~V«L0\T4II{ Betrekking WIT en BLAUW Huishoudster. Sincdeslraal 17. Buldog. Uit de hand te Koop: Koppers' Boekhandel, 17, Soiedestraat 17. Werk-Tweede-Meid. AHVEHTENTÏEN. mm SOLISTEN: KASTPAPIER HYPOTHEEK. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. A»"r.o.T jsoip.11188». Haarlemsche Mauneiizaugvereeniging N. H. ANDRIESSEN. Mevrouw Orelio-Yan 't Zant de Heer J. II. Orelio de Heer Jol. Steenuil Een gezonde streek. Voor geest en hart. De eeuige weg tot de eer, is die haar te verdienen. Onderzoek zorgvuldig de kleinigheden in uwe zaken. Werk met ijver en de goede uitslag is zeker. »Heb ik mij niet verrekend?* zal de laatste vraag zijn van een gierigaard, die met bewustheid sterft; eu hij heeft zich verrekend. Een verkwister is iemand, die nooit het onderscheid leert kennen tusschen een gulden en een stuiver, vóór dat hij den laatsten stuiver noodig heeft. Voorheen en thans. Voorheen', niet veel, maar goed: thans: veel, zoo goed ais 't kan. Een volgestampte kop maakt nu den kaappen man Allerlei. Krachtige waarschuwing. Een Sekotsch landedelman, die veel last van siroopers had, schafte zich een kurken been in eene kous eu schoen aan, en liet dit in de naburige dorpen rondbrengen met de boodschap, dat het den Een moderne philanthroop. „Kijk," zoi een student tot ziju vriend, //daar komt de oude Heer X. aan, die reeds meuigeu traan heeft hel pen drogen." STEDELIJK NIEUWS. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Kunstnieuws. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. Jansstraat 25 PATRONEN, Ia de drukste straat van de stad Werd een seka- vot opgericht, de keizerlijke provoost voltrok de strafoefening en al de miudere overheidepersonen waren er bij tegenwoordig, liet boek werd uit den omslag genomen, de bladen werden losge scheurd, éen voor een opgerold en door den provoost den schrijver in den mond gesloken. Hij had reeds een heelen mond vol, voordat hij begon te kauwen; maar hij was verplicht, op straffe van stokslagen, zooveel van de bladen in te slikken als de chirurgijn, die er bij stond, mogelijk achtte, dat hij zonder onmiddellijk levensgevaar kon doen. Een Eugelsche dame was, op aanraden van den dokter, uit het noorden naar de badplaats Torquay gegaan en vond haar zwakken gezond heidstoestand zoo interessant, dat zij geene ge legenheid verzuimde om te vertelleu, dat zij te Torquay gekomen was om te herstollen. Zij aar zelde niet een gesprek aau te knoopen met ieder met wien zij in aanraking kwam, gaf raad aau ziekelijken eu vroeg dien van anderen, die van een sterk gestel waren. Haar gesprek werd altijd voorafgegaan door de gewone vraag aaD bezoekers van de plaats: „Komt u hier voor uwe gezondheid?" Dit vroeg zij ook eens aan een jonkman van eene kloeke geatalte en met eene blozende kleur, dien zij aan de table d' hóle van het hotel ont moette, en dit gaf aanleiding tot het volgende gesprek: „Ja, mevrouw, toen ik hier kwam, was ik zoo zwak, als u misschien ooit iemand heeft ge zien. Ik had het gebruik van mijne leden niet mijne beenderen waren niet veel meer dan kraakbeenderen. Ik had geen besef ora een spier te vertrekken of een enkel mijner geestvermogens te gebruiken!" „Goede Hemel!