MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. premie-leeningen. sloeg. Bij het verrichten van haar werk kwam er vuil in, waardoor bloedvergifting ontstond, tengevolge waarvan zij eergisteren is overleden. In de Drentsche dorpen bestond in de laatste dagen eene levendige vraag naar remplncanten. De prijzen, die voor eenige weken f330 tot f350 bedroegen, zijn thans tot f375 a f385 gerezen. De machinist vanhet Engelsche schip Gulf of Trinidad viel in volle zee, op 120 mijlen afstanda van Rio de Janeiro, om streeks middernacht, overboord. Er werd hem eene reddingboei toegeworpen, en hij klemde zich daaraan jvast; maar door de golren werd hij zoo ver van zijn schip gescheiden, dat men hem niet meer kon zien. De ongelukkige man dreef zes-en-zestig uren lang met de reddiugboei rond, in de verzengende stralen der tropische zon en natuurlijk zonder spijs of drauk. Eindelijk juist toen hij, uitgeput door de ontberingen, den strijd wilde opgeven, werd hij door de bemanning van de Noordsche bark Vesterlide opgemerkt en aan boord genomen. Niet weinig aandacht heeft op de jaarlijkscbe tentoonstelling van aquarellen te Londtn een „Gezicht op de Pyreneeën van Biar ritz uit" getrokken, welk stuk onlangs door Prinses Henry van Battenberg, de jongste dochter der Koningin, werd vervaardigd. Prinses Beatrice is eerelid van de Royal Society of Painters in Watercolours. Een slim heerl Mijnheer A die als Zeer slim bekeod staal, werd juist om zijne slimheid door eeue firma van goeden naam be noemd als reiziger en wist door zijne radde tong heel wat klanten aan te werven. Yoor dit doel bad de firma hem voorzien van een abonne mentskaart voor het geheele spoorweguet en in bet bezit daarvan zon de heer A. op een middel, om zijne extra slimheid te tooueu in het gebruik maken vau die kaart. Weldra deed zich die gelegenheid voor. Zijne vrouw werd uitgenoodigd, om eenige da gen te komen logeeren bij hare familie, die eenige uren verder woonde, terwijl haar man op reis zou zijn. Hij kou haar eu passant wel brengen, het reizen kostte voor hem toch niets met zijn kaart. Jawel, maar voor zijne vrouw moest hij toch een kaartje nemen! Daar zit hem de kneep, en wat doet de slim merd? Hy staat op het perron en zegt tot zijne weder helft: „Toe, lieverd, ga even iu de wachtkamer, dan zal ik een kaartje voor je nemen." Daarop gaat hij naar den stations-chef, na zijn abonne mentskaart goed verstopt te hebben en deelt dezrn mede, dat hij bij het verwisselen van zijne jas zijne kaart vergeten heefl; hij toont zich bereid een kaartje te nemen, mits hem restitutie gegeven worde bij zijne terugkomst. Zonder kaart wil hij niet iu den trein stappen. De stations-chef stemt natuurlijk toe; geeft hem een restitutiebewijs, waarop bij zich van een gewoon kaartje r.aar X. voorziet, eu laat daarop zijne ega reizen, terwijl hij op de verschilleude stations zijne abonnementskaart voor zichzelf vertoont. Bij zijne terugkomst krijgt hij op hetpresen- teereu van dit restitutiebewijs, zijn geld terug; zijne vrouw had hij dus voor niets overgebracht. Slim te zijn eu dat aait niemaud te kuusen vertellen, daar had hij uiets aan en hij blufte er nogal op, dut hij zoo leep was. Ongelukkiger wijze komt dit deu stationschef ter oore en het gevolg is, dat mijnheer A. zijn abonnementskaart verbeurt èn zijn gestorte garautiegeldeu, èn tevens in het zwarte boek werd opgeschreven, als val lende in de termen van nooit weer geabonneerd te kuDnen worden. Zoo'u