MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Ter overweging. Allerlei. "stedelijk nieuws. Kunstnieuws. Necrologie. Land- en Tuinbouw. Wetenschappelijke berichten. Boekbeoordeeling. Ik lijd aan een bedorven maag, zoo machinist beweerde dat hij op zijne locomotief alles kon hooren; maar hei was den dokter ge bleken dat hij, in eene stille kamer, van een ge woon gesprek op een voet afstand geen woord verstond. De machinist woont in Cincinnati, en bleef in die stad een tijdlang onder geneeskundige behan deling voor zijne kwaal, maar zonder dat hij er eenige baat bij vond. Na acht maanden geschorst te zijn geweest, kwam hij weder bij den dokter, en hield stijf en sterk vol dat bij op «ene loco motief in beweging zeer goed kou hooren. De dokter wilde er de proef van nemen, en deed verscheidene ritten op de locomotief met hem mede. De uitslag was dat het den dokter uiet alleen bleek, dat de machinist de waarheid had gezegd, maar dat de doove man op eene loco motief in beweging zachte gezegden en gefluister kon verstaan, waarvan het scherpe oor van den dokter niets hoorde. De machinist werd weder in zijne vorige betrekking geplaatst. Onlangs kwam gedurende de zit- ting der Rechtbank van het 7e Arrondissement te Parijs een man het lokaal binnen, die den griffier eene schilderij te koop aanbood voor de kleinigheid vsu 10 milHarden. Hij had geld noodig, zeide hij, voor eene reis rondom de we reld. Men liet den ongelukkige, die duidelijk in zijne geestvermogens gekrenkt bleek te zijn, eene veel kortere reis maken, nl. naar het krankzin nigengesticht. Tegen een oud moedertje in Oost- stellingwerf is op den trouwdag harer kinderen proces-verbaal opgemaakt, omdat zij zich in kennelijken staat van dronkenschap bevond. Volgens het Journalde Medecine over treft net aantal artsen in Amerika dat in alle andere landen ver. In de Vereenigde Staten prakliseeren 85,671 artsen, onder wie 2432 vrouwen, zoodat op elke 100,000 inwoners 122 artsen komen, terwijl in Duitschland slechts 70, in Engeland 66, in België 54, in Frankrijk 29, in Oostenrijk-Hongarije 27, in Rusland 18, en in Zweden 14 artsen op 100.000 inwoners voor komen. Bij ons komen ongeveer 45 artsen op 100.000 iuwoners voor. Niet kinderachtigneenmaar kinderlijk te wezen. Is wat God te allen tijde eischt. De heerljjkste van alle dierbre namen, Is die van Hem, die uit alle angsten redt. Die uit zich-zelven niets vermogen, Vermogen 't al door God. Dus, bid dend God gezocht. Slechts wat gij-zelf ervaren hebt, En zelf doorleefd, kan wiuste geven. Tracht niet God vooruit te loopen, Dan verdwaalt ge, en niemand redt. Eer gij 't hoofd omhoog wilt steken, Buig het hart voor God en bid Overwin eerst uw gebreken! Zonder orde en zelfbezit Is zoo menigeen bezweken. Wèl gedaaneerst wèl hedaclit Moedgeen overmoed, geeft kracht. Kleurenblind. Jongmensch (tot een genees heer, die zeer kleine oogen heefi). Dokter, ik heb een attest noodig om bij de Marine in dienst te treden, wees zoo goed te onderzoeken, of ik kleurenblind beu. Geneesheer. Met genoegen. Zie mij aan en zeg mij eens welke oogen ik heb. Jongmensch. Varkensoogen, dokter. Tableau Vooroordeel. Een jongmensch