MARKTBERICHTEN. Sinaasappelschillen. Voor geest en hart. 't Geluk is slechts beschoreu Aan hen, wier oog op God blijft staren. De wijsheid des kloekzinnigen is, ziju weg te kennen. »Men kan hetgeen meu wil« zegt [menig man. De Wijze wil alleenlijk wat hij kan. Geen ziel kan ooit zich zelf bezielen, Wanneer zij wegzinkt zonder moed. Wel hoort men dagelijks stem op stem [weerklinken; »Geen nood; wij redden 't zonder Hem;« [maar die het zeggen zinken. Hoop en erinnering. Wie is de Engel van '1 Verleden? 'tls de trouwe Erinnering, Die ons wijst op 't avondpurper, Als de zon reeds onderging! Wie is de Engel van de Toekomst? 'tls de nooit vermoeide Hoop, Die ons wijst op 's Levens krone Aan den eindpaal van den loop. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Bouwk. teekenen. 2e kl. Prijs aan G. Hetm; Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Necrologie. aan de NaseauVade gekleed te water gesprongen was om een 14-jarigen knaap daaruit te halen. Bij onderzoek bleek echter dat alles afgesproken werk was geweest, en dat het redder en gered de te doen was om eene premie voor het redden Tan drenkelingen, welke zij samen zonden deelen. Eane zonderlinge industrie en dat wel in den winter. Het Hof van Assisen der Seine heeft zekeren Rouyer, den eersten boekhouder van het bekende Parijsche mauufactuurmagazijn „La Samaritaine", wegens het verduisteren van gelden ten bedrage van 2,500,000 frs., veroordeeld tot zeven jaren dwangarbeid. Deze ontrouwe dienaar genoot een salaris van 24000 frs. per jaar. Opmerkelijk was zijn stelsel van verdediging voor het Hof. Hij beweerde gestolen te hebben om de zaak van zijn patroon ten gronde te richten uit wraak; want de ruwheid van deze, den Heer Cognacq, had hem verbitterd en deze was zelfs zoo ver gegaan, dat zijn broeder, die ook aan het magazijn verbonden was, onder den arbeid bezweken en zijne vrouw ziek geworden was, na een heftig tooneel met den Heer Cognacq. Sedert dien tijd, 1884, had hij den ondergang van het huis gezworen. Er moet nog bijgevoegd worden dat de door het Hof gehoorde geneeskundigen verklaard hebben, dat de beschuldigde niet onder den indruk van een idés fixe der wraak heeft gehandeld. Een andere bediende van „La Samaritaine", die zich tevreden gesteld had met 216000 frs. te stelen, werd tot vier jaren gevangenisstraf veroordeeld. Uit Borger meldt men: Door de socialisten zijn in deze gemeente herhaalde pogingen aangewend om hier propa ganda voor buune zaak te maken. Te Nieuw- Buinen, onder deze gemeente, waar lal van fa- brieks- en veenarbeiders zijn, heeft onder de laatsten eenige beweging geheerecht over de loonsbepaüng. Te vergeefs heeft echter de socia list Van Etnmenes te Nieuw-Buinen eene ge schikte zaal gezocht, ea hoogstwaarschijnlijk is het aan deze mislukking te danken, dat de po gingen tot verzet tegen de verveners, door en kele arbeiders aangewend, niet zijn gelakt. Ook te Borger heeft de socialist Van der Laan uit Weerdingermoud getracht, eenigen voor de zaak te winnen, en is hem de medewerking ontzegd, zoodat hij, Da daar n nacht vertoefd te hebbeD, met stille trom is afgezakt. Het Engelsche spoorwegwezen schijnt zich naar de Amerikaansche wij'.e vau exploitatie te voegen. Onlangs heeft toch de London Brighton and South Coast Cy. een zoo genaamde vestibuled trein in gebruik genomen, en nu is door den „Londen en Hoord»Western spoor- weg/; dezelfde soort treinen aangeschaft, waarbij bovendien nog restauratie-wagens in de Manchester, Liverpool en Darlisle exprestreinen zullen loopen. Deze voortreffelijk ingerichte wagens zijn onge veer 10.4 M.