// riep zijne verbaasde toehoor ster uit. „Eu u leefde toch?" „Ja, mevrouw, ik leefde, hoewel ik zoo goed als blind was, in 't geheel geen tanden bad, geen enkel woord kon uitbrengen en geheel af hankelijk van anderen was, want ik was niet in staat mijzelf ie helpen. Dadelijk bij mijne komst begon ik in krachten te winnen, en van dien tyd af ben ik nauwelijks éen dag ziek geweest; daarom kan ik u in gemoede het klimaat aan bevelen." „Eene wonderbaarlijke genezing!" zeide de da me. „Maar denkt u, dat uwe longen aangedaan waren?" „Zij waren waarschijnlijk wel gezond, maar er was zoo weinig levenskracht in, dat zij, zonder de zorgvuldigste verpleging, hare fuuctiën niet zouden verricht hebben." „U heeft hier dan zeker hartelijke vrienden gehad, mijnheer?" //Ja, die had ik, mevrouw; aan hen en aan de zuivere lucht van Torquay heb ik mijn leven te danken." „Hoe iDleressant! Wat was wel uw diëet eD uwe behat-deling?" „Mijn diëet was zoo eenvoudig mogelijk en bestond uit melk, liet eeuige voedsel, dat mijn gestel kon verdragen. Wat mijne behandeling be treft, werd ik geheel aan de leven schenkende eigenschappen van de lucht overgelaten, behalve dat ik nu en dan, als ik zeer onrustig was, een licht slaapverwekkend middel kreeg. Mijne ver betering dagteekent van mijne komst alhier. Mijne leden werden sterker, langzamerhand krteg ik mijn gezicht en mijne slem en kwam er een stevig en regtlmalig stel tanden te voor schijn." Merkwaardig miraculeus! U moet wel zoo mager geweest zijn, dat u haast geen vleesch meer aan 't lijf hadt, mijnheer?// //Mevrouw, ik woog maar negeu pond. Ik ben hier in Torquay geboren.// Noodlottig. Mevrouw, Lina, tel tot honderd; dau zijn de eieren zooals ze behoo'en. (Na een poosje brengt de mtid de eieren). Mevrouw. Maar, meisj ze zijn nog volkomen rauw. Lina. Och. Mevrouw, Ik kan niet verder dan twintig tellen. Naïef. Een jongentje had zijn enkel verstuikt en mama was bezig Set beleedigde deel met brandewijn in te wrijven. Dat deed goed. Toen de piju wat ophield, vroeg het knaapje dau ook, mtt een blik op de flesch: //Mama, heeft papa vroeger misschien ziju keel erg bezeerd?" Vorigen nacht op zijn terreia in eene klem gevon den was en de eigenaar het bij hem kon terug- bekomeu. Daarna bleven de siroopers wcg. „Die goede, brave man! En hoe heeft hij dat dan wel gtdaan?" „Hij is manufacturer en specialiteit in zak doeken." Eene hartelijke vrouw. „Heb je gebor duurde pantoffels?" vroeg eene dame, die in een schoenwinkel kwam. „O, ja, mevrouw, in overvloed," antwoordde de schoenmaker. „U wilt zeker gehandwerkte hebben?// „Ja, ik moet een paar hebben, die er uitzien alsof ik er den heelen winter aan bazig beu ge weest." //Jawel, van dat soort hebben wij, mevrouw. Eeu man krijgt er tranen van in de oogen als hij bedenkt hoeveel dagen en weken en maanden zijue vrouw er ia stilte aau gewerkt beeft om hem te verrassen.// „Goed, hier is de maat van mijn man. Zend geene rekening, dan alleen voor de zolen. Haken voor de pantoffels hem maar wat meer voor het eerste paar laarzen, dat hij oestelt." Van de kookschool. Mevrouw. Goede hemel, wat ziet de keukeu er uit! Alle potten eu pannen ziju vuil, de tafel ook al! Ge kuut deu heelen dag wel aan den gang blijvnn om het weer een beetje in orde te brengen. Wat hebt ge toch uitgevoerd? Keukenmeid. Och, Mevrouw, de Jongejuffrouw heeft mij gewezen hoe op de kookschool een aardappel wordt gebakken! Slecht gehoor. In zekere stad zou een con cert plaats hebben. De directeur komt, even voor de generale repetitie, nog even bij den drukker der affiches aaoloopen en vraagt: „Heb je al afgedrukt?" „Neen, mijnbeer maar de vorm ligt op de pers.'; „Goed. Zet dan, in plaats van no. 4, //De Mis in C. van Beethoven." „Het zal gebeuren." En wat zag de verbaasde directeur, toen hij de sffiches thuis kreeg? Achter no. 4 las hij „De mist in zee L. Van BeethoveD." HAARLEM. 