verhaalt aan een zijoer vrienden, dat hij morgen eene nieuwe betrekking aanvaardt. „Ware ik in uwe plaats, antwoordde laatstgenoemde, ik zou morgen niet in dienst treden. Vrijdag is een ongeluksdag." „Wrelnu," antwoordde de jonge man, „moet ik dan juist ongelukkig wezen, mijn patrooD kan het immers ook zijn." Duidelijk. Student. Stoor ik u wellicht, Pro fessor? Hoogleeraar. Pardon, voor de enkele mi nuten, die ge bij mij vertoeft, ben ik tot uw dienst. Bij de exercitie. Onderofficier. Kerels, als ik commandeer: Voorwaarts maracb, dan moeten julüe beenen in de lucht vliegen, dat de bewoners van de derde verdieping denken, dat er een zwerm ganzen voorbij vliegt. Parlementaire stijl. Mijoeheeren, de vrees van den geachten Afgevaardigde is eene zeepbel. Laten wij haar eens op de keper be schouwen om te zien op welke zwakke voeten zij staat. Naïef. Rechter (tot den beschuldigde, nadat de verdediger heeft gesproken). Hebt ge nog ;ets te zeggen? Beschuldigde. Ja, mijnheer de rechter, mijn dokter heeft mij eene zittende levenswijze ton strengste verboden. Sarcastisch. Zij. Ik begrijp niet wat je toch tegen dokter Bommelmans hebt, die om de hand van onze Emilie heeft aaozoek gedaan; hij is van goede afkomst en heeft zeer gezonde denkbeelden. Hij. Ja, maar nog geen enkelen zieken patiënt. HAARLEM, 30 April. jl. Zaterdag werd het Stedeljjk Museum van Schilderijen en Oedheden op het Raadhuis bezocht door den Heer R. Arce woonachtig te Sucre, zoon van den President der Republiek Bolivia, den Heer Aniceto Arce. Ook Sir Horace Rumhold, buiteugewoon Ge zant en gevolmachtigd Minister van Groot-Brit- tannië en Ierland, met echtgenoote en familie, heeft het Museum bezocht. Het berichtje over de dagvaarding vau den Heer Balabrega heeft, naar wij vernemen, een verkeerden indruk gamaakt, die weggenomen behoort te worden. Hij heeft zich namelijk niet te verautwoorden wtgens het dragen ven geladen wapenen na den bekenden moordaanslag in den Hout, maar, zooals de dagvaarding uitdrukkelijk aangeeft, wegens het dragen van geladen wape nen in den avond van 5 September, d. i. de avond waarop de moordaanslag plaats had. Aan het verslag van den toestand en de werkzaamheden der Haarleinsche „Hulpbank" over het jaar 1888, uitgebracht in de algemeene vergadering van 18 Maart 11. ontleeueii wij het volgende: Het kapitaal der Hulpbank bleef op f25000. Het aantal leeners, dat ic 1887 259 bedroeg, klom in 1887 tot 366, en een bedrag van f41.990 word uitgezet tegen f42.090 in het jaar 1887. Iu de laatste 20 jaren is gedurende slechts éenjaar (nl. iu het jaar 1884) het aantal leeners grooter geweest dan in het afgeloopene, ook al was het totaal der te leen verstrekte gelden dikwerf hooger. Hieruit blijkt opnieuw, dat de Hulpbank bij voortduring aan eene wezenlijke behoefte blijft voldoen. Wegens wanbetaling werd geene schade gele den, daar in geval van nalatigheid van de lee ners, de borgen steeds geregeld bet verschuldigde hebben aangezuiverd. Het bedrag der boeten beliep f 75,30 tegen f54,30 in het vorige jaar; dat der premiën f 247 tegen f 312.69 in 1887. Een voorstel om de rente, te begiunen met 1 Januari 1889, te verlagen tot 3 