^lang. Naar aanleiding van de adressen van eenige belanghebbenden Hit Overschie, is de loting voor de Nationale Militie van dit jaar voor de gecombineerde gemeenten Overschie en Schiebroek bij besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, dd. 4 Maart 11,, ver nietigd op grond dat, hoewel er voor die ge meenten te zamen 37 lotelingen hadden deel ta nemen, bij den aanvang der loting en gedurende het loten der eerste lotelingen slechl 36 nummers in de bus waren, terwijl het hoogste nummer, no. 37, eerst in de bus werd gedaan, toen reeds een der lotelingen geloot had; dat de afwezigheid van het hoogste nummer uit de bus tijdens het loten der eerste lotelingen aan dezen de kanB heeft ontnomen dit nummer te trekken en mitsdien vrij te loten, zoodat deze gepleegde onregelmatigheid die zoowel door den Militiecommissaris als door den Burgemeester van Overschie wordt erkend, op deu uitslag der loting van invloed is geweest. Maart en April zijn de sinaasappelmaanden. Voor weinig geld koopt men thans ;overal deze heerlijke vrucht, eet den appcl.en werpt de schil len weg. Dit laatste is jammer, want met wei nig moeite en kosten kan men daaruit eene overheerlijke essence bereiden, welke in de war me zomermaanden uitstekende diensten kan be wijzen, en dat niet alleen in elke huishouding, maar o. a. voor de arbeiders bij het hooien, voor de wegwerkers aan de spoorweglijnen, enz. Eene onzer lezeressen is zoo vriendelijk ons het recept, zooals haar dit door eene vrien din werd gegeven, mede te deelen. Het is zeer eenvoudig. Op eene wijnflesch inmaak-azijn doet men de zoo dun mogelijk afgesneden schillen van 3 a 4 sinaasappelen. Om zeker te zijn, dat het inmaaksel niet bederft, neme men hiervoor den azjjn, welke door eenvoudige toevoeging van water wordt vervaardigd met de om hare zui verheid en conserveerende eigenschap gunstig bekende Erankforter azijn-essence, die in de meeste kruideniers- en comestibles-winkels te verkrijgen is. De flacons, waarin deze azijn- essence wordt geleverd, zijn voorzien van een maatstraf voor inmaak-azijn. Naarmate men er meer schillen aan toevoegt, verkrijgt de vloeistof een meer aromatischen geur. Na verloop van eenigen tijd (geheel naar ver kiezing) giet men den azijn van de schillen af. Om achtergebleven kleine stukjes schil te ver wijderen, kan men, hoewel het niet noodig is, den azijn door een fijn linnen doekje of filtreer- papier gieten. Gefiltreerd of niet gefiltreerd, blijft deze zeer geurige sinaasappel-limonade jaren lang goed. Verlangt men nu in den zo- rem een verfrisschenden, lekker smakenden drank, zoo doet men een weinig van deze li monade in een glas water en voegt daaraan desverkiezende wat suiker toe. Ieder moet natuurlijk voor zichzelf probee- reu op welke wijze vermengd het hem het best smaakt. Afgetroefd. A. Wat meen je! Voor mij staat het huis vau Barou Hsrsch dag en nacht open. B. Ja, omdat je er uit gegooid wordt, als je er in komt. Eene merkwaardige verschijning. Een lid van de natte gemeente, 'tls toch cirieus, juist in die herbergen waar het bier 't lekkerst is, word ik altijd uitgesmeten. Interessant gesprek. „O, welk een toeval, Kapitein, u hier op da soiree te ontmoeten!" „Pardon, Eieule, het toeval is geheel aan mij. Eene vraag. Wat is overdreven dienstijver? Als een dagblad-reporter zich uit het venster van de derde verdieping stort, enkel met het doel om een sensatie-bericht te kunnen leveren. Een goed begin. Hij. Belangrijke verliezen in mijne zaait in den laatsten lijd geleder., nood zaken mij, beste vrouw, u te verzoeken de huis houding wat spaarzamer in te richten. Zij. O, zeer gaarne lieve man, willen wij dadelijk begin nen, en onze geprojecteerde soirés Hij (haar blijmoedig in de rede vallende) Diet laten plaats hebbeu? Zij. Dat uu juist niet, maar laten wij haar vier weken uitstellen, dan profiteer je de reute van eene geheele maand. Voorzichtig. Karei (bij 't ontbijt op de jacht). Kerel, wat zie ik, heb jij twee cervelaat- worsten? Jacob. Ja maar die eeue is eene re-s(c)er- «elaatworst. Pret. Chef. Wat blief? Al weer verlof? Waar om nu weer. Klerh. Mijne schoonmoeder is gestorven en nu wilde ik haar begraven. Chef. Zoo! jij weet niet wat voor pretjes je maar zult verzinnen om verlof te krijger. HAARLEM, 27 Maart. Het was voor de leerlingen der Ambachtsschool, onder 't patronaat van den II. Jozef door de St. Vincentius-Ver- eeniging te dezer stede opgericht, jl. Zondag-avond feest. Aan heD, die zich door jeen goed gedrag en flinke vorderingen hadden onderscheiden, werden op dien avond keurige prijzen uitgereikt. Deze feestelijkheid, welke ia het lokaal der St. Vin- cenlius- Ver. in de Zoetestraat alhier, plaats had, werd door eenige Eerw. Heeren Geestelijken, een aantal ouders van leerlingeD en door vele belangstellenden bijgewoond. De President heette de aanwezigen hartelijk welkom. Sprekende over ae resultaten van de teekenscheol in het afgeloopen jaar, deelde hij mede, dat het hem eeue aangename taak was te kunnen berichten, dat de gemaakte vorderingen zeer bevredigend mogen genoemd worden, zoodat de groots uitgaven, welke de teekenschool ver- eischen, als bij uitstek goed besteed kunnen ge acht worden. Ook het liefdeweik der Spaarbank getuigde van een voortdurenden vooruitgang, vele leerlingen toch gaven een blijk, door geregeld hunr.e bijdragen te storten, doordrongen te zijn van het schoone en heilzame doel, dat de Ver- eeniging met de instelling van dit liefdewerk beoogt. Nadat de Voorzitter zijn hartgrondigen dank betuigd had aan de heeren leden vau de Com missie der teekenschool, aan de onderwijzers, de Heeren Robbers, Maas en Schimmel voor de onwaardeerbare toewijding, welko zij in het be lang dar teekenschool hadden betoond en aan de aanwezigen voor de belangstelling, welke zij door hunne tegenwoordigheid op het feest aan den dag legden, gaf hij het woord aan den Secreta ris, die het verslag van het afgeloopen studie jaar ter kennis bracht. Uit dit verslag bleek, dat aan het onderwijs in het handteekenen en in het bouwkundig tee kenen resp. door 38 en 11 leerlingen werd deel genomen. Bovendien genoot een leerling onder richt in het boetseeren. De volgende bekroningen werden aan de daarbij vermelde leerlingen uitgereikt. Handteekenen. Ie kl. E.rste prijs aan G. D. Van den Eijnden; 2e prijs aan C. Rijs, 2e kl. Prijs aan C. J. Scholten; getuigschr. aan A. M. Koomen. 3e kl. Ie Prijs aan A. J. Loer akker; 2e prijs aan W. G. Sernee; getuigschr. aan A. W. Van Dijk. 4e kl. getuigschr. aaa P. Van der Meiden. getuigschr. aan W. Vastenhoven; loffelijke ver melding aan W. Dederkoorn. Si kl. Prijs aan N. Rooijers; getuigschr. aan P. J. Kuiken. 4e kl. Prijs aan Pt Luiken; getuigschr. aan G. Meerman. Ook aan II. Van den Eijnden en J. Zwitser, beiden behoorende tot de oudera leerlingeD der teekenschool, werd door de commissie een fraai souvenir overhandigd voor de door hen ge- maskte vordering en als bewijs van tevredenheid voor hun uitmuntend gedrag. De Zrereerw. Heer J. J. Thunnissen, Rector van het St. Jacobs Godshuis, gevoelde zich ge drongen op deze feestelijkheid een woord van dank te epreken aan de Commissie der teeken school voor de welwillendheid betoond door eenige weesjongens in de gelegenheid te stellen aan het onderwijs in het teekenen deel te kunnen nemen. Het feit, dat deze weezen reeds in het eerste studiejaar eene bekroning hadden verworven, had op den Zeereerw. Heer Thunnissen een hoogst aangenamen indruk gemaakt. Zijne bizon- dere tevredenheid dienaangaande openlijk wil lende getuigen, overhandigde ZEerw. aan den oudsten der weezen eene prachtige passerdoos, daarbij eenige woorden van aanmoediging voe