slimmerd! Op een bal te Meerane, in Saksen, is dezer dagen weder eeue dame het slechtofft-r geworden van een nauw corset. Zij viel onder bet dansen plotseling onder hevige zenuwtrek kingen op den grond en was eenige oogenblikken later overleden! De Brusseltche vereeniging voor het vreemdelingenverkeer of „Bruxelles At tractions//, zooals ze daar heet ondervindt ook al, dat de practijk vrij wat moeilijker is dan de tbeorio. In hare radeloosheid houdt z« nu een wedslrijl voor dameshoeden; maar nog ver der gaan bare plannen, tenzij spotters 't slechts verzonnen hebben. Zs wil een wedstrijd doeu houden in het schreeuwen, eu wel tusschen leursters met mosselen eu bursters met gar nalen. Bij zulke hartverheffends dingen moet 't wel stroomen naar Brussell Te Bochum, in Westfalen, is een fabrikant van ijzerwaren, die lot alle bruidsparen in Duitechland de volg-nde merkwaardige aan bieding richt. Toekomstige echtgenooten, die bij hem hunne inkoopen doen, krijgen bij hunne zilveren bruiloft van hem het bedrag in geld terug, dat zij voor de inrichting van bun huishouden bij hem be steden. In geval de fabrikant vroeger dan over eene kwarteeuw sterft, belasten zyue erfgenamen zich met het uitbetalen van het besteede bedrag. Aan boord van eene stoomboot, op reis van Bombty na*r Calcutta, zijn bijna al de passagiers, onder welke ook de Erfprins van Ol denburg en zijue gemalin, ziek geworden door metaslvergiftigii g. Zeven personen stierveu daar aan en eenige anderen verkeerden «enigen tijd in levensgevaar. Bij onderzoek bleek, dat de vergiftiging te wijlen was aan onzindelijkheid en achteloosheid van den kok, en het gebruik vau kopereu pannen. Bij de trekking voor de goede oplossing van het prijsraadsel in den Pius-Al manak1889, is de eerste prijs, eeue marmeren Pendule met Coupes, ten deel gevallen aan Me juffrouw J. M. E. Roelvink, Nieuwe Looierstraat 84, te Amsterdam. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft de lang gekoesterde weusch van den Staatsspoor weg, om ook Amsterdam iu zjjtt net opgenomen te zien, kans van bevredigd te wordeu. Er moe ten nl. onderhandelingen gevoerd wo der. over een plan tot overneming van den Rijuspoorweg door de Maatschappij tot expljitatie van Staats spoorwegen. Tweegevecht tusschen een stier en eene Icoo- motief. Een tweegevecht, zeker eeuig in zijn soort, heeft nabij Llanduno tusschen eea stier eu eene locomotief plaats gehad. Op twee mijlen afstand van de stad bemerkte de stoker van een exprestrein een stier, die op de baan liep; hij vertraagde den trein en deed da machine fluiten om het dier te verschrikken. Verre van de vlucht te nemeu, liep de stier, woedend geworden door het gefluit der machine en het geroep der reizigers, met gaboger. hoofd naar de locomotief, verbrijzelde de lantaarns met zijne hoorns eo beschadigde een der assen. De machinist, die eene derailleeriug vreesde, deed den train stil staan; de stier sprong op de voetbank en meu kon er hem enkel met een gloeiend ijzer van verwijderen. Toen de trein zich weer wilde in beweging sielleD, sprong de stier opi.ieuw met zijue horens vóur de machine. De stoker, de machinist en de treinwachters maakten alsnu met koorden eeue lasso eo slaagden er in ze om den hals vau den stier te werpen. De toegeloopen bnan- wachters trokken hem daarna in eene afgesloten plaats naast den spoorweg. Toen de trein eindelijk vertrok, brak hij weer al zijne banden en volgde de locomotief, tot hij door eene rivier werd