pet. is met al gemeene stemmen aangenomen, waardoor de leden blijk gaven, dat zij voor alles het doel van de Hulpbank als philanthropieche instelling in het oog wilden houden, ook al kou de rente verlaging uiet plaats vinden zonder eene opof fering hunnerzijds. Da Heer Mr.; W. Jager Ger- lings zag zich genoopt zijn ontslag als bestuurs lid te nemen. Ter vervulling van die vacature was de Heer Mr. L. C. Kronenberg werkzaam. {Opr. Haarl. Ct.) Uit het ona toegezonden zevende jaarver slag vun de Utrecktsche Hypotheek-bank (ageut de Heer J. M. A. Hoogvliet alhier) blijkt o. a. dat deze instelling ook over 1888 gunstig beeft gewerkt. De in 1888 gesloten hypotheken be dragen gezamenlijk de som van f 971,950 (waarvan bijna f700.000. in Noordholland.) Het totaal der gesloten leeningen sinds de op richting der Back bedraagt f5,791,795. l)e verkoop der 4% pandbrieven geschiedde steeds boven pari. Meermalen moest de verkoop daar van gestaakt worden, daar de aanvragen het bedrag der gesloten leeuingen overtrsffeD. De aandeelhouders ontvangen 7V2%> dividend over 1888. Het dugelijksch bestuur der Bank bestaat uit de Heeren Mr. L. Van Lier en Jonkheer H. J. M. Van Asch Van Wijck, Directeuren en Mr. B. J. H. Van Eeden, Mr. W- J. M. Bosch Van Oud- Amelisweerd en Jhr. W. K. A. Go din De Beaufort, leden vau den Raad van Toe zicht. Naar wij vernemen, zal op Donderdag 2 Mei a. a., des avonds te 8 uren, in den tuin der Sociëteit Vereenigiug// eene repetitie worden ge houden van het gemeentelijk muziekkorps, onder leiding van den 2en luit.-kapelmeester C. W. P. Kriens. Ter bijwoning van die laatste oefening, voordat het korps Zondag e. k. io den Hout voor het eerst in bet openbaar optreedt, zijn verschillende autoriteiten uitgenoodigd en voorts allen die blijken gaven van hunne belangstelling in bet tot stand komen van dit korps. Gisteren werd door dijkgraaf en heemraden van den Haarlemmermeerpolder aanbesteed: 1° bet verdiepen van eenige vakken der tochten in dien polder; 2o het onderhoud der Ringvaarts- boorden van den polder over het jaar 1889 en de drie eerste maanden van 1890. Voor lo wa ren ingeleverd 4 biljetten en bleek de laagste inschrijver te zijn de Heer P. Sterk te Heuke- lom, voor f 5680 in massa. Voor 2o werd inge schreven door de Heeren M. Bot te Vlaardiugen, voor f4328.80 en J. Van den Heuvel Am. te Haarlemmermeer, voor f4052. De „speeltuin", tot stand gekomen op het initiatief van den Heer D. De Clercq en waarvoor de Gemeenteraad verleden jaar het ter rein achter de school in de Bakkerstraat be schikbaar stelde, is eergisteren geopend. Als direc teur zal de Heer A. J. Megerink fungeeren. De avondgodsdienstoefening, Lof met Pre dikatie, in de kathedrale kerk alhier, zal heden, Woensdag, Donderdag eu Vrijdag des avonds te half acht plaats hebben. De opgaaf in one vorig nummer was abusief. Bij den jl. Zondag te Wormerveer gehouden quartet-wedstrijd, uitgeschreven door „Wormer- veers Mannenkooru behaalde het quartet van de Haarl. Mannenzangvereeniging rr Crescendo" den vierden prjjs (zilveren medaille). De le prijs werd toegekend aan het quartet der Utrechtsche Mannenzangver. te Utrecht, de 2e aan dat van