MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten. Voor geast en hart. De vrijheid is de ziel van 'fc leven, Een eêl en groot geschenk van God. Tracht nooit meer te schijnen dan gij zijt- Twee vorsten, die elkander den oor log verklaren, zijn als twee kegelspelers, die hunne kegels in een porseleinwinkel opzetten. Zoolang wjj hier leven, moeten wij werken; werken we dus nu het nog dag is, want het leven is kort. Verdraag met geduld alle vervelende dingen, welke zich in uw leven voordoen. De vrouw en moeder. De man, met reuzenkracht, moog' cent- naars-lasten heffen, Toch kan de schjjnbaar zwakke vrouw Bij 't ziekbed ver hem overtreffen; En wie wijst mg den held, die ooit in liofde en trouw De moeder evenaren zou? Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. vooral met het oog op de hoogs gasprijzen, doch men weuschte zich niet te binden aan éene Maatschappij. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Kunstnieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. NEW-YORK, 26 April. Da pogiug tot het aanleggen ?an de stad Guthrie iu Ok lahoma is volslagen mislukt. WEENEN, 26 April. Da Wiener Abend- post spreekt de ioopeuda gernchtsn omtrent deu toestaud der Keizerin tegen. Zij is door de ramp vau Meijerling diep getroffen, maar haar algeuieeue toestaud is sedert die gebeurtenis niet veranderd of verslim- merd. BERLIJN, 26 April. Naar de Kreuz- zeilung meldt, wordt er tu3scheu Rusland en Zwitserlaud nog steeds onderhandeld over de bommeu-affaire te Zurich. Rusland dringt op gerechtelijke vervolging vaa verscheidene bij die zaak betrokken perso nen aan, wat echter Zwitserland tot dusver weigert. LONDEN, 26 April. Iu eeue bijeenkomst der afgevaardigden van 300,000 koleu- mjjnwerkers te Nottingham is besloten op 24 Juni den arbeid te staken, indien de patroons de ioonen niet met tien percent verhoogeu. Sir E. Malet zal Engeland iu de Samoa- coufereutie te Berlijn vertegenwoordigen, Zuurkool, waarop zich schimmel vertoont, kan meu voor bederf bewaren, door bij het nat, dat bovenop de kool staat, een weinig brandewijn te gieteu, en dit telkens te herhalen als er kool uit het vat wordt genomen. In den regel echter is deze behandeling 3 tot 4 maal voldoende, terwijl de zuurkool er een aangena- men smaak door krijgt. Naar men uit Athene bericht, zijn de werken ter doorgraving van de landengte van Coriuthe nu geheel gestaakt. Gevoelig. Kamenier. Verbeeld j?, hoe ge voelig mijne Mevrouw is. Onlangs had rij drie dagen lang rheumalische pijnen, omdat zij in de courant had gelezen, dat e.-ne dame in het water was gevallen en met natte kleeren naar haar huis was geloopen. Voordeelige berekening. Heer. Wat ben ik u schuldig? Tandarts, ik bereken mija honorarium vier gulden per uur. De operatie heeft een kwartier geduurd en ge hebt een uur motten wachten, [dat maakt te zamen vijf gulden. JEen goede raad. A. De Heer Van Krab bendam i3 mij veel geld schuldig. Kuut ge mij ook zeggen, of hij nog het een en ander bezii? M. Zeker, ik zou u aanraden beslag te laten leggen op zijne luchtkasteeleu. Waar men zwemmen leert. Sergeant (tot een'recruut). Kunt ge zwemmen? Recruut. Zsker, sergeaut. Sergeant. Wraar heb jij zulks geleerd? Recruut. In bet water, sergeant. De voorzichtige huurder. Weduwnaar (met eeDig zoonije, die kamers wil buren.) Miju kind is toch zeker geen bezwaar bier, juffrouw? Juffrouw. Volstrekt niet, mijnheer, wij houden veel van kinderen; de menschen, die hierboven wonen, hebben er negen en wij heb ben er zelf ook zeven. Weduwnaar. Hmik geloof dat ik eerst nog eens verder zien zal. Goede bediening U moet er zoo nu en dan een beetje Latijn bjj'oegen, zeide ren cliënt tot zijn advocaat. Verstaat gij dan die taal? luidde het ant woord. Neen dat niet, maar ik betaal, dunkt me, geuo g om naar den vollen eisch te worden bediend. Praotisch opgevat, „O, mija vriei d, het is met geene woorden uit te drukken hoe groot de verplichting is, die ik aan u heb!