tegen gehouden. Toon de eigenaar 'a avouds het beest weer kon vangen, bemerkte men dat het door razer nij was aangegrepen en men moest een straf peloton in de kazerne haleD, om den ontem- bareu stier dood te schieten. Te Berlijn is een individu in hechtenis genomen, die de aardigheid had de kleeren van alleen wandeleDde dames of van vrouwen naast welk3 hij in deu tramwagen zat, door middel van zwavelzuur te bederven. Ook wordt hij verdacht verschilleude dames achter volgd eu op een gunstig oogeublik met eeu mes of ander scherp voorwerp de kleederen op den rug van boven tot onder te hebben opengesueden, waarbij hij niet zelden eene wonde aau zjjn slacht offer toebracht. Natuurlijk maakte hij vau den sshrik d«r vrouwen gebruik om te outanappen. In de laatste maand zijn meer dan twaalf zulko gevallen van aanranding voorgekomen. Hoog zetelt God! Toch ziet Hij neer Ook op de kleinste sterre. Lijd met zachtmoedigheid! Met lijden koopt ge schatten; Maar morrend ongeduld verandert goud in lood. Ook al mengt zich somwijlen een doorne in uw kroon, Heeft de godsvrucht niet steeds iu zich zeiven haar loon? 't Gaat met uw hart als met een hof. Veel dwarrelwind, veel stuivend stof. Zoo gij 't geluk zoekt, zonder God. Gij vindt het nooit ot nimmer. Bedrukte ziel, bljf hopen! Al sluit zich menig poort, Gods Hemel staat u open, Daar Hg u kloppen hoort. Wat meuschenstemmen zwegen, Eén is nooit sprekens moê: Gods Woord roept allerwegen U troostend: Voorwaarts!* toe. Verongelukt compliment. Kunstschilder. Nu, Mejuffrouw, hebt ge u op de tentoonstelling goed geamuseerd? Dame. O, zeker, ik heb slechts uwe schilderij bewonderd. Kunstschilder. Inder daad? Dame. Ja, voor de andere schilderijeu stonden altijd zoo veel metiBchen en ik kon dus recht op mijn gemak uw kunstwerk bewonderen. Voordeelig uiterlijk. Patroon. Wat zegt ge van onzen nieuwen reiziger? Boekhouder. Hij maakt door zjju dom uiterlijk eeu ouaaugeuamen indruk. Patroon. Dat is juist goed; de kerel ziet er zoo dom uit, dat alle klanten hem uit mede lijden eene hestelling zullen geven. Scherp. In eeu modemagazijn vraagt eeue dame stoffen te zien voor eeue japoD. Ruim een uur lang laat zij deu bediende de trap op en af klimmen en de gansche toonbank is met half afgerolde stukken bedekt. Ten slotte komt zij eindelijk bij het eerste stuk, dat men haar heeft laten zien eo verklaart, dat dit haar nog het beste bevalt. „Als ik nu maar wist, sprak zij, of de stof ook modern is". "Mevrouw, antwoordde de bediende zeer beleefd, //zij was het zeker toen ik ze u voor 'i eerst liet zien, of zij 't nu nog is, dat weet ik niet." Van den regen in den drup. Bruid. Niet waar, Altred, je belooft me, dat als we gehuwd sjjn, dat je dan geeu sigaren meer zult rooken. Bruidegom. Natuurlijk, Clara, dan rook ik eene pijp, dat is goedkooper en het smaakt mij beter? Leergeld. Een knecht, die reeds eeinge ma len wegens het zondigen tegen de drankwet be keurd was, werd alweer voor dat feit beboet. „Heb je nog geen leergeld genoeg betaald?" vroeg hem zijn baas. „Leergeld," antwoordde de snaak, „leergeld? Ik had niet eens geld om mija gelag te be talen." Koetsierswijsheid. Een heer, die bij' het verlaten van het statiou door een koetsier is aangezocht geworden van zijne vigelante gebruik tc maken, bemerkt bij het instappen dat het paard enkel vel orer been is. „Dat is eeti mager beestje, koetsier, kan je 't niet wat dikker krijgen." „Jawel, mijnheer, maar dat zou geheel achterop zijn, 't beest heeft nu al moeite geuoeg om de vigelante voort te krijgen; als 't nog meer moest meesleepen liet het bepaald den boel in den steek." Troef. Een houterig heertje tot een boer die zat te visschen: „He, boertje, welke visch vangt gij daar?