4 Mei. Tijdens de jl. Woensdag gehouden zitting van Gedeputeerde Staten dezer provincie is aan Z. M. den Koning een adres gezonden, inhoudende gelukweuscheu met Zr. Ms. toenemende beterschap. Door het provinciaal bestuur van Noord- Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed: lo Het voortzetten der verbetering van de haven te Terschelling, behoorende tot de havenwerken in de provincie Noord-Holland. (Raming f 8950.) Minete inschrijver de Heer Maarten Daalder te Terschelling, voor f 6750. 2o Het maken van beplanting in de duinen op bet eiland Ter schelling, behoorende tot de zeewerken in Noord- Holland. (Raming f 8875.) Minste inschrijver de Heer B. A. Bos, te Terschelling, voor f7749. Burgemeester en Wethouders van Haarlem zullen op Donderdag deu 9u Mei e. k., 's nam. te half drie, ten Raadhuize der gemeente in hel openbaar voor het loopende jaar verpachten twee Kiosken in den Hout, bestemd voor den verkoop van verfrisschenda dranken, nl. die, staande aan deo Dreef en die, bezijden de muziektent der sociëteit uTrouw moet Blijken//, en wel elke Kiosk afzonderlijk. De voorwaarueu liggen ter lezing op de Ge meente-Secretarie, op alle wtrkdagen, van 10 4 ureD. Gedurende de maand April 11. is ten post kantore Haarlem in de Rijks-Postspaarbank in gelegd de som van f 13.141.79V3, terugbetaald f 11,359,97Va- Het laatst uitgegeven boekje bad bet nummer 4249. Voor bet kantongerecht alhier stond Woensdag terecht, wegens het dragen van verboden wapenen, de Heer A. C. Balabrega, die bij den bekenden moordaanslag iu den Hout verwoud geraakte. Tot zijne verontschuldiging voerde hij aan, dat bij te voreu door Hoogerbeets was bedreigd eu daarom op het politiebureau verlof had gevraagd, om een geladen revolver te mogen dragen. Hij had daarop geen uitsluitsel gadregeu en zich toen vau zoodanig wapen voorzien. De ambtenaar vau het O. M. vror.g wegens overtreding van de Haarlemsche politieverorde ning, eene geldboete van f 3, subsidiair éeB dag hechtenis. De kautonrecbier zal deu 8eu dezer uitspraak doen. Bij koninklijk besluit is aan Mevrouw L. L. Bierens De Haan, geb. Van Leeuwen, en iucj. C'. P. G. Duuring, beideu alhier woon achtig, vergunning verleend tot het houden van eene verloting, waarvan de opbrengst zal strek ken ten voordeele van de Christelijke Vereeni- ging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten alhier. Gedurende de maand April 11. is het Mu seum van Kunstnijverheid alhier door 1076 per- sonen bezocht. Eergisteren-namiddag is, vermoedelijk door onvoorzichtig omgaau met licht bij het zoeken naar eeu gaslek, eene ontploffing ontstaan in de kegelbaan der Sociëteit //Vereenigiug//, waarin zich gas had verzameld, tengevolge waarvan eeu zestieugtal ruiten zijn verbrijzeld en een paar deuren beschadigd. Men schijut aan de gasleiding iu gemelde baan eene petroleumlamp te hebbeu aangeschroefd en later bij het verplaatsen der lamp vergeten te hebben de gaspijp af te sluiten. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den 11. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene liH. Mis sen, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 3 uur het Rozenhoedje, te 6 uur Lof en Preek. Elkou avond der week, behalve Ziterdag, te half acht Oefening der Meimaand. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de H. Missen te half 8, 8 en half 10 uur en do Catechismus volgens gewoonte. Te 3 uur het Rozenhoedje. Parochiekerk van den 11. Antoniun van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, te half 11 uur de Hoogmis met Pre dikatie, te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezougen H.Misterecre vau den H. Autouius. Donderdag, Eerste H. Communie der kinderen. De stille HH. Missen te 6 eu half 7, te half 9 uur de plechtige Hoogmis, te half 4 uur de plechtige Vespers, waarna de Lofzang Te Deum. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10, en dagelijks, behalve Donderdag, te 7 uur het Lof en Rozenhoedje. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De plechtige Hoogmis [tej hall 11. 's Namiddags te 3 uur de Vespers waaronder het Rozsnhoelje, te half 5 Congregatie der H. Familie, te 7 uur het Lof met Predikatie ter eere van de H. Maagd. Maandag en de overige dagen der week (be halve Donderdag) eiken avond te 7 uur het Lof met het Rozenhoedje. Donderdag, Etrste H. Communit-.lag der kin deren. De kerk zal tot half 9 gesloten blijven. Slechts zij, die hun toegangskaart vertoonen, zullen in de Kerk worden toegelatsn. Te 9 uur de H. Mis, 's namiddags te half 4 het Lof. De HH. Missen in de week te half 8, 8 half 9 en 9 uur. BURS. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 2 Mei: J. W. Daudey en O. van den Berg. 3 Mei: A. G. Boes en G. E. Scharff. BEVALLEN: 30 April: J. A. Felder-Oberink, z. 1 Mei: G. Van Steen-Schut, d. J. Wijkhuizen-Soel- laart, d. A. Kaever-Veesenmeyer, 1. -2 Mei: J. M. L. Jukev-Bottelier,z. M. Durge-Van Zon, d. 3 Mei: L. M. Van Velzen-Hessen, z. OVERLEDEN: 1 Mei: P. Schuilwcrve, 40 j. 2 Mei: C. J. Poppe, 77 j. C. Toeset, 1 md. W. E. C. Waalewiju, 2 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM Terechtzitting van 2 Mei 1889. 1. A: T. de R., uitgever Aalsmeer. Eenvoudige beleediging Bij verstek f25 boete of 10 dagen hechtenis. 2. A. K., arbeider te Bennebroek. Eenv. beleed, ambt. in functie. 14 dagen gev. straf. 3. G. D., zonder beroep of woon plaats (gedetd). Landlooperij. 12 dagen hechtenis en 3 maanden plaatsing in eene Rijkswerkinrichting. 4. F. M., machinist te Noordwijt Mishandeling, f 3 boete o( 2 dagen hechteniB. F. 3. W„ pianist te Haarlem, mis handeling. f 3 boete of 2 dagen hechtenis. 6. G. W., los werkman te Koog aan de Zaan. Vernieling van eens anders goed. Bij verstek 8 dagen gev. straf. 7. S. H., arbeider te Krommenie. Deelnemiug aan samenscholing, 7 dagen gev. straf. 8. S. de R., bakkersknecht te Krom menie. Wederspannigheid. 5 dagen gev. straf. 9. S. v. d. K., arbeider te Haarlem. Wederspannigheid on openb. dronkenschap. 3 dagen gev. straf, f3 boete of 2 dagen hechtenis. 10. M. S.. broodbakker te Haarlem. Feiten als voren. 5 dagen gev. straf, f3 boete ot 2 dagen hechtenis. 11. M. K., fabrieksarbeider te Haarlem. Feiten als voren. 10 dogen gev. Btra', f 3 buete of 2 dagen hechtenis. 12. S. P. G., zonder beroep te Aalsmeer. Dief stal. Bij verstek 3 maanden gev. straf. 