de liedertafel Apollo, te Am sterdam, de 3e aan dat van de Rott. Zangver. „Amphionde 5e aan het quartet van het Mannenkoor „Kunst na arbeid" te Amsterdam. Zondag-middag te 5 uur is de Heer H. J. Rodenhof uit Amsterdam, op het terrein achter den Siads Doelen, met zijn ballon „Excelsior" opgestegen en te 5,23 behouden nedergedaald in de duinen ouder Driehuizen tusschen Zandpoort en Velsen. De ballon bereikte eene hoogte van 1760 meter en trok boven Overveen, Bloemen- daa), Zandpoort en Driehuizen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM BEVALLEN: 25 April: M. E. Greeve-Miseru,, z. 26 April: A. Van der Veur-Been, d. .1. M. Van Eden-Steenman, z. A. C. Kotten-Van den Berg, d. C. Van Lieshout-Blom, d. E. Rietman-Derniaon, d. (levenloos). 27 April: E. C. Lenaen-Van den Raadt, d. E. J. Ossener-Vring, d. A. De Vogel-Warmer- dam, d. 27 April: S. Hardesmeets-Kollerie, z. A. Rose-Van den Heuvel, d. L. E. Van der Colk-Brede- meijer, z. 28 April: R. Misset-De Jong, z. E. M. Orth-Hulshof, z. M. Legel-Hoogenboom, d. C. ICaptein-Van Gestel, z. C. C. Verpoorten-De Laat, z. J. M. Jansen, Laberté, z. 29 April: M. Koele- mij-Silkens, z. K. Van Gelder-Snoeks, d. OVERLEDEN: 26 April: C. B. G. P. Hemelrijk, 52 j. W. Molenaar, 66 j. 27 April: A. Schoen-Van der Zee, 28 j. L. Ter Horst, 13 maauden. 28 April: M. G. Van Veen, 12 dagen. De vierde séance voor kamermuziek had jl. Zate. dag plaats. Over gebrek aan afwisseling hebben de getrouwe bezoekers van deze voortreffelijke uitvoeringen allerminst te klagen. De schoonste meesterwerken toch worden ten gehoore gebracht. Een trio voor piano, viool en alt (Miirchencrzahlungen ▼an Schumanneen quartet Beethoveny op 59 No. 3) benevens een quintet van Schuberteen kunstgewrocht, dat tot het uitnemendste behoort, wat deze geniale toon zetter ons naliet, werden resp. door de heeren L. Schlegel, J. CramerJ. Steenmany H. W. HofmeesterH. Bos- mans en J. Meerloo op eene wijze ten gehoore gebracht, die boven onzen lof is verheven. Zonder aan de uitvoerenden van Schumanns trio en Beethovens quartet iets van den lof te ontuemen, wel ken zij door hunne keurige voordracht in alle lopziehten verdienen, moeten wij toch getuigen, dat vooral de ver* tolking van het quintet van Schubert ons in de hoogste mate heeft geboeid. Het werd met eene zeldzame fijnheid en glans ten uitvoer gebracht; het samenspel liet niets te wen8chen over, het was geheel en al geacheveerd. Het prachtige C-dur quintet, de tegenhanger vau het zoogenaamde Forellen quintet, sloot op waardige wijze den laatsten avond van een viertal séances, waarop zooveel uitstekends werd te genieten gegeven. De Heer Schlegel, curn suis, verdienen warmen lof voor hun streven om het schoonste op de keurigste wijze te vertolkeu. In den nacht van 19 op 20 Maart overleed te Para maribo Z. D. H. Mgr. J. H. Schaap, Bisschop vau Heta- lonië, Vicaris Apost. van Suriname, in den leeftijd van 66 jaren. De R. K. missie in het bizonder, de kolonie in het algemeen, lijdt daardoor een zwnar verlies. Op deu 27sten April, in den vroegen morgen, trof het Instituut St. Louis te Oudenbosch de laug gevreesde maar zeker ook de gevoeligste slag, dien 