„ //Allerlei." „Ik vraag welke visch gij vangt?" „Groote en kleine" //Vangt gij ook sfokvissohen?" „Neen, die komen uit de stad HAARLEM 18 April. De aflevering van de io- telingeo dezer gemeente, om bij de militie-korp sen te worden ingelijfd, zal plaats hebben op Viijdag 10 Mei e. k. Door den Heer J. T. Gerlings, vroeger hier woonachtig, lid van het Comité van bestuur der Ned.-Iudische Spoorweg-Maatschappij te Utrecht, zijn aan deze gemeente ten behoeve van haar Museum van Schilderijen ten geschenke aange boden dertien geschilderde portretten van vroe gere regeeringspersonen, alsmede voor het archief eene verzameling documenten, betrekking heb bende tot de geschiedenis van deze stad. Voor bet bouwen van een woonhuis aan deu straatweg te Hillegom, onder beheer van den architect S. Roog alhier, zijn bij de gehouden aanbesteding ingekomen 8 biljetten, als: van de Heeren C. Cobeléns, f 10.868; Molenaar (van Lisse) f 10 945; G. Huhebosch, f 11 166; Gei. van Campen, f 11 250; Guldemond, (Hillegom) f 11 300; J. A. Raasveld, f11188; Rijnier se (van Overveen), f 11579; M. Van Ommeren, f 11 797. Naar wij vernemen heeft de President vat; Venezuela den Heer W. Hoogvliet, notaris alhier, benoemd tot officier (3de klasse) in de Orde vau het Borstbeeld van den Bevrijder. De bekende Joseph Diemei (een man met éen arm) is door het kantongerecht alhier ver oordeeld wegens herhaalde dronkeuschap tot veertien dagen hechtenis en plaatsing iu eene Rijks-werkinrichting voor den tijd van zes maanden. Op da gisteren gehouden veemarkt waren o. m. aangevoerd vijf runderen, toebehoorends aau de vleeschhouwers J. M. Heek te Zen I voort, W. M. J. Van Doorcmalen, J. M- Heck, J. Voordenhake eu H. F. Van Luyken, allen te Haarlem. De heesten wogen resp. 910, 710, 690, 680 en 780 kilogram. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROU VVD: 17 April: J. Lingeman en P. Steyn D. Koot en J. M. Wouters. J. W. Schol- ten en C. M. B. Vester. P. Molenkamp eu A. Do Vries. J. Van Leyenborst en C. M. ter Horst. H. Boersma en J. C. Bannink, C. Sinaige en A. Bronkhorst. H. O. Van de Wall en W Meulenbelt, GETROUWD: 17 April: K. A. Idzinga en J. S, Jon ker. G. Yven en T. Stompedissel. BEVALLEN: 14 April: J. M. De Lrmgen-Stol, 2 z. 15 April: A. G. Blom-Van der Vlugt, z. A. C. Hermus-Slikman, z. S. De Leeuw-Goldsmit. z. P. G. Van der Kemp-Van Stolk, z M. Heinhuis- Boonekamp.d. C. W. Meyer-Franse, z. 16 April: W. De Zwart-Heuser, z. G. Boeree, z. 17 April: G. Hartel-Duyn, z. OVERLEDEN: 15 April: G: Koning, 14 md. 16 April: A. Vilsterman, 70 j. S. J. Bertliolee, 11 j. C. H. Scheffer, 1 m. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd tot Pastoor te Bunnik rleti Weleerwaarden Heer J. G. Heeres, te Blaricum den Weleerw. Heer J. H. Geerdes en te Nieuw Amsterdam den Weleerw. Heer H. J. Rosendaal. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM Terechtzitting van II April. 18S9. 1. A. D., arbeider te Westzaan. Mishandeling Vrijge sproken. 2. G. L., arbeider te Velsen. Huisvredebreuk f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 3. J. de J., zonder be roep te Beverwijk. Eenv. beleediging. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 4. N. J., zonder beroep te Haarlem. Eenv. beleed, en bedreiging. Een dag gevangenisstraf. 