MARKTBERICHTEN, BEUltöBEliiCHim Laatste Berichten. Lotus. Voor geest en hart. Stille tranen. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Letteren en Kunst. Nijverheid en Technische Kunsten- koren plekje wil bloeien; het vaderlandsch hart verheugt zich io de vlijt en de zorgvuldige cul tuur onzer kweekers, die een schouwspel en een bron van rijkdom schiepen, waardoor Nederland éenig is. Komt een bezoek brengen aan Bloemen- daal, gij, die klaagt, dat de Hollandsche natuur prozaïsch is en dat de vaderlandeche industrie zich niet kan handhaven op de wereldmarkt. Het is bedroevend, terwijl zooveel bollen wor den uitgevoerd naar het buitenland, dat in ons land de eigenaars van tuinen en buitenplaatsen nog zoo onverschillig zijn voor ons schoonste sieraad. Nederlanders, leert uwe schatten kennen! Beeds aan deo Zijlweg, waar de van Haarlem komende reizigers langs moeten komen, kunt gij uwe oogen verklaren. Laat deze weken niet voor bijgaan. Reeds bloeien de Paaschbloemen, straks komen de narcissen, de anemonen, de renonkels. Beschouwt alles met een schoonheid- en vader landlievend hart. Da bloemen verwelken spoedig, maar: „Blumen, Blüihen, woblempfunden, Bleibeu ewig Immortellen.// Eene zonderlinge weddingschap. Eene zonderliuge weddingschap is onlangs te Weenen beslist. Een Graaf prees in een ge zelschap de aangename zijde van den sinter. „Ja", zei een der aanwezigen, „dat zegt gij, die in een prachtigen pels gehuld naar uwe club of naar den schouwburg gaat, waar alles samen werkt om u het leven aangenaam te makeu, en waar gij van koude noch ongemak iets gevoelt. Ik zou u wel eens willen zien rondloipen halt in lompen gehuld, zonder warme woning en niet wetende of gij voor uwe zuur verdiende pennin gen brood of kolen zult koopen." //Io elk ge val zou ik brood koopen, want de koude zou mij niets deren." r/Gij," zeide Baron M., „geen drie dagen houdt gij het in eene koude kamor uit, slecht gekleed en zonder voldoend voedsel.// „Nu, als het eene weddenschap geldt, dan ver bind ik mij tot acht dagen bittere armoede." „Aangenomen, de verliezer geeft een souper met champagne eu eene flinke som aan eene liefda digheidsinstelling." De wetenschap werd beklonken en 's anderen daags speelde Graaf W. den „armen duivel." Er werd hem eene kamer gegeven, welke niets be vatte dan een wormstekigen stoel en tafel, een stroozak tot ligging en een stompje kaats op eene flesch tot verlichting. Eene ruit was gebrokt n en met een stuk papier de opening dicht geplakt. De Graaf behoefde alleen voor zijn lichamelijk onderhoud te zorgen. Eenige peraonen werden aangesteld om hem te bewaken. Zondags-morgens begon hij den arbeid. Hij kreeg 30 kreuzer voor uit en verschafte zich warme soep, ten weinig brood met worst en een glas slechten brattdewijn, benevens twee sigaren (havana's waren hetzaker niet). De graaf werkte onvermoeid en had 's avonds weer 30 keuzer verdiend. Indien hij niet verscheidene malen had moe ten heen en weder loopen om zijue verstijfde leden te verwarmen, was zijne verdienste z ker grooter geweest, 's Nachts leed hij bittere koude onder de onvo'doende d kking, terwijl de wind door de gebroken ruit blies. Toch ging hij den volgenden dag weer aan 't werk, maar verdiende slechts 20 kreuzer. Zijne handen waren gespron gen en bij kon zijne werktuigen bijna niet meer behandelen. Denj derden dag was het zoo koud dat de Graaf een gedeelte van zijne verdienste aan kolen uitgaf. Hij verdiende nu slechts 10 kreu zer. 