't ooit getroffen heeft. De eerste algemeene Overste, de alom bekende en zeer beminde Vader Vincentius, is na een langdurig lijden van meer dan een jaar uit het midden der zijnen door den dood weggerukt. Zaterdag-avond laat is Generaal Reutherond-ministcr van oorlog in het Kabinet- Van Lijnden en lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor Nijmegen, voor zien van de HH.v Sacramenten der stervenden, in bijna 70jarigen ouderdom overleden. De overledene behoorde zoowel in het leger als in de Volksvertegenwoordiging tot onze beste en edelste mannen; zijne adviezen op militair gebied werden algemeen op hoo- gen prijs gesteld, en waren steeds getoetst aan de meest oprechte en warmste vaderlandsliefde. Als trouw en ijverig lid der katholieke Kamerfractie zal men het heengaan van den braven en degelijken Generaal er diep gevoelen. In eene vergadering van de afd. Vianen en omstreken der Maatschappij van laudbouw is besloten, deu öden September a. s. te Leerdam te honden eene tentoonstel ling van vee, landbouwproducten enz eene harddraverij en eene verloting. Volgens een schrijven dd. 11. April van den Secretaris der schatkist Von Maltszalm aan het bestuur der handei- tuiniers te Leipzig, is door den Bondsraad besloten, het verzoek der Vereeniging om inkomende rechten op afgesneden bloemen, biudgroen, planten, groenten, moes, enz. te wijzen van de hand. Te Bergeik (N.-Br.) zal vanwege de Landbonwaf- deeling in het begin van September eene landbouwten toonstelling worden gehouden. De Gen. Cour. deelt mede, dat op het congres der Russische artsen, te St. Petersburg gebonden, door dr. Anrepp werd medegedeeld, dat hij er in geslaagd was uit hersenen van aan rabies gestorven konijnen eene ptomaine- verbinding te isoleeren en dat de inentiDg daarvan de rabies op het gezonde dier overbracht. Anrepp vond, dat reeds de injectio eener fractie van een milligram eene hevig toxische werking veroorzaakte. Langs dezen weg hoopt hij tot de ontdekking eener preventieve vaccine-stof tegen de rabies te geraken. Naar Leo's gouden Priesterfeest. Schetsen van Pellegrino, ia de litel van een keuris? boekwerk, 't welk dezer dagen bij de Maatschappij De Katholieke Illustratie" is versclieneu. Deze boeiende schetsen, gevloeid uit eene ba kende, wel versneden peD, zagen bet eerste levens licht in de kolommen van het dagblad De Tijd en waren, zooals de zeer begaafde auteur in de voorrede van zijn werk mededeelt, uiet bestemd om zich io een auder gewaad te verloonen. Dat het niettemin geschiedde, is te wijten aan de vriendschappelijke en vereereude opwekking van het comité der bedevaart naar Rome. Wel dankbaar mogen wij den schrijver ziju, dat hij voor den drang van het comité is ge weken. Niet alleen voor hen, die met den auteur op de reis naar en door het heerlijke Italië het vele goede en achoone gezamenlijk genoten en gevoelden, moeten deze schetsen eane welkome gave genoemd worden, ook voor hen, die uiet in de gelegenheid waren aan dien schoonen pel grimstocht deel te nemen, zal het bericht van de verschijning in boekformaat van deze reisin drukken eene hoogst aangename tijding zijn. Gast het anderen als ons, dan hebben zij bij de herlezing van deze schetsen in hooge mate genoten. De boeiende verhaaltrant, de keurige stijl, die de auteur klaarblijkelijk bezit, de be wonderenswaardige opmerkingsgave, welke bij steeds ontplooid, geven aan den iuboud vau dit boekje eene frischheid, die ons als het ware dringt liet lezen er vat) niet te staken, dan tot de inhoud van de laatste bladzijde is genoten. 