// riep op- getogeu een joi geiiog, aan wien een bejaard man van zaken eeue kleiue som geleend had om hem uit de verlegenheid te helpen. „Zou? Ja, dat is het wel," zei de ander. „Ga maar even zitten en schrijf eene schuldbekente nis op 30 dagen." HAARLEM, 27 April. In de jl. Woensdag gehouden zitting van den Gemeenteraad werd besloten, dat gedurende de kermisweken als voorhten kramen zullen geplaatet worden op de Ged. Oude Gracht. Ingekomeu was een verzoek van de Heeren J J. Hartsen wonende te Baarn, en E. Bosivg, te Am sterdam, die voornemens zijn Haarlem en bare be woners van een electrirchen stroom voor terlichting en andere doelt in den te voorzien. Zij wenschen, op nader overeen te komen voorwaarden, gedurende 25 jaar het uitsluitend recht te hebben om ge- leidiugsdraden te leggen en te hebben voor het ekctrisch verlichten van stadsgedeelten en het overbrengen van beweegkracht. Voor een Mei 1890 zullen zij alle mogelijke inlichtingen en gegevens verstrekken. Zij vertrouwen nu dat het gemeentebestuur tot dien tijd geeue onderbau- delingei: voor hetzelfde doel zal aauknoopen„ B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en hun voorstel lui de dus geheel overeenkomstig het verzoek, terwijl B. en W. daarbij gemachtigd werden de ouderhandelingen te voeten. De Heer Prins diende hierop een amende ment in. Dit Raadslid weuschte eerst da grond slagen en hoofdvoorwaardi-u, door concessiona rissen met hun aanbod beiioeld, te weten, alvorens te besluiten of het verzoek om tot 1 Mei 1890 niet met anderen te onderhandelen voor inwil liging vatbaar is. Zoowel amendement als voorstel werden var worpen. De Raad weuschte gaarne voorstellen in overweging te nemeD voor electrische verlichting, Door de bewoners der Groote Houtstraat is aangevraagd om de kelderluiken ook aldaar evenals elders in de gemeente te maken van platen van geribd ijzer. Dit verzoek werd toegestaan. Tot lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs werd benoemd Jhr. Mr. F1. W. Van Styrum, terwijl als ondeiwijver en on derwijzeres bij het lager onderwas werden be noemd de Heeren: A. J. Van Ekeren, B. J. Visscher, A. Broekhuysen, P. C. Bouwmeester, J- KuyperMej. AL G. H. Uzuret, Mej. T. Visser en Mej. A. S. Krom. Vervolgens werden de stembureau's voor de verkiezing van 3 leden der Provinciale Staten benoemd. Reeds voor eenigen lijd was bij den Raad ingekomen een verzoek van don Heer J. Volleer die de Bakenessergracht wilde dempen voor 27 ets. den kubieken meter, met specie, voortko mende van de uitdieping der trekvaart Haarlem- L-iden. Adressant gaf te kennen, dat hij in de gelegenheid was op voordeelige wijze ophoogingen te doen. Door 42 eigenaars en bewoners der Bakents- sergracht werd gewezen, in een request aan den Raad, op deo onvoldoenden totstand diergraeht, de schadelijke dampen, die bij warmte er uit op stijgen en het gevaar, dat de smalle zijde steeds bij het betijden oplevert. De Kamer van Koophandel was van haar standpunt van oordeel, dat de gracht niet moest worden gedempt, omdat de belangen van handel en uyverheid daardoor niet zoudtn worden ge baat. De gtmeeiite-architect verklaarde, dat van eene voordeelige aanbiedii g geen aprake kon zijn daar ztlfs zuiver duit zand voor den opgegeven prijs kon geleverd worden. Mocht de Raad echter tot de demping besluiten, hetgeen