's VVoendags kon hij bijna niet meer op staan; al zijn ledematen outzegdeu hun dienst. Toch begon hij zijn werk, maar 's middags gaf by zich overwonnen, met de opmerking, dat het een kunst is, 's winters een arme drommel te zijn. Bij het keurige souper, door Graaf VV. ge geven, dronk hij het eerste glas op de vereeni- ging tot vetschïffing van brandstof, welker kas er zeker ook wel bij is gevaren. De lotos groeit in de tropische gewesten vau Azië, Afrika, Australië en elders, doch komt het overvloedigst voor in Itrdië, inzonderheid in Kaschmier. De plant draagt alleen de schoonste bloemen, maar is tevens van groot nut, zoowel voor den mensch als voor de dieren. De bloemen gelijken eenigrzins op tulpen doch zijn iets grooter en na den regen kan men ze op bijna alle meren en vijvers in Indië, bevallig hare hoofden boven de groene bladeren zien opheffen. De vrucht van den lotus heeft de grootte van een kleine kers. In sommige streken van Indië leven de inboor lingen van die zaden. De lange, fijne draden, die zich in de cellen der bloemen bevinden, worden gesponnen en tot pitten voor de lampen der temp Ja en pagoden gebezigd. De bladereu van den lotus zijn zeer groot, 3 tot 4 vt. in doorsnede. Soms zijn geheele meren er door bedekt, zoodat men het water daaronder niet kan zien. De arme lieden gebruiken de bladeren als borden en schotels en de olifanten nuttigen ze gaarne als voedsel. De bloemstengels worden door de inlanders als groente gekookt en gegeten. De wortels der bloem zijn twee a drie voet lang en smaken een igszins als onze knollen. Zij wotden als zeer smakelijk geroemd en ia Kaschmier veel gegeten. Men heeft witte, roade en blauwe lotus-bloemen, die in Kaschmier vooral zich in haar volle pracht ver- toouen. De lotus ia bij de Hindoes zeer in aauzien. Zij wordt onmiddellijk aanVischuoe toegeschreven, die in de mythologie der Hindoes wordt afge beeld, gezeten op een lotus-bloem te midden van bet water. De bloem wordt veelvuldig in de Hindoe-tempels als offer gebezigd en woidt ner gens op het koperen vaatwerk voor den offer dienst gemist. Sterf eerst der zonde af, en dan zult gij waarachtig loven. -De ware glorie is: een kind van God te zijn. Het lijden moet ons louteren, of 't is yergeefs geleden. Zal Jezus komen in uw hart, De wereld moet er w/fgedreven. 'tZegt veel eeu goeden naam te winnen. Wat zegt meer? Te houden wat men heeft: dat is een dubbele eer. Och, wil het vol gemoed ziju stille tranen gunnen Daar gaat onemdig-veelmeer om In 's harten innigst heiligdom, Dan woorden ooit vertolken kunnen: De hoogste Blijdschap en de diepste Smart is stom. Tegenstrijdig. Baron (tot zijn nieuwen bedien de). Jan, als ik zeg: vooruit! dan moet je mij volgen. Uit de verzameling aphorismen van een luitenant, 't Is nog nimmer geüeurd, dat een luitenant is gestorven tengevolge van verrassing wegens te snelle bevordering tot kapitein. Verbeterd. Rechter. Verleden jaar hebt ge 60 gulden gestolen, thans 40. Beterschap valt bij u nitt waar te nemen. Beschuldigde. Toch wel, mijnheer de rechter, ik heb thans immers 20 gulden minder gestolen. Bedelaarservaring. Bedelaar (voor een groot hui», besluiteloos of hij aan zal bellen of niet), 't Is eene ellende met die groote huizen; op de eerste er. tweede verdieping willen en op de dorde verdieping hunnen ze niets geven. Een net mensch. A. Wat denkt gij van Meijer? B. Nu, sinds hij zijue zaak heeft ver kocht, is hij een net mensch. De kleine speculant. Fritsje. Toe, pa, geef mij eens eeu flink pak slaag. Fader. Waarom dau mijn jongen? Fritsje. Wel dan krijg ik weer lekkere peren van Mama. De werking van het gezang. Ik weet niet hoe ik het heb, sinds onze Diua zangles neemt, gaat den ganschen dag de huisbel en iedereen vraagt of hier een tandart3 woont. HAARLEM, 16 April. De plechtige Pontifi cale H. Mis in de kathedrale kerk alhier, zal