gende aan de bekrooende weezen, terwijl ZEerw. ten slotte dezen voortdurend aan de zorgen en welwillendheid van de Commissie der teeken school aanbeval. Aan het einde van de plechtigheid hield de Weleerw. Heer A. D. Timans, Geestelijk Direc teur der ambachtsschool, eene schoone toe spraak tot de ouders der leerlingen, waarin ZEer- waarde het doel van het lofwaardige liefdewerk duidelijk verklaarde en hen dringend aan maande en verzocht mede te willen werken tot de instandhouding van deze schoone en heilvolle instelling. Op welke wijze de ouders die nood zakelijke medewerking kunnen verleenen, werd hun door den Weleerw. Heer Timans breed voerig verklaard. Wij twijfelen dan ook geens zins of de oudeis zullen de gegeven wenken ter barto nemen en door hun zedelijken steun bijdragen tot den bloei eener instelling, die op de algemeene waatdeering in de hoogste mate mag aanspraak maken. De talrijke aanwezigen maakten vervolgens van de aangeboden gelegenheid gebruik om de tentoongestelde teekeningen der leerlingen in oogenschouw te nemen. Over hel geëxposeerde onze bewondering te kennen gevende, kunnen wij niet nalaten aan de Heeren Onderwijzers onzen gelukwensch aan te bieden voor de verkregen resultaten. Jonge werk lieden, .lie in de tentoongestelde teekeningen, eene proeve gaven van hun vlijt en leergierigheid, zullen ongetwijfeld nu en op lateren leeftijd hunne meesters dankbaar zijn voor het hun geleerde en zij zullen eene instelling zegenen, die in zoo groote mate heeft bijgedragen tot de intellectueele vorming en ontwikkeling, welke zij door haar hebben verkregen. Eene inrichting als de St. Jozefs ambachts school verdient uitbundigrn lof, maar ook stof- felijken steun. Wie dus belang stelt in htt lot van den katholieken werkman, drags er toe bq om den bloei der ambachtsschool te bevorde ren. Van het nut van baar bestaan heeft de avond van jl. Zondag opnieuw en op de schitterendste wijze getuigenis gegeven. De Heeren G. H. Blits, D. De Clercq, J. Van der Eist Jr., W. Meyer, P. J. Prinsen Geerlings, O. A. Schagen eu H. T. Waller, daar oe opgewekt door het voorbeeld door eenige heeren te Utrecht gegeven, wenschen ook hier ter stede aan werklieden de gelegenheid aan te bieden zich in het schaakspel te oefenen. Zij noodigen daartoe tot eene bijeenkomst op Zater dag 30 Maart des avonds te half negen bij den Heer Montague (Houtplein) alle werklieden boven 18 jaar, die lust hebben zich in het schaakspel te oefenen en voorts alle belangstellenden, die deze poging op de eene of andere wijze zouden willen steunen bijv. door geldelijke bijdragen, hut afstaan in gebruik of eigendom van stukken of borden enz. De Nederlandsche Studenten-roeibond is voornemens op 26 Mei e. k. zjju jaarlijkschen roeiwedstrijd te houden op het Noorderspaarne. H. Zaterdag hebben B. en W. de sloo ping en vernieuwing vau den bovenbouw der Kruisbrug over de Nieuwe Gracht gegund aan den laagsten inschrijver, deu Heer B. Zuithof alhier, voor ƒ19,350. Te ruim twaalf uren viel jl. Maandag een schilders-knecht gaande langs het Wijde Gelde- loozepad alhier, neder en overleed plotseling. De man was ruim vijftig jaar oud en laat eene vrouw en twee kinderen achter. In den laatsten tijd was hij onwel en daarom ouder geneeskun dige behandeling. Dezer dagen is een melkverkooper te de zer stede op listige wijze bediogen door twee personen, die zich voordeden als handelende in laken en liunen. De ééi, met met het uiterlijk van een Israëliet, noemde zich den knecht, nomtner twee den koopman, die alléén de Engel sche taal verstond. Deze nu was in het bezit van eene groote partij van genoemde goederen, weike hij tegen eiken prijs van de hand wilde doen. Na lang bieden eu loven en allerlei praat jes, werd de melkverkooper