slotte werd Chatworthy voor 72 dagen toegewezen aan een zijner vrienden tegen betalingen van 25 cents (f 0.62i/g) per dag. In de fabriek der Loridensche orgelfabrikanten William Hilt and Son is tbans een orgel in de maak, dat wellicht het grootste orgel zal zijn der wereld en bestemd is voor het raadhuis te Sydney in Australië. Het instrument zal niet minder dan 126 registers bezitten, welke over vijf manualen en een pi daal verdeeld zijn. Bovendien zijn velerlei koppelingen aangebracht. Ter vergelijking zij hier medegedeeld, dat het groote orgel te Haar lem 60 registers, dat van de Alberthall [te Lon den 120 registers rijk is. Het merkwaardigste van het orgel is, dat een 64 voets centra-trombone aan het pedaal is aangebracht, welke als bas, bij vol orgelspsl, een overweldigend effect zal maken. De noodige wind wordt aangevoerd door eene gaskiaehtmackiue, terwijl voor de koppeling der manualen enz. eene bizonder pneumatische inrichting zal dienen. Wat zal de toekomst geven! D e v e r- eeniging van kantoorbeambten te Liverpool heeft een aardig staatje opgemaakt. Men heeft name lijk het aantal advertentiën opgeteekend uit te Londen, Liverpool, Manchester of Birmingham ver schijnende dagbladen, waarin mannen van zaken of kantoorbedienden worden gevraagd. De statistiek loopt over 560 aangeboden betrekkin, gen, Hiervan waren er 34 waarin een directeur, 84- waarin een boekhouder en 51,waarin een stenograaf werd gevraagd. Daarop volgdeo de advertentiën voor advocaatsklerken, reizigers, scheepsklerken en correspondenten in vreemde talen. In slechts 3 adverteutiën werd een correspondent in het En- gelsch gevraagd. Voor andere, niet nader aange kondigde klerken werden 104 plaatsen aangeboden, een betrekkelijk zeer klein aantal met het oog op de duizenden, die op zulk een baantje wachten. Waarschijnlijk is het juist daaraan toe te schrij ven, daar men zich slechts even behoeft te laten ontvallen, dat eene plaats voor een gewonen klei k open is, om ze onmiddellijk te zien aangevuld. Verder werden 52 reizigers en 21 secretarissen gevraagd. Het lijstje bewijst natuurlijk niet veel, want hoeveel open plaatsen worden niet ondershands aangevuld? Maar éenigszina kan men er toch altijd uit nagaan, welke betrekkingen ougeveer het metst worden aangeboden en hoe het antwoord moet zijn op de moeilijke vraag voor ouders of voogden wat er van hunne jongens moet worden. Het vervoer vanvisehinijsver- pakking is tegenwoordig eene zeer gewone zaak en iets, dat als vau zelf schijnt te spreken, en toch is deze methode, die oss vergunt zelfs in het warme jaargetijde versche visch uit verre streken te bekomen, in Europa tamelijk ni/uw. De eerste proeven hiermede werden voor veertig jaren in Amerika genomen, en van daar uit verbreidde zich deze nieuwigheid over de ge heele beschaafde wereld. Daaronder is hier te verslaan de wereld, die de Europeesche cultuur volgt, want iu eene andere cultuurwereld, en wel de Chineesche, was die wijze van vischverzending reeds lang bekeud. De Deutsche Fischer ei- Zeitung wist daar onlangs een merkwaardig bewijs vau te leveren door aan eeu boekwerk te herinneren, dat iu 1680 te Nürnberg verscheen, onder den titel „derWun- derreiche Ueberzug uuserer Nider-Welt." Iu dit werk deelt zekere Erasmus Eranciscus mede, dat de Ckinetzen hunne visscheu in zakken met ijs vervoeren, waarom hij voorstelde deze wijze van verzending ook iu Europa in te voeren. Doch alle dingen willen hun tijd hebben, want eerst na tweehonderd jaren is zijn denkbeeld werkelijkheid geworden. Door den heer Pfund, Majoor-Inge nieur bij het Zwiisersche leger, is thans de vraag opgelost betreffende het snel bouwen van bruggen bestemd voor militaire doeleinden. Genoemde officier heeft namelijk eene uieuwe constructie uitgedacht, die voor den bouw van bruggen eene buitengewone snelheid en tevens een merkwaardigen eenvoud aan den dag legt. Deze constructie