Donderdag a. s. te 9 uur plaats hebben. De opgaaf in ons vorig nummer was abusief. De Zsereerwaaide Heer B. Dankelman, nieuw benoemd Plebaan der kathedrale kerk al hier, heeft jl. Vrijdag ziju herderlijk ambt aan vaard. Jl. Zondag heeft Z. Zeèreerw. voor de eerste maal als H rJer zijner nieuwe parochie den kan- sal betrede», In eene korte doch keurige toe spraak herdacht Z. Zeereerw. het treffend verlies, dat de parochie van den H. Jozef had onder vonden in het verscheiden van haren vorigeu veelgeliefden Herder, Mgr. J. A. Van den Akker. Sprekende over de zware taak, welke God ham op de schoud rs had gelegd, nu hij de plaats motst vervullen, van hem die naar betere ge westen was heer gegaan, beval de Zeereerw. Plebaan zich aan in de gebeden van de parochianen, voor wier tijdelijk en eeuwig welzijn hij, naar zijne beste kra hten eu met den besten wil bezield, voortaan als Harde: zoude werkzaam zijn. Jl. Zaterdag-middag had een achtjarige knaap het ongeluk spelende in den Kamperaingel te vallen. In de nabijheid ïiep Cornelis Hessen, oud 68 jaren, verpleegde in het Lutherscbe Wees huis, die zich niet lang bedacht, gekleed te water sprong en den knaap spoedig had gered. De Nederlandsche Studenteu-Roeibond zal 26 Mei a. s. een roeiwedstrijd te Haarlem houden. Zekere L., den 8n dezer als getuige in eene jacktovertreding voor het kantongerecht te Haarlemmermeer compareerende, ia onder be schuldiging van meineed gevankelijk naar hier gebracht. Zaterdag-avond 11. is door de politie alhier bekeurd de bierhuishouder J. H., wonende Leid- schestraat, ter zake van het verkoopen en voor handen hebben van aterkon drank in het klein zonder vergunning te bezitten. Batrcffeude den gezondheidstoestand dezer gemeente in de vorige maand kan het volgende worden medegedeeld: Ter gemeente-secretarie werden van in de wet genoemde besmettelijke ziekten aangegeven: 65 gevallen van mazelen, 2 gevallen van agina-diphtherina, 1 geval van rood vonk en 1 geval van febria typhoïdea. Het totaal der overledeuen, daaronder begrepen 4 levenloos aaugegevenen, bedraagt 112. Verhouding der overledenen lot 1000 inwoners per jaar, voor deze maand berekend, 25,9, tegen 24,1 in de vorige maand. Aau lichaamszwakte stierveu 11, aan kanker 4, aan aanhoudende koorts 2, «au mazelen 5, aau stuipen 8, aan apoplexie 8, aan hersenziekte 7, aan croup 2, aan organische harlgebreken 7, aan ziekte der adamhalingsor- ganen 40 (waarvan 21 aan keel- eu longtering of bloedspuwing), aan ziekten der spijsverte ringswerktuigen 4, aan andere oorzaken 8, aan onbekende oorzaken 4 personen. Naar de leef tijden was de sterfte als volgi: beneden 1 jaar 25, van 15 jaren 13, van 514 jaren 6, van 1420 jaren 4, van 2050 jaren 20, van 50 65 jaren 10, van 6580 jaren 23, boven 80 jaren 7. Geboren zijn 84 jongeDS en 77 meisjes. Gisteren-voor middag is een bestelwagen van de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij met paard en al in de Bakenessergracht te water geraakt, door dien hij met een boom in aanra king was gekomen; de voerman werd gelukkig door ijlings toegeschoten personen gered, en ook het paaid werd levend op het droge gebracht, BURG-. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 12 April: H. J. D. Bakkes en A. J. G. Van den Berg. BEVALLEN: 12 April: D. Horn- Groenevelt, z. A. M. Negvijn-Heydanus, z. 13 April: A. Gijsbers-Waanders, d. P. M J. T. Heu- velltarap-Schnitfink. z. 15 April: J. Rees-Wijkhuizen, z. OVERLEDEN: 12 April: J. Staphorst, 10 m. C. J. Klinkenberg, 10 j. 13 April: C. B. Van der Meer, 19 m. 14 April: E. M. H. Van Dnsschoten, 15 m. J. Sleeven-De Wit, 70 j. T. Jacobs, 24 j. De inhoud van het St. GmgoriusMad XlVe jaargang No 4 is als volgt: eene redevoering. 