door beu overgehaald voor honderd vijftig gulden te koopen. Later bleek echter, dat het gekochte nog geene waar de van éen derde van die som vertegenwoordigde. Gisteren werd in de bovenzaal der Sociëteit „Vereeuiging" geopend de 71ste Alg. Verg. der Vereeniging voor Bloembollencultuur. Bij de oproe ping der afdeeliugen bleek dat 10 afdeeliugen ver tegenwoordigd waren, uitbrengende 29 stemmen. De afdeeliugen Litumen en Overvecn-Bloemendaal waren afwezig gebleven. Door den lieer Joh. De Breuk werd rekening en verantwoording gedaan over 1888, gevende in outvangst f 1822,31, in uitgaaf f 2148,50Vsi en en duB sluiteude met een nadeelig saldo van f 326,191/ij, gevende met het uadeelig saldo van 1887, zijnde f 418,07 V2 le zamen f 744,27 Aan de orde waren de maatregelen, genomen in zake den handel in afgesneden bloemen en werd er besloten overeenkomstig het voorstel der afdeelingen Zandpoort en Sassenheim- Voorhout, met 28 tegen 6 stemmen, tot ophef fing van alle in dezen genomen maatregelen. Omtrent de in 1890 te Haarlem te houden groote vijfjaarlijksche tentoonstelling werd besloten dan als vroeger medailles uit te loven. Voorts had plaats de voorloopige bespreking van een aantal wijzigingen in de statuten voorgesteld. Vanwege het hoofdbestuur werden mededeelingeu gedaan omtrent de van de afdeelingen ingekomen wenschen over eene wijziging van de jachtwet en een wenschelijk peil van Rijuland. Beide onder werpen werden in handen van het hoofdbestuur gesteld. Te ruim vier uren werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Jl. Maandag hebben twee Amsterdamsche Israëlieten een hier ter stede woonachtigen boer in een koffiehuis weten over te halen tot kaart spelen. Te laat zag de man in met wie hij te doen had; in enkele oogenblikken was hij eenige guldens kwijt. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM BEVALLEN: 21 M art: A. M. Leeman-Van Medevoorl» z. 22 Maart: H. M. Vos-Philippo, z. E. Van Heulen-Erdtsieck, d. C. Van der Vaart-De Jong, d. M. E. De Graaf-Bijster, z. 23 Maart: A. Van der Werff-Wesselink, z. A. J. Weiland-Held, d. W. C. Wiliebord-Huybers, d. A. Vau der Sleen-Mandemaker, z. 24 Maart: J. C. Wigherinck-Van der Vlerk, z. G. H. Soetens Derksen, z. J. Van Pntten-Bnurman, d. 25 Maart: M. Orval-Van den Grift,d. E. Russ- Dernison. d. M. Van Tongeren-De Liefde, d. OVERLEDEN: 22 Maart: A. Poorter, 7 j. A. C. De Ridder, 18 m. 23 Maart: W. A. Van der Bnrgt, lm. M. Rikkinga-Schonten, 69 j. AI. Zijlstra, 15 d. G, Mulder, 18 m. 25 Maart: E. Ter Poor ten Scholte, 30 j. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. SI. Snickers, heeft benoemd tot Kapelaan te Vaassen en Epe den Weleerw. Heer J. G. Berbers, te Huisen den Wel eer w. Heer A. A. Zwakenberg, te Deventer dec Weleerw. Heer J. E. Arendsen, te Montfoort den Weleerw. Heer J. Leisink, te Kabauw den Weleerw. Heer J. W Koek, te Ha'melen den Weleerw. Heer T. A. Spaan, te Zandberg den Weleerw. Heer P. A. De Laat, en tot Assistent te Kamerik den Weleerw. Heer'G. J. Van Rooijen. De Buitsehe Gesundheitsamt heelt zijn verslag gepu bliceerd over de verspreidiag der longziekte in 1887 in het Dnitsche rijk, Daaruit blijkt o. a dat, ofschoon bet aantal staten en provinciën waar de ziekte voorkwam in 1887 geringer was dan in 1886, de ziekte, daar waar zij zich vertoonde, heviger optrad dan in het jaar 1886, en dat het aantal gevallen der ziekte is toegenomen. Het belangrijkste brandpunt van besmetting was we derom in Midden-Duitschland gelegen, tusschen de Elbe en de Leine, terwijl ook aan de Duitseh-Oostenrijksch- Hongaarsche grenzen en in de Rijnlanden de ziekte veei voorkwam en vandaar naar andere provinciën werd over gebracht. Op elke 10,000 stnks rundvee kwamen gemiddeld voor 1.37 gevallen van longziekte