13. S. P. v. d. A. en W. v. d. A., arbeiders te Bennebroek. Diefstal, leder eene maand gev. stiaf. Commissariaat van Politie te Haarlem Een schoenmakershamer. Een sehrobzaagje. Een wit hoezelaar. Twee gouden ringen. Een wit jurkje. Een vrouwenhocd. Eeu kinderbontje en drie kontjes. Een kerkboekje voor N.H.Een wollen kinderschoeutje. Een knip mes. Een wandelstok. Eene flaweelen-kindeipantoffel. Een zethaak. Een nieuw kerkboek voor R. K. Een phantasie- armband. Een elastieken wielband. Twee rozenkransen. Eeu ring met eenige sleutels. Eeuige sleutelt. Terug te bekomeu bij den Heer J. Roest, Boerensteeg No. 5: eene zweep; bij den Heer J. Sillekens, Oranjebooms- laan No. 68: eeD zilveren armband; bij den Heer D. Van Dijk, Ur8ulasteeg No. 14 z: eene rol zilver gallon; bij den Heer Blesgraaf, Zandvoortschelaan: een zak met '/j H.L. aardappelen. In een der tramwagens achter gelateD: Een kerkboek voor R. K. Eene parasol. Het thans gereorganiseerde gemeentelijk muziekkorps» onder leiding vaa den Heer C. P. W. Kriensheeft zich jl Donderdag-avond voor de eerste maal in deo tuin van de sociëteit Vereeniging doen liooren. Eeu vijf tal welgekozen nummers werden bij deze gelegenheid ten uitvoer gebracht. De indruk, welke het muziekkorps heeft gemaakt mag al)erguu5tigst heeten. Reine stemming, uitmuntende nuanceeriug, flinke attaques, energieke directie, alles werkte samen om na dezen coup d'essai voor de toekomst alle goeds en degelijks vau het uitstekend saamgestel de korps te mogen verwachten. Naar wij vernemen bestaat het aantal leden van het korps uit 31 musici, waarvan 15 vau de oude garde, Aau goede solisten schijnt het 't korps niet te ontbreken; de uitvoering van Djnderdag-avoud gaf er getuigenis van. Wij twijfelen geenzins of de talentvolle directeur, de Heer Kriens, en de onder zijne leiding werkende musici, zullen alle krachten inspannen om deu zeer gunst,igtn indruk, welke huu eerste optreden heeft te weeg gebracht, van blijvenden aard te doen zijn. Voorzeker zou zulks eene voldoeuing zijn voor het college van commissaris sen en vooral voor den Heer Mr. IP. Jager Gerlings, door wiens onvermoeide zorgen de Spaarnestad thans eeu gemeentelijk muziekkorps heeft verkregen, dat tot dc besteinden lande in alle opzichten mag gerekend worden. Door de politie te Leiden is proces-verbaal opgemaakt tegen deu knecht van een daar wonenden vischhandelanr welke zich heeft schuldig gemaakt aau oplichterij en valschheid in ouderhandscl» geschrift. Nadat hij den dienst bij zijn patroon had verlaten, heeft hij gelden op quitanties geïnd, geteekeud met den naam van zijn patroon, terwijl hij ook op diens naam zich goederen deed afgeven. Nadat hij Leiden verlaten had, en naar 's-Gravenhage was gegaan, is hij daar op telegraphisch verzoek aangehouden, naar Leiden terugge bracht, om vervolgens te worden gesteld ter beschikking van deu officier van justitie. HOOGEVEEN, 3 Mei. Het hooidbestuur van het ge nootschap vau landbouw in Drente heeft een adres aau den Minister van binnenl. zaken verzonden, om instem ming te betuigen met het adres vau de vereeniging „Het Nederi. Rundvecstamboek", waarbij de Vereeniging verzoekt een streng toezicht te doen houden op de bin nenlandsche veemarkten eu eene zoo streng mogelijke keuring te doen plaats hebben van het vee, dat naar Engeland wordt uitgevoerd, en tevens den Minister in overweging gevende, het toezicht op de veemarkten in deze provincie steeds aan de