41 nieuwe Missen voor 2, 3 eu 4 gelijke stemmen, met en zonder- orgel. Algemeene berichten. Gelijk wel bekend zal zijn, worden door de Ned. Maatschappij ter bevordering van nijverheid pogingen aangewend, om de oude nationale houtsnijkunst te doen herleven, en wel hoofdzakelijk door den geregelden afzet van gesneden voorwerpen, zooala stoven, kistjes, meshef ten, tabakvdoozen, versierde klompen enz te bevorderen. Het departement Leeuwarden heeft hierin aanleiding gevonden, allen, die zich in Friesland met genoemde kunst bezig honden, uit te noodigen. zieh aan te mel den en hunne werkstukkeu met opgaaf van prijs in te zenden aan een der leden van het bestuur, die tevens bereid is, nadere inlichtingen te geven. INGEZONDEN. Aan de redactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant. Menig blad in Nederland nam uw artikel over getiteld: //Slechte Tijden". Zoo kwam het ook te mijner kennis, en het wil mij toeschijnen, dat die sympathie, waarmede het ontvangen werd, reeds getuigt van groote ingenomenheid bij ons, Gode zij dank, nog niet geheel verbasterd volk. Maar zal de vingerwijzing van Slechte Tijden helpen? Sympathie alleen toch zal niet baten. Er moet gehandeld worden Zal nu ieder met zich zeiven beginnen om de zieke maatschappij te heelen Zal de verwoede wedstrijd van allen onderling om in het leven te glinsteren een einde nomen? Zullen wij tegen- ovtr een enghartig gierige, niet langer tien dwaas verkwistenden tellen? Zal derhalve bijna ieder zij: e uitgaven regelen naar zijn stand en ver mogen? Zoodoende ware ieder voor zich en dus de gauscbe samenleving gezond. Nieuw bloed zal door haar stroomen en niet langer zullen wij ons door ijdele dwaallichtjes, ais Algemeen Stem recht enz. enz. op de baan naar geluk van het rechte spoor laten geleiden. Immers wij zullen dau ontdaan van onze boeien zulke bestuurs leden kiezen voor stad, gewest of Kamer, die wij ke >nen voor rechtschapen, onomkoopbare mannen met helderen blik in bet ware welzijn van bet ganecbe vaderland. De angstige bereke ning immers zal uit ons hart gebannen zijn, nu onze vertering naar de neriug geregeld zijnde, in een jaarlijksch tekort op eigen buiakoudiig ons geen eindelijken ondergang meer tegengrijnst. Maar hoe, meent menigeen, //welk verbaud is er in huishoudelijke uitgaven en verkiezingen?" Wel, mijne vriendeD, het klinke u niet vreemd; bet innigste. Immers laat eene verkiezing op handen zijn, bijv. voor Gemeente, Provincie, of Tweede Kamer. Worden niet angstig de bere- k ningtn opgemaakt, bij welken candidaat ieder voor zich het meest materiëel voordeel denkt te kunnen bedingen? Wordt niet vaak de eerlijk heid, de kunde, de rechtschapenheid van den betrokkeue daarbij geheel uit bot oog verloren? Geeft niet in verreweg de meeste gevallen het goud op de schaal den doorslag? Laten de kie zers niet veelal zich nietige lokaalbelangen voor spiegelen, die met de groote zaak niets of althans slechts in de derrie of vierde plaats te maken moesteu hebben? Speelt niet dikwjjls, wat nog erger is, lokale ijverzucht eene kleingeestige msar gewichtige rol? Welaan, zoeken wij niet langer de kwalen in de zieke maatschappij, zonder naar de grondoor zaak om te zieD. Laat ieder bij zich zelveu zoe ken. Of vormen niet langer alle afzonderlijke deelen het geheel? Niet verder dus ons met ijde- len waan gewiegeld, maar de bijl aan den wor tel gelegd, Of is het niet waar, dat ieder man bij het aangaan van een huwelijk de verplich ting op zich nam met vaste hand te grijpen het roer van het schip, dat hij had te sturen? Moch ten wij daarbij als in eene loterij rekenen op de vruchten onzer verbeelding? Geenszins; welnu leg gen wij die verbeelding aan banden en onze zieke maatssliappij zal gered zijn. Of is niet de vrucht dier verbeelding de eigen waar., die ieder doet streven om meer in de maatschappij te willen schijnen, dan hij werkelijk is? Als wij het eens ziju met den schrijver vau „Slechte Tijden," dat onze dienstboden, laat bij er gerust bijvoegen.