tegen 1,10 in het jaar 1886. Het aantal gevallen in de verschillende landen waarge nomen liep zeer uiteen; zoo b. v. in Bronswijk 34,43 en in Baden slechts 0,02, beiden op de 10,000. Van de 100 gedoode dieren werden 30,95 niet longziek bevonden, tegen 32,99 in 1886. Wegens de ziekte weiden afgemaakt 2852 runderen en is daarvoor als schadevergoeding aan de eigenaars uitgekeerd 478,567,78 Mark, d. i. ruim f 100 per rund. Te Utrecht is eergisteren overleden de oud-hoog leeraar Dr. I. C. Ponders, wiens 70ste geboortedag ten vorigen jare met grooten luister werd gevierd. De over ledene was sinds 1848 Hoogleeraar aan de Utrechtsche Universiteit, en zoowel binnen- als buitenslands met roem bekend op het gebied der physiologic en der oog heelkunde. HAARLEM, 25 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f af witte f 6,80 a 6.,75 rogge f 4.30 af,— Haver f 2 SO a f 3,25 gerst f 4,20 bruine booneu f 7,50 a fGr. erwten f8 af Capucijners f af.Oliezaad fKarwijzaad f LONDEN, 25 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2000, schapen en lammeren 9,000 kalveren 100, zwijnen Prijzenbeste runderen 2/4 a 5/0, schapen en lammeren 2/8 a 6/6, kalveren 4/0 a 5/8, zwijnen 2/6 a 4/4. HOORN, 23 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 6,25 a 9,heet. rogge f 4,25 a 5,heet. gerst 3.75 a 5,25 heet. haver f 2,75, a f 5,—mo.terdzaad a heet. bruine f 8,50 a 19,gele 13,50 a 18.—heet.. paardeboonen f 6,25 a 7.heet. erwten f 11,50 a 18, heet. groene 12,25 a 15, heet. grauwe 16,50 a 20,'— heet. witte f 12,50 a f 14..heet. aardappelen f a manden appelen a alles per heet. ALKMAAR, 23 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen is als volgt:9 koeien 140a 200, 173 nuchtere kalveren ƒ3 a 12, vette kalveren fa 456 schapen 14 a 25 varkens fper kilo, 108 ma gere dito 14 a 20, 5 bokken J 3 a 8, 8 paarden 100 a f 500, lammeren f A ALKMAAR, 25 Maart. Ter veemarkt werden ver kocht 3 koeien van f 160 a 180, 86 kalveren van f 40 a 1,10 55 nuchtere dito van f 4 a 10, sohapen f a 98 varkens a 44 a 55 c. 44 magere 11 a 14 per kilo. paarden f a PURMEREND, 25 Maart. Kaas: aangevoerd 35 stapels prijs der kleine kaas f 28.50 middelb. prijsyBoter 1.05 A 1.10 per kilo; 249 Runderen aangevoerd. vette koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldi- ger in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 84 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 536 stuks prijs f 4 a 12 per stuk, vlug gen handel. Vette varkens: aanvoer 120 stuks, prijs 45 a 60 c. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 112 stuks, prijs f 13 a 25 per stuk met stuggen handel. Biggen aanvoer: 245 stuks prijs f 6. a 10. AMSTERDAM, 25 Maart. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 567 vette kalveren, 1ste qual' 2de qual. per kilo, graskalf a152 nuchtere kalveren, 5 a 10, schapen en lammeren f,—. 293 vette varkens 48 a 56 0. per kilo. ROTTERDAM, 26 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 14 paarden, 1407 ïunderen, 152 vette en gras kalveren, 289 nuchtere kalveren, 14schapcn of lamme ren, varkens, 84 biggen, 2 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 66 0. 2de qual. 60 c., 3de qual. 54 c.;-kalveren 1ste qual. 115 c. 2de qual. 100 a 90 c., schapen 1ste qual. 65c., 2de qual. 55 c., alles per kilo; varkens 1ste qual. 27 a c.. 2de qual. 26 a c., 8de qual. 25 c., licht soort 20 a 21 e per nalf kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd 107/8 en 190/16 ton; en 1182 stukken per half kilo; prijs le qual. f 56 2e qual. 46, 3e qual. f 36 per half kilo 60 a 75. SCHIEDAM, 26 Maart. Moutwijn, per ned. vat ƒ8,25 Jenever f 13.75, Amsterd. proef i 15,—, spoeling f 1.50 dito commissie f 1,70,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3