't Zija geen lang gerekte, dorre beschrijvingen welke men zoo vaak iu reisverhalen ontmoet, maar bevallige, sierlijke schetsen, die ons met den auteur doen geuieten van hetgeen Italië op kerkelijk-, iedustriëd-, wetenschappelijk- en kunst gebied den vreemdeling schoons tn verhevens biedt. De uitgeefster, de Maatsch. „De Kath. III.," heeft het werkje, dat men met recht een vade mecum voor den bezoeker van bet land, wo die Gitronen blühen, kau roemen, in een fraai kleed gedost. De typographische uitvoering mag keurig worden genoemd. Wij twijfelen geenszins of aan Pellegrino a schetsen zal eeu buitengewoon gunstig onthaal ten deel vallen; het boeiende werk verdient inderdaad de belangstelling vau ieder Katholiek. HAARLEM, 29 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6,— a 7,— rogge f af,— Haver (2,75 a f3,15 gerst f ,4 bruine boonen f a fGr. erwten f a f Capucijners f a fOliezaad fKarwijzaad f LONDEN, 29 April. Ter veemarkt ziju aangevoerd runderen 2200. schapen en lammeren 13,000 kalveren 70, zwijueu 10. Prijzen: besta runderen 2/4 a 4/9 schapen eu lamme reu 3/0 a 5/8, kalveren 4/0 a 6/4 zwijnen 2/6 a 4/6. LEIDEN, 27 April. De prij* der boter was heden pei [/4 vat Iste qu.tl. f44.— a 54.—, 2de qual. 34.— a 42.Aanvoer middelmatig en handel ving. Turf aangevoerd vau 2327 April. dubbele heet 25 a 30 c. per dubbele heet- AMB'i'ER D A.M29 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 745 runderen, vau welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.60 dito 3de qualiteit 0,52 per kilo; melk- en kaifkoeien 120 a 230, graskalv. f a 143 nuchtere kalveren 5 a 9, 101 schapen en lammeren 25 a 18 380 vette varkens 42 a 50 c.; biggen beide per kilo. HOORN, 27 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heel. tarwe f 7,25 a 9,heet. rogge f 4,25 a 5,— heet. gerst 4.50 a 5,50 heet. haver f 2,75, a f 4,— mosterdzaad a —heet. bruine f 10,50 a 16,50 gele ƒ13,25 a 18.— heet., paardeboonen f 5,25 a 6.—heet. erwten ƒ12,75 a 14,— heet. groene 11,25 a 14, heet. grauwe 17,50 h 20,— heet. witte 12,25 a f 16 heet. aardappelen a manden appelen a alles per heet. ALKMAAR, 27 April. De aanvoer van vee, en daarvoor bestede prijzen als volgt: 32 koeion/60 a 170, 100 nuchters kalveren 5 o 12, vette kalveren a 334 schapen 14 k J 30 varkens fper kilo, 165 ma gere dito 16 a 20, 37 bokken 4. a 7, 8— paarden 70— a 300, lammeren f a ALKMAAR, 29 April. Ter veemarkt werden ver kocht 10 koeien vau f 190a 240, 285 kalveren van f 40 a .90 52 nuchtere dito vau f 5, a 14, 2 scbapen f 14 a 198 varkeus a 40 a 50 c. 28 magere 20 a 16. per kilo. paarden f a KOTTJUSD&.M, 29 April. Op de veemarkt waren heden aaugevoerd: 13 paarden,241 ïuuderen, 175 vette en graa- kaivereu, 8— nuchtere kalveren, 61 schapen of jamme ren, 541 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden wareu aio volgt: Ruudereu 1ste qualiteit 68 c. 2de qual. 62 c., 3de qual. 56 c.; kalveren late qual. 110 e. 2de qual. 80 a 90 c., schapen 1ste qual. 70c.,2de qual. 60 c., alles per kilo; varkens 1ste qual. 25 a c., 2de qual. 24 a c., 3de qual. 23 c., licht soort 20 a 22 per üalf kilo; Zeeuwsche eieren f 2.60 a 2.80. Overmaassche dito f3.