f37,000 zou kosten, dan raadde hij aan het zand t« diepen uit hot Noorder-Spa&roe, daar meu dan zuiver der zand krijgt en de daar bestaande zandplaten worden opgeruimd. Op grond van een en ander en ook om de hooge kosten adviseerden B. en W. om aan adressant, den Heer Volker, mede te deolen, dat de gemeente van zijn aanbod geen gebruik zal maken. Aldus werd besloten. De verslagen van het Gymnasium ea van den toestand van het lager ouderwijs over 1888 werden voor kennisgeving aangeuoraen. De voorzitter schorste nu de openbare verga dering waarna de Raad in geheime vergadering overging. Na heropening der openbare vergadering vroee de Heer Alacarc, ot de zeer nauwe ruimte voor de voetgangers bij de thans in afbraak zijnde Kruisbrug niet wjjder gemaakt kon worden. Na dat de viorzitter had toegezegd die zaak in overleg te zullen nemen, werd de vergadering gesloten. Het getal kiezers voor de Provinciale Sta ten in het hoofd kiesdistrict Haarlem bedraagt volgens de laatstelijk gesloten kiezerslijsten te zamen 5769. Zij rjjn verdeeld over de volgende onder-kiesdistricten: Haarlem2785 Haarlemmermeer938 Velzen521 Beverwijk307 Bloemeadaal282 Heemstrde239 Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 234 Zandvoort 151 Wijk aan Zee en Duin142 B nn. b'otk 64 S^aarndam61 Schoten45 De bouw vaD eer.-en-vijftig woningen aan de Brouwerstraat eu Nadorstlaan voor de Ver- eeüiging „Werkmanslusi" is gegund aan den aannemer H. London, voor de door hem inge schreven som vau f 57,680, zouder de kapellen. Woensdag-avond omstreeks half zeven is zekeren D., oud 26 jaren, met zijn paard en de tilbury, waarin hij was gezeten, iu de Heeren- singelgracht gevalt n, doordien het paard schrok. Door ijlings toegeschoten hulp is het mogen ge lukken man, dier en wagen op het droge te brengen. Eeigistercn-middag te 12 uren is een jon getje van 11 jaren in de Nieuwe Gracht te water geraakt, doch gelukkig gertd dooi een agent van politie en een conductrur van de Tram- way*Maat:chappij. De Mannen-Zangvereenigir.g Crescendo geeft haar tweede concert den 7en Mei a. s. Als solisten zullen medewerken de Heer en Mevrouw Orelio van de Holl. Opera te Amster dam en de Heer Joh. Steenman alhier. Niet alleen de medewerking van den Heer en Mevr. Orelio, beiden hier reeds gunstig bekend, maar ook die van onzeu taleutvollnn stadgenoot zal groo'.e aantrekkelijkheid aan dit concert ge ven. Bij le mat.it ées door den Heer Steenman gegeven, zijn uit den aard der zaak toch betrek kelijk slechts weinigen iu de gelegenheid zijn schoon spel te geniettn en velen zullen voorzeker daarom van deze gelegenheid gebruik makeu hem te gaan hooren. Door het koor zal o. a. ook worden uitge voerd liet toonwerk Broederliefde van Gevaert een geschenk san eenige kunstlievende leden. Het laat zich aanzien, dat dit concert op waar dige wjjze de reeks vau schoone uitvoeringen zal sluiten, gedurende het wiuterseizoen in onze kunstminueude stad op muzikaal gebied gegeven. Naar wij vernemen heeft de rieer A. C. Balabrega, bekend gewoiden door den moord aanslag op zijne verloofde door Hooget beets in Augustus 11., thans van den ambtenaar san hel O. M. bij het kantongerecht eene dagvaarding outvangen om op 1 Mei voor d»n richter te ver schijnen, ten einde zich te verantwoorden wegens hel dragen van geladen wapenen. Opr.Haarl.Ct Het maken van eene houten beschoeiing langs den Kiuderhuissiugel en het aanvullen en onder pre fil brengen van het talud aldaar, is door B. en W. gegund aan den laagsten inschrijver, den Heer J. B. Lasschuit, voor f1187. Zondag te 7 en 8 uur de geltzsne HH. Mis sen, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 3 uur het Rozenhoedje, te 6 uur Lof en Preek. Maaudag en volgende dagen dezer week te 3 uur het Rozenhoedje en van 5 tot 8 uur gele genheid om te biechten. Dinsdag-avond Lof en Predikatie t r opo iug van de Meimaand. Woensdag en Donderdag te 7 uur het Lof. Vrijdag te 7 uur het Lof ter eere vau het H. Hart. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 4 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Iu de week de H. Missen te half 8, 8 en half 10 uut en dffl Catechismus volgens gewoonte. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, te half 11 uur de Hoogmis met Pre dikatie, te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius, des avonds te 6 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8 half 9 en half ]0 er. de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te ha'f 11. 's Namiddags te 3 uur de Vespers waaronder het Rozmhoetije, te half 5 Congregatie der H. Familie. Maaudag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag-avond te 7 uur Lof en Predikatie tot opening der Meimaand. Woensdag en de overige dagen der week eiken avond te 7 uur Lof met het Rozenhoedje. In de week gelegenheid om te biechten des avonds van 7 9 uur. De HH. Missen in de week te half 8, 8 half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 24 April: P. Windt en J. Van de Geyn. A. Klokkelkozen en A. L. De Wilde. W. Wenning en A. Knegjes. J. W. F. A. Kwant en G. Van der Mey. J. H. J. Errens eu M. E Bijster. 25 April: C. J. De Wilde en C. Al Ruigrok 26 April: K. De Bruyn en C. P. F. Kuier. P. P. Van der Hijden er. H. F. E. Slakhorst. GETROUWD: 21 April: J. K. Van Room cn A. W. A. Majoor. J. Bakker en 3. M. Ouwejan. G. Slaik en J, Van der Linden. 25 April: H. J. D. Bakkes en A. J. G. Van deu Berg. BEVALLEN: 22. April: D. Frija-Teljeur, z. 23 April: C. Dieks-Opbroek, z. M. fioozen- Heemskerk, z. M. A. Van der Horst-Steffens, d 24 April: F.G.L. Vuyk-Hantzsch, d. C. T. De Mon-Le Noble, d. A. C. Sprokkreeff-Lenniogs z. M. A. De Groot- Kok, z. 25 April: II. Van der Colk Days, z. A. C. Van Wel-Blokdijk, z. M. C. A. Velden-Rooy, d. 26 April: M. Buiter-Kop, d. OVERLEDEN: 23 April: P. W. Rootlieb, 3 j. C. Van Eeden, 6 j. 24 April: F. W. Wischhotï, 28 j. 3. De Vries, 17 md. D. Mooyman, 34 j. M. Van der Vaart-Burgers, 50 j. 25 April: H. Van Bour- goDje, 54 j. 26 April: E. Bouwman, 50 j. A. M. C. Minck, 3 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 25 April 1889. 1, R. B. zonder beroep of woonplaats, (gedet.) Bede larij. 12 dagen hechtenis en 3 maanden plaatsing in eene Rijkswerkinrichting. 2. C. V., dienstbode te Haailem (gedet). Diefstal. 9 maanden gev. straf. 3. C. H., visscher te Zaandam. 3 dagen gev. straf wegens beleed, van een ambtenaar in functie. 4. L. H., visscher te Zaandam. Als voren en bedreiging. 7 dagen gev. straf. 5. G. DeJ.en J. B., visschers te Zaandam, leder f 15 boete of 3 dagen hechtenis. 6. G. B. en A. H., visschers te Zaandam. Ieder f 15 boete of 3 dagen hechtenis. 7. C. H. en D. K., visscher te Zaandam. Ieder 25 boete of 5 dagen hechtenis. 8. S. B., visschsr te Zaandam. 5 dageu gev. straf, 2 boe ten en f 15 boete of 3 dagen hechtenis. 9. J. H. en G. B., visscher te Zaandam. Ieder f 25 boete of 5 dagen hechtenis de 2e 3 dagen gev. straf. 