plaatsvervangende-veeartsen op te dragen, wauneer de disrictsveearts zelfs daartoe niet in de gelegenheid is. Te Oosterwolde was op 1 Mei een veehouder reeds bezig met grasmaaien voor stalvoeder. Men kan daaruit afleiden hoe schoon de weilanden staan. UITLOTINGEN van aandeden in geldleeningen voor R. KKerken en Gestichten ARNHEM. Parochiekerk St. Walburgis. Uitgeloot de aandeelen Nos, 44, 82, 94, 110 en 157. .Betaalbaar ten kautore van deu Heer Richard KoJfstraten. OUD-DELFTSHAVEN. Parochiekerk St. Antonius - Abt Uitgeloot de aandeelen Nos 67 a ea b en van de Premie- leening ten laste der Mariaschool Serie 4, terwijl de premie is gevallen op No 28. Betaalbaar bij den Zeereerw. Heer J. R. Brouwer, Pastoor aldaar. GOUDA, 2 Mei. Graneu. Witte poldertarwe f—a a f roodedito f 6. a 6,25 Angel dito f7 a 7 jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito a 6,25. a 6,50 mindere soort Zeeuwsche f 7.a 7.25 afwijkende dito f 5.70 a .590. polderrogge f 4.60 a 5.10 fZoeuwsche dito f 5.70 a 6voor dito (per 70 kilo. 4.10 a 4.50. wintergerst f 3.90 a 4.40, zomer dito f3.60 a 4 10. jarige chevalier dito fa nieuwe dito f5.50 a 6,Haver f 3.40 a 4.per heet. dito 7.25 a 7.75 per 100 kilo. Kookerwten f a .Mais. Amerik. f 5.60 a 559. Odessa 6.—a 6.10 Cinquantine f 8.a 8.25 per 100 kilo. Hennepzaad iulandsch f 8.a 8.25 en buitenlandsch f 5.— a 5.25 pelt f a kanariezaad f 7,50 a 8.25. Kaas le qual f18,— a 20, 2e,. qual f 16,a 18, graskaas f a Noordhollandsche f 26 a 22,— aangevoerd 35 partijen. Boter met veel aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 95. a 1,05; der weiboter 1 —.80. a 90. Melkvee met goeden aauvoer en handel vlug. Vette varkens met weinig aunvoer handel meer vlug, vau 22 tot 24c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 2072 tot 21 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel ving f 1,25 a 1.60 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel vlug. f2ii 32. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f 4.a 9,Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van fa Fokkalverenf 10 a 18. DELFT, 2 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. f 190 a J' 235 dito 2de qual. 140 a 170 kalf- koeieu. late qual. J' 225 aJ' 280 dito 2de qual. f 140 a 180, vaarkoeien le qual. J' 165 a 220, dito 2de qual. f 95 a 140 vette kalveren, lste qual. f 64 a 74 dito 2de qual. f a vette schapen lste qual. 22 a 32. dito'-2de qual. f a lamscha- pen le qual. f 20 a 34, 2de qual. f a vette lammeren f a ,-- weilammeren f 6.— a 13 magere varkens f 25 a 52 biggen f 6,72 a 13.-— nuchtere kalvereu f 4 a 16. paarden f 36 a 90 stieren f 55 a 154 ossen f 90 a 145. Kundvleesch 57, 62 a 67 c.vet kalfsvleesch 75. 85 95 c. schapevleesch 60 a 70 c., lamsvleescha c. Granen. Zeeuwsche eu Overmaassche tarwe f 8.25 a 9.50 nieuwe dito f 6.25 a 8.50, roode dito f 6.50 a 8.75 min- f a rogge f 5.50 a 6.25, nieuwe dito f. a wintergerst f 4,50 a f 5,— zomer dito f 450 5,— chevalier dito f 5,25 f 6,—haver f3,75 a 4,25, groene erwten f8,75 a 10.25 mestiüg f 6,50 a f 7,50 paardeboouen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 7.25 a 8,25 bruine boonen f 14.25 a 15,25 koolzaad f 11,50 a 12,50 hennepzaad f 8,-- a 8.75 kanariezaad f 7.50 a 9.