5. M. G., zonder beroep te JVelzeD. Mishandeling, f3 boete of een dag hechtenis. 6. J. VaD de S. en K. v. d. S., koopman en slager te Zaandam. Mishandeling. De le vijf dagen, de 2e tien dagen gevangenisstraf. 7.L. B., visscher te Urk. Mishandeling vau een ambtenaar in functie, f5 boete of 2 dagen hechtenis. 8. J. D los werkman te Zaandam. Wederapaunigheid en mishandeling. 3 maanden gev. straf. 9. K. B urbeider te Uitgeest. WederspaDnigheid en dronkenschap, f 3 boete of een dag hechtenis en 2 dagen gev.straf. 10. F. J., machinist te Haarlem. Wederapaunigheid en dronkenschap, f5 boete of 3 dagen hechtenis en 5 dagen gevangenisstraf. 11. G. M.. tuinder te Beverwijk. Vernieling. 6 weken gev.straf. 12, M. S., arbeider te Beverwijk. Afpersing. Een jaar gev.straf. 13. F. H., sigarenmaker te Krommenie. Ver duistering. Eene maand gevangenisstraf. 14. M. P, v. d. W., schippersknecht te Amsterdam. Oplichterij en poging tot oplichterij. Eene maand gev.straf. 15. G. v. d. S., h/v. 1). K., zonder beroep te Zaandam. Diefstal. Bij ver stek 14 dagen gev.straf. 16. Th. B. los werkman te Zaandam. Diefstal 3 maanden gev.-straf. 17. P. K. los werkman H. S. los werkman, J. v. d. W. opkooper, allen te Zaandam. De le eu 2e diefstal de 3e heling. De le een maand gev.straf. de 2e twee weken gev. straf, de 3e drie maanden gev. straf. 18. D. E., zonder beroep te Krommenie. 8 diefstallen en poging tot diefstal met oordeel des onderscheids. 14 weken gev.straf. 19. A. J., machinist te Hillegom. Rijden zonder licht. (Appèl kanton gerecht Haarlemmermeer). Het vonnis a quo vernietigd en bekl. veroordeeld tot f 0.50 boete of een dag hechtenis, HAARLEM, 17 April. Aan de veemarkt van heden: waren de aanvoeren, veikoopeu en prijzen als volgt, koeien 24, verkocht 22 voor 400 a 120 stier verk, voor f a vaarzen verkocht voor f pinken 1 verkocht 1— voor f 60 a f graskalv - verk. -—voor I a —.nuchtere kalveren 61, verkol- voor 3 a 7, schapen, 38 verk. 38 voor f 23 36 Lammeren 3, verk.,f—afVarkeus verk. c. per 5 ons. Biggen verk. f a Paarden 3— verk. f afVeulens, verkocht f af Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 5 stapels kaas, 539stuks, wegende 1091 kilo, hoog te prijs 28,middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 17 April. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 193 vette kalveren, lste qual' J 1,10 2de qual. 90, per kilo, graskalf a 94. nuchtere kalveren, 5, a 2 schapen en lammeren f205 vette varkens 46 a 51 c. per kilo. PURMERSND, 15 April. Kaas: aangevoerd 110 stapels prijs der kleine kaas 32.50 middelb. prijs/—,. Boter 1.00 a 1.05 per kilo; 161 Runderen aangevoerd. vette koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldï— ger in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 228 stuks prijs 70 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 382 stuks prijs f 5 a 12 per stuk, slug- geu handel. Vette varkens: aanvoer 120 stuks, prijs 45 a 60 e. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 122 stuks, prijs f 14 a 25 per stuk met stuggen handel. Biggen aanvoer: 181 stuks prijs f 6. a 10. De aanvoer van vee en daarvoor betaald prijzen waren als volgt: 20 paarden van f tot veulens f a koeien van f tot kal veren van tot 1957 schapen van tot Jammeren van J tot varkens van a zeugen a biggen van a ROTTERDAM, 16 April. Op de veemarkt waren hede n aangevoerd: 13 paarden, 1882 muderen, 19 vette en gras kalveren, 290 nuchtere kalveren, 22 schapen of lamme ren, varkens, 177 biggen, 1bokken of geiten. De prijzen vau bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit74 e. 2de qual. 68 c., 3de qual. 60 c.; kalveren late qual. 115 c. 2de qnal. 105 aj 95 c., schapen lste qual. 70o., 2de qual. 60 c., alles per kilo; varkens lste qual. 26 a e., 2de qual. 25 a c., 3de qual. 23 c., licht soort 20 a 21 e. per half kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd 114/8 en 152/16 on; eu 1122 stukken per half kilo; prijs le qual. f56 2e qual. 48, 3e qual. f 40 per half kilo 55 a 70. SCHIEDAM, 17 April. Moutwijn, per ned. vat ƒ8,25 Jenever f 13.75, Amsterd. proef f 15,—, spoeling f 70. dito commissie f 1,20. Amsterdam, 17 April 1889. Prijzen der onderstaande effecten gall0teel<i pCfc. ae koara* Nederland, (lortif. W«rk. Schuld. 2' 773/g 0 8 l923/g 3l j 102l/s Hongarije. Obl. Leeuing 1867 Goudleening6 Italië. Obi. Pausel. Leon. 1800-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—-Nov.) 5 silver (Jnu.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-84 8 Rusland, bij Hope& Oomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 1877 Amit. Ij «0-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. I1 4 18762 binnenl. (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuid 1885 Serie D. 5 1869 C 6 Egypte. Obl. Leeniug 18764 Kr.-Amarik». Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia, Obligation, 45, Peru. I.coning 1870. 6 1872 5 Oo.taurIJh. Aand. Natioualo Ssuk divi'l. Nederland Holl. lJz. Spw. Aand SJ. tot Expl. St. Spw. Aand, Cent. Spw. geetemp. Obl Indische Spw. Aand Ryn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Italië. Zuid-Ral. Spoorw Obl8 auelauo Gr. pw. Maetsch. Aand.. 5 Ballis-be Spw. Asud.. ,8 Jelez GrUsi Obl.. 5 Kiew lïreet Aand.5 Knr.k Ohark. Obl. ƒ1000.. 5 Morsebanik Sytran Aand. 5 Riasckk Wiasma 6 Sumeulo Aandeelen Spwdi» Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. 8. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cart.. 7 Nederland, Loten Amsterdam /100. S Rotterdam8 Gemeente Crediet 8 Belgle Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staat»! 18544 1860 5 1864 ttusiaud 18645 1866. 100»/,, 95 90 70Ve 71 66Vs 1023/s 937a 49 67 !6>/« 16»/, 903/„ 105'Vis 129»/, 37'/- 145/a 13 1241/a 158 129 84 140 11215/.. 60»/» 123 62»3/„ 98?/, 101'/, 81 V, 31'/, 135'/, 377i. 112 87'/, 112*/, 105*/, 105 887, 115»/, 1197e 151"/l« 175 155 Geldkcert' prolo: g:.tie 2'/, 3 pet. MADRID, 17 April. Een verschrikke lijke storm heeft in de provincie Cadix ernstige verwoestingen aangericht en groote schade berokkend. GENÈVE, 17 April. De politie heeft 13 Russische en Poolsche studenten gevangen genomen, die bij do zaak der ontplofbare bommen betrokken zijn. Eenigeu van hen zijn reeds weder in vrijheid gesteld, ande ren zulleu uitgewezen worden. ROME, 17 April. De heeren Ploquet eu Mariani hebben den Minister Crispi een bezoek gebracht, dat langer dan een uur heeft geduurd. NEW-YORK, 17 April. De Amerikaan- sche consul te Kaap-Haïti meldt, dat de troepen vau Generaal L egitiine de stad Sa- leus genomen en groote verliezen aan de troepen van Hippolyte toegebracht hebben. LONDEN, 17 April. Parnell eischt van de Times eene schadeloosstelling vau 100,000 pond sterling wegens hare lasterlijke aan tijgingen. Ter vervanging van den conserva tieven afgevaardigde Hallet i's te Rochester gekozen de heer Hugesseu (Gladstouiaan),

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3