— 3.20 de 100 stuks. Sehepkaas per 50 kilo f - h Aangevoerd partijtjes. Zoetemelksche kaas, f 17,—- a 18l 4 per 50 kilo. Aanvoer 9 partijtjes. DELFT 27 April. Heden werden aangevoerd 2 stapels kaas, wegende te zamen 290 kilo; prijs f 13 a 15— per 100 kilo. SCHIEDAM, 29 April. Moutwijn, per ned. vat/*8,25 «Jenever f 13.75, Amsterd. proef i 15,—, spoeling f 30. dito commissie f ,50. Amsterdam, 29 April 1889. Prijzen der onderstaande effectengouoieetd pCt. ao koer.* Nederland, Gertif. Work. Schuld. 2' 785/,e 8' Hongarije. Obl. Loouiug 18676 G.oudleeuiug. Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64 Goatenryk. Obl. in papier (MeiNov.) silver (Jan.Juli) Portugal. Obl. buiten]. 1858-84 - Bualnndbij Hope Sc Gomp. Oude llneien 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 1877 A niet. L 20-100 5 Obl. builonl. 1867. 1871 76 1' 18762 binuenl. (Perpetueels)4 Obl. Alg. Schuld 1866 Serie D. 94 101'»/,, 100»/, 96 Spanje. Turkije 1869 0 i', 8 5 S 8 6 6 di 70»/. 71'/, 6ü'6/i« 102»/, 98'/. - Egypte, Obl. I.eeuiug 1876 4 tf.-Amenk«. Obl. Vereen. Stelen 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligation4'. Feru. I.oeuing 18706 1872 .6 Oostenrijk. Aand. Nationale Sank. divid. Nederland Holl. JJz. Spw. Aand. Jl. tot Kxpl. St. Spw. Aand. (Jent. Spw. geotemp. Obl Indische Spw. Aand R(jn Spw. volg. Aand. Bostel Wexel Obl 1876. talie. Ïuid-Ital- Spoorw. Obl.. Huwland Gr. pw. Msatsch'. Aand.. Baltisslio Spw. Aand.. Jelex Griasi Obl Kiew Brest Aand6 Kursk ('liark. Obl. ƒ1000.. 6 Morschsnsk Sytrnn Aand.. Riatebk Wiasma Bumeulo Aandeelen Spw Amerika Chicago N. W. Oert.Aaud.. N. York Lake Ene W. 8. Aand. Illinois Gert. Aand Mist Kanna» Texas Obl. Gert.. 7 PJHEMIE-LEENINGBN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdsru8 Gemeente Grediet 8 üelglo 9 Antwerpen 1887. Ooatenrij!. Stxaltl 1S544 18605 1864 tiuslaud 1864. 6 1866S Geldkoers prolongatie 2 MEDEDEELINGEN, d 10 cents per regel. hoort meu dikwijls klagen, zonder dat het den ljjders noodzakelijk schjjut, iets daar tegen' te doen. Maar als inen later allen eetlust verliest, beslagen tong, zure opris pingen, misselijkheid, drukking op de maag holte (hartkuil), verstoptheid, euz. krijgt, dau is het veel moeilijker en kost veel meer geld om de kwaal te overwiuuen. Daarom neme men dadelijk reeds bij de geringste [storing eeu geschikt geneesmid del, zooals de Zwitserscbe Pillen van den apotheker Richard Brandt; in de apothe ken te bekomen voor 70 Cents de doos, eu bij den lieer P. RAASSEN Koning straat 38, alhier. 49 67 16'/is 16?/,, 92 106»/,, 42V, 15»/i, 14'/, 127 158 129 38'/, 144'/, Uö»/4 12 607/,, 122'/, 62»/,, 99 >/4 101»/,, 33 33'/, 135'/, 28 113 87 112'/, 1057/, 104»/, 88'/, 116'/, 12 6 151'/, 172'/, 156 pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3