— Haudel zeer stil, prijzen flanw als voren. Aan de stadswaag gewogen van 16 April, tot 2 Mei en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 676/8 en 174/16 vn. boter, wegende te zamen 15260 kilo: prijs f 40 a 50 60 per 40 kilo a f per kilo. LONDEN, 2 Mei. Ter veemarkt ziju aangevoerd runderen 200, schapen en lammeren 3000, kalveren 40, zwijnen 10. PrijzenbeBte runderen 2/4 a 4/6, schapen en lammeren 3/2 a 5/6, kalveren 4/0 a 6/4 zwijnen 2/6 a 4 6. LEIDEN, 3 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a22 stieren f65 a f 260; 85 ossen f 122 a 350. 1072 melkkoeien f 110a 280 kalveren dito f a. vare dito f 102 a 206, vette dito f v*30 graskalvereu f 18, a 50, 20 vette f 32 a 84. 80 a 90. 236 uuchtere dito f 2,75 a 5, 50 vette schapen f 18 a 30, weide dito/ a lainm. fa 70 magere varkens IS a 35, 397 biggen f 4,50, a 12 ALKMAAR, 3 Mei. Aangevoerd 200 stapels kaas. kleiue f 30,—commissie dito f 26. middelbare f 267a-ï HOORN, 2 Mei Ter waag gewogen 219 stapels kaas wegende 57,833 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 32,— voor kleine, f 27,voor commissie, 25.— middelbare SCHIEDAM, 3 Mei. Moutwijn per Ned. vat a f 8,25 Cenever f 13.75 .Ainsterd. proef f 15,Spoeling f 0 40 Joraraisaie f 0,50. LUXEMBURG. 3 Mei. De Kamer van Afgevaardigden heeft met algemeeue stem- meu de verklaring aaugenomen dat liet regentschap heeft opgehouden en de Ko ning-Groothertog de uitoefening der macht iu het groothertogdom hervat. De Hertog van Nassau vertrekt morgeu namiddag te half eeu per expres-treiu naar Frankfort. LONDEN, 3 Mei. In het Lagerhuis stelde Cameron voor, Lord Salisbury's trac- tement met 100 te verminderen, bij wijze van protest tegen de politiek der Regeering aan het Nyassa-uieer, de Zambese eu in andeie streken van Afrika. Fergusson ver dedigde breedvoerig de politiek der Re geering, zouder evenwel eenig nieuw ge zichtspunt te ontwikkelen. Het voorstel werd met 198 tegen 84 stemmen verwor pen Verscheidene Eugelsche bladen drukken hunne bevrediging uit over het merkwaardig herstel van deu Koning der Nederlanden. De Chronicle wijdt daaraan eeu hoofdar tikel, waarin het blad aantoont, dat de levensgevaarlijke ziekte des Konings in elk geval er toe gediend heeft, Europa gerust te stellen nopens de mogelijke po litieke gevolgen van 's Konings dood. De kalme wijze, waarop daarin zoowel iu Deu Haag als te Luxemburg werd voor zien ouder de sympathieke medewerking vaa alle belanghebbenden, bewyst dat Eu ropa di toekomst zouder bekommering over de erfopvolging in beide landen kau ingaan. Gutrouwd: CORNELIS HENDRIK VAN RUITENBEEK, EN HENDIUKA MARIA SCHOUTEN, die t-weus, ook namens weder- zijdsche Familie, hun dank be tuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Getrouwd: L. G. Th. HEIJDENDAAL, EN J. W. ERDKAMP, die, mede namens wederzijdsche Familie, huu hartelijlcen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Dkiel, 1 Mei 1889. Voorspoedig bevallen van een DOCHTER, M. A. VAN DEN BERG, Echtgenoote van J. J. KLAVER WEU DEN. Haarlem, 2 Mei 1889. Eeuige eu algemeeue kennis- geviug. Heden overleed, voorzien vau do HII. Sacramenten der Stervenden, mijne dierbare e«nige Zuster, Mejuffrouw CORNELIA ADRIANA VAN ZON, in den ouderdom van 69 jsar. A. J. VAN ZON. Arnhem, 28 April 1889. VIoor (le vele blijken van be- langstelling ons betoond, bij ons 25-jarig Huwelijk, betuigen wij onzen hnrtelijken dank. J. H. STAMMEIJER. A. M. STAMMEIJER. PlNKSE. Haarlem, 5 Mei 1889. DIRECTEUR de Heer 2 -e S O j, •O SS, i^O op DINSDAG 