bestaat slechts iu een bek, met pcoten van scharnieren voorzien, bevestigd aan de gewone brugbalkeu. Met bet voorbrengen van de balken komt ook de bok voor, waarvan de beenen door de bedienende manschappen naar gelang van de waterdiepte kunnen verlengd of verkort worden. Liggen de eerste balken goed dan wordt gewisseld. Hiermede wordt het instellen van eeu onderzoek naar de diepte eu het gebruik van bootjes en pontons onuoodig. Ook bet benoodigd materiëel is, daar het weinig ruimte inneemt, licht overal mede te voeren. De fi,ma Schneider Gomp. te C/euzot heeft patent voor deze construe ie voor Eraukrijk en andere Staten genomen, terwijl de „Eisenanstalt" te Kaiserlautern hetzelfde voor het Duitsche Rijk heeft verworven. Ook deukt men er over deze uitvindiug voor den bouw vau spoorbruggen in oorlogstijd aan te wenden. Vraagt gij wat diep iu 't hart en op [zijn bodem ligt? Deze eerste plicht, van niet te twijfelen [aan den plicht. Wees goed, als God, en toon, als Hij, [erbarmen Voor al wat lijdt en zwak is, kleen [of krank! Een ijver, die slechts doen wil en [niet h o o r e n. Is niet uit liefde, maar uit hoovaardij [geboren. Spreek van u zeiven niet, ten goede [noch ten kwade; Toon wie gp zijt, en elk zal weten, [wie gij zijt. Stel tegen drift, geen drift, maar [wacht uw tijd en deuk: De hartstocht is geen kracht, maar [krachtsverbruik. Zeer beleefd. Leergast. Baas, kan ik werk bij u krijgen. Werkgever. Waarom ben jij bij je vorige baas weggeloopen? Leergast. Hij kon zelf niemendal en nu wilde ik gaarne bij u werken tot dat ik een bekwamen baas heb ge vonden. Het kenteeken. A (tot een heer, die kolos saal met spek schiet). Pardon, mijnheer, ik ge loof dat u veel met het microscoop omgaat. Heer. Welke aanleiding heeft u, zulks te ver onderstellen? A. Omdat u zoo uitmuntend de de kunst verstaat om van eene mug een olifant te maken. Scherp. Van den Heer Van Piekeren is het be kend,dat bij bij liet houden eener redevoering altijd blijft steken. Oulangs liet zijne echtgenoote het portret van den Heer Van Piekeren aan een harer vrisndiunen zien. Vindt ge niet, dat hij sprekend gelijkt? vroeg Mevrouw Van PiekereD. Ongetwijfeld was het antwoord, men zou waar lijk zeggen, dat hij eeue redevoering houdt. Vereffend. A. Amice, help me uit eene jammerlijke geldverlegenheid, het water komt me tot de lippen. B. 't Spijt me razend, dat ik je niet van dienst kan zijn; ik zit totaal op het droge. Uit de kazerne. Onderofficier (woedend). Zeg eens, Van Bommtlen, maak me niet razend of ik geef je een klap dat je zoo ver vliegt, dat de spoortrein je niet voor f 300 terug brengt. Oprecht. A. Kerel, wat is dat huwelijk van je vlug gesloten. B. Ja, je hebt volkomen gelijk, 'tis zoo gauw gegaan, dat ik thans, na vier jaar nog niet aan mijn geluk kan gelooren. Ontwijkend. A. Hoe bevallen u de soirées van Barou Van Pappelheim B. Nu, als er een goed souper bij is, vrij goed. A. Het eten is dusB. Als meu een prettig gezelschap er bij heeft, lang niet kwaad. HAARLEM, 12 Maart. Jl. Zaterdag-avond is door de politie de bierhuishouder Z. wonende aan den Heerensingel, bekeurd ter zake van het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de daartoe vereischte vergunning te bezitten. BURG-. STAND DER GEM. HAARLEM BEVALLEN: 7 Maart: A. De Vriei-Renout, z.(levl.) 8 Maart: H. M. A. De Vries-Goettel, d. A. Som- ijeek-Temme, d. A. M. Visser-Staat; z. A. Vau de Wateren-Out, z. J. Lina-Kruyt, d. J. Vau Duin-Melchior, d. 9 Maart: F. H. Knijf-Vnn Es, z. (levenloos.) E. Veder-Hilsnm, d. H C. Hendriks- Pollé, z. J. C. Westerman-Kooimans, z. P. Staal- Aerts, d. A. Teeuweu -Roest, z. A. M. Elderhorst- Carou, d. C. J. Van Looy-Waalewijn, z. 10 Maart: A. A. Scheelings-Poelman, d. N. Blei-Prins, z. W. John-Jansens, d. J. De Zwaan-Smit, z. «OVERLEDEN: 8 Maart: A. C. Ruatige-Hulsebosch, 27 j. M. J. Van Bogget, 8 m. J. W. Florie,22j.