10. W. De G. eu D. K., visscher te Zaandam. Ieder 3 dagen gev. straf en f 25 boete of 5 dagen hechtenis. No. 510 allen ter zake van verboden visschen in de Zuiderzee, wederspannigheid eu verzet. Woensdag-avond schonk de Haarlemsche „Toonkunst"- afdeeling aan het talrijke auditorium het voorrecht das Paradies und die Peri te hooren, naar veler oordeel het meest algemeen geliefde eu ook het best geslaagde onder Schumanns grootere werken. De vijt solisten, waaronder tot ons genoegen vijf land- genooten, die tot de uitvoering van dit schoone oratorium medewerkten, zijn hier allen welbekend. Mejuffr. Pia Von Sicherer verdient uitbundigen lof. De partij van de Peri werd door haar op de voortreffelijkste wijze vertolkt. De moeilijkheden, die deze partij door haar hoogen omvang oplevert, werden door haar glansrijk overwonnen. Eene betere eu schoonere vertolking van de Peri partij is schier niet denkbaar. Mejuffr. Jeanne Landrêmet haar schoone en reine stem van sympathieken klank, en Mevrouw V. B., eeue alt-dilettante van edele begaafdheid, brachten door de voordracht van hare soli veel bij tot het succes van den avond. Vooral de aria's O lass micli von der Luft durchdringen en lm IValdesgrün am stillen See, werden resp. door Mej. Landrê en Mevr. V. B. met inDige toewijding en op kunstvolle wijze vertolkt. De Heer Rogmans bewees opnieuw door den adel vac zijn stjjl, door de bezieling van zijne voordracht en door de kracht en zuiverheid van zijn toon, dat hij als oratorium- zanger ouder de tenoren eene hoogst eervolle p'aats be kleedt. Heerlijk vooral was de voordracht van zijne solo Sie schwebl herab in frohen Hoffen. De Heer Van Duinen, die te dezer sttde voor de eerste maal als oratorium-zanger optrad, bezit een schoon en edel geluid. Zijne voordracht getuigt van een dichterlijk begrip en van eene uitmuntende muzikale opvatting. Gaarne zuilen wij dezen begaafden zanger hier meermalen zien optreden. De dames en Heeren van het quartet eu van het koor zongen, naar gewoonte, met veel toewijding, vau welke hun leider, de Heer IV. Robert, hun steeds het voorbeeld geeft. Ook het orkest mag onvoorivaardclijken lof worden toegebracht. Er was blijkbaar flink gestudeerd. De ganschc uitvoering leverde stof tot dankbaarheid en de vele aan wezigen hebben genoten van de tallooze schoonheden van dit oratorium, een der voortreffelijkste scheppingen uit Schumanns krachtigste levensperiode toen zijn geest nog niet verduisterd was door de nevelen, die, niet lang nad» hij deze compositie had afgewerkt, er zonden in neder dalen. Aan den leider van het geheel, den Heer IV. Robert, zij voor deze kostelijk geslaagde uitvoering een woord van hulde gebracht. Moge het behaalde succes hem een spoor slag zijn voor het volharden in zijne vaak moeilijke, doch ook dankbare taak. Naar wij nader vernemen, heeft de Heer P. W. Voet* bloemist te Haarlem, op de te Rotterdam gehouden bloe mententoonstelling niet alleen de door ons reeds ver melde tweede prijzen verworven, maar bovendien drie der voor die collecties uitgeloofde eerste prijzen, nl. voor de uitgebreidste verzameling hyacinten (afgesuedeu bloemen), alsmede voor potten eukele en dubbele tulpen. Eergisteren heeft het gerechtshof te 's-Bosch uitspraak gedaan in zake tegen M. H., oud 27 jaren, landbouwer te Zegge, gemeente Rukfen, appellant vau een vonnis der rechtbank te Breda; dat vonnis is bekrachtigd, be klaagde schuldig verklaard aan poging tot doodslag, waarbij het voornemen des daders zich door een begin van uitvoering heeft geopenbaard en de uitvoering alleen tengevolge van omstandigheden, van ziju wil onafhanke lijk, niet is voltooid, en veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstra f. GOUDA, 25 April. Granen. Witte poldei tarwe f—a a f roodedito f -. a Angel dito f—a jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito a 6,20. a 6,50 mindere aoort Zeeuwsche f 6.80 a 7.10 afwijkende dito f 5.70 a .590. polderrogge f a Zeeuwsche dito f 5.70 a 6voor dito (per 70 kilo. f 4.30 a 4.75. wintergerst f a zomer dito f.a .jarige chevalier dito fa nieuwe dito f5.50 a 6,Haver f 3.40 a 4.per heet. dito 7.25 a 8.