- onze eigen dochters, te zwierig gekleed gaan, verbannen we dan uit ons huis de Parijecke modeboekjes en tierlantijntjes, bij welker bezich tiging onze weleer om hare spaarzaamheid zoo beroemde Hollandsche moeders, onze dochters zich gaan verbeelden, dat zij niet in het open baar mogen verschijnen, dan getooid naar die veelal bespottelijke prentjes, welke ons de vrouw in al hare ijdelheid te zien geven. Laat ouz« bleekrieuzige knapen io plaats van al te lang op de muffe schoolbanken te zitten een eerlijk be drijf ter hand nemen als in de dagen vau wel eer, door den Nederlander zoo gaarne in de her innering teruggeroepen, toen de roem van het inheemsch handwerk zelfs vorsten riep ter Neder landsche school. Of wel de jeugdige borst blikke naar de bron en welader van NeerlaDd'a kracht als in den tijd toen onze schepen den bezem in deu mast voerden ten teeken der koenheid waar mee zij de zee hadden schoon geveegd, in den tijd toen ook de jeugdige koopmanszoon zich niet schaamde om op den bodem zijns vaders zeeën te bevaren om in verre gewesten zelf de vertegenwoordiger te zijn van de belangen van zijn huis, gedachtig aau de spreuk" het oog des meesters maakt het paard vet." Verreweg de meesten onzer oud-Hollaudsche huisvaders en moeders zijD, den Hemel zij dank, nog te „ouder- wetach" »an begrippen om Diet te kunnen leven tenzij zij jaarlijks eene badplaats bezoeken, zij ma- keu evenmin plezierreisjes naar Londen of Parijs, maar helaas zeer, zeer velen onzer heeft de Me- phistopheles dezer eeuw in het oor gefluisterd, dat wij toch niet minder zijn, en vooral dat w:j niet minder doen kunnen, dan dit of dat gezin, welks leden zich opgeblazen hebben als de kik kers in de onsterfelijke fabel. Willeu wij dan de slechte tijden doen verdwij nen, laat ons dan ia de eerste plaats den geest onderdrukken, die ons aanzet tot te veel pracht en weelde in onze huizen, in onz« kleeding, die patricische geuren doet walmen uit onze keukens, die onze jonggehuwden aanspoort tot het voeren van een grooteren staat dan hen voegt; dem pen wij dien geest bij onze onderhoorigen, zoo veel in ons is; en de zieke maatschappij men zij er zeker van zal gezond worden. Daarin alleen en slechts onder deze voorwaarde zal zij hare rust en kalmte wedervinden. VI., 12 April 1889. H. HAARLEM, 15 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 5,50 a f witte f 6,50 a .6,60 rogge f 4.80 a f 5,30 Haver f 2,— a f 3,— gerst f bruine boonen f 8,75 af,—; Gr. erwten f a f, Capucijnera f a fOliezaad fKarwijzaad f LO.NDEN, 15 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2400. schapen en lammeien 13,000 kalveren 80, zwijnen 10. Prijzen: beBte runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 2/6 a 5/8, kalveren 4/0 a 6/0 zwijnen 2/6 a 4/6. HOORN, 13 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heel. tarwe f 7,25 a 9,heet. rogge f4,25 a 5,—heet. gerst 4.50 a 5,50 heet. haver f 2,75, a f 4,— mosterdzaad a —heet. bruine f 10,50 a 16,50 gele ƒ13,25 a 18.— heet., paardeboonen f 5,25 a 6.—heet. erwten 12,75 a 14, heet. groene 11,25 a 14, heet. grauwe 17,50 20,— heet. witte J 12,25 a f 16 heet. aardappelen a manden appelen a alles per heet. ALKMAAR, 13 April. De aanvoer van vee, en daarvoor bestede prijzen als volgt: 11 koeien J 100a 300, 124 nuchtere kalveren ƒ4 a 12, vette kalveren a562 schapen i4 &J 28 varkens fper kilo, 131 ma gere dito 14 a 20, 9 bokken J 3. a 7, paarden a 10 lammeren f 10 a 16 LEIDEN, 13 April. De prijs der boter was heden per */4 vat 1ste qual. f46.