— C. Van Rooyen, 5 m. H. Van Bilderbeek, 57 j. 9 Maart: K. Tackema, 2 j. A. Rusman-Nijhuis, 66 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 24 Februari. 1889. 1. D. P, Smid te Haarlem. Eenv. beleed, ambtenaar in funtie. Bij verstek 2 dagen gev. straf. 2. J. K., sigaren maker te Beverwijk. Feit als voren. Bij verstek 3 dagen gev. straf. 3. P. B., timmerman te Hillegom. Mishande ling. f 1 boete of een dag hechtenis. 4. J. Van der M., bleekersknecbt te Haarlem. 2 mishandelingen aan bed. beambten. 2 maanden gev. straf. 5. D. P., Smid te Haar lem en L. M., letterzetter te Haarlem. Wederspannigheid. (de le bij verstek) Ieder 5 dagen gev. straf. 6. J. H. K. en B. K., de le zonder beroep de 2e steendrukker, beiden te Haarlem. Diefstal. De 2e met oord. des ouders. De le 8 dagen gev. straf., de 2e vrijgesproken. 7. J. H. K. arbeider en J. H. timmerman beiden te Velzen. Diefstal. 14 dagen gev. straf. 8. Ph. K. werkman te Haarlem. Diefstal. 14 dagen gev. straf. 9. N. O. timmermansknecht te Zaandijk. Diefstal met oord. des onderscheids. 14 dagen gev. straf. 10. J. H. werkman te Wijk aan Zee en Duin. D. A. V. arbeider te Beverwijk. Diefstal. De le eene maand gev. straf; de 2e vrijgesproken. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickersheeft benoemd: tot Pastoor te Herveld den Weleerwaarden Heer G. J. Ten Dam en te Zuidhorn den Weleerwaarden Heer C. J. A. Otten. Z. D. H. de Bisschop van Roermond, Mgr. F. Boermansheeft benoemd tot Pastoor te Mook den Weleerw. Heer L. Meulleuers, Rector aan het Gesticht Calvariën- berg te Maastricht. Den 22n Februari 1888 had de eenv. Broeder-Overste der St. Jozefscholen te Schiedam, de Heer H. AS. Schrijnemakers, het genoegen, zijne aanstelling als onder wijzer in de wereldtaal volapükatidel No. 644) te ont vangen, thans werd hem, bij schrijven in dato 0 Maart jl., door den Zeereerw. Heer J. M. Schleyer, datilcel (uit denker) der wereldtaal het diped (diploma) van Löpitidel No. 243 (hoofdonderwijzer) van genoemde taal verleend. Te Haastrecht bestaat het voornemen om, in vereeni- ging met de omliggende gemeenten, eene onderlinge ver- verzekeringmaatschappij op te richten. Naar de Parijsche correspondent van het D. v. Z.-H. meldt, heeft de President der Republiek de tentooustelliug van landbouw in het Palais de l'Industrie bezocht. De Heer Carnot stond evenals alle andere bezoekers erbaasd over den os, waarvan de dikte tot heden niet was gezien. Het diertje weegt 1200 kilo's en zal dezer dagen eene wandeling door Parijs doen als zijne corpulentie dit ten minste permitteert. t Jammer dat vette ossen geen maatstaf zijn om er de welvaart van den landbouw naar te schatten. De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier zal hare voorjaars-verga dering houden op Woensdag 13 Maart, te Wieringerwaard. HAARLEM, 11 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 7,40 a 6.,75 rogge f 5.50 a fHaver f 2.80 a f3,05 gerst f 420 bruine booneu f 7.50 a f 9—Gr. erwten f 8,a f Capucijners f a fOliezaad fKar wijzaad f LONDEN, 11 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2000, schapen en lammeren 8,000 kalveren 100, zwijnen 10. Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 2/6 a 6/6, kalveren 4/0 a 6/0, zwijnen 2/6 a 4/4. HOORN, 9 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de pryzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 6,a 9,— heet. rogge f 4,25 a 5,heet. gerst 4 25 a 5,heet. haver f 3,25, a f 4,75mosterdzaad a —heet. bruine f 10,50 a 17,— gele ƒ16,50 a 18.— heet., paardeboonen l 5 ,50 a 7.heet. erwten 12,25 a 14,— heet. groene 12,50 a 15, heet. grauwe 16,50 a 20,— heet. witte 14,50 a f 17..heet. aardappelen f a manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor betaald prijzen waren als volgt: paarden van f 40 tot 250, veulens f a koeien van f tot kal veren van 5,tot 15, schapen van tot lammeren van 15 tot 27, varkens van 8.—. a 24, zeugen 20 a 37, biggen van 5.