— per 100 kilo. Kookerwten f a .Mais. Amerik. f 5.60 a 575. Odessa 6.—a 6.50 Cinqnautine f 8.a 8.25 per 100 kilo. Hennepzaad iulandach f 8.— a 8.25 en buitenlandsch f a pelt f a kanariezaad f 8,— a 8.25. Kaas le qual f 18,— a 20, 2e,. qual f 15,— a 17,—, graskaas f a Noordhollaudsche f 26 a 23,—» aangevoerd 44partijen. Boter met veel aanvoer; handel vlug; prijs der goebotcr f 90. a 1,00; der weiboter f—.70. 85. Melkvee met goeden aanvoer en handel vlug. Vette varkens met weinig aanvoer handel meer vlug, van 23 tot 26c. per half kilo. Biggen yoor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 2072 tot 21 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel vlug f0,95 a 1.40 per week. Vette schapeu met goeden aanvoer handel vlug. f 20a 30. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f 3.a 6,Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f a Fokkalverenf 7 a 16. DELFT, 25 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt; vette koeien le qual. 180 a f 225 dito 2de qnal. 135 a 165 kalf- koeien. lste qual. J 210 af 270 dito 2de qual. 140 a 175, vaarkoeien le qual. J 170 a 210, dito 2de qual. f 95 a 130 vette kalveren, lste qual. f 60 a 76 dito 2de qual. 34 a 50 vette schapen lste qual. 20 a 24. dito 2de qual. J a lamscha- pen le qual. f 20 a 34, 2de qual. f a vette ïammereu f 45 a 54, -- weilainmeren f a magere varkens f aA biggen f 6,— a 12.— nuchtere kalveren f 4 a 16. paarden f 35 a 140 stieren f 54 a 125 ossen f 90 a 145. Rundvlecsch 58, 64 a 70 c.vet kalfsvleesch 80. 90 100 c. sckapevleesch 60 a 68 c., lamsvleesch— a c. Granen. Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 8.50 a 9.75 nieuwe dito f 5.75 a 7.50, roode dito f 6.50 a 8.75 min- f a rogge f 5.50 a 6.25, nieuwe dito f. a wintergerst f 4,50 a f 5,— zomer dito f 450 5,— chevalier dito f5,25 f6,—, haver f 8,75 a 4,25, groene erwten f8,75 a 10,25 mestiüg f 6,50 a f 7,50 paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 7.25 a 8,25 bruine boonen f 14.25 a 15,25 koolzaad f 11,50 a 12,50 hennepzaad f 8,a 8.75 kanariezaad f 7.50 a 9.— Handel zeer stil, prijzen flauw als voren. Aan de stadswaag gewogen van 19 April, tot 25 April, en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 676/8 en 174/16 vn. boter, wegende te zamen 15260 kilo; prijs f 40 a 60 60 per 40 kilo a f per kilo. LONDEN, 25 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 200, schapen en lammeren 2000, kalveren 20, zwijnen 40. Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/6, schapen en lammeren 2/8 a 5/6, kalveren 4/0 a 6/2 zwijnen 2/8 a 4 6. LEIDEN, 26 April. Op de heden alhier gebonden veemarkt waren aanvoeren eu prijzen als volgt: paarden a8 stieren f 95 a f 170; 85 ossen f 122 a 350. melkkoeien f a - kalveren dito f a. vare dito f 102 a 206, vette dito f graskalveren f a 20 vette f 32 a 84. 80 a 90, 236 nuchtere dito f 2,75 a 5, 50 vette schapen f 18 a 30, weide dito/aJamm. fa 70 magere varkeus IS a 35, 397 biggen f 4,50, a 12 AMSTERDAM, 24 April. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd; runderen, 1 184 vette kalveren, lste qual* ,90 2de qual. 70, per kilo. graskalf a 104. nuchtere kalveren, 5, a 10 schapen en lammeren 184 vette varkens 44 a 52 c. per kilo. ALKMAAR, 26 April. Aangevoerd 280 stapels kaas. kleine f 32,—commissie dito f 26.7a; middelbare f 27. SCHIEDAM, 26 April. Moutwijn per Ned. vat a f 8,25 Jenever f 13 75 Amsterd. proef f 15,Spoeling f 0,30 Commissie f ,50. Gist per Kilo beslag van 1 Mei, 30.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3