— a 56.—, 2de qual. 36.— a 44.Aanvoer middelmatig en handel ving. Turf aangevoerd van 8 April. 8000 dubbele heet 22 a 25 c. per dubbele hect- ALKMAAR, 15 April. Ter veemarkt werden ver kocht koeien van f a 165 kalveren van f 40 a 1.10 38 nuchtere |dito van f 5, a 10, 1 schapen f28 a 110 varkeus a 40 a[u54 c. magere a 14. per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 15 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 650 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.62 dito 3dequaliteit ƒ0,52 per kilo; melk- en kaifkoeien 120 a 230, graskalv. a 146 nuchtere kalveren 5 a 11, 11 schapen en lammeren a 326 vette varkens 48 a 53 c.; biggen beide per kilo. ROTTERDAM, 15 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 15 paarden, 376 lunderen, 325 vette en gras kalveren, 3 nuchtere kalveren, 122 schapen of Jamme ren, 558 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Iluuderen lste qualiteit 74 e. 2de qual. 68 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 115 c. 2de qual. 105 aj 95 c., schapen lste qual. 70c., 2de qual. 60 c., alles per kilo; varkeus lste qual. 26 a c., 2de qual. 25 a c., 3de qual. 23 c., licht soort 20 a 21 e. per half kilo; Zeeuwsche eieren f 3.— a 3.25. Overmaassclie dito f 3.40 3.60 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f - a .—Aangevoerd partijtjes. Zoetemelksche kaas, f 15,—a 18— per 50 kilo. Aanvoer 3 partijtjes. SCHIEDAM, 15 April. Moutwijn, per ned. vat ƒ8,25 Jenever f 13.75, Amsterd. proef f 15,—, spoeling f 80. dito commissie f 1,20. Amsterdam, 15 April 1889. Prijzen der onderstaande effectenKauotoerd pCt. ae koirs- Nederland. Cortif. Work. Schuld. 2' ,|77'/s Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. O tl. Leeuing J 675 Goudleening5 Italië. Obl. Pantel. Loon. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in pnpior (Mei—Nov.)5 silver (Jan.—Juli). 5 Obj. buitoni. 1863-84 3 bij Hope Oomp. Oude Runen 6 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Arnst. L 20-100 6 Obl. buiteul. 1867, 1871 76. 1> 18762 binnenl. (Perpetueele)4 Obl. Alg. Sehuld 1866 Serie D. 6 1869 „C.6 Obl. Leening 18764 N.-Amarlk». OM. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligation. 4', Peru. Leening 18706 18726 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. dlvid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wexel Obl4' 6 8 6 3 6 Italië. Ruilend 1876. ïuid-Ital. Spoorw. Obl.. Gr. pw. MaaUck. Aand.. BaUia-he Sprv. Aand.. Jelez Griaai Obl Kiew Brest Aand.. 5 Kurek Okark. Obl. ^1000,. 6 Morsclinnsk Syaran Aand.. S Riasclrk Wiasma S Rumenie. A.ndeelen Spw.. di Amorika Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand.. Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PKEMIE-LEENIN GEN, Nederland. Loten Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam8 g Gemeente Orediet 8 Belgle Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staat»! 1854, 4 6 j 1304o w HuBlaud. 1864. 5 18666 Geldkoers prolongatie 2 3 925/g 102'/, 1007, 95 90 70V. 70'/4 66'/, 102V. 49 67 16 7a 16 a/8 90"/., 105"/,, 1297a 877. 147. 12'6/i. 124'/j 158 1877» 84 139'/a 1127, 60'/, 1237, 627, 9S 7/a 102 817a 31s/a 1357. 27'/, 112 87'/, 112'/, 106 104'/4 88'/, H67, 119'/, 1517» 175 155 pet. LONDEN, 15 April. Do Heer Fergussou verzekert dat het gerucht omtrent Perzie's afstand van Kabat Nadir aan Rusland allen groud mist.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3