— a 13,— ALKMAAR, 9 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor be stede prijzen is als volgt: 5 koeien 40 a 200, 98 nuchtere kalveren ƒ4 a 13, vette kalveren a291 schapen 16 ay 30 varkens fper kilo, 111 ma gere dito 14 a 18, 3 bokken j 3 a 8, 5 paarden 90 k f 150, lammeren f a ALKMAAR, 11 Maart. Ter veemarkt werden ver kocht 5 koeien van f 200 a 290, 56 kalveren van f 40 a 110,68 nuchtere dito van f 3 a 12, 2 scbapen f20 a 22,— 110 varkens a 40 a 55 c. 38 magere 1 4 a 18 per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 11 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 583 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.65. dito 2de qual. f 0.57 dito 3de qualiteit J 0,50 per kilo; melk- en kaifkoeien 140 a 230, graskalv. a 100 nuchtere kalvereu 6 a 9, 9 schapen en lammeren a 361 vette varkens 43 a 53 c.; biggen beide per kilo. ROTTERDAM, 11 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 13 paarden, 234 lunderen, 53 vette en gras kalveren, nuchtere kalveren, 81 Bchapen of lamme ren, 649 varkens, biggen, 1 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 65 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 56 c.; kalveren l»te qual. 110 c. 2de qual. 95 a 90 c., schapen 1ste qual. 65c., 2de qual. 55 c., alles per kilo; varkens 1ste qual. 25 a c., 2de qual. 23 a c., 3de qual. 22c., licht soort 19 a 20 e. per half kilo; Zeeuwsche eieren f 3.50 a 3.70. Overmaassche dito f 4.— 4.20 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f - a Aangevoerd partijtjes. Zuetemelksche kaas, f a per 50 kilo. Aanvoer partijtjes. LEIDEN, 9 Maart. De prijs der boter was heden pei lJt vat 1ste qual. f62.— a 72.—, 2de qual. 48.— u 60.Aanvoer middelmatig en handel vlug. i'urf aangevoerd van 4 Febr. Jan.-—dubbele heel. 30 a 33 c. per dubbele hect- SCHIEDAM, 9 Maart. Moutwijn, per ned. vat ƒ8,75 Jenever f 14.25, Amsterd. proef i 15,50, spoeling f 1.80 dito commissie f 2,—. Amsterdam, 11 Maart 1889. Prijzen der onderstaande effecten g<jnoteerd pCt. ae koers. Nederland. Cortif. Werk. Schuld. 2' 8 8' Hongarije. Old. Leouing 1867 5 Goudleeuing8 Italië. Obl. Pantel. I.eeu. 1860-64 6 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Rutland, bij Hope Gomp. Oude Ru.zou 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 1877 Ani.t. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867. 1871 76. 11 18762 binnenl. (Ferpetueele)4 Obl. Aig.Sohuld 1866 Serie D 5 1869 C 6 Obl. Leaning 18764 N.-Amenta. Obl. Veroen. Staten 1876 Columbia. Obligation Peru. Leeuing 1870 1872 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Erpl. St. Spw. Aaud. Geut. Spw. geitemp. Obl Iudi.che Spw. Aand R(jn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18766 Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. Gr. pw. Maateeh. Aand.. Baltis'he Spw. Aand.. Jelez Griazi Obl Kiew Breit Aand Kurik Chark. Obl. ƒ1000,. Morichanik Syaran Aand.. Riaichk Wiaima Bumenle Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinoii Csrt. Aand.. Mil. Kanzae Texai Obl. Gert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam 8 Gemeente Crediet8 Belgis. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staat.l 18544 18606 1864v Hullend 18646 18666 75 928/„ 's 101'/j 100'/, 94'/, 676/i. 687,6 648/s ÏOI8/, Spanje. Turkije. Egypte. 6'. 4 6', 6 6 divid. Italië. Builend 100"/,, 49 66 16'/,, 15'/,, 857.5 1057, 33»/,. 13'/, 127.6 123'/, 156 1273/, 84 1383/, 109'/, 597,6 120'/« 61 963/, 31'/, 31 Va 5 I 6 5 5 5 5 div. 138'/, 26'/i 113 88'/, 1127a 1067, 104 88 115 117 11477, 1176 163 Geldkoeri prolongatie 2pet. BRUSSEL, 11 Maart. De Hertog van Autnale is hedeu te 1-13 naar Parjjs vertrokken, na gisteren een bezoek van den Koning ontvangen en bjj den Graaf van Vlaanderen gedineerd te hebben. a 10 cents per regel. Prijs fl. 1.25 per flacon. Bjj L Frere, 19, rue Jacob, Parjjs,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3