7 Mei 1889, 's avonds ten 8 ure iu de Cou- ceitzaul der Sociëteit VEREENI GING alhier. eerste Colorotuurzaugeros, eerste Baryton, Solo Violist te Haarlem. Tot dit CONCERT hebben de Kunstlievende Leden toegang met TWEE DAMES, op vertoon van diploma, voor meerdere Dames ziju kaarten a f 0.60, alsmede tekst boekjes af 0,10 verkrijgbaar bij de Heerrn H. N. MUL, ERVEN LOOSJES en W. KUPPERS, bij wie men zich ook voor het Kunst lievend Lidmaatschap (over het loopende jaar a f 1,50) kan aan melden. Het Bestuur: H. SAVRIJ, President. J. J. SMITS, Secretaris. gevraagd, op een kantoor te dezer stede. Eigenhandig geschreven brieven in te zenden onder letter P. in den Boekhandel van Wed. J. A. VAN ZIJL, Haarlem. Er wordt gevraagd, voor een net R. K. Burgermeisje, wegens sterfgeval van het Kindje, eene voor de kinderen. Bekend met Holl. en Fransche taal en tevens met Naaien, Mazen en Strijken. Adres, ouder letter N., bij den Boekhandelaar F. A. DE JONG, Wolvenstraat 4, Amsterdam. Een net M-isje, R. K., zoekt met 1 Augustus of vroeger plaat sing in een Manufactuur- of Schoenwinkel. Er zal voorloopig meer op 6ene goede behandeling dan op hoog salaris gelet worden. Franco brieven word»n inge wacht aan bol Posi kantoor te Oosterhout (N.-Bonder letters A. 13., TEVENS KASTRANDEN, in groote sorteering voorhanden in KüPPERS' BOEKHANDEL, Jansstraat 25 Haarlem. Tegen 1 Mei wordt gevraagd eene fatsoenlijke, degelijke JUF FROUW, tusschen 25 en 30 jaar, R. K. G„ die geheel zelfstandig voor een groot Huishouden kan optreden. Zonder goede getuig schriften onnoodig ziek aau te melden. Brieven franco, letters K. V., aan het Algemeen Adv.-Bureau H. VAN DUYL, O. Z. Voorburg wal 161, Amsterdam. Het Buitenverblijf „LINTELO", bestaande in Heereuhuis metan- uexe Boerderij, Tuin, Boomgaard, Bouwland en Boschgrond, groot te zamen 4 Hectaren, 44 Aren, 45 Centiaren, alles gelegen te Hengelvelde, gemeente Ambt- Delden, in de nabijheid van de R. K. Kerk der Parochie „Weg- dam". Inlichtingen geeft Notaris VERWEIJ MEJAN, te Goor. HAARLEM Voorhanden: db msm met een aantal door AGNES VERBOOM. Prijsf0.35 Volkomene genezing der Breuken. Speciale inrichting voor vrou wenziekten, genezing der ver zwakkingen en verplaatsingen. Eene dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breuk meester van de Belgische gasthui zen, Groot-Officier, Commandeur enz., van verschillende Orden, 60 gouden Medailles en Eere- Diploma's. Antwerpen 35, Groenplaats. Geplakte Zakken per Kilo17 Cent. Zout per zakf 5,65. Christal Soda per zak f 1,65. Zeep concurreerend. Voor ledige fusten 121/3, 25 eu 50 Cent. Te Koop gevraagd, een BUL DOG, (teef) ouderdom hoogstens éen jaar. Adres franco, letter B., met opgave van kleur eu prijs, bij den Boekhandelaar A. O P- HORST, te Wageningen. De Maatschappij voor Hypo thecair Crediet iu Nederland, sluit Groote eu Kleine Leeningen. Zonder vooruitbetaling van rente, tegen 39'i0— 4 en4'/io pCt. rente, naar gelang de overwaarde. Correspondent vooi Haarlem eu Omstreken D. STORM, Scho tersingel 15. CHEMISCHE WASCHnSTBICH- TING. STOOM VERVE RIJ. JULIUS WULFF Comp HAARLEM. Een R. K. Meisje zag zich gaarne geplaatst als WERK- TWEEDE-MEID, tegen 15 Mei a. s. Wegens ziekte buiten betrek king en van goede getuigschriften voorzien. Franco brieven, J. DJi. WIT, Rozengracht 193, Am sterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3